Fizjoterapia uroginekologiczna

„W chwili, w której zaakceptujesz problemy z którymi się borykasz, drzwi się otworzą” 

Chcesz zadbać o swoje ciało?

Zadbaj o siebie w każdym wieku

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia położnicza

Terapia blizn

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna skupia się na problemach takich jak:

Fizjoterapia położnicza

Fizjoterapia położnicza obejmuje okres przygotowań do ciąży, ciążę oraz połóg. Odpowiednio przeprowadzona terapia oraz wprowadzenie do życia codziennego właściwych obciążeń i aktywności może wspomóc zajście w ciążę oraz zmniejszenie dolegliwości ciążowych i połogowych. Szczególnie istotnym elementem terapii jest przywrócenie odpowiednich napięć w ciele, a zwłaszcza w okolicy miednicy, aby macica miała swobodę podczas jajeczkowania i rośnięcia. Ma to też niemałe znaczenie dla dziecka podczas porodu, ponieważ właściwie ustawiona macica i symetryczne jej skurcze ułatwiają maluchowi wstawianie się w kanał rodny i same narodziny.

W gabinecie zajmuję się:

Terapia blizn

Terapia blizn staje się coraz bardziej popularna z uwagi na wzrost świadomości odnośnie wpływu blizn na poszczególne układy ciała. Mogą one powodować dolegliwości układu ruchu, takie jak bóle stawów, uczucie ciągnięcia i napięcia, ale również bóle głowy, problemy z wypróżnianiem, bolesne miesiączki, problemy z zajściem w ciążę i wiele wiele innych. Dodatkowo dochodzą objawy zlokalizowane w obrębie samej blizny, na przykład niedoczulica bądź przeczulica, swędzenie, pieczenie, kłucie czy reagowanie na zmiany pogody.

Każda blizna, niezależnie od jej rozległości i sposobu powstania powinna zostać poddana diagnostyce. Najlepiej, gdy zostanie poddana terapii już na etapie gojenia lub jeszcze przed operacją! Jednak żadna blizna nie jest zbyt stara na pracę. Nawet ta sprzed kilkudziesięciu lat.

W gabinecie wykorzystuję podejście integracyjne w terapii blizny, które łączy ją z układami ciała. Badam więc ewentualne zaburzenia w układach krążenia, czy nerwowym, a sama terapia obejmuje opracowanie manualne, pracę z przyrządami oraz autoterapię. Nieraz konieczna jest również terapia odległych od blizny miejsc, w celu przywrócenia odpowiednich napięć i homeostazy.

Terapia bólów głowy

Terapia bólów głowy skupia się na rozluźnianiu struktur, nieraz odległych, które poprzez zwiększone napięcie mogą prowadzić do patologii w jej obrębie. Z tego też względu pracujemy nie tylko w okolicy głowy, ale także na szyi, ramionach, przeponie, czy brzuchu. Poprzez pracę na nerwie błędnym wprowadzam pacjenta w stan relaksu i redukuję wpływ stresu na ciało.

W terapii wykorzystuję pracę manualną, ale również elementy pinoterapii oraz igłoterapii, dopasowując terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta.