Refugees Matter: from Challenges to Opportunities

Birželio 6 dieną Kauno jėzuitų gimnazijoje svečiavosi įvairių tautybių jaunimas. Tai pabėgėliai iš Ukrainos ir Sirijos, šiuo metu gyvenantys bei besimokantys Rukloje. Iniciatyviausi II ir III klasių gimnazistai šiltai pasitiko svečius, aprodė žymias Senamiesčio vietas bei unikalią Kauno jėzuitų gimnaziją. Buvo smagu kartu bendrauti, žaisti žaidimus, dalintis džiaugsmu, juoku bei skaniomis picomis.

KJG TBI klasės mokiniai Emilija Platukytė ir Patrikas Pauža apžvelgia pabėgėlių situaciją Lietuvoje.

Sausio mėnesį vyko dokumentinio filmo "Salam Neighbour" peržiūra ir diskusija. Skaičiuojama, kad daugiau nei 100 gimnazinių klasių mokinių dalyvavo šiose veiklose.

Šių metų vasario 12 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje svečiavosi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Pabėgėlių ir migrantų integracijos centro InLT socialinė darbuotoja Eglė Rušinskaitė. Vyko diskusija apie pabėgėlių integraciją Lietuvoje.

Vykdydamos Erasmus + programos KA2 strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projektą REFUGEES MATTER: FROM CHALLENGES TO OPPORTUNITIES, Kauno jėzuitų gimnazijos mokytojos Loreta Čižinauskienė, Loreta Latvienė ir Vitalija Miškinienė kartu su II–III klasių mokiniais 2018m. kovo 23 d. vyko į Ruklos pabėgėlių centrą. Mokiniai susipažino su centro veikla, pabėgėlių integracija į visuomenę bei surengė centro gyventojams koncertą.