Сайт в активній розробці
Одним із середовищ розробки, що дозволяє працювати з Python, є Visual Studio. Перевагою даної IDE порівняно, скажімо, з PyCharm, слід зазначити перш за все те, що в її безкоштовній редакції VS 2019 Community безкоштовно доступні ряд функцій та можливостей, які в тому ж PyCharm доступні лише у платній версії Professional Edition. Наприклад, це веб-розробка, у тому числі за допомогою різних фреймворків. У той же час засоби для розробки на Python у Visual Studo доступні поки що у версії для Windows.
Отже, завантажимо інсталяційний файл Visual Studio 2019 Community за посиланням https://visualstudio.microsoft.com/downloads/ . Після запуску інсталяційного файлу виберемо серед опцій Python, що встановлюються:
Після інсталяції Visual Studio запустимо її. У меню виберемо пункт File (Файл) -> New (Створити) -> Project (Проект) і перед нами відкриється вікно створення нового проекту. У цьому вікні у лівому деревоподібному меню ми можемо перейти до мови Python:
Вибравши ліворуч Python, у центральній частині вікна ми можемо побачити багату палітру типів проектів, які ми можемо створювати для розробки на цій мові програмування. Це і веб-розробка, машинне навчання, і проекти для роботи з хмарою, проекти настільних додатків і т.д. В даному випадку виберемо в якості типу проекту Python Application , тобто тип простих консольних додатків, і назвемо новий проект HelloApp. Натисніть кнопку OK, і Visual Studio створить новий проект:
Праворуч у вікні Solution Explorer (Обозреватель решений) можна побачити структуру проекту. За замовчуванням ми можемо побачити такі елементи:
Python Environments : тут можна побачити всі використовувані середовища, зокрема тут можна знайти відомості про компілятор, який використовується.
References : цей вузол містить всі зовнішні залежності, які використовуються поточним проектом
Search Paths : цей вузол дозволяє вказати шляхи пошуку для модулів Python
HelloApp.py : власне файл Python з вихідним кодом
За промовчанням у Visual Studio вже відкрито файл HelloApp.py, але він поки що порожній. Додамо до нього наступний рядок:
print("Hello Python from Visual Studio!")
І потім у панелі інструментів натиснемо на зелену стрілочку для запуску:
В результаті запуску з'явиться консоль, яка виведе потрібний рядок: