Refugees Matter: from Challenges to Opportunities

Volkan Alparslan Kılıç, Turkey - The Problems of Syrian Refugees in the Basic Education in Turkey

Rugsjo 27 d. Kauo jėzuitų gimnazija organizavo tarptautinę konferenciją "Pabėgėlių problemos Europoje".

Esame dėkingi partneriams iš Italijos, Ispanijos, Olandijos bei Turkijos. Sakome didelį AČIŪ savo gimnazijos bendruomenei, o ypač Rasai Varsackytei, Mindaugui Grigaičiui, Redai Ramonienei, Ingutei Juškaitei, Ginui Baladinskui, Aurėjai Frolovaitei, Aušrinei Vilimaitei, Elzei Pūraitei ir visiems kitiems mūsų dideliems ir mažiems draugams.

Aušrinė Vilimaitė, Aurėja Frolovaitė, KJG - Distant-Close World Problems - Albinos

Mindaugas Grigaitis, KJG - Alienation in Lithuanian Migrants’ Literature

Birželio 6 dieną Kauno jėzuitų gimnazijoje svečiavosi įvarių tautybių jaunimas. Tai pabėgėliai iš Ukrainos ir Sirijos, šiuo metu gyvenantys bei besimokantys Rukloje. Iniciatyviausi II ir III klasių gimnazistai šiltai pasitiko svečius, aprodė žymias Senamiesčio vietas bei unikalią Kauno jėzuitų gimnaziją. Buvo smagu kartu bendrauti, žaisti žaidimus, dalintis džiaugsmu, juoku bei skaniomis picomis.


KJG TBI klasės mokiniai Emilija Platukytė ir Patrikas Pauža apžvelgia pabėgėlių situaciją Lietuvoje.

Sausio mėnesį vyko dokumentinio filmo "Salam Neighbour" peržiūra ir diskusija. Skaičiuojama, kad daugiau nei 100 gimnazinių klasių mokinių dalyvavo šiose veiklose.

Šių metų vasario 12 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje svečiavosi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Pabėgėlių ir migrantų integracijos centro InLT socialinė darbuotoja Eglė Rušinskaitė. Vyko diskusija apie pabėgėlių integraciją Lietuvoje.

Vykdydamos Erasmus + programos KA2 strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projektą REFUGEES MATTER: FROM CHALLENGES TO OPPORTUNITIES, Kauno jėzuitų gimnazijos mokytojos Loreta Čižinauskienė, Loreta Latvienė ir Vitalija Miškinienė kartu su II–III klasių mokiniais 2018m. kovo 23 d. vyko į Ruklos pabėgėlių centrą. Mokiniai susipažino su centro veikla, pabėgėlių integracija į visuomenę bei surengė centro gyventojams koncertą.