Дизайн Чернівців

Історія міста Чернівців

Кожне місто має стільки облич, скільки в ньому людей, будинків, пам’ятників, вулиць, парків, скверів. Одні міста одразу з часу свого заснування займають визначне місце, інші з часом стверджують свою славу і значимість в історії. Чернівці своєю історією, природною красою, дивовижною архітектурою, щедрою душею своїх мешканців давно зайняли визначне місце в реєстрі українських та східноєвропейських міст. Старовинний початок та історичний розвиток наповнюють його шарм та привабливість для людей, які цікавляться Буковиною. Припускають, що назва міста походить від велелюдного міста-фортеці на південних рубежах Галицької держави, що мало назву “Чернь” або “чорне місто”, збудованого на лівому березі річки Прут. Можливо ця назва походила від чорних дубових, перекладених чорноземом, стін фортеці, яка була повністю зруйнована монгольським завойовником Бурундаєм і жителі з 1259 року переселилися на правий берег ріки Прут. З 1359 року місто стало частиною Молдавської держави. Перші письмові згадки про місто були знайдені в рукописах молдавського господаря Олександра Доброго, які він видав львівським купцям 8 жовтня 1408 року. Кожен рік ця дата святкується як офіційний день міста. Місто в той час було розташоване на перехресті шляхів з північно-західної Європи на Балкани і в Туреччину. З 1457 року воно стало центром проведення ярмарків та адміністративним центром для всього регіону. За час свого існування місто було декілька разів зруйноване, перебувало під гнітом Османської імперії, в 1774-1918 рр. входило до складу Австро-Угорської імперії, а з 1918-1940 рр. – Румунії.



СТАРОВИННІ ЧЕРНІВЦІ


Сучасні Чернівці – це обласний центр, який розташований на живописних берегах ріки Прут і займає площу близько 150 км2. Відстань до Києва близько 650 км. Місто межує з Молдовою та Румунією, Івано-Франківською, Тернопільською та Хмельницькою областями України. Населення Чернівців близько 259000 мешканців.

ЛЕГЕНДА ЧЕРНІВЦІВ

Якщо ви збираєтеся відвідати Чернівці, не забудьте вдома свій гарний настрій. Багато століть тому місцевий бургомістр Петро Заратумба видав наказ, в якому, зокрема, говорилося: «Всі чернівчани повинні завжди перебувати в гарному настрої і посміхатися один одному. За невиконання наказу – штраф».

Рецепт, очевидно, виявився дієвим. Пройшли століття, веління Заратумби забулося, але атмосфера щастя і гарного настрою панує на вулицях Чернівців і по сьогоднішній день.

Існує, правда, легенда, яка інакше пояснює доброзичливість і прихильність чернівчан. Звичайно ж це пов'язано з кавою. Складно уявити, що цей напій, який міцно увійшов в наш спосіб життя, колись суворо забороняли в наших краях. Вважалося, що кава відволікає ченців від молитви, а пересічних громадян провокує на непотрібні дискусії про політику. Але чернівчани не змогли відмовитися від турецького нектару і повстали проти заборони. Масштабний «Кавовий бунт» вплинув на владу, і указ було скасовано. Напевно тому культура пиття кави в Чернівцях особливо цінна. Цей напій не тільки бадьорить, але і піднімає настрій місцевим жителям і приїжджим.

Крім захоплюючих легенд цього затишного куточка України, тут ще можна подивитися на літній променад на вечірніх вулицях, смачно і недорого поїсти, вдихнути солодкуватий повітря лісового краю. Побувавши хоча б раз в Чернівцях, ви назавжди залишите в цьому місті частинку свого серця. Все місто просто просякнуте духом старовини.