Кібербезпека
Кібербезпека — це практика захисту систем, мереж і програм від цифрових атак. Ці кібератаки зазвичай спрямовані на доступ, зміну або знищення конфіденційної інформації; вимагання грошей у користувачів; або переривання звичайних бізнес-процесів.
Запровадження ефективних заходів кібербезпеки сьогодні є особливо складним, оскільки пристроїв більше, ніж людей, а зловмисники стають все більш інноваційними.
Що таке кібербезпека?
Успішний підхід до кібербезпеки має кілька рівнів захисту, поширених на комп’ютерах, мережах, програмах або даних, які ми хочемо захистити. В організації люди, процеси та технології повинні доповнювати один одного, щоб створити ефективний захист від кібератак.
Люди
Користувачі повинні розуміти та дотримуватися основних принципів безпеки даних, таких як вибір надійних паролів, обережність щодо вкладень у електронній пошті та створення резервних копій даних. Дізнайтеся більше про основні принципи кібербезпеки.
Процеси
Організації повинні мати структуру для боротьби зі спробами та успішними кібератаками. Один шанований фреймворк може допомогти вам. У ньому пояснюється, як можна ідентифікувати атаки, захистити системи, виявити загрози та реагувати на них, а також відновитися після успішних атак.
Технологія
Технологія має важливе значення для надання організаціям та окремим особам інструментів комп’ютерної безпеки, необхідних для захисту від кібератак. Необхідно захистити три основні об’єкти: кінцеві пристрої, такі як комп’ютери, розумні пристрої та маршрутизатори; мережі; і хмара. Загальні технології, які використовуються для захисту цих об’єктів, включають брандмауери нового покоління, фільтрацію DNS, захист від шкідливих програм, антивірусне програмне забезпечення та рішення для захисту електронної пошти.
Чому кібербезпека важлива?
У сучасному підключеному світі кожен отримує користь від передових програм кіберзахисту. На індивідуальному рівні атака кібербезпеки може призвести до всього: від крадіжки особистих даних до спроб вимагання до втрати важливих даних, як-от сімейних фотографій. Кожен покладається на критичну інфраструктуру, як-от електростанції, лікарні та фінансові компанії. Захист цих та інших організацій має важливе значення для підтримки функціонування нашого суспільства.
Види загроз кібербезпеці
Фішинг – це практика надсилання шахрайських листів, які нагадують електронні листи з авторитетних джерел. Мета полягає в крадіжці конфіденційних даних, таких як номери кредитних карток та дані для входу. Це найпоширеніший тип кібератаки. Ви можете захистити себе за допомогою освіти або технологічного рішення, яке фільтрує шкідливі електронні листи.
Програми-вимагачі є різновидом шкідливого програмного забезпечення. Він призначений для вимагання грошей шляхом блокування доступу до файлів або комп’ютерної системи до моменту сплати викупу. Сплата викупу не гарантує відновлення файлів або відновлення системи.
Шкідливе програмне забезпечення – це тип програмного забезпечення, призначеного для отримання несанкціонованого доступу або пошкодження комп’ютера.
Соціальна інженерія – це тактика, яку зловмисники використовують, щоб обдурити вас, щоб розкрити конфіденційну інформацію. Вони можуть вимагати грошовий платіж або отримати доступ до ваших конфіденційних даних. Соціальну інженерію можна поєднувати з будь-якою із перерахованих вище загроз, щоб збільшити ймовірність натискання посилань, завантаження шкідливих програм або довіри зловмисному джерелу.
Переваги кібербезпеки:
Захист бізнесу від кібератак та витоку даних.
Запобігання несанкціонованому доступу користувачів.
Захист даних та мереж.
Захист кінцевих користувачів та кінцевих пристроїв.
Джерела:
1.https://searchsecurity.techtarget.com/definition/cybersecurity
2.https://www.cisco.com/c/en/us/products/security/what-is-cybersecurity.html