П'ять причин перепрошити Android

Смартфон на Android почав гальмувати? Можливо, пора подумати про перепрошивке. Дізнайся всі плюси і мінуси цього процесу.

Отримання останньої версії Android

Не секрет, що багато виробників навіть дорогих пристроїв не надто обтяжують себе підтримкою своїх продуктів. Варто їм продати вам свій виріб, як вони тут же забувають про необхідність випускати для них нові версії прошивок. В результаті виходить, що ви не маєте можливості оновитися на нову версію Android навіть в тому випадку, якщо залізо смартфона вільно це дозволяє.

У цьому випадку найкращим і часом єдиним рішенням буде використовувати всім відомий CyanogenMod, який хоча і має безліч своїх власних «фішок», але багато в чому схожий саме на стоковий Android. Завдяки цій розробці власники навіть досить старих пристроїв можуть використовувати свіжі версії системи.

Відмова від «фірмових» оболонок

Багато популярних виробники дуже люблять оснащувати телефони своїми фірмовими оболонками, що, однак, подобається далеко не всім користувачам. Мало того, що багато хто з них відверто потворні і незручні - це, як відомо, справа смаку, але вони до того ж примудряються помітно гальмувати систему. Голий Android на цьому тлі показує рекорди швидкості і вражає своєю чуйністю.

Так, зрозуміло, можна поставити свій лаунчер і поприбирати всі ці віджети, але немає ніякої можливості відмовитися від усіх сумнівних налаштувань, які виробник зробив в операційній системі. Так що для того, щоб отримати по-справжньому «чистий» Android, ви повинні будете встановити користувальницький ROM.

Видалення встановленого ПЗ

Отримавши свій новенький телефон і награвшись з встановленими на ньому програмами, поступово приходить розуміння, що краще б їх взагалі не було. Найчастіше виробники комплектують Софтова набір пристрою, орієнтуючись не на доцільність і якість, а чисто з комерційних мотивів. До того ж ці програми вважаються системними і так просто видалити їх не вийде. В результаті отримуємо апарат набитий відвертим мотлохом, який заважає нам жити.

Радикальним вирішенням цієї проблеми є саме перепрошивка апарату на кастомную збірку, яка містить встановленого програмного забезпечення.

Отримання додаткових функцій і системних налаштувань

Багато прошивки мають настільки відмінний від оригінального Android зовнішній вигляд і набір функцій, що можна вже сміливо говорити про самостійні операційних системах. В першу чергу мова йде про такі популярних китайських проектах як MIUI, Lewa, Oppo, які розвиваються просто гігантськими темпами. Цілком ймовірно, що спробувавши хоч раз цього східного коктейлю, ви будете дивитися на прісне блюдо Android c неприхованим жалем.

Інші прошивки, наприклад AOKP, хоча і базуються на стоковому Android, але дають такий простір в настройках, такі можливості кастомізації, які і не снилися власникам звичайних смартфонів.

Безпека

Це може звучати дивно, але створені вільним спільнотою прошивки іноді можуть бути безпечніше, ніж продукт Google. У них ви при бажанні зможете повністю позбутися від всевидющого ока цієї компанії, повністю замінивши всі їхні послуги і додатки на сторонні розробки. Виходить, таким чином, «Android без Google», як би дивно це не звучало.


Крім цього, багато користувальницькі ROMи містять вбудований антивірус і настільки детальні настройки дозволів для кожної програми, що ви зможете досконально вказати, хто, що з якою метою може ворушитися на вашому пристрої.