18/19 SEGL Scorers

After Division Stages


1º Nerijus Montvydas - Saltinis - 49

2º Fatmir Seremeti - FIFH Malmo - 47

3º Jan Bosek - GC Perun - 41

4º Dejan Pirc - Ljubljana - 38

5º Reno Tiede - RGC Hansa Rostock - 36

6º Ville Montonen - Aisti Sport - 36

7º Leomon Moreno - Sporting CP - 36

8º Tomas Jirout - GC Perun - 36

9º Erkki Miinala - Old Power - 35

10º Marius Zibolis - Saltinis - 35

11º Gustav Koch Rasmussen - BSI Copenhagen - 33

12º Justas Pazarauskas - Sporting CP - 32

13º Klison Mapreni - FIFH Malmo - 32

14º Tom Bohmer - L.E. Sport Leipzig - 31

15º Petri Posio - Aisti Sport - 30

16º Jani Vesalainen - Old Power - 27

17º Jarno Mattila - Old Power - 24

18º Konrad Andrzejuk - Podmoskovie - 23

19º Mantas Panovas - Saltinis - 22

20º Kaspar Gregersen - BSI Copenhagen - 22

21º Ehsan Zoveidavi - Old Power - 20

22º Arturas Jonikaitis - Saltinis - 20

23º Hasan Jayfari - Old Power - 19

24º Hadiley Sacramento - Sporting CP - 17

25º Olof Ryberg - FSBU Gotemborg - 16

26º Glenn Van Thournout - ViGe Waasland - 15

27º Tom Vanhove - ViGe Waasland - 14

28º Mikael Åkerberg - FIFH Malmo - 11

29º Alexey Sipilov - Podmoskovie - 11

30º Blaz Koscak - Ljubljana - 11

31º Josef Sargany - GC Perun - 10

32º Anja Christensen - BSI Copenhagen - 10

33º Borut Visnikar - Ljubljana - 10

34º Matej Ledinek - Ljubljana - 10

35º Alexander Schreck - RGC Hansa Rostock - 9

36º Amer Kasic - SKS Centar - 9

37º Markus Tihumäki - Aisti Sport - 8

38º Rob Eijssen - ViGe Waasland - 8

39º Oscar Alverstedt - FSBU Gotemborg - 8

40º Vaclav Svoboda - GC Perun - 7

41º Artur Bodnya - Podmoskovie - 7

42º Mikhail Matiukhin - Podmoskovie - 6

43º Julian Bleifuss - RGC Hansa Rostock - 6

44º Bruno Vanhove - Old Power - 6

45º Nils Posse - FSBU Gotemborg - 5

46º Alexandre Almeida - Sporting CP - 5

47º Miika Honkanen - Aisti Sport - 4

48º Dzenan Ajdinovic - FIFH Malmo - 4

49º Gustav Kallan Lauritsen - BSI Copenhagen - 4

50º Adnan Halimovic - SKS Centar - 4

51º Philip Tauscher - L.E. Sport Leipzig - 4

52º Joao Pereira - Sporting CP - 3

53º Romario Marques - Sporting CP - 3

54º Oleg Beloshenko - Tula Region - 3

55º Martin Jozifek - GC Perun - 3

56º Stefan Gahne - FIFH Malmo - 2

57º Luis Miquel - Sporting CP - 2

58º Ernst Kroisl - RGC Hansa Rostock - 2

59º Mikhail Egorov - Tula Region - 2

60º Nikita Egorov - Tula Region - 2

61º Asmir Hajdukovic - SKS Centar - 2

62º Jphn Turloff - RGC Hansa Rostock - 2

63º Mikko Viittala - Saltinis - 1

64º Tomas Partik - GC Perun - 1

65º Sergey Niukharev - Podmoskovie - 1

66º Silas Sepstrup Friis-Hansen - BSI Copenhagen - 1

67º Artem Skotnikov - Tula Region - 1

68º Arne Vanhove - ViGe Waasland - 1

69º Steffen Lorenz - L.E. Sport Leipzig - 1

70º Max Myller - L.E. Sport Leipzig - 1

71º PeterSchweiner - GC Perun - 1

72º Beritan Fener - BSI Copenhagen - 1