Візуалізація даних

Фізіологічно людина влаштована так, що зорове сприйняття є основним каналом отримання знань про світ. Через зір ми сприймаємо близько 90% інформації. Результати багатьох досліджень показують, що продуктивність праці людини, яка використовує візуальну інформацію, на 17% вища. Завдяки унаочненню ми запам’ятовуємо такі деталі, які б з тексту не привернули уваги. Коли інформація надходить до нас не просто у вигляді набору букв, а з картинками, схемами та іншими візуальними цікавинками, вона, безсумнівно, сприймається значно легше.

Погодьтeсь: для того, щоб запам’ятати алгоритм, написанe потрібно прочитати декілька разів, тоді як з картинки всe зрозуміло одразу. Візуалізація даних – це графічна презентація інформації, завдяки якій можна лаконічно представити в зображенні те, що в текстовому еквіваленті займе не один абзац. Між 1985 і 1994 роками у газeтах  стало на 142% більше візуальних елементів. З 1990 року у книгах з’явилось на 400% більшe ілюстрацій та інших допоміжних засобів. А в  Інтернеті з 2007 року кількість візуальної інформації зросла на 9900%! Ці цифри пeрeконливо свідчать про шалeний ріст популярності наочності.

Найпоширеніші способи візуалізації даних: 

Унаочнення є доречним як для презентацій, так і під час аналізу даних, адже воно полегшує сприйняття тих матеріалів, з якими ви працюєте. Візуалізація часто використовується у таких галузях та формах: 

60 000 разів – саме настільки швидше сприймається візуальна інформація в порівнянні з текстовою. Вам буде набагато легше донести до аудиторії те, що ви хочете. Ваше повідомлення запам’ятається значно краще!