EESTI KOOL BELGIAS

Eesti Kooli eesmärgiks on korraldada eesti keele ja kultuuri õpet Belgias elavatele eesti lastele. Koolipäevadel tutvustatakse Eestiga seonduvat: loodust, kultuuri, muusikat, ajalugu, kirjandust, käsitööd, kunsti, rahvakalendrit ja tähtpäevi. Õppetegevuste kaudu arendatakse laste eesti keele oskust.

Vaata programmi ja lisainfot:

https://sites.google.com/view/eesti-kool-belgias/


Lisaks Eesti Kooli koolipäevadele on lapsed oodatud ühinema koorilaulu ja rahvatantsutundidega, mis toimuvad vanuserühmades laupäeviti.

Koolivaheaegadel toimuvad üsna tihti eestikeelsed linnalaagrid

Ühiselt tähistame jõule, Eesti Vabariigi aastapäeva ja jaanipäeva

Lisainfo: eestikoolbe@gmail.com

LASTE KOORILAUL

Esimesed koorilaulutunnid Belgias elavatele eesti lastele toimusid 26. novembril 2011. aastal. Juhendajaks tunnustatud muusikapedagoog Anneli Aken, kes järgmised kaheksa aastat iga kuu Aachenist kohale sõitis, et siinsed lapsed koos laulda saaks. Anneli tööd on jätkanud Kerttu Liisa Sepp, Mari Kalling ja Maris Pajuste. 2024. aasta jaanuarist hoolitsevad laulutundide eest Tuuli Solom ja Liisa Perli.  

Laulutunnid toimuvad laupäeviti kahes vanuserühmas. Kell 10.30 lastekoor ja kell 11.30 mudilaskoor.

Uued lauluhuvilised on alati teretulnud!

Kontakt: eestikoolbe@gmail.com


LASTE RAHVATANTS

2020. aasta sügisel alustasime Brüsselis laste rahvatantsuga Kaido ja Angelika juhendamisel. Laupäeviti käivad koos kaks segarühma – nooremad (kuni 10-aastased) ja vanemad lapsed. Noored tantsuhuvilised said õpitut esimest korda näidata juba EV 103. aastapäeva veebisimmanil 2021. aasta veebruaris. Tänaseks on lapsed esinenud juba erinevatel jõulu-, jaani- ja kevadpidudel ning osalenud 2023. aasta suvel toimunud noorte laulu- ja tantsupeol. 

Uued tantsuhuvilised võivad julgesti ühendust võtta!

Kontakt: angeliks@hotmail.com

BEENE

Belgia eestlaste segakoor BEENE sai alguse 2004. aastal, kui Belgias kutsuti eestlasi kokku, et laulda üheskoos 1. mail Euroopa Liiduga liitumise puhul korraldatud üritusel. Sellest ajast peale on kooris läbi aegade laulnud lisaks Belgias elavatele eestlastele ka Eestimaa ja eesti keele välismaalastest huvilised.

BEENE annab kohalikele eestlastele võimaluse laulda ja tutvustab Belgias Eesti laulukultuuri, esinedes mitmesugustel kohalikel kultuuriüritustel. Samuti on koor osalenud viimasel kolmel üldlaulupeol (2009, 2014 ja 2019) ning oleme teel ka järgmisele, 2025. aasta üldlaulupeole.

Kooriproovid toimuvad kord nädalas Brüsseli kesklinnas. Proove juhatab Brüsselis elav laulja ja dirigent Maris Pajuste ning kontakti Eesti koorimaastikuga hoiame Eestis elava koorijuhi Kerttu Liisa Sepa abil, kes käib kolm-neli korda aastas Brüsselis pikemaid nädalavahetuseproove juhatamas.

Lauluhuvi või muude küsimuste korral võtke meiega ühendust aadressil segakoor.beene@gmail.com .

EUROVIISUD

Brüsselis tegutseb Eesti rahvatantsurühm Euroviisud. Tulime kokku 2013. aasta talvel ajakirjaniku ja tantsuentusiasti Mait Otsa eestvedamisel, eesmärgiga jõuda tantsupeole. Praeguseks on Euroviisud osalenud juba kahel peol – 2014. ja 2019. aastal. Läbi aegade on meie ridades lisaks eestlastele tantsusamme omandanud ka mitmed eestimeelsed maailma eri paigust – Saksamaalt, Belgiast ja isegi Tšiilist. Tantsupidudeks valmistumisel peame intensiivseid tantsunädalavahetusi ja korraldame tantsulaagreid Eesti ühe mainekama tantsuõpetaja ja tantsupidude liigijuhi Kalev Järvela käe all. Euroviisud tantsivad nii autori- kui ka pärimustantse. Meelsasti esitame, tutvustame ja õpetame Eesti tantse siinsetel kogukonna- ja ka laiemale publikule suunatud üritustel. Meil on alati hea meel uute tantsijate üle, eriti oodatud on meestantsijad ja tantsupaarid. Leiate meid Facebookist: Euroviisud

Kontakt: angeliks@hotmail.com