פיברומיאלגיה - טיפול

052-3414175

ד"ר נורברט קורלנד MD - פיתח גישה טיפולית ייחודית (המקובלת במקומות רבים בעולם ומאוששת על ידי מחקרים ברחבי העולם) גישה טיפולית זאת יוצאת מנקודת מוצא המחפשת הסבר או יותר נכון גורם יחיד למכלול המורכב של כלל הסימפטומים הבאים לידי ביטוי אצל הלוקים בסינדרום הפיברומיאלגיה. הנחה זאת עומדת בבסיס שיטת הטיפול של ד"ר קורלנד אשר מתאים את הטיפול לכל חולה וחולה באופן שונה בשל השונות הרבה בין החולים ומורכבותה של המחלה.

הטיפול המסורתי במחלת הפיברומיאלגיה נובע מתוך הדרך בה בוחר הרופא המטפל לבצע את האבחון במחלה. בעבר רוב מכריע של המטפלים במחלה, אשר פנים כה רבות לה ושונות הסימפטומים בה גדולה כל כך, פעלו בתהליך אבחוני טיפולי מקביל. החולה עובר סדרת בדיקות וטיפולים המנסים לשלול קיומה של מחלה אחרת כאשר חלק מהשלילה היא מתן טיפול מונע וציפייה שאם מדובר במחלה שלשמה ניתנת התרופה, אזי הסבל של החולה אמור לחלוף. המשמעות היא שהחולה הסובל מפיברומיאלגיה קיבל מענה תרופתי לסימפטום הבולט והמשמעותי ביותר ממנו סבל ואם הטיפול לא פעל הניחו שהסימפטום מייצג מחלה שונה ועברו לטיפול בסימפטום הבא או בתרופה שונה.

הליך זה של אבחון + טיפול ע"י אלימינציה של סימפטומים כרוך בהמשך קיומה של הפיברומיאלגיה ובסבל מתמשך ואף החמרה לאור מתן טיפול תרופתי שגוי. הזמן הנדרש על מנת לדעת אם תרופה מסוימת פעלה או לא גרם להמשך סבלם של החולים ללא תחילתו של תהליך החלמה.

ד"ר נורברט קורלנד MD - וחוקרים נוספים הגיעו למסקנה שניתן להסביר את מכלול הסימפטומים של פיברומיאלגיה על ידי תפקוד לקוי של מערכת חילוף החומרים בגוף, ושיבושים נלווים, כתוצאה מכך, בתהליכים ביוכימיים אשר מתפקידם לבצע התמרה או פינוי, סילוק של רעלנים הנוצרים בגוף בהליכים ביוכימיים. שיבושים אלה משפיעים על מערכות רבות בגוף - עצבים, עיכול, שרירים, ועוד.

החומר התרופתי בו משתמש ד"ר קורלנד הינו "גואיפנזין", אשר הינו חומר סינתטי אשר תואם מבחינת המבנה הכימי, לחומר הטבעי המקורי אשר הופק מקליפת עץ הגואי. בחומר זה נעשה שימוש במשך מאות בשנים (משנת 1500 בערך), לטיפול בכאבים ראומטיים והצטברות ליחה ונוזלים בדרכי הנשימה.

מחקרים הראו שיפור משמעותי במצבם של חולים בפיברומיאלגיה המטופלים בגואיפנזין עד לתפקוד מלא על אף שלא תמיד ניתן היה להסביר את השיפור הרב ואולם כאשר הופסק הטיפול בגואיפנזין חלה החמרה במצב.


לאבחון והתאמת טיפול בפיברומיאלגיה

צרו קשר עם ד"ר נורברט קורלנד MD בטלפון - 052-3414175

אשמח לעמוד לשרותכם.