Сайт-електронне портфоліо

вчителя основ здоров'я

Дунаєвецького НВК

"ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія"

Діни Віталіївни Буняк

Педагогічний портрет

Обираючи професію вчителя, я і не уявляла, наскільки це важка та кропітка праця. Адже вчитель – це завжди приклад, приклад високої гідності та етичних якостей. Але поруч із цим, це людина, яку бачиш кожен день і яка стає дуже близькою, може вислухати, дати слушну пораду, яка має чуйне серце та щиру душу. Завдання вчителя – відкрити, захопити і спрямувати кожного учня на цікавий, змістовний особистісно і суспільно корисний шлях самовдосконалення. Я вважаю, що добре організований процес навчання гарантує розвиток особистісних якостей дитини. Намагаюсь організувати навчання так, щоб охопити кожну дитину пізнавальною діяльністю, пошуком істини, зацікавити і спонукати її до розвитку інтересів і уподобань, бо, на мою думку, саме інтереси і мотивація – основні фактори успішного навчання.

Я розумію, що повинна допомагати учням у майбутньому пройти успішно адаптацію у суспільстві. Тому використовую найрізноманітніші освітні новації у своїй роботі, а перевагу надаю інтерактивним методам навчання, коли спостерігається демократизація у спілкуванні учителя та учня, адже вони є партнерами у навчально-виховному процесі. Також я використовую сучасні цифрові відео- та аудіозасоби, інтернет-ресурси та освітні сервіси, що дають змогу підвищити якість навчання. Зокрема, створила онлайн простір для кращої комунікації між учасниками навчального процесу. Таку можливість дає освітня платформа Edmodo. Я маю змогу донести до учнів більше корисної інформації, здійснювати контроль навчальних досягнень, спонукати до самоосвіти, активізувати пізнавальну діяльність, і, зрештою, учням це подобається.

А ще я залучаю дітей до участі у різноманітних конкурсах, де вони мають змогу проявити власну творчість. Сфера моєї діяльності - дитячий колектив. Моя взаємодія з учнями не обмежується лише уроками та визначеною кількістю виховних годин. Для мене бути вчителем - це бути частиною життя кожної конкретної дитини, вміти знайти підхід, стати наставником, з яким хочеться порадитись, стати другом, якому довіряєш і разом з тим, тримати баланс, не втрачаючи взаємоповаги.