Фомін Володимир Вікторович

доктор педагогічних наук, професор,

декан факультету мистецтв
Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Фомін Володимир Вікторович

доктор педагогічних наук,

професор,

декан факультету мистецтв

 Харківського національного педагогічного університету

імені Г.С. Сковороди.

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

Закінчив Харківське училище культури у 1992 році та здобув кваліфікацію «Організатор культурно-просвітницьких заходів. Керівник оркестру народних інструментів».

Закінчив Харківський педагогічний університет імені Г.С. Сковороди у 1998 році за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобув кваліфікацію «вчитель музики та світової художньої культури».

У 2007 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему: «Індивідуальний підхід в естетичному вихованні учнівської молоді в Україні в кінці XIX – початку XIX ст.».

Вчене звання доцента отримав у 2011 році.

У 2019 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему: «Теорія і практика організації діяльності закладів суспільної опіки дітей та молоді в Україні (кінець ХVIIІ – початок ХХ століття»).

 ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   

З 1992 по 1995 рік та з 1998 по 2000 рік (за сумісництвом)вчитель музики Великопроходівської середньої школи, Дергачівського району, Харківської обл. 

З 1998 по 2007 рік – концертмейстер кафедри вокально-хорової підготовки вчителя (1998-2000) та кафедри хореографії (2000-2007). 

З 2005 по 2007 рр. – викладач кафедри інструментальної підготовки вчителя. 

У 2007 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему: ««Індивідуальний підхід в естетичному вихованні учнівської молоді в Україні в кінці XIX – початку XIX ст.»).

З 2007 по 2014 рр. – доцент кафедри теорії і методики професійної освіти. 

У 2019 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему: «Теорія і практика організації діяльності закладів суспільної опіки дітей та молоді в Україні (кінець ХVIIІ – початок ХХ століття»).

З 2017 року по 2019 рр. – професор кафедри теорії і методики мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя.

З 2019 по січень 2022 рр. – завідувач кафедри теорії і методики мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя (з 2023 року кафедра Музичного мистецтва).

З 2022 року по теперішній час – декан факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладав різні навчальні дисципліни, зокрема, "Методика музичного виховання", "Методика викладання інтегрованого курсу мистецтво", "Теоретико-методологічні основи музичної педагогіки"», "Сучасні музично-інформаційні технології"», "Основи наукових досліджень", "Методологія наукових досліджень у галузі мистецтво" та ін.

З цих предметів складені силабуси, методичні рекомендації та вказівки, курси лекцій, розроблено програми з науково-педагогічної та науково-дослідної практики здобувачів другого вищого освітнього рівня – магістр, в тому числі й студентів з КНР.

З 2019 по 2022 рр. – гарант освітньої програми "Музичне мистецтво в закладах освіти" зі спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Наукові інтереси – індивідуальний підхід до розвитку почуттів дитини в історії зарубіжної педагогічної думки; питання розвитку особистісних якостей музикантів-виконавців у педагогічній спадщині композиторів кінця XIX – початку XX сторіччя; естетичний розвиток особистості засобами образотворчого, музичного мистецтва; роль класного керівника в змісті розвитку творчих здібностей вихованців засобами мистецтва – музичного, образотворчого, хореографічного; здійснення контролю за естетичним розвитком учнів та чуттєвої сфери дитини дошкільного віку; інтерактивні методи професійної підготовки майбутніх педагогів до роботи з родинами в умовах етнокультурного різноманіття сучасного суспільства тощо. Значна частина наукових праць присвячена організації діяльності закладів суспільної опіки дітей та молоді в Україні. В цьому напрямі здійснено ряд історико-педагогічних досліджень щодо освітньо-виховної, соціально-реабілітаційної, матеріальної й превентивно-правової діяльності сирітських будинків, дитячих притулків, виправних колоній для неповнолітніх, спеціалізованих закладів для сліпих, глухонімих, душевнохворих.

Сьогодні активно керує науковою й науково-педагогічною роботою студентів факультету мистецтв та займається проблематикою підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до професійної діяльності.

За офіційним запрошенням Департаменту з гуманітарних питань Харківської міської ради приймав активну участь у розробці моделі «Університетські кафедри у школі» (26-28 квітня 2009 року). Практичні результати цієї моделі активно використовуються під час сумісної діяльності та згідно договору з закладами середньої освіти (ЗСО №148, №142 та ліцей мистецтв №133), де здійснюється постійна наукова робота в змісті діяльності МАН (Мала академія наук). Завдяки безпосередньому керівництву учні цих закладів здобувають високі призові місця на обласному конкурсі-захисті учнівських наукових праць Харківського територіального відділення МАН.

З 2020 по 2022 рік був членом спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 з проведення захисту дисертацій за науковими спеціальностями 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки» і 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти».

Редактор наукового журналу «Professional Art Education». Член редакційної колегії наукового журналу "Засоби навчальної та науково-дослідної роботи".

Має понад 70 наукових та навчально-методичних праць, серед яких монографії, наукові статті у фахових вітчизняних і закордонних виданнях.

Неодноразово виступав опонентом дисертаційних досліджень з педагогічних наук. Був головою разової вченої ради з присудження наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Є організатором та членом  журі  Всеукраїнського конкурсу-фестивалю музичного мистецтва «Art –Dominanta»

Член правління Слобожанської обласної дитячої організації "Козацьке коло" 

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

2021 р. – Міжнародне стажування “Theory and practice of scientific and pedagogical approaches in education” (from April 19, 2021 until May 19, 2021) в рамках проєкту ISMA University of Applied Sciences (ISMA) (Рига, Латвія) за підтримки International Science Group (https://isg-konf.com/internship/). Сертифікат

Riga, 19/05/2021 No 01-18/210—21

2022 р. –Підвищення кваліфікації "Шість кроків до доброчесності від теорії до практики" (офіс доброчесності НАЗК 2022). Сертифікат

2023 р. – Стажування "Менеджмент управління" на кафедрі Наукові основи управління ХНПУ імені Г.С.Сковороди

2023 – Сертифікат на знання іноземної (польської) мови

2023 – Сертифікат на знання іноземної (німецької) мови

НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

1998 р. – Лауреат (III премія) V Всеукраїнського міжвузівського конкурсу студентів баяністів та акордеоністів (12-17 травня. м. Мелітополь). Диплом від МОН. Диплом від жюрі.

2011 – Нагороджений пам’ятним посвідченням у номінації «За успіхи у вихованні молоді» 

2018 – Нагороджений пам’ятним посвідченням – переможець у номінації «Кращий науковець»

2019 р. – Почесна відзнака ХНПУ імені Г.С. Сковороди

2021 р. – Почесне звання –«Людина року ХНПУ імені Г.С. Сковороди» за показниками навчальної, виховної та громадської роботи. 

2022 р. – Грамота від Національної академії педагогічних наук України.
2023 р. – Грамота від Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту науки і освіти 

2023 р. – Почесна грамота від ХНПУ імені Г.С.Сковороди

2023 р. – Почесна подяка від ХНПУ імені Г.С.Сковороди

2023 р. – Грамота від Харківської обласної ради

2023 р. – Почесна грамота від Департаменту культури Харківської міської ради