Топ-12 будинків для людей похилого віку в Києві 2024

Топ-12 будинків для людей похилого віку

Іноді повноцінний догляд за літньою людиною стає непосильною ношею для його близьких, особливо якщо потрібно цілодобова турбота.  І тоді розумніше довірити цю непросту задачу професіоналам.

Розповідаємо, в яких установах можна більш-менш комфортно провести старість.  Але підбирати геріатричний пансіонат для дідуся чи бабусі потрібно індивідуально, залежно від стану, переваг і побажань людей похилого віку.


Державних будинків для людей похилого віку в столиці два: Київський пансіонат ветеранів праці (вул. Кубанської України, 2) і Київський геріатричний пансіонат (вул. Бударіна, 11).  В обох пенсіонери забезпечуються відходом і необхідним лікуванням.  Жити в державному геріатричному пансіонаті можна безкоштовно (киянам пенсійного віку або інвалідам без працюючих близьких) або платно.  У 2020 році вартість проживання склала 14700 грн в місяць.


Пансіонат ветеранів праці в Деснянському районі пристосований для проживання не тільки здорових пенсіонерів, а й важких інвалідів, людей з розладами психіки.  Є психоневрологічне відділення на 100 чоловік, в той час як на Бударіна психічно хворих не беруть через відсутність умов для їх утримання.


Номери для психічно здорових постояльців з затишними балконами розраховані на одного-двох мешканців.  Крім класичних фізіопроцедур і масажу, тут проводиться фітотерапія, хворі займаються лікувальною фізичною культурою.


Пансіонат на Бударіна вважається одним з кращих державних в Україні.  Хоча б тому, що живуть там пенсіонери в основному займають комфортні одномісні номери з окремими санвузлами.  Правда, для трапези (а харчування там чотириразове) здатним ходити постояльцям доводиться відвідувати загальну їдальню.


Страв на вибір, як вдома, тут практично не буває.  Одяг, предмети особистої гігієни і господарські товари теж закуповуються за держзамовленням, і різноманітності замало.


Головним плюсом державного будинку престарілих можна вважати відповідальність за пацієнтів.  В обох київських пансіонатах, на відміну від деяких провінційних, вона задоволена висока.  Наприклад, чергову медсестру можна викликати в будь-який час доби одним натисканням кнопки.  У приватних пансіонатах внутрішній розпорядок часто залежить від переконань і порядності власника.  При виборі державного на багато що можна впливати за буквою закону.


Для пристрою в державні будинки престарілих обов'язкові наявність київської прописки і попереднє звернення в управління соціального захисту вашого району.  Потім потрібно відвідати 116-й кабінет Департаменту соціальної політики за адресою: вул.  Любомира Гузара, 7. Там нададуть необхідну інформацію для оформлення документів і проходження процедури поселення.


Приватні будинки престарілих в Києві


УЮТ

Основні переваги хорошого приватного будинку престарілих - презентабельна обстановка (мінімум схожості з традиційною "богадельней"), спостереження профільними фахівцями, більше можливостей для цікавого дозвілля.  Багато приватних геріатричних пансіонати також виконують функції хоспісів - в них доглядають важкохворих пацієнтів на останніх стадіях захворювання.

В Будинку для людей похилого віку "УЮТ"  догляд за людьми похилого віку протягом кількох діб, під час відсутності родичів в Києві.  Такі послуги надає наш, пансіонат вже багато років.


Life-House

У оцінений на 5 балів користувачами Google Life-House є власний реабілітаційний центр, де пенсіонери відновлюються після інсультів, інфарктів, переломів (включаючи травми шийки стегна) і при порушеннях когнітивної функції мислення.  Надається повноцінний післяопераційний догляд.


Геріатричні пансіонати Life-House знаходяться на Постовий, Крутогірна і в селі Дмитрівка Києво-Святошинського району.


 "Добре Життя"

У хоспісі пансіонату "Добра Життя". 

Один з найвищих рейтингів в мережі отримав геріатричний пансіонат "Добре життя" на проспекті Валерія Лобановського, 52. Він зареєстрований як благодійна організація "Асоціація паліатівної та хоспісної допомоги".  Пансіонат допомагає родичам з організацією перевезення хворих, їх обстеженням профільними лікарями.


З дієздатним пенсіонером або родичами недієздатної пацієнта укладається договір на надання послуг, за яким сплачується проживання.  До пенсії постояльця будинок престарілих ніякого відношення не має.


 "Турбота"

Один з київських відділень цієї мережі пансіонатів "Турбота".  

Приватний геріатричний пансіонат "Турбота" (адреса головного офісу - Єреванська, 30/6) приймає на проживання не лише здорових літніх людей, а й пенсіонерів з хворобами Альцгеймера і Паркінсона, віковим слабоумством (деменцією), цукровий діабет, остеопороз, наслідками інфарктів і інсультів  , іншими захворюваннями різної тяжкості перебігу.  Надається медична та психологічна допомога людям похилого віку в депресії.


У пансіонаті "Турбота" непогані умови для пацієнтів з обмеженими фізичними можливостями.  Встановлено спеціальне обладнання, доступні комфортабельні крісла-каталки.


 "Пори року"

Будинок пристарілих "Пори року" на Софіївській Борщагівці. 

Пансіонати мережі "Пори року" знаходиться на Каштановій, 64 (Софіївська Борщагівка) і в Вишгороді, на Шолуденка, 319. Співробітники пансіонатів приділяють чимало уваги підтримці фізичної форми постояльців.  Щоденна гімнастика, групові ігри і прогулянки дозволяють пенсіонерам відчувати себе добре.


Мешканці будинку престарілих можуть при бажанні відвідувати гуртки за інтересами, кіносеанси.  Стан здоров'я регулярно контролюється для профілактики його погіршення.


Читайте також: "Він придумав гіпс: геній світової медицини Микола Пирогов".


"Новая жизнь"

Номер пансіонату "Нове Життя" в Гоголеві.  

Будинок пристарілих в Києві «Нове Життя» в Голосіївському районі Києва і селищі Гоголеве Київської області приймають постояльців віком від 40 років.  Там можуть із зручністю жити маломобільні інваліди, яким потрібна допомога з годуванням.  Спеціальні ліфти набагато спрощують пересування візочників.  Якщо вірити інформації на сайті пансіонату, саме "Нове Життя" встановила їх першої в Україні.


Відеоспостереження дозволяє вчасно вжити заходів, якщо комусь із мешканців раптово стане погано.  Мережа пансіонатів "Нове життя" дає можливість оплачувати проживання в розстрочку.  У необмежене карантином час проводяться регулярні безкоштовні екскурсії для майбутніх мешканців і дбайливих родичів.


"Добрий Дім"

В "Добром будинку" для престарілих.  


Якщо ви шукаєте пансіонат в сільській місцевості, з можливістю прогулянок і відпочинку на красивій природі, "Добрий Дім" - непоганий варіант.  Пансіонати знаходяться в селах Романкове і Музичах Київської області, приблизно в 40 хвилинах їзди від центру столиці.


В "Добром будинку" живуть здорові пенсіонери та люди похилого інваліди.  Номери дво-, три- та чотиримісні.  Постояльці можуть відпочивати в садових альтанках, на березі власного озера пансіонату або в затишному камінному залі восени і взимку.


Читайте також: "Осіння і зимова депресія: правда чи міфи".


Сomfortlife

Обстановка будинку для людей похилого віку Сomfortlife в Бучі.  У будинках престарілих мережі Сomfortlife в Ірпені та Бучі можна проживати довгостроково або влаштуватися на недовгий час.  Головні плюси цих пансіонатів - красива природа поруч (соснові ліси і дубові гаї), багато свіжого повітря в теплу пору року, цікаве дозвілля з різними майстер-класами.


Номери можуть бути одномісними або розрахованими на кілька людей, але не більше чотирьох.  Крім профільних фахівців-лікарів, з мешканцями працює психолог.


"Рідний будинок"

Двомісний номер "Рідного дому" в Гостомелі.  

Пансіонат "Рідний дім" знаходиться в Гостомелі, на Покровській, 15. Він відрізняється від багатьох подібних закладів тим, що пропонує двомісні номери для проживання літніх сімейних пар.  При переїзді в пансіонат з лікарні не потрібно проходити додаткові обстеження, досить даного при виписці епікризу.  В цьому будинку для літніх людей займаються тривалої реабілітацією постраждалих в ДТП.


Співробітники "Рідного дому" надають допомогу з організацією переїзду неходячіх пацієнтів.  Можна заздалегідь забронювати номер.


"Тепло улюблених"

На процедурі в будинку для літніх людей "Тепло улюблених"


У будинку для літніх людей "Тепло улюблених", головний офіс якого знаходиться на Антоновича, 158 (оф. 6) є номери для здорових постояльців і ті, де отримують допомогу пенсіонери з важкими захворюваннями, включаючи паралізованих.  Але ось онкологічних хворих, на жаль, цей пансіонат не приймає.


Кваліфікований догляд за лежачими хворими включає в себе антіпролежневий масаж.  Є додаткові можливості для вільного переміщення і прогулянок інвалідів на візках.


"Хостел"

Пожилиця будинку престарілих "Пансіон"


 "Хостел" розташований в 15 хвилинах їзди від центру столиці, на 76-й Садовій вулиці, 2-й дільниці.  У цьому пансіонаті доступні чотиримісні бюджетні номери, стандартні на дві особи і люксові одномісні.  У ньому гнучка система оплати з індивідуальними знижками до 30%.  Немає необхідності переплачувати, якщо потрібно тільки проживання без спеціального догляду.  У хоспісі "Пансіону" надається медична та психологічна допомога невиліковним пацієнтам.


Можна спілкуватися з проживаючими в пансіонаті родичами по відеозв'язку, відвідувати без попередження в встановлені для відвідувань годинник, забирати на вихідні.


Призначені для користувача оцінки деяких приватних будинків престарілих суперечливі.  Наприклад, пансіонат "Золота Осінь" отримав найвищий бал на "Гуглі", але те, що пишуть про нього родичі колишніх постояльців на "Отзовіке", змушує серйозно насторожитися.  Універсальна рекомендація при виборі будинку для людей похилого віку: чи не покладайтеся лише на красиві описи сайтів-візиток і анонімні враження будь-якого змісту.


Намагайтеся по можливості з'їздити в установу і побачити все на власні очі, причому як до надходження в нього вашого близької людини, так і після.  Тільки тоді ви зрозумієте, наскільки правильним було рішення помістити його в геріатричний пансіонат.


Джерело: https://www.mynizhyn.com/news/ukraina-i-svit/15847-obzor-domov-prestarelyh-v-kieve-top-5.html