ПП ДТЕК

"Енергоефективні школи: нова генерація"

Вітаємо всіх учасників Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація"!

Пропонуємо до вашої уваги результати курсу, який ви проходили.

Зокрема, ви можете ознайомитися з рейтингом шкіл (вираховується за результатами проходження курсу та участі в конкурсах) та рейтингом учителів (за підсумками проходження курсу в ПДН).

Рейтинг шкіл.

Рейтинг вчителів

25 листопада 2016 року спеціалісти ІМР провели в Києві семінар "Теорія, методологія та практика впровадження Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» у ЗНЗ України"

ДТЕК запустив чергову хвилю проекту Енергоефективні школи.docx
Заходи з енергозбереження.docx

19 січня 2017 р. в ЕЗОШ №4 відбулося офіційне відкриття Всеукраїнського загальноосвітнього проекту «Енергоефективні школи: нова генерація».

Разом з нами сьогодні і ті, хто на державному рівні турбується про країну та про нас з вами. На нашому святі були присутні:

Марачканець Лілія Василівна, регіональний представник ДТЕК з КСО/соціального розвитку

Дабіжа Яна Георгієва, заступник голови міської ради м. Енергодара

Олейнікова Оксана Василівна, виконуюча обов’язки начальника управління м. Енергодара

Менжинська Людмила Олександрівна, міський куратор проекту.

Завершуючи Проект "Енергоефективні школи: нова генерація" учні пілотної групи 8-Б класу презентували своє місто майбутнього, енергетично незалежне та екологічно чисте, над яким працювали з вчителем праці Без ‘язичною Оксаною Павлівною.

- EnTV Орион - Новости - Энергодар - Успехи наших школьников

- EnTV Орион - Новости - "Азбука жилищно-коммунального управления"

- EnTV Орион - Новости - Энергодар - Подробнее. Открытый урок в 4-й школе

Найкращі учні Проекту ДТЕК

Тема 1-4 -

Світлана РЯБОВА

(Енергодарська ЗОШ №4)

Найкращі учні Проекту ДТЕК

Вітаємо переможців проміжних етапів конкурсу "Найкращі учні Проекту ДТЕК"! Це - ті, хто набрав найбільшу кількість балів серед усіх шкіл групи за два блоки тем: "Вступ+ Теми 1-4" та "Теми 5-8". Ними стали:

Група 1

Тема 1-4 - Олександр НЕПОТАЧЕВ (Добропільська ЗОШ №19)

Тема 5-8 - Єлизавета ШМАЛЬКО (Добропільський НВК №4)

Група 2

Тема 1-4 - Світлана РЯБОВА (Енергодарська ЗОШ №4)

Тема 5-8 - Артем МАКУХ (Ладижинська ЗОШ №3)

Група 3

Тема 1-4 – Кароліна КОСА (Павлоградська ЗШ №17)

Тема 5-8 – Олексій СТУПАКОВ (Павлоградська ЗШ № 5)

Група 4

Тема 1-4 – Артем ЗНОВА (Карабинівська ЗОШ)

Тема 5-8 – Юрій БУШНИЙ (Олександропільський НВК)

Переможці отримають від Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» планшети!

Учні Енергодарської ЗОШ №4 випустили плакати на тему: "Чорнобильські дзвони", в процесі роботи в класах було розглянуто проблеми і перспективи атомної енергетики України та Європи.

Учні пілотних груп "Енергоефективна школа" та "Розумний будинок" проінформували школярів щодо результатів роботи груп, стендовою презентацією.

Під час канікул учні Пілотних груп "Енергоефективна школа" та "Розумний будинок" відвідали Інформаційний цент міста де познайомилися з питаннями водо- та енергопостачання міста ЗАЕС.

Під час канікул в школі було проведено демонтаж та заніна вікон і підвіконня

В канікулярний час технічний персонал школи провели вологе прибирання та миття вікон, що сприяє економії електроенергії в приміщеннях школи.

Учні 3-А, класний керівник: Лаврьонова І.П., підвели підсумки проектної роботи з енергозбереження вдома та презентували свою роботу перед учнями 5-А класу


Результативність заходів з енергозбереження

Результати проходження тем з ПП Енергоефективні школи

Учень 5-А класу Мещанінов Денис, в канікулярний час, виготовив поробку "Тераріум" із застарілої лампочки розжарювання. Основна ідея роботи: звернути увагу людей на потребу енергозбереження, шляхом заніни ламп розжарювання на галогенові, світодіодні, пояснив учень.

В Енергодарській ЗОШ №4, в зв'язку з весняними канікулами, поновили заміну вікон на енергозберігаючі.

Вчителі біології та трудового навчання залучили учнів до оформлення стенду та виготовлення поробок пташок до "Дня весняного рівнодення" 21 березня, провівши акцію з енергозбереження на тему: "Вимикаємо світло раніше!"

Учні 5-А класу (22 учні) виготовили та розмістили в кабінетах школи агітаційні плакати щодо раціонального використання водних ресурсів та заощадження власних коштів.

Кабінет фізики Енергодарської ЗОШ поповнився телевізором класу А плюс, що сприяє заощадженю електроенергії в приміщені школи. Технічне обладнання отримане від КНР відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2016р. №654 Порядку використання у 2016р. коштів, передбачених у державному бюджеті на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення на комп’ютерне обладнання для загальноосвітніх закладів, отримане відповідно до угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, та згідно наказу МОН України від 16.12.2016 №1552компютерне обладнання поставляється з програмним забезпеченням (Операційна система, пакет програмних засобів, антивірусне програмне забезпечення).

Серед учнів 5-х класів пройшов захист міні - проектів на тему: "Де ми втрачаємо воду?"

Учні 5-А класу захистили проекти з енергозбереження та теплозбереження. Діти поділилися заходами з енерго- та тепложбереження проведеними в школі та вдома протягом осіньо-зимового періода 2016-2017 року

Учні 10 класу залучились до «Свята зустрічі птахів» де допомогли 5-7 класам у розміщені годівничок та шпаківень на шкільному подвір’ї. Вчителі організували дітям свято на свіжому повітрі, як у давнину на Україні діти закликали пташок до рідного краю, а шкільних приміщеннях вимкнули світло та комп’ютери на 1 годину.


Учні 5-х класів продовжили роботу над міні-проектом "Де ми втрачаємо воду?"

Учні 10 класу розмістили плакати 5-х класів на інформаційному стенді в кабінеті фізики .

Учні пілотної групи "Енергоефективна школа" відвідали практичне заняття пілотної групи "Житлово комунальне управління". Заняття проводилося в ігровій формі із застосуванням віртуального банку.

Учні пілотної групи прийняли участь у благоустрої шкільного подвір'я та запропонували іншим учням школи приєднатися до акції та заощадити на електроенергії.

17.03.17 пройшла загальношкільна лінійка, для учнів 1-4 та 5-11 класів (520 учнів), 95 учителів. Відбулося нагородження найактивніших учнів проекту з енергозбереження.

Учні 5-х класів створили міні-проект «Краплина води», або де ми втрачаємо воду?»

Їх творчі роботи, щодо раціонального використання води та електроенергії, учні пілотної групи розмістили по території школи, для інформування учнів ЕЗОШ №4 та ЕБ Ліцею.

Учні пілотної групи Енергодарської ЗОШ №4 отримали прилади для енергетичного аудиту приміщень школи. від компанії ДТЕК, учні ознайомилися з роботою приладів та провели заміри в кабінетах школи та приміщеннях загального користування, для визначення приміщень з найбільшими втратами тепла.

Наша пілотна група розробила анкети, які висвітлюють ставлення учнів нашої школи та вчителів до якості надання послуг електропостачання. Приклад ми взяли з посібника, ст. 170-173. За кращими анкетами-опитувальниками: Рябової С., Помаз К., Устименко В., Россолова В., ми провели опитування.


Учні 3-А класу (32 особи) спільно з батьками зробили виставку іграшок з ламп розжарювання, зняли екологічну казку «Зберігати, не можна викинути». На всі заходи були запрошені учні інших початкових класів – 235 учнів.

Учні 3-А класу (32 особи) постійного змагаються у обсягах заощадженої енергії в своїх помешканнях та у класному приміщенні. Силами батьківського комітету вирішено провести заміну 16 ламп розжарювання у класній кімнаті на енергозаощаджуючи на суму 752 грн..


Energy_ZOSh4.mp4

Дані про запуск Пілотного проекту в ЕЗОШ №4 розміщено на головній сторінці шкільного сайту, сайті ПП:

Прес-служба Енергодарської міської ради

https://youtu.be/iRxpNZCfmRU

Видео на ютубе Медіа Центр Енергодар [Энергодар] Энергоэффективные школы: новая генерация

https://youtu.be/yQEKKo-HEOM

Відео EnTV Орион - Новости – Энергодар

Всі матеріали розміщено на сайтах: головній сторінці шкільного сайту http://oosh-4.ucoz.ru/

В засобах масової інформації ( «Оріон», «Медіа Центр» - міське телебачення; «Мы и наше время», «Рост» - газети; Прес-служба міського виконавчого комітету)

20.12.2016 в ЕЗОШ №4 пройшла педагогічна рада на тему: "Методи виховної роботи" на якій розгядались питання енергозбереження.

Підготувала: заступник директора з ВР Єфімова Л.М. Виступаючі від творчих груп: Сущенко В.М., Нестеренко Л.П., Шиян І.І., Лаврушина О.В.,

Під час Новорічних канікул бібліотекарі школи підготувала інформаційно-пізнавальні матеріали для учнів 5-11 класів та ігри з енергозбереження для молодших школярів.

Відбулося засідання вчителів Шкільного методичного об'єднання класних керівників, на якому підведено підсумки місячника енергозбереження, розглянуті та заплановані заходи на січень-лютий 2017р. Захід проведено у формі тренінгу з енергозбереження.

Під час карантину та зимових канікул (12 груденя-05 січеня), вчителі предметники: фізики, географії, біології, англійської мови, класні керівники та вчителі молодшої школи розробили методичні навчально-виховні заходи для учнів школ.

Вчитель математики Шашликова А.І. на власному прикладі залучає учнів свого класу до проблем енергозбереження, замінивши у власному приміщені лампи розжарювання на енергозберігаючі.

Практичні заняття Пілотної групи "Енергоефективні школи: нова генерація" по темі: "Теплота. Теплопередача. Способи теплопередачі.

Учениця 5-Б класу Блудова Валерія виготовила поробку до Проекту з енергозбереження, порівнявши традиційні лампи розжарювання з енергоефективними. Для своєї роботи Лера придумала назву: "Люминесцентная лампочка лучше, чем лампочка накаливания, потому, что она бережет свет. А свет - это энергия, а за нее надо платить!"

Відео від Андреі Піддубнього, учня

7-А класу, класний керівник Чабанюк Зоя Романівна


У 8-А класі (29 учнів), проведено урок фізики на тему "Електрика", вчитель фізики: Гринь І.П. провела з дітьми досліди, щодо виникнення електричних явищ.

На класній годині учні 5-А та 7-Б вимкнувши світло та комп’ютери на 1 годину та розвісили годівнички на шкільному подвір’ї, .

На уроці природознавства учні 5-А класу вчились економити електроенергію, тепло та воду"

Учні 7-Б класу на уроці світової літератури працювали над створенням творів та віршів з енергозбереження, економії води та тепла в оселях.

14 учні 7 – В класу, з інклюзивною формою навчання, знають як берегти електроенергію. Діти із задоволенням обговорюють питання з енергозбереження як на класних годинах у школі, так і за її межами.


При підтримці вчителя фізики Гринь І.П. було проведено практичне заняття пілотної групи учнів на тему «Електрика». Учні вчилися збирати електричні кола: паралельні та послідовні. Діти ознайомилися з роботою реостату, макетом електродвигуна, амперметра та вольтметра, електричного дзвінка. Та складали електричні кола застосовуючи все вище перераховане обладнання.

Учениця 5-А класу Енергодарської ЗОШ №4 вже започаткувала економію електроенергії вдома і поділилася своїми ідеями з однокласниками, передавши їм естафету добрих справ.

В шкільних кабінетах фізики, української мови, англійської мови та російської мови поновили стенди з енергозбереження та раціонального природокористування, учні 7-А класу (20 учнів), 7-Б (17 учнів), 6-А (22 учні), 7-В (14 учнів). Загалом в акції прийняли участь 73 учні школи.


В 7-Б класі було проведено годину спілкування з енергозбереження, 17 учнів.

Класний керівник Шумейко В.І.


У 8-х класах (50 учнів), пройшли уроки фізики з розділу "Електрика".

Вчитель: Гринь І.П.

Учні 5-Б класу виготовили 2 стіннівки з енергозбереження. Учні 8-х класів сфотографували та розмістили інформацію на шкільному сайті.

Учні пілотної групи провели заміри кабінета фізики та підрахунки, для подальшого аудиту приміщення школи, що втрачає найбільше тепла, через зовнішні стіни.

Учні 8-11 класів нашої школи підтримали воїнів АТО, (віджимались 22 рази) і провели заміри температури в приміщенні спортивної зали до і після акції, температура зросла на +3*С

Ппередаємо естафету іншим пілотним школам, що залучились до проекту Енергоефективні школи!

Учасниці пілотної групи з 7-А класу: Рябова С., Прусакова Н., Плесяк Я., Тараненко С., залучили однокласників (26 учнів), до вивчення теорії раціонального енергоспоживання, ознайомили однолітків з тарифами на комунальні послуги.

13.02.17 в

Практичне заняття Пілотної групи. Робота над кейсовими завданнями.

Учні інклюзивного класу 5-В (8 учнів), на уроці природознавства працювали над створенням емблем з енергозбереження для школи, в програмі Point.

15.02.17 відбулася нарада при директорі, де наряду з питаннями з виховної роботи було розглянуто вирішення питань з енергозбереження на весняний період. Та підведені підсумки роботи школи над проектом з грудня по лютий.

Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану. І в нашій школі пройшла виховна година година, яку творчо організував і талановити провів вчитель історії, методист Бондажевський П.М. В залі були присутні учні та вчителі в складі (225 осіб). Перед заходом заступник директора з ВР Єфімова Л.М. оголосила про результати роботи над ПП з енергозбереження та подальшу творчу співпрацю учнів, вчителів та батьків над проектом.

Учнів 5-А класу розпочали конкурсну роботу на кращу емблему з енергозбереження, роботи виконані в програмі Point. (В рамках роботи над міні-проектами з природознавства).

В ЕЗОШ №4 пройшов місячник педагогічної майстерності, протягом якого були проведені відкриті заходи на місто та відбулося взаємовідвідування уроків іншими вчителями. В рамках заходу були відкриті заходи міні-проекти з енергозбереження.

Соціально - педагогічна служба школи поновила інформаційні стенди в кабінеті психологів та соціального педагога з метою подальшої пропаганди бережного ставлення до природних ресурсів, економії тепла та енергозбереження.


Учні пілотної групи 8-Б класу відвідали БК "Сучасник" та прослухали лекцію пам'яті "Героїв Небесної сотні".

В шкільному приміщенні економія електроенергії відбулась за рахунок відключення компюторів на 2 години.

21.02.17 відбулася зустріч класних керівників із соціальною службою школи. Тема тренінгу: "Конфлікт. Шляхи подолання"

По закінченню тренінгу підведено підсумки компанії з енергозбереження за минулий тиждень.

Учні пілотної групи Енергодарської ЗОШ №4 поновили наліпки біля вимикачів світла з 1 березня. Звернувши увагу аудиторії на збільшення світлового дня і необхідності економії електроенергії, в світі її чергового здорожчення.

В школі відбулася педагогічна нарада при директору на тему: "Мотиваційні аспекти впровадження інноваційних ", де в формі тренінгу було розглянуте питання енергозбереження в школі.


Школа отримала 2 телевізора LG , 1 кондиціонер та 15 комп’ютерів від КНР відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2016р. №654 Порядку використання у 2016р. коштів, передбачених у державному бюджеті на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення на комп’ютерне обладнання для загальноосвітніх закладів, отримане відповідно до угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, та згідно наказу МОН України від 16.12.2016 №1552компютерне обладнання поставляється з програмним забезпеченням (Операційна система, пакет програмних засобів, антивірусне програмне забезпечення).

У 8-Б класі пройшли батьківські збори де було розглянуте питання про результати участі класу в Пілотному проекті, батьки ознайомилися з положеннями нового конкурсу «Бережемо тепло вдома».