Новини

САЙТ МОДУЛЬ 2.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти 

24 лютого 2023 року продовжили свою роботу авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти», обсягом 30 годин/1 кредит ECTS.

Лектором курсів виступила Романюк Оксана – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області та Надія Чижевська – майстер спорту України міжнародного класу з шашок.

Слухачі отримали цікаві поради під час навчання шашкової гри дітей дошкільного віку від Надії Чижевської. Яка продемонструвала різні рішення позицій, комбінацій на шашковій дошці, відповіла на ряд запитань від слухачів. Своєю інформацією зацікавила педагогів щодо використання в освітньому процесі спортивно-інтелектуальної гри в шашки.


звіт проведеного заходу.ppt

Педагогічна студія «Сторітелінг  в роботі з дошкільниками»

24 лютого 2023 року вчитель-логопед  Білоцерківського закладу дошкільної освіти №23 “Дзвіночок” Людмила ЯРМОЛЕНКО провела для колег місцевої територіальної громади педагогічну студію  з проблеми: «Сторітелінг  в роботі з дошкільниками»

Під час роботи педагогічної студії Людмила Анатоліївна розкрила  особливості інноваційної технології та познайомила з інструментарієм сторітелінгу. Запропоновано рекомендації для вчителів-логопедів/вихователів щодо використання пасивного сторітелінгу й передачі з його допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери дитини.

Серед складових активного сторітелінгу було розкрито специфіку організації й проведення  роботи з картами Проппа, кубиками Історій, адаптованими коміксами, формування на їх основі художньо-мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності педагогів.

До Дня поезії головна

Благодійний вечір поезії в ліцеї "МАН"

Відомо, що найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, як одного разу висловився Сальвадор Далі, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом,.

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено 21 березня відзначати Всесвітній день поезії.

„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе сучасним поетам, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

У вересні 1996 році в ліцеї розпочав свою роботу літературно-мистецький клуб «Клич душі». Вже протягом року в рамках діяльності клубу у нас побували поет, прозаїк, кінорежисер, актор Микола Вінграновський, поет Петро Перебийніс, поет і прозаїк Андрій Гудима, поети Леонід Гажала, Петро Розвозчик, Віктор Євтушенко. Нині ці традиції підтримують члени клубу «Плекаймо рідну мову» який очолює Людмила Петрівна Замкова та члени гуртка «Мистецтво слова» на чолі з Тетяною Олексіївною Міщенко. Результатом діяльності є щорічний випуск збірки поетичних творів юних обдарувань.

Поезія завжди йшла в ногу з часом. І нині творчість гуртківців, і Вас, шановні гості сьогоднішнього вечора поезії, спрямована на ті події, які відбуваються у нас в Україні і світі. І назва його «Вірші народжені війною», які бентежать серце кожного, хто вже їх читав. Тому сьогодні ми запросили на наш вечір учнів ліцею, їх батьків, жителів мікрорайону почути слово юних та досвідчених поетів Білоцерківщини.

І організатори і учасники висловились за те, що всі кошти, які сьогодні будуть зібрані під час заходу спрямувати на підтримку ЗСУ, збір яких розпочався з самого початку сьогоднішнього робочого дня.

Фото метод. студія Шахи.pptx

Методична студія «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку» 

Світ логіки та емоцій – чудовий і пристрасний світ зі своїми злетами й падіннями, радощами і печалями. У наших силах, шановні педагоги, подарувати дитині золотий ключик у цей чарівний світ. Безсумнівно, що вміння грати в шахи допоможе маленьким “теоретикам” активізувати процесимислення, а “мрійникам” дасть змогу зосереджуватися.

З метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо формування шахово-ігрової компетентності дітей, 23-го лютого на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №19 «Кобзарик» було організовано чергове засідання методичної студії з теми: «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку».

Під час роботи студії Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» презентувала Програму і методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку «Мудрі шахи», як варіативного складника освітнього напряму «Особистість дитини. Спортивні ігри. Шахи». (Мудрі шахи: програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи / В. В. Семизорова, О. І. Духновська, Л. Ю. Пащенко. – Тернопіль : Мандрівець, 2020. – 76 с.Схвалено для використання у закладах дошкільної освіти комісією з дошкільної педагогіки і психології Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (лист ІІТЗО від 02.10.2020 р. № 22.1/12-Г-803)

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» Валентина ВОЙДЕВИЧ розкрила проблему організації освітнього процесу з навчання дошкільників гри в шахи.

Людмила ПАЩЕНКО, Олена ДЕСЯТНИК, вихователі Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» під час практичної частини ознайомили  з досвідом роботи над окремими.

Наприкінці зустрічі учасники поділилися враженнями та визначили завдання для самостійного опрацювання до наступного засідання.

Міжнародний день рідної мови Білоцерківський ЗДО 11 ДИВОГРАЙ.MOV

Челендж «Любіть рідну мову» Білоцерківський ЗДО №11 «Дивограй»

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

  Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

   Рідна мова – важливий елемент культурної та національної свідомості людини. Це не просто засіб спілкування, а й історія народу, його світогляд. Мова – це найсильніший інструмент розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

   Педагоги нашого закладу дошкільної освіти  також долучилися до святкування Дня рідної мови та взяли участь у челенджі «Любіть рідну мову», приуроченого до цієї дати.

Білоцерківський ЗДО 17 Фото Семінар Нац.Патр.виховання.pptx

Семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання дітей в освітньому процесі дошкільного закладу» 

     Продовж місяця у Білоцерківському закладі дошкільної освіти № 17 «Усмішка» проходив семінар-практикум з проблеми: «Національно-патріотичне виховання дітей в освітньому процесі дошкільного закладу» .

      Під час проведення  занять педагоги:

-      проаналізували завдання національно-патріотичного виховання дошкільників відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, освітніх програм «Дитина» та «Українське дошкілля»;

-  познайомились з досвідом роботи вихователя дошкільного закладу Лужецької Л. А. щодо формування знань дітей про символи нашої держави;

-       розглянули питання про значення художнього слова у формуванні соціально-громадянської компетентності дошкільників;

-     обговорили актуальність використання народних ігор та забав в освітньому процесі закладу дошкільної освіти, вправлялись в їх організації та проведенні;

-   практичне заняття по вихованню почуття патріотизму в сучасних дошкільників засобами музичного мистецтва провела музичний керівник Степаненко Н. В.

Проведення семінару-практикуму сприяло підвищенню теоретично-практичної підготовки педагогів щодо національно-патріотичного виховання  дошкільників, збагатило їх педагогічний досвід різноманітними формами та методами роботи з дітьми.

САЙТ МОДУЛЬ 1.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти

20 лютого 2023 року розпочалися авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти», обсягом 30 годин/1 кредит ECTS.

   Лектором курсів виступила Романюк Оксана Валеріївна – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області.

 Мета курсу: зацікавити педагогів щодо використання в освітньому процесі спортивно-інтелектуальної гри в шашки;удосконалити навички шашкової компетентності педагогів; сформувати бажання використовувати навчання шашкової гри в освітньому процесі та у повсякденному житті дитини;використовувати форми роботи щодо залучення батьків до спільної діяльності у навчанні та використання в родинному колі знань, умінь, навиків шашкової гри.

   Форма підвищення кваліфікації: дистанційна з використанням платформи ZOOM та вайбер-групи.

    На курс зареєструвалося 68 учасників з різних регіонів України.

Презентация Microsoft Office PowerPoint.ppt

Професійний кейс «Українські народні ігри як засіб національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку під час музичної діяльності» 

20 лютого 2023 року для колег місцевої територіальної громади вмістом свого професійного кейсу з проблеми: «Українські народні ігри як засіб національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку під час музичної діяльності» поділилась музичний керівник Білоцерківського закладу дошкільної освіти №23 “Дзвіночок” Тетяна МЕЛЬНІЧЕНКО.

    У матеріалі професійного кейсу педагог розкрила особливості організації освітньої роботи щодо залучення нового покоління до системи культурних цінностей свого народу і своєї держави, формування на цій основі самосвідомості та цінностей дитини засобами українського фольклору та народних ігор в контексті традицій, звичаїв та обрядів українського народу. Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності музичних керівників.

      Серед складових професійного кейсу наведено зразки рекомендованих згідно сезонів та календарної обрядовості народних ігор для дітей старшого дошкільного віку, їх класифікація й методика організації та проведення. Запропоновано малі фольклорні жанри для використання в ході гри, перед початком або по її завершенню та рекомендації щодо форм роботи із родинами вихованців.

ЗУСТРІЧ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ З ТЕМИ.pptx

Участь педагогів Білоцерківської міської територіальної громади у зустрічі за круглим столом «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»

17-го лютого 2023 року Оксана РОМАНЮК, консультант КУ БМР ЦПРПП, Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик», Олена ЛЮКШИНА, директор Білоцерківського ЗДО №21 «Малятко» брали участь у зустрічі за круглим столом із теми: «Якісна дошкільна освіта  в умовах війни»на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова зустріч організувала і провела команда управління Державної служби якості освіти у Київській області за участі в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Віктора АНДРУЩЕНКА та проректора з навчально-методичної роботи Романа ВЕРНИДУБА.

Модератором зустрічі була начальник управління Служби Лілія Кревська.

Учасники заходу: декан педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Тарас ОЛЕФІРЕНКО, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків Олена МАТВІЄНКО, завідувач кафедри дошкільної освіти Ганна ЦВЄТКОВА, завідувач кафедри практичної психології Олександр МИТНИК, заступник начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області Володимир ЩАСНИЙ, провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Київській області Ігор БОЧАРОВ, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради Лариса ЛАХТАДИР, директор Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради Наталія ОСАДЧА, керівники органів управління освітою територіальних громад, директори та методисти закладів дошкільної освіти Київської області.

З вітальним словом до присутніх звернувся в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України Віктор АНДРУЩЕНКО.

Пан Віктор висловив власні погляди на педагогіку добра і перемоги, наголосив, що радий вітати працівників дошкілля в Університеті, подякував їм за роботу: «Дітей навчати – свята, божественна справа!»

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія КРЕВСЬКА подякувала високоповажному Віктору АНДРУЩЕНКО за співпрацю та можливість проведення освітніх заходів у славетному університеті, який є візитівкою української педагогіки.

«Питання якості освітнього процесу нерозривно пов’язані з питаннями безпечного освітнього середовища, забезпечення психологічної стабільності у закладах дошкільної освіти, - зазначила Лілія КРЕВСЬКА. І вони є пріоритетними для кожного з нас!»

Лілія Богданівна подякувала педагогам, засновникам закладів дошкільної освіти, які багато працюють над створенням безпечних умов навчання. Акцентувала увагу на потребі забезпечення закладів практичними психологами. Адже за їх відсутності відповідна робота проводиться педагогічними працівниками.

Головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Юлія ГУЗЬ розповіла про стратегію розвитку закладу дошкільної освіти.

У ході зустрічі обговорили такі питання:

-       підготовка майбутніх вихователів у воєнний і поствоєнний час: актуальні проблеми та шляхи вирішення;

-  дошкільна освіта: виклики сьогодення та перспективи відновлення у повоєнний період;

-  оптимізація системи цивільного захисту закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дій в надзвичайних ситуаціях;

-     стратегія розвитку закладу дошкільної освіти;

-    безпечний заклад дошкільної освіти: виклики в умовах війни;

-  психолого-педагогічний супровід педагогів та дітей дошкільного віку в умовах війни;

- профілактика агресивної поведінки дитини дошкільного віку як система засобів забезпечення щасливого дитинства;

-  освітній процес закладу дошкільної освіти в умовах війни (досвід комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради).

Наприкінці зустрічі учасники напрацювали шляхи співпраці та партнерства задля розвитку якісної дошкільної освіти в Київській області.

Професійний кейс (1).pptx

Професійний кейс для вихователів груп середнього та старшого дошкільного віку «Використання технології саморозвитку Марії Монтессорі у формуванні сенсорно - пізнавальної та логіко - математичної компетентностей дітей дошкільного віку»

 16 лютого 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM конференції було проведено професійний кейс для вихователів груп середнього та старшого дошкільного віку з проблеми «Використання технології саморозвитку Марії Монтессорі у формуванні сенсорно - пізнавальної та логіко - математичної компетентностей дітей дошкільного віку».

   Наталія Яцюк, вихователь - методист закладу, зазначила, що система і технологія, яку  розробила Марія Монтессорі для розвитку дошкільнят, ще 100 років тому і сьогодні вважається найефективнішим і найпрогресивнішим підходом до роботи з дітьми дошкільного віку. Елементи її методики настільки грунтовні і всеохоплюючі, що для людства вона не просто педагог, а філософ, яка змогла систематизувати і дати практичні рекомендації для виховання малюків.

   Вихователі закладу Людмила Войтенко, Жанна Мишенко та Людмила Совтус розповіли про особливості облаштування Монтессорі - середовища та роботи з її сенсорними та математичними матеріалами.

   Учасники професійного кейсу мали змогу переглянути відео роботи дітей дошкільного віку з такими матеріалами як блоки циліндрів, геометричний комод, тактильні мішечки та шумові баночки.

   Наприкінці засідання учасники прийшли до спільного висновку: людський розум є математичним. Він тяжіє до точності, до вимірювання, до порівняння.

    Цей висновок був співзвучним із словами Марії Монтессорі «Без математичного виховання та освіти неможливо ані зрозуміти прогрес нашої епохи, ані взяти в ньому участь».

Творча лабораторія (2).pptx

Творча лабораторія для вихователів груп молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти  Білоцерківської об’єднаної територіальної громади «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності» 

07.02.2023 року педагогічним колективом Білоцерківського закладу дошкільної освіти №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області було проведено у форматі Zoom – конференції Творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти  Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності».

Відкрила творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку керівник методичної комісії Беспалько Наталія Іванівна. Вона ознайомила присутніх з планом роботи і націлила вихователів на активну участь у зібранні. По закінченню зібрання керівник ознайомила присутніх із рекомендаціями щодо формування у дітей молодшого дошкільного віку природничо-екологічної компетенції.

Вихователь-методист Гоц Наталія Олександрівна розкрила питання актуальності формування природничо-екологічної компетенції у дітей дошкільного віку, ознайомила із метою, завданнями, основними принципами екологічного виховання, разом із учасниками лабораторії визначила портрет компетентного педагога для найкращого втілення ідей екологічного виховання.

Вихователь Беганіна Ірина Миколаївна розкрила основні підходи та надала практичні поради по залученню батьків до формування у дошкільників природничо-екологічної компетентності.

Вихователь Клименчук Галина Геннадіївна ґрунтовно розкрила питання формування природничо-екологічної компетентності в різних видах діяльності, надала сучасні поради, презентувала власне бачення вирішення даної проблеми, ознайомила із особливостями організації авторської казки, пошуково-дослідницької, трудової діяльності у дітей молодшого дошкільного віку.


Новий Презентація Microsoft Office PowerPoint (5).pptx

Зустріч «Сертифікація педагогічних працівників – шлях до професійного зростання» 

 31 січня 2023 р. на базі Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області відбулася зустріч з теми: «Сертифікація педагогічних працівників – шлях до професійного зростання».

    У заході брали участь: начальник відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти управління Державної служби якості освіти у Київській області Людмила Горбата, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Юлія Гузь, директор Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Владислав Висторонський, директор Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Анатолій Бабенко, заступники директорів, вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Білоцерківської територіальної громади Білоцерківського району Київської області.

    Людмила Горбата, начальник відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти розповіла про терміни та процедуру реєстрації для участі у сертифікації педагогічних працівників.

   Варто зазначити, що сертифікація педагогічних працівників – це інструмент для професійного розвитку вчителя, одна з процедур зовнішнього забезпечення якості освіти. Зареєструватися для участі у сертифікації можуть учителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

       Також Людмила Горбата підбила підсумки сертифікації педагогічних працівників Київщини у 2022 році; проаналізувала особливості сертифікації у 2023 році; розповіла про інформаційно-аналітичну систему «EvaluEd» у проведенні сертифікації педагогічних працівників. 

Білоцерківський ЗДО 17 Фото Консультація-тренінг.pptx

Консультація-тренінг "Розвиток дрібної моторики - запорука правильного мовлення"

В Білоцерківському закладі дошкільної освіти №17"Усмішка"вчитель – логопед першої категорії Бабенко О.Б.для педагогів садочка провела  консультацію - тренінг "Розвиток дрібної моторики - запорука правильного мовлення".

Вихователям була надана інформація про проблему сьогодення,а саме: різке збільшення кількості дітей з відхиленнями у психомоторному та мовному розвитку. Адже вченими встановлено, що рівень розвитку мовлення перебуває у прямій залежності від ступеня сформованості рухів пальців рук. Тому важливо створити умови для накопичення дітьми рухового і практичного досвіду. Одним з головних засобів розвитку моторики рук служать ігри з різними предметами. Таку роботу психологи називають орієнтовно-дослідницькою діяльністю, оскільки під час неї,діти отримують  різний чуттєвий досвід, можливість вивчити властивості і якості предметів, розвинути практичне мислення.

Під час консультації – тренінгу вихователі отримали теоретичні знання і практичний досвід у застосуванні нетрадиційних засобів розвитку дрібної моторики таких як: вправи з прищіпками; вправи з скріпками; кольоровими шнурками, товстими нитками; вправи з пінцетом;ігри з резинками для волосся;вправи з ґудзиками та масажним кільцем Су-Джок та інші.

Цим вправам притаманні, багаторазові повторення рухів рук,що слугує відмінним тренуванням кінчиків пальців, посилює рухову кінестезію.


Комунальна установа Білоцерківської міської ради.pptx

Консалтингова студія для вихователів-методистів ЗДО  БМТГ «Ефективна реалізація змісту параметрів шкали оцінювання якості освітнього процесу  в закладах дошкільної освіти (ECERS-3)»

        31 січня о 10.00 у приміщенні Білоцерківського ЗДО №19 "Кобзарик" працювала  консалтингова студія для вихователів-методистів ЗДО  БМТГ «Ефективна реалізація змісту параметрів шкали оцінювання якості освітнього процесу  в закладах дошкільної освіти (ECERS-3)».

            Розвиток дошкільної освіти в Україні відбувається в руслі розбудови національної системи освіти, вироблення прогресивних практик, адаптації до освітнього процесу закладів дошкільної освіти кращого вітчизняного та зарубіжного досвіду. Зважаючи на зазначені аспекти, модернізація дошкільної освіти зумовлює потребу в її ретельному аналізі.

Консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Романюк Оксана Валеріївна ознайомила педагогів із загальною характеристикою шкали ECERS-3 як інструменту само оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.

Вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №4 «Оберіг» Чередніченко Людмила Павлівна презентувала метод спостереження, як основний метод оцінювання за методикою ECERS-3. Вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №8 «Золотий півник» Болотова Оксана Миколаївна залучила педагогів до практичної частини та презентувала систему оцінювання за шкалою ECERS-3.

З урахуванням реалій сьогодення та збройної агресії РФ питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти і надалі залишаються пріоритетними, а методика ECERS-3 – єдиний інструмент, який вивчає весь спектр чинників у навколишньому середовищі, що впливають на розвиток дітей.  ECERS-3 може слугувати орієнтиром для покращення якості освітнього процесу в ЗДО, визначення сильних та слабких сторін, а також можливостей та ризиків. Окрім того, її можна використовувати з метою здійснення самоаналізу, самоконтролю діяльності педагогічних працівників, а також для подальшого планування роботи закладів щодо створення сучасного, безпечного та комфортного освітнього середовища в ЗДО.


Педагогічна студія.pptx

Перше заняття обласної педагогічної студії для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»» 

25 січня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося перше заняття обласної педагогічної студії для працівників закладів дошкільної освіти з теми «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»».

На початку заняття координатор педагогічної студії - завідувач дошкільного відділу КНЗ КОР «КОІПОПК» Надія Іванівна Нечипорук ознайомила присутніх з нормативно - правовим забезпеченням діяльності педагогічної студії та наголосила на важливості реалізації інваріантного та варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти.

На позитивну та ефективну роботу слухачів налаштувала практичний психолог закладу Інна Володимирівна Шевченко.

Керівник педагогічної студії - директор закладу Наталія Миколаївна Радоміцька ознайомила слухачів із особливостями роботи закладу дошкільної освіти.

Під час заняття Наталія Володимирівна Яцюк, вихователь - методист закладу, акцентувала увагу педагогів на спільних точках дотику та відмінних особливостях традиційної дошкільної педагогіки в призмі Базового компонента дошкільної освіти та педагогіки Марії Монтессорі.

У ході методичного діалогу педагоги Жанна Анатоліївна Мишенко, Людмила Олександрівна Войтенко та Тетяна Володимирівна Анісімова детально розкрили учасникам принципи педагогіки Монтессорі, її концептуальні засади та особливості облаштування Монтессорі - середовища.

Неприхований інтерес в учасників викликав перегляд відео уроків - презентацій, тому педагоги долучилися до активного обговорення та обміну думками.

За результатами роботи педагогічної студії слухачам були надані рекомендації.

консалтингова_студiя_ЗДО№18.pptx

Консалтингова студія для інструкторів з фізкультури «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників»  

20.01.2023 року Білоцерківським закладом дошкільної освіти №18 «Ясочка» у форматі Zoom-відео конференції проведено засідання консалтингової студії для інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників».

     Інструктор з фізкультури Гребеніченко Наталія Іванівна  познайомила педагогів з шляхами формування технологічної основи  рухової компетентності дітей дошкільного віку, до якої належить і оволодіння основними рухами.  Саме чіткому навчанню виконання основних рухів сприяє використання різноманітних інноваційних прийомів.  Одним із яких є наскрізний ігровий метод. «Наскрізне навчання» передбачає введення у зміст роботи не тільки варіативної, а й інваріантної частини навчального плану компонентів освіти. Методичним кредом ігрового методу є  принципово інша послідовність вивчення основних рухів.

   Також інструктор з фізкультури звернула увагу, що для ефективного застосовування ігрових прийомів під час навчання основних рухів, потрібно створювати ігрове середовище.

  Консультант КУ Білоцерківської міської ради "Центру професійного розвитку педагогічних працівників" Романюк О.В. підвела підсумки засідання консалтингової студії і відмітила, що використання ігрових прийомів у роботі інструктора з фізкультури є основою забезпечення сприятливих умов для гармонійного фізичного розвитку дитини дошкільного віку. Також Оксана Валеріївна презентувала програму з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку М. М. Єфименка «Казкова фізкультура».

заступники

Засідання консалтингової студії для заступників директорів з НВР

Питання якості освіти в сьогоднішніх умовах є надважливим, адже цей феномен вміщує не лише бали чи оцінки в кінці теми чи семестру, це безпековий компонент, професійність вчителів, контингент батьків, вплив історичних, соціальних, фінансових, політичних умов, це ціла низка внутрішніх і зовнішніх факторів, що суттєво впливають на процес і результат освіти.

Заступники директорів із навчально-виховної роботи 18 січня 2023 року зібралися для обговорення освітніх питань Білоцерківської громади.

Формами оцінювання якості освіти в повній загальній середній освіті є ЗНО, ДПА, PISA. Саме тому головним питанням, яке розглядалося під час зустрічі, стало «Про загальні  результати участі випускників закладів загальної середньої освіти  БМТГ в Національному мультипредметному тесті -2022 та нормативно-правове забезпечення ЗНО - 2023». Головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Управління освіти і науки Олеся Ільїна детально проаналізувала результати тестування  минулого року в розрізі країни, області, громади. Колеги почули про особливості завдань, структуру самого тесту, проблеми, які виникали та фактори, що вплинули на результат, про зусилля, які було докладено освітянами громади для успішної організації заходу. Обговорили можливі варіанти проведення тестування у 2023 році, наголосили на необхідності ґрунтовної підготовки до різних варіантів. 20 січня МОН оголосить формат проведення тестування і розпочнеться клопітка робота усіх, хто причетний до організації та проведення фінальних тестувань для випускників.

Директор КУ БМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Владислав Висторонський та консультант Центру Лілія Бойко провели з колегами інтерактив, під час якого прозвучало чимало думок щодо того, що кожен розуміє під поняттям «якість освіти». Ідеї нанизувалися і складалися в цілісну картину багатогранного явища, яке має проростати в усіх аспектах освітнього процесу.

Владислав Григорович підбив підсумки минулого року, окреслив перспективи подальшої роботи та торкнувся болючих питань, які принесла нам війна і з якими тепер мусимо жити. Але ми хочемо і ми це зробимо, ми пройдемо цей складний шлях. 

Слава і вдячність нашим Збройним силам за  можливість працювати і жити!

секції 2023.pptx

Січневі освітянські зустрічі педагогів Білоцерківської міської територіальної громади

Новий рік для освітян Білоцерківської міської територіальної громади традиційно розпочався січневими зустрічами, під час яких колеги, що сумували за живим спілкуванням, обговорювали складні моменти й досягнення року, що минув, намагалися спланувати подальшу діяльність, хоч це й неймовірно складно сьогодні.

Вчителі інформатики під керівництвом голови міської спільноти Оксани Журибеди підбили підсумки участі здобувачів освіти в конкурсах, олімпіадах різного рівня, поговорили про складові якості освіти, поділилися досвідом роботи в складних умовах минулого року та стали учасниками майстер-класу вчителя Білоцерківського ліцею-гімназії №12 Ірини Ігорівни Белякової.

Спільнота вчителів іншомовної галузі зібралася великою когортою, щоб поговорити про якісний освітній процес, про здобутки та проблеми 2022 року, про подальші перспективи. Родзинкою заходу стала презентація досвіду, який здобули колеги громади у листопаді-грудні минулого року у Польщі. Це був триденний семінар «Навчання у складні часи», організований Британською Радою для вчителів України, де педагогів озброїли цілим арсеналом інструментів для налагодження взаємодії з учнями, колегам, батьками, для стабілізації психоемоційних станів та можливостями для здійснення освітнього процесу в надважких умовах.

Голова міської спільноти вчителів математики Ірина Дмитрівна Кирдей звернула увагу колег на особливості НМТ минулого року, підбила підсумки участі у Всеукраїнській олімпіаді, конкурсі захисті робіт МАН, розповіла про можливості професійного розвитку вчителів, зокрема про курс «Розвиток громадянських компетентностей на різних навчальних предметах» від «Демократичної школи», познайомила колег із Всеукраїнським профорієнтаційним проєктом. Почесним гостем зустрічі стала Уляна Степанівна Ревицька, кандидат наук, голова журі конкурсу-захисту робіт МАН. Пані Уляна детально розібрала складні моменти, що стосувалися робіт, наголосила на досягненнях юних науковців та їх керівників, розібрала найпоширеніші помилки і висловила готовність до подальшої співпраці. Вчителі математики, які цього року розпочали роботу в НУШ, поділилися досвідом впровадження програми, показали нові підручники, за якими  цікаво навчаються п’ятикласники.

Вчителі хімії під керівництвом Ірини Кушнір, голови міської спільноти, активно провели час, навчалися новому, комунікували,  розв'язуючи питання, від чого ж таки залежить якісний результат і як розв’язувати конкретні проблеми, що постають перед учасниками освітнього процесу на всіх етапах навчання. Вчителі говорили про підсумки роботи у 2022 році та особливу роль фаху не лише в конкурсах із хімії, а й, наприклад, у відділенні екології та аграрних наук.

Історія нині – той предмет, знання якого просто необхідні  для кожного українця, для само ідентифікації, розуміння свого генетичного коду. Це галузь, яка має колосальний виховний потенціал. Міська спільнота вчителів історії піч час січневого засідання говорили про якість, виховання патріотизму та формування національної ідентичності. В період відкритої військової агресії нашого сусіда проти України війна ведеться на всіх фронтах, одним з яких є інформаційний. Тому освітянам потрібно вчитися фільтрувати інформацію, реагувати на маніпуляції та фейки, бути обережним у перепостах та розповсюдженні даних. Вчителі історії під керівництвом Тетяни  Іванівни  Бондарук виконували інтерактивні вправи з медіаграмотності.

Вчителі початкових класів, які завжди вболівають за якість своєї роботи, були присутні на презентації мобільного додатку для викладачів та здобувачів освіти «Вивчаю – не чекаю», заслухали звіти колег, що атестуються цього року, говорили про безпекове середовище. Яскравим моментом зустрічі став майстер-клас вчителів Білоцерківської гімназії-початкової школи №7 «Організація пізнавально-розвивального дозвілля в укритті».

Творча майстерка заступників директорів із виховної роботи

У новий рік із новими ідеями та планами вирішили рухатися заступники директорів із виховної роботи Білоцерківської міської територіальної громади. І саме для обговорення ідей щодо ефективності функціонування системи виховної роботи зібралися виховники 10 січня у тісному творчому колі.

Під час заходу обговорили необхідність змінювати підходи до виховної роботи, враховуючи реалії сьогодення, цінності суспільства, особливості закладу, потенціал та сильні сторони особистості та спільноти тощо.

Спільними рисами  для всіх виховних систем має бути дотримання законодавства, нормативних документів, обов’язкове врахування загальнолюдських цінностей та важливих напрямків, визначених державою.

Єдиної унікальної моделі розробити не вдається, адже кожна шкільна родина матиме свою візію, власну стратегію, свою ієрархію цінностей, контингент учнів та батьків, кадровий потенціал та інші фактори, що впливають на формування виховного середовища.

Результатом діяльності стала примірна модель, яку можна використати, як зразок, щоб потім разом зі своїм колективом створити унікальну, неповторну систему, що працюватиме якісно та результативно.

Microsoft PowerPoint Presentation

Онлайн-семінар  «Формування  предметних  компететностей  учнів інноваційними  методами навчання» 

14  грудня  2022  року  в  Білоцерківському  опорному  ліцеї-гімназії № 20 Білоцерківської  міської  ради  Київської  області відбувся  онлайн-семінар  з  проблеми: «Формування  предметних  компететностей  учнів інноваційними  методами навчання».

Досвід  роботи  вчителів  Гарвасюк О.В.  та Погорілої  С.А.  був  представлений  у  формі  інтерактивного плакату  «Кошик  педагогічних  ідей»,  де  було  висвітлено  фрагменти  уроків  з  використанням  інтерактивних  технологій. 

Саме ці технології передбачають широке використання дослідницьких, проблемних методів застосування отриманих знань у спільній або індивідуальній діяльності, розвиток не тільки самостійного критичного мислення, а й культури спілкування, уміння виконувати різні соціальні ролі у спільній діяльності.

На своїх уроках з використанням дистанційних технології вчителі з учнями використовували різноманітні інтерактивні платформи, онлайн-сервіси, цифрові інструменти: Miro, Jambord, LearningApps, Wordwall, Padlet, Kahoot.


Творча майстерня для педагогів БМТГ.pptx

Засідання творчої майстерні для педагогів ЗДО БМТГ «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л.Шелестової  «Математика навколо нас»

14 грудня в онлайн форматі відбулося засідання «творчої майстерні» для педагогів закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л. Шелестової  «Математика навколо нас».

Розпочала зустріч Оксана Романюк, консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»,  яка акцентувала увагу присутніх на новій та сучасній технології розвитку і  навчання дітей Людмили Шелестової  «Математика навколо нас».

Доктор педагогічних наук,  старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Людмила Шелестова, познайомила присутніх з інноваційною технологією розвитку і  навчання дітей «Математика навколо нас»,  акцентуючи увагу на тому, що ретельно продумана авторська технологія допоможе педагогам і батькам забезпечувати всебічний розвиток дитини, розширювати її уявлення про світ, зокрема і логіко-математичні,  розвивати логічне мислення та удосконалювати навички різних видів діяльності.

Учитель математики Білоцерківського приватного ліцею «Міцва-613» Ольга Козаченко під час свого виступу акцентувала увагу присутніх на важливості логіко-математичного розвитку дошкільнят як основи вивчення математики в початковій та середній школі. З уст педагога пролунали слова подяки працівникам дошкілля  за той фундамент, який є запорукою успішного оволодіння математикою під час шкільного навчання.

Директор Білоцерківського ЗДО №8 «Золотий півник» Олена Вайнер та вихователь-методист  Оксана Болотова поділилися досвідом роботи щодо організації пізнавальної діяльності дітей молодшого дошкільного віку за технологією «Математика навколо нас». Адже саме у Білоцерківському ЗДО №8 «Золотий півник» у 2021/2022 навчальному році відбувалася апробація даного робочого зошита, результатом якої є методичний посібник до робочого зошита для дітей 4-го  року життя «Математика навколо нас».

Вихователь Наталія Дмитренко з досвіду роботи розповіла колегам про особливості використання  робочого зошита «Математика навколо нас» у роботі з дітьми молодшого дошкільного віку.

Копія "Методичний кейс в ЗДО №32 з проблеми - Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує.pptx"

Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста «Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує» 

13 грудня 2022 року в Білоцерківському ЗДО №32 «Перлинка» в форматі ZOOM було проведено Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Дидактична гра, яка мотивує, активізує розвиває, навчає та виховує».

  Мета заходу: вдосконалити педагогічну майстерність вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя  щодо ефективного застосування ігрової діяльності, а саме дидактичних ігор, в закладах дошкільної освіти.

    Вихователі, Тетяна Олександрівна Растівська, Наталія Михайлівна Кулик, у своїх виступах проаналізували про роль дидактичної гри для дітей, які мають особливі освітні потреби; узагальнили знання педагогів про структурні компоненти дидактичної гри, її класифікацію; надали рекомендації та звернули увагу на деякі аспекти, що до проведення та використання дидактичних ігор з вихованцями.

Педагоги закладу №32 поділилися з колегами власним досвідом та презентували добірку дидактичних ігор які можна використовувати не тільки в освітній діяльності, а й під час індивідуальної та корекційно-розвиткової роботи  з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

На завершення учасники методичного кейсу відзначили, що, розвиваючи соціально-комунікативні навички дитини, яка має особливі освітні потреби, дорослому необхідно використовувати сучасні дидактичні ігри в освітньому процесі ЗДО, що сприяє інтелектуальному, комунікативно–мовленнєвому розвитку, активності, ініціативності, творчості, національній самодостатності дошкільника.

Вибір майбутнього

Консультування «Презентація платформи «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ»

6 грудня 2022 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників спільно із відділом виховної роботи та позашкільної освіти Управління освіти і науки для класних керівників старших класів та заступників директорів із виховної роботи  було проведено консультування, під час якого обговорювалося питання важливості та необхідності заходів із професійної орієнтації старшокласників.

Консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Бойко продемонструвала присутнім можливості ресурсу ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ, розробленого Міністерством освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісти освіти, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти.

На сайті учні мають можливість безкоштовно пройти профорієнтаційне тестування та визначити схильність до різних сфер професійної діяльності

Крім того завдяки інноваційній технології перегорнутого call-центру майбутні абітурієнти можуть отримати індивідуальну консультацію професійного кар'єрного радника, який допоможе обрати найкращу професію.

Освітяни мають нагоду опанувати навички та техніки першої психологічної допомоги від міжнародних експертів для застосування під час освітнього процесу та отримати сертифікат в 1 кредит.

Розробники ресурсу зібрали найкориснішу інформацію як для учнів, так і для їх батьків в одному місці. Тут можна дивитися відеолекції та проходити мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, тип особистості та багато іншого.

 В учасників проекту є унікальна можливість дізнатись більше про найпотужніші українські компанії та про різні професії від найкращих фахівців, «відвідавши» онлайн-екскурсії. 

На сайті також завантажено профорієнтаційний урок за участю відомих українців, який у прямому етері подивились понад пів мільйона учнів і який увійшов до Національної Книги Рекордів.

Кожен вчитель, викладач, шкільний психолог та тойх, хто бажає опанувати професію кар’єрного консультанта може пройти навчання в  Школі Кар’єрного Консультанта, партнером якої є компанія «Астарта».


Презентация для сайту.pptx

Засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку»

30 листопада 2022 року вихователем-методистом Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок»  Оленою Сербін  було проведено засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ з теми: «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Захід проведено у форматі ZООМ-конференції.                                                                                                         

Перше питання, яке висвітлювалося в ході заходу -  «Формування пізнавального інтересу в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Доповідач вихователь ЗДО №29 «Барвінок» Лілія Хоменко зупинилася на актуальності проблеми дошкільної педагогіки, щодо розвитку у дітей пізнавальної активності, яка є найсуттєвішим важелем їх розвитку, формування умінь та знань про навколишній світ.                                                                     

Наступний доповідач вихователь-методист ЗДО  №29 «Барвінок» Олена Сербін висвітлила питання «Дитяче експериментування як чинник розвитку пізнавального інтересу у дітей старшого дошкільного віку». У своїй доповіді вона зазначила, що для того, щоб дитина проявляла пізнавальну активність необхідно включати її в діяльність, зігріту радістю пізнання, досягнень, насичену активною думкою і пошуком.  Для дошкільників  такою діяльністю є експериментування. Доповідач розповіла про структуру та форми проведення експериментів з дітьми, які слід брати до уваги в процесі організації дослідницької діяльності. Також були представлені фото та відеоматеріали з досвіду роботи Олени Сербін з даної теми.                         Наступним етапом роботи Консультативного пункту стала презентація вихователем ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Міщенко дидактичних ігор пошуково-дослідницького спрямування, призначення яких – сприяти закріпленню, узагальненню і збагаченню пізнавального досвіду дошкільнят.  Запропоновані ігри педагоги можуть використовувати в роботі з дітьми у різних видах діяльності або пропонувати малюкам для самостійних ігор.

   Зважаючи на необхідність урізноманітнення форм життєдіяльності, як характерної ознаки педагогічного процесу дошкільного навчального закладу на сучасному етапі, ми маємо постійно розширювати пошук шляхів застосування системного підходу до організації дослідницько-пошукової діяльності.


Презентация на сайт.pptx

Педагогічна студія для вихователів інклюзивних груп ЗДО БМТГ «Освітня мнемотехніка як ефективна технологія розвитку дітей з особливими освітніми потребами».

29.11.2022 на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №15 «Мрія»

 

Доповідач Куртішова Інга, практичний психолог ЗДО №15 «Мрія», розкрила присутнім зміст поняття «мнемотехніка», її історію. Познайомила педагогів з інноваційною технологією «Освітня мнемотехіка», її автором Г.Чепурним, методами і прийомами.

      В другій частині своєї доповіді, психолог Куртішова І.Б. нагадала присутнім кого з дітей відносять до категорії дітей з особливими освітніми потребами, з якими труднощами зустрічаються педагоги під час навчання таких дітей. Підкреслила особливості використання прийомів мнемотехніки в роботі з дітьми в інклюзивній групі.

Присутні мали змогу відчути на власному досвіді дію методики, як швидко запам’ятовуються вірші, які закодували в малюнки; вправлялися в складанні візуального розкладу для дітей з ООП.

 

Доповідач Тлостюк Ольга, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, поділилася власним досвідом роботи з розвитку мовлення дітей з мовленнєвими проблемами. Розкрила структуру мнемотехніки:мнемоквадрати, мнемодоріжки, мнемотаблиці.Детально ознайомила як вихователю працювати з мнемотаблицею. Продемострувала присутнім власні розробки: закодовані вірші, розповіді, казки В. Сухомлинського. Педагоги мали змогу переглянути відеозаписи роботи з дітьми.

 

Доповідач Андрійчук Любов, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, ознайомила присутніх з посібником Г. Чепурного «Числа та їх таємниці», розповіла про власний досвід впровадження прийому мнемотехніки «Цифрообраз» в роботі з дітьми по засвоєнню назв цифр та складу числа.

 

 

Висновок: інноваційна технологія «Освітня мнемотехніка» допомагає вирішити основні навчальні та виховні завдання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами; сприяє розвитку зв’язного мовлення;сприяє поліпшенню ефективності засвоєння нової інформації;розвиває комунікативні та пізнавальні здібності особистості;розвиває творче, логічне й образне мислення;формує навички самоконтролю;підвищує упевненість у власних можливостях, зменшуються перевантаження.

марафон презнт

Презентаційно-методичний марафон уроків із використанням  технологій дистанційного навчання 

У період з 21 по 25 листопада відбувся презентаційно-методичний марафон уроків із використанням технологій дистанційного навчання. Під час якого вчителі початкових класів та гуманітарного циклу ділилися досвідом роботи в нових умовах сьогодення.

Упровадження елементів дистанційного навчання в освітньому закладі вимагає від учителів здійснення освітньої діяльності за новими технологіями, апробації та впровадження новітніх методик організації освітнього процесу. Головною метою використання технологій дистанційного навчання є забезпечення постійного доступу здобувачів освіти до електронних освітніх ресурсів шляхом використанням сучасних інформаційних технології та телекомунікаційних мереж.

Під час марафону було представлено 9 уроків вчителів громади. Педагоги вдало використовували різні електронні освітні платформи, онлайн-сервіси та інструменти, за допомогою яких якісно організовується освітній процес під час дистанційного навчання.

Під час уроків педагоги використовували електронні інтерактивні дошки, на яких можна виконувати письмові роботи, малювати, конструктори вправ, тестів, інтерактивних завдань.

Застосування в освітньому процесі новітніх інформаційно-комп’ютерних технологій змінює роль вчителя, стимулює до впровадження нових педагогічних прийомів і підходів у підготовці до уроку.

Сьогодні вчитель – воїн на своєму фронті, він не просто викладає свій предмет, а знаходить підхід до кожного учня, шукає рішення найважчих життєвих задач, постійно вчиться сам і допомагає іншим, виборює право нового покоління на повноцінне і якісне життя в новій Україні.

24.11.2022

Освітній хаб для молодих вчителів «Можливості платформ і ресурсів для здійснення навчання із використанням технологій дистанційного навчання»

Одним із основних завдань Центру професійного розвитку педагогічних працівників є підвищення фахового рівня педагогів громади. Спеціалісти центру разом із досвідченими колегами систематично проводять заходи, під час яких знайомлять присутніх із новітніми методиками, ресурсами, інструментами навчання.

Сьогодення зробило чимало викликів для кожного українця. А педагогам, які мають іти в ногу з часом, не просто вчити, а зацікавити, супроводжувати допомагати школярам здобувати знання і в стінах освітнього закладу, і будь-де, куди б не занесла їх доля.

Саме на важливості постійного фахового зростання, вдосконалення своїх навичок та знань у вступному слові до молоді наголосив директор Центру Владислав Висторонський.

25 листопада спеціалісти КУ БМР ЦПРПП спільно із вчителем інформатики Білоцерківської гімназії-початкової школи №3 ім. Тараса Шевченка Тетяною Василівною Єршовою організували освітній хаб для молодих вчителів громади щодо можливостей цифрових ресурсів та платформ під час організації навчання із використанням технологій дистанційного навчання.

Під час заходу було проведено короткий огляд освітніх платформ, інструментів для створення інтерактивних вправ, опитувань, інтерактивних дощок, ресурсів для спілкування, передачі повідомлення, створення відео зустрічей тощо. Зупинялися, зокрема, на особливостях організації за допомогою Google Classroom, Padlet, Jamboard, Google Forms, месенджерів Viber, Telegram, Whats App, ресурсів створення відеозустрічей Zoom, Google Meet.

Консультант Центру Лілія Бойко крім того зупинилася на інструменті Google Keep, який дає можливість організувати разом матеріали, увімкнути нагадування, зібрати покликання на корисні ресурси і джерела для уроку, заоду, виступу тощо.

Тетяна Єршова продемонструвала можливості безкоштовного онлайн-інструменту для графічного дизайну – Canva, долучила учасників не лише до виконання, а й до розробки вправ у ресурсі Word Wall.

Весь захід супроводжувався презентацією на Jamboard і гості заходу крім перегляду могли долучатися до спільного редагування дошки і виконання вправ. Це дало можливість їм відчути себе учнями.

Практично і активно було продемонстровано інструмент Mentimeter: педагоги створювали хмари слів, проходили прості опитування і в режимі живого часу спостерігали процес створення презентації.

Платформа Mozaik Education зацікавила учасників хабу своїми ресурсами й можливостями.

Синьо-жовтою ниткою, яка переплітала вправи і справи, була важлива для всіх нас тема України, до того ж зустріч відбувалася якраз після Дня Гідності й Свободи.

Презентація1 Повшедна

Онлайн-зустріч з проблеми «Інформаційно-комунікаційні технології як невід’ємна складова вивчення англійської мови в умовах Нової української школи» для вчителів англійської мови громади

Сучасний вчитель – це вчитель, який постійно шукає нові підходи, методики  взаємодії з учнями, намагається робити свій урок цікавим, інтерактивним, таким, щоб захопив учнів. Виклики сьогодення ставлять нові вимоги до освітнього процесу, який ускладнюється карантинами, війною, частим відключенням електромереж та Інтернету. Але й це не зупиняє наших педагогів у творчому пошуку. Вони постійно навчаються,  опановують різні цифрові інструменти та платформи, які дають змогу працювати віддалено.

17 листопада 2022 року для вчителів англійської мови громади було проведено онлайн-зустріч з проблеми «Інформаційно-комунікаційні технології як невід’ємна складова вивчення англійської мови в умовах Нової української школи».

 Організатором заходу стала вчитель англійської мови Білоцерківської гімназії-початкової школи №13 Повшедна Ярослава Володимирівна, яка поділилася своїм досвідом щодо використання цифрових технологій під час уроків, залучила колег до активної діяльності. На короткий час вчителі відчули себе учнями, адже мали працювати з текстом, виконували інтерактивні завдання, що розміщувалися на дошці Jamboard, в ресурсі Wordwall. Пані Ярослава вільно володіє цілим арсеналом інструментів, що роблять усі її заняття сучасними і цікавими.

Ярослава Володимирівна лише з першого вересня працює в закладі, але вже показала себе, як фахівець, що володіє сучасними методиками навчання, вміє налагоджувати зв'язок як з учнями, так і з колегами.


Семінар 9.11

Використання технологій гармонізувального безстресового корекційно оздоровчого навчання в початкових класах НУШ

Не навчайте дітей так,

як навчали вас – вони народилися в інші часи.                                                           Єврейське прислів’я

 

9 листопада 2022 року  у Білоцерківській гімназії-початковій школі №5 відбувся методичний практикум з проблеми «Використання технологій гармонізувального безстресового корекційно-оздоровчого навчання в початкових класах НУШ» для вчителів початкових класів Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. Учасники практикуму ознайомилися з досвідом роботи вчителів гімназії щодо використання сучасних інноваційних освітніх технологій.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор КУ БМР ЦПРПП Висторонський В.Г. Заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії Волкова О.Б. познайомила гостей з надбаннями педагогічного колективу закладу щодо впровадження технологій роботи з дітьми з особливими потребами. Учителі початкових класів Рудавська О.М. та Тищенко Н.В. продемонстрували відеофрагменти онлайн-уроків математики в 1-му та української мови в 3-му класах. Цікаво та корисно пройшли майстер-класи Поліщук Г.П. «Сторітеллінг – ефективний метод розвитку комунікативної компетентності в навчальній діяльності НУШ», Винарчук З.М. «Біоадекватна технологія (БАТ)» та Шульгіної Ю.В. «Культура добросусідства».

Колеги високо оцінили захід, зазначивши, що матеріал актуальний і корисний для використання в практиці кожного вчителя в сучасних умовах.


педагоги організатори

Дружня зустріч із педагогами-організаторами "Сила взаємодії"

Педагог-організатор - особлива людина в закладі освіти. Саме до нього учні поспішають зі своїм наболілим, з ідеями, радощами і сумом. Вони впевнені, що саме ця особа, яка не просто не ставить оцінки, а вміє почути, зрозуміти, а часом і зігріти своїм теплом. 

Крім цього педагог-організтор має навчитися шукати лідерів, гуртувати колектив, об'єднувати cпільною ідеєю, налагоджувати взаємодію не лише в учнівській спільноті, а й у суспільстві дорослих і дітей.

Зустріч, що відбулася 9 листопада 2022 року мала на меті показати силу та можливості взаємодії, необхідність спільної  розробки правил, узгодженого пошуку стратегії у будь-якій справі.  Попри непростий час, повітряну й душевну тривогу учасники із задоволенням долучалися  до активностей, знайомилися один з одним, обирали спільні шляхи вирішення ситуацій. Зараз людям просто не вистачає зустрічей, спілкування, відчуття дружнього плеча поруч. Такі івенти дозволяють зберегти творчий дух, бажання щось змінювати, змінюватися самим, знаходити, ділитися, вчитися і вчити.

Організаторами та модераторами заходу стали Щебань Лариса Олексіївна, Корнієнко Людмила Володимирівна, Корнієнко Наталія Миколаївна, Бойко Лілія Борисівна, Яценко Наталія Володимирівна. Чимало добрих слів на адресу організаторів прозвучало у зворотньому зв'язку, а педагоги понесли із собою скарбничку вправ, які зможуть провести у своїх закладах, букет із емоцій та планів.

18 yyyyyyy

Семінар заступників директорів з НВР "ФОРМУВАННЯ НОВОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ"

        Проєкт «5-НУШ»: місія здійсненна…саме під таким девізом відбувся семінар-практикум «Формування нового освітнього простору закладу освіти в умовах становлення нової української школи» для заступників директорів БТГ на базі Білоцерківського академічного ліцею «Вектор»-гімназія №18. 

       Адміністративною командою ліцею було презентовано досвід роботи, практичне впровадження  (з усіма викликами та здобутками) НУШ в базовій школі.

      З квік-налаштуванням до учасників звернувся Владислав Висторонський, який генерує найкращі освітні практики  громади.

      Формування Нового освітнього простору – невіддільна частина оновлення української школи. Особистісно-орієнтована освіта не відбудеться у приміщенні школи, хай навіть утепленої, обладнаної та креативно розфарбованої. Сучасний освітній простір – це комплексний освітній ресурс, що забезпечує освітню діяльність через доцільний благоустрій та облаштування шкільної ділянки, гнучку об’ємно-планувальну структуру будівлі школи, цілісне художнє рішення фасадів та інтер’єру, комфортне та динамічне меблювання та обладнання усіх приміщень.

     Освітній простір втілюється не як архітектурний чи дизайн-проєкт, а як складова єдиної концепції розвитку школи, що включає педагогічні, соціальні, організаційні та фінансово-господарські питання. 

    Створення у школі сучасного освітнього простору можливо лише через активну зацікавлену співпрацю широкої спільноти: управлінців та педагогів, учнів та їхніх батьків, науковців, проектувальників, громадських активістів. 

     Подібні семінари не залишають байдужих. Адже учасники не просто послухали, в них залишилися питання, які обов'язково треба розв'язати і вирішити, їх опанували емоції, що сприяють розвитку, збурюють бажання рости, змінювати.

засідання МО вч. історії

Семінар-практикум вчителів історії «Сучасні підходи до формування національної свідомості, патріотизму здобувачів освіти на уроках історії та в позаурочний час»

13 жовтня на базі Скребишівської гімназії було проведено семінар-практикум вчителів історії Білоцерківської об’єднаної територіальної громади . Вчитель історії Холоста Л. І. презентувала свої напрацювання з теми «Сучасні підходи до формування національної свідомості, патріотизму здобувачів освіти на уроках історії та в позаурочний час». Учасники семінару мали змогу познайомитися з формами і методами роботи  Холостої Л. І, які вона використовує для комплексної системної і цілеспрямованої діяльності гімназії та сім’ї з метою  формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприянню становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.  Учитель представила фотозвіт виконаних проєктів, проведених уроків та позакласних заходів, пріоритетом яких є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. Особливої уваги заслуговує волонтерська діяльність вчителя. Разом з учнями було проведено багато акцій на допомогу нашим захисникам. В ході семінару-практикуму були розглянуті наступні рекомендації:

- впроваджувати в освітній процес форми і методи виховної роботи що лежать в основі козацької педагогіки;

- сприяти вияву українського менталітету способом самоусвідомлення,   самоідентифікації, сприйняттю звичаїв та традицій українського народу як коду історичної пам'яті;

- здійснювати інформаційну просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, звичаїв та традицій як українського народу, так і представників різних національностей;

- вивчати славетні сторінки історії, звертати увагу на велике і світле минуле, що підносить наш народ до вершини, визначає його заслуги перед людством;

- акцентувати увагу на патріотизмі і високих моральних якостях діячів визвольного руху.

- проводити виховні заходи, які відображають етапи становлення українського народу, його  високий національний дух і прагнення жити вільно і незалежно у мирі та злагоді з іншими народами;

- грунтовно опрацьовувати терміни патріотизм, нація, національна ідентичність, народ;

- здійснювати виховання громадянської свідомості, гідності та честі в гармонійному поєднанні національних та загальнолюдських цінностей під час уроків історії та в позаурочній роботі.


vjkjls dxbntks

Квест «Сила.Дія.Підтримка»  для молодих педагогів Білоцерківської громади

26 вересня 2022 року спільними зусиллями Центру професійного розвитку педагогічних працівників та Навчально-методичного центру психологічної служби у стінах гостинної Білоцерківської гімназії «Звитяга» було організовано та проведено захід «Сила.Дія.Підтримка»  для молодих педагогів Білоцерківської громади.

 Основною метою організатори вбачали озброєння вчителів техніками і технологіями, які допоможуть будувати безпечний освітній простір, почуватися комфортно, налагоджувати взаємодію із учнями та колегами, відчувати підтримку.

Із вітальним словом до присутніх звернувся очільник освітян БМТГ Юрій Федорович Петрик. Він наголосив на важливості вчительської справи, особливо сьогодні, в складні воєнні часи, коли підтримки потребують і дорослі, й діти. Начальник Управління освіти і науки висловив щире сподівання, що сьогоднішня молодь – це саме ті люди, які не просто відбудують Україну, а збудують її нову, сильну, таку, в яку захочеться повернутися, тим, хто нині змушений виїхати, ту, якою можна пишатися, Україну, в якій житимуть найкращі.

Директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський привітав присутніх із прийдешнім святом та розповів про важливість підтримки один одного, про можливості творчого гурту, про перспективи професійної взаємодії молоді із досвідченішими колегами.

Людмила Володимирівна Корнієнко, директор  Навчально-методичного центру психологічної служби, справжній фахівець своєї справи, вміло психологічно налаштувала колег на роботу.

Все відбувалося цікаво, яскраво, захопливо, активно, у вигляді квесту. Всі присутні, і не лише молоді вчителі, виконували вправи на вміння взаємодіяти в групі, розробляли стратегії для виконання, здавалося б, неможливих завдань, вчилися визначати свої сильні сторони, опановували техніки саморегуляції, комунікації, турботи про себе, оволодівали вміннями будувати навчальне заняття так, щоб здобувачі освіти відчували підтримку, впевненість і були у безпеці.

Емоції переповнювали всіх, радістю сяяли очі і учасників, і тренерів, і організаторів. Спогади надовго залишаться у пам’яті, на світлинах та відео, у сказаних і несказаних словах вдячності. І у подальших справах кожного, хто відвідав такий івент.


англ мова

Онлайн-конференція для вчителів англійської мови

Dinternal Education* у  співпраці із відділом міжнародних зв'язків КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" та КУ БМР "Центр професійного розвитку педагогічних працівників"   запросили вчителів англійської до участі в онлайн-конференції "Інтерактивні прийоми та методи навчання іноземним мовам в сучасній школі".

Під час заходу освітяни дізналися про:

✔️ створення сприятливих умов для розвитку наскрізних умінь на уроці англійської мови як один з очікуваних результатів навчання;

✔️ сучасні методи та прийоми використання потенціалу автентичного ресурсу в контексті формування наскрізних вмінь учнів;

✔️ урок англійської 2-в-1: демонстрація підходів до планування уроку у 5-9 класах НУШ, що інкорпорує елементи компетентнісно орієнтованого навчання.

Олена Міходуй - методист видавництва, професіонал своєї справи емоційно, наочно та дуже фахово організувала взаємодію, привертаючи увагу до важливих моментів процесу вивчення іноземної мови в НУШ.

Зустріч Оцінювання

Консалтинг для заступників директорів з НВР та вчителів-практиків із питань упровадження рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів

   За запитами педагогічних працівників Білоцерківської міської територіальної громади консультантамицентру професійного розвитку педагогічних кадрів 20 вересня було проведено консалтинг "Оцінювання в 5 класах Нової української школи" для заступників директорів із навчально-виховної роботи та вчителів-практиків закладів освіти БМТГ.

   2022/2023 навчальний рік – старт НУШ у середній школі, адже п’яті класи розпочали навчання за новим Державним стандартом. Змінилися підходи до організації освітнього процесу, до планування уроків, змінюються підходи та методики навчання та оцінювання.

Педагоги, що цього року працюють у п’ятих класах НУШ пройшли спеціальне навчання для такої роботи, опановують новою нормативною базою, але однак потрібні роз’яснення та консультування щодо цілої низки питань.

    В новій українській школі оцінювання - це не інструмент контролю знань, це інструмент підтримки й розвитку. Воно може бути формувальним, поточним та підсумковим, виражатися вербально та за допомогою балів, при цьому існує державна система оцінювання, але заклад має право затверджувати свою власну.

      Під час заповнення журналу і Свідоцтва досягнень вчитель має виставляти бали та рівні. При чому підходити до цього процесу індивідуально із врахування особливостей освітньої траєкторії кожного здобувача освіти.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників намагалися надати відповіді на запитання, що турбують колег, шукали рішення щодо суперечливих ситуацій. 

    Робота над впровадженням НУШ у заклади освіти нашої громади триває і попереду ще ціла низка івентів, вебінарів, зустрічей спеціалістів ЦПРПП із педагогами, що допоможуть зробити процес реформування легким та цікавим для всіх учасників освітнього процесу.

Секційні 29 серпня

Готуємося до нового навчального року

29 серпня 2022 року у змішаному форматі відбулися консалтингові зустрічі освітян Білоцерківської громади. Такого складного початку навчального року педагоги ще не мали. Суцільні запитання, тривоги і невпевненість.

Але, попри всі виклики сьогодення, мусимо триматися, іти вперед, розвиватися та навчати майбутнє нашої країни. Бо педагоги – це воїни на освітянському фронті, люди, які не мають права здаватися, бо в них вірять, на них рівняються, їм довіряють найдорожче.

Спеціалісти Управління освіти і науки, Центру професійного розвитку педагогічних працівників, голови міських професійних спільнот, досвідчені вчителі ретельно вивчали нові документи, шукали відповіді на запитання, що виникають в усіх учасників освітнього процесу і ділилися своїм досвідом, думками, матеріалами під час зустрічей.

Зокрема було розглянуто такі аспекти:

·  нормативне забезпечення освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти,

·  структура 2022/2023 навчального року,

·  форми організації освітнього процесу,

·  наповнюваність класів, поділ класів на групи,

·  оцінювання результатів навчання здобувачів освіти

·  інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

 

У наступному навчальному році пріоритетними напрямами освітньої діяльності є:

·  продовження реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», впровадження у 5 класах нового Державного стандарту базової середньої освіти;

·  організація освітнього процесу після вимушеного переривання його звичного перебігу, викликаного спочатку тривалими карантинами, потім – військовою агресією російської федерації на території нашої держави;

·  організація навчальної діяльності здобувачів освіти в умовах поєднання різних форм організації освітнього процесу;

·  посилення національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції, просвіти з питань особистої безпеки;

·  психологічна допомога учасникам освітнього процесу. 

 

У  Центрі професійного розвитку педагогічних працівників завжди готові підтримати колег, допомогти у пошуку рішень, проконсультувати чи порадити. І, якими б складними не здавалися нинішні часи, лише у єдності та у співпраці можна досягти омріяного результату, очікуваної  Перемоги на всіх фронтах.

Букач

Нагородження переможців Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2022»

7 липня 2022 року відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2022». Організаторами конкурсу є МОН, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та ГО «РОДОВІДсвіт».

 

Мета конкурсу – виявлення та поширення кращого досвіду дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Учасниками відбору стали 313 учителів. Під час випробувань освітяни представляли свої здобутки та давали поради колегам щодо організації дистанційного навчання, наводили приклади використання міжпредметних зв’язків і формування емоційно сприятливого середовища під час дистанційного навчання.

До фінальних змагань було відібрано 88 учасників, які представили серію дистанційних уроків. Фіналісти уміло використовували хмарні сервіси, інформаційні ресурси, інструментарій дистанційного навчання, продемонстрували професійний контроль і оцінювання результатів навчання учнів.

Переможцями стали 20 вчителів 19 навчальних предметів. Кожен переможець отримав подяку МОН, диплом переможця відбору, грошову премію від ГО «РОДОВІДсвіт».

 

Біла Церква пишається тим, що переможцем конкурсу у категорії «Навчальні предмети та інтегровані курси з 1 по 9 клас»  стала вчитель інформатики Білоцерківської гімназії №2 Білоцерківської міської ради Київської області (предмет «Інформатика»), директор ТОВ «Академія цифрового розвитку» Антоніна Букач.

Вітаємо Антоніну Василівну з перемогою та бажаємо успіхів і натхнення!

на сайт англ

Дружня зустріч вчителів іноземних мов Білоцерківської міської територіальної громади

У неймовірно складні часи, коли думки й емоції лише в новинах, коли страхи й болі переповнюють, вчимося шукати ресурси, щоб зніматися із того гачка, заземлятися і відновлюватися хоч на короткі періоди.

6 липня 2022 року спільнота вчителів іноземних мов БМТГ саме цим і займалася. Професійно і творчо.

Особлива гостя, сертифікований тренер Кембриджського університету, засновниця школи EverEnglish Яна Козаченко буквально полонила колег своїми знаннями, практичними порадами, емоційністю, професійним підходом до справи.

Вона показала, як можна стати цікавим, мудрим коучем, тренером, для якого важливі не власні досягнення, а успіхи і відкриття учнів, їхні особисті перемоги.

Принцип лернероцентризму має стати основою НУШ, коли головну роль грає учень, а вчитель залишає сцену і супроводжує, веде, стає фасилітатором, керує пізнанням, створює ситуації успіху і радості.

Пані Яна на власному прикладі продемонструвала, як це працює і сьогоднішні слухачі прощалися з нею із сяючими очима, з бажанням змін. 

Ще однією важливою темою, яка сьогодні цікавить не лише педагогів, є необхідність збереження і поновлення психологічних ресурсів.

Колеги рахзом шукали інструменти, засоби, способи відновлюватися, жити, зніматися з гачка негативних думок та емоцій, ділилися досвідом, розбирали практичні вправи, сміялися і плакали, тобто стали один для одного ще одним ресурсом.

Після нашої перемоги ми обов'язково реалізуємо всі свої задуми.

курси цпрпп

Підвищення кваліфікації працівників КУ БМР ЦПРПП

В травні - червні 2022 року директор Центру Владислав Висторонський та консультанти пройшли навчання на курсах із підвищення кваліфікації, організованих Українським інститутом розвитку освіти.

Протягом курсів було розглянуто нормативно-правову базу щодо врегулювання діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників. Теоретичні відомості підкріплювалися виконанням практичних завдань.

Сьогодні важливо підтримувати психологічні ресурси кожної людини, тому організатори навчання не лише ознайомили із ресурсами, а й залучили учасників до участі в практичних вправах, що дозволяють розвантажити нервову систему, знятися із гачка негативних думок і емоцій, заземлитися і брати активну участь у житті.

Цілий навчальний день був присвячений професійним спільнотам, як цінному ресурсу підтримки освітян, особливостям їх функціонування, цілям, структурі тощо. 

Особливої уваги потребувало питання організації консультувань педагогів у воєнний час. Учасники освітнього простору вчилися грамотно, дотримуючись алгоритму та професійної етики вирішувати питання, з якими до них могли б звернутися колеги.

Учасники курсів отримали чимало корисного досвіду, посилань на ресурси, що стануть у нагоді, підтримку однодумців, можливість у подальшому радитися, обговорювати різні професійні питання.

Курс завершився успішним виконанням фінального тесту та отриманням сертифікату, що засвідчує оволодіння необхідними для роботи компетентностями.


Семінар-практикум «Сучасні підходи до організації методичної роботи в закладі освіти в умовах упровадження концепції «Нова українська школа»

22 лютого 2022 року у режимі онлайн відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи до організації методичної роботи в закладі освіти в умовах упровадження концепції «Нова українська школа». Модераторами та організаторами заходу стали заступники директора із НВР Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст №11 Сушко Оксана Петрівна та Ярич Вікторія Валеріївна та педагоги, що впроваджують сучасні освітні проєкти Людмила Василівна  Бурлуцька та Наталія Вікторівна Соляр.

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Владислав Григорович Висторонський підкреслив важливість методичної служби, її роль у професійному зростанні педагога.

Оксана Петрівна Сушко розповіла про сучасні підходи до організації методичної роботи в закладі освіти в умовах упровадження концепції «Нова українська школа», поділилася досвідом упровадження сучасних проєктів, методик, які сприяють реалізації професійного потенціалу педагогічного працівника. Актуальність обраної моделі управління методичною роботою  закладу пояснюється завданнями та головною місією школи: виховати людину із сучасним мисленням, здатну успішно реалізовуватися в житті, можуть лише педагоги, які володіють високим професіоналізмом. При цьому в поняття «професіоналізм» включаємо не лише предметні, дидактичні, методичні, психолого-педагогічні знання та вміння, а й особистісний потенціал педагога. Тому модель методичної роботи у навчальному закладі спрямовано на розвиток професійної компетентності вчителя, стимуляцію розвитку інноваційного мислення, його творчих здібностей, що впливає на якість освітнього простору школи, її суспільний імідж.

У діяльності методичних об’єднань школи № 11 реалізується аналітичний підхід до якості викладання навчальних предметів, системна організація роботи з обдарованими учнями, пропагування навчальних дисциплін через позаурочну діяльність. Для роботи методичних об’єднань характерні такі форми роботи, як творчі звіти, тренінги, взаємовідвідування та аналіз уроків і виховних заходів, декади педагогічної майстерності, презентації діяльності методичного об’єднання, випуск методичного бюлетеня, створення портфоліо методичного об’єднання.

Вікторія Ярич на практичних вправах продемонструвала, які інструменти можна і варто використовувати для реалізації завдань та принципів методичної служби закладу. Учасники долучилися до виконання вправ на дошці Jamboard і поділилися досвідом своєї діяльності.

Наталія Соляр познайомила колег із роботою проєкт-групи «Ефективний педагог», реалізація завдань якого сприяє не лише фаховому зростанню вчителів, а й підвищенню іміджу закладу та покращенню рівня надання освітніх послуг та поліпшенню результатів здобувачів освіти.

Людмила Василівна Бурлуцька поділилася досвідом реалізації Проєкту з розвитку професійної орієнтації у Новій українській школі, що здійснюється за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії у межах Програми ЄС “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”. Завданням Програми є підвищення ефективності змін у професійній освіті та модернізація інфраструктури обраних закладів.

У межах Програми ЄС EU4Skills експерти Фонду міжнародної солідарності впродовж 2021-2026 років впроваджуватимуть експеримент всеукраїнського рівня “Професійна орієнтація у Новій українській школі”.

До експерименту залучені 44 школи з Вінницької, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей. БЗШ №11 є одним з восьми закладів у Київській області. У найближчі кілька років вони разом із Фондом міжнародної солідарності будуть впроваджувати професійну орієнтацію на всіх рівнях шкільної освіти.

У  закладі освіти до експерименту залучені 10 класів третьої та четвертої паралелей. Учителі та учні уже отримали перші два посібники і розпочали їх впровадження при вивченні курсу «Я досліджую світ».

Посібники мають дві частини: теоретичну та практичну. В теоретичній частині розкривається інформація про різноманітні професії.  А в практичній частині дуже багато завдань, дослідів та практичних порад. (пояснення по книжкам до іграшки мобіля)

Увазі колег було продемонстровано фрагмент уроку з інтегрованого курсу «ЯДС» із використанням навчального посібника «Я досліджую світ професій» зокрема  «Працюємо з природою».

Присутні високо оцінили захід, зазначивши, що матеріал сучасний, актуальний і викладено йогочітко, цікаво.

Цифрові бейджі БОЛ 20

Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного Інтернету

8 лютого 2022 року педагогічні працівники Білоцерківського опорного ліцею-гімназії №20 разом із колегами не лише Білоцерківської територіальної громади, а усієї України, долучилися до Всеукраїнського онлайн-флешмобу освітян до Дня безпечного інтернету. 

Флешмоб проводився в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України. 

Під час заходу були презентовані можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education, «Посібник із безпеки дітей в Інтернеті». Учасники виконали вправи у віртуальних кімнатах, отримали рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в Інтернеті, дізналися як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримали підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.

 

У межах заходу був реєстрований рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних класах Google for Education. Категорія “Масові заходи, наука” Зафіксовані результати: кількість учасників рекорду 41741

Ми дбаємо про безпечний інтернет-простір! “Разом до безпечного Інтернету!”


Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з НВР 

25 січня 2022 року на базі Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступнів №12 із поглибленим вивченням інформаційних технологій відбувся перший у новому році Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з НВР  закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади. 

Захід розпочався із психологічного відступу про ефективність планування свого професійного та особистого життя, про вміння стаити цілі і досягати їх. Консультант КУ БМР ЦПРПП Бойко Лілія спробувала разом із колегаи відповісти знайти п'ять причин того, чому не працюють наші плани.

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Владислав Висторонський окреслив напрями та цілі освіти України у новому році. Він зупинився на реформуванні НУШ, торкнувся питання розробки освітніх програм для майбутніх 5 та 6 класів, про плани МОН та Управління освіти і науки.  Розповів Владислав Григорович і про підсумки пілотування НУШ, про проблеми та досягнення. Присутні зрозуміли, що попереду багато роботи, але, якщо працювати злагоджено, допомагаючи один одному, можна досягти високих результатів. 

Заступник директора БСШ №12 Прохоровська Валентина Валентинівна виступила із  питанням якісного професійного мовлення педагогів. Вона зокрема зазначила, що саме від того, як говорить вчитель, з якою інтонацією, настроєм звертається до здобувачів освіти, залежить, якими будуть стосунки між учнем та педагогом. Саме завдяки мовленню ми заробляємо свій авторитет, обираючи правильні слова, навчаємо та виховуємо.

Ще однією важливою темою, що піднімалася під час зустрічі, стало наставицтво у закладах освіти, на яке зараз звертається увага Міністерства. Поняття інтернатури та наставництва прописані на законодавчому рівні. 

Олена Гайдаєнко, консультант ЦПРПП розповіла про те, що наставництво - досить давнє поняття в освіті різних країн, а наставник - учитель, який проходить довгий шлях від оптанта до професіонала, і завдяки своєму досвіду має право вчити, допомагати, направляти. Опитування молодих педагогів громади, проведене у вересні-жовтні 2021 року,  показало, що вони потребують допомоги із різних питань. Їх проблеми та запити Олена Анатоліївна зібрала у хмару слів, а із запитань, які молодь ставила досвідченим колегам, було сформульовано реальні педагогічні ситуації. Саме їх намагалися розв'язати заступники директорів. 

 ЗАСІДАННЯ КОНСАЛТИНГОВОЇ СТУДІЇ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТА «ЗАХИСТ УКРАЇНИ»

Січневі педагогічні зустрічі

5 січня 2022 року відбулися традиційні січневі педагогічні зустрічі для всіх категорій освітян Білоцерківської територіальної громади.

Під час заходів говорили про професійний стандарт вчителя, про вектор на НУШ та можливості професійного росту та розвитку.  Актуальним питанням, що розглядалося, була проблема академічної доброчесності.

Голови професійних спільнот підбили підсумки роботи у І семестрі, проаналізували результати Всеукраїнських учнівських олімпіад та  конкурсу-захисту робіт МАН. 

Було окреслено перспективи діяльності на ІІ семестр. 

ІНТЕРАКТИВНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС

“МИСТЕЦТВО ПАМ’ЯТАТИ: СУЧАСНІ ПРИЙОМИ МНЕМОТЕХНІКИ НА ЩОДЕНЬ

15 грудня 2021 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 відбувся інтерактивний майстер-клас «Мистецтво пам’ятати: сучасні прийоми мнемотехніки на щодень», який провели вчителі початкових класів Зеленська В.В. та Пономаренко Л.М.

До учасників заходу  з привітальним словом звернувся директор ЦПРПП Білоцерківської міської ради Висторонський В.Г.

Зеленська В.В. ознайомила присутніх із особливостями використання мнемотехніки та презентувала власний досвід, представлений у методичному посібнику з однойменною назвою. Учасникам майстер-класу не лише було запропоновано відеоматеріали з досвіду роботи з класом, а й надано можливість самим «стати учнями». Виконання присутніми цілого ряду інтерактивних завдань із використанням мнемотехніки викликало шквал емоцій і стало мотивом для більш глибокого вивчення даної техніки.

Захід став свідченням того, що інтерактивні технології НУШ – це потужний потенціал у професійній  діяльності вчителя початкових класів.

Освітній хаб для педагогічних працівників закладів освіти з проблеми «Академічна свобода й академічна доброчесність як цінності громадянського суспільства і складові освітньої реформи»

Академічна свобода та академічна доброчесність - поняття, що нерозривно пов'язані та міцно вплетені в якісний освітній процес. Педагоги часто не задумуються над тим, що банальне списування, необгрунтована оцінка, підказки на контрольних, фальсифікація даних чи використання чужих матеріалів - порушення, які тягнуть за собою цілу низку наслідків не лише для сьогоднішніх учасників освітнього процесу, а й для усієї країни, для різних галузей і сфер життя.

Саме цій актуальній проблематиці було присвячено освітній хаб, що  відбувся в режимі онлайн зустрічі 14 грудня 2021 року. 

Директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський пов'язав питання академічної свободи із відповідальністю, компетентностями, правами та обов'язками педагогів та здобувачів освіти, продемонстрував взаємозвязок цих аспектів із процесом атестації, підвищення фахового рівня.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лілія Бойко, використовуючи, інтерактивні форми взаємодії, розкрила глибину поняття академічної доброчесності. На зустрічі говорили про Положення про академічну доброчесність та процедуру його розробки, про порушення доброчесності, про відповідальність за них, причини та наслідки, що тягне за собою байдужість до якості, цінностей та моральних принципів.

Сьогодні освіта нашої держави хворіє плагіатом, списуванням, відсутністю інтересу до неї, вона переобтяжена заходами заради заходів, непотрібними завданнями тощо. І саме ми маємо стати тими лікарями, які боротимуться із цим, які відповідально ставитимуться до всього і вчитимуть цього молодь.

Досягнення.pptx

Вітаємо переможців Круглого столу «Бібліотечки вихователя дитячого садка» «Розвиваємо емоційний інтелект дошкільнят» (липень-листопад 2021 року)

Уже багато років педагоги дошкільного навчального закладу (центру розвитку дитини) №18 «Ясочка»  співпрацюють з часописом «Бібліотечка вихователя дитячого садка».  Це видання – дійсно є скарбничкою досвідів вихователів. Дошкільники мають змогу розмістити свої надбання на шпальтах журналу, обговорити актуальні проблеми. І, звичайно, приємно, коли отримують нагороди за участь у конкурсах.

Консультативно-методичний практикум для заступників директорів із НВР

30 листопада 2021 року відбувся консультативно-методичний практикум для заступників директорів із НВР.

У своєму вступному слові директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Григорович Висторонський описав основні питання, що мали обговорюватися, висловив переконання, що усім педагогам варто бути обізнаними у сучасних документах, що регулюють освітній процес, у змінах в законодавстві та основних тенденціях розвитку сучасної вітчизняної школи.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Анатоліївна Гайдаєнко розповіла про Концепцію цифрової трансформації освіти і науки як однієї з ключових цілей МОН на 2021 рік. Олена Анатоліївна зупинилася на понятті «диджиталізації», яке останнім часом стало настільки популярним, що Словник сучасної української мови та сленгу «Мислослово» називає його словом 2019. Термін походить від англійського слова digit – цифра і означає цифровізацію, цифрову  трансформацію різних сфер життя. У 2021 році було затверджено «Концепцію цифрової трансформації освіти і науки до 2026 року». Реалізація Концепції дасть доступ до цифрового  контенту для персонального розвитку та забезпечить можливість здійснити навчання впродовж життя.

Заступник директора із НВР Ольга Леонідівна Братаненко дуже  детально зупинилася на основних змінах в Українському правописі, розповіла про історію його розвитку. Учасникам цікаво було повправлятися у написанні слів за новою редакцією документа. Грамотне володіння державною мовою – одна із ключових компетентностей сучасного вчителя, тому варто вчитися новому постійно, щоб залишатися на хвилі сучасності.

 Про дидактогенію, як наслідок педагогічно-необґрунтованого впливу на особистість, про шкільні неврози та можливі шляхи їх уникнення присутнім розповіла консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Борисівна Бойко. Якщо ми хочемо змін в освіті, якщо бажаємо виростити здорове покоління, нам самим необхідно працювати над своїм емоційним станом, саморозвитком і вчитися вирішувати проблеми після глибокого аналізу причин, а не лише наслідків.

Захід завершився цілою низкою важливих оголошень, що пов’язані із забезпеченням якісного освітнього процесу. Зокрема мова велася про підготовку документів педагогів, які атестуються, про організацію міського етапу конкурсу-захисту робіт учнів-членів МАН  та міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Презентация2 ШЮБ

Школа юного біотехнолога «Природа та різноманіття біотехнологічних процесів»

24 та 25 листопада учні 8-10 класів та вчителі біології закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади брали часть у роботі І Школи юного біотехнолога «Природа та різноманіття біотехнологічних процесів», яку проводили наукові працівники кафедри біотехнології факультету екологічної безпеки. Інженерії та технологій Національного авіаційного університету.

Метою школи юного біотехнолога «Природа та різноманіття біотехнологічних процесів» є залучення учнів старших класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти до вивчення актуальних проблем біотехнології та ознайомлення з навчальною базою кафедри біотехнології для проведення лабораторних і науково-дослідних робіт. Програма Школи передбачає курс, який включає науково-просвітницькі лекції, дискусії, лабораторні роботи, ознайомлення з експериментальною базою навчально-наукової лабораторії біотехнології, а також екскурсію до музею авіації.

Найактивніші учасники Школи зможуть: продовжити наукові пошуки в майбутньому на кафедрі біотехнології й провести власне дослідження, результати якого можуть бути оприлюднені під час проведення конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Біотехнологія як окрема сфера науки та промисловості сформувалася в другій половині ХХ ст. Термін «біотехнологія» набув широкого використання в 70-х роках ХХ ст., хоча біотехнологічні принципи людина розробила вже давно. Незважаючи на існування окремих напрямків промисловості, біотехнологія проникла в усі можливі сфери та процеси науки й промисловості, тобто є невід’ємною складовою сучасного виробництв.

зоя філаретівна

Методичний коучинг для вчителів математики

26 листопада на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №4 в режимі онлайн зустрічі вчитель математики Зоя Філаретівна Кубишева презентувала досвід своєї роботи із теми "Використання STEM-освіти на уроках математики та інформатики. Педагог розповіла про тенденції STEM-освіти в Україні, особливості її розвитку, переваги для здобувачів освіти та вчителів. Зоя Філаретівна поєднує у своїй діяльності не лише математику та інформатику, а й математику та музику, її учні захищають різноманітні проєкти, дослідницькі роботи, захоплюються розв'язуванням нестандартних задач, таких, які дуже схожі на життєві ситуації. Зоя Філаретівна використовує різні цифрові додатки, програми, які дозволяють зробити процес вивчення математики цікавим, яскравим, захоплюючим.

Заступник директора школи Балас Оксана Анатоліївна відзначила професіоналізм педагога, запевнивши, що Кубишева З.Ф. абсолютно заслужено претендує на присвоєння педагогічного звання "Вчитель-методист", адже неодноразово вона та її учні перемагали у змаганнях та конкурсах різних рівнів, уроки Зої Філаретівни методично грамотно будуються, а рівень знань дітей відповідає вимогам програми.

До участі в заході долучилися психолог школи Лугова Наталія Анатоліївна та вчитель інформатики Самойлова Олена Валеріївна. Вони показали можливості співпраці задля досягнення поставлених цілей, формування компетентностей сучасного здобувача освіти та вироблення єдиного підходу до процесу освіти. Лише у єдності можна отримати бажаний результат.

Семінар керівників закладів дошкільної освіти.pptx

Дискусійний майданчик завідувачів закладів дошкільної освіти 

26 листопада 2021 року в режимі ZOOM - конференції відбулася зустріч керівників закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади  на дискусійному майданчику з проблеми «Програма розвитку і річний план, як стратегія і тактика управління закладом дошкільної освіти: теорія і практика»

 Під час зустрічі було обговорено Програму розвитку дошкільного навчального закладу, як основу для створення належних умов, визначення основних напрямків, пріоритетів, завдань, їх реалізації засобами кадрової і соціальної політики, управлінням і фінансуванням, структурними і змістовними змінами в розвитку освітньої системи дошкільного закладу та річний план, як вектор успішної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти та Програми розвитку. 

  Зустріч на дискусійному майданчику була організована та проведена консультантом КУ БМР «ЦПРПП» Падалкою С.М., керівником методичного об’єднання завідувачів  Атаманенко Л.В. та керівниками закладів дошкільної освіти: завідувачем ДНЗ №16 «Пролісок» Ліневич Л.В., завідувачем ДНЗ №22 «Ластівка» Сільченко Н.М., завідувачем ДНЗ №7 «Орлятко» Собчук Л.В., завідувачем ДНЗ (ЦРД) №12 «Джерельце»» Бублик Н.О.

ДНЗ №21.pptx

Засідання педагогічної студії в ЗДО №21 “Малятко”для вихователів всіх вікових груп ЗДО БМТГ 

24 листопада 2021 року педагогами закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу №21 «Малятко» Білоцерківської міської ради Київської області  було підготовлено та проведено у форматі ZOOM-конференції засідання педагогічної студії для вихователів всіх вікових груп з проблеми: “Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання”

Вихователь-методист Тимошенко Г.В. розкрила питання  нормативно-правового забезпечення організації освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання , а практичний психолог Піщик В.В. ознайомила із складом команди психолого-педагогічного супроводу в ЗДО та її функції у здійснені підтримки  дітей з особливими освітніми потребами, вчитель-логопед Яременко І.І. розповіла про особливості формування інклюзивного освітнього середовища для забезпечення всебічного розвитку дитини , облаштування ресурсної кімнати та розвивальні осередки діяльності в групах.

Запропоновані   поради та рекомендації стануть у нагоді педагогам у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Фотозвіт проведення.pptx

Творча лабораторія для інструкторів з фізичної культури БМТГ

У дошкільному навчальному закладі (центрі розвитку дитини) №12 «Джерельце»  відбулось засідання творчої лабораторії для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми «Створення предметно-практичного середовища для формування у дітей початкових уявлень зорієнтовані на сталий розвиток, під час виконання різних видів фізкультурно-оздоровчої роботи». Інструктор з фізкультури  закладу Петренко Лілія Степанівна поділилась досвідом формування у дітей екологічного світогляду під час фізкультурно-оздоровчої роботи через використання атрибутів, які виготовлені із вже вживаних матеріалів, та створення спеціального розвивального середовища. Колектив закладу представив виставку нестандартного обладнання та атрибутів для використання у фізкультурно-оздоровчій роботі з дошкільнятами. До неї долучились інструктори з фізкультури ЗДО №18, 30, які поділились своїми напрацюваннями.

Консультативно-методичний практикум для вчителів англійської мови

24 листопада в режимі онлайн відбувся консультативно-методичний практикум для вчителів англійської мови «Використання інтерактивних технологій та онлайн-ресурсів під час викладання в умовах змішаної та дистанційної форми навчання". Свій досвід роботи презентувала вчитель Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 ім. Т.Г. Шевченка Оленко Оксана Петрівна.

Під час заходу учасники активно брали участь в інтерактивних вправах, розроблених вчителем на дошці Jamboard, в ресурсі Learning aps та інших. Подібні завдання сприяють підвищенню інтересу учнів молодшою школи до вивчення предмета, формують їх компетентності, роблять процес навчання ефективним та продуктивним не залежно від того, у якому форматі проходить навчальне заняття.

Оксана Петрівна – досвідчений педагог, що у 2021\2022 н.р. атестується на підтвердження звання «вчитель-методист», систематично підвищує свій фаховий рівень, керує шкільним методичним об’єднанням вчителів іноземних мов. Атмосфера підтримки колег та адміністрації відчувалася під час заходу. Наталія Анатоліївна Сніжко, заступник директора школи, дуже тепло відгукувалася про Оксану Петрівну, високо оцінила її професійні та людські якості.

Колеги, що стали учасниками практикуму, залишили позитивні коментарі та висловили слова вдячності за новий, цікавий та яскравий досвід щодо можливостей уроку іноземної мови у початковій школі та дійшли згоди, що подібні заходи варто проводити, адже кожному педагогу є, що показати і є, чому вчитися. 

Новий Презентація Microsoft Office PowerPoint (3).pptx

Консультація для вихователів-методистів БМТГ 

Консультація для вихователів-методистів БМТГ з проблеми

«Оформлення матеріалів досвідів роботи та методичних рекомендацій педагогами закладу»

 

23 листопада у форматі ZOOM – конференції відбулась консультація консультанта КУ БМР «ЦПРПП» - Романюк Оксани Валеріївнидля вихователів-методистів БМТГ щодо оформлення матеріалів досвідів роботи та методичних рекомендацій педагогами закладу.

Де зазначила, яким документами користуватися при написанні, та які вимоги існують на сьогоднішній час.

На прикладах показала, на що необхідно увагу при викладені матеріалу та необхідності їх викладу взагалі. Зазначила відмінності у написанні досвіду та методичних рекомендацій. Матеріали надано для роботи вихователям-методистам закладів.

https://docs.google.com/document/d/1QHo7pApUve2qIfixB0Nc7Ak62n4P-eXi/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

Вчителі англійської мови підвищують фаховий рівень

9 листопада вчителі англійської мови Білоцерківської МТГ стали учасниками вебінару, організованого видавницвом Dinternal Education.

 Методист Міжнародного освітнього центру Олена Міходуй розповіла освітянам, як на уроках іноземної мови формуються компетентності, передбачені Концепцією НУШ. 

На прикладах із підручників, на основі практичних вправ та досвіді роботи шкіл Британії продемонструвала можливості уроку щодо виконання завдань та цілей сучасної школи.

Навчаємося демократії разом із Європейським центром Вергеленда

Освітяни Білоцерківської міської територіальної громади у жовтні 2021 року долучилися до проєкту "Як розвивати демократичне врядування в школі?", організованого Європейським центром Вергеленда.

Мета курсу: допомогти адміністрації закладу освіти проаналізувати особливості та переваги функціонування органів врядування у своєму закладі; напрацювати рекомендації щодо розвитку демократичного врядування в закладі.

Курс передбачає 8 тижнів навчання, 6 онлайн-зустрічей та самостійну роботу.

Учасники і учасниці курсу опрацьовють найважливіші складники успішного врядування в школі. Навчання на курсі допоможе знайти відповіді на питання, як зробити шкільне врядування активним та дієвим, як налагодити роботу органів врядування в школі таким чином, щоб були залучені і учні, й педагоги, й шкільна громада в цілому. Онлайн-курс розрахований на керівників ЗЗСО, ЗП(ПТ)О, їхніх заступників. 

За успішне виконання програми курсу передбачене отримання сертифікату про підвищення кваліфікації в обсязі 40 годин (1,3 кредити ЄКТС) 

літературний турнір.pptx

Літературний турнір до Дня української писемності та мови в БНВК «Казка»

До Дня української писемності та мови в межах дошкільного підрозділу БНВК «Казка» відбувся літературний турнір.

Вихованці виразно декламували вірші, пробуджуючи у слухачів любов до рідної мови, землі, України. Під час заходу діти переглянули відео про історію виникнення української мови, відгадували ілюстрації до казок, грали в народні ігри.

Такі заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися, збагачують знання малят про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

МАН 09.11.pptx

Готуємося до І (у територіальній громаді) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2021/2022 навчальному році

З метою популяризації наукової діяльності, розвитку наукового світогляду, пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді НЦ МАН щорічно проводить Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

9 листопада 2021 року була організована та проведена інтерактивна панель «Особливості організації дослідницької діяльності» для юних дослідники, їх наукових керівників, координаторів шкільних осередків МАН. Більше 70 учасників заходу з 19 закладів загальної середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади, отримали вичерпні відповіді консультантів КУ БМР ЦПРПП.  Організатори заходу зупинилися детально на одному зі розділів конкурсу, а саме  заочному оцінюванню дослідницьких робіт. Людмила Швень презентувала складники  та структуру науково-дослідницької роботи, наголосила на особливостях формулювання назви та оформлення роботи. Лілія Бойко акцентувала увагу присутніх на дотриманні академічної доброчесності під час роботи над дослідницьким проєктом, правилам оформлення списку використаних джерел, особливостях наукового відділення «Мовознавство». Ірина Кирдей, учитель математики, заступник директора з навчально-виховної роботи БСПМШ №16, презентувала учасникам зустрічі цифрові інструменти, які стануть у нагоді всім дослідникам наукових відділень «Математика», «Фізика та астрономія», «Науки про Землю», «Технічні науки» та «Комп’ютерні науки». Олена Гайдаєнко повідомила про нову секцію у відділенні наук про Землю – «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі».

По завершенню зустрічі учасники отримали корисні поради від організаторів «Юному досліднику на замітку» (чого не варто роботи під час роботи над проєктом).

Науково-практичний семінар.ppt

Зустріч із науковцями педагогів-дошкільників 

09 листопада 2021 року у форматі ZOOM - конференції відбувся науково-практичний семінар з проблеми «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи» для вихователів-методистів та практичних психологів міста.

Під час семінару педагоги-дошкільники міста мали зустріч з науковцями лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України. Науковці розкрили ряд питань щодо проблем готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання. Зокрема, були висвітлені такі питання:

Піроженко Тамара Олександрівна, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор розкрила «Проблеми готовності дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування сучасної школи: співвідношення ключових понять».

Хартман Олена Юріївна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України підняла питання наступності у роботі вихователів та вчителів «Готовність дитини до школи: запит вчителів НУШ та погляд вихователів».

Карабаєва Ірина Іванівна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України розкрила творчий компонент готовності старших дошкільників «Комплексна оцінка готовності дитини до шкільного життя: творчий компонент діяльності».

Соловйова Людмила Іванівна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, звернула увагу практиків  на «Регулятивний компонент діяльності як критерій оцінки готовності дитини до школи».

Практичним психологам, особливо було цікаво слухати виступ Токарєвої Людмили Дмитрівни, наукового співробітника лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України з проблеми «Сформованість мотиваційної та емоційної готовності дитини до навчання в школі».

         Зустріч  пройшла у форматі – діалогу. Вихователі-методисти та практичні психологи отримали змістовні відповіді на свої запитання. Дуже приємно, що наука і практика ідуть разом. Поради науковців є цінними і стали орієнтиром для практичної освітньої діяльності.

Науково-практичний семінар став платформою для обміну перспективним досвідом між науковцями та практиками.

Презентація.pptx

Прес-конференція для музичних керівників

5 листопада 2021 року в онлайн форматі відбулась прес-конференція для музичних керівників дошкільних закладів Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми: «Інноваційні технології музичного розвитку для дітей з особливими потребами».

На цій конференції було обговорено про вплив музики  на загальний стан організму дитини з особливими потребами, про методи соціальної адаптації таких дітей та про розвиток їх природніх здібностей і талантів. Ознайомились з інноваційними технологіями в процесі музичної діяльності, що допомагають педагогам реалізовувати всі завдання музичного виховання.

На прес-конференції виступили: керівник методичного об’єднання музичних керівників Первишова О.М., вихователь-методист Ломейко Л.М., ДНЗ №25 «Оленка», музичний керівник Савранська Л.П., ДНЗ №25 «Оленка», музичний керівник Котлярчук О.М., ДНЗ №25 «Оленка», музичний керівник Громадська З.І., ДНЗ №32 «Перлинка», практичний психолог Михайлюк О.В., ДНЗ №25 «Оленка». 

Презентація Консультація Гурткова робота.ppt

Онлайн-консультація для вихователів-методистів 

29 жовтня 2021 року у форматі ZOOM - конференції відбулася консультація за запитом вихователів-методистів щодо створення організації гурткової роботи в закладі дошкільної освіти. Консультування проводила консультант КУ БМР ЦПРПП – Оксана Романюк.

Романюк О. познайомила з нормативними документами щодо вирішення окремих питань діяльності керівників гуртків та веденням необхідної документації як керівником гуртка, так і директором закладу. Педагоги отримали інформацію про ведення необхідної документації керівника гуртка.

В рамках зустрічі вихователі-методисти мали змогу: ознайомитися з методикою викладання наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства в ЗДО» від вихователя-методиста ЗДО № 26 Святецької Тетяни; використання дидактичного мультимедійного контенту для дошкільної освіти «KMMEDIA ED PROFI» в ЗДО БМТГ – проблеми та користь в освітньому процесі; упровадження в освітній процес нових чинних програм «Дитина», «Впевнений старт» - виступ вихователя-методиста ЗДО №3 Ольги Кірюшкіної  щодо матеріалів програми «Впевнений старт» в закладі; Голова відокремленого підрозділу ВГО «Асоціації працівників дошкільної освіти» Оксана Болотова проінформувала педагогів щодо новин в дошкільній освіті та прохання діяти разом від Ніни Омельяненко.

Цілісний підхід до формування мовленнєвої особистості дітей дошкільного віку.pptx

Професійний кейс для вихователів старших груп 


28 жовтня 2021 року на базі дошкільного навчального закладу (ясел – садка) комбінованого типу №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося засідання професійного кейсу для вихователів старших груп ДНЗ міста з проблеми «Цілісний підхід до формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку за технологією Марії Монтессорі». 

Під час засідання  було розглянуто питання щодо розвитку мовлення дошкільників як одного з основних освітніх напрямів, що становить підґрунтя для формування мовної та мовленнєвої компетентності дітей.

Своїм досвідом роботи щодо формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку за технологією М.Монтессорі поділилася вихователь Анісімова Тетяна Володимирівна. Вона наголосила, що в своїй діяльності робить акцент не на розв’язанні окремих завдань мовленнєвого розвитку дітей, а на цілісному підході до формування мовленнєвої компетентності (в єдності її складників) як одного з ключових критеріїв і водночас вагомої умови становлення й розвитку мовленнєвої особистості дошкільника, що  відбувається на етапі дошкільного дитинства.

Тетяна Володимирівна презентувала педагогам Монтессорі – матеріал, який забезпечує формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку: рамки для штрихування, рухливий алфавіт, букви - шершавчики, дошки для письма та інш.

«Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе

необхідною – вона вчиться знаходити в цьому світі любов»

                                                                       Марія Монтессорі

Методичний діалог для класних керівників «Формування життєвих компетентностей здобувачів освіти через навчальні предмети» 

28 жовтня 2021 року в режимі онлайн зустрічі відбувся методичний діалог для класних керівників «Формування життєвих компетентностей здобувачів освіти через навчальні предмети», учасниками якого стало 64 класних керівника БМТГ.

Зміна підходу до освіти, оновлення української школи – виклики, що дають педагогам поштовх до пошуків нового, до можливостей вдосконалювати свою діяльність та робити освітній процес цікавішим, ефективнішим та якіснішим.

Закон України «Про освіту» говорить про нерозривність понять виховання та навчання. Саме тому кожен вчитель-предметник – не лише викладач науки, він є вихователем, що працює разом із класним керівником над формуванням компетентностей кожного учня, враховуючи особливості та потреби класу, родини, особистості. Вчителі, що працюють із класним колективом, бачать спільну мету та очікувані результати.

Саме такий підхід до педагогічної діяльності продемонстрували освітяни Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №6 під час онлайн-зустрічі із колегами міста.

У роботі прослідковувалася поступовість, адже розпочинається все у початковій школі. Про свої методики виховання, навчання, розвитку розповіла Пономаренко Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів, яка працює за програмою НУШ і намагається всю діяльність зі своїми учнями зробити практично зорієнтованою.

 Гойжа Аліна Віталіївна, вчитель інформатики, Микитюк Наталія Анатоліївна, вчитель математики, Путілова Людмила Олексіївна, вчитель біології, кожна на своєму навчальному предметі формують компетентності, організовують роботу так, щоб вона була пов’язана із життям і здобувачі освіти могли на практиці застосувати набуті знання, вміння, прищеплюють їм цінності, необхідні щодня. Учасники заходу із інтересом долучилися до виконання практичних вправ, що розташовувалися на дошці Padlet.

Ганна Григорівна Качка свої уроки вивчення літератури рідного краю будує так, щоб вони ставали незабутніми.

Ментором діалогу стала заступник директора із виховної роботи Тимошенко Олена Володимирівна, яка мудро і грамотно, спираючись на законодавчу базу, розкрила актуальність питання, поділилася досвідом роботи закладу у напрямку формування громадянських компетентностей під час навчальних занять, а після виступу своїх колег допомогла гостям закріпити знання та поділитися враженнями.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лілія Борисівна Бойко розповіла про неподільність понять навчання та виховання, про принципи Нової української школи та позиції Демократичної школи.

Завідувач відділу виховної роботи та позашкільної освіти Лариса Олексіївна Щербань у своєму слові подякувала колективу БЗШ №6 за професійну підготовку заходу, висловила сподівання, що згодом усі педагоги міської територіальної громади працюватимуть в діалозі з метою формування компетентностей кожного здобувача освіти.

Практичний семінар для заступників директорів з НВР

26 жовтня 2021 року на базі Білоцерківської гімназії – початкова школа № 15 Білоцерківської міської ради Київської області відбувся 26 жовтня 2021 року на базі Білоцерківської гімназії – початкова школа № 15 Білоцерківської міської ради Київської області відбувся практичний семінар для заступників директорів з НВР з проблеми «Особливості формування інклюзивного освітнього середовища для забезпечення всебічного розвитку дитини». 

               

    Мета заходу – розвиток професійної компетентності педагогів та підвищення рівня обізнаності з питань організації інклюзивного навчання в закладах освіти, створення інклюзивного освітнього середовища, основних його компонентів, забезпечення психолого-педагогічного супроводу та особистісно орієнтованого спрямування освітнього процесу, міжнародне та національне законодавство у сфері навчання здобувачів освіти з особливими освітніми потребами, склад та ролі членів команди супроводу в цьому процесі, формування позитивного ставлення до здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.

Презентация методоб’єднання учит.-логопед на сайт УОН.pptx

Засідання «Круглого столу» учителів-логопедів 

21 жовтня у форматі ZOOM  ДНЗ №22 «Ластівка» відбувся «круглий стіл» для учителів-логопедів закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми «Розвиток образного мовлення дошкільників з особливими освітніми потребами».

Присутні ознайомилися із складовою образного мовлення, комунікативними якостями мовлення, видами діяльності під час яких відбувається розвиток образного мовлення,  матеріалом для його розвитку з урахуванням  вимог навчальної програми, тематичного планування, вікових особливостей та  методикою формування образного мовлення.

Слухачі ознайомилися із завданнями для формування антонімічних, полісемічних явищ, розуміння та вживання образних виразів у мовленні дошкільників.

Педагоги розглядали використання діагностичного інструментарію щодо володіння дітьми  з ООП образним мовленням, грали в інтерактивну  гру  «Такі рідні слова», отримали поради щодо роботи з батьками з теми, ознайомилися з авторським посібником.

На завершення «круглого столу» розглядались результати анкетування учителів-логопедів «Образне мовлення дошкільників».

Асоціації 10 років (2).pptx

Асоціація працівників дошкільної освіти - 10 років!

25 жовтня   Всеукраїнська громадська організація Асоціація працівників дошкільної освіти відзначає свій 10-ти річний ювілей.  Вже 3 роки педагоги-дошкільники є активними учасниками Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти». Наш відокремлений підрозділ є ще досить молодим, адже  нам лише 3 роки. Попри це ми маємо ряд досягнень: 

-       презентація досвіду роботи педагогічних працівників Білої Церкви на координаційній раді у м. Тернополі та на І освітньо-методичній сесії у м. Чорноморську;

-     робота в робочій групі по створенню Порадника для директора закладу дошкільної освіти щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

А ще безумовно участь членів місцевого осередку у всеукраїнських заходах, що сприяють підвищенню кваліфікації; обмін досвідом та професійне навчання.

Щира подяка Голові правління «ВГО» «Асоціація працівників дошкільної освіти» Омельяненко Ніні Володимирівні за спрямування діяльності організації, яка стрімко розвивається та дбає про дошкілля України.
Презентация ЗДО 18.pptx

Засідання консультативного пункту вихователів груп раннього віку 

22 жовтня у ДНЗ (ЦРД) №18 «Ясочка» відбулося засідання консультативного пункту для вихователів груп раннього віку з проблеми «Використання сенсорних еталонів з елементами ейдетики під час занять з дітьми раннього віку».

Чудова професія у вихователів – бути фантазерами і педагогами. Досвідчені педагоги прагнуть зробити цікавим і пізнавальним кожне заняття, змістовнішою кожну гру, прогулянку. І в кожного з них свої творчі знахідки, здобутки на цьому шляху.  

Своїми творчими ідеями поділилася вихователь Шеховцова Т.В. яка використовує ейдетику як ігровий прийом для кращого розвитку в малюків запам’ятовування. 

Засідння школи передового педагогічного досвіду (1).pptx

Засідання Школи передового педагогічного досвіду вихователів молодшого віку

20 жовтня у ЗДО (ЦРД) №18 «Ясочка» відбулося засідання Школи перспективного педагогічного досвіду вихователів молодшого віку з проблеми «Ігрові технології, як засіб розвитку пізнавальних інтересів дітей молодшого дошкільного віку», під керівництвом вихователя  Болобосової Л.Е.

           Присутність педагогів була стовідсотковою. Цікавою і пізнавальною для вихователів була представлена інформація «Ігрові технології, як засіб розвитку пізнавальних інтересів дітей молодшого дошкільного віку». Педагоги ще раз переконалися у доцільності використання різних ігрових технологій для пізнавального розвитку дітей. Ігрові прийоми для розвитку уяви, уваги, мислення включають в себе різноманітні спектри поєднання: картини художника і математика, оповідання письменника і математика, самостійне створення лабіринтів і звичайно просто фантазії вихователя, реалізовані в різноманітних дидактичних матеріалах.

Також під час засідання школи вихователі отримали рекомендації педагога щодо створення різноманітних ігор для пізнавального розвитку дітей молодшого дошкільного віку.

Всі слухачі щиро дякували за надану інформацію для роботи.

Консалтингова студія керівників ЗДО.pptx

Засідання консалтингової студії керівників закладів дошкільної освіти 

23 жовтня 2021 року у форматі ZOOM -  конференції відбулося засідання консалтингової студії  керівників закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми «Створення організаційно-педагогічних умов до впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), здійснення безперервної освіти педагогів, розвитку їх творчого потенціалу»

   На засіданні було  обговорено актуальні проблеми дошкілля в контексті реалізації Державного стандарту дошкільної освіти, питання забезпечення умов для професійного зростання і підвищення кваліфікації педагогічних працівників, їх науково-методичний супровід та впровадження нових ефективних форм взаємодії закладу дошкільної освіти з сім’ями вихованців та батьківською громадськістю.

   Перед керівниками виступили Романюк О.В.консультант КУ БМР «ЦПРПП», та керівники закладів дошкільної освіти: Балан С.В. - Вільнотарасівський ЗДО «Пролісок», Кроха З.І. - ДНЗ №2 «Берегиня», Щербак В.П. - ДНЗ №3 «Веселка».  

Презентація Дитячий туризм.pptx

Засідання  членів  професійного  кейсу для  вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти міста на базі ЗДО №35 "Вербиченька"

 20 жовтня 2021 року на базі закладу дошкільної освіти  (ясел – садка)  комбінованого типу № 35 «Вербиченька» Білоцерківської міської ради Київської області  відбулося  засідання  членів професійного  кейсу для  вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Дитячий туризм, як універсальний засіб оздоровлення та соціалізації дітей середнього дошкільного  віку»

      Керівником   кейсу  виступала  Наталія НИКОНЕНКОвихователь ЗДО № 35 «Вербиченька»

      Членами  кейсу, які працювали над вирішенням даної  проблеми були: Наталія СИЧ – вихователь – методист ЗДО № 35 «Вербиченька», Олена ШТИКА,  Тетяна ЛЯШЕНКО – вихователі  ЗДО № 35 «Вербиченька», Тетяна МАЛЮЧЕНКО – вчитель – логопед ЗДО № 35 «Вербиченька».

  Учасниками кейсу були вихователі середніх груп закладів дошкільної освіти міста.

   Наталія Никоненко, як керівник професійного  кейсу, презентувала педагогам міста  узагальнений досвід роботи з організації та впровадження дитячого туризму з дітьми середнього дошкільного  віку, а саме:

-     визначила особливості , вимоги та етапи проведення дитячого туризму;

-      показала  роль дитячого  туризму у патріотичному (краєзнавство), екологічному вихованні, в оздоровленні, соціалізації та формуванні життєвої компетентності дітей середнього дошкільного віку.

          Результатом роботи членів професійного  кейсу на базі ЗДО № 35 «Вербиченька» стали розробки перспективного  планування  дитячого  туризму в середній  групі та додатків - підбірки художнього слова, бесід, мовно – рухливих ігор, вправ на розвиток дрібної моторики тощо.

       Конспекти дитячого туризму з додатками на осінній період були надіслані для роботи всім учасникам професійного кейсу.

Участь у семінарі-тренінгу СВЯТЕЦЬКА.pptx

Участь Святецької Т.Є. - вихователя-методиста ЗДО № 26 у навчанні в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження»

В рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» та згідно з наказом міністерства освіти і науки України від 12.07.2021  №795 про надання грифу «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» модельній навчальній програмі «Культура добросусідства» для учнів 5-6 класів НУШ, ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»» з 07 по 12 жовтня 2021 року в м. Ірпінь проходив базовий семінар-тренінг з методики викладання наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в ЗДО та початковій школі, Святецька Тетяна Євгеніївна – вихователь-методист ЗДО № 26 «Струмочок» Білоцерківської міської ради була запрошена для участі.

«Культура добросусідства» є українським продуктом  і наразі єдиним наскрізним курсом у системі формальної освіти України, який має огрифовані програми й частково розроблений НМК від дошкільнят, усіх рівнів шкільної освіти, до вищої і навчання дорослих (учителів, батьків).

Курс спрямований на відвернення міжнаціональних конфліктів, протидію розвиткові негативних етнічних стереотипів і зниження агресивності в суспільстві. Метою проекту є створення і впровадження в освітній процес інтегрованого курсу «Культура добросусідства» для етнічної просвіти дітей і дорослих, формування толерантних взаємовідносин між представниками різних етнічних і конфесійних груп. Назва курсу вдало передає його суть. «Культура добросусідства» передбачає формування у дітей високого рівня толерантності та пріоритетності загальнолюдських цінностей, наголошує на рівності всіх людей незалежно від статусу, етнічної та релігійної належності, вивчає спільне й відмінне у традиціях і культурах різних народів.

Тетяна Євгеніївна успішно пройшла навчання за Програмою авторського методичного семінару-тренінгу для педагогічних працівників ЗДО, отримала сертифікат та очікуємо впровадження програми «Український віночок. Регіон» та інтегрованого курсу «Культури добросусідства» серед закладів БМТГ.

Всеукраїнський онлайн-урок з профорієнтації

У вівторок, 12 жовтня, відбувся всеукраїнський онлайн-урок із профорієнтації для учнів 7-11-х класів. Метою заходу було допомогти молодому поколінню визначитися із професією своєї мрії, мотивувати учнів на побудову успішної кар’єри та реалізацію себе в нашій країні.

В онлайн-заняття взяли  участь відомі українці, зокрема шеф-кухар і телеведучий, який входить до топ-50 кухарів світу, Євген Клопотенко, народний депутат, олімпійський чемпіон Токіо-2020 Жан Беленюк, чемпіонка світу з паракарате, телеведуча та громадська діячка Уляна Пчолкіна. Кар'єрний радник Ганна Резніченко провела майстер-клас «Як визначити професію своєї мрії».

Організаторами уроку виступили Міністерство освіти і науки, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти й компанія HR YOU, за сприяння радниці - уповноваженої Офісу Президента з питань прав дитини та дитячої реабілітації Дар'ї Герасимчук.

Під час трансляції було презентовано всеукраїнський профорієнтаційний проєкт «Обери професію своєї мрії».

Міністерство освіти і науки України звітує про те, що урок, який було внесено до Книги рекордів України, як наймасовіший урок із профорієнтації, переглянули учні із 15 тисяч закладів освіти України.

Заклади освіти Білоцерківської міської територіальної громади теж долучилися до цієї події.


Презентация Інструктори з фізкультури (1).pptx

Педагогічна студія інструкторів з фізкультури 

8 жовтня у дошкільному навчальному закладі (центрі розвитку дитини) № 18 «Ясочка»  відбулося засідання педагогічної студії для інструкторів з фізкультури за темою«Використання народних ігор у підготовці дітей старшого дошкільного віку до навчання гри у бадмінтон».

Інструктор з фізкультури - Гребеніченко Наталія привітно зустрічала своїх колег і поділилася досвідом, як можна вчити дітей грати в бадмінтон, які ігрові прийоми при цьому використовувати.

Присутні на засіданні активно і творчо справлялися із завданнями, ділилися досвідом, отримували позитивні емоції та практикувалися у грі у бадмінтон.

школа молодого вихователя в ДНЗ № 2.pptx

Заняття "Школа новопризначеного вихователя"

Шлях молодого фахівця до вершин професійної майстерності надзвичайно важливий. Тому досвідченим наставникам необхідно передавати свій досвід, навчаючи  професійним навичкам,  сприяти росту педагогічної майстерності молодих вихователів, які  тільки починають свою педагогічну діяльність.

      Досвідчений вихователь-методист  ЗДО № 2 «Берегиня» Петровська Наталя Анатоліївна провела І-ше засідання  «Школи новопризначеного вихователя» для молодих фахівців  дошкільних навчальних закладів міста, метою якого було сприяння  підвищенню фахового рівня, розвитку творчого потенціалу молодого вихователя, удосконаленню майстерності, озброєнню новітніми знаннями, методикою та технологією виховання.

В ході роботи був проведений теоретично-практичний майстер-клас з проблеми  «Організація режиму дня в дошкільному навчальному закладі», педагоги були ознайомлені з роботою «Центру професійного розвитку педагогічного працівника» та їх консультантом Романюк Оксаною Валеріївною.

Наставник – Наталя Анатоліївна,   зорієнтувала молодих  педагогів  на використання сучасних методів і прийомів роботи з дітьми, на постійне поповнення їх знань, осягнення секретів виховання  дошкільників.

Учасники Школи закріпили свої знання про організацію режиму дня  та його значення для  гармонійного розвитку особистості дитини щодо прищеплення їм елементарних навичок самоорганізації та розумової працездатності  для кожної дитини.

В ході практичного блоку  молоді вихователі мали можливість переглянути  та долучитися до проведення сюжетно-ігрових «Ранкових  зустрічей»  з дітьми у  ранкові години  відповідно до теми тижня з освітньо-організованої діяльності дітей, які запропонували для роботи вихователь-методист та практичний психолог ДНЗ № 2 «Берегиня» Слободянюк Інна Миколаївна. 

ЗДО №14 (3).pptx

Заняття школи перспективного педагогічного досвіду 

1 жовтня в закладі дошкільної освіти №14 “Оксанка”, проведено  заняття школи перспективного педагогічного досвіду з теми: “Нетрадиційні види театру в естетичному розвитку дітей дошкільного віку”, яке провела музичний керівник Пятаєва Майя Володимирівна. На зібранні були присутні 17 музичних керівників ЗДО міста.

Пятаєва М.В. підготувала консультацію, презентацію, атрибути до театрів, які виготовлені власноруч. Музичні керівники жваво та емоційно сприймали матеріал. Кожен з учасників отримав методичні рекомендації з теми. 

Творча майстерня в ЗДО № 32 Перлинка.pptx

Творча майстерня вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів закладів дошкільної освіти БМТГ 

6 жовтня 2021 року в закладі дошкільної освіти № 32 «Перлинка» була проведена Творча майстерня вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з  проблеми: «Нетрадиційні техніки малювання як засіб формування мистецько-творчої компетентності дітей з особливими освітніми потребами».    Вихователь, Алексієнко Ірина Михайлівна, поділилася з колегами своїм досвідом запровадження нетрадиційних технік малювання в практику роботу з дітьми які мають особливі освітні потреби. Була звернута увага на методи і прийоми які використовуються в роботі, а також було розкрито зміст етапів роботи щодо  впровадження нетрадиційних технік малювання.

    Учасники  Творчої майстерні не лише ознайомилися, а й самі спробували малювати, використовуючи цікаві нетрадиційні техніки, такі як: малювання половинками яблук (овочеві та фруктові штамповки), мочалкою, йоржиком  для миття посуду, ватними паличками та виделкою. Тим самим, розкрили їх значення  в роботі з дошкільниками для розвитку уяви, творчого мислення та творчої активності.

  Даний захід  пройшов у атмосфері творчості та фантазії. 

шемшук

Міський семінар-практикум для вчителів  історії та правознавства

6 жовтня 2021 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 був проведений міський семінар-практикум для вчителів  історії та правознавства закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади з проблеми ««Педагогічна майстерність учителя як вияв високого рівня його педагогічної діяльності».

Під час зустрічі присутні ознайомилися з методологією поняття педагогічна майстерність як комплексом властивостей особистості, що забезпечують самоорганізацію високого рівня професійної діяльності на рефлексивній основі, з елементами структури педагогічної майстерності, з етапами підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів.

Вчитель історії Шемшук Тетяна Андріївна презентувала присутнім досвід участі в конкурсі «Учитель року» в номінації «Історія».  Під час презентації навчальних занять учасники семінару побували в ролі учнів.

Практична частина семінару передбачала колективну розробку етапу уроку узагальнення і систематизації знань учнів за допомогою інноваційних форм роботи: кейс-метод (кейс-урок) та скрайбінг, а потім  у ролі учнів побували самі педагоги.

Педагогічна майстерність розглядається як вияв власного «Я» у професії, як самореалізація особистості вчителя в педагогічній діяльності.

Вітаємо переможців І (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу

рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних

закладів системи освіти у 2021 році

Категорія «Навчальні програми за дослідницько-експериментальним напрямом позашкільної освіти (математика, фізика та астрономія, технічні науки)»

навчальна програма «Основи математичних досліджень», автори: Грушник Оксана Іванівна, керівник гуртка Ільченко Тетяна Анатоліївна, керівник гуртка Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Ліцей – Мала академія наук» Білоцерківської міської ради Київської області;

Категорія «Навчальні програми за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти (квітникарство)»

навчальна програма «Початківцям про квітникарство», автори: Черниш Наталія Анатоліївна, керівник гуртка, Бондарець Аліна Володимирівна, керівник гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради Київської області.

Категорія «Навчальні програми за дослідницько-експериментальним напрямом позашкільної освіти (математика, фізика та астрономія, технічні науки)»:

 навчальна програма «Науково-технічні та експериментальні дослідження», автор – Єрмоленко Володимир Олександрович, керівник гуртка Центру науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради Київської області;

Категорія «Навчальна література за науково-технічним напрямом позашкільної освіти»:

навчально-методичний посібник «Використання комп’ютерних програм для обробки цифрових фотографій», автори: Лук’яненко Ольга Борисівна, керівник гуртка, Солодовенко Олена Арсеніївна, в. о. директора Центру науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради Київської області.


НУБіП

Старшокласники Шкарівського ліцею на Дні відкритих дверей у НУБіП

На День відкритих дверей Національного університету біоресурсів і природокористування України 29 вересня завітали старшокласники Шкарівського опорного ліцею-гімназії. Учні мали нагоду познайомитися з історією створення вищого навчального закладу, минулими та сучасними здобутками університету. Одинадцятикласники відвідали наукові лабораторії та лекційні зали, познайомитися з розкладами занять та наукових досліджень, особливостями студентського життя та дозвілля.

Національний університет біоресурсів і природокористування України є провідним вищим аграрним закладом освіти, науки і культури України. Майбутні абітурієнти отримали відповіді на свої запитання щодо особливостей та умов цьогорічної вступної кампанії. Почули поради, як успішно подолати всі етапи вступу та як підготуватися до майбутніх випробувань.

ЗАЙЦЕВА.pptx

Участь у вебінарі Лариси Зайцевої щодо впровадження в освітній процес технології формування  математичної компетентності у дітей дошкільного віку

30 вересня у форматі ZOOM відбулася зустріч вихователів-методистів БМТГ та автором педагогічної технології «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку» Ларисою Зайцевою (доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету) - у рамках ознайомлення, для подальшої співпраці та впровадження даної технології  в освітній процес закладів дошкільної освіти БМТГ. 

Парціальна програма «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку» конкретизує вимоги Базового компонента дошкільної освіти з освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі». Допоміжним матеріалом в роботі з дітьми є навчально-методичні посібники «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку» та робочі зошити «Математична скринька» для дітей 4, 5, 6 років життя. Ця авторська технологія є результатом багатого  практичного досвіду, безпосередньої роботи з дітьми, перевірена реальним життям як в індивідуальних умовах, так і в колективі. 

Під час спілкування педагоги отримали методичні поради та вичерпну інформацію від автора щодо формування математичної компетентності яка передбачає організацію такої діяльності, яка сприятиме оволодінню дітьми дошкільного віку системою математичних знань і забезпечить набуття ними науково-відповідного практичного досвіду.

ctvsuuuuu

Обласний майстер-клас для вчителів іноземних мов

     І заняття обласного майстер-класу

      29 вересня 2021 року на базі Білоцерківської спеціалізованої  школи І-ІІІ ступенів №9 з поглибленим вивченням іноземних мов  Білоцерківської міської ради Київської області відбулося І заняття курсів підвищення кваліфікації КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»  з теми «Мотивація до вивчення іноземних мов у літніх мовних таборах як складова реформування освітньої галузі» для вчителів іноземних мов. Організації роботи  майстер-класу сприяла клопітка робота її керівників щодо формування списків учасників курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, створення освітньої програми обласного майстер-класу, візитівки, плану проведення трьох його занять. Слухачами курсів є вчителі іноземних мов не лише Білоцерківської міської територіальної громади, але й  педагогічні працівники Кагарлицької ТГ, Таращанської ТГ, Фастівської міської ТГ, Ставищенської селищної ТГ, Бориспільської міської ТГ, Пірнівської сільської ТГ, Глевахівської селещної ТГ, Ташанської селищної ТГ та  Узинської міської ТГ.

       Заступник директора з НВР Лазебник Н. І.  інформувала слухачів курсів про заклад інноваційного типу, виховну і методичну роботу у спеціалізованій школі. Надія Іванівна детально розповіла про вивчення іноземних мов у закладі загальної середньої освіти, вагомі здобутки  у вивченні предмета як на обласному, так і на Всеукраїнському та міжнародному рівнях.

        Координатор майстер-класу, завідувач відділу іноземних мов Київського навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Скрипчук Н. В. поінформувала присутніх із нормативними документами, які регламентують роботу майстер-класу, ознайомила із освітньою програмою.

           Керівники обласного майстер-класу, вчителі англійської мови Тищенко Ж. В. та       Шишко І. П., поділилися із слухачами курсів досвідом роботи по створенню документації, плануванню роботи літнього мовного табору, розробці сучасних програм  табору. Жанна Василівна та Інна Петрівна  презентували  авторський досвід організації літнього мовного табору «Merry Land».

            Родзинкою заходу стали практичні заняття а саме: вивчення римівок,  енерджайзерів, творча робота щодо створення назви табору, римівок та їх інсценування. 

 І заняття обласного майстер-класу пройшло у дружній та творчій атмосфері. Слухачі отримали досвід із організації та проведення мовних таборів у своїх територіальних громадах.

Фото 22 вересня

Консалтинг з питань впровадження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання у школі І ступеня

22 вересня на базі БЗШ І-ІІІ ст. №5 відбувся консалтинг для керівників ШМО вчителів початкових класів та вчителів англійської мови з питань упровадження методичних рекомендацій МОН щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти школи І ступеня.

Директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський детально зупинився на основних моментах документа, зокрема на поняттях формувального та підсумкового оцінювання, їх завданнях, функціях та видах. Владислав Григорович продемонстрував, яким чином заповнюються сторінки класного журналу з різних освітніх галузей, яким має бути свідоцтво досягнень , хто може у ньому писати і з якою періодичністю. Детально було проговорено рекомендації   щодо складання діагностичних робіт з усіх освітніх галузей. 

Присутні могли ставити запитання, радитись, вирішувати ситуації, коли виникали труднощі.

Під час підготовки до зустрічі спеціалістами Центру професійного розвитку педагогічних працівників було проведено опитування колег БМТГ щодо їхз ставлення до системи оцінювання результатів навчання НУШ. Під час зустрічі можна було передивитися результати дослідження. Більшість освітян дотримуються думки, що формувальне оцінювання - дуже важливе, але від бального зовсім відмовлятися не варто.

Консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Бойко зосередила увагу вчтелів іноземних мов на особливостях проведення діагностувальних робіт у школі І ступеня, адже є певні відмінності щодо критеріїв тадискрипторів у різних навчальних предметах. Так, з іноземних мов оцінюються лише чотири види мовленнєвої діяльності, а критерії визначаються рівнями міжнародної шкали.

etwi

eTwinning школа для вчителів

22 вересня відбулося чергове заняття школи eTwinner для вчителів. В атмосфері співпраці та взаємної підтримки педагоги досить швидко могли зареєструватися у спільноті,  зрозуміли основні цілі й завдання Програми.

Під надійним та фаховим супроводом амбасадора Iryna Fihol  процес входження у спільноту вчителів Європи був вдалим та легким.

Сподіваємося що скоро освітяни нашого міста зможуть стати учасниками міжнародних проектів! Бо ті, хто мріє, бажає, робить, завжди досягають!

На сайт. Форум.pptx

Всеукраїнський тиждень дошкілля "Дошкільна освіта України 30"

20 вересня 2021 року у м. Київ відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дошкілля форумом «Дошкільна освіта України 30».  Захід, присвячений Дню дошкілля, організовано Міністерством освіти і науки України за сприяння підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, представництва ЮНІСЕФ в Україні, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

Участь у Форумі взяли представники дошкілля усіх регіонів, зокрема і  педагоги Білоцерківської міської територіальної громади.

Цьогоріч День дошкілля відзначається 26 вересня.  Тиждень дошкілля проходитиме 20-24 вересня у форматах офлайн, онлайн, а педагоги  ознайомляться із різними напрямами дошкільної освіти.

Віримо і сподіваємося, що держава і надалі сприятиме всебічного розвитку  дошкільної галузі освіти!

Фотоальбом МАН.pptx

Х установча конференція учнів-членів Малої академії наук БНВО «Ліцей-МАН» 

15 вересня 2021 р. у БНВО «Ліцей-МАН» відбулася Х установча конференція учнів-членів Малої академії наук БНВО «Ліцей-МАН».

До всіх учасників шкільних первинних осередків з вітальним словам звернувся начальник Управління освіти і науки Білоцерківської територіальної громади, заслужений працівник освіти Юрій Петрик. У своїй промові він відзначив, що наукова діяльність у молоді роки – це прекрасний спосіб самоствердитися, не лише заявити про себе, а й відчути силу свого інтелекту та творчості. Тому молодому дослідникові, що формується, важливо ставити перед собою непрості проблеми й шукати способів їх вирішення. У місті продовжується традиція розпочинати діяльність відділень з аналізу попередніх років і визначення стратегічних завдань на новий навчальний рік.

Юними науковцями міста та їхніми науковими керівниками вже зроблено чимало. Минулого року до І етапу захисту у було представлено 220 учнівських робіт з 57 секцій у 12 відділеннях. Зростає кількість напрямків дослідження та якість їх виконання. Все більше старшокласників пробують свої сили в реалізації наукових прагнень.

У 2020/2021 навчальному році на ІІ етап направлено 40 робіт учнів-членів міського НТУ, який проходив у період з 24 по 28 лютого в онлайн-режимі. Переможцями на ІІ (обласному) етапі стали 33 учні (82,5%) (І місце – 16, ІІ місце – 8, ІІІ місце – 9). У заключному етапі конкурсу-захисту 16 юних дослідників Білоцерківського територіального відділення Мала академія наук України ввійшли до складу команди Київщини та презентували свої дослідницькі проєкти на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту. Результатом участі команди закладів загальної та позашкільної освіти нашого міста стали: 1 золота медаль, 3 срібних і 8 бронзових. Здобувачі освіти показали високий результат, завдяки копіткій наполегливій праці конкурсантів, їх наукових керівників, координаторів-наставників, наукових консультантів тощо.

На пленарному засіданні здобувачі освіти міста ознайомилися з яскравими виступами науковців – Юрія Бошинського, ректора, професора Київського університету права Національної академії наук України, заслуженого юриста України; Олени Гайдаєнко, консультанта Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»; Віталія Поліщука, кандидата сільськогосподарських наук, доцента кафедри органічної та біологічної хімії БНАУ; Наталії Щасливої, кандидата філологічних наук, доцента кафедри методики викладання іноземних мов НПУ імені М.П. Драгоманова, заступника директора з НВР Білоцерківського НВО «Ліцей - МАН».

Катерина Герасимова, вихованка гуртка відділення Мала академія  наук учнівської молоді Білоцерківського НВО «Ліцей - МАН», продемонструвала один з етапів конкурсу – постерний захист на тему «Дозвіллєва кваліфікація учнів старшого підліткового віку як соціальна проблема».

Учасники конференції ухвалили Статут територіального відділення Малої академії наук.

Ми переконані, що наукова діяльність, розпочата здобувачами освіти зі шкільної лави, забезпечить їм місце у студентських наукових товариствах, дасть упевненість при виконанні наукових кваліфікаційних робіт у закладах вищої освіти.

Презентация1

Популяризація національної грошової одиниці у БЗШ №18

У вересні 2021 року Україна святкує 25-ліття проведення грошової реформи, внаслідок якої народилась наша національна грошова одиниця – гривня. Ця подія мала важливе значення для розбудови незалежності та економічної самостійності нашої країни.

Саме темі проведення грошової реформи були присвячені уроки фінансовоі грамотності, проведені у Білоцерківській загальноосвітный школі І-ІІІ ступенів № 18 учителями Лотоцькою О.В. та Сударіковою С.І. Тема уроку викликала велику зацікавленість в учнів. Уроки мали практичне спрямування та супроводжувалися презентаційними матеріалами. Зміст навчального матеріалу був доступним для учнів. Значна увага на уроках приділялася реалізації вимог принципу свідомості, самостійності, та формуванню активної життєвої позиції учнів.

Сьогодні гривня – один із символів нашої країни. Гривня – це не лише засіб платежу чи міра вартості товарів і послуг. Відвідуючи нашу країну, з банкнот гривні іноземці дізнаються про видатних українців, які здійснили вагомий внесок у розвиток нашої країни, її науки та культури, про визначні місця та унікальні пам’ятки архітектури. Центральні банки різних країн приділяють багато уваги зовнішньому оформленню національних грошей, бо це своєрідна візитівка держави.


Новий Презентація Microsoft Office PowerPoint (1).pptx

ІІІ управлінсько-методична сесія 2021 у смт"Затока"

З 8 по 11 вересня 2021року члени місцевого осередку ВГО "АПДО" прийняли участь в ІІІ управлінсько-методичній сесії 2021 у смт"Затока".

   На сесію зібралися представники 21 регіону України, що дало можливість членам асоціації обмінятися досвідом, обговорити  актуальні питання і проблеми сьогодення дошкілля.

    Перед слухачами виступив Юрій Вергун, директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, який презентував порадник, щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

   Також відбулося навчання за програмою підвищення кваліфікації "План роботи як основа якості діяльності ЗДО" за участю лектора Ірини Романюк, автора  курсу для керівників та вихователів- методистів.

   Незабутніми емоціями і дискусіями супроводжувався виступ Ніни Омельяненко, голови ВГО " АПДО".  Надзвичайно цікавим і корисним було навчання від Геннадія Чепурного за темою "Управління конфліктами та протидія маніпуляціям".

    Протягом навчання панувала творча професійна атмосфера, відбувся вільний обмін думками, панував позитивний настрій.

 Учасники отримали заряд упевненості, позитивні емоції та ідеї, продуктивне спілкування в колі однодумців.

школа eTwinning

eTwinning Школа для вчителів

З вересня 2021 року розпочалася робота щодо організації діяльності eTwinning школи для вчителів Білої Церкви.

До участі зареєструвалося більше 30 освітян  різних фахів. Усі вони мають бажання змінювати освітній процес, осучаснювати його, робити цікавішим. Участь у міжнародних проєктах – чудова можливість формувати ключові компетентності випускника нової української школи.

8 вересня на базі БНВО «Перша гімназія – школа І ступеня» відбулося перше заняття Школи для вчителів іноземних мов, подібний івент для вчителів інших спеціальностей заплановано на 15 вересня. Освітяни дізналися про можливості програми eTwinning, про реальні результати і досягнення тих, хто давно у проєктах,  про географію Програми, мовне різноманіття та кількісні показники.

Основна увага модератора, а в Білій Церкві це амбасадор програми eTwinning у Київській області, вчитель БНВО «Перша Білоцерківська гімназія -  початкова школа», Ірина Фіголь, приділялася процесу реєстрації на платформі, долучення до європейської спільноти освітян, вивченню можливостей професійного розвитку, участі у проєктах.

У перспективі тримісячного навчання передбачено як офлайн зустрічі, так і вебінари, організовані не лише Іриною Володимирівною, а й представниками eTwinning в Україні.

Розробка внутрішньої системи забезпечення якості освіти

7  вересня на базі БСПМШ І-ІІІ ст. №16 ім. Кириленка відбулася зустріч заступників директорів із виховної роботи щодо питань розробки  внутрішньої системи забезпечення  якості освіти.

Аудит розглядався з точки зору тих, хто вже його пройшов, а в Білоцерківській громаді це Шкарівський опорний ліцей-гімназія, та з погляду експерта Державної служби якості освіти.

Заступник директора  Шкарівського ліцею-гімназії Вікторія Філіпова поділилася досвідом участі закладу в аудиті, розповіла про труднощі та секрети успішного проходження. Головна умова того, що результат хороший – єдність великого колективу батьків, учнів, вчителів, співпраця та довіра. Звісно, що системна робота, порядок у веденні документації, унормованість, дотримання законодавства та інші складові якісної освіти – запорука високої результативності. Не можна відкидати і той факт, що експерти не критикували, а допомагали, підтримували і радили, як краще зробити.

Галкіна Лариса Василівна, заступник директора БСПМШ №16, яка є експертом Державної служби якості освіти, була долучена до проведення аудиту в Шкарівці. Її досвід став дуже цінним для заступників директорівБМТГ, адже Лариса Василівна розповіла про напрямки, які розглядають експерти, звернула увагу на процес розробки стратегії закладу та положення про внутрішній аудит, зосередилась на критеріях та індикаторах, за якими визначають рівень, порадила, як оформити деякі документи і на що звертається увага під час формування експертного висновку.

Попереду велика підготовча робота, пошук і поступальний рух, що у результаті, найвірогідніше, приведуть до успіху.

Консалтингова студія керівників закладів дошкільної освіти 

25 серпня 2021 року в дошкільному навчальному закладі №17 «Усмішка» була проведена Консалтингова студія керівників закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми: «Організація діяльності дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році».

Керівники обговорили пріоритетні завдання дошкільного закладу у 2021/2022 н.р. згідно рекомендацій МОН (лист МОН України №1/9-406 від 10.08.2021 «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році»), ознайомилися з новими підходами до планування та особливостями організації освітнього процесу дошкільного закладу на новий навчальний рік, а саме:

Особлива увага відводилася питанням організації харчування дітей у новому навчальному році.

консалтингова студія логопедів.pptx

Консалтингова студія вчителів-логопедів закладів дошкільної освіти 

02 вересня 2021 року в Білоцерківському навчально-виховному комплексі «Казка» була проведена Консалтингова студія вчителів-логопедів з проблеми:  «Організація освітнього-виховного процесу та програмно-методичне забезпечення навчально-корекційної роботи з дітьми дошкільного віку з ООП у 2021/2022 навчальному році в закладах дошкільної освіти».

Вчителі логопеди ознайомились з організацією освітнього процесу ЗДО  у 2021/2022 н.р. (лист МОН України №1/9-406  від 10.08.2021 «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році») та з програмно-методичним забезпеченням. Розглянули питання створення безбар’єрного середовища та соціальної інклюзії. 

консалтингова студія.ppt

Консалтингова студія музичних керівників закладів дошкільної освіти


Презентация днз №3.pptx

Консалтингова студія вихователів-методистів закладів дошкільної освіти 

31 серпня 2021 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу №3 «Веселка» була проведена Консалтингова студія вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми:«Організація освітнього процесу в закладах дошкільної освіти міста у 2021/2022 навчальному році»

Вихователі-методисти обговорили питання реформування дошкільної освіти: цілі, завдання та пріоритетні напрями. Розглянули питання підвищення кваліфікації та професійний розвиток педагогічних працівників у контексті державної політики освітньої галузі, а також ознайомились з програмно-методичним забезпеченням в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році згідно Листа МОН № 1/9-404 від 09.08.2021 «Про перелік навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2021/2022 навчальному році».

Презентация1.pptx

Консалтингова студія вихователів закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної грамади

30 серпня 2021 року в  санаторному дошкільному навчальному закладі № 9  «Тополинка» була проведена Консалтингова студія вихователів закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми: «Організація освітньо-виховного процесу та програмно-методичне забезпечення  в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році».

    Вихователі обговорили особливості організації  освітньо-виховного процесу в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році згідно рекомендацій МОН (лист МОН України №1/9-406 від 10.08.2021 «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році»).               Ознайомились з Програмно-методичним забезпеченням в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році згідно Листа МОН № 1/9-404 від 09.08.2021  «Про перелік навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2021/2022 навчальному році»  та зі змінами в оновленому Порядку організації  інклюзивного навчання в ЗДО. Педагоги дошкільного закладу № 21презентували присутнім свій посібник « Мій розумний зошит» та поділилися досвідом його використання.

діалогова платформа Освіта Київщини виклики, стратегії, трансформації.pptx

Діалогова платформа "Освіта Київщини: виклики, стратегії, трансформації"

26 серпня 2021 року відбулася діалогова платформа "Освіта Київщини: виклики, стратегії, трансформації" . Організаторами заходу виступили: Київська обласна державна адміністрація та Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. 

Відкрили роботу стратегічної сесії - Віра Рогова, заступниця Міністра освіти і науки України, Василь Володін, голова Київської обласної державної адміністрації, Жанна Осипенко, директорка департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

Одна із десяти локації панельної дискусії - "Заклади дошкільної освіти: територія щасливого дитинства" було розміщено у закладі дошкільної освіти # 8 "Колібрі" в м. Ірпінь.

Учасниками даної панелі були представники територіальних громад 7 регіонів Київської області, серед яких Оксана Романюк, консультант "Центру професійного розвитку педагогічних працівників" Білоцерківської міської територіальної громади.

Модератором даного заходу була Ольга Педько, старша викладачка кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів".

Спікерами виступили: Тамара Піроженко, професорка, доктор психологічних наук, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, член-кореспондент  НАПН України; 

Ольга Косенчук, доцент, начальник відділу дошкільної та початкової освіти ДУ "Український інститут  розвитку освіти";

Тетяна Ухіна, директорка тренінгового центру "Сертифіковані українські технології".

Питання що обговорювалися: стратегії розвитку системи освіти Київщини та визначення основних напрямів реалізації Національної стратегії зі створення безбарєрного простору в Київській області.

КОНСУЛЬТАЦІЯ 19.08.21.pptx

Консультація для вихователів-методистів Білоцерківської міської територіальної громади  з проблеми «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік»

КОНСУЛЬТАЦІЯ 19.08.21.pptx

Консультація для вихователів-методистів Білоцерківської міської територіальної громади  з проблеми «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік»

фото

Навчання асистентів вчителів відповідно до вимог Концепції "Нова українська школа"

5 і 6 серпня 2021 року, на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  номер 5 Білоцерківської міської ради, відповідно графіку, проведено одноденні курси підвищення кваліфікації асистентів учителів закладів загальної середньої освіти, які працюють в умовах інклюзивного навчання, відповідно до вимог Концепції "Нова українська школа" для педагогічних працівників   Білоцерківської міської територіальної громади (44 особи). Під час роботи розглянули актуальні підходи до організації навчання дітей з ООП, зокрема поняття індивідуалізації освітнього процесу. Практично вдосконалили навички з розроблення ІПР, а також проаналізували зміст роботи асистента вчителя на уроках різних освітніх галузей НУШ. 

Навчання вчителів

Навчання вчителів початкових класів відповідно до вимог Концепції "Нова українська школа"

Нова українська школа – це важлива ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і навчати, яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті. З 2 серпня  розпочали свою роботу курси з підготовки вчителів початкових класів Білоцерківської  МТГ, які будуть працювати в першому класі в 2021/2022 навчальному році. Учасники навчання опрацювали типові освітні програми, базові навчальні плани, вивчили особливості організації ефективного і безпечного освітнього середовища, застосування методики проведення „Ранкових зустрічей”, технологій формування навичок критичного мислення, компетентнісним, особистісно-орієнтованим, інтегрованим і діяльнісним підходами в освітньому процесі Нової української школи. 

Навчання вчителів

Навчання вчителів початкових класів відповідно до вимог Концепції "Нова українська школа"

Нова українська школа – це важлива ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і навчати, яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті. З 2 серпня  розпочали свою роботу курси з підготовки вчителів початкових класів Білоцерківської  МТГ, які будуть працювати в першому класі в 2021/2022 навчальному році. Учасники навчання опрацювали типові освітні програми, базові навчальні плани, вивчили особливості організації ефективного і безпечного освітнього середовища, застосування методики проведення „Ранкових зустрічей”, технологій формування навичок критичного мислення, компетентнісним, особистісно-орієнтованим, інтегрованим і діяльнісним підходами в освітньому процесі Нової української школи.