Як працювати з засобами для дистанційної освіти

На сьогодні існує безліч інструментів, що забезпечують взаємодію вчителя та учня. Найбільш поширеними є:

Це закрита освітня соцмережа, яка має високий ступінь захисту особистих даних. Пристосована для стаціонарних ПК, ноутбуків, планшетів і мобільних телефонів (для останніх треба буде завантажити застосунок). Учень може написати роботу й прикріпити файл або намалювати роботу, сфотографувати чи зняти коротке відео. Вчитель одразу може побачити, яке саме завдання виконав учень. Є можливість спілкування учнів на сторінці «Класу»: після створення посту, вчитель та школярі можуть його коментувати. До цієї системи можна за запрошенням через посилання приєднати й батьків. Вони мають завантажити додаток на телефон і ввести код від учителя. Саме так батьки зможуть відстежити успішність дитини під час дистанційного навчання в динаміці.

Google Classroom — безкоштовний сервіс, яким може скористатися кожен, хто має обліковий запис у Google. Якщо діти користуватимуться платформою з телефону, мають завантажити на мобільний однойменний застосунок. Отже, вчитель буде розташовувати уроки в «Класі» у чіткій послідовності, а учні зможуть і коментувати ці уроки, і бачити всі потрібні посилання та свої оцінки. Усе це — на одній сторінці. При використанні Класів робота прикріпляються в онлайн середовищі.

Дуже цікавим для дітей і вчителів буде спільний формат здавання робіт, можна використовувати в спільному доступі дошку Padlet

На порталі «Нові знання» Ви зможете переглядати особистий щоденних і журнал занять, отримувати останні шкільні новини, спілкуватися з викладачами та іншими батьками і учнями школи. Для отримання персональних логіну і паролю для входу зверніться до класного керівника.

«КЛАСНА ОЦІНКА» електронна платформа для реалізації доступної дистанційної освіти . Освітній портал «Класна оцінка» орієнтований на навчальні заклади будь-якого типу (дошкільні, загальноосвітні, позашкільні тощо) та управління освітою.

ZOOM - це сервіс для проведення відеоконференцій, онлайн-зустрічей і створення групових чатів. Сервіс дозволяє спільне використання екрану, проведення інтерактивних вебінарів, створення кімнат для спільної роботи, роботу з Google Диском, Dropbox і Box, використовує групові чати для обміну текстом, зображеннями та аудіо, здійснює відеозапис зустрічей.

«Viber»- застосунок для смартфонів і комп'ютерів. Використовує адресну книгу та авторизується за номером телефону. Дозволяє здійснювати безкоштовні дзвінки високої якості між смартфонами з встановленим вайбером, а також передавати текстові повідомлення, зображення, відео та аудіо повідомлення. Є одним з найпопулярніших месенджерів в Україні. Більшість вчителів спілкуються з учнями найчастіше у Viber-групах.

Якщо більшість дітей є у Facebook, можна створити закриту групу саме в цій соцмережі, вона дає більше можливостей — наприклад, проведення онлайн-трансляцій.

Зручною та багатофункціональною платформою для контролю й перевірки знань онлайн є ClassTime. Сервіс допомагає швидко і якісно опитати клас і миттєво відстежити, наскільки діти опанували матеріал. З ним можна легко зацікавити та згуртувати учнів і додати ігрові елементи в навчання. Інноваційну розробку вже використовують вчителі в різних школах країни та й усього світу.

Всеукраїнська школа онлайн — це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів. Мета Всеукраїнської школи онлайн — забезпечити кожному українському учневі та вчителю рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту. Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, фізика, хімія, англійська мова та зарубіжна література.


Є питання по роботі з вказаними ресурсами? Вам допоможе розділ меню "Як працюють сервіси"