Erasmus+ mobilumo projektai  

Nr. 2023-1-LT01-KA121-ADU-000131371

Nr. 2022-1-LT01-KA121-ADU-000056357 

Nr. 2021-1-LT01-KA121-ADU-000005923

KOKYBĖS PAŽYMĖJIMAS

Esame laimingi Ir ne tik todėl, kad apdovanoti, o todėl, kad mūsų veikla – reikalinga ir prasminga.

Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius veikla įvertinta „Pažangumo ženklu“ už praėjusių metų „Erasmus+“ projektų įgyvendinimą. Šis „Pažangumo ženklas“ galios 3 metus.

Kol kas esame vieninteliai iš Lietuvos suaugusiųjų neformaliojo ugdymo įstaigų, gavę tokį  įvertinimą pagal „Erasmus“ akreditacijų konkurso nuostatas bei atsižvelgus į  paskutinių dviejų akredituotų įgyvendintų programos „Erasmus+“ projektų galutinių ataskaitų įvertinimų vidurkį.

Ačiū partneriams: Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras ir Joniškio rajono švietimo centras už palaikymą, už bendrą darbą.

Džiaugiamės, kad projektų įgyvendinimo konsorciumas šiais metais pasipildė nauju partneriu Radviliškio Viešoji Biblioteka.

Projektai įgyvendinti, keliauta, patirta, išmokta, surasta naujų galimybių tobulėti. Aplankyta Italija, Ispanija, Prancūzija, visur tobulintos kompetencijos suaugusiųjų švietimo srityje.

Daugiau apie įgyvendintus projektus čia http://tinyurl.com/3cdvtdtf

O dabar – šokam į naujus, 2024 , metus ir į naujus darbus.


ERASMUS+ programos galimybės visapusiškam mokymuisi

2023 m. birželio 15 d. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje vyko Erasmus+ programos 2022–2023 m. projekto baigiamasis renginys „Erasmus+ programos galimybės visapusiškam mokymuisi“.

Renginio pradžioje Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras pasirašė konsorciumo sutartį su Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo, Joniškio rajono švietimo centrais bei Radviliškio rajono savivaldybės viešąja biblioteka dėl bendradarbiavimo įgyvendinant 2023–2024 m. Erasmus+ projekto veiklas.

Renginyje dalyviai dalijosi 2022–2023 m. projekto metu įgytomis patirtimis Sicilijoje, Ispanijoje ir Italijoje.

Besimokančiųjų mobilumo rezultatas – tapybos darbų paroda „Labas Itala“

2022 m. rugsėjo mėnesį Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Meninės raiškos studijos dalyvės kartu su studijos vadove Irmina Savickiene savaitę praleido Sicilijoje, nedideliame Italos miestelyje. Gailutė Toleikienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė minėtame renginyje pristatė besimokančiųjų įgytas patirtis mobilume „Kūrybiškumu paremtas suaugusiųjų mokymasis Sicilijoje“. „Atvykome tarsi pratęsti vasaros, pasisemti naujų įspūdžių ir patirties. Mus pasitiko labai šilti ir malonūs Italos gyventojai, nuostabi gamta, puikus maistas. Kiekviena diena atnešdavo vis naujų įspūdžių ir patirties. Keletą dienų buvo skirtos susipažinimui su barokinio miesto Noto architektūra, istorija. Sužavėjo apsilankymas meno galerijoje Convitto delle arti Noto museum, kurioje apžiūrėjome originalią parodą – moterys nuo XVI a. iki dabar. Nepamirštamas susitikimas Messinos galerijoje „Emy Freestyle“ (@TAG) su dviem Sicilijos menininkais meistru Alexu Caminiti (@TAG), žinomu šiuolaikiniu menininku, ir Galerijos direktore Simona Scibona. Čia turėjome galimybę šiltai pabendrauti ir pamatyti menininko Alex Caminiti performansą. Iš arti pamatėme, kaip gimsta šiuolaikinio meno kūriniai. Autorius pasidalijo savo mintimis ir išgyvenimais apie tai, ką jaučia ir nori parodyti. Nepaprastai įdomus susitikimas įvyko ir žaviame Mesinos Jonijos Rivjeros miestelyje su menininku Giuseppe Garufi, kurio kūryboje dominuoja moterų veidai kaip gyvenimo įvykių atspindys. Susitikimai praturtino mūsų žinias apie įvairius tapybos metodus, spalvų derinimą, individualų požiūrį į mus supantį pasaulį. Plenero metu smagi patirtis mums buvo susipažinti su Italos miestelio apylinkėmis ir bendrauti su gyvenantojais. Žavėjo neįprasti mūsų akiai vaizdai, šiltai bendraujantys Italos gyventojai, kurie nuoširdžiai rodė susidomėjimą ir džiaugėsi mūsų darbais. Tapymui pasirinkdavome siauras mielas gatveles, senovinius pastatus ar jų architektūros detales, mūsų akimis egzotinius augalus ir pan. Pleneras susilaukė didelio miestelio gyventojų susidomėjimo, kurie atėjo pažiūrėti nutapytų jų namų durų, vartų, gatvelių. Darbai buvo eksponuojami „Labas Itala“ centro terasoje, o nutapytais vaizdais pasidžiaugė ir menininkas Giuseppe Garufi. Apie plenerą buvo galima paskaityti didžiausiame Sicilijos naujienų portale BALARM.“

Meninės raiškos studijos besimokančiųjų paveikslų parodos atidarymas įvyko Radviliškio viešojoje bibliotekoje. Šio nuostabaus renginio akimirkos ir dalyvių atsiliepimai plačiai visuomenei buvo pristatyti Šiaulių televizijos reportaže: https://fb.watch/iAK_nsPSqd/

Paroda yra keliaujanti, jos atidarymuose pristatoma besimokančiųjų geroji patirtis Erasmus+ projekte, todėl paveikslai eksponuoti Pakruojo ir Joniškio rajonų bendruomenėms.

 

Mobiliografija – skaitmeninių kompetencijų tobulinimas naudojantis mobiliuoju telefonu

 

Baigiamajame renginyje naujais atradimais stebino Rasa Kelpšienė, Joniškio rajono švietimo centro direktorė, kuri mokė kaip mobiliu telefonu fotografuoti profesionaliai net ir nebūnant profesionaliu fotografu. Šias žinias ji ir dar penkios dalyvės įgijo kursuose „Mobiliografija“, vykusiuose 2023 m. balandžio mėn. Italijoje. „Sužinojome, kas yra mobiliografija, t. y. fotografija mobiliuoju telefonu, dalyvome edukacinėje paskaitoje ir mokėmės, kaip kokybiškai fotografuoti mobiliuoju telefonu, atlikome praktiką – fotografavome architektūros objektus, kraštovaizdį, mokėmės Foresta Umbra Nacionaliniame parke gamtos grožį, pavasario nuotaiką, spalvų įvairovę, savo santykį su supančia gamta. Pratybose „Maisto fotografavimas“ mokėmės maisto fotografavimo subtilybių, analizavome, apšvietimą, geriausią nuotraukų nuotaikai perteikti, mokėmės kurti nuotraukų ciklą. Dalyvavome diskusijose su Trečiojo amžiaus universiteto, Foggia provincijos, San Giovanni Rotondo filialo studentais bei pasidalijome savo patirtimis. Grįžusios namo išmoktus metodus pritaikome praktiškai“. TAU fotografijos grupės vadovė Ramutė Jeskevičienė su dalyviais išbandė į mobiliuosius telefonus įsidiegtą programėlę „Snapseed“. Programėlę paprasta naudoti, su ja galima lengvai ir greitai redaguoti telefone esančias nuotraukas, bei jomis dalintis į socialinius tinklus.

 

,,Kiekvienas yra menininkas“: kad patikėtum pats ir įkvėptum kitus

 

Kūrybiškomis idėjomis ir metodais iš mobilumo vykusio 2023 m. balandžio mėn. Barselonoje „Kiekvienas yra menininkas: kad patikėtum pats ir įkvėptum kitus“ pasidalijo Rima Leimontienė, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininkė. Mokymuose išbandytos įvairios piešimo, tapymo technikos ir medžiagos (pieštukai, anglis, pastelė, akvarelė, akrilas). Lektorė Marta aiškino apie erdvių, šviesos, šešėlių suvokimą. Daug patarimų gauta tapant iš natūros gamtoje, eskizuojant miesto architektūrą. „Veiklos paskatino įvertinti save, savo meninius gebėjimus, pedagogines, metodines žinias iš naujo. Tai didžiulis postūmis dar kartą paieškoti naujų darbo metodų, patirtais įspūdžiais pasidalinti su kolegomis“. Labiausiai žavėjo mintis, kad kiekvienas yra tapytojas, kiekvienas yra kūrėjas. Tai mintis, kuri paskatins, inspiruos kūrybinėms idėjoms ir TAU universiteto senjorus. Šiuose kursuose patyrėme, kaip smagu su puikia komanda bendrauti, mokytis, dirbti, tyrinėti, atrasti ir dalintis, kad sugrįžę dalintume kitiems“.

Iš mobilumo grįžusios Pakruojo švietimo centro savanorės ruošiasi organizuoti kūrybinius užsiėmimus ir dirbtuvėles centro lankytojams. Vienas iš jų -  atvirkštinis piešimas. Jo metu piešiantysis savo dėmesį turi sutelkti ne į konkretų vaizdą, o į atskiras linijas, štrichus ir juos tiksliai atkartoti. Metodas leidžia piešiančiajam suvokti, kad jis gali nupiešti bet kokį, net ir patį sudėtingiausią, vaizdą. Kitas piešimo būdas - "cadavre exquis" tiks piešimo bei fantazijos lavinimui.  Labai pravers įvairios dešiniojo smegenų pusrutulio, atsakingo už kūrybiškumą, aktyvinimo pratybos: poromis piešti portretus kubizmo stiliumi, ,,Stebuklingas dušas“ (meditacijos metodas atsipalaidavimui ir intuityviam piešimui), bei išbandytas mozaikų kūrimas.

 

Partnerystės ryšiai sustiprina

 

Baigiamojo renginio kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai praktiškai išbandė „parvežtas“ praktikas, kuriomis dalijosi kursuose dalyvavę besimokantieji: Irmina Savickienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Meninės raiškos studijos vadovė, Ramutė Jeskevičienė, Joniškio r. TAU savanorė, Dijana Ušinskaitė ir Jurgita Lazickienė, Pakruojo TAU savanorės.

Refleksijos metu dalyviai pritarė, kad Erasmus+ programa suteikia jiems galimybes visapusiškam tobulėjimui, naujų idėjų atradimams ir pritaikymams savo kasdieninėse veiklose. Dalyvavimas projektinėje veikloje stiprina bendradarbiavimo ryšius ne tik su konsorciumo kolegomis Lietuvoje, bet ir užsienyje.

https://www.facebook.com/EPALE.LT

Partneriai susitiko renginyje „Nuolatinis mokymasis iš veiklos ir veikloje: „Erasmus+“ projekto Nr. 2021-1-LT01-KA121-ADU-000005923“ refleksija

2022-2023 metų Erasmus+ projekte - naujos galimybės besimokantiesiems

Š.m. birželio 2 d. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras ir Švietimo mainų paramos fondas pasirašė 2022 m. programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo srities 1 pagrindinio veiksmo (KA1) dotacijos sutartį, pagal kurią projekto veikloms įgyvendinti skiriama 35 940,00 Eur. Šio projekto įgyvendinimo metu (2022-2023 m.) bus ugdomi Radviliškio, Pakruojo ir Joniškio rajonų švietimo centrų suaugusiųjų švietėjų ir besimokančiųjų kūrybiškumo įgūdžiai ir kompetencijos dalyvaujant įvairiuose užsienio kursuose. Šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Menų studijos lankytojos ruošiasi rugsėjo mėn. vyksiančiai stažuotei į Siciliją pagal mobilumo programą „Kūrybiškumu paremtas suaugusiųjų mokymasis Sicilijoje“. 

Planuojamas naujas mobilumas į Paryžių

2022 m. vasario 21 d. konsorciumo partneriai nuotoliniu būdu susitiko su Paryžiuje gyvenančia lietuve Giedre Cibulskaite -Veršinskiene, Paryžiaus Naujosios Sorbonos universiteto dėstytoja.

Susitikimo dalyviai kalbėjosi apie galimybę š. m. balandžio 3-10 dienomis dalyvauti mobilumo kursuose Paryžiuje. Giedrė maloniai sutiko dalyviams pagelbėti renkantis programą bei atstovauti kursų metu ir pagelbėti visais rūpimais klausimais.

Erasmus+ mobilumo projekte didžiausias iššūkis – tai geros kursų programos pasirinkimas. Giedrė pristatė mobilumo kursų programos projektą. Neabejojame, kad pristatyta programa idealiai atlieps mobilumo projekto tikslus ir uždavinius. Šešios mobilumo dalyvės mokysis tokiomis temomis:


Šiuose kursuose dalyvės įgis puikios patirties, patobulins kvalifikaciją, bei parsiveš unikalių metodų, skirtų suaugusiųjų švietimui, kuriuos galėsime pritaikyti savo veikloje.


Erasmus+ mobilumo projektai stiprina konsorciumo partnerių bendradarbiavimą suaugusiųjų mokymo srityje

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje 2022 m. sausio 25 d. susitiko konsorciumo partneriai. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus (konsorciumo koordinatorius), Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo ir Joniškio rajono švietimo centrų vadovai ir metodininkai. Mobilumo projekto įgyvendinimo metu (2021–2022 m.) numatyta dalyvauti įvairiuose užsienio kursuose, kuriuose mobilumų dalyviai mokysis inovatyvių mokymų metodų, siekiant efektyvesnio tarpkultūrinio skirtingų kartų švietimo ir mokymosi visą gyvenimą.

Sutikimo metu Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus švietimo paslaugų vadybininkas Kęstutis Dambrauskas vedė paskaitą ir papasakojo, kaip galima sukurti svetainę, naudojantis „Google site“ („Google svetainės“) programa. Ši programa leidžia sukurti nesudėtingą, lengvai valdomą puslapį, prieinama visiems vartotojams. Svetainę kurti gali asmenys, turintys „Google Gmail“ pašto dėžutę. Į svetainę galima įkelti dokumentus, įterpti įvairias nuorodas, formas, diagramas, vaizdus ir tekstą išdėlioti pagal poreikius. Svetainę redaguoti ir duomenis kelti gali keletas ar net keliolika vartotojų. Google svetainė padeda komunikuoti tarpusavyje, įgyvendinant įvairius projektus, kai reikia greitai ir operatyviai pasidalinti tam tikra informacija ar duomenimis.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė-projektų koordinatorė Julita Simanavičienė pristatė programa „Google Sites“ sukurtą svetainę, skirtą programos Erasmus+ Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Erasmus+ akreditacijos projektų bei mobilumo veiklų viešinimui. Svetainėje visi partneriai gali talpinti projekto dokumentus, protokolus, informaciją, susijusią su mobilumais užsienyje, projekto partnerių informaciją, nuotraukas ir kita. 

Susitikimo pagrindinis tikslas buvo pristatyti partneriams būdą, kuris palengvintų projekto viešinimo sklaidą bei galimybę informacija dalintis vienoje vietoje. Pasidalinimas patirtimi svarbus, įgyvendinant programos Erasmus+ mobilumo projektą Nr. 2021-1-LT01-KA121-ADU-000005923, nes plėtojami ir ugdomi gebėjimai, tobulinami mokymo metodai ir priemonės, taikant skaitmenines technologijas suaugusiųjų mokyme.


„Erasmus“ akreditacija – galimybė augti, mokytis ir mokyti kitus

Nuo 2021 m. prasidėjo naujas programos „Erasmus+“ etapas, kuriame dar labiau remiamas tarptautinis besimokančiųjų ir darbuotojų mobilumas. Šiuo laikotarpiu siekiama pereiti nuo kasmetinio konkursinio finansavimo prie dalyvavimo visą programos laikotarpį. Tokia galimybė suteikiama bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo institucijoms, turinčioms ilgalaikę organizacijos plėtros pasitelkiant mobilumus viziją, gebančioms organizuoti mobilumo projektus pagal „Erasmus“ kokybės standartą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius pateikė paraišką įrodančią, kad institucija yra parengusi kokybiškų mobilumo veiklų ilgalaikę įgyvendinimo viziją ir pasirengusi diegti Europos šalių patirtį suaugusiųjų švietimo srityje. Įvertinus paraišką, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centrui, vienai iš šešių suaugusiųjų švietimo organizacijų, suteikta Erasmus+ akreditacija iki 2027 m.

Pasinaudojant proga kartu su partneriais, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo ir Joniškio rajono švietimo centrais, buvo pateikta paraiška „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo srities dotacijai gauti, kuri suteiktų galimybę dalyvauti įvairiuose užsienio kursuose, siekiant stiprinti darbuotojų andragogines kompetencijas.

Šių metų rugpjūčio 24 d. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras (toliau – Centras) ir Švietimo mainų paramos fondas pasirašė 2021 m. programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo srities 1 pagrindinio veiksmo (KA1) dotacijos sutartį, pagal kurią skiriama 29 580,00 Eur dotacija. Šio projekto įgyvendinimo metu (2021–2022 m.) numatyta dalyvauti įvairiuose užsienio kursuose, kuriuose mobilumų dalyviai mokysis inovatyvių mokymų metodų, siekiant efektyvesnio tarpkultūrinio skirtingų kartų švietimo ir mokymosi visą gyvenimą. Mokymų ir kursų pabaigoje numatoma parengti kvalifikacijos tobulinimo programą andragogams ir tęsti inovatyvių mokymų metodų sklaidą.


„Erasmus“ akreditacijos pažymėjimas

Partnerių susitikimas

Esame laimingi Ir ne tik todėl, kad apdovanoti, o todėl, kad mūsų veikla – reikalinga ir prasminga.

Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius veikla įvertinta „Pažangumo ženklu“ už praėjusių metų „Erasmus+“ projektų įgyvendinimą. Šis „Pažangumo ženklas“ galios 3 metus.

Kol kas esame vieninteliai iš Lietuvos suaugusiųjų neformaliojo ugdymo įstaigų, gavę tokį  įvertinimą pagal „Erasmus“ akreditacijų konkurso nuostatas bei atsižvelgus į  paskutinių dviejų akredituotų įgyvendintų programos „Erasmus+“ projektų galutinių ataskaitų įvertinimų vidurkį.

Ačiū partneriams: Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras ir Joniškio rajono švietimo centras už palaikymą, už bendrą darbą.

Džiaugiamės, kad projektų įgyvendinimo konsorciumas šiais metais pasipildė nauju partneriu Radviliškio Viešoji Biblioteka.

Projektai įgyvendinti, keliauta, patirta, išmokta, surasta naujų galimybių tobulėti. Aplankyta Italija, Ispanija, Prancūzija, visur tobulintos kompetencijos suaugusiųjų švietimo srityje.

Daugiau apie įgyvendintus projektus čia http://tinyurl.com/3cdvtdtf

O dabar – šokam į naujus, 2024 , metus ir į naujus darbus.