Česká inspirace

Nové stránky České inspirace - Zpětná vazba

Prosíme, klikněte sem a vyplňte krátký dotazník, abychom mohli na základě Vašich podnětů tyto nové stránky vylepšovat.

Aktuality

BruSingování 2020 - ohlédnutí

Přípravný výbor Brusingování 2020 děkuje všem účastníkům za jejich návštěvu, za milé reakce a v neposlední řadě i za "příspěvek na dobrou věc", jehož celková výše se už vyšplhala na cca 26 000 Kč.

Atmosféru online večera si můžete připomenout přehráním skladeb, které tam zazněly:

Vánoční BruSingování v úterý 15.12. v 18:00 hodin

Zážitek živého Vánočního koncertu z kostela St. Pierre vám letos bohužel nenabídneme.

Připravili jsme pro vás ale virtuální hudební setkání - Vánoční BruSingování - na úterý 15.12. v 18:00 hodin na Zoomu.

Více informací o tom, kdo bude v BruSingování účinkovat a jak se k němu připojit najdete zde.

Udělejte si doma adventní dílničku - s věncem od nás

Vzhledem ke zpřísněným opatřením bohužel nemůžeme uspořádat tradiční adventní dílničky.

Ale protože bez zdobení adventního věnce si už neumíme čekání na Vánoce ani představit, nabízíme vám prodej věnců, bodců, svíček i základních ozdob, abyste si je mohli doma s dětmi ozdobit sami.

Prodej věnců proběhne předem online prostřednictvím našeho rezervačního systému, jejich výdej bude zajištěn v sobotu 28.11. ve třech různých časech a na třech různých adresách.

Rezervační formuláře jsou v tuto chvíli uzavřeny, kapacity byly vyčerpány. Děkujeme. - Více informací zde...

Poslechněte si o nás a podpořte knihu o inspirujících ženách v EU

Jako doplněk k podcastu Lights on Europe o ženách-leaderkách v EU Lucie Kleštincové, která letos natočila rozhovor se Simonou Pohlovou, vychází i stejnojmenná kniha. Rozhovor o České inspiraci v ní také bude mít své místo.

Chcete-li vydání knihy finančně podpořit, je to možné přes crowfundingovou kampaň na stránkách Lights on Europe.

Děkujeme!

Podzim s Českou inspirací

Realita zhoršující se pandemické situace dohonila i nás, takže jsme museli přehodnotit naše plány.

Ples České inspirace bohužel přesouváme na příští rok.

Vzhledem ke zpřísněným opatřením se bohužel nakonec neuskuteční Svatomartinský průvod ani adventní dílničky.

Rádi bychom ale zájemcům z řad obvyklých účastníků dílniček nabídli prodej věnců, bodců, svíček i nějakých základních ozdob, abyste si je mohli doma s dětmi ozdobit sami.

Prodej věnců proběhne předem online prostřednictvím našeho rezervačního systému, jejich výdej bude zajištěn v sobotu 28.11. ve třech různých časech a na třech různých adresách.

Více informací již brzy v pozvánce, kterou rozešleme mailem.


Noc bláznů v podání Divadla Jen tak se odkládá

Vzhledem k epidemii COVID-19 a opatřením belgické vlády bohužel nebudeme moci připravovanou hru Noc bláznů uvést v avizovaném termínu na konci dubna 2020. O představení však určitě nepřijdete: až se epidemiologická situace zlepší, pokusíme se zajistit náhradní termín, v krajním případě hru uvedeme − v náležitě vypilované podobě − příští rok.

O novém termínu vás samozřejmě budeme včas informovat.

Pokud byste snad bez Divadla Jen tak nemohli vydržet, můžete si v mezičase připomenout některá z dřívější úspěšných představení, jejichž záznamy jsme po vzoru profesionálních divadel umístili na YouTube:

Doufáme, že vám tyto záznamy přinesou příjemné vzpomínky a dobrou náladu.

Se smutkem oznamujeme, že zemřel zakladatel Inspirace a Divadla Jen tak

MUDr. Tomáš Lajkep

MUDr. Tomáš Lajkep, lékař, filozof, malíř, divadelní režisér a herec, noblesní glosátor politického života plný vtipu a neopakovatelného humoru, zesnul ve středu 18. března večer doma ve Velké Bíteši.

Přečtěte si o zakladateli našeho divadla na stránce, kterou jsme mu věnovali.

Louis Nowra: Noc bláznů - nová premiéra Divadla Jen tak 23. dubna 2020

„Jsou to normální lidé, kteří jenom dělali velmi neobvyklé věci...“

Co se stane, když se pacienti psychiatrické léčebny rozhodnou nacvičit Mozartovu operu Cosi fan tutte, přestože nikdo z nich neumí hrát, zpívat, natož italsky?

Jednu z možných odpovědí nabízí originální tragikomedie australského dramatika Louise Nowry Noc bláznů. Poznačte si v kalendáři! Hrajeme od 23. do 25. dubna 2020, tentokrát v divadle SCARABEUS.

Přijďte se na chvíli odreagovat od takzvaného normálního světa do opravdového blázince a doprovoďte mladého začínajícího režiséra Lewise Rileyho v podání Kristiána Lajkepa na jeho prvním, poněkud neobvyklém divadelním angažmá. Podrobnější informace o představení, které se souborem připravuje jeho nová režisérka Jana Michalov Birgusová, najdete zde.

Nové snímky ve fotogalerii

V sekci fotogalerie najdete nové snímky. Připomeňte si atmosféru Adventních dílniček 2019 ve fotografiích Venduly Plačkové a nedávného Karnevalu na ledě (foto Klára Častová).

Ples České Inspirace 2020

Letos se již opět můžete těšit na tradiční ples České Inspirace. Rezervujte si v kalendáři volný večer na sobotu 21. listopadu 2020. Pro další informace sledujte stránky Inspirace a Facebook.

Jarní tvořivé dílničky České inspirace

POZOR ZMĚNA! Letošní jarní tvoření pro děti se uskuteční v neděli 15. března v sálech Albatros a Rossignol komunitního centra Chant d'Oiseau - zde - na adrese Av. du Chant d'Oiseau 40, 1150 Bruxelles. Pozvánka bude včas rozeslána, rezervace proběhnou před karnevalovými prázdninami!

Dětské divadlo Brusel

POZOR ZMĚNA! Letošní představení Dětského divadla Brusel jsme nuceni přesunout na neděli 7. června v divadle na Tombergu. Další informace budou včas následovat!

PF 2020

Česká Inspirace přeje všem hodně zdraví, štěstí a pohody do nového roku 2020. Těšíme se na společná setkání a věříme, že nám zachováte svou přízeň.


Karneval na ledě "Piráti a námořníci"

Srdečně zveme všechny bruslaře na kluziště Poseidon, kde se ve čtvrtek 30. ledna 2020 od 19:30 do půlnoci uskuteční další karnevalový rej České inspirace, tentorkát pro všechny malé i velké námořníky, piráty, korzáry, bukanýry, plavčíky, kapitány, mořské panny, Neptuny, chobotnice, racky, papoušky a jinou mořskou havěť.

Více informací a registraci na akci najdete zde...

Vánoční koncert Brusinek pomáhal...

17.12.2019

Děkujeme všem návštěvníkům Vánočního koncerti České inspirace, který se uskutečnil v sobotu 14.12. Podle potlesku zaplněného kostela se koncert Rybovy České mše vánoční všem líbil a jeho příjemnou atmosféru si užili jak návštěvníci, tak účinkující. A kromě svařeného vína mohl všechny zahřát i dobrý pocit. Výtěžek ze vstupného ve výši 2000 euro totiž putuje na konto obecně prospěšné společnosti Sdílení z Telče, jejíž zástupkyně se koncertu osobně zúčastnily.

Nahrávku z koncertu, kterou pořídil Martin Šojdr, si můžete pustit ve sdíleném adresáři České inspirace.

Brusinky oslavily 30 let svobody... hned dvakrát

18.11.2019

Brusinky oslavily 30 let svobody... A to dokonce hned dvakrát. Poprvé na samostatném koncertu ve středu 13. 11. 2019. O tom, jak se koncert vydařil, a proč byli někteří návštěvníci nespokojení, si můžete přečíst více informací zde....

Podruhé sbor zahájil zpěvem české a slovenské národní hymny zapalování svíček před budovou Stálého zastoupení ČR při EU v pátek 15. 11. 2019. Během příjemného večera za účasti paní komisařky Věry Jourové a velvyslance ČR při EU Jakuba Dürra pak ještě zazněla neoficiální hymna sametové revoluce - Modlitba pro Martu.

Vánoční koncert České inspirace v sobotu 14. prosince 2019

15.11.2019

Jako každý rok v tuto dobu, kdy čas se chýlí k Adventu, pro vás připravujeme náš tradiční koncert s Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby. Zaškrtněte si v diářích a přijďte v sobotu 14. prosince na 18:00 hodin do kostela St. Pierre, jako obvykle, s rodinou a přáteli.

Více informací zde. Těšíme se na vás.

Svatomartinský průvod lámal rekordy návštěvnosti

13.11.2019

Svatomartinského průvodu se podle našich záznamů zúčastnily téměř dvě stovky dětí. Společně s dospělými a organizátory se s počtem cca 400 účastníků zařadil mezi nejnavštěvovanější události. Děkujeme hlavně Kláře ale i všem dalším bezejmenným pomocníkům za zdařilou akci. Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

8.11.2019

Všechny tři dílničky jsou v tuto chvíli naplněny a rezervace jsou uzavřeny. Pro více informací pište na info@inspirationtcheque.eu.

21.10. 2019

Koncert Brusinek v belgické královské konzervatoři neunikl pozornosti médií. Přečtěte si článek Markéty Vejvodové v časopise Harmonie.

4.11.2019

V sobotu 30.11. se můžete těšit na další adventní tvoření pro rodiče a děti. Rezervace budou zahájeny v úterý 5.11. ve 20 hodin!

Středa 13.11. 2019

Jako první generace od vzniku samostatného Československa zažíváme už 30 let svobody a života v demokratickém státě. Máme co slavit! Česká inspirace se přidává k letošním oslavám Sametové revoluce, a to koncertem sboru Brusinky. Koná se pod záštitou velvyslance pana Jakuba Dürra v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU ve středu 13.11.

Registrace na koncert jsou ukončeny. Děkujeme vám za přízeň a zítra se těšíme na viděnou!

18.9. 2019

Letošní bruselský podzim bude nabitý hudebními událostmi s účastí sboru Brusinky. Po krátkém vystoupení na vernisáži skupiny "Nesourodých" pokračujeme vystoupením v Královské konzervatoři, na koncertě "Souvenirs de Prague". Koncert se koná v pondělí 14. 10. ve 20: 00 hodin.