Wydarzenia

Chcemy dać od siebie dodatkowe chwilę radości oraz zapomnienia od bólu i niesprawności ludziom tak bardzo tego potrzebującym. Mój Dom na Sielskiej w Olsztynie jest domem opieki dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych, który będzie naszym gospodarzem. Znalazł w nim opiekę także nasz przyjaciel, weteran turystyki, któremu szczególnie dedykujemy to wydarzenie. Chcących przyłączyć się do wspólnego turystycznego śpiewania w tak szczytnym celu chętnie zapraszamy 20 stycznia o godz.11,30


Fundacja Stare Buty, jako partner w organizacji wydarzenia wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników podróży na wystawę fotograficzną Krzysztofa Górskiego (Lumbago) pod tytułem "Świat w walizce". Autor zdjęć, podróżnik, muzyk, gawędziarz i po prostu przyjaciel będzie prezentował swój dorobek fotograficzny i wspomnienia z podróży po świecie. Do zobaczenia na otwarciu wystawy!


W dniach 11-14 maja 2017r przyłączamy się do ogólnopolskiej imprezy turystycznej związanej z naszą krainą Warmii i Mazur. Organizujemy trasę żeglarską, bo wokół Giżycka jest dużo wody i obiektów godnych wodowania. Trasa przeznaczona jest dla weteranów turystyki chcących poczuć dreszczyk wspomnień i klimatu prawdziwej turystyki. Wszelkiego rodzaju obiekty pływające należy zabezpieczyć we własnym zakresie. Zabezpieczamy na podsumowaniu rajdu w sobotę, w Resorcie Niegocin (Wilkasy) odpłatne (niestety) cumowanie i posiłek regeneracyjny w ramach wpisowego. Wpisowe 15zł. Trasy będziemy organizować swobodnie ze sternikami. Pierwszy nocleg z czwartku na piątek do uzgodnienia. Można nabyć koszulki okazjonalne. Sternicy proszeni są o zgłaszanie załóg do dnia 28-04-br na adres: fundacja@starebuty.pl


Spotykamy się 15 stycznia 2017r o godz.17 w sprawdzonej już konwencji imprezy wspierającej Finał WOŚP na rzecz dzieci i seniorów. Dzięki współpracy z naszym partnerem Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie spotykamy się na jej terenie po to, by razem przy piosence na żywo przywołać czas wspomnień i także zachęcić do uprawianie turystyki na wszelkie sposoby promując przede wszystkim nasz region Warmii i Mazur, a także całą piękną historycznie i przyrodniczo Polskę. Oczekujemy na liczne odwiedziny i hojny gest przy naszej skarbonce :) Do zobaczenia !!!


Od 21 do 31 października 2016r zapraszamy na obchody 50-lecia powstania HKT „Kłobuk” z Olsztyna. Obchody te mają na celu przybliżenie i zapoznanie się z działalnością klubu, który wpisał się chlubnie w historię ruchu turystycznego Warmii i Mazur. Spotkanie weteranów podczas zorganizowanej wystawy i rajdu przybliży historię HKT Kłobuk.

strona www: http://www.hktklobuk.com.pl/