Česká inspirace

Nové stránky České inspirace - Zpětná vazba

4. 7. 2019

Prosíme, klikněte zde a vyplňte krátký dotazník, abychom mohli na základě Vašich podnětů tyto nové stránky vylepšovat

Aktuality

Brusinky slaví 30 let svobody - koncert k výročí Sametové revoluce

Středa 13.11. 2019

Jako první generace od vzniku samostatného Československa, zažíváme už 30 let života na svobodě a v demokratickém státě. Máme co slavit! Česká inspirace se přidává k letošním oslavám Sametové revoluce, a to koncertem sboru Brusinky. Koná se pod záštitou velvyslance pana Jakuba Dürra v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU ve středu 13.11.

Více informací a odkaz na online formulář pro rezervace zde.

18.9. 2019

Letošní bruselský podzim bude nabitý hudebními událostmi s účastí sboru Brusinky. Po krátkém vystoupení na vernisáži skupiny "Nesourodých" pokračujeme vystoupením v Královské konzervatoři, na koncertě "Souvenirs de Prague". Koncert se koná v pondělí 14. 10. ve 20: 00 hodin.


1. 7. 2019

Až si dosyta užijete nádherných rozmarů tohoto léta, pozveme Vás na vernisáž výtvarné skupiny "Nesourodí". Jejími členy jsou čeští výtvarníci žijící v Bruselu: Tomáš Lajkep, Barbora Velebná, Petr Blížkovský a Ludvík Regner. Vernisáž proběhne v pondělí 16. září 2019 v 19.30 hodin prostorách Plzeňského domu na Place Jambline de Meux. Výstavu obrazů Nesourodých, která potrvá do půlky října, organizuje Česká inspirace spolu se Zastoupením Jihomoravského kraje v Bruselu.

Více informací zde…


On-line rezervace na sobotní divadlo zastaveny

4. 4. 2019

Kapacita sálu na sobotní divadelní představení je nyní naplněna. Několik míst ale ještě zbývá na premiéru, na pátek a na neděli (zde je stále míst dostatek). Pokud se vám hodí jen sobota, zkuste přijít přímo do divadla, nějaké rezervace jistě odpadnou. Těšíme se na vás!

Svatomartinský lampionový průvod

11. 11. 2018

Svatý Martin opět přijede v plné zbroji na svém bílém koni a projde se vyznačenou trasou ve Foret de Soignes spolu s dětmi vybavenými lampionky, světýlky a baterkami. Cestou budou na děti čekat úkoly a za odměnu v cíli trasy oblíbené svatomartinské rohlíčky, teplý čaj a pro maminky a tatínky svařené víno. Po loňské zkušenosti bude pití i rohlíčků určitě dost! Sraz jako v předchozích letech na křižovatce cest Compte de Flandre a avenue Schaller, od 17 do 20h.

více zde…