O nás

Eviana je vzdelávacia organizácia poskytujúca holistickú environmentálnu výchovu a vzdelávanie. Zameriavame sa na jednotlivcov, skupiny a komunity starajúce sa o deti a mládež. Sprevádzame svojich klientov počas celého procesu pozitívnych zmien, ktoré uskutočňujú vo svojich životoch a v životnom prostredí. Motivujeme, inšpirujeme, napomáhame k takýmto zmenám a ponúkame nové a zaujímavé riešenia.

Prostredníctvom výchovy a starostlivosti o deti tvoríme budúcnosť národa, civilizácie a planéty. Aké poznanie, postoje a návyky im odovzdávame svedčí aj o našej sebaúcte, o láske k životu a zodpovednosti k tomu, čo nám bolo zverené. Dieťa a všetko, čo s ním súvisí, je preto pre nás stredobodom pozornosti.

Pomôžme dobrej veci

Inštitút inovatívneho vzdelávania v Čechách sa chystá vydať knihu Jak se učí živě?

Je to kniha rozhovorov zakladateľov a riaditeľov inovatívnych škôl v Čechách. Dozvieme sa ako sa v ich školách učí, čo v ich triedach a netriedach deti naozaj robia, aj to, aké to je si založiť vlastnú, aj keď iba úplne maličkú školu.

Kniha vyjde vo februári 2018.

Napriek tomu, že ide o české školy, z tejto knihy môžeme čerpať inšpirácie aj my na Slovensku. Ak Vás to oslovilo, tak podporte jej vznik tak, že si zakúpite knihu v predstihu na https://www.startovac.cz/projekty/jak-se-uci-zive/.

Pavel Kraemer (riaditeľ Inštitútu inovatívneho vzdelávania) sľúbil, všetky takto objednané knihy privezie do Košíc a možno Vám ju aj podpíše.

Vyštudovala som environmentálny manažment na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, potom som zistila, že som veľmi zlá sekretárka, následne som si spravila kurz bezpečnostného technika, aby som sa mohla vrátiť k environmentalistike, ktorá ma napĺňa. Som manželka, dcéra, sestra, teta, pestovateľka, experimentátorka, lektorka, človek s otvorenými očami, ušami a srdcom, ktorý sa vie pre zmysluplné veci hlboko nadchnúť. Zaoberám sa dopadom našich odpadov v každodennom živote na životné prostredie, ľudí okolo nás, ľudí na druhom konci sveta...Aj pre toto všetko ma triedenie odpadu nebaví a preto ho radšej nevytváram. Veď život bez zbytočného odpadu je oveľa jednoduchší a zároveň nás núti rozmýšľať a posúvať svoje hranice. Keď to dokážem ja, určite to dokážete aj vy a rada Vám pri tom pomôžem 😊.

E-mail: laura.martinkova@eviana.sk, Mobil: 0902 531 704