Louis Nowra: Noc bláznů

Nové představení Divadla Jen tak

Uvedení této hry, původně plánované na 23.-25. dubna 2020, jsme vzhledem k epidemii COVID-19 a opatřením belgické vlády bohužel nuceni odložit. O představení však určitě nepřijdete: až se epidemiologická situace zlepší, pokusíme se zajistit náhradní termín, v krajním případě hru uvedeme − v náležitě vypilované podobě − příští rok. O novém termínu vás samozřejmě budeme včas informovat.


„Jsou to normální lidé, kteří jenom dělali velmi neobvyklé věci...“

Co se stane, když se pacienti psychiatrické léčebny rozhodnou nacvičit Mozartovu operu Cosi fan tutte, přestože nikdo z nich neumí hrát, zpívat, natož italsky?

Jednu z možných odpovědí nabízí originální tragikomedie australského dramatika Louise Nowry Noc bláznů. Velmi zábavnou formou si pohrává s otázkou, kde vlastně žijí větší blázni – jestli uvnitř psychiatrické léčebny, nebo naopak mimo ni –, a kombinuje pečlivě vystavěné gagové situace s vážnějšími podtóny témat odpovědnosti, důvěry či lidské důstojnosti.

Přijďte se na chvíli odreagovat od takzvaného normálního světa do opravdového blázince a doprovoďte mladého začínajícího režiséra Lewise Rileyho v podání Kristiána Lajkepa na jeho prvním, poněkud neobvyklém divadelním angažmá.

Louis Nowra: Noc bláznů (Così)

Překlad: Šimon Dominik (citace z libreta opery Cosi fan tutte v překladu Jaromíra Nohavici)

Režie: Jana Michalov Birgusová

Hrají: Antonella Ciriello, Jan Hanzl, Filip Kubík, Kristián Lajkep, Irena Neškudlová, Julie Neškudlová, Klára Petráčková, Stanislav Piják, Jiří Pohl, Simona Pohlová, Karl-Heinz Walker

Scéna a kulisy: Ludvík Regner

Technická podpora: Bořek Neškudla

Hra není vhodná pro děti mladší 15 let.

Medailonky tvůrců letošního představení naleznete zde.

Jak se do divadla dostat:

- tramvají č. 92 (mimo jiné od metra Parc nebo Botanique) do zastávky Eglise St. Servais

- tramvají č. 25 do zastávky Robiano

- autobusem 59 do zastávky Hermann

- automobilem: v okolí divadla je bohužel parkovací zóna s placeným parkováním až do 21h, přímo v rue Creuse je pak parkování vyhrazeno pouze rezidentům. Internetové stránky divadla Scarabeus radí hledat parkování na avenue Louis Bertrand nebo na place Colignon, silně však doporučují využít spíše městskou hromadnou dopravu.

Kdy:

1) Čtvrtek 23. 4. 2020 v 19:30 hodin

2) Pátek 24. 4. 2020 v 19:30 hodin

3) Sobota 25. 4. 2020 v 19:30 hodin

Kde (viz mapa vpravo):

Divadlo SCARABEUS

19-27 rue Creuse

1030 Schaerbeek.