Пригода третя

Синоптики

У природи немає поганої погоди.

Що означає ця приказка? Вочевидь, зовсім не те, що кожного дня надворі тепло, сонячно, не йде дощ… Такого просто не буває. Змінюються пори року – міняється погода, в одній півкулі стоїть літо, в іншій – зима, а десь на полюсі взагалі вічні холоди.

Було колись - не могла людина дати собі ради з природою: то дощ йде не тодi, коли просять, а коли косять, то тепло й холод не в пору, то і влiтку трапиться кожуха носити.

Тож, аби вберегти себе від неочікуваної напасті чи прикрої несподіванки, котру може підкинути навколишній світ, людина хотіла не лише його собі пояснити, а й передбачити те, що може статися, аби встигнути до цього підготуватися. Завдяки своїй відмінній спостережливості помітили наші предки, що природа сама пiдказує їм, що і коли вона має намір послати на землю, і навчилися за сьогочасними передвісниками бачити те, що може трапитися завтра. Відтак в кожній місцевості люди з року в рік уважно спостерігали за небесними світилами, стихіями, рослинами, поведінкою та звичками тварин.

Ці спостереження не лише допомогли впорядкувати довколишній світ у чітке знання, а й створили систему передбачень – народних прикмет, які застерігають від небезпеки, допомагають передбачати погоду та врожай, якими будуть весна, літо, осінь та зима. І усе це багатство перевіреного часом знання, яке передавалось з уст в уста, наші предки залишили нам у спадок.

1. Виконайте інтерактивні завдання:

2. Знайдіть дві народні прикмети та розмістіть їх у наступній презентації. Для цього створіть слайд. У заголовку вкажіть своє прізвище та ім'я, а в написі - прикмети. За бажанням можна додати зображення. Повторення прикмет не допускається! 

Відкрийте презентацію в додатковому вікні, натиснувши на ній нижню кнопку справа.

Народні при

Повернутися на сторінку План пригод. Тиснемо на кнопку: