CTO connect

Povezujemo vodilne inženirje (CTO) s proaktivnimi študenti in mladimi inovativnimi posamezniki.

Na voljo so vam vodje razvoja iz globalnih tehnoloških podjetij:

Ob 25-letnici Tehnološkega parka Ljubljana slavimo tehnologijo in inženirje!

Naša najboljša tehnološka podjetja so nam oziroma vam odstopila svoje vodilne inženirje (CTO-ji). Gre za razvojno usmerjene posameznike, brez katerih se razvoj podjetij ustavi, zato imajo skrbno odmerjen čas za nas.

Pravila:

  • CTO-ji so 'prvaki med prvaki', njihov čas je omejen, zato opozarjamo, da verjetno vsi vaši predlogi ne bodo mogli biti odobreni.

  • Napišite jim kratek predlog, kaj bi razvijali (seminarska, diploma, mag./dr., lastna ideja...). Lahko dodate skice, priporočila profesorjev ali firm, itd.

  • Prijave so odprte do nedelje, 25. oktobra, izbor, ki ga opravijo CTO-ji sami, pa bo predvidoma zaključen do 4. novembra.

  • Pri prijavi dajte vse od sebe, pokažite svojo proaktivnost in inovativne rešitve ter dokažite, da tudi vi spadate med top inženirje.

  • Če ne uspete v prvo, ne odnehajte, morda pride kasneje nova priložnost.

Sodelujoči vodilni inženirji

ACIES BIO deluje na področju Microbial biotech. Imajo vrhunski R&D center za farmacevtske, kemične in biotech raziskave. Z njim ciljajo na izboljšanje življenja ljudi ter gradnjo trajnostne, z biotehnologijo podprte prihodnosti.

Dr. Nika Lendero Krajnc, vodja razvoja zaključnih procesov

# Čiščenje spojin, Učinkovito, Cenovno sprejemljivo
»Na oddelku se ukvarjamo s študijem in razvojem procesov izolacije in čiščenja spojin iz fermentacijske brozge ali reakcijskih zmesi. Cilj našega dela je razvoj učinkovitega in cenovno sprejemljivega procesa čiščenja, s katerim lahko pridobimo določeno spojino želene čistote, da je primerna za uporabo v različnih panogah, kot so agronomija, prehrambena industirja ali farmacija.«

Dr. Mirjan Švagelj, vodja razvoja bioprocesov

# Fermentacija, bioprocesno inženirstvo, bioreaktorji, scale-up, industrializacija
»Na oddelku se ukvarjamo z razvojem biotehnoloških procesov, kjer z gojenjem mikroorganizmov v bioreaktorjih študiramo in razvijamo proizvodnjo spojin z visoko dodano vrednostjo. Cilj razvoja bioprocesov je industrializacija celotnega procesa in temelji na močnem interdisciplinarnem sodelovanju mikrobiologov, analitikov, procesnih inženirjev ter raziskovalcih zaključnih procesov.«

Dr. Dušan Goranovič, vodja mikrobiološkega oddelka

# Usmerjena laboratorijska evolucija, Industrijska mikrobiologija, izboljševanje sevov brez uporabe tehnik za gensko spreminjanje
»V podjetju Acies Bio sem specializiran za klasično izboljševanje lastnosti (brez uporabe tehnik za gensko spreminjanje) industrijskih mikroorganizmov ter optimizacijo rasti ter razvoja bioprocesov na laboratorijski skali. Zanima me tudi identifikacija novih sevov in spojin za biološki nadzor škodljivcev za kmetijsko uporabo.«

Biosistemika razvija visoko strokovne aplikacije za laboratorije ter medicinske naprave - digitalizacija laboratorijev (LIoT). E-sistemi za R&D, kontrole kvalitete, rešitve za pipetiranje in podobno. Pokrivajo razvoj Android mobilnih aplikacij, namiznih aplikacij in spletnih rešitev.

Iščejo predvsem ljudi, ki jih zanima uporaba software-a v okolju ved o življenju (life-science).

Luka Murn

# Web, Desktop, C#, .NET, Ruby on Rails, JavaScript, Java, Android

Anže Videnič

# Web, Desktop, C#, .NET, TypeScript, Java, Android

Cosylab je vodilno globalno podjetje na področju meritev trkov v atomskih pospeševalnikih in v protonski terapiji raka. Razvijajo in integrirajo najsodobnejšo programsko ter strojno opremo, ki raziskovalnim inštitutom omogoča preboje. Ob delu sledijo poslanstvu: pripeljati znanost do njene skrajnosti.

Andrej Debenjak, CTO

# diagnostika hadronskih pospeševalnikov, porazdeljeno nanosekundno upravljanje s časovnimi dogodki, industrijske IoT rešitve
Andrej Debenjak se primarno posveča izzivom v sklopu mednarodnega projekta FAIR, kjer podjetje Cosylab dobavlja množico podsistemov, ključnih za delovanje začrtanega sklopa hadronskih pospeševalnikov. Verjame, da nam bodo IoT tehnologije krojile prihodnost in zato utira Cosylabu pot v te nove tržne segmente. Zanimajo ga nove, predvsem zelene tehnologije.

Mariano Cecowski, vodi ekipo, ki razvija krmilne sisteme za zdravljenje raka s pomočjo hadronske terapije

# distributed systems, fail safety, control systems, physics, nuclear medicine, particle accelerator, robotics, development
Rešitve nadzorujejo in vodijo razne sisteme in procese, od toka delcev do robotizirane operacijske mize, od vgrajenih sistemov do interaktivnih vmesnikov

Danfoss Trata je globalni prvak v rešitvah daljinskega ogrevanja in hlajenja ter klimatizaciji zgradb. Produktni portfelj so izdelki za regulacijo in hidravlično uravnoteženje sistemov: a) daljinskega ogrevanja in hlajenja; b) ogrevalnih in hladilnih sistemov v zgradbah ter c) prenosniki toplote.

Dr. Tilen Thaler, Laboratorijski inženir

# Front-end innovation, industrial design, empirical modelling, compliant mechanisms, hydraulics, polymers and composites, additive design and manufacture
»Kršim pravila in nikoli nisem zadovoljen.«
»Najraje bi sodeloval z industrijskim dizajnerjem, ki vé več od mene, to so pa verjetno vsi študenti s področja industrijskega oblikovanja. Ni pa to pogoj.«
Tema, na kateri lahko študent/ka dela bi bila lahko ena od naslednjih:
  • Nov zanesljiv, učinkovit, lep in enostaven mehanizem za aksialni ventil
  • Študija ortoplanarnih vzmeti in (empirično) modeliranje na primeru
  • Predelava ventila ali pogona po lastnem izboru v duhu industrijskega dizajna
  • Tema po lastnem izboru

Luka Omejc, vodilni razvojni inženir, odgovoren za tehnično vodenje novih razvojnih projektov

# Daljinsko ogrevanje, 4. generacija daljinskega ogrevanja, energetska učinkovitost, nadomestitev kovin s kompozitnimi materiali, mehansko in elektronsko krmiljenje ventilov, vpeljava novih konceptov, modularnost in industrializacija
Deluje v mednarodnih ekipah, kjer se vpeljuje nove tehnologije in koncepte.»Odličnost izdelka, uigranost ekipe in inovativnost so trije ključni elementi, s katerimi je prežet naš vsakdan.«

dr. Boštjan Dolenc, Razvojni inženir na področju razvoja programske opreme vgrajenih sistemov

# Embedded Software Quality Assurance, Modelling, Control, Simulations, Data Acquisition, Python (Data Science Module : Scipy, NumPy, Pandas, ...), Virtualization, Rest API
V preteklosti se je posvečal razvoju naprednih algoritmov vodenja gorivnih celic, obdelavi biometričnih signalov z namenom diagnostike alzheimerjeve in huntingtonove bolezeni, grajenju podatkovno gnanih modelov z namenom optimizacije poslovnih procesov in razvoju programske opreme.

Domel je z lastnimi tehnologijami globalni dobavitelj elektromotornih pogonov in komponent,ki so plod 75 letnih izkušenj, vlaganj in kompetenc na področju strukturne mehanike, aerodinamike, akustike, elektromagnetike, elektronike, avtomatizacije in digitalizacije proizvodnih procesov ter lastne izdelave orodij ter komponent.

Janez Rihtaršič, direktor razvoja ter raziskav

Doktoriral je na Fakulteti za strojništvo s področja avtomatske zasnove konceptualnih rešitev tehničnih sistemov z uporabo veriženja fizikalnih zakonov. Od leta 2018 je direktor razvoja ter raziskav za skupino Domel.
# Konceptualne zasnove tehničnih sistemov, konstruiranje, aerodinamika, CINO, elektromotorji, zagonska podjetja, projektno delo.

Z investicijami v izobraževanje zaposlenih in v sodobno raziskovalno-razvojno opremo Domel omogoča dinamično delo polno izzivov.

DUOL je globalno podjetje, ki se ukvarja z razvojem in montažo napihljivih hal na področjih športa, industrije, kmetijstva in osvajanja vesolja. Prednost pred konkurenco ohranjajo s konstantnim R&D za strukture in materiale v ekstremnih vremenskih pogojih in na nemogočih lokacijah.

Rok Pregelj, vodja projektive in razvoja

V DUOL-u zaposlen od leta 2004, od tega zadnjih 9 let vodja oddelka. Sodelovanje na področju projektiranja in izboljševanja lastnosti produkta.
# Gradbeništvo, arhitektura

Igor Ribič, vodja tehničnega oddelka

V DUOL-u zaposlen od leta 2004, od tega zadnjih 8 let kot vodja oddelka. Sodelovanje na področju strojne opreme in podpornih elementov balona (elektrika, pametni elektronski sistemi za upravljanje,…)
# Strojništvo, elektrotehnika

Svetovni prvak v niši tekočinskega hlajenja. Njihovo tehnologijo najdete v hlajenju osebnih računalnikov, delovnih postaj in sistemov avtonomne vožnje. Imajo rešitve za hlajenje procesorjev in grafičnih kartic, razvili so tudi črpalke, ventilatorje in hladilnike, dopolnite pa jih z: konstrukcijski razvoj, razvoja elektronike, marketing, kreativa in kakovost.

Matej Sehur, Lead Engineer

# Razvoj, Konstrukcija, Inovacije, Design, Konceptualizacija produktov, Testiranje produktov
Za izkušene in zavzete vodilne inženirje nobena ovira ni previsoka. Izzivi in nove tehnične rešitve mu predstavljajo predvsem izziv in motivacijo.

"Premikamo meje električne mobilnosti."

Elaphe je vodilno globalno podjetje za pogon na osnovi kolesnih elektromotorjev, ki omogoča izrazito pogonsko moč v vsakem kolesu, hkrati pa sprostijo prostor namenjen motorju. Gre tako za razvoj pogona obstoječih vozil kot tudi vozil prihodnosti.

Dr. Gorazd Gotovac, CTO

# e-mobilnost, električni pogoni, avtomobilska elektronika, modularni dizajn, nadzor več-motorskih sistemov
Ozadje fizike ter elektrotehnike in 12 let različnih R&R vlog dajejo Gorazdu širok pogled na nove avtomobilske tehnološke trende. Za svoje delo v Elaphe je leta 2018 dobil priznanje “Rising star of the automotive”, ki ga podeljuje medij Automotive news Europe.

Podjetje Elvez je proizvajalec specializiranih izdelkov za avtomobilsko, elektro in strojno industrijo ter industrijo bele tehnike. Kombinacija treh proizvodnih programov (kabelska konfekcija, predelava plastičnih mas in vakuumska metalizacija) omogoča celovito servisiranje njihovih kupcev.

Dr. Žiga Gosar

# vitka proizvodnja, avtomatizacija, razvoj procesa, optimizacija proizvodnje, planska tabla, brizganje plastike, kabelska konfekcije, vakuumska metalizacija, plazma…
Športnik in znanstvenik v enem. Reševanje problemov mu ni tuje.

Elvez je specializiran za proizvodnjo in izdelavo kabelske konfekcije in specialnih kabelskih vezij, snopov ter ožičenj, priključnih vrvic različnih izvedb, kabelskih snopov s senzorsko tehniko, brizganih izdelkov iz plastičnih mas, tehnologijo metaliziranja tehničnih izdelkov in montažo raznih sklopov in vezij za industrijo.

Epilog je vodilno slovensko podjetje na področju avtomatizacije, robotizacije in optimizacije logističnih procesov. Razvojna naravnanost ter uporaba najnovejših tehnologi in orodij je njihova zmagovalna formula za konkurenčnost na svetovnem trgu.

Dr. Viktor Zaletelj, vodja oddelka Robotike

Je specialist za načrtovanje, simulacijo in avtomatizacijo kompleksnih mehatronskih sistemov. Svoje znanje in večletne izkušnje iz industrije kot mentor diplomskih, magistrskih in doktorskih del z veseljem prenaša tudi na mlade.
# Robotika, Avtonomni mobilni roboti, Inteligentna senzorika (edge processing in sensor fussion), Napredni sistemi detekcije in identifikacije objektov (računalniški vid, AI, strojno učenje …), Manipulacijski mehanizmi in aktuatorji za interakcijo objektov, Lokalizacija in navigacija (globalno/lokalno), Napredni sistemi interakcije človek/robot

GenePlanet je eno vodilnih evropskih bio-tech podjetij, kjer interpretirajo podatke iz genetike, biokemije in pametnih naprav. Področja dela so predvsem bioinformatika, statistika, programiranje in strojno učenje, cilj pa je izboljšanje zdravja in življenjskega sloga posameznikov.

Lovro Vidmar, dr. med.

# uporabna matematika, bioinformatika, R programiranje, polygenic risk scores (PRS), humana genetika, big data, podatkovna znanost, GWAS, WGS
Lovro je v zaključni fazi doktorata na Kliničnem inštitutu za medicinsko genetiko. Ima edinstvene izkušnje na področju sekveniranja genoma, bioinformatike in uporabe genomskih ter zdravstvenih podatkov v medicini.

Dr. Igor Marjanovič, univ. dipl. inž. el.

# javascript, python, tensorflow, linux, aws, spark, kafka, api
Igor se je v okviru doktorskega študija ukvarjal z raziskovanjem horizontalnega prenosa genov, izdelavo naprave za elektrostatične razelektritve in strojnim vidom. Ima izkušnje z razvojem elektronike, večinoma pa se ukvarja z analizo genomskih podatkov in izdelavo »big data« delotokov na področju genetike.

Spin-off Inštituta Jožef Stefan je v 30 letih postal globalni ponudnik industrijske avtomatizacije, kjer proizvodne linije – od strojev do programske opreme - razvija za največje korporacije v avtomobilski industriji.

Borut Rifelj, vodja oddelka Strojegradnja

# inženiring, industrijska avtomatizacija, strojegradnja, avtomobilska industrija, optical bonding
Borut, sicer diplomirani inženir računalništva, je že v svojih zgodnjih letih na Inei stremel k visokemu tehnološkemu razvoju. V novonastalem oddelku Strojegradnje je hitro postavil smernice novih pristopov, ki zagotavljajo neprimerljivo kakovost in zanesljivost. To dokazujejo na naših linijah sestavljeni virtualni cockpiti, ki krasijo že več generacij avtomobilov višjega ranga. Njihov glavni fokus razvoja je t.i. optical bonding, tehnologija za sestavljanje LCD prikazovalnikov.

Iskra je globalni ponudnik inteligentnih industrijskih rešitev in vrhunskih elektro-tehničnih izdelkov. Svoje številne uspehe kaže na področjih energetike, elektrotehničnih komponent, učinkovitih vgradenj, prometa, telekomunikacij, varovanja, oskrbe ter upravljanja objektov.

Jože Dermol, direktor razvoja, raziskav in tehnologije

# razvoj digitalnih in analognih elektronskih vezij, meritve električnih veličin in kalibracije meril v akreditiranem laboratoriju, kemija in kemijska tehnologija v okviru razvoja in proizvodnje kondenzatorjev, razvoj programske kode vgrajenih sistemov, modeliranje in simuliranje delovanja elekromehanskih sklopov, razvoj in uporaba stikalnih materialov v stikalnih napravah, razvoj motorskega zaščitnega stikala
»Sem Jože Dermol in kot direktor razvoja, raziskav in tehnologije skušam vsak dan, s svojo močno delovno etiko, doslednostjo, angažiranostjo in pripravljenostjo tvegati, ustvariti navdihujoče delovno okolje za svojo ekipo. Motivirajo me predvsem izobraževanja in usposabljanja osebja, uspešno reševanje izzivov s svojo ekipo, krepitev rezultatov ter postavljanje dolgoročnih ciljev. Vedno sem pripravljen stopiti iz cone udobja, da dosežem zastavljene cilje.«

Davorin Dobočnik, direktor

# Razvoj elektronike, Inovativni produkti v energetiki in elektroniki, Digitalizacija procesov in Industrija 4.0, Orodjarstvo in izdelava orodja, Kovinske zaščite in razvoj galvanizacije v prihodnje, Trajnostni razvoj produktov, Razvoj idej na temo Smart house, Industry 4.0, Smart City, obnovljivi viri skozi produkte Iskre
»Sem Davorin Dobočnik in prihajam s Pohorja. Večino svoje poklicne poti sem preživel v avtomobilski industriji, ob tem pa sem izkušnje nabiral tudi v tujini. V ekipi Iskre sem že drugo leto, kjer me motivirajo predvsem razgibanost dela, priložnosti, ki jih imamo pred nami ter sodelovanja z različnimi ekipami.«

Iskratel je vodilni evropski ponudnik IKT rešitev za transformacijo telekomunikacij, transporta, javne varnosti, energetike in 5G. »!N ekipo« sestavljajo strokovnjaki z znanji s področja digitalnih komunikacij, dostopovne tehnologije, virtualizacije, transporta, energetike in javne varnosti.

Rok Okorn, univ. dipl. inž. elektrotehnike

# oprema za brezžična domača omrežja, razvoj poslov
Karierno pot v skupini Iskratel je začel pred 10 leti kot inženir v podpori, pred dvema letoma pa postal direktor sektorja podpora v Iskratelovi poslovni enoti Dostop.Njegovi vsakodnevni izzivi so razvoj opreme za brezžična domača omrežja (domači Innbox, Mesh Wi-Fi …), razvoj poslov in vsakodnevno sodelovanje s kupci, telekomunikacijskimi operaterji v Sloveniji in tujini.

Urban Zaletel, univ. dipl. inž. elektrotehnike

# omrežje 5G, namenska hibridno javno-zasebna omrežja 4G/5G, "campus" omrežja
Karierno pot v skupini Iskratel je začel pred sedmimi leti kot razvojni inženir centralnega upravljanja omrežnih elementov. Danes je vodja razvoja omrežja pete generacije – 5G v poslovni enoti Omrežje.Ekipa strokovnjakov pod njegovim vodstvom se ukvarja z razvojem omrežja 5G in postavitvijo namenskih hibridnih javno-zasebnih omrežij 4G/5G ter t. i. »campus« omrežij za različne industrije (energetiko, transport, pametne tovarne …).

Igor Lah, univ. dipl. inž. elektrotehnike

# python, robot za testiranje dispečerskih terminalov, računalniški vid, video prenos
Ima več kot 33 let izkušenj s področja meritev v telekomunikacijah in njihove avtomatizacije. Zadnja tri leta se v skupini Iskratel ukvarja z avtomatizacijo testiranja dispečerskih terminalov s pomočjo robotov.Igorjev delovni vsakdan zaznamujejo meritve v telekomunikacijah in njihova avtomatizacija z roboti, s pomočjo programskega jezika python. Njegov zdajšnji izziv je zlasti nadgradnja robota za testiranje dispečerskih terminalov z uvedbo računalniškega vida (zaznavanje oblik, barv in teksta). To bi omogočilo ustrezno reagiranje ob prikazanih informacijah na zaslonu dispečerskih terminalov ter oceno kvalitete video prenosa.

Vodilno podjetje v medicinskih mobilnih aplikacijah v CEE in Italiji. Zdravnikom pomagajo z informacijami o zdravilih, orodji za podporo kliničnemu odločanju in akreditiranimi medicinskimi izobraževanji. Prisotni so v 8 državah, kjer preko 100.000 zdravnikov in 140.000 drugih zdravstvenih delavcev zaupa njihovim aplikacijam za vsakodnevno pomoč pri delu.

Darko Bodnaruk, CTO

# Ruby on Rails, devops, web scraping, strojno učenje, analitika, podatkovne baze
"Razvijalec - pretežno backend tehnologije, najraje open source - z nekaj podjetniške žilice - soustanovil in vodil sem startup podjetje s področja IP telefonije, kasneje prodano velikemu regionalnemu proizvajalcu telekomunikacijske opreme. Zadnjih 5 let v Mediately pomagam graditi najboljšo mobilno aplikacijo za pomoč zdravnikom v Evropi."

Vodilni globalni ponudnik programskih rešitev za oblikovanje etiket in sistemov za označevanje, ki pomagajo izboljšati kakovost, hitrost in učinkovitost označevanja ter znižajo stroške poslovanja. Label Cloud je v svetovnem merilu prvi javno dostopni sistem za upravljanje označevanja v oblaku (SaaS).

Tomaž Koporec, projektni vodja: razvoj gonilnikov

# C++, C#
S podjetjem NiceLabel sodeluje skoraj od začetka svoje karierne poti, v tem času pa se je iz razvijalca razvil v enega ključnih članov ekipe, saj vodi naše največje globalne projekte z največjimi svetovnimi proizvajalci tiskalnikov. V prostem času se ukvarja s športom, rad teče, igra nogomet in smuča.

Denis Ivanič, vodja globalnih projektov

# C++, python
Denis Ivanič ima več kot 15 let izkušenj na področju razvoja in vodenja projektov na različnih področjih dela. S podjetjem NiceLabel je začel sodelovati pred 4 leti, sprva kot Izkušeni razvijalec, zadnji dve leti pa deluje kot vodja globalnih projektov. Prosti čas rad preživlja v hribih.

Razvojno farmacevtsko podjetje v katerem poleg Leka delujeta tudi Novartis Pharma Services in Sandoz. Razvijajo originalna biološka in podobna biološka zdravila, aseptična in trdna zdravila ter antiinfektive, generična zdravila in farmacevtske učinkovine. S kakovostjo v mislih dosegajo odličnost pri vsakdanjih nalogah.

Bojan Lauko, Operations Lead, Global Operations center NTO

# Poslovna odličnost v povezavi z digitalizacijo. Razvoj digitalne platforme za povezovanje podjetja z univerzami (akademijo) in v nadaljevanju s Startup podjetji.
Operativni vodja znotraj oddelka globalnega operativnega centra. Glavna vloga funkcije je povezovanje oddelkov znotraj novo nastajajoče se organizacije. V prihodnosti bo vloga skrbela tudi za nenehno izboljševanje procesov.

Leon Rižner, Scientist Pharmaceutical Development, Sandoz Development Center

# Mešana realnost v razvoju, podatkovna znanost, digitalna orodja
Raziskovalec farmacevtskega razvoja v Razvojnem centru Slovenija. Pobudnik in vodja številnih digitalinih pobud na področju naprednega pristopa do raziskovalnega dela, uporabi inovativnih tehnologij in optimizacije internih postopkov.

SciNote razvija elektronski laboratorijski dnevnik za znanstvenike in raziskovalce, spisane v jeziku Ruby on Rails. Ključen izziv je olajšan vnos obstoječih podatkov raziskovalcev - recimo Word, PDF, ročni zapiski... Tega se lotevajo z orodji: strojno učenje, AI, kategorizacija, OCR itd, iščejo pa navdušence na teh ali dodatnih področjih.

Miha Mencin

# ELN, Organizing science, Ruby on Rails, Strojno učenje, OCR, kategorizacija, pattern recognition