XIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki


Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym spotkanie z nauką w atmosferze festiwalu zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę, 27 maja, w godzinach 9:00-12:00. Także w tym dniu będzie można zapoznać się ze wspomnianą już wystawą mobilną „Świat wokół nas” Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Eksponaty na wystawie w większości są interaktywne i dzięki temu zachęcają do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania tajemnic nauki. Dzień otwarty to również warsztaty, które przeprowadzą dla odwiedzających reprezentanci Stowarzyszenia Miasta w Internecie a modelarskie Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO. Lotniczymi akcentami Dnia Otwartego Festiwalu będą: prezentacja modeli samolotów wykonanych przez mieleckich pasjonatów lotnictwa Andrzeja Kobę i Andrzeja Jemioło, możliwość spróbowania swoich sił na stanowisku z symulatorem lotu przygotowanym przez PZL Mielec oraz na stanowisku symulacji skoku spadochronowego Polish Intelligent Logic Controlers (PILC).

Serdecznie zapraszamy,


Tradycyjnie już w trakcie gali festiwalowej wręczymy statuetki „Leonardo” w czterech kategoriach: „Mielecki talent”, „Nauka”, „Innowacyjne przedsiębiorstwo” oraz „Społeczna odpowiedzialność”.

Imprezą towarzyszącą Festiwalowi będzie panel specjalistyczny „Kadry dla przemysłu lotniczegow dniu 25 maja. W gronie ekspertów podejmiemy dyskusję na temat technologii przyszłości stosowanej w przemyśle lotniczym, analizy potrzeb kadrowych oraz certyfikowania kompetencji szkolnych/akademickich, cząstkowych i rynkowych.


Autorką plakatu festiwalu  jest Marta Toporowska-Lazur – nauczyciel CKPiDN w Mielcu. 

XIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki odbędzie się w dniach 25-27 maja 2023 roku. Rokrocznie motywem przewodnim Festiwalu jest ceniona przez środowisko lotnicze sentencja łacińska „Per aspera ad astra”, czyli „Przez trudy do gwiazd”. Marzenia, pasje odkrywania, innowacyjne i kreatywne zainteresowania oraz świadomość ciężkiej pracy to podstawowe atrybuty,  które prowadzą dzieci i młodzież do sukcesu osobistego i zawodowego.

Cele Festiwalu:


Streszczenie programu XIII Festiwalu Nauki i Techniki:

Zróżnicowany tematycznie będzie tegoroczny XIII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki, który odbędzie się w dniach 25-27 maja 2023 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Jest on adresowany do różnych wiekowo grup odbiorców, stanowi także podsumowanie rocznej działalności programowej CKPiDN.

Oczywiście zawsze najważniejszymi uczestnikami spotkań z nauką są uczniowie mieleckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z myślą o nich przygotowane zostały wykłady popularno-naukowe, wystawy, prezentacje oraz warsztaty tematyczne.

 Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W celu wypełnienia obowiązku z art. 13 RODO opracowaliśmy Politykę ochrony danych osobowych CKPiDN, którą znajdą Państwo w tym dokumencie