Кабінет 

практичного психолога 

 КРЕМЕНЧУЦЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ

ІМ. А. С. МАКАРЕНКА

Абрамова 

Дар'я Вікторівна

спеціаліст І категорії

освіта: повна вища

Педагогічне кредо:  "Дивитись на світ очима дитини, дивуватися, радіти, творити і  пізнавати нове разом з нею"

Життєве кредо:  "Все можливо! На неможливе просто потрібно більше часу."


Основні напрямки роботи практичного психолога 

Консультативно-просвітницька робота: підвищення психологічної культури педагогів і батьків, забезпечення інформацією з психологічних проблем, формування запиту на психологічні послуги.


Психодіагностична робота: психолого-педагогічне вивчення індивідуальних особливостей дітей, педагогів, батьків. 


Корекційно-розвивальний напрямок: систематичне цілеспрямоване використання психологічних методів та засобів для створення оптимальних можливостей та умов для повноцінного і своєчасного психічного розвитку дитини. Корекційна робота з дітьми, які віднесені до категорії "групи ризику" на тих або інших підставах, спрямована на специфічну допомогу цим дітям. 


Організаційно-методичний напрямок: організація власної діяльності, аналіз та узагальнення її результатів, підвищення власного професіоналізму через самоосвіту.

Міфи про психологів, з якими час розпрощатися


Психолог «читає» людей, може вплинути
на людину чи змусити її щось робити

І на все це відповідь «ні». Психолог не здатен довідатися геть усе про людину з обличчя, рухів, мови. Можливо, цей міф народився тому, що психологи справді часто наче вгадують розвиток подій, але це стається не через те, що вони ясновидці, а тому, що мають великий життєвий та практичний  досвід.

Щоб зрозуміти людину, психологу треба з нею поспілкуватися, поспостерігати за нею, а іноді протестувати якісь функції, щоб правильніше їх оцінити. Психолог у жодному разі не має вішати на людину ярлики, одразу ж без усякого сумніву формулювати й озвучувати жорстку думку про когось. Не має права ставити діагнози й говорити людям те, що може їх образити чи налякати.

Зразу попереджаю: без бажання самої людини змінити її неможливо. 


«Психолог тобі нічим не допоможе,
це шарлатан із добре підвішеним язиком»

«Який результат ви хочете отримати?» Найбільші результати дає спільна праця психолога та клієнта, який сам має бути зацікавлений в очікуваних змінах. Якщо людина свідомо чи несвідомо опирається змінам — нічого не станеться, навіть якщо психолог щосили спонукатиме до дій. Деякі люди відкрито  саботують зміни, тобто роблять усе, щоб у фахівця «не вийшло» допомогти. Найчастіше в такому разі психолог може стати людиною, яку супротивники (наприклад, підліток і його батьки) використовують у змаганнях одне проти одного. Але досвідчені спеціалісти можуть відстежити таку самовільну маніпуляцію й припинити її, обговоривши це з учасниками протистояння.


«Якщо ти «психолог по життю» —
дипломи не мають значення»

Це дуже небезпечний міф, який приводить у професію самозакоханих маніпуляторів, а не професіоналів. Тож психологічна освіта — обов’язкова умова в професії. І просто так «роздавати поради» не можна, та навіть шкідливо! Так само не працює ідея, що можна просто почитати книги з популярної психології й допомогти собі самостійно. Зазвичай такі книги є збірками чужих історій, де не враховані нюанси вашого життя. Там, можливо, є універсальні поради, але от якраз вам вони можуть не підійти.


«До психологів ходять тільки
дійсно хворі люди. Чи «психи»

Часто чую  цю фразу "Я — нормальний! Навіщо до психолога йти?". І дарма! Адже із психологом можна обговорити будь-яке нове почуття і будь-яка незвичну думку. От, наприклад, нова емоція, незвичні бажання, думки про смерть чи невдоволення зовнішністю. І з’явиться розуміння, наскільки ваші почуття відповідають ситуації, а якщо не відповідають, то можна знайти спосіб дати їм раду або пережити їх.



Нормативно-правові акти та документи,

які регламентують роботу практичного психолога

Робота з  родинами

консультування з питань розвитку, навчання та виховання молоді

Робота з  дітьми

розвиток підлітка

Робота з педагогами

психологічна просвіта