TÝM


Mgr. Štefan Schwarc

Je psychoterapeut, hypnoterapeut, kouč a školitel. Jeho cílová práce spočívá v individuální a skupinové práci s dospělými. Každoročně připravuje a školí mnoho tuzemských a mezinárodních kurzů, většinou na témata psychoterapie, dovednosti ve výchově nebo zážitková pedagogika a neformální vzdělávání. V organizaci je předseda, zakladatel spolku, ale také odborný, výkonný ředitel pro oblast prevence rizikového chování.

Nejvíce je nadšený z tvořivých setkávání lidí, z inspirací, skupinové důvěry, vzájemnosti a osobního rozvoje lidí.

Inspiruje jej vidět člověka, který zjistil, že cítí svůj dar života.

Baví ho jeho rodina, sauna, hudba, příroda a vzdělávání se.


Mgr. Lenka Neuwirthová

Pracuje v organizaci DO SVĚTA z.s. jako ředitelka prevence a vedoucí adaptačních kurzů. V oblasti primární prevence působí 7 let. Vystudovala Pedagogiku volného času na TF JU. Je absolventkou výcviku specializačního studia pro školní metodiky prevence. Aktivně přednáší na konferencích a kulatých stolech věnujících se prevenci rizikového chování. Potkat ji můžete na programech všeobecné primární prevence či na adaptačních kurzech.

Josef Hruška

Je lektorem programů všeobecné prevence a adaptačních kurzů přes deset let. V současnosti se zaměřuje na programy selektivní prevence, vzdělávání pedagogů a přípravu nových lektorů. V DO SVĚTA z.s. je vedoucím lektorem vzdělávacích kurzů 80 a 250. Je frekventantem výcviku KVP.

Mimo DO SVĚTA působí jako dobrovolník – instruktor v Prázdninové škole Lipnice. Pokud ho nezastihnete v kanceláři nebo na programu, pravděpodobně na něj narazíte v lese, nebo na horách s rodinou a s krosnou na zádech.

Bc. Veronika Röhrerová

Je lektorkou primární prevence a adaptačních kurzů. V týmu DO SVĚTA z.s. se pohybuje od roku 2013. Práci s dětmi se věnuje od roku 2007 především jako vedoucí na letním táboře Vávrovka a jako hlavní vedoucí příměstských táborů Spolku Devatenáctka. Studuje Pedagogiku volného času na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Volný čas ráda tráví v přírodě, tvořením nebo s knížkou.

Jenda Neuwirth

Jenda pamatuje přerod "z Preventu do světa", čímž vzniklo DO SVĚTA z.s. Od té doby byl elévem, lektorem a šéflektorem prevence a adaptačních kurzů, podílel se na mezinárodních kurzech a metodickém kurzu 4x4. V současnosti se nejvíc soustředí právě na kurz 4x4, který vede. Vedle toho je zástupce předsedy spolku a jeho dvorní grafik.

Nejvíc ho baví být obklopený lidmi s podobným smýšlením, kreativita a progres, který práce na zážitkových programech přináší. Největší atrakci mu přináší atmosféra a práce s motivací skrz vizuální ztvárnění.

Inspiraci se učí hledat v drobnostech. Když tvoří hru nebo dramaturgii začíná vždy od detailu, něco co ho přitáhne. Třeba jen: "Jak by vypadal svícen uprostřed rybníka?", a už to jede…

Když má čas pro sebe, je to vždy o doplňování hédoné – požitků. Tedy zejména sauna, kulinařina a krásno… Prostě radosti, čím vybranější, tím lepší. Samozřejmě, aby tato lákadla byla vyvážená, musí se taky chodit po horách, lesích a hájích. Občas to proloží i squashem.