Комунальна установа Білоцерківської міської ради "Центр професійного розвитку педагогічних працівників"

«Усі наші вчителі — освітні сили України»

Володимир Сокол, вчитель харківської школи № 106, військовослужбовець ЗСУ 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ

 ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

З 22 по 27 березня 2024 року в місті Чернівці юні дослідники хімічних наук  випробовували свої знання у фінального етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Всього в змаганнях взяв участь 171 здобувач освіти з усіх куточків нашої держави. Команда  Київської області була представлена чотирма учасниками серед яких був учень і Білоцерківської громади.

Вітаємо з перемогою (диплом ІІІ ступеня)

Дідківського Іллю Ігоровича, учня 11 класу Білоцерківського гетьманського ліцею-гімназії,  та Кушнір Ірину Михайлівну, учителя хімії, що підготувала переможця до всіх етапів змагань.

Бажаємо нових здобутків переможцю та наставнику.

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатись, змагатись та перемагати.

Разом до ПЕРЕМОГИ.

Психолого-педагогічний тренінг для заступників директора з навчально-виховної роботи «Вирішення конфліктів у закладі освіти:  підходи, мктоди. інструменти»

Чи шкідливі конфлікти у житті? Чи варто їх уникати або ж розв'язувати? Хто винен і чому? Як діяти в ситуації конфлікту і що варто враховувати, намагаючись розв'язувати проблему?

На всі ці питання та цілий ряд інших намагалися відшукати відповідь заступники директорів закладів освіти громади під час тренінгу, проведеного спеціалістами НМЦ ПС та КУ БМР ЦПРПП.

Говорили про наше розуміння конфлікту, про видимі й приховані його сторони, про учасників та стадії ескалації. Важливо було почути думку кожного, дозволити подивитися на ситуацію з різних точок зору.

Вирішуючи конфлікт, потрібно враховувати потреби та побоювання усіх сторін, вчитися правильно висловлювати свою позицію, щоб не ускладнювати, не робити боляче. Факторів та обставин, що впливають на рішення безліч, тому універсального алгоритму немає, є лише певні підказки, стратегії, що будуються на знаннях, досвіді, цілях, побоюваннях чи потребах.

Часом саме представники адміністрації мають шукати вихід із ситуації й на їхні плечі лягає тягар рішення. І від їх мудрої позиції, вміння спілкуватися часто залежить, як розвиватимуться події.

Конфлікти – це не трагедія, це іноді певний рух вперед і не варто завжди шукати винних, краще зосередитись на тому, як допомогти, яку стратегію обрати, що це дасть і чому цей досвід нас навчить.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників та Навчально-методичний центр практичної психології завжди готові до співпраці й вдячні за зворотний зв'язок, за небайдужість учасників заходів та їх пропозиції щодо подальшої роботи.

Тиждень педагогічної майстерності вихователів раннього віку ЗДО БМТГ «Через дію до пізнання: предметно-маніпулятивна діяльність дітей раннього віку»

22 березня 2024 року вихователем Білоцерківського ЗДО №18 «Ясочка» Тетяною Шеховцовою в рамках тижня педагогічної майстерності професійної спільноти вихователів груп раннього вікубуло проведено засідання з проблеми:«Через дію до пізнання: предметно-маніпулятивна діяльність дітей раннього віку».

Педагог розкрила актуальність використання методів та прийомів ейдетики у роботі з дітьми раннього віку. На прикладі ознайомлення дітей з транспортом показала, яким важливим є для малюків емоційна забарвленість образів. Ейдетика «розмовляє» з дітьми цікавою, тобто «їхньою» мовою. Нею залучаються всі аналізатори дитини при подачі нового матеріалу через добре знайомі дітям образи. Використання образів та образних фантазій відкриває нові можливості для розвитку пам’яті, уяви, творчого мислення, уваги. І тоді не потрібно ставити мету – запам’ятай! При яскравому, чіткому уявному образі запам’ятовування відбувається автоматично. Єдина вимога – асоціації і образи повинні бути позитивними та незвичними.

Присутні вихователі мали змогу самі виконати різноманітні завдання та впевнитися, що пізнання дітьми нового, повинно бути заснованим на грі і фантазії.


Консультативний пункт вихователів груп старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ «Використання цифрових технологій для формування природничо-екологічної компетентності дітей старшого дошкільного віку»

20 жовтня 2024 року вихователі Білоцерківського ЗДО №34 «Віночок» Шугалія В.В. та Яроцька В.В. провели засідання консультативного пункту вихователів груп старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Використання цифрових технологій для формування природничо-екологічної компетентності дітей старшого дошкільного віку».

Дошкільники, які зараз відвідують дитячий садок, не мають змоги разом з вихователями ходити на екскурсії, в парки, до річки, щоб ознайомитися з природою рідного краю. На допомогу педагогам приходять цифрові технології.

Вихователь Шугалія В.В. поділилися досвідом ознайомлення малят з тваринами та космічними об'єктами за допомогою сервісу доповненої реальності 3D  на платформі Google.  Також розповіла, як за допомогою мобільних додатків, ігор та інтерактивних книг діти старшого дошкільного віку досліджують природний світ, що їх оточує, та мандрують в далекі краї.

Вихователь Яроцька В.В. познайомила колег з досвідом організації квестів, інтерактивних ігор природничої спрямованості з використанням QR-коду. Вихователь-методист Стаховська Л.М. продемонструвала присутнім, як за лічені секунди онлайн-генератори зображень за допомогою штучного інтелекту створюють барвисті ілюстрації живої природи.

У невимушеній атмосфері педагоги, присутні на заході, змогли повправлятися у використанні різних цифрових сервісів: сфотографувалися разом з тваринами з доповненої реальності 3D, помандрували на відпочинок за QR-кодом, визначили назву рослини за допомогою застосунку «Флора інкогніта», згенерували кілька картинок за власним описом, користуючись штучним інтелектом.


Тиждень педагогічної майстерності професійної спільноти вихователів груп раннього віку ЗДО БМТГ. Майстер-клас «Використання народного фольклору для мовленнєвого розвитку дітей раннього віку»

20.03.2024 року у закладі дошкільної освіти №8 "Золотий півник" Білоцерківської міської ради Київської області, відбувся захоплюючий майстер-клас, який розкрив таємниці використання народного фольклору для розвитку мовлення дітей раннього віку. Подія відбулася в рамках Тижня педагогічної майстерності професійної спільноти вихователів груп раннього віку ЗДО БМТГ.

Вихователь групи дітей раннього віку, Андрієнко О.О., очолила захід, в якому активно взяли участь колеги з інших закладів. Тема майстер-класу виявилася дуже актуальною та цікавою для всіх присутніх.

Під час майстер-класу учасники отримали можливість не лише поглибити свої знання про народний фольклор, але й активно взяти участь у практичних вправах та обговореннях. Пані Оксана надала конкретні приклади та вправи, які можна застосовувати у щоденній роботі з дітьми, щоб сприяти їх мовленнєвому розвитку та загальному розвитку особистості.


Засідання Творчої студії директорів закладів дошкільної освіти Білоцерківської ОТГ «Керівництво педагогічним колективом для підвищення ефективності і результативності роботи дошкільного закладу»


19 березня 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання Творчої студії директорів закладів дошкільної освіти Білоцерківської ОТГ з проблеми "Керівництво педагогічним колективом для підвищення ефективності і результативності роботи дошкільного закладу", яку організували директор Білоцерківського ЗДО №9 «Тополинка» Світлана ПАНТЕЛЕЄВА та директор Шкарівського ЗДО "Веселка" Алла КРИВОШЕЙ.

Вході зустрічі директором Білоцерківського ЗДО №9 «Тополинка» Світлана ПАНТЕЛЕЄВА було розкрито питання про роль  директора, як лідера в керівництві педагогічним колективом закладу дошкільної освіти та застосування нестандартних методів прийняття управлінських рішень. Присутні ознайомилися з методами навчання та розвитку лідерських якостей для керівників  закладів дошкільної освіти.

Під час зустрічі директор Шкарівського ЗДО "Веселка" Алла КРИВОШЕЙ проінформувала керівників щодо питання мотивації та підтримки педагогів закладу дошкільної освіти. Присутні на засіданні Творчої студії ознайомилися з практичними методами стимулювання та підтримки педагогів.

Матеріал, який був представлений під час зустрічі, буде корисним для підвищення ефективності та результативності роботи педагогічних колективів закладів дошкільної освіти Білоцерківської ОТГ.


Семінар-практикум для вчителів основ здоров’я та курсу «Здоров’я, безпека та добробут» на базі Піщанської гіназії-початкової школи з проблеми  «Формування і розвиток здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти на уроках основ здоров’я» 

Здоров'я — це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Це свобода від болю, руйнівних пристрастей, егоїзму і духовного занепаду.

Саме формуванню й розвитку здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти на уроках основ здоров’я був присвячений семінар-практикум відбувся семінар-практикум для вчителів основ здоров’я та курсу «Здоров’я, безпека та добробут» з проблеми, який відбувся 19 березня на базі Піщанської гімназії-початкової школи. З вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка гімназії Ірина Олександрівна Подіщук. Теоретичний блок семінару, який був присвячений проєктній діяльністі та формуванню й розвитку здоров’язбережувальної компетентності учнів на уроках основ здоров’я, провела учитель біології гімназії Валентина Вадимівна Качан. Учасники семінару стали активними учасниками гри-квесту «Я здоров’я збережу – сам собі допоможу». Рухаючись маршрутним листом від станції до станції, педагоги громади проявили свою ерудованість та креативність, виконуючи запропоновані завдання та збираючи пелюстки «квітки здоров’я».

Урок із курсу «Здоров’я, безпека та добробут» у 5 класі на тему «Емоційний стан та емоційне здоров’я», став практичною частиною семінару. Валентина Вадимівна разом із п’ятикласниками за допомогою сучасних прийомів та технологій  з’ясували, що таке емоції які вони бувають,  виконали практичні вправи на визначання емоційного стану людини, склали карту казкової країни та отримали грамоту Королеви Емоції.

Учителі громади, які були присутні на семінарі, відзначили високий професійний рівень підготовки заходу та залишили позитивні відгуки.

Онлайн консультування атестаційних комісій І рівня закладів освіти громади

Підходить до завершення атестаційних процес 2023/2024 навчального року у закладах освіти Білоцерківської міської територіальної громади. Для заступників директорів та секретарів комісій І рівня закладів освіти 13-14 березня проведено консультування щодо особливостей оформлення атестаційних листів. Владислав Висторонський, директор «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» дав розгорнуті відповіді на поставлені запитання.

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників (частина перша статті 50 Закону України «Про освіту»). Цьогоріч атестаційний процес педагогів громади відбувається відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 09.09.2022 року № 805).

Тиждень педагогічної майстерності вихователів груп молодшого та  середнього дошкільного віку ЗДО БМТГ «Використання коректурних таблиць (за методикою Н. Гавриш) в роботі з дітьми дошкільного віку»

15.03.2024 року з вихователями ЗДО, у форматі офлайн, на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти  №15 «Мрія» Білоцерківської міської ради Київської області.

Доповідач, Наталія Євстратьєва, розповіла присутнім про Коректурні таблиці, які представляють собою інформаційно-ігрове поле з різною кількістю клітинок (від дев’яти до двадцяти п’яти), заповнених предметними картинками. Картинки добираються за змістом тематично. Тематична палітра може бути досить широкою, вона майже не змінюється в  різних вікових групах, розширюється лише змістове наповнення, добір картинок, урізноманітнюють зв’язки між елементами теми.

Вихователь-методист, Ірина Алексієнко, запропонувала всім присутнім перейти від теоретичної частини до практичної і спробувати, як цікаво працювати з коректурними таблицями, провівши декілька дидактичних ігор та інтелектуально-мовних завдань.

Ніна Сосько, вихователь молодшої групи, показала фрагмент заняття з дітьми, з використанням коректурних таблиць. Також запропонувала  разом з усіма присутніми повправлялися, використовуючи декілька варіантів роботи з таблицями.

Відкрила захід педагогічної майстерності та провела реєстрацію учасників Ярова О.-керівник професійної спільноти вихователів середніх груп ЗДО. Вона ж і познайомила з планом роботи та виступаючими.

Під кінець тижня педагогічної майстерностіНаталія Безпалько, керівник професійної спільноти вихователів молодших груп ЗДО, підвела підсумок засідання, до уваги були прийняті всі рекомендації.


Педагогічна студія професійної спільноти  музичних керівників ЗДО БМТГ «Гра на діатонічних дзвониках як ефективний засіб музичного виховання дошкільників»


14 березня 2024 р. у Білоцерківському закладі дошкільної освіти № 28 «Горобинонька» відбулося засідання педагогічної студії професійної спільноти  музичних керівників ЗДО БМТГ з проблеми: «Гра на діатонічних дзвониках як ефективний засіб музичного виховання дошкільників»(відповідальна: Дудник О. О. – музичний керівник Білоцерківського ЗДО № 28).

Музична діяльність включає в себе не тільки сприйняття музики, співи та рухи під музику, а й виконавство музики самими дітьми. Дошкільнят дуже приваблює гра на діатонічних дзвониках і їх звучання. Музикування на кольорових інструментах сприяєвмінню управляти власним тілом і координувати його;розвитку тактильної чутливості, пізнавальних, соціальних, сенсомоторних навичок, почуття ритму; формуванню нових зв’язків у головному мозку, а саме зростання нервових волокон в ділянках головного мозку.  

Дудник О. О. поділилася досвідом роботи з навчання дошкільників грі на діатонічних дзвониках за системою кольорових нот.Присутні мали змогу переглянути музичні активності дітей старшого дошкільного віку з діатонічними дзвониками та квест-гру «Загублені нотки».

У процесі багатогранного музикування значне місце відводиться творчій діяльності, яка стимулює активність дошкільнят, сприяє самостійному розвитку дитячих здібностей. Гра на діатонічних дзвониках – один із засобів вирішення даної проблеми.


Тиждень педагогічної майстерності вихователів дітей середнього дошкільного віку «Використання нетрадиційних технік малювання як засобу розвитку творчих здібностей дошкільників»


14 березня 2024 року вихователем Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Міщенко  було проведено засідання тижня педагогічної майстерності вихователів дітей середнього дошкільного віку з проблеми: «Використання нетрадиційних технік малювання як засобу розвитку творчих здібностей дошкільників»

       Педагог розкрила актуальність та переваги використання нетрадиційних технік малювання у роботі з дітьми дошкільного віку. Було зазначено, що  у зображувальній діяльності закладені великі можливості для розвитку творчих здібностей дітей Адже процес творчості за допомогою нетрадиційних інструментів — зовсім не складний, нагадує цікаву гру, а результат його — завжди позитивний незалежно від здібностей та обдарувань дитини.

Також  присутні на заході ознайомилися з різними техніками малювання,  переглянули відео-презентацією фрагментів занять за даною тематикою та спробували свої здібності у малюванні нетрадиційними способами.


Тиждень педагогічної майстерності вихователів молодших груп «Організація пошуково-дослідницької діяльності в групі молодшого дошкільного віку» у ЗДО № 5 "Сонечко"

13.03.2024 року у Білоцерківському закладі дошкільної освіти відбувся захід у рамках тижня педагогічної майстерності вихователів молодших груп з проблеми "Організація пошуково-дослідницької діяльності в групі молодшого дошкільного віку" 

Тиждень педагогічної майстерності вихователів середніх груп ЗДО БМТГ «Застосування бізібордів в роботі з дітьми середнього дошкільного віку»


Засідання педагогічної студії для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів ЗДО БМТГ 


28 лютого 2024р. відбулося засідання педагогічної студії для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів  ЗДО БМТГ на тему «Особливості використання педагогічних технік у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»  на базі Білоцерківського ЗДО №21 «Малятко».

Сучасний дошкільний заклад, як соціально-педагогічна система, покликаний забезпечувати таких освітніх результатів, які б відповідали цілям розвитку особистості та сучасним вимогам суспільства – надання якісних освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами. Саме цю проблему розкривали на засіданні: з особливостями організації освітнього процесу з дітьми з ООП ознайомила вихователь корекційної групи Дергачова Т.В., а із застосуванням медико-педагогічної технології «ПіснеЗнайка» в роботі з дітьми з особливими потребами поділилась досвідом роботи вихователь групи для дітей із порушенням опорно-рухового апарату  Пономаренко С.А. Вихователь логопедичної групи Бублик О.В. розповіла як за допомогою нейроігор розвивати міжпівкульну взаємодію  у дошкільників. Як полегшити адаптацію, налагоджувати взаємодію та візуальну підтримку  дітей з розладами аутичного спектру за допомогою карток PECS – ознайомила вихователь інклюзивної групи Письменник Н.В. Про використання темної сенсорної кімнати, як позитивного психологічного середовища для дітей з ООП розповіла вихователь інклюзивної групи Диба Н.М.

Поділилася своїм досвідом роботи вихователь Білоцерківського ЗДО №7 Король , як розвивати потенціал дітей засобами інноваційних технологій: : палички Кюїзенера, логічні блоки З.Дьєниша.

На завершення заходу педагоги мали змогу переглянути казку для дорослих та дітей «Як звірята мову вивчали».

Робота педагогів проходила в щирій невимушеній атмосфері, «дошкільники» ділилися досвідом, проблемами, емоціями. Такі зустрічі вселяють віру у вмотивованого, залюбленого у свою справу і життя педагога. Саме такі педагоги були присутні на заході і під час рефлексії залишили приємні відгуки.


Воркшоп для професійної спільноти педагогів ЗДО БМТГ «Психологічні аспекти роботи педагогічних працівників дошкільної освіти: вигорання на роботі та як його запобігти, тайм менеджмент педагогічних працівників» 

29 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбувся воркшоп для професійної спільноти педагогів ЗДО БМТГ з проблеми «Психологічні аспекти роботи педагогічних працівників дошкільної освіти: вигорання на роботі та як його запобігти, тайм менеджмент педагогічних працівників». Модератором виступили консультант КУ БМР «ЦПРПП» РОМАНЮК Оксана та видавництво «Генеза», спікерами – психологині «ЦПРПП» м. Київ – ШАПАР Олена, ГОДИНА Наталія.

Не є таємницею, що професія педагога відноситься до категорії стресогенних. Це зазначено у професійному стандарті як вихователя так і директора закладу дошкільної освіти. Педагогічна діяльність насичена різними напруженими ситуаціями. Як допомогти собі подолати вигорання і втому від трагедії та як визначити та захистити себе від втоми від співчуття - відповіді на ці питання надали доповідачі воркшопу. Висвітлили фактори ризику емоційного вигорання, його ознаки та прояви.

Під час виконання практичних вправ «Зміни стрес» - педагоги мали змогу повправлятися та спробувати здолати деякі внутрішні обмеження. А під час виконання вправи «Усе у твоїх вустах» перефразувати речення і зробити їх більш коректними, толерантними та доброзичливими. Слухачі активно долучалися до виконання вправ та висловлювань, отримали поради та вправи для роботи як із своїм станом так і дітьми в групах. Доповідачі порадили слухачам: програмувати себе на успіх та пам'ятати, що і поразка може бути першим стимулом до самовдосконалення та побажали, успіхів і внутрішньої рівноваги.


Семінар-практикум для вчителів географії «Реалізація наскрізних змістових ліній у процесі навчання природничих наук»

28 лютого на базі Білоцерківської гімназії-початкової школи № 4 відбувся семінар-практикум для вчителів географії Білоцерківської МТГ «Реалізація наскрізних змістових ліній у процесі навчання природничих наук».

Про реалізацію наскрізних ліній у навчання природничих наук доповіла вчитель географії та біології Алла Русланівна Осипенко. У практичній частині заходу було представлено фрагмент уроку з географії 8 класу на тему «Водні ресурси України. Раціональне використання та охорона». Працюючи в групах, здобувачі освіти охоче давали відповіді на запитання вчителя, презентували ментальні карти, пригадали найбільші водні об’єкти України, працювали з географічною картою, розробили пам’ятки щодо дбайливого ставлення до водних ресурсів, розкрили злочинний вплив на водні об’єкти України з боку країни-агресора.

Учителі громади, які були присутні на семінарі, відзначили високий професійний рівень підготовки заходу та залишили позитивні відгуки.

Семінар-практикум учителів суспільствознавчої галузі "Формування громадянської компетентності здобувачів освіти на уроках суспільствознавчої галузі"

27 лютого 2024 року на базі Білоцерківського опорного ліцею-гімназії №20 відбувся семінар-практикум учителів суспільствознавчої галузі "Формування громадянської компетентності здобувачів освіти на уроках суспільствознавчої галузі".

Досвід роботи закладу презентувала  Ірина Олександрівна Самусенко-Давиденко

Тамара Борисівна Гончар провела   урок правознавства у 9-Б класі з теми "Політичні права громадян", під час якого учні проводили дослідницьку роботу, аналізували статті Конституції України. Вчитель застосовувала різні методи навчання, впроваджувала наскрізну профорієнтацію. Здобувачі освіти не просто навчалися, а формували громадянські компетентності, необхідні для життя, вчилися аналізувати, дискутувати, шукати необхідну інформацію, працювати з нею. Урок був сучасним, цікавим.

В рамках зустрічі відбулася екскурсія до шкільного музею «Скрижалі історії». Юні гіди розповіли про випускника 2014 року - Ростислава Стадника, що боронив Україну з 2022 року і  загинув 16 лютого 2023 року в Донецькій області.

Разом з учнями Світлана Вікторівна Ільницька, вчитель історії ліцею поділилася досвідом щодо формування громадянської компетентності через краєзнавчо-пошукову роботу.

Обговорюючи семінар у спільному колі, колеги відзначили високий рівень підготовки заходу, професійність педагогів, сучасний підхід до вивчення предметів.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Засідання професійного кейсу для вихователів груп дітей старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ «Партнерська взаємодія родини та педагогів у формуванні мистецько-творчої компетентності дітей старшого дошкільного віку»


27 лютого 2024 року  вихователем Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31«Незабудка» Совтус Людмилою Миколаївною було проведено засідання професійного кейсу для вихователів груп дітей старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ з проблеми: «Партнерська взаємодія родини та педагогів у формуванні мистецько-творчої компетентності дітей старшого дошкільного віку».

Педагог поділилася досвідом своєї роботи, розкрила актуальність  теми щодо пошуку нових способів як мотивувати батьківську громаду до співпраці із закладом дошкільної освіти у формуванні мистецько-творчої компетентності дітей, підтримання самостійної організації видів діяльності, які сприятимуть формуванню в дітей вміння відображати предмети та явища довкілля, користуючись набутими навичками, бажання вдосконалювати їх, опановувати нові у житті й побуті, як оптимізувати спільну творчу діяльність дошкільників та батьків шляхом заохочення до активної участі у мистецьких проєктах, святах, розвагах, конкурсах та майстер-класах, як планувати різні види співпраці з родинами вихованців. Зокрема, вихователь провела майстер-клас, завдяки якому колеги опанували нову мистецьку техніку – стрінг-арт. Він містив теоретичний і практичний аспекти даної теми та може бути використаний педагогами закладів у роботі з дітьми старшого дошкільного віку.


Презентаційно-методичний марафон уроків природничо-математичної галузі

З 19 по 23 лютого відбувався презентаційно-методичний марафон уроків природничо-математичної галузі, в рамках якого вчителі Білоцерківської міської територіальної громади продемонстрували свої напрацювання.

Тиждень розпочала вчитель математики Білоцерківської гімназії-початкової школи №7 Морозова Альона Григорівна, яка 20 лютого разом зі своїми шестикласниками вчилися виконувати дії над раціональними числами  та мандрували Україною.  Кожне слово педагога було пронизане гордістю за Україну, її захисників. Альона Григорівна, як у вишиванку вплітала цифри, вирази, задачі та цікаві відомості про чудеса України.

Учні восьмого класу БПМЛГ №16 за допомогою сучасних інтерактивних методів і технологій вивчали сенсорну систему слуху разом зі своїм вчителем біології Бачківським Володимиром Михайловичем.

21 лютого в Ліцеї «Білоцерківський колегіум» в рамках марафону відбулося консультування для вчителів природничих наук «Інтеграція природничих дисциплін у старшій школі шляхом впровадження інтегрованого курсу «Природничі науки». Вчитель біології, екології, інтегрованого курсу Авер’янова Галина Миколаївна розкрила теоретичні аспекти консультування та провела фрагмент уроку інтегрованого курсу «Природничі науки» з теми «Планети земної групи. Астрологія: наука чи псевдонаука? Вірити чи не вірити»,  а Марина Ігорівна Руденко, вчитель англійської мови Колегіуму паралельно провела фрагмент уроку базового курсу за вибором «Природничі науки англійською мовою» з теми «Дослідження космосу.Space exploration». Під час уроків було застосовано інноваційні технології та методики.

Сучасний, цікавий, живий урок інформатики провела вчитель ліцею іноземних мов №9 із поглибленим вивченням іноземних мов Шевель Ольга Миколаївна. Вчитель, допомагаючи учням створювати 3D графіку, здійснювала наскрізну профороєнтацію, формувала життєві компетентності здобувачів освіти, не просто навчала, а була прикладом патріота, людини закоханої в професію, мову, країну.

 В Білоцерківському опорному ліцеї-гімназії №20 вчитель біології Наталія Анатоліївна Волгіна разом із психологом Оксаною Зіновіївною Горбатенко на уроці основ здоров’я 23 лютого у 7 класі говорили про стрес і здоров’я, про психологічну рівновагу, за допомогою спеціальних технік вчили учнів формувати позитивну адекватну самооцінку, опановувати себе, допомагати собі та іншим у складні часи.

23 лютого вчитель хімії Білоцерківської гімназії-початкової школи №6 провела інноваційний та цікавий урок без використання жодних комп'ютерних технологій, але із застосування практичних дослідів, експериментів, ігор, спілкування. Діти стали справжніми дослідниками, експериментаторами, науковцями, які відкривають світ, вивчають його секрети і вміють пояснювати хімічні процеси, властивості речовин, вчаться співпрацювати та застосовувати здобуті знання та вміння у житті.

Всі уроки було проведено на високому професійному рівні, із застосуванням новітніх методик, враховуючи потреби сьогодення, особливості сучасного світу, впроваджувалася наскрізна профорієнтація, засобами навчальних дисциплін здійснювалося формування громадянських компетентностей.

Вкотре переконуємося, що подібні заходи є дуже важливими для професійного розвитку тих, як ти, хто їх проводить, так і для гостей, адже це дає можливість навчатися протягом усього життя.


Участь в рамках проєкту «Крок за кроком» для фасилітаторів «Психосоціальна підтримка батьків та інших піклувальників дітей» 


З 05.02.2024 – 08.04.2024 практичний психолог ЗДО №12 «Джерельце» Гузієнко Ірина Анатоліївна приймає участь в рамках проекту «Крок за кроком» для фасилітаторів з теми «Психосоціальна підтримка батьків та інших піклувальників дітей».Щотижня вона проводить  зустрічі з батьками,щоб підвищити їх здатністьзнижувати рівень стресу за допомогою технік релаксації та управління стресом. Також учасники знайомляться з подоланням гніву та фрустрації, діляться  з труднощами виховання дітей, знайомляться з ідеєю, що батьківський стрес може негативно вплинути на виховання дітей. Також розширено використовують позитивне виховання та соціальні зв’язки і підтримку один одного. 


       Методична сесія професійної спільноти

інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти БМТГ 

в Білоцерківському ЗДО №32 «Перлинка»


22 лютого 2024 року в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №32 «Перлинка»  відбулося засідання методичної сесії професійної спільноти інструкторів з фізичної культури  закладів  дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Особливості підбору вправ для розвитку у дітей координації рухів під час лазіння»

      Дошкільний  вік – найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні особистості. Саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь і навичок. 

  Фізична культура є одним із засобів фізичного виховання дітей раннього й дошкільного віку. В умовах суспільного виховання фізична культура передбачає різні форми рухової активності. Велику групу різноманітних рухів складають повзання, лазіння, перелізання, підлізання, пролізання. Рухи ці надзвичайно корисні для дітей, так як вони сприяють зміцненню великих груп м'язів – тулуба, плечового пояса, рук, ніг, розвитку гнучкості хребта. З їх допомогою виховуються: рішучість, спритність, сміливість, звичка до висоти.

   Камуз Владлена Іванівна,   інструктор з фізичної культури поділилася з колегами власним досвідом щодо методичних особливостей навчання дошкільників різних видів підлізання та  лазіння.  Фахівці переглянули відео фільм  «Різновиди лазіння, повзання та підлізання з дітьми дошкільного віку  на заняттях з фізичної культури». Інструктори з фізичної культури закладів дошкільної освіти мали змогу самі придумати свою рухливу гру, використовуючи різні різновиди підлізання та лазіння.

    Вчитель-дефектолог Оксюта Катерина Валентинівна провела  екскурсію в кімнату сенсорної інтеграції  «Чарівний   світ розвитку дитини». В ході екскурсії педагоги ознайомились з поняттям сенсорної інтеграції, обладнанням сенсорної кімнати та особливостями його використання в роботі з дошкільниками та дітьми, які мають ООП.

  Даний захід  пройшов у атмосфері творчості та плідної праці. 


Засідання творчої лабораторії вихователів груп раннього та молодшого віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади «Розвиток мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку засобами театралізованої діяльності»


21 лютого у Білоцерківському ЗДО № 17 «Усмішка» було проведено засідання творчої лабораторії вихователів груп раннього та молодшого віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громадиз проблеми «Розвиток мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку засобами театралізованої діяльності».

      Учасники заходу обговорили питання формування мовленнєвої компетенції дошкільників відповідно вимог БКДО (державного стандарту) таОсвітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Педагоги із захопленням брали участь у практичному занятті щодо проведення мовленнєвих ігор та театралізацій за методикою Карла Орфа.

      Особливу зацікавленість у присутніх викликав відео-перегляд роботи з дітьми, а саме: фрагменти розваг «У наших маленьких ігри веселенькі» та «На бабусиному дворі», також  фрагменти занять «Ввічливий Зайчик», «Казочка малятам», «Казка в гості завітала», підготовлені вихователями закладу дошкільної освіти.

      Творча атмосфера панувала в залі, коли учасники заходу всі разом працювали під часпрактичного заняття «Казкова артмайстерня». Вони придумували для дітейцікаву історію на задану тему, виготовляли декорації та персонажі для театралізації, підбирали різноманітні способи озвучування персонажів вистави, а потім обігравали  інсценівку: одні – в ролі акторів, інші - музикантів.

      Із захопленням слухачі переглянули виставку різних видів театрів, виготовлених руками вихователів та батьків вихованців.

      Проведений захід вкотре довів, що педагоги дошкільної освіти креативні і талановиті,особливо тоді, коли необхідно зробити перебування малюків у дитсадку цікавим і захопливим.


Онлайн-консультування для заступників керівників закладів загальної середньої освіти щодо формування освітніх програм базової середньої освіти НУШ 7 клас

21 лютого 2024 року працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників, відділу загальної середньої освіти Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, керівниками професійних спільнот громади було проведено онлайн-консультування для заступників керівників закладів загальної середньої освіти щодо формування освітніх програм базової середньої освіти НУШ.

Директор ЦПРПП Владислав Висторонський акцентував увагу присутніх на ключових нормативних документах, щодо формування освітніх програм. Зокрема наголосив, що заклад загальної середньої освіти має повну автономію щодо створення освітньої програми, вибору модельних програм та підручників.

Консультанти ЦПРПП Олена Гайдаєнко, Людмила Швень та керівники професійних спільнот Ірина Кирдей, Тетяна Бондарук звернули увагу присутніх на особливостях модельних програм базового предметного навчання та підручниках.

Головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Олеся Ільїна детально прокоментувала Типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти (7 клас НУШ), що вводиться в дію з 1 вересня 2024 року.

Вебінар "Профорієнтація в Новій українській школі. Наскрізне впровадження" для заступників директорів із виховної роботи

Профорієнтаційна робота - важливий компонент освітнього процесу сьогодні і має впроваджуватися на всіх рівнях, із залученням усіх учасників освітнього  процесу, з максимальним врахуванням потреб та інтересів кожної дитини.

Саме цій тематиці був присвячений вебінар "Профорієнтація в НУШ. Наскрізне впровадження" для заступників директорів із виховної роботи, що відбувся 13 лютого 2024 року.

Говорили про актуальність проблеми, можливості та очікувані результати для учнів, батьків, закладів освіти, громади, держави, про проблеми та перспективи. Вивчали ресурси та платформи, які допоможуть ефективно організувати профорієнтаційну роботу, підвищити фаховий рівень педагогів.

Важливо розуміти, що до цього важливого процесу мають бути залучені всі педагоги, адже потенціал кожного навчального предмета як у виховній, так і в профорієнтаційній роботі досить потужний.

Професійна орієнтація в закладах освіти — це завжди “живий” та гнучкий процес, який на різних рівнях освіти має враховувати досягнення попередніх етапів. Тому це неперервний процес, який потребує розвитку, озброєння знаннями, можливостями та компетентностями.

Приємно відзначити, що крім спікера до розмови долучалися заступники директорів, яким ця тема небайдужа,  а зворотний зв'язок продемонстрував, що така робота потрібна і важлива.

Активно колеги долучалися й до виконання інтерактивних завдань.

Дякуємо всім, хто знайшов час та долучився до заходу.


Обласна педагогічна студія з "Застосування цифрових інструментів у професійній діяльності педагогічного працівника закладу дошкільної освіти" в ЗДО №25 "Оленка"

07 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбулося друге засідання обласної педагогічної студії для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з теми «Застосування цифрових інструментів у професійній діяльності педагогічного працівника закладу дошкільної освіти», керівником якої є директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка» Оксана БОЛОТОВА.

У засіданні педагогічній студії взяли участь педагогічні працівники з 10 громад Київської області. Надія НЕЧИПОРУК, координатор педстудії, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», акцентувала увагу присутніх на важливості використання цифрових технологій та сервісів  у  професійній діяльності працівників закладів дошкільної освіти.

Під час заняття обласної педагогічної студії Оксана БОЛОТОВА, директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка», познайомила учасників з онлайн-сервісами, з допомогою яких можна створювати інтерактивні вправи.  Учасники педстудії створили інтерактивну презентацію в програмі Microsoft PowerPoint з використанням анімаційних ефектів, вдосконалили цифрові навички щодо використання онлайн-ресурсів  LearningApps та  Wordwallй отримали творче домашнє завдання.


Консультативний пункт  для спільноти вихователів-методистів ЗДО БМТГ «Створення іміджу ЗДО через використання цифрових технологій» 

 8 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції для вихователів-методистів Білоцерківської територіальної громади відбувся консультативний пункт з проблеми «Створення іміджу ЗДО через використання цифрових технологій», яку організувала вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка» Наталія БЕСПАЛЬКО.

   Під час зустрічі було розкрито питання  іміджу закладу дошкільної освіти, його складові та визначені методи та засоби, які сприяють покращенню іміджу. Присутні ознайомилися із цифровими технологіями, які можна застосовувати під час створення іміджу закладу освіти.

  Були представлені покрокові інструкції у форматі відео та інфографіки щодо створення YuoTube –каналу закладу, способи додавання відео на канал, кроки виготовлення скрайбінгу, як засобу ознайомлення із діяльністю ЗДО та алгоритм створення Qr - кодів. Матеріал, який був представлений під час зустрічі, буде корисним для працівників закладів дошкільної освіти, які ставлять за мету покращити імідж свого закладу.


Консультативний пункт  для спільноти вихователів-методистів ЗДО БМТГ «Створення іміджу ЗДО через використання цифрових технологій» 

 8 лютого 2024 року у форматі ZOOM-конференції для вихователів-методистів Білоцерківської територіальної громади відбувся консультативний пункт з проблеми «Створення іміджу ЗДО через використання цифрових технологій», яку організувала вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка» Наталія БЕСПАЛЬКО.

   Під час зустрічі було розкрито питання  іміджу закладу дошкільної освіти, його складові та визначені методи та засоби, які сприяють покращенню іміджу. Присутні ознайомилися із цифровими технологіями, які можна застосовувати під час створення іміджу закладу освіти.

  Були представлені покрокові інструкції у форматі відео та інфографіки щодо створення YuoTube –каналу закладу, способи додавання відео на канал, кроки виготовлення скрайбінгу, як засобу ознайомлення із діяльністю ЗДО та алгоритм створення Qr - кодів. Матеріал, який був представлений під час зустрічі, буде корисним для працівників закладів дошкільної освіти, які ставлять за мету покращити імідж свого закладу.


Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Подолання стереотипів у педагогічній діяльності як один зі шляхів формування компетентностей»

Освітній процес потребує від  педагога застосування сучасних технологій та методик. Іноді цей процес ускладнюється тим, що колеги намагаються перенести старий досвід, перенасичений педагогічними стереотипами, у новий освітній простір. 

Стереотипи значно гальмують розвиток, створюють перешкоди для модернізації та оновлення освіти. Хоча, як зазначила консультант КУ БМР ЦПРПП Олена Гайдаєнко, яка глибоко вивчила це питання, часом стереотипи бережуть традиції й допомагають передавати досвід.

6 лютого спеціалісти Центру професійного розвитку педагогічних працівників разом з колегами намагалися зруйнувати деякі стигми, упередження щодо роботи педагога. 

Так, було розвінчано міф про те, що вчителька професія нудна й одноманітна. Консультант Центру Людмила Швень продемонструвала образ вмотивованого й зацікавленого своєю справою педагога.

Вчитель математики Ліцею "Перша Білоцерківська гімназія" Лариса Вікторівна Заболотна поділилася власним досвідом роботи в Українському центрі оцінювання якості освіти в ролі експерта, розвінчавши стереотип, що вчителі працюють лише з дітьми й рідко виходять за рамки свого предмета. 

А Світлана Сергіївна Зімецька, вчитель математики Білоцерківського академічного ліцею "Вектор", яка єдина з громади успішно пройшла сертифікацію вчителів математики у 2023 році, заперечила думку про те, що молоді вчителі недостатньо досвідчені, щоб якісно навчати. Вона окреслила переваги сертифікації, продемонструвала окремі моменти, які побачила й відчула на собі. Світлана Сергіївна подолала стереотип про те, що сертифікація - надскладний і непотрібний процес.

Консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Бойко говорила про наскрізний процес виховання в НУШ та роль класного керівника й усього колективу в цій справі.

Модератором заходу став директор Центру Владислав Висторонський, який розповів про зміни, які очікують освіту в найближчий час, окреслив особливості атестаційного процесу педагогів і заперечив думку про те, що атестація - це оплата праці.

Повітряна тривога завадила попрацювати в групах і спробувати заперечити цілий ряд усталених шаблонів, які часом заважають працювати і творити, але ми обов'язково зробимо це під час наступних зустрічей і спільних справ.

Зустріч традиційно супроводжувалася цілим рядом важливих анонсів та оголошень.

Про окуповані російською федерацією Північні Японські території

Україна у своїх відносинах з іншими країнами керується загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права, включаючи принцип територіальної цілісності. Постановою Верховної Ради України від 07.10.2022 року No 2662-ІХ схвалено Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії, яким підтверджується підтримка позиції Японії щодо її Північних територій, визнається, що зазначені території продовжують перебувати під окупацією російської федерації, А також Верховна Рада України закликає міжнародне співтовариство продовжити вживати всіх можливих заходів для договірно-правового оформлення статусу Північних територій Японії. Президент України своїм Указом від 07.10.2022 року No 692/2022 підтверджуючи повагу України до суверенітету і територіальної цілісності Японії, включно з її Північними територіями, які продовжують перебувати під окупацією російської федерації, постановив Кабінету Міністрів України відповідно до Домовленості між Урядом України і Урядом Японії про встановлення дипломатичних відносин (у формі обміну листами) від 26 січня 1992 року в своїй діяльності виходити з позиції, що зазначені у статті 1 цього Указу Північні території є невід'ємною частиною суверенної території Японії. З урахуванням вищезазначеного, просимо під час розгляду відповідних тем під час освітнього процесу враховувати зазначені правові акти та звертати увагу здобувачів закладів загальної середньої освіти на те, що Курильські острови є японськими територіями, і наразі протиправно окуповані російською федерацією.

Тиждень педагогічної майстерності професійної спільноти вчителів – логопедів ЗДО БМТГ 

31 січня 2024 року в Білоцерківському ЗДО №14 «Оксанка» в рамках  тижня педагогічної майстерності відбулася зустріч вчителів - логопедів закладів дошкільної освіти БМТГ з теми: «Немовленнєві діти. Система комплексного корекційного підходу»

Дмитрук В. В, вчитель-логопед,презентувала свій досвід роботи з даної теми, а також надала практичні рекомендації для корекційно-розвиткових занять із немовленнєвими дітьми відповідно до етапів роботи з подолання слухової вербальної агнозії та формування експресивного мовлення.

Валентина Вікторівна провела з учасниками різні ігри та вправи, які можна використовувати у власній роботі з немовленнєвими дітьми, а особливо цікавим було використання цифрових технологій в роботі. Учасники заходу вправлялися у використанні комп’ютерної  програми «Wordwall» при створенні дидактичних ігор для корекційно-розвиткових занять.

Тиждень педагогічної майстерності професійної спільноти вчителів – логопедів ЗДО БМТГ

  30 січня 2024 року в Білоцерківському ЗДО №18 «Ясочка» відбувся тиждень педмайстерності вчителя-логопеда Науменко Т.В. з проблеми: «Розвиток образного мислення дітей старшого дошкільного віку шляхом використання карток за змістом українських народних та авторських казок».

    Педагог поділилася з колегами своїм досвідом роботи щодо розвитку образного мислення під час роботи з казкою та ознайомила з  метою, принципами та методами організації освітнього процесу з дітьми. 

      Вчитель-логопед Науменко Т.В. не лише дала теоретичні знання, а й залучила колег до активної участі в практичних вправах та іграх які можна використати не лише на заняттях з дітьми дошкільного віку, а також під час організації різних форм діяльності.

  Тамара Василівна також підготувала та презентувала добірку  ігор, які допомагають розвивати пізнавальні та творчі здібності дітей, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, інтегрувати та систематизувати інформацію, застосувати нові ідеї на практиці. Тим самим, розкрила їх значення в роботі з дошкільниками для розвитку уяви, образного мислення та творчої активності.

     Даний захід пройшов в атмосфері творчості та фантазії.

Засідання консалтингової студії для вихователів усіх вікових груп ЗДО БМТГ

23 січня у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання консалтингової студії для вихователів усіх вікових груп ЗДО БМТГ з проблеми «Базовий компонент дошкільної освіти: реалізація компетентісного та інноваційного підходу в роботі педагогів під час очної та дистанційної організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти».

Під час засідання вихователем-методистом Білоцерківського ЗДО №20 «Берізка» Яровою О.М. було висвітлено питання організації освітнього процесу в ЗДО на засадах компетентнісного навчання та партнерської взаємодії, а також запропоновані практичні поради щодо організації освітнього процесу. Пригадали теоретичні аспекти Базового компонента дошкільної освіти та як на  практиці взаємодіяти з дошкільниками на партнерських засадах і формувати в них  компетенції.

Консультант ЦПРПП Романюк О.В. познайомила вихователів з інноваційними підходами в роботі педагогів під час очної та дистанційної організації освітнього процесу у ЗДО з використанням навчально-методичного комплекту «Буду вправним першачком» видавництва «Генеза». Педагоги,які вже працюють за комплектами з дітьми середнього та старшого віку, зазначили актуальність, необхідність, зручність та цікавість впровадження даного проєкту.

Творча майстерня професійної спільноти музичних керівників ЗДО  Білоцерківської міської територіальної громади «Розвиток  ритмічного слуху під час музичної діяльності та рухової активності  дітей дошкільного віку»

26січня 2024 року на базі  Білоцерківського ЗДО  №2 «Берегиня» відбулася творча майстерня професійної спільноти музичних керівників ЗДО Білоцерківської міської територіальної громади з проблеми: «Розвиток  ритмічного слуху під час музичної діяльності та рухової активності  дітей дошкільного віку».

Музичний керівник Первашова О.М. надала інформацію учасникам заходу про використання елементів ритміки на музичних заняттях для розвитку ритмічного слуху у дітей дошкільного віку та формування навичок виконання ритмічних вправ.

Разом з практичним психологом закладу Слободянюк І.М. муз керівники повправлялися у виконанні  вправ  для міжпівкульної взаємодії, які можна використовувати на музичних заняттях для кращого  формування у дітей   відчуття ритму, мелодії, навичок виконання ритмічних вправ.

Під час проведення заходу, учасники   отримали не лише теоретичні знання,але й побачили роботу фахівців закладу з дітьми;мали  змогу пережити насолоду від психологічно-релаксаційної хвилинки з використанням ціннісної притчі.


Участь у воркшопі «Формування ментального здоров’я дітей та підлітків у процесі інтелектуально-ігрової діяльності (шашки, навчання швидкочитанню, нейроігри)»


23 січня у форматі ZOOM-конференції відбувся воркшоп для педагогів, психологів та усіх бажаючих з проблеми «Формування ментального здоров’я дітей та підлітків у процесі інтелектуально-ігрової діяльності (шашки, навчання швидкочитанню, нейроігри)»

Тема онлайн-зустрічі: «Як протистояти засиллю ґаджетів і викликати інтерес до навчання?» Спікерами зустрічі виступили: Вікторія Гальченко, кандидат психологічних наук, доцент, тренер, консультант, арттерапевт; Ольга Зеленковська, практикуючий лайф-коуч, тренер з ейдетики; Оксана Романюк, консультант КУ Білоцерківської міської ради «Центру професійного розвитку педагогічних працівників».

Консультант КУ БМР «ЦПРПП» Романюк Оксанаознайомила учасників воркшопу з можливостями використання дітей дошкільного віку, молодшого шкільного віку з інтлектуально-ігровою діяльністю для формування їх ментального здоров’яв закладах освіти. Розкрила можливості використання спільних інтелектуальних ігор батьківта дітей різного віку в домашніх умовах.Як зацікавити дітей спортивно-інтелектуальною грою шашки, який вплив має на розумовий та особистісний розвиток дітей ще з дошкільного віку. Тобто, яким чином можна використати інтелектуальні ігри для запобігання засиллю гаджетів та часопроведення в укриттях.

Цікаво та пізнавально пройшов дводенний воршоп. Учасники отримали безліч необхідних порад як для роботи з дітьми так і для себе особисто. Мали змогу повправлятися та отримати матеріали для роботи.


Освітній консалтинг  «Інтегрований підхід до навчання за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України» у початковій школі: практичне впровадження, творчі вправи» 

24 січня 2024  на базі початкової школі «Казка» для вчителів Білоцерківської міської територіальної громади  відбувся освітній консалтинг  «Інтегрований підхід до навчання за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України» у початковій школі: практичне впровадження, творчі вправи.» 

Директор закладу Олена Золотаренко зазначила,  що навчання в початкових класах закладу проводиться за освітньою програмою  науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» та ознайомила з особливостями роботи в проєктних класах, основним завданням яких є навчити дітей бути успішними як в школі, так і в житті.

.У межах проєкту учні початкової школи навчаються за спеціально розробленими навчальним планом і навчальними програмами, які дозволяють:

  розвинути математичні здібності дітей, створити передумови для успішного засвоєння шкільного курсу математики;

  сформувати навички раціонального читання, створивши передумови для успішного засвоєння предметів гуманітарного циклу;

  вільно спілкуватися іноземними мовами;

  сформувати первинні уявлення про фізичні, хімічні, біологічні об’єкти, створивши передумови для якнайкращого засвоєння хімії, біології;

  сформувати компетентність «Умій вчитися», розвинути пізнавальні процеси дітей, створивши передумови для успішного навчання дитини.

   Присутні мали змогу ознайомитися з роботою закладу, відвідати фрагменти уроків математики з теми «Материки» і «Я досліджую світ» з теми «Туристична Іспанія» вчителів Тетяни Пустовіт і Оксани Бадзюк, переглянути відео варіантів інтегрованих завдань з теми «Космос» вчителя Світлани Григулець. Класовод 2 класу Наталія Коцюба презентувала систему роботи з батьками «Педагогіка партнерства – шлях до розвитку успішності».

    Присутнім педагогам довели, що сутність проєкту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам`яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі.

Деталі на нашій сторінці https://www.facebook.com/groups/1584680968626210

Вітаємо колег із високими досягненням!

Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є конкурсом професійної майстерності вчителів, який щорічно проводиться з метою підвищення престижності професії вчителя в суспільстві, стимулювання участі педагогів у процесах становлення та розвитку ефективної національної системи освіти,  популяризації кращих і новітніх педагогічних практик. Три місяці пройшли в чесній, відкритій боротьбі професіоналів, у якій змагалися 120 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Київської області.

Лауреатами першого туру конкурсу «Учитель року – 2024» стали кращі педагоги Білоцерківської міської територіальної громади, а саме:

·         номінація «Образотворче мистецтво»Дмитренко Іванна Володимирівна, учитель образотворчого мистецтва Білоцерківської гімназії №15 Білоцерківської міської ради Київської області;

·        номінація «Українська мова та література»Поліщук Ірина Сергіївна, учитель української мови та літератури Білоцерківської гімназії-початкової школи № 22 Білоцерківської міської ради Київської області;

·         номінація «Фізика»Вдовиченко Ольга Валеріївна, учитель фізики Білоцерківського ліцею іноземних мов – гімназії № 9 Білоцерківської міської ради Київської області.

Дякуємо учасникам за участь у конкурсі, за відданість своїй справі, готовність ділитися своїми професійними надбаннями бути вмотивованими та відповідальними у своїй професії і яскравими особистостями.

Від щирого серця дякуємо нашим захисникам, що маємо можливість працювати, розвиватись, ділитися досвідом.

Разом до Перемоги!

Поліщук Ірина Сергіївна,   учитель української мови та літератури Білоцерківської гімназії-початкової школи № 22

Дмитренко Іванна Володимирівна, учитель образотворчого мистецтва Білоцерківської гімназії-початкової школи № 15

Вдовиченко Ольга Валеріївна, учитель фізики Білоцерківського ліцею іноземних мов-гімназії № 9

Тиждень педагогічної майстерності вихователів старших груп Білоцерківської міської територіальної громади «Формування мистецько-творчих навичок дитини старшого дошкільного віку в процесі художньо-продуктивної діяльності»

17.01.2024 року в рамках проведення Тижня педагогічної майстерності педагогічний колектив Білоцерківського закладу дошкільної освіти №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області  організував зустріч вихователів старших груп Білоцерківської міської територіальної громади. В ході зустрічі педагоги поділились своїм досвідом з теми : «Формування мистецько-творчих навичок дитини старшого дошкільного віку в процесі художньо-продуктивної діяльності».

 Вихователь-методист Гоц Наталія розкрила питання актуальності формування мистецько-творчих навичок, наголосила на важливості створення умов для дітей батьками з метою заохочення і підтримки інтересу до художньо-продуктивної діяльності.  Акцентувала увагу на головних аспектах підготовчої роботи до художньо-продуктивної діяльності та нагадала, за яких умов формування таких навичок буде успішним.

Вихователь Якимчук Аліна Володимирівна поділилась досвідом по використанню в практичній роботі з дітьми старшого дошкільного віку нетрадиційної техніки малювання на воді - «Ебру». Розкрила питання особливостей даного живопису і надала практичні рекомендації по процесу створення таких малюнків.

Вихователь Костюк Лариса Миколаївна розкрила питання малювання кавою, поділилась досвідом і практичними рекомендаціями  по створенню кавових малюнків. Також ознайомила усіх присутніх з історією виникнення даного арту і цікавими фактами про нього.

Також усім присутнім була надана можливість практично повправлятись у створенні малюнків в техніці ЕБРУ і Кофі-арт.

Тиждень педагогічної майстерності вихователів старшого віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади  

11.01.2024 р. Білоцерківським ЗДО №36 «Ромашка»  проведено Тиждень педагогічної майстерності вихователів старшого віку закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади на тему: «Формування у дітей екологічно відповідальної поведінки на засадах сталого розвитку»

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №36 «Ромашка» Коваленко Неля Ярославівна, виступила з питанням  «Освіта для сталого розвитку для дошкільнят». Педагог зазначила, що сучасний стан навколишнього середовища змусив населення планети замислитися про її захист. Господарська діяльність людства останнім часом привела до серйозного забруднення навколишнього середовища. Ця тема являється актуальною тому, що стан довкілля є важливим чинником існування людської цивілізації.

Вихователь Білоцерківського ЗДО №36Ходаченко Тетяна Сергіївна, зазначила, що сьогодні головним виміром освітньої діяльності має бути формування особистості, екологічно вихованої, яка здатна повноцінно жити й активно діяти у новому світі, постійно самовдосконалюватися, адекватно реагувати  на зміни в  умовах сучасної інформаційно –технологічної революції  та цивілізаційних проривів. Саме через освіту необхідно виховувати людину, яка творить і сприймає зміни та нововведення.

Проведений майстер – клас з виготовлення годівнички із одноразового паперового посуду.


Шановне учительство, запрошуємо Вас взяти участь у сертифікації вчителів у 2024 році

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив загальні характеристики незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів, які виявлять бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2024 році.

Зауважимо, що Міністерство освіти і науки України розширило коло педагогів, які можуть пройти зовнішнє оцінювання професійних компетентностей у 2024 році, та визначило їх граничну кількість. Так, окрім учителів початкових класів, української мови і літератури та математики, участь у сертифікації зможуть узяти педагоги, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»).

Реєстрацію для участі в сертифікації буде проведено з 15 до 30 січня 2024 року у два етапи:

√ з 15 до 25 січня — у межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону;

√ з 26 до 30 січня — у межах загальної граничної кількості, визначеної наказом для кожної категорії.

Нагадаємо, що сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме:

Запрошуємо вчителів закладів загальної середньої освіти Київської області до участі у сертифікації.

Детальна інформація за покликанням 

Джерело: Український центр оцінювання якості освіти https://testportal.gov.ua/


Навчання дітей скелелазінню за парціальною програмою «До  нових вершин»

20 грудня 2023 року  інструктором з фізкультури  Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31«Незабудка» Єрмак  Інгою Григорівною було проведено засідання педагогічної студії для інструкторів з фізкультури ЗДО БМТГ з проблеми:«Навчання дітей скелелазінню за парціальною програмою «До нових вершин»»

 Педагог поділилася досвідом своєї роботи, що розкриває актуальність  теми щодо пошуку нових способів як мотивувати дошкільників дотримуватися здорового способу життя й корисного дозвілля, здійснювати просвітницьку роботу щодо фізичного розвитку дітей, зокрема навчання їх скелелазінню.

Досвід роботи містить теоретичний і практичний аспекти даної теми та може бути використаний педагогами закладів у роботі з дітьми старшого дошкільного віку. Серед напрацювань представлений перспективний план роботи на рік, що надасть змогу колегам систематично і планомірно проводити гурткову роботу зі скелелазіння.

Вийшли друком у видавництві «Мандрівець» два методичних посібники


Що може бути кращим, аніж отримати з друку результати своєї праці? Грудень 2023 року щедрий на подарунки для працівників дошкілля нашої громади, адже вийшли друком у видавництві «Мандрівець» два методичних посібники: Парціальна програма для дітей старшого дошкільного віку «Комп’ютерна грамота для малят» та навчально-методичний посібник для роботи з немовленнєвими дітьми «Розмовлятиму гарно», частина 1. Лексика. 

Парціальна програма для дітей старшого дошкільного віку «Комп’ютерна грамота для малят» авторами якої є Олена ВАЙНЕР, директор Білоцерківського ЗДО №8 «Золотий півник», Оксана БОЛОТОВА, директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка», Оксана РОМАНЮК, консультант КУ БМР «ЦПРПП», сприятиме реалізації завдань освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота» варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти. Опанування комп’ютерною грамотою стане для малят захоплюючою мандрівкою, а організувати навчання з дітьми з легкістю зможуть і батьки, і педагоги. Дана програма схвалена для використання в освітньому процесі рішенням експертної комісії з дошкільної педагогіки та психології від 12 травня 2023 року (протокол №3) за порядковим номером 1.0014-2023 у Каталозі надання грифів (лист ІМЗО від 17.05.2023 №21/10-309). 

Навчити розмовляти немовленнєву дитину педагогам і батькам допоможе навчально-методичний посібник для роботи з немовленнєвими дітьми «Розмовлятиму гарно», частина 1. Лексика. Авторський колектив: Кондратьєва О.В., Білокур І.А., Гребінь Н.Л., Ярмоленко Л.А., Мягких Н.М., Оксюта К.В., Цимбал В.В., Базіляк О.П., Поліщук Т.В, Коломієць О.В., Люта Н.О, Ферт І.С., Бондаренко Н.В., Щербина З.О., Малюченко Т.А., Худак С.В., Вдовіченко Г.П., Семенюк М.О., Медвідь О.М., Карпенко О.В., Шило Т.П., Ломейко Л.М.

Навчально-методичний посібник складається з 72 карток, що включають у себе 18 лексичних тем, які добре знайомі та зрозумілі дошкільнятам. Кожна тема містить від 2 до 6 карток із завданнями. Прості, цікаві та доступні завдання допоможуть збагатити словниковий запас дітей, спонукатимуть їх до повторення звуконаслідувань, слів і до утворення простої фрази. Посібник можуть використовувати в своїй роботі логопеди, дефектологи, вихователі та батьки.

Вітаємо авторів та бажаємо успіхів і нових звершень!

Педагогічна студія директорів ЗДО БМТГ

«Застосування цифрових технологій у професійній діяльності керівника»

Цифрова компетентність - одна із тих, яка потребує вдосконалення впродовж життя і передбачена Професійним стандартом керівника (директора) закладу дошкільної освіти.  29 листопада відбулася педагогічна студія для директорів закладів дошкільної освіти  БМТГна тему «Застосування цифрових технологій у професійній діяльності керівника».

 Вході зустрічі директор Білоцерківського ЗДО №25 «Оленка»Оксана Болотоваознайомила педагогів з інструментами  для оперативного інформування та зворотного зв’язку, функціями Googl  диску та цифровими інструментами для підсилення іміджу закладу дошкільної освіти.Присутні мали змогу переконатися в тому, що сучасному педагогу недостатньо володіти лише базовими навичками використання традиційних операційних систем, електронної обробки тексту, таблиць і телекомунікаційних засобів, а слід навчатися застосовувати ІКТ у всіх сферах професійної діяльності та постійно опановувати широким колом цифрових інструментів.

Семінар для вихователів-методистів, вихователів груп дітей старшого дошкільного віку ЗДО БМТГ «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі» (використання діагностичного матеріалу  «Чарівні перетворення»)

23.11.2023 р. Білоцерківським ЗДО №27 «Намистинка» та Білоцерківським ЗДО №32 «Перлинка» у форматі Zoomконференції проведено семінардля вихователів-методистів, вихователів груп дітей старшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі»  (використання діагностичного матеріалу  «Чарівні перетворення»).

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №32 «Перлинка», Ольшевська Жанна Юріївна, виступила з питанням  «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі». Педагог зазначила, що на сучасному етапі Україна проходить шлях реформування освітньої системи, мета якої – виключно нова, висока якість освіти на всіх її рівнях. Саме тому, особливого значення набуває проблема формування готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі. Жанна Юріївна проінформувала, про широке значення поняття «готовність до навчання у школі», яке включає в себе фізіологічний, психологічний та соціальний рівні розвитку дитини старшого дошкільного віку. Тільки гармонійно поєднуючись, вони забезпечують успішне входження дитини старшого дошкільного віку у шкільне середовище.

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №27, Бойкова Ганна Володимирівна, виступила з доповіддю «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання у школі» (використання діагностичного матеріалу  «Чарівні перетворення»).

Вихователь-методист зазначила, щона допомогу фахівцям у галузі дошкільної освіти та батькам дітей старшого дошкільного віку спеціалістами лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України розроблено інструментарій оцінювання готовності дитини до навчання в умовах реформування української школи – «Чарівні перетворення». Це комплекс діагностичних завдань із методичними рекомендаціями (Лист МОН від 31.05.2023 № 1/7735-23). Ганна Володимирівна звернула увагу на особливості використання інструментарію «Чарівні перетворення» в ЗДО.

До семінару з виступом долучилися вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №28 «Горобинонька» Макарчук Тетяна Василівна та практичний психолог Білоцерківського ЗДО №35 «Вербиченька» Коломієць Світлана Миколаївна, які поділилися враженнями і досвідом використання комплексу діагностичних завдань «Чарівні перетворення» в своїх закладах.

Щодо застосування інструментарію «Чарівні перетворення» в ЗДО з точки зору психології свою думку висловила методист НМЦПС - Федорченко Наталія Миколаївна.

Доповідачі наголосили, що інструментарій застосовується у форматі ігрової взаємодії дорослого і без жодних вимірювань інтелектуальних досягнень дитини, а також не формулюються висновки, які можуть негативно вплинути на подальшу її долю.

В основі інструментарію — положення Стандарту дошкільної освіти України щодо вимог до основних компетентностей здобувача освіти, які корелюють зі Стандартом початкової освіти. Тож використання інструментарію дає змогу дотримуватися принципів наступності та узгодженості освітніх впливів на особистість на різних ланках здобуття освіти.


Семінар-практикум для вчителів фізики «Використання тривимірного моделювання та інтерактивних онлайн платформ для формування інформаційно-комунікаційних компетентностей учнів науроках фізики та інформатики»

Відомо, що інформаційні технології стрімко розвиваються: комп’ютер став доступним високопродуктивним робочим інструментом, проте його дедалі частіше заміняють різні модифікації інноваційних пристроїв. Водночас це призводить до становлення принципово нової освітньої системи, яка може забезпечити надання освітніх послуг.

17 листопада відбувся семінар-практикум для вчителів фізики Білоцерківської міської територіальної громади "Використання тривимірного моделювання та інтерактивних онлайн платформ для формування інформаційно-комунікаційних компетентностей учнів на уроках фізики та інформатики". Презентувала свою роботу, нові ідеї та сучасні освітні платформи, проєкти учнів та цікаві прийоми роботи, корисні покликання та програмний пакет Dlender учитель фізики та інформатики Ліцею "Перша Білоцерківська гімназія" Надія Олексіївна Підгаєцька.  

Інформаційно-комунікаційні компетентності - уміння використовувати наукові методи для розв’язання задач природничо-технологічного змісту засобами цифрових технологій та проводити навчальні дослідження та експерименти природничо-технологічного змісту, будувати та використовувати інформаційні моделі об’єктів, явищ, процесів та інше.

Свої роботи учасникам семінару презентували здобувачі освіти 9 та 11 класу ліцею.

Семінар-практикум для вчителів початкових класів «Проєктна діяльність в початковій школі: подолання освітніх втрат»

            Обмін досвідом грає важливу роль в педагогічній діяльності, оскільки дозволяє вчитися один від одного та самовдосконалюватися.

            14 листопада у Піщанській гімназії вирувало справжнє свято: до закладу завітали вчителі початкової школи Білоцерківської міської громади. Відкрив захід директор центру професійного розвитку педагогічних працівників Владислав Висторонський. Педагогами закладу проведено семінар на тему «Проєктна діяльність в початковій школі: подолання освітніх втрат».

            Учасники заходу мали можливість відвідати інтегрований урок із математики у 1 класі з елементами проєктної діяльності, який провела вчитель Лісниченко Т.П. Ознайомилися з реалізацією проєкту «Портрети» у 4 класі (у рамках Міжнародного проєкту «Сталий та рівний доступ до якісної освіти: проєктне навчання для компенсації освітніх втрат у сільських школах»), над яким працювала вчитель початкових класів Боженко С.В. Гості потрапили на підсумковий етап проєкту та відвідали вернісаж «Зустріч знайомих», де діти представляли результати своєї роботи. 

           Упродовж усього семінару для гостей проводилися інтерактивні вправи, які сприяли дружній та піднесеній атмосфері.

Консультування для вчителів фізичної культури «Сучасні підходи до зміцнення здоров’я школярів засобами фізичного виховання»

13 листопада 2023 року в Білоцерківському ліцеї іноземних мов-гімназії № 9 відбулося групове та індивідуальне консультування для вчителів

фізичної культури «Сучасні підходи до зміцнення здоров’я школярів засобами фізичного виховання». 

Із теоретичними аспектами та практичними підходами до організації фізкультурно-оздоровчої роботи ознайомив учитель фізичної культури вищої кваліфікаційної категорії Никоненко Сергій Іванович. Із метою розвитку фізичних якостей школярів, урок фізичної культури в 6 класі вчитель провів у формі кругового тренування. Застосування цього методу вже протягом декількох років дозволяє виділити низку позитивних моментів використовуваної методики: універсальність і ефективність для різних видів програми; залучення в діяльність максимальної кількості учнів; підвищення динаміки й щільності занять; зниження стомлюваності здобувачів освіти завдяки переходу з одного виду вправ до іншого; використання різних методів у комплексі, зокрема колективного та індивідуального.

Педагоги отримали цікаву інформацію й визнали, що пріоритетним напрямом роботи вчителя фізичної культури є підвищення якості рухової

діяльності учнів засобами гри; відзначили високий професійний рівень підготовки заходу та залишили позитивні відгуки.

Зустріч із магістрами природничого факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова

Центр професійного розвитку педагогічних працівників нашої громади постійно перебуває у пошуку нових ресурсів, ідей, технологій, людей,  для спілкування, обміну досвідом. Так, 8 листопада відбулася зустріч із магістрами факультету УНУ ім. Драгоманова, під час якої спеціалісти Центру звернули увагу на важливі питання сьогоднішньої школи. Директор Центру Владислав Висторонський коротко розповів про основні функції та завдання нашої команди. Крім того він проаналізував поняття педагогічної інтернатури, зупинився на документах, що регулюють діяльність інтернів та наставників, зупинився на тому, як ЦПРПП підтримує молодих колег.

Консультант Центру Олена Гайдаєнко привернула увагу колег до таких понять, як «освітні розриви» та «освітні втрати», як їх розрізняти, що з ними робити і які ресурси застосовувати для подолання та надолуження. Олена Анатоліївна згадала, зокрема, про ВШО, про поради та рекомендації МОН, Українського центру якості освіти, Інституту розвитку освіти, Державної служби якості. Емоційним став перегляд інтерактивної карти, на якій видно руйнування, які завдала війна закладам освіти України.

Консультант ЦПРПП Лілія Бойко привернула увагу до проблеми ментального здоров'я й поділилася практичними рекомендаціями щодо пошуку ресурсів, виходу із стресу чи стану вигорання.

Під час заняття були використані вправи, розроблені на цифрових платормах. Це дало змогу отримати зворотній звязок, поділитися власним досвідом та визначити питання, які вдалося чи не дуже вдалося висвітлити.

Приємно відзначити, що відгуки були позитивними і така співпраця є продуктивною і корисною для всіх.

Семінар-практикум для учителів історії БМТГ «Формування ключових компетентностей при викладанні інтегрованого курсу «Досліджуємо історію та суспільство»

03 листопада 2023 року у Білоцерківській гімназії-початковій школі № 11 відбувся семінар-практикум для учителів історії БМТГ «Формування ключових компетентностей при викладанні інтегрованого курсу «Досліджуємо історію та суспільство». Під час теоретичного блоку Сердюк Ольга Вікторівна розкрила шляхи формування ключових та предметних компетентностей, а колеги висловили свої думки з приводу доцільності введення інтегрованих курсів в громадянській та історичній освітній галузі. Присутні зазначили, що інтегроване навчання не лише економить навчальний час і позбавляє учнів від перевтоми, а й пожвавлює освітній процес, забезпечує кожній особистості можливість самостійно досягати певних цілей, творчо самостверджуватися в різних соціальних сферах, що сприяє якісно новому рівню освіти.

Також гості семінару мали можливість ознайомитися з експозиціями шкільного музей, послухали екскурсію «Звитяжна Київщина» та переглянути матеріали роботи пошукової групи «Дослідник».

Продовжив практичний блок семінару урок інтегрованого курсу «Досліджуємо історію і суспільство». Учні 6 класу разом з учителем Лисою

Ганною Геннадіївною досліджували особливості розвитку фінікійської цивілізації. Учні визначили природно-географічні умови розвитку,

господарське життя та заняття фінікійців. Вивчаючи історичні факти та виконуючи завдання «Оживи предмети», вони дослідили основні винаходи фінікійців та їхній вклад в розвиток світової цивілізації. Ганна Геннадіївна блискуче продемонструвала головне завдання повсякденної роботи вчителя: розвивати у дітей бажання вчитися, самореалізуватися, самостверджуватися, дізнаватися нове і не боятися висловлювати власну думку.

Учителі громади, які були присутні на семінарі, відзначили високий професійний рівень підготовки заходу та залишили позитивні відгуки.

Майстер-клас для вчителів технологій «Технологія виготовлення екоіграшки в етностилі»

01 листопада 2023 року в Білоцерківській гімназії-початковій школі №4 учитель трудового навчання й технологій ГОМЕНЮК Таїсія Миколаївна провела для вчителів міста майстер-клас «Технологія виготовлення екоіграшки в етностилі». 

Для цього була організована робота творчого майданчику «Етноіграшка, де  вчителі ознайомилися з технологією виготовлення виробів із соломи та мали змогу виготовити солом’яне янголятко – оберіг,  створений для добра, миру, на здоров’я, на захист, на щасливу долю.   

Ми, як і наші пращури, віримо, що створені обереги даруватимуть силу, захищатимуть від зла, допомагатимуть у всіх добрих спр

      Магія Сонця у «Соняшнику»

Якби ви, любі друзі, прочитали назву: «Семінар для заступників директорів з НМР закладів Білоцерківської громади з проблеми «Забезпечення і реалізація прав дітей на позашкільну освіту в умовах воєнного стану»…

То, певно, зрозуміли , що захід серйозний, для людей, що точно знають що робити з цілою сотнею дітей.

Але…

Якби ви були на ньому присутні- то точно позабули про час!

Адже команда ЦПО «Соняшник» перетворила його на цікавенний квест, у якому кожен дорослий учасник  відчув себе щасливою дитиною!

Все почалося з того моменту, як директора «Соняшника» Лілю ЛЯШЕНКО раптово із зали засідань … забрав маленький хлопчик! Пані Ліля вибачилася перед гостями та… пішла за ним. Адже, як вона сказала, діти у «Соняшнику»- на першому місці уваги!

… Розкрию таємницю- цей хлопчик є  одним з вихованців Школи раннього розвитку «Щедрик»…

А далі до проведення заходу  долучилися вихованці  численних гуртків та студій ! Адже саме діти можуть найкраще презентувати заклад, у якому проводять майже увесь вільний час!

Вихованці «Соняшника» самі провели мегадинамічний вступ-концерт та залучили до свого виступу всіх присутніх!

Танцювати разом з «Флешмобом»(«Театр ляльок «Фантазія» та «Оксамитовий театр»)!

Затамувати подих на магічному танці хореографічної студії «Максимум»!

Співати разом з народним вокальним колективом «Співограй»!

Це все- учасники семінару робили з величезним задоволенням.

А далі на них чекала…екскурсія.

Ви запитаєте, то що ж з того? Екскурсії не дивина в наш час…

А таки- дивина!

Адже учасники клубу активістів учнівського самоврядування «Лідер» перетворили звичайний автобус на подорож містом, яке тісно пов’язане з нашим «Соняшником».

На кожній історично-важливій зупинці наші гості дізнавалися про цікавенні гуртки та студії «Соняшника», їх досягнення та важливі відкриття.

Подорож магічним автобусом завершилася  на вул. Зенітного Полку,139.

Що це за адреса?

Ті, хто живуть на проспекті Незалежності ( колись Леваневського) вам захоплено скажуть: це частина прекрасного світу «Соняшника»- філія закладу.

І там на учасників семінару знову чекало диво!

…З самого початку, кожен з гостей отримав цікавий квиточок… Кожен- одного з чотирьох кольорів…. На зворотньому боці можна було побачити магічне передбачення…

А ще, прибувши на філію, гості здивовано слухали про те, що згідно з кольором квиточка вони вирушають на майстер класи!

Пані БОБЛО Валентина (студія образотворчого мистецтва «Акварелі») створила зі своєю групою справжній витвір мистецтва за допомогою техніки валяння вовни…

Пані КОРОБКО Валентина (народна студія образотворчого мистецтва  «Берестяночка»)  здивувала прекрасними дзвониками…з берести…

Пані ДУДЧИК Ірина (Школа рукомистецтва «Креатив») подарувала кожному зі своїх учасників можливість доторкнутися до найпрекраснішого почуття- любові до Батьківшини- та виразити його у створенні прикраси…

Пані ЗАПОРІЗЬКА Ірина( керівник клубу активістів учнівського самоврядування «Лідер») начаклувала разом зі своєю групою неймовірно тендітні та ошатні святкові  свічки…

Далі наших гостей чекало частування чарівними варениками, які приготували вихованці Гуртка кулінарного мистецтва під керівництвом Анастасії ШИШКИ (так, у «Соняшнику» є такий, єдиний на все місто, кулінарний гурток для дітей)

Вареники були…Жовто-блакитні! З фіолетовою начинкою! І дуууже смачні!

А потім…

На учасників семінару чекала вистава. Ні. Не так.

Вистава!!!

Мала сцена ЦПО «Соняшник» приготувала останній, неймовірний сюрприз.

Це була постановка талановитого досвідченого режисера Ольги БОЛХОВІТІНОЇ та її крутецького проєкту «Музично-драматичний театр «SunnyLand»

… «На полі крові»… Вистава на все життя…

Це було пекуче зненацька… Неповторно…Незабутньо…

Ще  на початку семінару,  директор «Соняшника» Ліля ЛЯШЕНКО дала можливість учасникам висловити свої сподівання щодо запланованого заходу…

Думаю, ви вже здогадалися, що коли після вистави пані Ліля запитала у гостей чи справдилися їх сподівання…

Вона відповіли… «Ні»…

Їх сподівання виявилися занадто малими!

Те, що побачили, прожили, відчули учасники семінару –просто неможливо опасати словами.

Це треба згадувати ще не один день.

А ще краще- повторити. І не один раз.

Так! Ми, «Соняшник», можемо будь яку подію наповнити яскравими кольорами, святом, радістю, незабутніми спогадами та враженнями!

Адже у нас є мегаталановиті діти-вихованці, прекрасна команда керівників та бажання зробити цей світ для кожної дитини кращим!

І..титриJ

Над цією подією працювали: Діти!!!!!!!!!!

А також:

Директор Ліля ЛЯШЕНКО

Заступники директора Тетяна ЦИМБАЛ

                                           Жанна ШАБЕЛЬНА

Керівники :

                Театральна студія «Пролог» -Тетяна ЯКОВЕНКО

                 Театр ляльок «Фантазія»- Катерина ГРОМАДСЬКА

                                                              Ірина СЕСЬОМКО

                 Хореографічна студія «Максимум»- Оксана ОНОПРІЄНКО

             Народний вокальний ансамбль «Співограй»-Ольга ГАВРИЛЮК

              Клуб активістів учнівського самоврядування «Лідер»- Ірина         ЗАПОРІЗЬКА

              Керівник молодшої групи народного ансамблю «Співограй»-Олександра ЯКОВЕНКО

                 Завідуюча господарством – Ірина КИРПИЧ

                Театральна студія «Оксамитовий театр»-Наталя САРАНЦЕВА


Майстер-клас для вчителів хімії «Інтерактивна панель: навчання крізь призму»

25 жовтня 2023 року в Білоцерківській гімназії-початковій школі № 3 ім. Т.Г. Шевченка було проведено майстер-клас для учителів хімії Білоцерківської територіальної громади учителем хімії Правдивим Сергієм Петровичем на тему «Інтерактивна панель: навчання крізь призму». Педагогів громади було ознайомлено з унікальними функціями та принципами роботи, способами використання інтерактивної панелі, з переліком навчально-програмних засобів (Note,  3D моделі, mozaBook, MEmu Android-емулятор для ПК, онлайн-ресурси, AntiPlagiarism. NET) та їх практичним застосуванням на уроках хімії. Учителі мали можливість попрацювати з окремими програмними продуктами з використанням інтерактивної панелі й оцінити їх переваги для забезпечення якісної організації освітнього процесу, розвитку творчої активності здобувачів освіти, підвищення мотивації до навчання. Сергій Петрович створив електронний ресурс з переліком програмних засобів, з детальним описом можливостей, з QR кодами для доступу до них через телефонні пристрої.  Інтерактивна панель є незаперечним інструментом в навчанні здобувачів освіти з необмеженими можливостями.

Семінар для заступників директорів із навчаьно-виховної роботи «Забезпечення і реалізація прав дітей на позашкільну освіту в умовах воєнного стану»

Позашкілля – це величезний світ творчості, мистецтва, радості й дитинства. Тут панує атмосфера креативної взаємодії, сюди йдуть не з примусу, а із задоволенням. Керівники гуртків мають бути справжніми майстрами своєї справи, казкарями і магами, щоб дітям щоразу хотілося йти до закладу.

Одним із таких закладів позашкільної освіти є ЦПО «Соняшник», який 24 жовтня гостинно зустрів у своїх стінах заступників директорів із навчально-методичної роботи закладів загальної середньої освіти Білоцерківсбкої міської територіальної громади.

Захід відкрила начальник відділу виховної роботи та позашкільної освіти Управління освіти і науки Лариса Олексіївна Щербань, яка розповіла коротку історію найдавнішого закладу позашкільної освіти міста, нагадала про його традиції та новий курс.

Директор Центру, Лілія Петрівна Ляшенко, вирішила піти нетрадиційним шляхом і після короткого вступного слова дала можливість вихованцям розповісти про свій заклад. Гості були приємно вражені виступами Народного вокального ансамблю «Співограй», хореографічної студії «MAXIMUM», театральної студії «Оксамитовий театр», зразкового танцювального колективу «Суцвіття».

Лідери учнівського самоврядування організували незвичну екскурсію містом «Біла Церква очима позашкілля».

Друга частина заходу була практично-емоційною, адже дорослі заступники, що звикли до наказів, паперів, документів, на короткий час стали гуртківцями і власними руками створили вироби з вовни, зробили декоративні свічки, змайстрували янголят і навчилися робити смачні букети. Фінальну емоційну крапку поставила вистава «Пристрасті Юди» у виконанні театральної студії «SunnYLanD».

Очікування, які гості записували на початку заходу були просто перевершені. Організатори заходу, керівники гуртків, вихованці чули в свою адресу аплодисменти, слова нескінченної вдячності за роботу, за творчість і за час, проведений в стінах «Соняшника».

Між позашкіллям і загальною середньою освітою має бути тісний неперервний зв’язок і одна мета – формування щасливої, багатогранної, вільної, освідченої Людини.

Започатковано гостьові лекції: зустріч із викладачами фізичного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка

Сьогодні дуже важливо розвивати науку, породжувати нові ідеї, сприяти виходу України на вищий інтелектуальний щабель, здійснювати профорієнтаційну діяльність для того, щоб юна мудра молодь могла знаходити себе, розвиватись, формувати компетентності, необхідні для життя.

Саме з цією метою Управління освіти і науки, Центр професійного розвитку педагогічних працівників постійно перебувають у пошуку цікавих людей, закладів, джерел, які допомагають учням застосовувати свої інтереси й знання, практично застосовувати їх і розширювати світогляд.

20 жовтня на базі Білоцерківського природничо-математичного ліцею #16 відбулася наукова зустріч із доцентом кафедри оптики, кандидатом фізико-математичних наук Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Якуновим Андрієм Васильовичем. Учасники заходу змогли почути про живу фізику, про погляди фізиків та біологів на світ, що нас оточує. Складні процеси життєдіяльності Андрій Васильович пояснював просто й доступно, будуючи доповідь на досвіді учнів. Важливо, що вчений звертався до неймовірних, часом фантастичних винаходів українських вчених, говорив про важливі сторони фізики живого, про речі, які колись здавалися нереальними, а зараз вивчаються світовими науковцями і застосовуються не лише в освіті, а й в медицині.

Звісно, що не кожен, хто прийшов сьогодні на зустріч, стане вченим, але приємно було усвідомлювати, що є молодь, готова відкривати світ, робити винаходи, досліджувати життя й фізику в ньому. Довгенько ще після завершення лекції Андрій Петрович розповідав неймовірні речі тим, чиї очі горіли жагою знань.

Дякуємо кандидату фізико-математичних наук, викладачу фізичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка Остапенку Роману Володимировичу за чудову можливість організувати подібний захід, директору Білоцерківського природничо-математичного ліцею #16, Бабенку Анатолію Михайловичу, заступникам директора Кирдей Ірині Дмитрівна та Поліщук Наталії Петрівні за підтримку, гостинний прийом, розуміння та співпрацю, педагогам і закладам, які знайшли змогу приєднатися до зустрічі очно і дистанційно.

Сподіваємося, що такі цікаві зустрічі стануть традиційними для нашої громади і здобувачі освіти матимуть змогу не просто вивчати шкільні предмети, а й занурюватися в науки.

Семінар – практикум для вчителів початкових класів «Реалізація діяльнісного підходу в процесі інтегрованого навчання учнів НУШ"

17 жовтня 2023 року в Білоцерківському ліцеї – гімназії №17 відбувся семінар – практикум для вчителів початкових класів «Реалізація діяльнісного підходу в процесі інтегрованого навчання учнів НУШ».

Відкрив захід директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Владислав Висторонський, який зауважив на важливості теми діяльнісного підходу у початковій школі, способі навчання, при якому дитина не отримує знання у готовому вигляді, а здобуває їх сама у процесі власної навчально-пізнавальної діяльності.

Учителі початкових класів Величко В.І., Михайлюк Т.В., Купчик А.В. довели учасникам семінару, що предметні межі зникають, коли вчитель заохочує учнів робити зв’язок між дисциплінами і опиратися на знання й навички з кількох предметних областей. Учням потрібні відкриті можливості для інтеграції знань і навичок з різних навчальних предметів і критичного оцінювання того, як всі ці частини взаємодіють.

З позицій НУШ – інтегроване навчання реалізується на засадах тематичного і діяльнісного підходів.

Що ж таке діяльнісний підхід?

Це формування навичок 21 століття:

Ці навички є ключовими, вони дозволяють учням опанувати навчальну програму, а також є корисними у повсякденному житті.

Краєзнавчий квест «Неповторна Олексадрія» для бібліотекарів БМТГ

Теплої, сонячної осінньої днини гостинно зустрів бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади Державний дендрологічний парк «Олександрія» – зелена перлина нашого міста.

Завідувачка бібліотеки Білоцерківської гімназії №5 Нагорна Ганна Григорівна 11 жовтня провела захід – краєзнавчий квест «Неповторна Олександрія», метою якого було згадати історію створення одного з найбільших парків Східної Європи з найчисельнішою серед парків і садів України колекцію рослин (понад 2500 видів, сортів та форм).

Учасники заходу були розподілені на 8 груп. Кожна з команд отримала свій маршрутний лист із зашифрованими локаціями парку. Хоч і завдання у всіх були однакові (про це учасники дізналися згодом), кожна команда шукала свої «серця» «Олександрії», родичів дерева, під кроною якого любив дискутувати Сократ зі своїми учнями, місця, які зображував на одній зі своїх акварелей В.Ріхтер.

Учасники заходу були вдячні за подаровані неперевершені емоції «Олександрії», керівництву дендропарку та організаторці квесту Нагорній Ганні Григорівні.


Вітаємо Богдана Карпенка, учня 11-А класу       Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 імені М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради,                                     з міжнародною нагородою - ЗОЛОТОЮ медаллю юного винахідника!   

Нагороду Богдан отримав за розроблений магнітний левітрон на Міжнародному інноваційному шоу INOVA (International Innovation Show INOVA), яке відбулося в столиці Республіки Хорватія місті Загребі у період  з 24 вересня по 1 жовтня.

До успіху нашого юного науковця супроводжували Олена Іванівна Гаркуша, науковий керівник та вчителі англійської мови Наталія Петрівна Поліщук і Дар’я Станіславівна Чужа.

Вкотре переконуємося, що українці – нація переможців!

Віримо в наших дітей, віримо у ЗСУ, віримо в Україну!

Освітній хаб для молодих вчителів закладів освіти громади "Умій врятувати життя" 

Врятувати життя, допомогти, надати першу домедичну допомогу - сьогодні це ті вміння, якими має володіти чи не кожен українець, а особливо вчитель, який постійно несе відповідальність не лише за своє здоров'я, а й життя учнів.

27 вересня 2023 року офіцери й викладачі Центру військово-патріотичного виховання та допризивної підготовки "Звитяга" та гімназії "Звитяга" провели вишкіл для молодих вчителів Білоцерківської громади. До роботи долучилися й фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників.,

На станціях освітяни вчилися поводитися із вибухонебезпечними предметами, мали нагоду побачити міни, кулі, гранати тощо. Сьогодні, на жаль, такі предмети зустрічаються часто і задача дорослих - знати, пояснити і попередити, щоб запобігти трагедії.

Учасники заходу вправлялися у виконанні реанімаційних дій: штучне дихання, непрямий масаж серця, дії під час втрати свідомості, утоплення, удушення тощо.

Практичне накладання турнікетів, джгутів, пов'язок - вправи, які виконували освітяни під час навчань. Озброїлися колеги й знаннями про те, як діяти після укусів змій, ос, бджіл, кліщів.

Захід було організовано дуже професійно, якісно, доступно й результативно. Це унікальна нагода навчитися стільком важливим речам за 1,5 годин.

Дякуємо спеціалістам Центру ВПВ та ДП "Звитяга", зокрема начальнику Ірині Дунаєвій та Білоцерківській гімназії "Звитяга" -початковій школі №8, директор Яна Ошийко, за турботу про дітей та дорослих, за гостинний прийом, підготовку та проведення надважливої роботи із порятунку та збереження життя.

Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з навчально-виховної роботи

26 вересня заступники  директорів із навчально-виховної роботи закладів Білоцерківської громади зустрілися зі спеціалістами Центру професійного розвитку педагогічних працівників для обговорення важливих питань та новацій в освіті.

Консалтинг розпочав директор Центру. У своєму вступному слові Владислав Висторонський привернув увагу колег до тих освітній ініціатив, які стануть надважливими у цьому навчальному році. 


Консультант ЦПРПП Олена Гайдаєнко виступила з питанням, що стосувалося освітніх втрат та розривів, викликаних тривалою пандемією, війною, зміною режимів навчання, якістю послуг та психоемоційними причинами. Наразі це є гострою проблемою, яка потребує конструктивних та професійних рішень. 


Досвідом роботи щодо подолання освітніх втрат у своїх закладах поділилися Нагорна Алла Володимирівна, заступник директора Білоцерківської гімназії #7, Сушко Оксана Петрівна, заступник директора Білоцерківської гімназії #11, заступник директора Ліцею  "Білоцерківський колегіум" Яременко Людмила Петрівна та заступник директора Білоцерківського  "Ліцею-МАН" Щаслива Наталія Святославівна. Заклади освіти громади ще з 2020 року проводять роботу із подолання освітніх втрат, розробляють програми надолуження, проводять діагностувальні тести, за результатами яких вносять корективи в календарно-тематичне та поурочне планування, шукають різні підходи й засоби, які допоможуть зробити освітній процес якісним та результативним.


Консультант КУ БМР ЦПРПП Людмила Швень порушила важливе нині питання ментального здоров'я учасників освітнього процесу, пошуку ресурсів для підтримки внутрішніх сил, необхідності подолання стереотипів щодо психічного стану кожного, побудови стійкого розуміння, що особисте здоров'я - запорука успіху в усіх сферах життя.


Про особливості роботи із дітьми з числа внутрішньопереміщених осіб розповіла консультант Центру Лілія Бойко. Ця категорія родин потребує моральної, інтелектуальної та матеріальної підтримки, адже їхні соціальні, історичні, психологічні безперервності було розірвано війною і тепер ці люди стикнулися з безліччю проблем, пов'язаними зі здоров'ям, добробутом, суспільним статусом, оточенням тощо. І наше завдання - підтримати й допомогти адаптуватися. 


Зустріч видалася дуже емоційною, адже зачепила гостротою й надважливістю піднятих тем.

Консультативний меседж для заступників директорів закладів освіти «Організація індивідуальної форми навчання (екстернатна) для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти»

20 вересня 2023 року в режимі відеоконференції відбувся консультативний меседж для заступників директорів закладів освіти «Організація індивідуальної форми навчання (екстернатна) для здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти». Заступник директора з навчально-виховної роботи Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області Ірина КИРДЕЙ узагальнила питання організації індивідуального навчання учнів закладів загальної середньої освіти. З точки зору практика, в закладі освіти якого близько ста осіб здобувають освіту за індивідуальною формою, вона розповіла присутнім, як ефективно організувати процес, зберегти можливість українським школярам здобувати освіту навіть в умовах вимушеної міграції за кордон у зв’язку з російською агресією.

Були розглянуті питання нормативно-правової бази, використання хмарних технологій для залучення вчителів, здобувачів освіти та їх батьків у процес індивідуального навчання. Пропоновані для колег шаблони заяв, наказів, таблиць-узагальнень дадуть можливість новопризначеним заступникам директора та досвідченим членам адміністрацій тримати на контролі всі аспекти індивідуального навчання в закладі. Консультативну допомогу та фахову оцінку пропонованим матеріалам надали провідний спеціаліст Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Олеся ІЛЬЇНА, директор КУ БЦМР ЦПРПП Владислав ВИСТОРОНСЬКИЙ, консультант КУ БЦМР ЦПРПП Лілія БОЙКО.

Практика показує, що такі ділові зустрічі у форматі консультативних меседжів із конкретних питань – той формат, який підвищує ефективність адміністративних команд закладів освіти. Теми таких зустрічей будуть сформавані за вашими запитами, шановні колеги.

Чекаємо на ваші запитання cprpp2020@gmail.com

Коучинг-сесія «Буду вправним першачком»

12 вересня вихователь Білоцерківського ЗДО №18 «Ясочка» Кубенко Ліна виступила у ролі коуча для вихователів середніх груп України, які працюють за комплектом видавництва «Генеза» «Буду вправним першачком».

Коучинг-сесія відбулася з рамках Всеукраїнського навчання за програмою підвищення кваліфікації.

Метою даного заходу було навчити педагогів добирати оптимальні шляхи організації роботи з логіко-математичного розвитку.

Ліна Анатоліївна ділилася досвідом роботи з використанням зошита Тетяни Степанової «Навчаємося математики».

Консалтингова студія професійної спільноти музичних керівників ЗДО БМТГ

Матеріаликонсалтингової студії

1.     Консалтингова студія професійної спільноти музичних ЗДО БМТГ

на тему:«Сучасні підходи до освітнього процесу (організація та проведення свят) та створення мистецького середовища в закладах дошкільної освіти

в 2023/2024 навчальному році»

2.     07.09.2023 року, з музичними керівниками ЗДО, у форматі офлайн, на базіБілоцерківського закладу дошкільної освіти  №15 «Мрія»Білоцерківської міської ради Київської області

3.     Доповідач Лебідь О. В розповіла присутнім про сучасні підходи до освітнього процесу та організацію  проведення свят в дошкільному закладі. Ознайомила присутніх з упорядкуванням літератури, що рекомендує для використання в закладах освіти Міністерство освіти і науки України музичними керівниками. Звернула увагу, що свята та розваги в ЗДО потрібно організовувати для дітей із дотриманням методики проведення. Вони не є «концертами для батьків».

4.     Доповідач Лаптєва Л. М.розповілапро сучасні підходи до створення мистецького середовища в закладах дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році. Повідомила, що середовище виконує розвиваючі, освітні, виховні, стимулюючі, комунікативні, організаційні функції. Воно повинно мати характер відкритої, незамкненої системи, здатної до коригування та розвитку.Підводячи підсумок наголосила, що правильно створене мистецьке середовище повинно бути вільним простором, у якому комфортно дітям, а поруч має бути педагог, захоплений музикою, який уміє реалізувати творчий потенціал мистецького середовища і керувати розвитком  дітей у музичної діяльності.

5.     Відкрила засідання консалтингової студії та провела реєстрацію учасників Первишова О. М.-керівник професійної спільноти музичних керівників ЗДО. Вона ж познайомила з планом роботи професійної спільноти музичних керівників ЗДО БМТГ на 2023/2024 навчальний рік.

6.     До виступу долучалася Романюк О. В.- консультант КУ БМР «ЦПРПП», яка розповіла про організацію роботи закладів дошкільної освіти БМТГ у 2023/2024 навчальному році.

7.     Під кінець консалтингової студії, О. М. Первишова підвела підсумок засідання, до уваги були прийняті всі рекомендації.


Консалтингова студія професійної спільноти інструкторів з фізкультури

Консалтингова студія професійної спільноти інструкторів з фізкультури на тему  «Сучасні підходи до організації фізкультурно-оздоровчої роботи та створення безпечного середовища для рухової активності дітей в закладі освіти»

7 вересня 2023 року професійна спільнота інструкторів з фізкультури міста Біла Церква взяла участь у засіданні консалтингової студії, яка відбулася у Білоцерківському закладі дошкільної освіти №3 «Веселка».

Спікер-консультант КУ «ЦПРПП» Романюк О.В. ознайомила учасників з питаннями організації роботи інструктора з фізкультури у новому навчальному році. Також, детально роз’яснила умови проходження атестації педагогів ЗДО згідно нового Положення про атестацію.

З теоретичними аспектами та практичними підходами до організації фізкультурно-оздоровчої роботи та створення безпечного середовища для рухової активності дітей ознайомила вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №33 Наконечна О.В.. Також вона розкрила питання впровадження інноваційних технологій у фізичне виховання і розвиток дітей.

Педагоги отримали цікаву інформацію і визначили, що пріоритетним напрямом роботи інструктора з фізкультури є підвищення якості рухової діяльності дошкільників засобами гри.

Консалтингова студія професійної спільноти директорів ЗДО МТГ

05 вересня 2023 року в Білоцерківському ЗДО № 28 «Горобинонька» відбулася консалтингова студія професійної спільноти директорів ЗДО БМТГна тему: «Організація освітнього процесу у 2023/2024 навчальному році  та здійснення атестації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників» (керівник професійної спільноти директорів ЗДО БМТГ–Атаманенко Л. В.).

На зустрічі було розглянуто пріоритетні напрями організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році: організацію та підтримку безпечного освітнього простору,освітнього процесу у різних форматах і подолання освітніх втрат, педагогічну взаємодію з дітьми, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами, партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей, організаційно-методичну підтримку керівників і педагогів ЗДО, організацію харчування в ЗДО (Гончарук І. В., директор Білоцерківського ЗДО № 28 «Горобинонька», Романюк О. В., консультант КУ БМР «ЦПРПП»).

Директор КУ БМР «ЦПРПП»Висторонський В. Г.розкрив питання організації та проведення атестації за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН України від 09 вересня 2022 року № 805, та відповів на численні запитання керівників з даної проблеми.

Засідання Консалтингової студії

для професійної спільноти усіх категорій вихователів та асистентів вихователів  закладів дошкільної освіти БЦ МТГ: «Створення умов для формування ігрової компетентності дошкільника як ефективного інструменту організації освітньої роботи в ЗДО»

Організована ігрова  діяльність дошкільників посідає особливе місце у системі організованих основних впливів,оскільки власне ігрова діяльність є провідною упродовж усього дошкільного віку. В межах ігрової діяльності відбуваються найважливіші зміни у дитячій психіці: виникають визначні для успішного розвитку новоутворення, максимально виявляються психічні  властивості й процеси, розвиваються ключові риси характеру, започатковуються базові якості особистості, відбувається становлення образу «Я».
Розкриттю специфіки та створенню умов формування ігрової компетентності дошкільників було присвячено засідання Консалтингової студії для професійної спільноти усіх категорій вихователів та асистентів вихователів  закладів дошкільної освіти БЦ МТГ, яке пройшло  6 вересня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №2 «Берегиня» Білоцерківської міської ради  Київської області в режимі Zoom-конференції.

Наробками професійного кейсу з проблеми «Створення умов для формування ігрової компетентності дошкільника як ефективного інструменту організації освітньої роботи в ЗДО» поділилася вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №2 «Берегиня» Наталія ПЕТРОВСЬКА. Педагог розкрила питання про значення та створення середовища для формування  ігрової компетентності в житті дитини, яке має стати центром повноцінного життя дітей та знаходження можливостей для реалізації їхніх уподобань, гармонійного розвитку особистості та тренувань, необхідних для розвитку дитячого організму та якостей.

Консультант КУ БМР «ЦПРПП» Оксана РОМАНЮК націлина запрошених на засідання педагогів на  облаштування осередків групового простору за інтересами та задоволення власних задатків дітей дошкільного віку з метою активізації дошкільників до діяльності, збереження фізичного та психологічного здоров’я,  розвитку якостей особистості та важливих для життя дітей компетентностей, яке є однією з умов, що впливає на забезпечення якості дошкільної освіти

Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності педагогів закладів дошкільної освіти міста.

День Незалежності України в ЗДО №31

День Незалежності – велике свято. Наша рідна Батьківщина – Україна святкує 32 роки своєї Незалежності. Цей день особливий для кожного з нас. Сьогодні вихованці ЗДО № 31 «Незабудка» декламують вірші про Україну, співають пісень та танцюють таночки. Саме в дошкільному віці формуються патріотичні почуття у дітей до свої країни. Педагоги вчать дошкільників розуміти цінність незалежності, свободи, щоб в серці кожної дитини жила любов до України.

Слава Україні, Героям Слава! 

День Державного прапора України  в ЗДО № 31 "Незабудка"

23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.

Український прапор –  це справжній символ боротьби і незламності країни, національної єдності, честі та гідності! 

В усьому світі синьо-жовтий колір нашого стяга уособлює сміливість, незалежність, демократичні цінності й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові. І це, звичайно, ж колір нашої Перемоги, яку впевнено наближають наші Збройні Сили України, усі працівники на фронті і в тилу, наші міжнародні партнери! І вона неодмінно буде за Україною!

Сьогодні  вихованці ЗДО № 31 «Незабудка»  пригадали історію заснування українського прапора, протягом дня виконували цікаві завдання, зміст яких  був пов’язаний з одним із найважливіших державних символів – прапором. Малята разом з педагогами виготовляли власні прапори, читали вірші про Батьківщину, рідну мову, рідний дім.

Заняття з дошкільнятами ЗДО № 31 «Незабудка» щодо безпеки життєдіяльності та патріотичного виховання 

7 серпня  2023 року представники Білоцерківського  управління поліції провели цікаві заняття з дошкільнятами ЗДО № 31 «Незабудка» щодо безпеки життєдіяльності та патріотичного виховання. Також вивчили та закріпили правила дорожнього руху. Адже саме у цьому віці у дитини формуються норми безпечної поведінки та патріотизм.


День Української Державності в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 "Незабудка" Білоцерківської міської ради Київської області  

https://youtu.be/GqeluUbrX9s 

Просвітницька та профілактична робота з питань мінної безпеки з дітьми дошкільного віку у Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 «Незабудка» 

Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати і наших дітей.

Для того, щоб літній період був дійсно оздоровчим та безпечним велике значення має ознайомлення дітей з правилами мінної безпеки.

Тож і не дивно, що педагоги закладу проводять з дітьми активності, під час яких закріплюють правила мінної безпеки. Для цього вони обирають казки, загадки, вірші, ігрові ситуації, мультфільми. Практичних навичок діти набувають у процесі ігрової діяльності, граючи в ігри «Можна або ні», «Безпечно – небезпечно», «Безпечна стежинка», «Безпечна прогулянка»,  «Крокуй обережно».

На вулиці діти долучаються до прогулянок з псом Патроном; під час ігор – мандрівок  допомагають йому знайти безпечний шлях додому.

Педагоги розуміють, що основною умовою попередження мінної небезпеки для дошкільників залишається пильність дорослих, постійний контроль у період прогулянок.

https://docs.google.com/presentation/d/1XLNbPbnLeHgALFMt_E0QlrMMcD_xMqQl/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

День Конституції в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 «Незабудка»

Вихованці Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області долучилися до святкування Дня Конституції.

Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і другий рік поспіль ми святкуємо  його в умовах воєнного стану.

Кожний народ має свою мову, свої традиції і звичаї, що виробилися упродовж багатьох століть. У кожного народу є свої національні святині, символи – серед них Конституція – головний Закон, за яким ми з вами живемо в Україні, адже Україна – це наша Конституція, рідна мова, мальовнича природа, талановитий народ і звичаї, які споконвіку шануються і бережуться.

 Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання. Тож дітям були запропоновані цікаві активності: прослуховування та виконання Гімну України, виготовлення «квітки прав», аплікування, вивчення віршів про Батьківщину. Саме така робота вихователів сприяє усвідомленню малими українцями, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

   Зворушено і велично відзначили вихованці та педагоги закладу День Конституції,  залишивши безліч приємних спогадів і вражень.

https://docs.google.com/presentation/d/1aDs-ophuJpvFFD64fUQ9RVv_-6u4Pu_7/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true


День батька в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №31 «Незабудка» 

Тато… Це слово щодня звучить мільйони разів, і щоразу в ньому чується захист, сила й безмежна любов. У День батька вихованці Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області  з приємністю згадували щасливі миті, проведені з татом.  Педагоги закладу наголосили малюкам,що День батька – це свято поваги та вдячності чоловікам, які піклуються про своїх дітей. У цей день татусі кожного вихованця отримали  привітання та подарунки, виготовлені руками дітей.

Хочемо побажати, щоб якнайбільше українських чоловіків чули рідне  звертання: "Тато!" Щоб всі татусі жили довго й були здорові. І щоб кожен тато, який на передовій, повернувся додому!


https://docs.google.com/presentation/d/1t44adyf5Jo2rDZHjJTDUCIyDJyOimhOB/edit?usp=sharing&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true


День захисту дітей в ЗДО № 31 "Незабудка" 

Літо, літечко, нехай щасливі будуть діточки!

Напередодні Дня захисту дітей у Білоцерківському закладі дошкільної освіти 31 «Незабудка» відбулося свято прощання із весною та зустріч літечка.

Подвір’я садочка наповнилося веселим безтурботним галасом дітей, а усмішки дітей – це, мабуть, найкраще, що може радувати погляд. У них стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше й загартоване проблемами серце. Тож педагоги нашого закладу доклали максимум зусиль, щоб зробити для малят цей день щасливим, радісним та неповторним!

Інструктивно – методична нарада вихователів – методистів ЗДО БМТГ з питань організації освітнього процесу відповідно до нормативно – правових актів

24 травня 2023 року на базі Білоцерківського  закладу дошкільної освіти №17 «Усмішка» Білоцерківської міської ради Київської області відбулась інструктивно – методична нарада питань організації освітнього процесу відповідно до нормативно – правових актів.

Владислав Висторонський, директор КУ БМР ЦПРПП, ознайомив педагогів із особливостями організації та проведення атестації відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженим Наказом МОН України від 09 вересня 2022 року №805.

Шляхи проєктування індивідуальної траєкторії розвитку професійної компетенції педагогічних працівників закладів дошкільної освіти розкрили вихователі – методисти Віта Мельникова (БЗДО №5 «Сонечко»), Валентина Войдевич (БЗДО №19 «Кобзарик»), Ольга Швець (БЗДО №13 «Пілот»).

Педагогічні працівники долучилися до обміну думками щодо реалізації змісту Державного стандарту дошкільної освіти в комплексних програмах. Ольга Кірюшкіна (БЗДО №3 «Веселка»), Ірина Шараєвська (БЗДО №17 «Усмішка»), Наталія Беспалько (БЗДО №30 «Росиночка»), Юлія Юревич (Шкарівський ЗДО) поділилися досвідом роботи щодо впровадження в практику роботи закладів чинних комплексних програм.

Оксана Романюк, консультант КУ БМР ЦПРПП, проаналізувала роботу ММК за рік, наголосила на професійних здобутках педагогічних колективів закладів.

Наприкінці наради було проведено діагностування педагогічних працівників та обговорення плану роботи на новий навчальний рік.

https://docs.google.com/presentation/d/1ZPQ2_SN8ifbv-kigeDnfKPfTS_EHFr5J/edit?usp=drive_link&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true


Про надання грифу МОН навчальному посібнику


Вітаємо авторів навчального посібника з отриманням грифа МОН України!

Раді повідомити Вам, що рішенням експертної комісії з дошкільної педагогіки та психології від 12 травня 2023 року (протокол № 3) навчальному посібнику «Мудрі шахи: посібник для навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи» (авт. Духновська О. І., Пащенко Л. Ю., Кольба А. Б., Фенюк Б. П.) надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який зареєстровано у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за № 1.0015-2023.

Навчальний посібник є виданнями сучасного змісту, яке відповідає Державному стандарту дошкільної освіти України, окресленому в новій редакції Базового компонента дошкільної освіти та має на меті навчання дітей старшого дошкільного віку основ гри у шахиі може бути використаний як методичний супровід до програми та методичних рекомендацій із навчання дітей старшого дошкільного віку «Мудрі шахи» (автори: Семизорова В. В., Духновська О. І., Пащенко Л. Ю.), схваленої для використання в дошкільних навчальних закладах (лист ІМЗО від 08.10.2020р. № 22.1/12-Г-803).

Посібник може використовуватися в закладах дошкільної освіти, а також для занять удома чи при альтернативних формах навчання дітей-дошкільників.

 

Вітаємо авторів посібника, бажаємо невичерпних творчих сил, натхнення та нових творчих здобутків!


Про отримання грифу МОН програмою "Комп'ютерна грамота"

ВІТАЄМО АВТОРІВ ПАРЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ОТРИМАННЯМ ГРИФА МОН УКРАЇНИ!

З приємністю повідомляємо, що парціальній програмі «Комп’ютерна грамота для малят» (автори Романюк О.В., Вайнер О.В., Болотова О.М.) повторно надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі», який згідно з рішенням експертної комісії (протокол №3 від 10.05.2023) зареєстровано у Каталозі надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам за №1.0014-2023. Програма з навчання дітей старшого дошкільного віку основ комп’ютерної грамоти сприятиме реалізації завдань освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота» варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти та адресована педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти й альтернативних форм здобуття дошкільної освіти, батьків.

 Вітаємо авторів, бажаємо творчих ідей і плідного їх втілення!


Семінар-практикум «Професійний стандарт керівника закладу дошкільної освіти:  роль та алгоритм упровадження»  для консультантів ЦПР та працівників ОТГ 


23 травня 2023 року у форматі онлайн-зустрічіна базі КНЗ КОР «КОІПОПК» відбувся семінар-практикум «Професійний стандарт керівника закладу дошкільної освіти:  роль та алгоритм упровадження»  для консультантів ЦПР та працівників ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, та керівників методичних об’єднань директорів закладів дошкільної освіти. Цим заходом розпочато сезон імплементації професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»в Київській області.

В роботі семінару взяли участь сертифіковані тренери від Київської  області:

Шевченко Антоніна Михайлівна, завідувач  кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти, кандидат психологічних наук;  Романюк Оксана Валеріївна,  ; Трохимець Юлія Миколаївна, директор закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Золота рибка» Броварської міської ради.

У ході семінару  Нечипорук Надія Іванівна, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР КОІПОПК, ознайомила учасників зібрання з метою  та  завданнями семінару-практикуму, познайомила з регіональними  сертифікованими тренерами  Київщини, які  будуть упроваджувати Професійний стандарт керівника закладу дошкільної освіти в своїх територіальних громадах з відповідною цільовою аудиторією, запланованими заходами щодо імплементації Професійного стандарту керівника закладу дошкільної освіти тощо.

Романюк Оксана Валеріївна, консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»,  спікер  семінарудосить глибоко і детально висвітлила наступні питання:

 На прикладі  здоров'язбережувальної компетентності керівника  проаналізовано  зміст та алгоритм упровадженя всіх  компетентностей керівника ЗДО.

Учасникам семінару-практикуму було запропоновано виконати творчі завдання; обговорено, проаналізовано та  узагальнено їх виконання.

 В ході зустрічі виникало чимало питань: Як імплементувати стандарт різним профільним інституціям? Що зміниться в роботі керівників закладів дошкільної освіти? Навіщо  і як використовується кодифікація?  Як мотивувати керівників до імплементації професійного стандарту ?  тощо.

На всі ці та інші питання фахівці колегіально знаходили цікаві, креативні відповіді.

  Учасники семінару  обговорили  алгоритмімплементації  професійного стандарту різними профільними інституціями. Зокрема,  Центрам професійного розвитку педагогічних працівників рекомендовано:

♦   сприяти професійному розвитку керівників (директорів) закладів дошкільної освіти;

♦   розробити інструментарій для оцінювання та самооцінювання рівня сформованості про­фесійних компетентностейкерівників (дирек­торів) відповідно до Професійного стандарту;

♦   формувати бази методичних матеріалів на допомогу керівникам (директорам) ЗДО з ви­значенням індивідуальних траєкторій розвит­ку, програм професійного самовдосконален­ня фахівців тощо.

      У кінці заходу учасники зібрання подякували організаторам семінару, особисто  Романюк О.В.,  за змістовний і виступ,  надані методичні рекомендації  і матеріали та висловили бажання продовжити проведення аналогічних заходів для ефективної реалізації ідей  та змісту Професійного стандарту керівника закладу дошкільної освіти

    Сподіваємось,  що запропонована  матеріали  будуть  спонукати  консультантів ЦПР та працівників ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, керівників методичних об’єднань директорів закладів дошкільної освіти, директорів ЗДО   до пошуку  та використання  ефективних шляхів імплементації  професійного стандарту.

https://docs.google.com/document/d/1SmW-96ZkJXNGMC3qy5hGrCUoZAIrxtGU/edit?usp=drive_link&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

Запрошуємо до участі у “Медіакемпі” педагогічних працівників 

Запрошуємо до участі у “Медіакемпі” педагогічних працівників Київщини, які поширюють або планують поширювати медіаграмотність в сучасному освітньому середовищі.

Перша зустріч офлайн медіакемпу планується 13 червня 2023 року. Передбачено чотири  очні зустрічі (літо-осінь-зима-весна) «Медіакемпу»:

У програмі медіакемпу: проведення медіаігор, фотоквесту, приготування медіашейків, медіапікніки, розроблення командних медіапостерів, які популяризуватимуть медіаграмотність у  закладах освіти і суспільстві в цілому.

Зареєструватися можна за лінком: https://forms.gle/EHjNivYP2Z48kEDv8

День вишиванки в ЗДО № 31 "Незабудка"

Сьогодні заклад дошкільної освіти 31 «Незабудка» розквітнув вишиваними візерунками, щасливим сміхом дітей та люблячими поглядами педагогів. І це недарма. Саме сьогодні ми святкуємо День вишиванки, яке має особливе значення саме 2023 року - тоді, коли Росія продовжує повномасштабну війну проти України. Вишиванки є символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ.

Педагогічний колектив закладу розуміє, що День вишиванки - подія, яка покликана зберегти українські традиції, тому із любов’ю передає їх нашим вихованцям - наступному поколінню свідомих патріотичних українців.

Круглий стіл педагогів ЗДО та ЗЗСО «Наступність між дошкільною та початковою освітою в рамках впровадження концепції «Нова українська школа»


17 травня 2023 року відбувся круглий стіл педагогів ЗДО та ЗЗСО на тему: «Наступність між дошкільною та початковою освітою в рамках впровадження концепції «Нова українська школа» в приміщенні Білоцерківського ЗДО № 12 «Джерельце». Зустріч мала на меті налагодження тісної співпраці педагогів дошкільної та початкової ланки, визначення шляхів забезпечення неперервності здобуття дитиною освіти за умови реалізації принципів перспективності і наступності між суміжними ланками освіти, зокрема дошкільною і початковою.

Засідання круглого столу відкрив Висторонський В.Г. – директор КУ БМР «ЦПРПП», зазначив цілісність між дошкільною та початковою освітою та спрямував педагогів до діалогу та вирішення проблемних питань.

Романюк О.В. – консультант КУ БМР «ЦПРПП» зупинилась на дошкільній освітіяк підґрунтя розвитку особистості дитини та значимості освітнього середовища, як  середовище для формування та розвитку особистості. Зазначила цінність варіативної складової БКДО, як додатковому освітньому напрямі, що є ефективним шляхомдля розвитку творчої особистості дошкільника та широко використаного в дошкіллі.

Творча група вихователів-методистів Білоцерківських ЗДО та Повстянко О.В. - вчитель початкових класів Білоцерківської гімназії-початкової школи №6 «Перспектива»,мали можливість презентувати основні документи, якими керуються кожна з ланок освіти, що покликані забезпечити становлення особистості дитини, її фізичний, комунікативний, пізнавальний, соціально-моральний, художньо-естетичний, креативний розвиток, набуття нею практичного досвіду.

Не залишилося осторонь питання організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти - Тимошенко Г.В. вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №21 «Малятко»та особливості інклюзивного навчання в початковій школі  - Гріневич Ж.В. вчитель початкових класів Білоцерківської гімназії-початкової школи №15.

Ярич В.В. - заступник директора Білоцерківської гімназії-початкової школи №11виступилаз досвідом роботи щодо наступністі і організації співпраці закладу дошкільної освіти та початкової школи протягом багаторічної праці.

До діалогу доєдналась психологічна служба громади – директор ЦПП – Корнієнко Л.В., методист -  Корнієнко Н.М. та  практичні психологи Білоцерківських ЗДО №9 – Прибульська В.І.та ЗДО №23 - Романова Н.А. з питанням психологічної готовності дітей дошкільного віку та сформованості передумов успішної адаптації дітей дошкільного віку до навчання у Нові українській школі.

 Дійшли висновку, що лише в об’єднанні зусиль педагогічних колективів закладів дошкільної, початкової освіти та батьківської громадськості забезпечить психологічно виважений та успішний для дитини перехід з попереднього рівня – дошкільна освіта, на наступний – початкова освіта.Реалізація принципів у закладах дошкільної освіти і початковій школі полягає у забезпеченні єдності, взаємозв’язку та наскрізної узгодженості мети, змісту, методів, форм організації освітнього процесу з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

Діяльність закладів освіти щодо забезпечення наступності має здійснюватися педагогічними колективами спільно і системно.

https://docs.google.com/presentation/d/1WJREnnekO-s7DtGxi5SUnHXd-xzhCxej/edit?usp=share_link&ouid=103442272094165416861&rtpof=true&sd=true

Матеріальна допомога від ЮНІСЕФ 

Вихованці, батьки та колектив Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області висловлюють щиру вдячність #unicef_spilno, #UNICEF #Асоціація працівників дошкільної освіти #дошкілля.

Завдяки проєкту «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОСТІ НАВЧАННЯ ТА РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УМОВАХ КРИЗИ В УКРАЇНІ», який реалізує Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках СПІЛЬНО – (програма Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни, учасники освітнього процесу нашого закладу відчули турботу та матеріальну підтримку. Тепер малята мають змогу гратися цікавими іграшками, фізично розвиватися, грати у спортивні ігри, а дидактичні матеріали допомагають дошкільникам набути компетентностей.

Радіємо отриманій можливості чути радісний та дзвінкий сміх малечі у нашому закладі!


Воркшоп «Відомі випускники Білоцерківських закладів освіти, видатні українські діячі, які вражають, захоплюють, надихають»

Гордістю будь-якого закладу освіти є її учні-випускники: Українці, які творять сучасну історію.

11 травня на базі Білоцерківської гімназії №13 учителі історії громади взяли участь у воркшопі «Відомі випускники Білоцерківських закладів освіти, видатні українські діячі, які вражають, захоплюють, надихають». Проведені дослідження, зібрана інформація, розмови  з рідними ляжуть в основу матеріалів, що будуть направлені для участі в обласній науково-дослідницькій експедиції «Нескорена Україна» та проєкту «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму». 

Заходи започатковані Комунальним закладом Київської обласної ради «Мала академія наук учнівської молоді» презентувала Ольга Терехова, заступник директора.

Про життєвий шлях справжніх синів України, відважних випускників Геннадія Воробйова, Андрія Гальчуса, Максима Сломчинського, Анатолія Коржова, Ігоря Каплуненка, Сергія Бовта розповіли педагогічні працівники Гімназії №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова (учитель історії Оксана Середа), Гетьманського ліцею (учитель історії Тетяна Самар), Ліцею «Перша Білоцерківська гімназія» (керівник гуртка Анатолій Бондар), Гімназії №13 (учитель української мови і літератури Ярослава Щур), Гімназії «Перспектива» (учитель історії Лілія Лата), Ліцею №17 (учитель історії Тетяна Комайгородська).

Творять історію справжні сини й дочки нашої держави – люди різних професій та сфер діяльності. Про випускника Гімназії №13 Андрія Голуба, українського хіміка, творця сучасної хімічної термінології й номенклатури неорганічної хімії розповів Сергій Іщенко, директор гімназії, учитель хімії. Ганна Лиса, учитель історії Гімназії №11 презентувала шлях до п’єдесталу  випускниці гімназії,  багаторазової чемпіонки України із велоспорту  Ольги Ємільянович.

Про героїв можна читати не лише в книжках, вони живуть поряд, будують, захищають, допомагають, лікують, творять, навчають, роблять відкриття, досліджують, донатять, бережуть і плекають. У нас є безмежне поле для вивчення їхніх доль і звитяг та унікальна можливість стати тими, хто збереже пам'ять і донесе нащадкам справжню історію України.

Слава Україні! Слава її незламним героям!

Гостьова лекція "Штучний інтелект в освіті: ідеї для використання на уроці"

Сьогодні штучний інтелект має необмежені можливості й вже використовується в освіті. Із правильним його застосуванням можна змінювати освітній процес, вдосконалювати його і збагачувати.

Освітянам варто не боятися знайомитися з ним, приборкувати його й робити так, щоб ШІ став помічником, джерелом знань та засобом навчання.

4 травня відбулася гостьова лекція для адміністрацій закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади, головним спікером якої стала кандидат педагогічних наук, проректорк КНЗ КОР КОІПОПК, Часнікова Олена Володимирівна. Вона однією з перших взялася за справу вивчення можливостей та ідей для використання Штучного інтелекту в освіті.

Олена Володимирівна познайомила гостей із дошкою Padlet, в якій були зібрані поради щодо застосування ШІ на уроках, підказки, як використовувати його із користю, де шукати інформацію, як правильно ставити запитання і перевіряти якість відповіді, на яких курсах вчитися працювати з нейромережами тощо.

Учасники зустрічі мали змогу зайти в чат https://chat.openai.com/, ставити запитання розумній мережі, аналізувати відповіді, обговорювати позитивні сторони ШІ та можливі ризики й виклики для освіти. ChatGPT – це чат-бот зі штучним інтелектом, прототип якого випустила в листопаді 2022 року компанія OpenAI. Аби спробувати попрацювати з ним, необхідно перейти  за посиланням та зареєструватися (для цього потрібно створити новий обліковий запис або ввійти за допомогою облікового запису Google. Після цього - вказати свої ім’я, прізвище і номер телефону, на який надійде смс-повідомлення з кодом підтвердження).

Завдяки Інтернету можна отримати доступ до будь-якої інформації. Але чи завжди вона точна та правдива? Надзвичайно важливо сприймати будь-які дані виважено, довіряти лише надійним джерелам, використовувати технології для доступу до інформації та її аналізу. І ChatGPT може допомогти вам навчити учнів цьому!

Так, під час роботи наприклад, над проєктом, діти можуть поставити боту питання, пов’язане з темою свого дослідження, а потім, спираючися на наукові джерела, оцінити валідність, достовірність і правдивість інформації, згенерованої штучним інтелектом. Це допоможе учням навчитися визначати потенційні упередження та неточності в інформації.

Підлітки вже вправно користуються підказками розумної мережі, тому й освітянам не можна залишатися осторонь того нового, що вносить зміни в освітній процес і в саме життя.


ІІІ педстудія.pptx

ІІІ заняття обласної педагогічної студії 

     Базовий компонент дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти) наголошує на важливості взаємодії закладів дошкільної освіти з сім’ями дітей як учасниками освітнього процесу.

Дане питання було запропоноване до розгляду під час проведення третього заняття педагогічної студії з теми «Робота з батьками – партнерство родини і ЗДО», яке відбулося 3 травня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області.

Надія Нечипорук, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор обласної педстудії наголосила, що сім’я виступає дієвим, моделюючим, соціальним, комунікативним, культурним інститутом виховання, навчання і самореалізації особистості.

Зазначена тенденція збільшує роль партнерської взаємодії педагогічних працівників закладів освіти з членами родини вихованців. Підвищення культури відповідального батьківства посилює необхідність педагогічного просвітництва сімей, які опинились перед численними соціальними, духовними, екологічними викликами сьогодення.

Наталія Радоміцька, директор закладу, керівник педстудії зазначила, що взаємодія закладу дошкільної освіти з родинами дітей як учасниками освітнього процесу спрямована на формування високого рівня психологічної культури всіх учасників освітнього процесу і на рівні знань та настанов, і на рівні повсякденного спілкування.

Наталія Яцюк, вихователь – методист закладу, керівник педагогічної студії провела професійний кейс з проблеми «Використання онлайн сервісів та платформ в організації освітньої взаємодії з родинами вихованців». Вона наголосила, що в умовах сьогодення педагогічний колектив закладу дошкільної освіти ініціює різні форми участі батьків в освітньому процесі, що дозволяє налагодити взаємодію як у змішаному, так і у дистанційному форматах. Незаперечним є той факт, що результативність освітньої роботи полягає у ефективній взаємодії сім’ї та закладу.

Учасникам педагогічної студії було запропоновано до перегляду відеофільми з організації дистанційної взаємодії з батьками.

По завершенню заняття педагоги отримали домашнє завдання: створити та презентувати буклет для ознайомлення батьків вихованців із особливостями організації освітнього процесу в наступному навчальному році.

Учасники педагогічної студії висловили вдячність керівникам та координатору педагогічної студії за цікаве та змістовне заняття, адже робота з батьками у Монтессорі -  закладах надзвичайно важлива.

Приємно було почути відгук, що педагоги Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» - палкі прихильники й послідовники педагогіки Марії Монтессорі, сподвижники її відродження та використання як цілісної системи.

Сподіваємось, що напрацювання Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» допомогли педагогам Київщини в оволодінні філософськими аспектами педагогічної системи Марії Монтессорі, у використанні її принципів в освітньому процесі та  у створенні унікального розвивального середовища.

Впевнені, що пропоновані під час роботи педагогічної студії матеріали зацікавили всіх, хто не байдужий до проблеми виховання самодостатньої, свідомої, активної, самостійної особистості, адже, за переконанням Монтессорі, людина не може бути вільною, якщо вона не самостійна. Тож основне призначення дорослого – допомогти дошкільнику як активному суб’єкту життєдіяльності жити власними силами у згоді з собою, у злагоді з сім’єю та довкіллям.


Профорієнтаційний меседж «Географічні професії» від викладачів географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Кожного дня у світі з’являються нові професії, які потребують високоякісних спеціалістів, креативного підходу до справи та супер свіжих знання в різних областях. Причому методи та інструменти, необхідні для виконання певних обов’язків, розвиваються, поліпшуються та оновлюються майже щодня.

03 травня відбулася зустріч учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади з викладачами географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З вітальним словом до майбутніх абітурієнтів звернувся Сергій Запотоцький, декан географічного факультету, професор, доктор географічних наук КНУ імені Тараса Шевченка. Едуард Бондаренко, доктор географічних наук, професор кафедри геодезії та картографії географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, презентував кафедру геодезії та картографії, наголосив на необхідності спеціалістів, яких готує географічний факультет,  для відбудови нашої країни. До зустрічі долучилися викладачі кафедри Тетяна Дудун та Ірина Підлісецька.

Існує формула вибору професії, яка поєднує наступні компоненти: «хочу» - «можу» - «треба». Хочу: твої прагнення (бажання, інтереси, схильності, ідеали). Можу: твої можливості (стан здоров'я, здібності, рівень знань, характер, темперамент). Треба: стан ринку праці, соціально-економічні проблеми в регіоні.

Прекрасна нагода визначитись з майбутньою професією й стати успішною особистістю

У березні-квітні 2023 року Національним банком України були ініційовані заходи з фінансової грамотності. У змаганнях European Money Quiz брали участь учні та вчителі Ліцею «Мала академія наук»; здобувачі освіти 8, 9 та 10 класів Академічного ліцею «Вектор»-гімназії» № 18 пройщли опитування з фінансової грамотності для підлітків, були учасниками літературного конкурсу присвяченого Всесвітньому тижню грошей 2023.

20 квітня 2023 року відбулися зустрічі  учнів 7 класів Гімназії-початкової школи № 3 імені Т.Г. Шевченка, учнів 10-11 класів Гетьманського ліцею, Ліцею «Мала академія наук» та Приватного ліцею «Міцва-613» з представниками  Державного податкового університету м. Ірпінь. В ігровій формі дітей познайомили  з  податковою  системою держави та  сімейним бюджетом. Активні учасники заходу отримали подарунки, а зацікавлені в опануванні фінансовою грамотністю здобувачі освіти продовжать навчання он-лайн з викладачами університету. Дякуємо НаталіЇ Кушнір, Марині Кітченко і Наталії Козій за змістовні та цікаві зустрічі.

Інноваційний розвиток Гетьманського ліцею, що здійснюється завдяки організації ефективного простору закладу освіти засобами Google Workspace for Educatiоn

25 квітня 2023 року заступники директорів із навчально-виховної роботи закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади мали чудову можливість дізнатися про інноваційний розвиток Гетьманського ліцею, що здійснюється завдяки організації ефективного простору закладу освіти засобами Google Workspace for Educatiоn.

Після вітальних слів директора Ліцею Анатолія Плешакова та директора КУ БМР ЦПРПП Владислава Висторонського заступник директора закладу Світлана Демчук розповіла про концепцію впровадження змін та інновацій в роботу, про методичне забезпечення, труднощі, які вдалося подолати спільними зусиллями усього колективу.

Віртуальний методичний кабінет працює у вигляді Google Classroom, до якого під’єднані усі вчителі, і це дає можливість оперативно інформувати, організовувати людей на відеозустрічі, збирати необхідну інформацію, проводити голосування, опитування, облік тощо.

Системний адміністратор Олександр Бондаренко торкнувся технічної сторони, продемонстрував можливості роботи із Google Workspace for Educatiоnз різних девайсів, як з робочого місця, так і віддалено.

Заступник директора Оксана Усиніна розповіла про досвід впровадження електронного документообігу, зокрема про використання електронних журналів та учнівських щоденників, що функціонують на основі Google Taблиць.

Особливості ведення класних журналів з точки зору вчителя продемонструвала Анжела Бобко, яка крім того ще й дуже добре працює з іншими застосунками, особливо з Google Sites.

За допомогою Google Classroоm можна організовувати діяльність освітянських спільнот, що успішно вдається Оксані Дударєвій. Адже вона, як керівник методичного об'єднання, має можливість організовувати колег для обговорень важливих питань, проводити опитування, збирати думки й ідеї, розміщувати матеріали, документи тощо завдяки можливостям застосунку.

Вчитель інформатики Гетьманського ліцею, директор Академії цифрового розвитку Антоніна Букач, модератор усієї зустрічі, провела цілу низку практичних вправ з учасниками заходу щодо використання застосунків Keep,  Google Calendar, Google Classroom, навчила колег робити запис екрану, працювати із Google Meet  у кількох режимах, ділитися покликаннями для спільного редагування документів тощо.

Педагоги ліцею, що працюють в команді, поділилися досвідом організації заходів, годин спілкування, проектів із використанням Google Workspace for Educatiоn. Заступник директора Володимир Пастушенко має  можливість реалізовувати завдання виховної роботи, працювати над проєктами, готувати гімназистів до конкурсів і змагань, до участі в грі “Джура” навіть віддалено.

Ефективно працюють у цифровому середовищі й класні керівники Гетьманського ліцею. Про таку діяльність гостям розповіла Наталія Зіменкова, учні якої вже звикли до віртуального спілкування, адже розпочалося воно ще із запровадження карантинних обмежень, коли п'ятикласники мусили знайомитися через відеопрезентації, що й досі зберігаються в просторі. Тепер цифровий клас — велике портфоліо наробок, проєктів, досліджень, світлин і класних розмов.

Психолог Гімназії Марина Булах ще з початку повномасштабного вторгнення рф перетворила свій Classroom на віртуальний консультативний пункт, центр підтримки і довіри учасників освітнього процесу.

Неймовірним подарунком для гостей стала екскурсія територією Ліцею. Анатолій Васильович Плєшаков, неймовірно залюблений у свій заклад, розповів його історію, познайомив із унікальними рослинами, пам'ятками, знайденими поблизу.

Зустріч була емоційною, неймовірно позитивною, корисною і якоюсь незабутньою завдяки тій атмосфері, що панувала навколо. Про це свідчили слова захоплення і вдячності від колег, які завітали на гостину до колективу Гетьманського ліцею.

Більше матеріалів тут https://sites.google.com/view/25042023


Професійний кейс Партнерська взаємодія з родиною.ppt

Професійний кейс «Партнерська взаємодія з родиною, яка виховує дитину з особливими освітніми потребами»

25 квітня 2023 року відбулася зустріч із вихователями інклюзивних груп та асистентами вихователів Білоцерківської територіальної громади в режимі Zoom-конференції. Наробками професійного кейсу з проблеми «Партнерська взаємодія з родиною, яка виховує дитину з особливими освітніми потребами» поділилася вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка» Наталія БЕСПАЛЬКО.

  Педагог розкрила питання використання ефективних форм та методів взаємодії із батьками, які виховують дитину з особливими освітніми потребами. Зосередила увагу на дистанційних формах взаємодії, які актуальні в наш час. Серед складових професійного кейсу визначені поради практичного психолога ЗДО №30   Тетяни КОРОТУН, щодо налагодження взаємодії із батьками дітей з ООП та рекомендації щодо організації інформативної бесіди з родиною. Особливу увагу вихователь-методист приділила Дошці Padlet, як інструменту здійснення просвітницької діяльності батьків, надала практичні рекомендації щодо її створення.

Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності педагогів, сприятимуть налагодженню партнерської взаємодії із батьками.

Методична студія ШАХИ 2023.pptx

Методична студія «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку»

З метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо формування шахово-ігрової компетентності дітей старшого дошкільного віку12-го квітня на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №19 «Кобзарик» було організовано чергове засіданняметодичної студії з теми: «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку» для вихователів середніх і старших груп.

Вихователі Людмила ПАЩЕНКО, Олена ДЕСЯТНИК під час практичного заняття ознайомили  з досвідом роботи з навчання дітей правилам виконання ходів татактичним прийомам.

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик»  Валентина ВОЙДЕВИЧ розповіла про досвід організації активностей дітей упродовж тижня за певною темою.

Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» презентувалавиставку наочного то дидактичного матеріалу з навчання дітей гри в шахи.

Наприкінці зустрічі учасники поділилися враженнями.

Збірка авторських казок.pptx

Участь у всеукраїнському творчому проєкті «Збірка авторських казок - 2023» 

Світлана Качаненко, вихователь Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області, взяла участь у всеукраїнському творчому проєкті «Збірка авторських казок - 2023», організованого ЦПРПП Дрогобицької міської ради.

Даний проєкт був реалізований з метою відзначення Всесвітнього дня казки. Проєкт надав змогу

звернути увагу на потенціал казки у формуванні світоглядних переконань, естетичних уподобань малят.

Казка, створена педагогом, має всі шанси стати улюбленою. Хто, як не

педагог, краще знає, які казки до вподоби його вихованцям? Тож і не дивно, що авторська «Казка про кульбабкову фею»  Світлани Петрівни зібрала чималу кількість вподобайок та отримала позитивні відгуки вдячних читачів.


VIII міський турнір юних хіміків і біологів для учнів 7-9 класів

13-14 квітня поточного року на базі Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 імені М. О. Кириленка відбувся VIII міський Турнір юних хіміків і біологів.

У Турнірі брали участь вісім закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади.

Турнір проходив у два етапи: відбірковий і фінальний.

За результатами відбіркового туру команда «БЕМС» Білоцерківського ліцею іноземних мов-гімназія № 9 та команда «Юний біолох» Білоцерківського ліцею «МАН» стали лауреатами.

До фінальних боїв вийшли шість команд, а саме: команда «ВІСАД» Білоцерківської гімназії-початкова школа № 3 імені Т. Г. Шевченка, капітан команди – Бурлак Ілля; команда «Лакмус» Білоцерківської гімназії № 6 «Перспектива», капітан команди – Тєрєхова Поліна; команда «7 елемент» Білоцерківської гімназії-початкова  школа № 7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова, капітан команди – Кириченко Артем; команда «Олімп» Білоцерківської гімназії-початкова школа № 11, капітан команди – Іванкович Дарина; команда «Молекулярні мислителі» Білоцерківського академічного ліцею «Вектор»-гімназія № 18, капітан команди – Волков Олександр; команда «Хімікобіон» Білоцерківського опорного ліцею-гімназії № 20, капітан команди – Король Ольга.

За результатами фінальних боїв маємо переможців та призерів VІІІ міського Турніру юних хіміків і біологів:

Дипломом за «Особисту першість у Турнірі» нагороджена – Іванкович Дарина (Білоцерківська гімназія-початкова школа № 11);

Дипломом «Кращий капітан команди» нагороджений Волков Олександр (Білоцерківський академічний ліцей «Вектор»-гімназія № 18).

Дипломом за «Командну першість у Турнірі нагороджені:

І ступеня – команда «Хімікобіон» Білоцерківського опорного ліцею-гімназії № 20;

ІІ ступеня – команда «Олімп» Білоцерківської гімназії-початкова школа № 11;

ІІ ступеня – команда «Молекулярні мислителі» Білоцерківського академічного ліцею «Вектор»-гімназія № 18;

III ступеня – команда «Лакмус» Білоцерківської гімназії № 6 «Перспектива»;

III ступеня – команда «ВІСАД» Білоцерківської гімназії-початкова школа № 3 імені Т. Г. Шевченка;

III ступеня – команда «7 елемент» Білоцерківської гімназії-початкова  школа № 7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова.

Оргкомітет Турніру висловлює вдячність усім хто підготував та брав участь у VIII міському Турнірі юних хіміків і біологів – 2023 та тим, хто організував цей Турнір.

Усе буде Україна!

Разом до перемоги!

Семінар ЗДО 34.pptx

Семінар-практикум інструкторів з фізичної культури «Сучасні підходи до реалізації змісту фізкультурно-оздоровчої роботи закладу дошкільної освіти влітку»

11 квітня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №34 «Віночок» Білоцерківської міської ради  Київської області у форматі ZOOM – конференції було проведено семінар-практикум інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади на тему: «Сучасні підходи до реалізації змісту фізкультурно-оздоровчої роботи закладу дошкільної освіти влітку».

Інструктор з фізкультури Трущенко Лілія Павлівна наголосила, що метою організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками влітку є збереження, зміцнення й відновлення фізичного, психічного та духовного здоров’я, оздоровлення дітей, забезпечення їх активного відпочинку. Має бути взаємодія педагогів, батьків та медичних працівників щодо створення  належних умов для проведення різних форм фізкультурної роботи в літній період.

 Трущенко Л.П.  розповіла колегам про особливості організації занять з фізкультури на свіжому повітрі, поділилася досвідом впровадження різних інноваційних  технологій здоров’язбережувального спрямування.

Вихователь-методист закладу Стаховська Лідія Михайлівна звернула увагу педагогів на різноманітність спортивних ігор, в які можна грати за спрощеними правилами влітку дітям: петанк, флорбол, скраклі, бадмінтон, футбол та інші. Спортивні змагання створюють у дітей позитивний емоційний настрій, виховують почуття взаємодопомоги, інтерес до спорту.

Напередодні семінару серед інструкторів з фізкультури було проведено анкетування на тему «Фізкультурно-оздоровча робота закладу в літній період». Аналіз анкет показав, що педагоги нашої громади активно впроваджують новітні здоров’язбережувальні технології (стретчинг, роуп-скіппінг, болдеринг, дитячий фітнес, ритмопластику тощо); виготовили багато фізкультурного обладнання власноруч; володіють методиками розслаблення дітей  у стані нервового напруження, подолання тривожності,  піднесення їхнього настрою; активно пропагують серед батьків активний сімейний літній відпочинок.


Мистецький хаб для вчителів музичного мистецтва   

11 квітня на базі Білоцерківської гімназії «Перспектива»-початкова школа №6 відбувся мистецький хаб за темою "Формування емоційного інтелекту у дітей молодшого шкільного віку в контексті національно-патріотичного виховання в сучасних умовах" за участі вчителів мистецтва Білоцерківської міської територіальної громади, педагогічних працівників та директора гімназії Верис Ніни Василівни.

Творчість охопила всіх учасників заходу: від першокласників до досвідчених педагогів та керівництва закладу, сприяла жвавому діалогу. Губарева Альона Юріївна, учитель музичного мистецтва гімназії «Перспектива», презентувала присутнім практичні вправи щодо організації та проведення уроку музичного мистецтва, цікаві ребуси, хмари слів, вікторини на знання  народної, класичної та сучасної української пісні, українських виконавців, композиторів, авторів пісень.

Патріотичний дух наповнив змістом мистецький хаб, прослідковувався і у доповіді про життєвий шлях, події, проведені заходи, і у підбірці музичного оформлення, і, навіть, у  виборі  одягу, зачісок, оздоблення, бо все це формує правильне патріотичне виховання у дітей, починаючи з молодшого шкільного віку й підтримує у дорослих.

Що таке щастя? Учасники хабу намагалися знайти формулу його визначення і прийшли до висновку, що у кожного воно своє, але об’єднане  однією спільною мрією – ПЕРЕМОГОЮ.


ІІ педстудія.pptx

Друге заняття обласної педагогічної студії


Забезпечення здобуття дітьми дошкільного віку якісної освіти - пріоритетна сфера внутрішньої політики нашої держави.  Саме тому в умовах сьогодення педагоги шукають ефективні підходи до розвитку дошкільнят, відмовляються від стереотипів і ярликів. Впровадження в освітній процес педагогіки Марії Монтессорі колективом Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» допомагає кожній дитині одержати освіту на високому рівні.

Надія Нечипорук, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор обласної педстудії, наголосила, що педагогіка Марії Монтессорі – не фіксована система. Вона відкрита часові та корективам, які постійно вносить життя, вона дає змогу адаптуватися до потреб суспільства, працювати в контексті національної культури. Саме на цих засадах здійснюється освітній процес в ЗДО №31 «Незабудка».

Наталія Радоміцька, директор закладу, керівник педагогічної студії, зазначила, що педагогічні підходи, методи виховання, специфіка організації життєдіяльності та режиму дня, правила закладу, надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами – це те, що відрізняє Білоцерківський заклад дошкільної освіти №31 «Незабудка»  від інших освітніх закладів.

Наталія Яцюк, вихователь – методист закладу, керівник педагогічної студії, провела методичний діалог з проблеми «Роль  і функції Монтессорі – педагога в освітньому процесі з дітьми дошкільного віку».  Вона наголосила, що у педагогічній системі М. Монтессорі особистість педагога і дитини є   рівними,   вони  –   партнери   у  вихованні   та  навчанні,   які  беззаперечно довіряють один одному.  Лише на  вірі у творчі  сили і потенціал кожної дитини, зокрема і дитини з особливими освітніми потребами, може будувати свою роботу вихователь.

Учасники педагогічної студії мали змогу долучитися до ярмарку педагогічних ідей з проблеми «Формування навичок практичного життя та розвиток самостійності у дітей дошкільного віку», адже природною для кожної дитини є потреба в задоволенні прагнення до активності та самостійності.

Розвиток мови дитини з раннього віку є стрижнем цілісної системи у педагогіці Марії Монтессорі. Під час заняття педагогічної студії було проведено педагогічний кейс з проблеми «Розвиток мовлення за методикою Марії Монтессорі – подальша успішна грамотність дитини». Учасникам педагогічної студії було презентовано елементарні матеріали для розвитку мови та надано пропозиції щодо допомоги дітям оволодіти різними видами мовленнєвої діяльності: слуханням, говорінням, письмом, читанням.

 Серед переліку ключових компетенцій, включених до Базового компонента дошкільної освіти, важливе місце посідає сенсорно – пізнавальна. Між учасниками педагогічної студії та педагогами закладу відбувся  методичний міст «Формування чуттєвого досвіду як основи сенсорного розвитку дітей дошкільного віку». Педагоги презентували матеріал  для розвитку відчуттів, що не лише спрямовує до певних розумових дій, а й допомагає розрізняти, впорядковувати враження, дає можливість дитині самостійно набувати знання про якості предметів і відкривати свій внутрішній світ.

Лірична душа українця, його потяг до пісні, танцю, пензля органічно прикрашає Білоцерківський ЗДО №31 «Незабудка». Педагог закладу Людмила Клок ознайомила із досвідом роботи щодо навчання дітей старшого дошкільного віку гри на сопілці. Адже незаперечним є той факт, що використання сопілки в музично - естетичному вихованні дітей наближає їх до народної музичної скарбниці, закладає підвалини для розуміння національної музичної мови.

Учасники педагогічної студії мали змогу переглянути відеофільми уроків – презентацій з використанням Монтессорі – матеріалу, проведених Людмилою Войтенко, Тетяною Барибою, Жанною Мишенко, Людмилою Клок, Інни Шевченко, Катерини Ящун.

Наталія Яцюк, вихователь – методист закладу, запропонувала слухачам педстудії взяти участь у грі на платформі Learning apps «Знайдіть пару».

По завершенню заняття педагоги отримали домашнє завдання: сформувати добірку вправ, спрямованих на розвиток відчуттів та навичок практичного життя дітей дошкільного віку.

Учасники висловили вдячність педагогам закладу, керівникам та координатору педстудії за цікаве та змістовне заняття, за змогу вкотре переконатися, що педагогічна система Марії Монтессорі пропонує не лише оригінальні методи і прийоми роботи з дітьми, унікальний зміст освіти, але й нетрадиційний погляд на роль і функції педагога, розуміння дитини, яке не   суперечить   сучасному   знанню про   неї.  


Малювання.pptx

Тиждень педагогічної майстерності вихователів старших груп ЗДО БМТГ «Нетрадиційні техніки малювання, як засоби впливу на емоційний стан дитини» 

30 березня 2023 року у форматі Zoom відбулася зустріч з педагогічними працівниками закладів дошкільної освіти міста та району, яку організувала та провела Дудник Оксана Володимирівна - вихователь закладу дошкільної освіти № 5 «Сонечко» Білоцерківської міської ради Київської області.

Оксана Володимирівна під час зустрічі поділилася своїм досвідом роботи щодо проведення та організації  занять малювання з використанням нетрадиційних технік. Розкрила важливість впровадження цих технологій для розвитку дітей, та продемонструвала добірку напрацювань зразків для всіх вікових категорій дошкільного віку.


Презентація для сайту.pptx

Тиждень педагогічної майстерності «Сучасні інноваційні технології в логопедії: кінетичний пісок, «Танграм»»

   28.03.2023р. вчителями-логопедами Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Новохацькою та Жанною Семенченко в рамках тижня педмайстерності було проведено у форматі ZOOM-конференції захід з теми «Сучасні інноваційні технології в логопедії: кінетичний пісок, «Танграм»» Доповідач Ірина Новохацька висвітлила питання щодо ефективності використання кінетичного піску у роботі з дітьми-логопатами. А саме: в результаті ігор з піском ми отримуємо всебічний розвиток дитини, підвищення концентрації уваги, прагнення до пізнання навколишнього світу, розвиваються навички спілкування та дотикові відчуття.

   Наступний доповідач вчитель-логопед Жанна Семенченко у своїй доповіді зазначила про доцільність використання головоломки «Танграм» у розвитку мовлення дошкільників. Цей матеріал цікавий дітям. Їх захоплює результат – вони включаються в активну практичну діяльність по підбору способу розташування фігур. Граючи діти запам’ятовують їх назви, властивості, відмінні ознаки, обстежують форми здоровим і тактильно – руховим шляхом. У дітей розвиваються розумові і мовленнєві здібності.

Тиждень педмайстерності ЗДО 34.pptx

Тиждень педагогічної майстерності вихователів груп середнього дошкільного віку «Круги Луллія» як засіб формування мовленнєвої компетентності дітей середнього дошкільного віку»

27 березня 2023 року в ході проведення Тижня педагогічної майстерності вихователів груп середнього дошкільного віку закладів дошкільної освіти БМТГ на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №34 «Віночок» Білоцерківської міської ради  Київської області у форматі ZOOM - конференції вихователь Яроцька В.В. поділилася досвідом роботи на тему: «Круги Луллія» як засіб формування мовленнєвої компетентності дітей середнього дошкільного віку».

Яроцька Вікторія Володимирівна розповіла, що «Круги Луллія» - це цікавий посібник, з яким можна організувати багато дидактичних ігор для розвитку мовлення дошкільників. Вона звернула увагу на універсальність дидактичного посібника. Використовуючи лише кілька кругів, можна отримати або різні варіанти гри, або доповнення до проведеної гри. Вихователь презентувала кілька різновидів кругів, які вона виготовила власноруч, розповіла про їх особливості.

Використання освітньої технології «Круги Луллія» в роботі з дітьми середнього дошкільного віку дозволяє дошкільникам успішно поєднувати ігрову та пізнавальну діяльність, опановувати здатність сприймати та відтворювати усне мовлення, розрізняти та чітко вимовляти  всі звуки української мови; вживати всі частини мови, узагальнюючі слова, синоніми, антоніми; активно спілкуватися з дорослими й дітьми у спільних іграх та різних життєвих ситуаціях.


Тиждень педмайстерності.pptx

Тиждень педагогічної майстерності для вихователів молодших груп міста «Створення мультимедійних презентацій за тематикою творів В. О.Сухомлинського з формування у дітей молодшого дошкільного віку моральних норм поведінки» 

В Білоцерківському закладі дошкільної освіти №18 «Ясочка» було проведено Тиждень педагогічної майстерності для вихователів молодших груп міста з проблеми  «Створення мультимедійних презентацій за тематикою творів В. О.Сухомлинського з формування у дітей молодшого дошкільного віку моральних норм поведінки».

Вихователь Тетяна Ганзевич розкрила  актуальність проблеми формування у

дітей молодшого віку соціально-громадянської компетентності, використовуючи педагогічну спадщину В. Сухомлинського.

Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність.

Його оповідання та казки не лише забавляють, захоплюють, зворушують дитячі серця, а й порушують серйозні життєві питання, спонукають кожну дитину до мислення та активних дій, розкривають їй загальнолюдські цінності, високу мораль і спонукають до дії.

Повторити шлях Василя Сухомлинського звичайно неможливо, тож кожен з нас, педагогів, обирає власний педагогічний шлях, керуючись його гуманістичними ідеями, торуючи шлях до сердець своїх вихованців.

ІХ міський турнір юних математиків і фізиків для учнів 7-9 класів

23-24 березня 2023 року в Білоцерківському ліцеї «Мала академія наук» відбувся ІХ міський турнір юних математиків і фізиків для учнів 7-9 класів.

У турнірі взяли участь команди дев’яти загальноосвітніх навчальних закладів Білоцерківської міської територіальної громади, зокрема команди: Білоцерківська гімназія слов’янських мов №1, Білоцерківська гімназія №5; Білоцерківська гімназія №6 «Перспектива»; Білоцерківська гімназія №11; Білоцерківський природничо-математичний ліцей-гімназія №16 ім. М.О.Кириленка; Білоцерківський академічний ліцей №18 «Вектор»; Білоцерківський опорний ліцей-гімназія №20; Терезинська гімназія-початкова школа; Шкарівський опорний ліцей-гімназія.

У результаті наполегливої інтелектуальної боротьби І місце посіла команда Білоцерківської гімназії №5. ІІ місце розділили між собою команди: Білоцерківський опорний ліцей-гімназія №20 та Білоцерківський природничо-математичний ліцей-гімназія №16 ім. М.О.Кириленка.  ІІІ місце – Білоцерківська гімназія №11,  Білоцерківський академічний ліцей №18 «Вектор» та  Терезинська гімназія-початкова школа. Вітаємо переможців!

Крім командної боротьби маємо і результати особистої першості: Бондаренко Арсен (Білоцерківський опорний ліцей-гімназія №20), Павленко Вікторія (Білоцерківська гімназія №5), Андрущенко Ростислав (Терезинська гімназія-початкова школа).

За успішний виступ дипломами нагороджені учні: Сінявський Максим (Білоцерківський природничо-математичний ліцей-гімназія №16 ім. М.О.Кириленка), Нікітченко Сергій   (Білоцерківська гімназія №5), Яремчук Ростислав (Білоцерківська гімназія №11), Сінгаєвський Владислав (Білоцерківський природничо-математичний ліцей-гімназія №16 ім. М.О.Кириленка), Король Ольга (Білоцерківський опорний ліцей-гімназія №20). Вітаємо цих сміливих і талановитих учнів!

Висловлюємо подяку організаторам, учасникам та журі! Дякуємо всім за чудову атмосферу та спілкування в колі друзів!


До Дня поезії головна

Благодійний вечір поезії в ліцеї "МАН"

Відомо, що найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, як одного разу висловився Сальвадор Далі, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом,.

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено 21 березня відзначати Всесвітній день поезії.

Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе сучасним поетам, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

У вересні 1996 році в ліцеї розпочав свою роботу літературно-мистецький клуб «Клич душі». Вже протягом року в рамках діяльності клубу у нас побували поет, прозаїк, кінорежисер, актор Микола Вінграновський, поет Петро Перебийніс, поет і прозаїк Андрій Гудима, поети Леонід Гажала, Петро Розвозчик, Віктор Євтушенко. Нині ці традиції підтримують члени клубу «Плекаймо рідну мову» який очолює Людмила Петрівна Замкова та члени гуртка «Мистецтво слова» на чолі з Тетяною Олексіївною Міщенко. Результатом діяльності є щорічний випуск збірки поетичних творів юних обдарувань.

Поезія завжди йшла в ногу з часом. І нині творчість гуртківців, і Вас, шановні гості сьогоднішнього вечора поезії, спрямована на ті події, які відбуваються у нас в Україні і світі. І назва його «Вірші народжені війною», які бентежать серце кожного, хто вже їх читав. Тому сьогодні ми запросили на наш вечір учнів ліцею, їх батьків, жителів мікрорайону почути слово юних та досвідчених поетів Білоцерківщини.

І організатори і учасники висловились за те, що всі кошти, які сьогодні будуть зібрані під час заходу спрямувати на підтримку ЗСУ, збір яких розпочався з самого початку сьогоднішнього робочого дня.

Пишаємося перемогами учнівської молоді Білоцерківської міської територіальної громади в ХVI Міжнародному конкурсі з українознавства

І місце

Ліпінська Яна, учениця 8 класу Білоцерківської  гімназії – початкової школи №6 «Перспектива»;

Пастушенко Софія, учениця 9 класу  Ліцею «Білоцерківський колегіум»;

Трещило Костянтин, учень 9 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум».

ІІ місце

Яковенко Валентин, учень 8 класу Білоцерківської  гімназії – початкової школи №6 «Перспектива»;

Бобровник Єлізавєта, учениця 9 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум»;

Герега Яна, учениця 10 класу 9 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум»;

Гецко Артем, учень 10 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум»;

Кашпаренко Ганна, учениця 10 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум»;

Омельченко Олександра, учениця 10 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум»;

Зварич Олександра, учениця 11 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум».

ІІІ місце

Божик Аля, учениця 10 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум»;

Горбань Роман, учень 10 класу Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка.

Конкурс об’єднує талановиту молодь і є творчим  майданчиком для презентації їхніх дослідницьких проєктів,  спрямованих на відстоювання наших національних цінностей, збереження та утвердження національної ідентичності, дослідження актуальних аспектів національної безпеки України, осмислення й збереження національної пам’яті, традицій і культурних надбань українського народу!

Досліджуймо! Тримаймо інформаційно-культурний фронт! Наближаймо Перемогу!

Вітаємо переможців  ХХІI обласного конкурсу робіт учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю»


 

ІІ місце – Позднякову Дар’ю, ученицю 9 класу Гімназії-початової школи № 21 (керівник Мельник Л.М.);

                Кабачій Дарину, ученицю 8 класу Піщансьої гімназії-початкової школи (керівник Троцька М.П.);

                Пахомову Софію, ученицю 9 класу БПМЛГ № 16 (керівник Чистяк В.Ф.);

                Кривенду Марію, вихованку гуртка «Юні туристи-краєзнавці» ЦЕНТ (керівник Мартиненко Л.В);

                Телятник Владиславу, вихованку гуртка ЦПО «Соняшник» (керівники Паустовська К.А., Карпусь Д.О.);

                Ходаківську Софію, ученицю 10 класу Ліцею «МАН» (керівник Плівачук К.В.);

ІІІ місце – Пащенка Володимира, учня 5 класу Скребишівської гімназії-початкової школи (керівник Холоста Л.І.);

                Семененка Семена, учня 7 класу Гімназії слов’янських мов-початкової школи № 1 (керівник Забуга Н.І.);

                Рябоконь Марію, ученицю 8 класу Білоцерківської гімназії-початкової школи № 11 (керівник Дідушко В.В.);

                Карпова Олександра, учня 7 класу БАЛ «Вектор»-гімназії № 18 (керівник Дідушко В.В.);

                Стороженко Марію, ученицю 10 класу Ліцею «Перша Білоцерківська гімназія» (керівник Бондар А.В.);

                Нікітченка Сергія, учня 8 класу Гімназії-початкової школи № 5 (керівник Пасічник Г.І.);

                Бойко Валерію, ученицю 8 класу Ліцею «Білоцерківський колегіум» (керівник Звір Г.В.);

                Веред Маргариту, Скрипченко Анну, Зінчека Тимура, вихованців гуртка ЦЕНТ (керівник Челнокова Н.А.).

 

Формування в молоді  любові й дбайливого ставлення до рідної землі – своєї «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, рідної природи – є пріоритетним напрямком в системі патріотичного виховання. Саме краєзнавча робота  посідає важливе місце в діяльності кожного навчального закладу з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню в молоді почуття патріотизму, національної свідомості, високої моральності й відданості своїй рідній землі.

 

Бажаємо юним краєзнавцям нових цікавих досліджень «своєї малої батьківщини»!

Бажаємо нашим талановитим дітям натхнення, нових звершень!

Методичний діалог.pptx

Методичний діалог: зустріч учителів географії з авторами підручника та навчальної програми для 6 класу Нової української школи

Вибір навчальної програми, вибір підручника для 6 класу Нової української школи – ці та інші запитання стоять сьогодні перед педагога громади. 22 березня відбулася зустріч учителів географії з авторами підручника та модельної навчальної програми з географії Андрієм Довганем, завідувачем кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій КНЗ КОР «КОІПОПК», кандидатом географічних наук, та Валерієм Совенко, завідувачем відділу географії та економіки КНЗ КОР «КОІПОПК».

Андрій Іванович нагадав особливості нового Державного стандарту базової середньої освіти та особливості його впровадження, акцентував увагу на реалізації компетентнісного та діяльнісного підходів у навчанні географії, ознайомив присутніх із модельною навчальною програмою з географії для 6 класу Нової української школи.

Валерій Володимирович підняв досить актуальну тему, яка стосується формування картографічної компетентності учнів на уроках географії, презентував підручник.

З вітальним словом до усіх учасників зустрічі звернувся декана географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Запотоцький. У своєму виступі Сергій Петрович запросив колег долучитися до заходів, які проводить географічний факультет з нагоди свого .90-річчя.

Семінар для спільноти географів «Проблеми сталого розвитку та роль і можливості географії у їх вирішенні»

Землю можна порівняти з банкою, в якій живуть рослини, тварини, людство. У ній же доводиться брати все необхідне для життя, і у ній залишати все, що утворилося протягом життя. Як зробити так, щоб не лише теперішнє,  а й майбутнє покоління могло користуватися всіма земними благами? Над цим риторичним питанням замислюються науковці, дослідники та й просто свідомі люди.

Проблема сталого розвитку давно вже цікавить більшу половину прогресивного людства. Проте бити в сполах почали нещодавно, бо наша планета негайно потребує розумного ставлення до навколишнього середовища.

Долучитися до обговорення актуальної теми змогли вчителі географії БМТГ, взявши участь у семінарі  «Проблеми сталого розвитку та роль і можливості географії у їх вирішенні», який відбувся 21 березня. Спікером заходу був доктор географічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту географії НАН України Сергій Антонович Лісовський.

Тиждень_пед_майстерності_вихователів_молодших_груп.pptx

Тиждень педагогічної майстерності для вихователів груп молодшого дошкільного віку

22 березня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради  Київської області у форматі ZOOM - конференції було проведено заняття Тижня педагогічної майстерності для вихователів груп молодшого дошкільного віку на тему «Упровадження технології саморозвитку Марії Монтессорі в практику роботи з дітьми молодшого дошкільного віку».

Вихователь закладу Тетяна АНІСІМОВА презентувала учасникам свій досвід роботи. Вона наголосила, що організація освітнього процесу з дотриманням принципів технології саморозвитку Марії  Монтессорі базується на повазі до особистості, вихованні впевненості в собі, умінні самореалізовуватись та взаємодіяти з навколишнім світом.

Вихователь зазначила, що вплив  дитиноцентричних ідей видатного педагога на всю систему нашої дошкільної освіти неоціненний - утверджується демократичний підхід до виховання та навчання, стає більш гуманним ставлення до дитини, її індивідуальних потреб та особливостей розвитку.

Досвід роботи Тетяни Володимирівни щодо використання технології саморозвитку Марії Монтессорі викликав у педагогів інтерес та спонукав колег до жвавого обміну думками.


тренінг складні час

Тренінгове заняття для молодих педагогів "Навчання в складні часи"

Сьогодення вимагає від кожного з нас, а особливо від освітян, вчитися жити, працювати, допомагати в умовах війни. Освітній процес дуже змінився і став непередбачуваним через численні повітряні тривоги, загрози обстрілів, стреси, емоційні та психологічні травми, що пов'язані із втратами, страхами, тригерами, вимушеним переміщенням, соціальною ізоляцією тощо.

Спеціалісти Центру професійного розвитку, вчителі освітніх закладів громади, що пройшли відповідні навчання, організовують заходи щодо особливостей навчання в складні часи для різних категорій освітян.

21 березня відповідно до плану роботи Управління освіти і науки для молодих педагогів громади було проведено тренінг “Навчання та виховання в складні часи”. Тренери, консультант ЦПРПП, Лілія Бойко та вчитель Білоцерківської гімназії №7 ім. Геннадія Воробйова, Ірина Вахник, зачепили тему травми, стресу, посттравматичного стану дітей та дорослих, разом із молодими колегами обговорювали фактори, які можуть викликати травми і шукали усі можливі ресурси для їх мінімізації.

Учасники заняття активно долучалися до роботи, озброювалися техніками, порадами, вправами, які зможуть використати у своїй роботі.

Невимушена обстановка дозволила висловитись, поділитись думками, бути почутим. Сучасна освітянська молодь відкрита до змін, до спілкування, до прогресивних ідей, чудово розуміє проблеми і виклики теперішнього часу. За ними майбутнє України.

Організатори отримали чудовий зворотний зв'язок, ідеї для подальшої роботи та росту, приємні відгуки та слова вдячності.

Досягти успіху вдалося лише завдяки командній роботі консультантів Центру Бойко Лілії Борисівни, Гайдаєнко Олени Анатоліївни, Швень Людмили Аркадіївни, вчителя Гімназії №7 Вахник Ірини Сергіївни та за підтримки директора КУ БМР ЦПРПП Висторонського Владислава Григоровича.

Подібні заходи плануються і для інших категорій освітян громади. Запрошуємо до участі та співпраці.

БПМЛГ_№_16_Флеш_семінар_для_вчителів_початкової_школи

Флеш-семінар для вчителів початкової школи  «Продуктивність навчання молодших школярів у безпековому освітньому середовищі»

15 березня 2023 року на базі Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 проведено флеш-семінар для вчителів початкової школи з теми «Продуктивність навчання молодших школярів у безпековому освітньому середовищі».

На початку заходу директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Владислав Висторонський наголосив про важливість продуктивного навчання як процесу створення учнем певного продукту, процес набуття життєвих навичок, які забезпечують самовизначення та особистісний розвиток кожного учня. Були визначені «позитиви» і результати продуктивного навчання.

Безпечне і дружнє до дитини освітнє середовище є необхідною умовою успішного навчання, соціалізації і самореалізації дитини. Заступник директора з НВР Галкіна Л. В. презентувала ліцей з позиції створення дружнього до дитини закладу освіти без приниження й образ, де панує атмосфера добра, яка сприяє збереженню гідності дітей, виховує вміння розуміти один одного, навчає терпимому ставленню до відмінностей. Інноваційні підходи, реалізація ключових компонентів НУШ, навчання педагогічних працівників закладу з питань реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища, системне планування й реалізація змін, що здійснює команда закладу освіти, самооцінювання як дієвий інструмент для самовдосконалення закладу освіти – ось складові безпекового освітнього простору закладу.

Вчителі початкової школи Падалка Н. Ю., Селезька Т. І., Парфенова Т. П., Стешина А. Г., Верещак В. М. продемонстрували фрагменти навчальних занять, під час яких здійснювали новітні підходи до навчання (комунікативно-діяльнісний, функціональний, проблемний, українознавчий), запропонували дітям цікаві пізнавальні завдання, дидактичні ігри, завдання з життєво-практичним змістом. Реалізуючи принципи сучасної методики, вчителі орієнтувались передусім на практичні методи, а саме: ситуаційний, вправи, діалогічної взаємодії, метод гри та ін.

Життя кожної людини змінилось з початком війни в країні. Кожному зараз потрібна підтримка, адже стан, в якому знаходиться кожна людина в даний момент є дуже хитким і ми не можемо вгадати, коли саме людина дійде до психологічної грані. Головне завдання педагога – створити на своїх уроках довірливу і невимушену атмосферу поваги й взаємної підтримки, де учні не бояться ділитися своїми думками та емоціями. Психолог Проскура Т. С. надала практичні поради, порекомендувала вправи з відновлення ресурсу як дітям, так і вчителям.

Безпечне освітнє середовище покликане допомогти учням та ученицям у набутті навичок, необхідних у сучасному мінливому світі, щоб поліпшити їхнє здоров’я і благополуччя, підвищити мотивацію вчителів і суспільства до підтримки освіти. Творімо його разом!

Консультування для вчителів німецької мови

Німецька мова є однією з найуживаніших мов у світі та є рідною мовою багатьох країн Європи. Проте чомусь так сталося, що зараз в нашій громаді її не часто обирають для вивчення і їй доводиться просто боротися за виживання.

Але, якщо вже хтось серйозно узявся за цю мову, то закохується в неї, демонструючи високий рівень володіння.

Це, мабуть, завдяки тому, що в Білій Церкві найкращі педагоги.

Вони навчають і навчаються, готують фіналістів Всеукраїнських олімпіад, змагань, конкурсу-захисту робіт МАН, діляться своїм досвідом.

14 березня вчитель Гетьманського ліцею Юлія Міщенко запросила до себе на гостину колег, щоб розповісти про цифрові платформи, сервіси, інструменти, які використовує в своїй роботі. Юлія Василівна не просто продемонструвала можливості Mentimetr, Kahoot, WordItOut, Learning apps, oncoo dee, Word Wall, Padlet, сервісів для створення інтерактивних вправ, кросвордів, головоломок,  а запропонувала учасникам створити власні, подивитися, як це працює і як користуватися на очних та дистанційних уроках.

Консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Бойко наголосила на тому, що сучасним дітям не завжди достатньо підручника і дошки, їм ще потрібен креативний та творчий вчитель з арсеналом ідей, інструментів, цікавинок, які зроблять освітній процес цікавим, захоплюючим і продуктивним. Адже треба враховувати особливості сучасних дітей, їхнє ставлення до гаджетів та цифрових застосунків.

Зустріч вдалася цікавою, корисною, продуктивною.Атмосфера, що панувала в кабінеті сприяла інтерактиву, взаємодії, спілкуванню, обміну досвідом.

Щира вдячність Гетьманському ліцею, зокрема Светлана Демчук, за гостинність, а колегам, які попри завантаженість, повітряні тривоги знайшли час прийти на консультування і взяти собі до інструментарію нові й цікаві "родзинки".


Брейн-ринг, присвячений всесвітньому Дню числа Пі

14 березня людство, чи, щонайменше, його частина, небайдужа до математики, відзначає день числа „Пі”. Число „Пі” – математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжині його діаметра.

Комусь може здатися, що в цьому нічого особливого, та, якщо розрахувати довжину екватора Землі з використанням числа Пі з точністю до дев’ятого знака, помилка в розрахунках складе всього близько 6 мм. Тридцяти дев’яти знаків після коми в числі Пі досить для обчислення довжини кола, що оперізує відомі космічні об’єкти у Всесвіті, з похибкою не більшою, ніж радіус атома водню!

Саме цьому дню 12 березня був присвячений брейн-ринг, що відбувся на базі Київського обласного  комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді». Взяти участь зголосилися сім команд, через поважні причини дві з них не змогли долучитися. Юні математики п’яти освітніх закладів Білоцерківської громади продемонстрували неабиякі знання з математики, проявили креативність, логічне мислення, продемонстрували командний дух та інтерес до предмета.

Модератором і натхненником заходу стала Минзар Світлана Анатоліївна, директор Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу “Мала академія наук учнівської молоді».

Креативний ведучий брейн-рингу, Лагодзінський Олександр Євгенійович, молодший науковий співробітник відділу математичних проблем механіки та теорії керування Інституту математики НАН України (ІМ НАН України), створив позитивну атмосферу змагань, під час яких учасники розв’язували логічні задачі, вирішували нестандартні завдання, що часом виникають у житті, жартували, обговорювали результати, вчилися взаємодіяти.

До слова, подібний захід у цей час проходив також в університеті ім. Грінченка, колектив якого готував матеріали змагань.

За рішенням журі всі команди стали переможцями: було присуджено по два дипломи ІІІ та ІІ ступенів, один диплом І ступеня. Кожен учасник отримав іменну відзнаку, найактивніші – додаткову за генерацію ідей.

Нагороди отримали педагоги, які готували команди та консультанти КУ БМР ЦПРПП, які сприяли організації та залученню команд до участі, вболівали за кожну команду й морально підтримували кожного.

Дякуємо організаторам за свято математики у такий складний час, за підвищення інтересу до вивчення цього предмету, за теплу та доброзичливу атмосферу під час змагань.

Вітаємо колег із високими досягненнями!!!

У надзвичайно складні часи для нашої держави освітяни не просто продовжують якісно працювати, налагоджувати стосунки із учнями, підтримувати ЗСУ, українських людей, а ще й діляться власним досвідом на різних рівнях. Так, педагоги Білоцерківської громади стали учасниками всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023».

21 лютого 2023 року відбувся фінальний етап першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» з номінації «Початкова освіта». Педагоги змагалися у двох випробуваннях: «Методичний практикум» та «Практична робота».

За результатами обох випробувань Сімех Вікторія Іванівна, учителька початкових класів Білоцерківської гімназії слов’янських мов – початкової школи №1 Білоцерківської міської ради стала Лауреатом першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» з номінації «Початкова освіта» стали:

А 27 лютого 2023 року завершився фінальний етап І туру конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації  «Основи здоров’я». Педагогам-фіналістам Київщини пропонувалося пройти два випробування: «Практична робота» і «Методичний практикум». Конкурсанти продемонстрували високий рівень предметно-методичної компетентності, гнучкість педагогічного мислення та вміння використовувати сучасні прийоми й методи для організації освітнього процесу.

За підсумком конкурсних випробовувань Ткачук Василь Вікторович, учитель Білоцерківської гімназії – початкова школа №5 Білоцерківської міської ради Київської області виборов перемогу у фінальному етапі І туру конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації  «Основи здоров’я» .

 

Вітаємо наших колег, бажаємо  подальших успіхів та досягнень, перемог і нагород, здійснення задумів під мирним українським небом!

Дякуємо Збройним силам України за можливість жити, творити, працювати, досягати!


САЙТ 1.pptx

    Участь у онлайн-навчанні з підготовки тренерів щодо впровадження професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»

Романюк Оксана Валеріївна – консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» була залучена до онлайн-навчання з підготовки тренерів щодо впровадження професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти»

Навчання тривало з 07 лютого по 16 березня 2023 року за сприянням Міністерства освіти і науки України з Українським інститутом розвитку освіти у партнерстві з видавництвом «Ранок».

Мета навчання: підготувати тренерів щодо формування та розвитку компетентностей керівників (директорів) закладів дошкільної освіти щодо використання Стандарту під час професійної діяльності та особливого професійного зростання.

Спікери навчання Ольга Косенчук, кандидат педагогічних наук, доцент, начальник відділу дошкільної освіти УІРО, та Ольга Байєр, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» організували та  провели з слухачами курсів цікаві лекційні заняття, надали можливість обговорення та висловлення своїх думок, пропонували своє бачення теми та використання у практику.

Разом з модераторами груп Оксаною Гурою, Аллою Регент, Ольгою Стягуновою та Оксаною Болотовою учасники навчання виконували практичну роботу в групах, що надавало змогу прорефлексувати після отриманих знань та навчання. Приємно, що одним з модераторів заходу виступила вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №8 «Золотий півник» - Болотова Оксана Миколаївна.

Після виконання самостійних робіт, складання підсумкового тесту та анкети слухачі отримали сертифікати тренерів та в подальшому змогу використати напрацьовані спільні матеріали та матеріали фахівців заходу.

Тиждень педмайстерності.pptx

Тиждень педагогічної майстерності в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №18 «Ясочка»

16 березня в закладі було проведено Тиждень педагогічної майстерності для вихователів старших груп міста з проблеми  «Способи використання художніх творів у повсякденному житті».

      Вихователь Ліна Кубенко розкрила  актуальність проблеми оновлення методів роботи з літературними творами.

Як повернути дитину обличчям до багатющої скарбниці художньої літератури та фольклору, як прищепити любов до книги, виробити потребу читати? Як зробити художню літературу дієвим чинником розвитку і виховання дошкільника? Шляхи вирішення цих питань можливі за умови забезпечення активного сприйняття твору, максимально повного емоційного переживання й проживання подій, взаємин, почуттів, про які  йдеться в творі.

Зменшення ролі книжки в житті сучасної родини, а відповідно й дитини, втрата ціннісного ставлення до неї як до джерела знань, духовного й душевного зростання — це негативні риси сучасного суспільства. Тому вихователі повинні докласти зусилля, щоб зацікавити дітей  читанням книг.

Творчі заняття для малечі.pptx

Творчі заняття для малечі від педагогів Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області 

Педагоги Білоцерківського закладу дошкільної освіти №31 «Незабудка» долучилися до поповнення рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту», що розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України.

Педагогічні працівники запропонували до розгляду та використання в освітньому процесі свої професійні доробки.

Для розділу «Поради логопеда» вчитель - логопед Катерина Ящун підготувала артикуляційні вправи, а розділ «Особистість дитини» поповнено веселою руханкою від інструктора з фізичного виховання Інги Єрмак.

Педагоги закладу докладають всіх можливих зусиль для підтримки дошкілля України під час повномасштабної війни.

Тримаймо освітянський стрій! Все буде Україна!

Презентация Microsoft PowerPoint.pptx

Флеш-семінар для вчителів мовно-літературної галузі з проблеми «Інтернет-технології в системі роботи сучасного вчителя»


15 березня 2023 року на базі ліцею «Білоцерківський колегіум» у форматі Meet-конференції проведено флеш-семінар для вчителів мовно-літературної галузі з проблеми "Інтернет-технології в системі роботи сучасного вчителя".

Туліветрова Наталія Миколаївна, учитель української мови і літератури, зарубіжної літератури ліцею «Білоцерківський колегіум», поділилася своїм досвідом роботи з вищезазначеної теми. Наталія Миколаївна підготувала добірку кращих онлайн-ресурсів, які мотивують учнів вивчати українську мову в межах та понад межі шкільної програми, та полегшує їм підготовку до здачі ЗНО.

Усі запропоновані інтернет-ресурси не є комерційними. Кожен охочий може користуватися ними безкоштовно у вільному доступі: «Тренажер з правопису української мови», безкоштовний онлайн-курс «Сучасна українська мова», «Лайфхаки з української мови», EdEra Books, «Є-Мова», експрес-уроки з Олександром Авраменком, додаток «Mova», «Мова – ДНК нації», сервіс Pixton, застосунок для гаджету R.I.D., онлайновий сервіс веб.2.0 Learning Apps., сайт «Український ерудит», Kahoot тощо.

Черняк Наталією Василівною, учителем української мови і літератури, було продемонстровано фрагмент позакласного заходу в режимі онлайн «Мистецький вернісаж «Кожна дитина – то справжня перлина», до якого були залучені учні 7, 8, 10 класів. Ліцеїсти розповідали про свої захоплення, показували власні картини, читали вірші, прозу… Новицька Є. зіграла на фортепіано мелодію «Щедрик» М.Леонтовича; Бойко В. провела віртуальну екскурсію, показуючи власні картини; Злочевський Б. прочитав авторський вірш «Донбас», присвячений дітям війни; Дроздова В. поділилася досягненнями у царині живопису. У віртуальній світлиці «вернісажу» прозвучала «Мелодія Скорика», яку виконав на саксафоні Цаценко Є. Власну прозову збірку презентувала Божик А. та зачитала новелетку «Ми тебе любимо…». Завершили захід мелодією «Ой у лузі червона калина…» у виконанні Новицької Є.

Такі віртуальні мистецькі зустрічі спонукають як учнів, так і педагогів до творчості навіть в екстремальних умовах війни. «У кожній людині є сонце, тільки дайте йому світить!», - ці слова грецького філософа Сократа, сказані більше тисячоліття тому, стали актуальними. Сьогодні, як ніколи, важливо побачити у кожній дитині «сонце», віднайти «перли», не дати загубитися їм серед буденності, допомогти розправити крила…

Творчий учитель уже сам по собі спонукає дитину до розвитку й удосконалення. Тому те, чи будуть учні відчувати потяг до знань, порив до чогось нового, до самовдосконалення і саморозвитку, значною мірою залежить від творчості та майстерності педагогів. Тому продовжуємо сіяти в душах дітей розумне, добре, вічне.

 


Математичний брейн-ринг.pptx

Математичний брейн-ринг присвячений Міжнародному дню числа Пі та Міжнародному дню математики 

14 березня людство, чи, щонайменше, його частина, небайдужа до математики, відзначає день числа „Пі”. Число „Пі” – математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжині його діаметра.

Комусь може здатися, що в цьому нічого особливого, та, якщо розрахувати довжину екватора Землі з використанням числа Пі з точністю до дев’ятого знака, помилка в розрахунках складе всього близько 6 мм. Тридцяти дев’яти знаків після коми в числі Пі досить для обчислення довжини кола, що оперізує відомі космічні об’єкти у Всесвіті, з похибкою не більшою, ніж радіус атома водню!

Саме цьому дню 12 березня був присвячений брейн-ринг, що відбувся на базі Київського обласного  комунального позашкільного  навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді». Взяти участь зголосилися сім команд, через поважні причини дві з них не змогли долучитися. Юні математики п’яти освітніх закладів Білоцерківської громади продемонстрували неабиякі знання з математики, проявили креативність, логічне мислення, продемонстрували командний дух та інтерес до предмета.

Модератором і натхненником заходу стала Минзар Світлана Анатоліївна, директор Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу “Мала академія наук учнівської молоді».

Креативний ведучий брейн-рингу, Лагодзінський Олександр Євгенійович, молодший науковий співробітник відділу математичних проблем механіки та теорії керування Інституту математики НАН України (ІМ НАН України), створив позитивну атмосферу змагань, під час яких учасники розв’язували логічні задачі, вирішували нестандартні завдання, що часом виникають у житті, жартували, обговорювали результати, вчилися взаємодіяти.

До слова, подібний захід у цей час проходив також в університеті ім. Грінченка, колектив якого готував матеріали змагань.

За рішенням журі всі команди стали переможцями: було присуджено по два дипломи третього та другого ступенів, один диплом першого ступеня. Кожен учасник отримав іменну відзнаку, найактивніші – додаткову за генерацію ідей.

Нагороди отримали педагоги, які готували команди та консультанти КУ БМР ЦПРПП, які сприяли організації та залученню команд до участі, вболівали за кожну команду й морально підтримували кожного.

Дякуємо організаторам за свято математики у такий складний час, за підвищення інтересу до вивчення цього предмету, за теплу та доброзичливу атмосферу під час змагань.

Вітаємо переможців, бажаємо подальших звершень!!!

Творча студія ЗДО 36.pptx

Творча  студія  «Школа управлінської  майстерності» директорів  ЗДО БМТГ «Педагогічна рада  та її повноваження як колегіального органу управлінням закладом дошкільної освіти, практичний етап організації засідань та виконання рішень»

8 березня 2023 року відбулося засідання творчої  студії  «Школа управлінської  майстерності» директорів  закладів дошкільної освіти БМТГ на тему: «Педагогічна рада та її повноваження як колегіального органу управлінням закладом дошкільної освіти, практичний етап організації засідань та виконання рішень», яка проходила  на базі Білоцерківського ЗДО №35 «Вербиченька» Білоцерківської міської ради Київської області. 

Директор Білоцерківського ЗДО №36 «Ромашка» Шульга Марія Анатоліївна обговорила з присутніми питання повноваження педагогічної ради як колегіального органу управління закладом дошкільної освіти. Головна мета педагогічної ради – об’єднати зусилля колективу для підвищення рівня організації освітнього процесу, впровадження в практику досягнень педагогічної науки та передового досвіду. Результативність роботи педагогічної ради залежить від уміння керівника забезпечити виконання прийнятих рішень.

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №36 «Ромашка» Коваленко Неля Ярославівна поділилася досвідом щодо діяльності педагогічної ради, акцентувала увагу на алгоритмі підготовки та проведенні засідань.

Педагогічна рада – це об’єднання педагогів, які дійсно радяться, а не просто присутні на засіданні, саме така рада приносить професійне задоволення, впевненість, бажання здійснювати окреслене.


методичний міст для вихователів старших груп.pptx

Методичний міст вихователів старших груп міста «Організація краєзнавчого проєкту: «Міні-скульптури Білої Церкви – символи історичних подій міста»

8 березня 2023 року в Білоцерківському закладі дошкільної освіти №18 «Ясочка» відбувся методичний міст вихователів старших груп міста із теми «Організація краєзнавчого проєкту: «Міні-скульптури Білої Церкви – символи історичних подій міста».

Присутні мали змогу познайомитися з міні-скульптурами нашого міста, що  допомогло їм «відкрити» для себе рідне місто та його видатні події.

Вихователь закладу  Зінаїда Кулініч презентувала свій досвід роботи, акцентувавши увагу на тому, як виникла ідея вивчення історії міста з дітьми старшого дошкільного віку через ознайомлення з міні-скульптурами та шляхи її реалізації.   

А вихователь Леся Палкіна  продемонструвала, як практично організувати проєктну діяльність у групі.

Презентація - Парціальна програма.pptx

               Презентація парціальної програми

               «Розвивальне читання для дошкільнят»

               (за методикою Людмили Шелестової)

Розвиток мовлення дитини в новій редакції Базового компонента дошкільної освіти справедливо подано як один з основних освітніх напрямків. Причому акцент зроблено не на розв’язанні окремих завдань, а на цілісному підході до формування мовленнєвої компетентності як одного з ключових критеріїв та водночас вагомої умови становлення мовленнєвої особистості дошкільника.

У Базовому компоненті дошкільної освіти наголошується на взаємопов’язаності та взаємозалежності всіх складників мовленнєвої компетентності: фонетичного, лексичного, граматичного, діалогічного, монологічного. Формування відповідних умінь має втілюватися у різних формах і видах мовленнєвої комунікації.

Авторським колективом: Шелестова Л.В. - доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу дидактики, педагогами. Біла Церква: Романюк О.В. – консультант КУ БМР «ЦПРПП», Кроха З.І. – директор Білоцерківського ЗДО №2 «Берегиня», Сич Н.О. – вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №35 «Вербиченька», Волокова Г.Г. – вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №18 «Ясочка», Беспалько Н.І. - вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №30 «Росиночка», Гнатенко Л.М. - вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №7 «Орлятко», Старунська В.І. – вихователь Білоцерківського ЗДО №31 «Незабудка» була розроблена Парціальна програма «Розвивальне читання для дошкільнят» за авторською методикою Л. Шелестової «Розвивальне читання» з метою навчання читання дошкільників, формування позитивного ставлення до цього процесу й до пізнавальної діяльності загалом.

Програма містить освітні завдання та зміст роботи за робочим зошитом «Вчимося читати» Л.Шелестової для дітей 4, 5, 6 року життя, методичні поради як для педагогів так і для батьків. Теми в програмі викладені від простого до складного, враховуючи зміст мовленнєвого розвитку відповідно Базового компонента дошкільної освіти кожної вікової групи. Підібрано обладнання та матеріали до кожної теми, виділено форми та методи роботи як на занятті, у повсякденному житті так і у роботі з батьками.

Програма схвалено для використання в освітньому процесі закладів дошкільної освіти Київської області та рекомендовано до друку науково-методичною радою КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» (протокол №5 від 13 жовтня 2022 року). Дана програма розрахована для використання педагогічними працівниками дошкільної освіти, студентами і викладачами педагогічних вишів, батьками.

Презентація Порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти».pptx

Участь у презентації Порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти»


02 березня 2023 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова  освітянській спільноті було презентовано друковану версію Порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти». У заході взяли участь і представники нашого міста: директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський та голова відокремленого підрозділу ВГО «АПДО»  м. Білої  Церкви  Оксана Болотова.

Під час презентації Порадника для директора закладу дошкільної освіти було обговорено  важливі питання формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти.

Впевнені, що поради та рекомендації, які представлені у Пораднику допоможуть кожному закладу дошкільної освіти досягти успіху та забезпечити якість освіти.


Співпраця педагогів дошкілля м. Білої Церкви з видавництвом «Генеза» 

Усі ми знаємо, яким непростим є перехід малечі від дошкільного дитинства до початкової школи. Нова соціальна реальність, нові умови та вимоги іноді непросто даються дитині. Тому завдання нам – дорослим – допомогти маленькій (зовні), але з великим внутрішнім світом, особистими поглядами, хвилюваннями, відчуттями людині зануритися в новий світ.

         Для забезпечення комфортного переходу до наступної ланки здобуття освіти видавництвом «Генеза» підготовлено комплект «Буду вправним першачком».

Вихователі – методисти Галина ВОЛКОВА (Білоцерківський ЗДО №18 «Ясочка»), Наталія ЯЦЮК (Білоцерківський ЗДО №31 «Незабудка») долучилися до розробки планування освітнього процесу та стали співавторами посібників «Розгорнуте календарно – тематичне планування за НМК «Буду вправним першачком. Зима. Середня група».

Посібники пройшли апробацію в різних регіонах України в реаліях закладів дошкільної освіти, різних за типами, підпорядкуванням, освітньою інфраструктурою, наповнюваністю груп та отримали схвальні відгуки педагогів – практиків.

Зустріч педагогів ЗДО БМТГ з Геннадієм Чепурним.pptx

Зустріч педагогів закладів дошкільної освіти БМТГ з  Геннадієм Чепурним

28 лютого 2023 року відбулась зустріч працівників дошкілля БМТГ з Геннадієм Чепурним,  освітнім технологом, психологом, педагогом, засновиком «Академії перспективної освіти і бізнесу», керівником  Міжнародної школи «Освітня мнемотехніка», президентом  асоціації розвитку творчої особистості «ВАРТО», головою оргкомітету міжнародного фестивалю освітніх технологій «ПЕРСПЕКТИВА», автором методичного посібника «Освітня мнемотехніка», членом  Асоціації працівників дошкільної освіти України, автором  проекту  «Майстер спілкування»

Зустріч була організована Оксаною Романюк, консультантом  КУ БМР ЦРПП за сприяння Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради.

В рамках зустрічі відбулося навчання за темою  «Управління конфліктами та протидія  маніпуляціям» та ознайомлення педагогів з технологією «Освітня мнемотехніка»: дошкілля.

До навчання за темою  «Управління конфліктами та протидія  маніпуляціям» , що відбулося у Білоцерківському ЗДО №21 «Малятко», долучились 55 педагогів закладів дошкільної освіти БМТГ (директори ЗДО, вихователі-методисти, практичні психологи, вихователі).  Під час зустрічі педагоги ознайомилися не лише з причинами виникнення конфліктів, поняттями конфліктогенів і синтонів, а й з реально діючими методиками управління конфліктами, вчились відповідати на провокаційні запитання, керувати своїми емоціями, правильно критикувати та переконувати під час виникнення конфліктних ситуацій.  Геннадій Чепурний ознайомив присутніх з моделями психологічного контролю та надав скрипти/мовні заготовки для емоційного контролю опонента. Цікавими були поради щодо захисту дітей від булінгу і мобінгу  та розпізнання маніпуляцій і нейтралізації маніпуляторів.

У приміщенні Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка відбулася  друга зустріч Геннадія Чепурного з працівниками  закладів дошкільної освіти, під час якої педагогам була презентована технологія «Освітня мнемотехніка»: дошкілля, яка зібрала понад 230 учасників.  Адже  проблеми розвитку  мовлення та формування навичок засвоєння складної інформації,– актуальні як для вихователів, так і для батьків та їх дітей. Геннадій Чепурний познайомив  присутніх з технологією «Освітня мнемотехніка»: дошкілля, яка спрямована на формування відповідних методичних  навичок у фахівця дошкільної освіти, для розуміння системного підходу щодо засвоєння складної для дітей інформації. Педагогам було презентовано методичне забезпечення технології Освітня мнемотехніка».

Дякуємо Геннадію Чепурному за професійне спілкування та можливість отримати надзвичайно корисну і цікаву інформацію.

Дякуємо ЗСУ за нашу безпеку, за можливість навчатися і працювати у складні часи. Тримаємо свій освітянський стрій! 

Консультування заступників.pptx

Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з НВР

Розвиток технологій, виникнення нових підходів і методик, виклики часу постійно вносять зміни в освітній процес. Педагоги - це люди, у яких немає якоїсь стабільності, бо в їхньому професійному житті змінюються покоління учнів, з'являються свіжі ідеї, відбувається постійний процес пошуку цікавого, сучасного, інноваційного, та й світ настільки стрімко розвивається, що вчителювання нагадує нескінченний челендж.

У Центрі професійного розвитку педагогічних працівників нашої громади ретельно відслідковуються нові можливості для закладів, проєкти, програми, стратегії. Так, 28 лютого консультативно-методичний практикум був присвячений нововведенням в освіті. Директор Центру, Владислав Висторонський, презентував програму великої трансформації "Освіта 4.0: український світанок", окреслив перспективи її впровадження та прогнозовані результати.

Сучасна школа має бути такою, щоб там було комфортно вчитися, працювати, спілкуватися. Тому залишати її колишньою не можна. Наталія Поліщук, заступник директора БПМЛГ #16 поділилася досвідом того, як вони в тандемі з директором вчаться бути мудрими керівниками, працюючи в експерименті, де навчають менеджерів освітніх змін. Наталія Петрівна із неабияким захопленням розповіла, як вони з Анатолієм Михайловичем переймають досвід інших керівників області, як вдосконалюють свою роботу і вірять у перспективу якісного управління новітнім освітнім закладом.

Заступник директора ПНЗ "Міцва-613" Людмила Бакун поділилася тим, яким у найближчі кілька років буде новий ліцей. В голосі відчувався якийсь жаль за старим закладом з його традиціями, звичаями і разом із тим віра в те, що новий - зможе стати шкільною домівкою для багатьох білоцерківських дітей.  Це буде не просто приміщення із затишними аудиторіями, урбансадами, просторами для ігор, освіти, дозвілля, а ліцей, що продовжить впроваджувати проєкти і програми, до яких колектив долучається постійно. Людмила Михайлівна із гордістю говорила про результати та досягнення учнів, педагогів, про підтримку уряду Ізраїлю, а головне, про те, яке важливе місце займає Україна в серцях усієї шкільної родини.

Консультант Центру Олена Гайдаєнко зосередила увагу колег на тому, наскільки важливо спілкуватися в колективі, радитися, шукати ідеї, розбирати складні питання разом. Вона говорила про педагогічну раду, основна роль якої, як колегіального органу, - приймати спільні рішення. Адже, якщо людина долучається до процесу прийняття рішень, вона відчуває підвищену відповідальність за впровадження. Олена Анатоліївна запропонувала цікаві форми проведення педагогічних рад, ідеї щодо тематики та розподілу ролей, нагадала про законодавчу базу. А Тетяна Бондарук, заступник директора Гімназії 13 поділилася практичним досвідом проведення педагогічних рад в закладі.

Звісно, працювати за звичкою просто, а зміни потребують наполегливої праці, постійного навчання, витрат часу й зусиль. Але, спостерігаючи за результатами, розуміємо, що воно того варте, адже всі процеси імпрувменту призводять до якості та ефективності для всіх учасників освітнього процесу.

З вірою в Перемогу, із вдячністю ЗСУ працюємо для кращого майбутнього нашої країни!


Майстер- клас.pptx

Майстер-клас "Формування художньо-естетичної компетенції на уроках літератури та в позаурочний час"

27 лютого 2023 року в Білоцерківському опорному ліцеї-гімназії №20 відбувся майстер-клас  для вчителів мовно-літературної галузі  Білоцерківської громади «Формування художньо-естетичної компетенції на уроках літератури та в позаурочний час».

       Присутні мали змогу відвідати «Мистецьку кав’ярню» та пригоститися «смачною кавою» з літературними приправами, що посприяло створенню  творчої та доброзичливої атмосфери, налаштувало всіх  на креативну активну діяльність протягом усього онлайн-спілкування.

       Господарі «Мистецької кав’ярні», учителі зарубіжної літератури Вікторія Івахненко та Любов Ратушна, презентували свій досвід, акцентувавши увагу учасників на важливості використання сучасних підходів у викладанні літератури та формуванні в учнів естетичних потреб, а саме – потреби в спілкуванні з прекрасним у всьому розмаїтті багатства і глибини  його змісту – в естетичній насолоді, діяльності у різних сферах людського буття, адже особистісному  вихованню в сучасному закладі освіти приділяється особлива увага, оскільки з розвитком  естетичних  потреб особистості  зростає  духовне збагачення учня, культура його почуттів і переживань.

       Учителям-словесникам було продемонстровано фрагменти уроків  у 5-А класі (урок-квест «Аліса в Країні Див») та в 7-Г класі (урок з елементами тренінгу за твором Дж.Олдріджа «Останній дюйм») 

Презентація сесії фізкерівників 2023р..pptx

Методична сесія  інструкторів  з фізкультури  закладів дошкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади «Використання КВЕСТ – технології у роботі інструктора з фізичної культури»

27 лютого 2023 року  відбулася  методична сесія для інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти на тему «Використання КВЕСТ – технології у роботі інструктора з фізкультури»,  яка проходила  на базі Білоцерківського ЗДО №9 «Тополинка» Білоцерківської міської ради Київської області. 

Вихователь – методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №4 «Оберіг»  Чередніченко Людмила Павлівна  розкрила питання методичних аспектів організації квесту в сучасному закладі  дошкільної освіти.

 

Інструктор з фізкультури Шліхта Олена Миколаївна  поділилась власним досвідом використання КВЕСТ - технології у роботі та практичними напрацюваннями використання нетрадиційного обладнання.

 

По закінченню теоретичної частини сесії Олена Миколаївна презентувала педагогам практичний кейс та провела разом з педагогами активну, захоплюючу, енергійну та оригінальну гру, яка допомогла їм  самостійно знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати, розв’язувати поставлені завдання, розвивати пізнавальну діяльність і формувати ключову компетентність.

 

Проведена методична сесія переконала  учасників в тому, що дана технологія використання квестів дозволяє піти від традиційних форм навчання дітей і значно розширити рамки освітнього простору, адже квест — не тільки  весела динамічна гра, він ще й має неосяжні освітні можливості. Квест як форма освітньої  взаємодії легко адаптується до будь-якої навчальної дисципліни та дає змогу інтегрувати гру в навчання, а навчання в життя.


Курси Шашки Модуль 3.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти 


27 лютого 2023 року закінчили свою роботу авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти».

Лектором курсів виступила Романюк Оксана – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області. Навчання проходили за програмою підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання.

Слухачі протягом усього курсу мали змогу прослухати лекційні заняття (відео-лекції, відеоматеріали, презентації), виконати самостійну роботу за темами та отримати сертифікати по результатам виконаних практичних робіт. Педагоги ознайомилися з програмою та методичними рекомендаціями з навчання дітей старшого дошкільного віку «Цікаві шашки», отримали цікаві поради під час навчання шашкової гри дітей дошкільного віку від чемпіонки країни, чотириразової чемпіонки світу з шашок Надії Чижевської та матеріали щодо ведення турнірів.

 

Приємністю було почути схвальні слова щодо отримання інформації слухачами та бажання використовувати в освітньому процесі свого закладу навчання спортивно-інтелектуальної гриу шашки серед дітей дошкільного віку.


САЙТ МОДУЛЬ 2.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти 


24 лютого 2023 року продовжили свою роботу авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти», обсягом 30 годин/1 кредит ECTS.

Лектором курсів виступила Романюк Оксана – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області та Надія Чижевська – майстер спорту України міжнародного класу з шашок.

Слухачі отримали цікаві поради під час навчання шашкової гри дітей дошкільного віку від Надії Чижевської. Яка продемонструвала різні рішення позицій, комбінацій на шашковій дошці, відповіла на ряд запитань від слухачів. Своєю інформацією зацікавила педагогів щодо використання в освітньому процесі спортивно-інтелектуальної гри в шашки.


звіт проведеного заходу.ppt

Педагогічна студія «Сторітелінг  в роботі з дошкільниками»


24 лютого 2023 року вчитель-логопед  Білоцерківського закладу дошкільної освіти №23 “Дзвіночок” Людмила ЯРМОЛЕНКО провела для колег місцевої територіальної громади педагогічну студію  з проблеми: «Сторітелінг  в роботі з дошкільниками»

Під час роботи педагогічної студії Людмила Анатоліївна розкрила  особливості інноваційної технології та познайомила з інструментарієм сторітелінгу. Запропоновано рекомендації для вчителів-логопедів/вихователів щодо використання пасивного сторітелінгу й передачі з його допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери дитини.

Серед складових активного сторітелінгу було розкрито специфіку організації й проведення  роботи з картами Проппа, кубиками Історій, адаптованими коміксами, формування на їх основі художньо-мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності педагогів.

Фото метод. студія Шахи.pptx

Методична студія «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку» 

Світ логіки та емоцій – чудовий і пристрасний світ зі своїми злетами й падіннями, радощами і печалями. У наших силах, шановні педагоги, подарувати дитині золотий ключик у цей чарівний світ. Безсумнівно, що вміння грати в шахи допоможе маленьким “теоретикам” активізувати процесимислення, а “мрійникам” дасть змогу зосереджуватися.

З метою підвищення професійної компетентності педагогів щодо формування шахово-ігрової компетентності дітей, 23-го лютого на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №19 «Кобзарик» було організовано чергове засідання методичної студії з теми: «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку».

Під час роботи студії Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» презентувала Програму і методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку «Мудрі шахи», як варіативного складника освітнього напряму «Особистість дитини. Спортивні ігри. Шахи». (Мудрі шахи: програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи / В. В. Семизорова, О. І. Духновська, Л. Ю. Пащенко. – Тернопіль : Мандрівець, 2020. – 76 с.Схвалено для використання у закладах дошкільної освіти комісією з дошкільної педагогіки і психології Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (лист ІІТЗО від 02.10.2020 р. № 22.1/12-Г-803)

Вихователь-методист Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» Валентина ВОЙДЕВИЧ розкрила проблему організації освітнього процесу з навчання дошкільників гри в шахи.

Людмила ПАЩЕНКО, Олена ДЕСЯТНИК, вихователі Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик» під час практичної частини ознайомили  з досвідом роботи над окремими.

Наприкінці зустрічі учасники поділилися враженнями та визначили завдання для самостійного опрацювання до наступного засідання.

Міжнародний день рідної мови Білоцерківський ЗДО 11 ДИВОГРАЙ.MOV

Челендж «Любіть рідну мову» Білоцерківський ЗДО №11 «Дивограй»

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко

  Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

   Рідна мова – важливий елемент культурної та національної свідомості людини. Це не просто засіб спілкування, а й історія народу, його світогляд. Мова – це найсильніший інструмент розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

   Педагоги нашого закладу дошкільної освіти  також долучилися до святкування Дня рідної мови та взяли участь у челенджі «Любіть рідну мову», приуроченого до цієї дати.

Білоцерківський ЗДО 17 Фото Семінар Нац.Патр.виховання.pptx

Семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання дітей в освітньому процесі дошкільного закладу» 

Продовж місяця у Білоцерківському закладі дошкільної освіти № 17 «Усмішка» проходив семінар-практикум з проблеми: «Національно-патріотичне виховання дітей в освітньому процесі дошкільного закладу» .

      Під час проведення  занять педагоги:

-      проаналізували завдання національно-патріотичного виховання дошкільників відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, освітніх програм «Дитина» та «Українське дошкілля»;

-  познайомились з досвідом роботи вихователя дошкільного закладу Лужецької Л. А. щодо формування знань дітей про символи нашої держави;

-       розглянули питання про значення художнього слова у формуванні соціально-громадянської компетентності дошкільників;

-     обговорили актуальність використання народних ігор та забав в освітньому процесі закладу дошкільної освіти, вправлялись в їх організації та проведенні;

-   практичне заняття по вихованню почуття патріотизму в сучасних дошкільників засобами музичного мистецтва провела музичний керівник Степаненко Н. В.

Проведення семінару-практикуму сприяло підвищенню теоретично-практичної підготовки педагогів щодо національно-патріотичного виховання  дошкільників, збагатило їх педагогічний досвід різноманітними формами та методами роботи з дітьми.

САЙТ МОДУЛЬ 1.pptx

Авторські курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти

20 лютого 2023 року розпочалися авторські курси підвищення кваліфікації педагогів з різних областей України в рамках Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників дошкільної освіти» з курсу «Формування спортивно-ігрової компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти», обсягом 30 годин/1 кредит ECTS.

   Лектором курсів виступила Романюк Оксана Валеріївна – консультант Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Київської області.

 Мета курсу: зацікавити педагогів щодо використання в освітньому процесі спортивно-інтелектуальної гри в шашки;удосконалити навички шашкової компетентності педагогів; сформувати бажання використовувати навчання шашкової гри в освітньому процесі та у повсякденному житті дитини;використовувати форми роботи щодо залучення батьків до спільної діяльності у навчанні та використання в родинному колі знань, умінь, навиків шашкової гри.

   Форма підвищення кваліфікації: дистанційна з використанням платформи ZOOM та вайбер-групи.

    На курс зареєструвалося 68 учасників з різних регіонів України.

Презентация Microsoft Office PowerPoint.ppt

Професійний кейс «Українські народні ігри як засіб національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку під час музичної діяльності» 

20 лютого 2023 року для колег місцевої територіальної громади вмістом свого професійного кейсу з проблеми: «Українські народні ігри як засіб національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку під час музичної діяльності» поділилась музичний керівник Білоцерківського закладу дошкільної освіти №23 “Дзвіночок” Тетяна МЕЛЬНІЧЕНКО.

    У матеріалі професійного кейсу педагог розкрила особливості організації освітньої роботи щодо залучення нового покоління до системи культурних цінностей свого народу і своєї держави, формування на цій основі самосвідомості та цінностей дитини засобами українського фольклору та народних ігор в контексті традицій, звичаїв та обрядів українського народу. Подані матеріали сприятимуть підвищенню рівня майстерності та обізнаності музичних керівників.

      Серед складових професійного кейсу наведено зразки рекомендованих згідно сезонів та календарної обрядовості народних ігор для дітей старшого дошкільного віку, їх класифікація й методика організації та проведення. Запропоновано малі фольклорні жанри для використання в ході гри, перед початком або по її завершенню та рекомендації щодо форм роботи із родинами вихованців.

ЗУСТРІЧ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ З ТЕМИ.pptx

Участь педагогів Білоцерківської міської територіальної громади у зустрічі за круглим столом «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»

17-го лютого 2023 року Оксана РОМАНЮК, консультант КУ БМР ЦПРПП, Ольга ДУХНОВСЬКА, директор Білоцерківського ЗДО №19 «Кобзарик», Олена ЛЮКШИНА, директор Білоцерківського ЗДО №21 «Малятко» брали участь у зустрічі за круглим столом із теми: «Якісна дошкільна освіта  в умовах війни»на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова зустріч організувала і провела команда управління Державної служби якості освіти у Київській області за участі в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Віктора АНДРУЩЕНКА та проректора з навчально-методичної роботи Романа ВЕРНИДУБА.

Модератором зустрічі була начальник управління Служби Лілія Кревська.

Учасники заходу: декан педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Тарас ОЛЕФІРЕНКО, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків Олена МАТВІЄНКО, завідувач кафедри дошкільної освіти Ганна ЦВЄТКОВА, завідувач кафедри практичної психології Олександр МИТНИК, заступник начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області Володимир ЩАСНИЙ, провідний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Київській області Ігор БОЧАРОВ, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради Лариса ЛАХТАДИР, директор Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради Наталія ОСАДЧА, керівники органів управління освітою територіальних громад, директори та методисти закладів дошкільної освіти Київської області.

З вітальним словом до присутніх звернувся в.о. ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України Віктор АНДРУЩЕНКО.

Пан Віктор висловив власні погляди на педагогіку добра і перемоги, наголосив, що радий вітати працівників дошкілля в Університеті, подякував їм за роботу: «Дітей навчати – свята, божественна справа!»

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія КРЕВСЬКА подякувала високоповажному Віктору АНДРУЩЕНКО за співпрацю та можливість проведення освітніх заходів у славетному університеті, який є візитівкою української педагогіки.

«Питання якості освітнього процесу нерозривно пов’язані з питаннями безпечного освітнього середовища, забезпечення психологічної стабільності у закладах дошкільної освіти, - зазначила Лілія КРЕВСЬКА. І вони є пріоритетними для кожного з нас!»

Лілія Богданівна подякувала педагогам, засновникам закладів дошкільної освіти, які багато працюють над створенням безпечних умов навчання. Акцентувала увагу на потребі забезпечення закладів практичними психологами. Адже за їх відсутності відповідна робота проводиться педагогічними працівниками.

Головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Юлія ГУЗЬ розповіла про стратегію розвитку закладу дошкільної освіти.

У ході зустрічі обговорили такі питання:

-       підготовка майбутніх вихователів у воєнний і поствоєнний час: актуальні проблеми та шляхи вирішення;

-  дошкільна освіта: виклики сьогодення та перспективи відновлення у повоєнний період;

-  оптимізація системи цивільного захисту закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дій в надзвичайних ситуаціях;

-     стратегія розвитку закладу дошкільної освіти;

-    безпечний заклад дошкільної освіти: виклики в умовах війни;

-  психолого-педагогічний супровід педагогів та дітей дошкільного віку в умовах війни;

- профілактика агресивної поведінки дитини дошкільного віку як система засобів забезпечення щасливого дитинства;

-  освітній процес закладу дошкільної освіти в умовах війни (досвід комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Петрик» Петрівської сільської ради).

Наприкінці зустрічі учасники напрацювали шляхи співпраці та партнерства задля розвитку якісної дошкільної освіти в Київській області.

Професійний кейс (1).pptx

Професійний кейс для вихователів груп середнього та старшого дошкільного віку «Використання технології саморозвитку Марії Монтессорі у формуванні сенсорно - пізнавальної та логіко - математичної компетентностей дітей дошкільного віку»

 16 лютого 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM конференції було проведено професійний кейс для вихователів груп середнього та старшого дошкільного віку з проблеми «Використання технології саморозвитку Марії Монтессорі у формуванні сенсорно - пізнавальної та логіко - математичної компетентностей дітей дошкільного віку».

   Наталія Яцюк, вихователь - методист закладу, зазначила, що система і технологія, яку  розробила Марія Монтессорі для розвитку дошкільнят, ще 100 років тому і сьогодні вважається найефективнішим і найпрогресивнішим підходом до роботи з дітьми дошкільного віку. Елементи її методики настільки грунтовні і всеохоплюючі, що для людства вона не просто педагог, а філософ, яка змогла систематизувати і дати практичні рекомендації для виховання малюків.

   Вихователі закладу Людмила Войтенко, Жанна Мишенко та Людмила Совтус розповіли про особливості облаштування Монтессорі - середовища та роботи з її сенсорними та математичними матеріалами.

   Учасники професійного кейсу мали змогу переглянути відео роботи дітей дошкільного віку з такими матеріалами як блоки циліндрів, геометричний комод, тактильні мішечки та шумові баночки.

   Наприкінці засідання учасники прийшли до спільного висновку: людський розум є математичним. Він тяжіє до точності, до вимірювання, до порівняння.

    Цей висновок був співзвучним із словами Марії Монтессорі «Без математичного виховання та освіти неможливо ані зрозуміти прогрес нашої епохи, ані взяти в ньому участь».

Новий Презентація OpenDocument

Тренінгове заняття "Навчання та виховання в складні часи"

Життя, навчання й робота в умовах війни часом здаються неможливими. Але український народ за цей рік навчився гідно виходити із складних ситуацій. А українські педагоги вміють навчати не лише в кабінетах, а й в сховищах, під час тривог, в небезпечних обставинах. Часом доводиться приймати непрості рішення і відповідати не лише за своє здоров'я чи навіть життя.

15 лютого для класних керівників громади було проведено тренінгове заняття "Навчання та виховання в складні часи", під час якого освітяни озброїлися не лише теоретичними знаннями про травми, роботу людського мозку, а й практичними порадами щодо того, як знаходити власні ресурси, як відновлюватися, як шукати позитив у непростих життєвих обставинах, як працювати з дітьми, що перебувають у стані стресу, травми тощо. Матеріали переважно було взято із тренінгів, організованих Британською Радою для вчителів англійської мови, що проходили в Польщі.

Попри повітряну тривогу, тренерам вдалося організувати роботу так, щоб кожен відчув свою силу, щоб зміг висловитися, поділитися думками, враженнями, пережити досвідом.

Тренери заходу Бойко Лілія, консультант КУ БМР "Центр професійного розвитку педагогічних працівників", Корнієнко Наталія, методист Навчально-методичного центру психологічної служби  та Вахник Ірина, вчитель Білоцерківської гімназії-початкової школи #7 ім. Геннадія Воробйова отримали унікальну можливість працювати із дуже приємною аудиторією колег, яким важливо вчитися новому,  змінювати і змінюватися, бути підтримкою дітям і батькам. Про це свідчили емоції, відгуки та зворотний зв'язок.

Організатори вдячні гостинній Білоцерківській гімназії-початковій школі  №21 за теплу атмосферу й супровід.

Творча лабораторія (2).pptx

Творча лабораторія «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності» 

07.02.2023 року педагогічним колективом Білоцерківського закладу дошкільної освіти №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області було проведено у форматі Zoom – конференції Творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку закладів дошкільної освіти  Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми «Формування природничо-екологічної компетенції дітей молодшого дошкільного віку в різних видах діяльності».

Відкрила творчу лабораторію для вихователів груп молодшого дошкільного віку керівник методичної комісії Беспалько Наталія Іванівна. Вона ознайомила присутніх з планом роботи і націлила вихователів на активну участь у зібранні. По закінченню зібрання керівник ознайомила присутніх із рекомендаціями щодо формування у дітей молодшого дошкільного віку природничо-екологічної компетенції.

Вихователь-методист Гоц Наталія Олександрівна розкрила питання актуальності формування природничо-екологічної компетенції у дітей дошкільного віку, ознайомила із метою, завданнями, основними принципами екологічного виховання, разом із учасниками лабораторії визначила портрет компетентного педагога для найкращого втілення ідей екологічного виховання.

Вихователь Беганіна Ірина Миколаївна розкрила основні підходи та надала практичні поради по залученню батьків до формування у дошкільників природничо-екологічної компетентності.

Вихователь Клименчук Галина Геннадіївна ґрунтовно розкрила питання формування природничо-екологічної компетентності в різних видах діяльності, надала сучасні поради, презентувала власне бачення вирішення даної проблеми, ознайомила із особливостями організації авторської казки, пошуково-дослідницької, трудової діяльності у дітей молодшого дошкільного віку.

Навчання вчителів у Польщі

Участь вчителів англійської мови у навчальному курсі «Викладання та навчання у важкі часи»

Вчителі англійської мови Білоцерківської міської територіальної громади стали активними учасниками навчального курсу «Викладання та навчання у важкі часи», який проводиться за підтримки Міністерства Освіти і Науки України у рамках глобальної програми Британської Ради «Language for Resilience». Триденні навчання відбувалися в Польщі (Варшава, Закопане, Краків)  в листопаді, в грудні 2022 року та на початку лютого 2023 року. Робоча мова – англійська.

Впродовж трьох днів у дружньому колі з обіймами, сльозами й посмішками учителі обговорювали складні теми щодо викладання у класі з переміщеними дітьми та ділилися своїми емоціями та досвідом щодо ефективної організації занять у складний воєнний час.

Педагоги наразі вже знають, що є травмою і як вона може впливати на здобувачів освіти, на їх поведінку, якою є роль вчителя у травматичних ситуаціях. Цілий набір вправ та технік було надано учасникам для такої роботи.

Другий день навчання був присвячений темі поведінки учнів у залежності від того, як працює людський мозок у стресових ситуаціях та стратегіям регулювання негативної, депресивної поведінки.

Крім того, учасники заходу мали можливість навчитися, як будувати безпечний освітній простір, як розмовляти з дітьми, що робити, щоб учні почувалися захищеними і спокійними.

На думку колег цей курс дуже потрібний вчителям саме сьогодні, щоб допомогти собі та своїм учням у формуванні стійкості до травми та нестабільності.

Три дні насиченої роботи над такою складною темою були захоплюючими й цікавими завдяки тренерам, організаторам, іншим представникам Британської Ради та педагогам із різних куточків України, які готові змінювати обставини, бути тими, хто впроваджує нове, хто обов’язково робитиме своїх учнів щасливішими.  

За підсумками навчання учасники отримали сертифікати, позитивний досвід взаємодії, участі, озброїлися цілим арсеналом технік та інструментів, якими мають ділитися із колегами, впроваджувати їх у своїй освітній діяльності та незабутні враження від країни, яка радо зустрічає наших людей, усіляко підтримує і допомагає.

Новий Презентація Microsoft Office PowerPoint (5).pptx

Зустріч «Сертифікація педагогічних працівників – шлях до професійного зростання» 

  31 січня 2023 р. на базі Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області відбулася зустріч з теми: «Сертифікація педагогічних працівників – шлях до професійного зростання».

    У заході брали участь: начальник відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти управління Державної служби якості освіти у Київській області Людмила Горбата, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області Юлія Гузь, директор Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Владислав Висторонський, директор Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Анатолій Бабенко, заступники директорів, вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Білоцерківської територіальної громади Білоцерківського району Київської області.

    Людмила Горбата, начальник відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти розповіла про терміни та процедуру реєстрації для участі у сертифікації педагогічних працівників.

   Варто зазначити, що сертифікація педагогічних працівників – це інструмент для професійного розвитку вчителя, одна з процедур зовнішнього забезпечення якості освіти. Зареєструватися для участі у сертифікації можуть учителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

       Також Людмила Горбата підбила підсумки сертифікації педагогічних працівників Київщини у 2022 році; проаналізувала особливості сертифікації у 2023 році; розповіла про інформаційно-аналітичну систему «EvaluEd» у проведенні сертифікації педагогічних працівників. 

Білоцерківський ЗДО 17 Фото Консультація-тренінг.pptx

Консультація-тренінг "Розвиток дрібної моторики - запорука правильного мовлення"

В Білоцерківському закладі дошкільної освіти №17"Усмішка"вчитель – логопед першої категорії Бабенко О.Б.для педагогів садочка провела  консультацію - тренінг "Розвиток дрібної моторики - запорука правильного мовлення".

Вихователям була надана інформація про проблему сьогодення,а саме: різке збільшення кількості дітей з відхиленнями у психомоторному та мовному розвитку. Адже вченими встановлено, що рівень розвитку мовлення перебуває у прямій залежності від ступеня сформованості рухів пальців рук. Тому важливо створити умови для накопичення дітьми рухового і практичного досвіду. Одним з головних засобів розвитку моторики рук служать ігри з різними предметами. Таку роботу психологи називають орієнтовно-дослідницькою діяльністю, оскільки під час неї,діти отримують  різний чуттєвий досвід, можливість вивчити властивості і якості предметів, розвинути практичне мислення.

Під час консультації – тренінгу вихователі отримали теоретичні знання і практичний досвід у застосуванні нетрадиційних засобів розвитку дрібної моторики таких як: вправи з прищіпками; вправи з скріпками; кольоровими шнурками, товстими нитками; вправи з пінцетом;ігри з резинками для волосся;вправи з ґудзиками та масажним кільцем Су-Джок та інші.

Цим вправам притаманні, багаторазові повторення рухів рук,що слугує відмінним тренуванням кінчиків пальців, посилює рухову кінестезію.

 

Комунальна установа Білоцерківської міської ради.pptx

Консалтингова студія для вихователів-методистів ЗДО  БМТГ «Ефективна реалізація змісту параметрів шкали оцінювання якості освітнього процесу  в закладах дошкільної освіти (ECERS-3)»

        31 січня о 10.00 у приміщенні Білоцерківського ЗДО №19 "Кобзарик" працювала  консалтингова студія для вихователів-методистів ЗДО  БМТГ «Ефективна реалізація змісту параметрів шкали оцінювання якості освітнього процесу  в закладах дошкільної освіти (ECERS-3)».

            Розвиток дошкільної освіти в Україні відбувається в руслі розбудови національної системи освіти, вироблення прогресивних практик, адаптації до освітнього процесу закладів дошкільної освіти кращого вітчизняного та зарубіжного досвіду. Зважаючи на зазначені аспекти, модернізація дошкільної освіти зумовлює потребу в її ретельному аналізі.

Консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Романюк Оксана Валеріївна ознайомила педагогів із загальною характеристикою шкали ECERS-3 як інструменту само оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти.

Вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №4 «Оберіг» Чередніченко Людмила Павлівна презентувала метод спостереження, як основний метод оцінювання за методикою ECERS-3. Вихователь-методист Білоцерківського закладу дошкільної освіти №8 «Золотий півник» Болотова Оксана Миколаївна залучила педагогів до практичної частини та презентувала систему оцінювання за шкалою ECERS-3.

З урахуванням реалій сьогодення та збройної агресії РФ питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти і надалі залишаються пріоритетними, а методика ECERS-3 – єдиний інструмент, який вивчає весь спектр чинників у навколишньому середовищі, що впливають на розвиток дітей.  ECERS-3 може слугувати орієнтиром для покращення якості освітнього процесу в ЗДО, визначення сильних та слабких сторін, а також можливостей та ризиків. Окрім того, її можна використовувати з метою здійснення самоаналізу, самоконтролю діяльності педагогічних працівників, а також для подальшого планування роботи закладів щодо створення сучасного, безпечного та комфортного освітнього середовища в ЗДО.

Педагогічна студія.pptx

Перше заняття обласної педагогічної студії для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти  «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»» 

25 січня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося перше заняття обласної педагогічної студії для працівників закладів дошкільної освіти з теми «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»».

На початку заняття координатор педагогічної студії - завідувач дошкільного відділу КНЗ КОР «КОІПОПК» Надія Іванівна Нечипорук ознайомила присутніх з нормативно - правовим забезпеченням діяльності педагогічної студії та наголосила на важливості реалізації інваріантного та варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти.

На позитивну та ефективну роботу слухачів налаштувала практичний психолог закладу Інна Володимирівна Шевченко.

Керівник педагогічної студії - директор закладу Наталія Миколаївна Радоміцька ознайомила слухачів із особливостями роботи закладу дошкільної освіти.

Під час заняття Наталія Володимирівна Яцюк, вихователь - методист закладу, акцентувала увагу педагогів на спільних точках дотику та відмінних особливостях традиційної дошкільної педагогіки в призмі Базового компонента дошкільної освіти та педагогіки Марії Монтессорі.

У ході методичного діалогу педагоги Жанна Анатоліївна Мишенко, Людмила Олександрівна Войтенко та Тетяна Володимирівна Анісімова детально розкрили учасникам принципи педагогіки Монтессорі, її концептуальні засади та особливості облаштування Монтессорі - середовища.

Неприхований інтерес в учасників викликав перегляд відео уроків - презентацій, тому педагоги долучилися до активного обговорення та обміну думками.

За результатами роботи педагогічної студії слухачам були надані рекомендації.

консалтингова_студiя_ЗДО№18.pptx

Консалтингова студія для інструкторів з фізкультури «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників»  

20.01.2023 року Білоцерківським закладом дошкільної освіти №18 «Ясочка» у форматі Zoom-відео конференції проведено засідання консалтингової студії для інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників».

     Інструктор з фізкультури Гребеніченко Наталія Іванівна  познайомила педагогів з шляхами формування технологічної основи  рухової компетентності дітей дошкільного віку, до якої належить і оволодіння основними рухами.  Саме чіткому навчанню виконання основних рухів сприяє використання різноманітних інноваційних прийомів.  Одним із яких є наскрізний ігровий метод. «Наскрізне навчання» передбачає введення у зміст роботи не тільки варіативної, а й інваріантної частини навчального плану компонентів освіти. Методичним кредом ігрового методу є  принципово інша послідовність вивчення основних рухів.

   Також інструктор з фізкультури звернула увагу, що для ефективного застосовування ігрових прийомів під час навчання основних рухів, потрібно створювати ігрове середовище.

  Консультант КУ Білоцерківської міської ради "Центру професійного розвитку педагогічних працівників" Романюк О.В. підвела підсумки засідання консалтингової студії і відмітила, що використання ігрових прийомів у роботі інструктора з фізкультури є основою забезпечення сприятливих умов для гармонійного фізичного розвитку дитини дошкільного віку. Також Оксана Валеріївна презентувала програму з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку М. М. Єфименка «Казкова фізкультура».

заступники

Засідання консалтингової студії для заступників директорів з НВР

Питання якості освіти в сьогоднішніх умовах є надважливим, адже цей феномен вміщує не лише бали чи оцінки в кінці теми чи семестру, це безпековий компонент, професійність вчителів, контингент батьків, вплив історичних, соціальних, фінансових, політичних умов, це ціла низка внутрішніх і зовнішніх факторів, що суттєво впливають на процес і результат освіти.

Заступники директорів із навчально-виховної роботи 18 січня 2023 року зібралися для обговорення освітніх питань Білоцерківської громади.

Формами оцінювання якості освіти в повній загальній середній освіті є ЗНО, ДПА, PISA. Саме тому головним питанням, яке розглядалося під час зустрічі, стало «Про загальні  результати участі випускників закладів загальної середньої освіти  БМТГ в Національному мультипредметному тесті -2022 та нормативно-правове забезпечення ЗНО - 2023». Головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Управління освіти і науки Олеся Ільїна детально проаналізувала результати тестування  минулого року в розрізі країни, області, громади. Колеги почули про особливості завдань, структуру самого тесту, проблеми, які виникали та фактори, що вплинули на результат, про зусилля, які було докладено освітянами громади для успішної організації заходу. Обговорили можливі варіанти проведення тестування у 2023 році, наголосили на необхідності ґрунтовної підготовки до різних варіантів. 20 січня МОН оголосить формат проведення тестування і розпочнеться клопітка робота усіх, хто причетний до організації та проведення фінальних тестувань для випускників.

Директор КУ БМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Владислав Висторонський та консультант Центру Лілія Бойко провели з колегами інтерактив, під час якого прозвучало чимало думок щодо того, що кожен розуміє під поняттям «якість освіти». Ідеї нанизувалися і складалися в цілісну картину багатогранного явища, яке має проростати в усіх аспектах освітнього процесу.

Владислав Григорович підбив підсумки минулого року, окреслив перспективи подальшої роботи та торкнувся болючих питань, які принесла нам війна і з якими тепер мусимо жити. Але ми хочемо і ми це зробимо, ми пройдемо цей складний шлях. 

Слава і вдячність нашим Збройним силам за  можливість працювати і жити!


секції 2023.pptx

Січневі освітянські зустрічі вчителів Білоцерківської територіальної громади

Новий рік для освітян Білоцерківської міської територіальної громади традиційно розпочався січневими зустрічами, під час яких колеги, що сумували за живим спілкуванням, обговорювали складні моменти й досягнення року, що минув, намагалися спланувати подальшу діяльність, хоч це й неймовірно складно сьогодні.

Вчителі інформатики під керівництвом голови міської спільноти Оксани Журибеди підбили підсумки участі здобувачів освіти в конкурсах, олімпіадах різного рівня, поговорили про складові якості освіти, поділилися досвідом роботи в складних умовах минулого року та стали учасниками майстер-класу вчителя Білоцерківського ліцею-гімназії №12 Ірини Ігорівни Белякової.

Спільнота вчителів іншомовної галузі зібралася великою когортою, щоб поговорити про якісний освітній процес, про здобутки та проблеми 2022 року, про подальші перспективи. Родзинкою заходу стала презентація досвіду, який здобули колеги громади у листопаді-грудні минулого року у Польщі. Це був триденний семінар «Навчання у складні часи», організований Британською Радою для вчителів України, де педагогів озброїли цілим арсеналом інструментів для налагодження взаємодії з учнями, колегам, батьками, для стабілізації психоемоційних станів та можливостями для здійснення освітнього процесу в надважких умовах.

Голова міської спільноти вчителів математики Ірина Дмитрівна Кирдей звернула увагу колег на особливості НМТ минулого року, підбила підсумки участі у Всеукраїнській олімпіаді, конкурсі захисті робіт МАН, розповіла про можливості професійного розвитку вчителів, зокрема про курс «Розвиток громадянських компетентностей на різних навчальних предметах» від «Демократичної школи», познайомила колег із Всеукраїнським профорієнтаційним проєктом. Почесним гостем зустрічі стала Уляна Степанівна Ревицька, кандидат наук, голова журі конкурсу-захисту робіт МАН. Пані Уляна детально розібрала складні моменти, що стосувалися робіт, наголосила на досягненнях юних науковців та їх керівників, розібрала найпоширеніші помилки і висловила готовність до подальшої співпраці. Вчителі математики, які цього року розпочали роботу в НУШ, поділилися досвідом впровадження програми, показали нові підручники, за якими  цікаво навчаються п’ятикласники.

Вчителі хімії під керівництвом Ірини Кушнір, голови міської спільноти, активно провели час, навчалися новому, комунікували,  розв'язуючи питання, від чого ж таки залежить якісний результат і як розв’язувати конкретні проблеми, що постають перед учасниками освітнього процесу на всіх етапах навчання. Вчителі говорили про підсумки роботи у 2022 році та особливу роль фаху не лише в конкурсах із хімії, а й, наприклад, у відділенні екології та аграрних наук.

Історія нині – той предмет, знання якого просто необхідні  для кожного українця, для само ідентифікації, розуміння свого генетичного коду. Це галузь, яка має колосальний виховний потенціал. Міська спільнота вчителів історії піч час січневого засідання говорили про якість, виховання патріотизму та формування національної ідентичності. В період відкритої військової агресії нашого сусіда проти України війна ведеться на всіх фронтах, одним з яких є інформаційний. Тому освітянам потрібно вчитися фільтрувати інформацію, реагувати на маніпуляції та фейки, бути обережним у перепостах та розповсюдженні даних. Вчителі історії під керівництвом Тетяни  Іванівни  Бондарук виконували інтерактивні вправи з медіаграмотності.

Вчителі початкових класів, які завжди вболівають за якість своєї роботи, були присутні на презентації мобільного додатку для викладачів та здобувачів освіти «Вивчаю – не чекаю», заслухали звіти колег, що атестуються цього року, говорили про безпекове середовище. Яскравим моментом зустрічі став майстер-клас вчителів Білоцерківської гімназії-початкової школи №7 «Організація пізнавально-розвивального дозвілля в укритті».

10 січня 2023

Січневі освітянські зустрічі Заступників директорів із виховної роботи

У новий рік із новими ідеями та планами вирішили рухатися заступники директорів із виховної роботи Білоцерківської міської територіальної громади. І саме для обговорення ідей щодо ефективності функціонування системи виховної роботи зібралися виховники 10 січня у тісному творчому колі.

Під час заходу обговорили необхідність змінювати підходи до виховної роботи, враховуючи реалії сьогодення, цінності суспільства, особливості закладу, потенціал та сильні сторони особистості та спільноти тощо.

Спільними рисами для всіх виховних систем має бути дотримання законодавства, нормативних документів, обов’язкове врахування загальнолюдських цінностей та важливих напрямків, визначених державою.

Єдиної унікальної моделі розробити не вдається, адже кожна шкільна родина матиме свою візію, власну стратегію, свою ієрархію цінностей, контингент учнів та батьків, кадровий потенціал та інші фактори, що впливають на формування виховного середовища.

Результатом діяльності стала примірна модель, яку можна використати, як зразок, щоб потім разом зі своїм колективом створити унікальну, неповторну систему, що працюватиме якісно та результативно.


Звіт МАН І етап.pptx

Відбувся І (територіальний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 

Робота над науково-дослідницьким проєктом – це захоплюючий, складний і тривалий процес пошуку, вивчення, дослідження, оформлення, узагальнення матеріалів, підготовки їх до захисту.

19-22 грудня відбувся фінальний етап конкурсу-захисту дослідницьких проєктів для учнів Білоцерківського територіального відділення МАН. У зв’язку з енергетичною кризою в країні, яка спричинена військовою агресією проти України, організаційним комітетом було прийнято рішення про очний формат проведення конкурсу.

Впродовж цих днів 134 юних манівців Білоцерківської громади, незважаючи на відключення світла і тепла, повітряні тривоги і хвилювання, захищали свої наукові проєкти у 52 секціях з 12 відділень. Виступ кожного учасника складався із постерного захисту, під час якого презентувалася робота й відбувалася розмова із членами журі, та конференції, коли виступати треба було перед своїми опонентами, які ставили запитання та визначали, наскільки глибоко пропрацьовано тема.

Організатори та професійне журі, до складу якого входили науковці ВУЗів, вчителі-методисти, люди, які мають неабиякий досвід роботи в МАН, відзначили високий рівень дослідників, їх потенціал. Почуття гордості наповнювало душу, коли виступали кращі з кращих.

Цього року 40 науково-дослідницьких робіт Білоцерківської міської громади будуть представлені на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Звичайно ж, немає нічого абсолютно досконалого і в переможців попереду багато роботи, адже проекти мають бути відшліфовані, доопрацьовані, дещо доповнені.

Організатори заходу висловлюють щиру вдячність і своє захоплення усім учасникам Конкурсу, їхнім науковим керівниками, батькам, закладам освіти, які підтримували і допомагали, членам журі, Білоцерківському природничо-математичному ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка за гостинність, комфортні умови для всіх, професійність.

Усі учасники конкурсу дякують Збройним силам України за можливість жити, творити, досягати, навчатися, перемагати. Разом до ПЕРЕМОГИ!

Microsoft PowerPoint Presentation

Онлайн-семінар  «Формування  предметних  компететностей  учнів інноваційними  методами навчання» 

14  грудня  2022  року  в  Білоцерківському  опорному  ліцеї-гімназії № 20 Білоцерківської  міської  ради  Київської  області відбувся  онлайн-семінар  з  проблеми: «Формування  предметних  компететностей  учнів інноваційними  методами навчання».

Досвід  роботи  вчителів  Гарвасюк О.В.  та Погорілої  С.А.  був  представлений  у  формі  інтерактивного плакату  «Кошик  педагогічних  ідей»,  де  було  висвітлено  фрагменти  уроків  з  використанням  інтерактивних  технологій. 

Саме ці технології передбачають широке використання дослідницьких, проблемних методів застосування отриманих знань у спільній або індивідуальній діяльності, розвиток не тільки самостійного критичного мислення, а й культури спілкування, уміння виконувати різні соціальні ролі у спільній діяльності.

На своїх уроках з використанням дистанційних технології вчителі з учнями використовували різноманітні інтерактивні платформи, онлайн-сервіси, цифрові інструменти: Miro, Jambord, LearningApps, Wordwall, Padlet, Kahoot.

Семінар укр

Онлайн-семінар «Упровадження інноваційних новітніх технологій на уроках української мови і літератури» 

15 грудня 2022 року у Білоцерківській гімназії-початковій школі №5 відбувся онлайн-семінар «Упровадження інноваційних новітніх технологій на уроках української мови і літератури» для вчителів – філологів Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. Учасники ознайомилися з досвідом роботи вчителів закладу щодо використання сучасних інноваційних освітніх технологій.

Мартинюк Т.В. ,учитель української мови і літератури, познайомила колег із досвідом роботи педагогічного колективу закладу  на  освітній платформі   HUMAN Школа.  Це безкоштовна сучасна платформа для шкіл, яка допомагає повноцінно впроваджувати сучасні технології у сфері освіти.

Словесники мали змогу відвідати фрагменти онлайн-уроків із української мови  «Узагальнення з теми «Дієприкметник» учителя Мартинюк Т.В. та української літератури «Порівняльна характеристика образів Федька і Толі (за оповіданням Володимира Винниченка «Федько-халамидник») учителя Юрченко О.Е.

Учасникам семінару було продемонстровано сучасні інноваційні освітні технології, які  допомагають урізноманітнити уроки в онлайн-форматі.


Творча майстерня для педагогів БМТГ.pptx

Засідання творчої майстерні для педагогів ЗДО БМТГ «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л.Шелестової  «Математика навколо нас»


14 грудня в онлайн форматі відбулося засідання «творчої майстерні» для педагогів закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л. Шелестової  «Математика навколо нас».

Розпочала зустріч Оксана Романюк, консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»,  яка акцентувала увагу присутніх на новій та сучасній технології розвитку і  навчання дітей Людмили Шелестової  «Математика навколо нас».

Доктор педагогічних наук,  старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Людмила Шелестова, познайомила присутніх з інноваційною технологією розвитку і  навчання дітей «Математика навколо нас»,  акцентуючи увагу на тому, що ретельно продумана авторська технологія допоможе педагогам і батькам забезпечувати всебічний розвиток дитини, розширювати її уявлення про світ, зокрема і логіко-математичні,  розвивати логічне мислення та удосконалювати навички різних видів діяльності.

Учитель математики Білоцерківського приватного ліцею «Міцва-613» Ольга Козаченко під час свого виступу акцентувала увагу присутніх на важливості логіко-математичного розвитку дошкільнят як основи вивчення математики в початковій та середній школі. З уст педагога пролунали слова подяки працівникам дошкілля  за той фундамент, який є запорукою успішного оволодіння математикою під час шкільного навчання.

Директор Білоцерківського ЗДО №8 «Золотий півник» Олена Вайнер та вихователь-методист  Оксана Болотова поділилися досвідом роботи щодо організації пізнавальної діяльності дітей молодшого дошкільного віку за технологією «Математика навколо нас». Адже саме у Білоцерківському ЗДО №8 «Золотий півник» у 2021/2022 навчальному році відбувалася апробація даного робочого зошита, результатом якої є методичний посібник до робочого зошита для дітей 4-го  року життя «Математика навколо нас».

Вихователь Наталія Дмитренко з досвіду роботи розповіла колегам про особливості використання  робочого зошита «Математика навколо нас» у роботі з дітьми молодшого дошкільного віку.

Методичний кейс в ЗДО №32 з проблеми - Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує.pptx

Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста «Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує» 


13 грудня 2022 року в Білоцерківському ЗДО №32 «Перлинка» в форматі ZOOM було проведено Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Дидактична гра, яка мотивує, активізує розвиває, навчає та виховує».

  Мета заходу: вдосконалити педагогічну майстерність вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя  щодо ефективного застосування ігрової діяльності, а саме дидактичних ігор, в закладах дошкільної освіти.

    Вихователі, Тетяна Олександрівна Растівська, Наталія Михайлівна Кулик, у своїх виступах проаналізували про роль дидактичної гри для дітей, які мають особливі освітні потреби; узагальнили знання педагогів про структурні компоненти дидактичної гри, її класифікацію; надали рекомендації та звернули увагу на деякі аспекти, що до проведення та використання дидактичних ігор з вихованцями.

Педагоги закладу №32 поділилися з колегами власним досвідом та презентували добірку дидактичних ігор які можна використовувати не тільки в освітній діяльності, а й під час індивідуальної та корекційно-розвиткової роботи  з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

На завершення учасники методичного кейсу відзначили, що, розвиваючи соціально-комунікативні навички дитини, яка має особливі освітні потреби, дорослому необхідно використовувати сучасні дидактичні ігри в освітньому процесі ЗДО, що сприяє інтелектуальному, комунікативно–мовленнєвому розвитку, активності, ініціативності, творчості, національній самодостатності дошкільника.

Вибір майбутнього

Консультування «Презентація платформи «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ»

6 грудня 2022 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників спільно із відділом виховної роботи та позашкільної освіти Управління освіти і науки для класних керівників старших класів та заступників директорів із виховної роботи  було проведено консультування, під час якого обговорювалося питання важливості та необхідності заходів із професійної орієнтації старшокласників.

Консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Бойко продемонструвала присутнім можливості ресурсу ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ, розробленого Міністерством освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісти освіти, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти.

На сайті учні мають можливість безкоштовно пройти профорієнтаційне тестування та визначити схильність до різних сфер професійної діяльності

Крім того завдяки інноваційній технології перегорнутого call-центру майбутні абітурієнти можуть отримати індивідуальну консультацію професійного кар'єрного радника, який допоможе обрати найкращу професію.

Освітяни мають нагоду опанувати навички та техніки першої психологічної допомоги від міжнародних експертів для застосування під час освітнього процесу та отримати сертифікат в 1 кредит.

Розробники ресурсу зібрали найкориснішу інформацію як для учнів, так і для їх батьків в одному місці. Тут можна дивитися відеолекції та проходити мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, тип особистості та багато іншого.

 В учасників проекту є унікальна можливість дізнатись більше про найпотужніші українські компанії та про різні професії від найкращих фахівців, «відвідавши» онлайн-екскурсії. 

На сайті також завантажено профорієнтаційний урок за участю відомих українців, який у прямому етері подивились понад пів мільйона учнів і який увійшов до Національної Книги Рекордів.

Кожен вчитель, викладач, шкільний психолог та тойх, хто бажає опанувати професію кар’єрного консультанта може пройти навчання в  Школі Кар’єрного Консультанта, партнером якої є компанія «Астарта».


НПУ Драгоманова.pptx

Методична онлайн студія-діалог із викладачами та студентами Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова

Відбулася віртуальна зустріч працівників ЦПРПП із викладачами та студентами випускних курсів факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ ім. М.П. Драгоманова. Директор центру, Владислав Висторонський, познайомив присутніх із основними напрямками роботи та особливостями центру професійного розвитку Білоцерківської міської ради. Про організацію та координацію роботи спільноти вчителів географії БМТГ, діяльність Білоцерківського територіального відділення МАН презентувала консультант центру Олена Гайдаєнко. Ллія Бойко, консультант центру, у своєму виступі «Учитель щастя: активності для радісного спілкування" звернула увагу на створення комфортних  умов для навчання та виховання учнів. Учасники онлайн студії висловили свої думки, створивши хмару слів "Учитель Нової української школи. Який він?", обмінялися запитаннями, серед яких доля геоографічної освіти у житті випускника закладу загальної середньої освіти. 

Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю.

  


Презентація.pptx

Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з науково-методичної роботи

29 листопада на базі Білоцерківської спеціальної школи № 19 відбувся консультативно-методичний практикум для заступників директорів з науково-методичної роботи закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади.

Директор ЦПРПП Владислав Висторонський познайомив присутніх з ключовими аспектами всеукраїнського проєкту «Клас безпеки»: ознайомив з основними підходами організації освітнього простору в кабінеті безпеки Нової української школи, його нормативно-правовим забезпеченням, вимогами до приміщення та технічного й методичного наповнення такого класу.

Досвідом створення безпечного освітнього середовища в закладі поділилася з присутніми заступник директора Білоцерківської спеціальної школи №19 Олена Тарганенко.

Консультант ЦПРПП Олена Гайдаєнко ознайомила із підсумками роботи Білоцерківського територіального відділення МАН у 2021/2022 н.р.,  звернула увагу на особливості підготовки науково-дослідницьких робіт до конкурсу-захисту МАН у 2022/2023 н.р.

З якими викликами зустрічаються учні та вчителі закладів загальної середньої освіти сьогодні, які форми роботи використовують педагоги, щоб створити комфортні умови для навчання та виховання учнів, розкрила у своєму виступі «Учитель щастя: активності для радісного спілкування» консультант ЦПРПП Лілія Бойко.


Презентация для сайту (2).pptx

Засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку»

30 листопада 2022 року вихователем-методистом Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок»  Оленою Сербін  було проведено засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ з теми: «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Захід проведено у форматі ZООМ-конференції.                                                                                                         

Перше питання, яке висвітлювалося в ході заходу -  «Формування пізнавального інтересу в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Доповідач вихователь ЗДО №29 «Барвінок» Лілія Хоменко зупинилася на актуальності проблеми дошкільної педагогіки, щодо розвитку у дітей пізнавальної активності, яка є найсуттєвішим важелем їх розвитку, формування умінь та знань про навколишній світ.                                                                     

Наступний доповідач вихователь-методист ЗДО  №29 «Барвінок» Олена Сербін висвітлила питання «Дитяче експериментування як чинник розвитку пізнавального інтересу у дітей старшого дошкільного віку». У своїй доповіді вона зазначила, що для того, щоб дитина проявляла пізнавальну активність необхідно включати її в діяльність, зігріту радістю пізнання, досягнень, насичену активною думкою і пошуком.  Для дошкільників  такою діяльністю є експериментування. Доповідач розповіла про структуру та форми проведення експериментів з дітьми, які слід брати до уваги в процесі організації дослідницької діяльності. Також були представлені фото та відеоматеріали з досвіду роботи Олени Сербін з даної теми.                         Наступним етапом роботи Консультативного пункту стала презентація вихователем ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Міщенко дидактичних ігор пошуково-дослідницького спрямування, призначення яких – сприяти закріпленню, узагальненню і збагаченню пізнавального досвіду дошкільнят.  Запропоновані ігри педагоги можуть використовувати в роботі з дітьми у різних видах діяльності або пропонувати малюкам для самостійних ігор.

   Зважаючи на необхідність урізноманітнення форм життєдіяльності, як характерної ознаки педагогічного процесу дошкільного навчального закладу на сучасному етапі, ми маємо постійно розширювати пошук шляхів застосування системного підходу до організації дослідницько-пошукової діяльності.

Презентация на сайт.pptx

Педагогічна студія для вихователів інклюзивних груп ЗДО БМТГ «Освітня мнемотехніка як ефективна технологія розвитку дітей з особливими освітніми потребами».

29.11.2022 на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №15 «Мрія»

 

Доповідач Куртішова Інга, практичний психолог ЗДО №15 «Мрія», розкрила присутнім зміст поняття «мнемотехніка», її історію. Познайомила педагогів з інноваційною технологією «Освітня мнемотехіка», її автором Г.Чепурним, методами і прийомами.

      В другій частині своєї доповіді, психолог Куртішова І.Б. нагадала присутнім кого з дітей відносять до категорії дітей з особливими освітніми потребами, з якими труднощами зустрічаються педагоги під час навчання таких дітей. Підкреслила особливості використання прийомів мнемотехніки в роботі з дітьми в інклюзивній групі.

Присутні мали змогу відчути на власному досвіді дію методики, як швидко запам’ятовуються вірші, які закодували в малюнки; вправлялися в складанні візуального розкладу для дітей з ООП.

 

Доповідач Тлостюк Ольга, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, поділилася власним досвідом роботи з розвитку мовлення дітей з мовленнєвими проблемами. Розкрила структуру мнемотехніки:мнемоквадрати, мнемодоріжки, мнемотаблиці.Детально ознайомила як вихователю працювати з мнемотаблицею. Продемострувала присутнім власні розробки: закодовані вірші, розповіді, казки В. Сухомлинського. Педагоги мали змогу переглянути відеозаписи роботи з дітьми.

 

Доповідач Андрійчук Любов, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, ознайомила присутніх з посібником Г. Чепурного «Числа та їх таємниці», розповіла про власний досвід впровадження прийому мнемотехніки «Цифрообраз» в роботі з дітьми по засвоєнню назв цифр та складу числа.

 

 

Висновок: інноваційна технологія «Освітня мнемотехніка» допомагає вирішити основні навчальні та виховні завдання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами; сприяє розвитку зв’язного мовлення;сприяє поліпшенню ефективності засвоєння нової інформації;розвиває комунікативні та пізнавальні здібності особистості;розвиває творче, логічне й образне мислення;формує навички самоконтролю;підвищує упевненість у власних можливостях, зменшуються перевантаження.


марафон презнт

Презентаційно-методичний марафон уроків із використанням  технологій дистанційного навчання 

У період з 21 по 25 листопада відбувся презентаційно-методичний марафон уроків із використанням  технологій дистанційного навчання. Під час якого вчителі початкових класів та гуманітарного циклу ділилися досвідом роботи в нових умовах сьогодення.   

     Упровадження елементів дистанційного навчання в освітньому закладі вимагає від учителів здійснення освітньої діяльності за новими технологіями, апробації та впровадження новітніх методик організації освітнього процесу. Головною метою використання технологій дистанційного навчання є забезпечення постійного доступу здобувачів освіти до електронних освітніх ресурсів шляхом використанням сучасних інформаційних технології та телекомунікаційних мереж.

   Під час марафону було представлено  9 уроків вчителів громади. Педагоги вдало використовували різні електронні освітні платформи, онлайн-сервіси та інструменти, за допомогою яких якісно організовується освітній процес під час дистанційного навчання.

   Під час уроків педагоги використовували електронні інтерактивні дошки, на яких можна  виконувати письмові роботи, малювати, конструктори вправ, тестів, інтерактивних завдань.

      Застосування в освітньому процесі новітніх інформаційно-комп’ютерних технологій змінює роль вчителя, стимулює до впровадження нових педагогічних прийомів і підходів у підготовці до уроку.

Сьогодні вчитель – воїн на своєму фронті, він не просто викладає свій предмет, а знаходить підхід до кожного учня, шукає рішення  найважчих життєвих задач, постійно вчиться сам і допомагає іншим, виборює право нового покоління на повноцінне і якісне життя в новій Україні.


ХАБ 22.11.pptx

Освітній хаб для молодих вчителів «Можливості платформ і ресурсів для здійснення навчання із використанням технологій дистанційного навчання»

Одним із основних  завдань Центру професійного розвитку педагогічних працівників є підвищення фахового рівня педагогів громади. Спеціалісти центру разом із досвідченими колегами систематично проводять заходи, під час яких знайомлять присутніх із новітніми методиками, ресурсами, інструментами навчання.

Сьогодення зробило чимало викликів для кожного українця. А педагогам, які мають іти в ногу з часом, не просто вчити, а зацікавити, супроводжувати допомагати школярам здобувати знання і в стінах освітнього закладу, і будь-де, куди  б не занесла їх доля.

Саме на важливості постійного фахового зростання, вдосконалення своїх навичок та знань у вступному слові до молоді наголосив директор Центру Владислав Висторонський.

25 листопада спеціалісти КУ БМР ЦПРПП  спільно із вчителем інформатики Білоцерківської гімназії-початкової школи №3 ім. Тараса Шевченка Тетяною Василівною Єршовою організували освітній хаб для молодих вчителів громади щодо можливостей цифрових ресурсів та платформ під час організації навчання із використанням технологій дистанційного навчання.

Під час заходу було проведено короткий огляд освітніх платформ, інструментів для створення інтерактивних вправ, опитувань, інтерактивних дощок, ресурсів для спілкування, передачі повідомлення, створення відео зустрічей тощо. Зупинялися, зокрема, на особливостях організації за допомогою Google Classroom, Padlet, Jamboard, Google Forms, месенджерів Viber, Telegram, Whats App, ресурсів створення відеозустрічей Zoom, Google Meet. 

Консультант Центру Лілія Бойко крім того зупинилася на інструменті Google Keep, який дає можливість організувати разом матеріали, увімкнути нагадування, зібрати покликання на корисні ресурси і джерела для уроку, заоду, виступу тощо.

Тетяна Єршова продемонструвала можливості безкоштовного онлайн-інструменту для графічного дизайну – Canva, долучила учасників не лише до виконання, а й до розробки вправ у ресурсі Word Wall.

Весь захід супроводжувався презентацією на Jamboard і гості заходу крім перегляду могли долучатися до спільного редагування дошки і виконання вправ. Це дало можливість їм відчути себе учнями.

Практично і активно було продемонстровано інструмент Mentimeter: педагоги створювали хмари слів, проходили прості опитування і в режимі живого часу спостерігали процес створення презентації.

Платформа Mozaik Education зацікавила учасників хабу своїми ресурсами й можливостями.

Синьо-жовтою ниткою, яка переплітала вправи і справи, була важлива для всіх нас тема України, до того ж зустріч відбувалася якраз після Дня Гідності й Свободи.


Семінар 17.11.2022.pptx

Онлайн-семінар для вчителів хімії "Упровадження сучасних технологій навчання під час використання інтерактивної панелі mozaBook на уроках хімії"

17 листопада в Ліцеї «Перша Білоцерківська гімназія» відбувся онлайн-семінар для вчителів хімії, який провела Білан Валентина Михайлівна. Учителі територіальної громади мали можливість познайомитися та попрацювати практично з програмою  mozaBook, дошкою  Jamboard.

Адже дане інтерактивне освітнє програмне забезпечення  урізноманітнює інструментарій шкільних уроків за рахунок численних ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають у більш легкому засвоєнні навчального матеріалу. Валентина Михайлівна на семінарі, розкриваючи тему уроку, використовувала різноманітні та сучасні  прийоми. А семінар завершився інтерактивною вправою «Галявина вражень».

Професійний кейс вчителів біології

Професійний кейс вчителів біології “Використання цифрових інструментів під час змішаного навчання.  Створення ментальних карт” 

16 листопада 2022 року  відбувся професійний кейс вчителів біології з теми “Використання цифрових інструментів під час змішаного навчання.  Створення ментальних карт.” Під час зустрічі було представлено досвід роботи вчителя біології Юсупової Валентини Миколаївни Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М. О. Кириленка та було проведено фрагмент уроку в 11 класі. Вчителька продемонструвала використання різних цифрових інструментів для створення ментальних карт під час закріплення теми  “Адаптації рослин”.

Презентація1 Повшедна

Онлайн-зустріч з проблеми «Інформаційно-комунікаційні технології як невід’ємна складова вивчення англійської мови в умовах Нової української школи» для вчителів англійської мови громад

Сучасний вчитель – це вчитель, який постійно шукає нові підходи, методики  взаємодії з учнями, намагається робити свій урок цікавим, інтерактивним, таким, щоб захопив учнів. Виклики сьогодення ставлять нові вимоги до освітнього процесу, який ускладнюється карантинами, війною, частим відключенням електромереж та Інтернету. Але й це не зупиняє наших педагогів у творчому пошуку. Вони постійно навчаються,  опановують різні цифрові інструменти та платформи, які дають змогу працювати віддалено.

17 листопада 2022 року для вчителів англійської мови громади було проведено онлайн-зустріч з проблеми «Інформаційно-комунікаційні технології як невід’ємна складова

вивчення англійської мови в умовах Нової української школи». Організатором заходу стала вчитель англійської мови Білоцерківської гімназії-початкової школи №13 Повшедна Ярослава Володимирівна, яка поділилася своїм досвідом щодо використання цифрових технологій під час уроків, залучила колег до активної діяльності. На короткий час вчителі відчули себе учнями, адже мали працювати з текстом, виконували інтерактивні завдання, що розміщувалися на дошці Jamboard, в ресурсі Wordwall. Пані Ярослава вільно володіє цілим арсеналом інструментів, що роблять усі її заняття сучасними і цікавими.

Ярослава Володимирівна лише з першого вересня працює в закладі, але вже показала себе, як фахівець, що володіє сучасними методиками навчання, вміє налагоджувати зв'язок як з учнями, так і з колегами.


Презентация Microsoft PowerPoint.pptx

Консультування для вчителів «Використання освітніх ресурсів при проведенні занять з фізики в умовах змішаного навчання»

14 листопада 2022 року на базі ліцею «Білоцерківський колегіум» у форматі Meet-конференції відбулося методичне консультування для вчителів фізики з проблеми "Використання освітніх ресурсів при проведенні занять з фізики в умовах змішаного навчання". Відкрив захід директор КУ БМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Висторонський Владислав Григорович.

Тимошенко Юрій Іванович, учитель фізики і астрономії ліцею «Білоцерківський колегіум», поділилася своїм досвідом роботи з вищезазначеної теми. Також Юрій Іванович познайомив колег із можливостями використання ПК на уроках фізики, поділився досвідом використання освітніх ресурсів (YoyTube, канали MiniGear, Павла Віктора, Цікава наука, освітні програми Освіта нова, Lab4Physics), провів майстер-клас з використання онлайн-дошки (Jamboard, Twiddla, Miro, WhiteboardFox) на заняттях фізики, що стає особливо актуальним при проведенні занять в умовах змішаного навчання та з використанням дистанційних технологій.

Творчий учитель уже сам по собі спонукає дитину до розвитку й удосконалення. Тому те, чи будуть учні відчувати потяг до знань, порив до чогось нового, до самовдосконалення і саморозвитку, значною мірою залежить від творчості та майстерності педагогів. Тому продовжуємо сіяти в душах дітей розумне, добре, вічне.

Семінар 9.11

Використання технологій гармонізувального безстресового корекційно оздоровчого навчання в початкових класах НУШ

Не навчайте дітей так,

     як навчали вас – вони народилися в інші часи.

Єврейське прислів’я

 

9 листопада 2022 року  у Білоцерківській гімназії-початковій школі №5 відбувся методичний практикум з проблеми «Використання технологій гармонізувального безстресового корекційно-оздоровчого навчання в початкових класах НУШ» для вчителів початкових класів Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. Учасники практикуму ознайомилися з досвідом роботи вчителів гімназії щодо використання сучасних інноваційних освітніх технологій.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор КУ БМР ЦПРПП Висторонський В.Г. Заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії Волкова О.Б. познайомила гостей з надбаннями педагогічного колективу закладу щодо впровадження технологій роботи з дітьми з особливими потребами. Учителі початкових класів Рудавська О.М. та Тищенко Н.В. продемонстрували відеофрагменти онлайн-уроків математики в 1-му та української мови в 3-му класах. Цікаво та корисно пройшли майстер-класи Поліщук Г.П. «Сторітеллінг – ефективний метод розвитку комунікативної компетентності в навчальній діяльності НУШ», Винарчук З.М. «Біоадекватна технологія (БАТ)» та Шульгіної Ю.В. «Культура добросусідства».

Колеги високо оцінили захід, зазначивши, що матеріал актуальний і корисний для використання в практиці кожного вчителя в сучасних умовах.

педагоги організатори

Дружня зустріч із педагогами-організаторами "Сила взаємодії"

Педагог-організатор - особлива людина в закладі освіти. Саме до нього учні поспішають зі своїм наболілим, з ідеями, радощами і сумом. Вони впевнені, що саме ця особа, яка не просто не ставить оцінки, а вміє почути, зрозуміти, а часом і зігріти своїм теплом. 

Крім цього педагог-організтор має навчитися шукати лідерів, гуртувати колектив, об'єднувати cпільною ідеєю, налагоджувати взаємодію не лише в учнівській спільноті, а й у суспільстві дорослих і дітей.

Зустріч, що відбулася 9 листопада 2022 року мала на меті показати силу та можливості взаємодії, необхідність спільної  розробки правил, узгодженого пошуку стратегії у будь-якій справі.  Попри непростий час, повітряну й душевну тривогу учасники із задоволенням долучалися  до активностей, знайомилися один з одним, обирали спільні шляхи вирішення ситуацій. Зараз людям просто не вистачає зустрічей, спілкування, відчуття дружнього плеча поруч. Такі івенти дозволяють зберегти творчий дух, бажання щось змінювати, змінюватися самим, знаходити, ділитися, вчитися і вчити.

Організаторами та модераторами заходу стали Щебань Лариса Олексіївна, Корнієнко Людмила Володимирівна, Корнієнко Наталія Миколаївна, Бойко Лілія Борисівна, Яценко Наталія Володимирівна. Чимало добрих слів на адресу організаторів прозвучало у зворотньому зв'язку, а педагоги понесли із собою скарбничку вправ, які зможуть провести у своїх закладах, букет із емоцій та планів.

Марафон Фотоальбом.pptx

Консультування колег з питань упровадження  рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів

Нова українська школа подорослішала й нині вже досягла 5 класу. І, не зважаючи на те, що протягом літа 2022 року відбувалися навчання вчителів, які нині працюють у п’ятих класах, питань щодо організації освітнього процесу  залишається чимало.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників намагається постійно моніторити ситуацію, шукати відповіді, вивчати нормативні документи й консультувати колег. Так, спеціалістами Центру проводилися заходи щодо впровадження нового Державного стандарту, модельних програм,  розробки навчальних програм для окремих предметів та галузей.

Особливої уваги потребує оцінювання в НУШ. Саме цій проблематиці був присвячений  консалтинг для заступників директорів з НВР  з питань упровадження  рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти. А протягом вересня-жовтня було проведено цілу низку онлайн та офлайн зустрічей із педагогами закладів Білоцерківської громади, під час яких детально говорили про всі види оцінювання, особливості заповнення Свідоцтва досягнень здобувачів освіти та класного журналу.

      Основною метою таких івентів було не лише роз’яснення Рекомендацій, а створення умов взаємодії та партнерства й визначення гострих питань, які варто поставити розробникам документа, щоб спростити роботу вчителя, полегшити розуміння ситуації батьками та учнями.

18 yyyyyyy

Семінар заступників директорів з НВР "ФОРМУВАННЯ НОВОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ"

Проєкт «5-НУШ»: місія здійсненна…саме під таким девізом відбувся семінар-практикум «Формування нового освітнього простору закладу освіти в умовах становлення нової української школи» для заступників директорів БТГ на базі Білоцерківського академічного ліцею «Вектор»-гімназія №18.

Адміністративною командою ліцею було презентовано досвід роботи, практичне впровадження (з усіма викликами та здобутками) НУШ в базовій школі.

З квік-налаштуванням до учасників звернувся Владислав Висторонський, який генерує найкращі освітні практики громади.

Формування Нового освітнього простору – невіддільна частина оновлення української школи. Особистісно-орієнтована освіта не відбудеться у приміщенні школи, хай навіть утепленої, обладнаної та креативно розфарбованої. Сучасний освітній простір – це комплексний освітній ресурс, що забезпечує освітню діяльність через доцільний благоустрій та облаштування шкільної ділянки, гнучку об’ємно-планувальну структуру будівлі школи, цілісне художнє рішення фасадів та інтер’єру, комфортне та динамічне меблювання та обладнання усіх приміщень.

Освітній простір втілюється не як архітектурний чи дизайн-проєкт, а як складова єдиної концепції розвитку школи, що включає педагогічні, соціальні, організаційні та фінансово-господарські питання.

Створення у школі сучасного освітнього простору можливо лише через активну зацікавлену співпрацю широкої спільноти: управлінців та педагогів, учнів та їхніх батьків, науковців, проектувальників, громадських активістів.

Подібні семінари не залишають байдужих. Адже учасники не просто послухали, в них залишилися питання, які обов'язково треба розв'язати і вирішити, їх опанували емоції, що сприяють розвитку, збурюють бажання рости, змінювати.

Семінар ЗДО 36.pptx

Засідання Школи передового педагогічного досвіду для музичних керівників БМТГ з проблеми «Використання українського народного фольклору як засобу національно-патріотичного виховання дошкільників у процесі музичної діяльності»

   18  жовтня 2022 року музичним керівником Білоцерківського закладу дошкільного освіти № 36 «Ромашка» Грищук Валентиною Олександрівною, було проведено засідання Школи передового педагогічного досвіду у форми ZOOM для музичних керівників БМТГз проблеми: «Використання українського народного фольклору як засобу національно – патріотичного виховання дошкільників у процесі музичної діяльності».

    Педагог виступила з досвідом своєї роботи, що розкриває актуальність формування національно-патріотичної свідомості дітей дошкільного віку засобами українського народного фольклору в умовах дошкільного навчального закладу. Містить теоретичний і практичний аспекти даної теми,  авторські сценарії свят, розваг, театралізованих дійств. Розкриває методику організації роботи з вивчення українського народного фольклору з дітьми в системі музичного виховання дошкільного навчального закладу.

    Напрацювання Грищук В.О. допоможуть колегам систематично і планомірно здійснювати освітню роботу  з  питань формування національно-патріотичної свідомості та мистецько-творчої компетентності  дитини   засобами народного фольклору.

    На засіданні виступила консультант КУ БМР ЦПРПП Романюк Оксана Валеріївна, яка зазначила актуальність висвітленої теми та обов'язкове використання з дітьми всіх вікових груп.  Підкреслила необхідність використання з дітьми в час, який склався сьогодні в країні, дистанційного спілкування з дітьми в невимушеній але потрібній дітям формі роботи.

засідання МО вч. історії

Семінар-практикум вчителів історії «Сучасні підходи до формування національної свідомості, патріотизму здобувачів освіти на уроках історії та в позаурочний час»

13 жовтня на базі Скребишівської гімназії було проведено семінар-практикум вчителів історії Білоцерківської об’єднаної територіальної громади . Вчитель історії Холоста Л. І. презентувала свої напрацювання з теми «Сучасні підходи до формування національної свідомості, патріотизму здобувачів освіти на уроках історії та в позаурочний час». Учасники семінару мали змогу познайомитися з формами і методами роботи  Холостої Л. І, які вона використовує для комплексної системної і цілеспрямованої діяльності гімназії та сім’ї з метою  формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприянню становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.  Учитель представила фотозвіт виконаних проєктів, проведених уроків та позакласних заходів, пріоритетом яких є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. Особливої уваги заслуговує волонтерська діяльність вчителя. Разом з учнями було проведено багато акцій на допомогу нашим захисникам. В ході семінару-практикуму були розглянуті наступні рекомендації:

- впроваджувати в освітній процес форми і методи виховної роботи що лежать в основі козацької педагогіки;

- сприяти вияву українського менталітету способом самоусвідомлення,   самоідентифікації, сприйняттю звичаїв та традицій українського народу як коду історичної пам'яті;

- здійснювати інформаційну просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, звичаїв та традицій як українського народу, так і представників різних національностей;

- вивчати славетні сторінки історії, звертати увагу на велике і світле минуле, що підносить наш народ до вершини, визначає його заслуги перед людством;

- акцентувати увагу на патріотизмі і високих моральних якостях діячів визвольного руху.

- проводити виховні заходи, які відображають етапи становлення українського народу, його  високий національний дух і прагнення жити вільно і незалежно у мирі та злагоді з іншими народами;

- грунтовно опрацьовувати терміни патріотизм, нація, національна ідентичність, народ;

- здійснювати виховання громадянської свідомості, гідності та честі в гармонійному поєднанні національних та загальнолюдських цінностей під час уроків історії та в позаурочній роботі.

vjkjls dxbntks

Квест «Сила.Дія.Підтримка»  для молодих педагогів Білоцерківської громади

26 вересня 2022 року спільними зусиллями Центру професійного розвитку педагогічних працівників та Навчально-методичного центру психологічної служби у стінах гостинної Білоцерківської гімназії «Звитяга» було організовано та проведено захід «Сила.Дія.Підтримка»  для молодих педагогів Білоцерківської громади.

 Основною метою організатори вбачали озброєння вчителів техніками і технологіями, які допоможуть будувати безпечний освітній простір, почуватися комфортно, налагоджувати взаємодію із учнями та колегами, відчувати підтримку.

Із вітальним словом до присутніх звернувся очільник освітян БМТГ Юрій Федорович Петрик. Він наголосив на важливості вчительської справи, особливо сьогодні, в складні воєнні часи, коли підтримки потребують і дорослі, й діти. Начальник Управління освіти і науки висловив щире сподівання, що сьогоднішня молодь – це саме ті люди, які не просто відбудують Україну, а збудують її нову, сильну, таку, в яку захочеться повернутися, тим, хто нині змушений виїхати, ту, якою можна пишатися, Україну, в якій житимуть найкращі.

Директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський привітав присутніх із прийдешнім святом та розповів про важливість підтримки один одного, про можливості творчого гурту, про перспективи професійної взаємодії молоді із досвідченішими колегами.

Людмила Володимирівна Корнієнко, директор  Навчально-методичного центру психологічної служби, справжній фахівець своєї справи, вміло психологічно налаштувала колег на роботу.

Все відбувалося цікаво, яскраво, захопливо, активно, у вигляді квесту. Всі присутні, і не лише молоді вчителі, виконували вправи на вміння взаємодіяти в групі, розробляли стратегії для виконання, здавалося б, неможливих завдань, вчилися визначати свої сильні сторони, опановували техніки саморегуляції, комунікації, турботи про себе, оволодівали вміннями будувати навчальне заняття так, щоб здобувачі освіти відчували підтримку, впевненість і були у безпеці.

Емоції переповнювали всіх, радістю сяяли очі і учасників, і тренерів, і організаторів. Спогади надовго залишаться у пам’яті, на світлинах та відео, у сказаних і несказаних словах вдячності. І у подальших справах кожного, хто відвідав такий івент.


англ мова

Онлайн-конференція для вчителів англійської мови

Dinternal Education* у  співпраці із відділом міжнародних зв'язків КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" та КУ БМР "Центр професійного розвитку педагогічних працівників"   запросили вчителів англійської до участі в онлайн-конференції "Інтерактивні прийоми та методи навчання іноземним мовам в сучасній школі".

Під час заходу освітяни дізналися про:

✔️ створення сприятливих умов для розвитку наскрізних умінь на уроці англійської мови як один з очікуваних результатів навчання;

✔️ сучасні методи та прийоми використання потенціалу автентичного ресурсу в контексті формування наскрізних вмінь учнів;

✔️ урок англійської 2-в-1: демонстрація підходів до планування уроку у 5-9 класах НУШ, що інкорпорує елементи компетентнісно орієнтованого навчання.

Олена Міходуй - методист видавництва, професіонал своєї справи емоційно, наочно та дуже фахово організувала взаємодію, привертаючи увагу до важливих моментів процесу вивчення іноземної мови в НУШ.

Зустріч Оцінювання

Консалтинг для заступників директорів з НВР та вчителів-практиків із питань упровадження рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів

За запитами педагогічних працівників Білоцерківської міської територіальної громади консультантамицентру професійного розвитку педагогічних кадрів 20 вересня було проведено консалтинг "Оцінювання в 5 класах Нової української школи" для заступників директорів із навчально-виховної роботи та вчителів-практиків закладів освіти БМТГ.

   2022/2023 навчальний рік – старт НУШ у середній школі, адже п’яті класи розпочали навчання за новим Державним стандартом. Змінилися підходи до організації освітнього процесу, до планування уроків, змінюються підходи та методики навчання та оцінювання.

Педагоги, що цього року працюють у п’ятих класах НУШ пройшли спеціальне навчання для такої роботи, опановують новою нормативною базою, але однак потрібні роз’яснення та консультування щодо цілої низки питань.

    В новій українській школі оцінювання - це не інструмент контролю знань, це інструмент підтримки й розвитку. Воно може бути формувальним, поточним та підсумковим, виражатися вербально та за допомогою балів, при цьому існує державна система оцінювання, але заклад має право затверджувати свою власну.

      Під час заповнення журналу і Свідоцтва досягнень вчитель має виставляти бали та рівні. При чому підходити до цього процесу індивідуально із врахування особливостей освітньої траєкторії кожного здобувача освіти.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників намагалися надати відповіді на запитання, що турбують колег, шукали рішення щодо суперечливих ситуацій. 

    Робота над впровадженням НУШ у заклади освіти нашої громади триває і попереду ще ціла низка івентів, вебінарів, зустрічей спеціалістів ЦПРПП із педагогами, що допоможуть зробити процес реформування легким та цікавим для всіх учасників освітнього процесу.

Консультування педагогічних працівників-учасників всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2024"

Щорічно педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти мають змогу брати участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Учитель року» завданнями якого є виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників, поширення кращого педагогічного досвіду; розвиток творчого потенціалу вчителя та підвищення його професійної майстерності; сприяння самореалізації педагога.

У вересні 2023 році стартував Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2024» в номінаціях: «Українська мова», «Образотворче мистецтво», «Географія», «Фізика». У І етапі конкурсу братимуть участь 5 педагогічних працівників із закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади: учитель фізики ліцею№9 Вдовиченко Ольга Валеріївна, учитель української мови та літератури  ліцею №16 Колесникова Таїсія Миколаївна, учитель української мови та літератури гімназії №22 Поліщук Ірина Сергіївна, учитель образотворчого мистецтва  гімназії №6 Федоренко Віра Валентинівна та учитель образотворчого мистецтва гімназії №15 Дмитренко Іванна Володимирівна.

18 жовтня  Центром професійного розвитку педагогічних працівників та колективом Білоцерківської гімназії №5  було проведено міні-консультування для учасників конкурсу «Учитель року-2024».  Директор Центру Владисла Висторонський  ознайомив конкурсантів з організаційною та нормативною складовою конкурсу.

Про організацію командної діяльності щодо підготовки конкурсних матеріалів  учасника ділилася досвідом заступник директора гімназії № 5 Волкова Олена Борисівна, а дипломант всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року – 2023» в номінації «Основи здоров’я» Ткачук Василь Вікторович розповів про «родзинки та підводні камені» участі в конкурсі від етапу реєстрації до заключного – всеукраїнського.

Педагогічна громада БМТГ бажає творчих здобутків, цікавих ідей та особистих перемог учасникам Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2024».