Комунальна установа Білоцерківської міської ради "Центр професійного розвитку педагогічних працівників"

Ви ніколи не перетнете океан, якщо не наберетеся мужності втратити берег із виду.

Христофор Колумб


Презентация методоб’єднання учит.-логопед на сайт УОН.pptx

Засідання «Круглого столу» учителів-логопедів

21 жовтня у форматі ZOOM ДНЗ №22 «Ластівка» відбувся «круглий стіл» для учителів-логопедів закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми «Розвиток образного мовлення дошкільників з особливими освітніми потребами».

Присутні ознайомилися із складовою образного мовлення, комунікативними якостями мовлення, видами діяльності під час яких відбувається розвиток образного мовлення, матеріалом для його розвитку з урахуванням вимог навчальної програми, тематичного планування, вікових особливостей та методикою формування образного мовлення.

Слухачі ознайомилися із завданнями для формування антонімічних, полісемічних явищ, розуміння та вживання образних виразів у мовленні дошкільників.

Педагоги розглядали використання діагностичного інструментарію щодо володіння дітьми з ООП образним мовленням, грали в інтерактивну гру «Такі рідні слова», отримали поради щодо роботи з батьками з теми, ознайомилися з авторським посібником.

На завершення «круглого столу» розглядались результати анкетування учителів-логопедів «Образне мовлення дошкільників».

Асоціації 10 років (2).pptx

Асоціація працівників дошкільної освіти - 10 років!

25 жовтня Всеукраїнська громадська організація Асоціація працівників дошкільної освіти відзначає свій 10-ти річний ювілей. Вже 3 роки педагоги-дошкільники є активними учасниками Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти». Наш відокремлений підрозділ є ще досить молодим, адже нам лише 3 роки. Попри це ми маємо ряд досягнень:

- презентація досвіду роботи педагогічних працівників Білої Церкви на координаційній раді у м. Тернополі та на І освітньо-методичній сесії у м. Чорноморську;

- робота в робочій групі по створенню Порадника для директора закладу дошкільної освіти щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

А ще безумовно участь членів місцевого осередку у всеукраїнських заходах, що сприяють підвищенню кваліфікації; обмін досвідом та професійне навчання.

Щира подяка Голові правління «ВГО» «Асоціація працівників дошкільної освіти» Омельяненко Ніні Володимирівні за спрямування діяльності організації, яка стрімко розвивається та дбає про дошкілля України.
Презентация ЗДО 18.pptx

Засідання консультативного пункту вихователів груп раннього віку

22 жовтня у ДНЗ (ЦРД) №18 «Ясочка» відбулося засідання консультативного пункту для вихователів груп раннього віку з проблеми «Використання сенсорних еталонів з елементами ейдетики під час занять з дітьми раннього віку».

Чудова професія у вихователів – бути фантазерами і педагогами. Досвідчені педагоги прагнуть зробити цікавим і пізнавальним кожне заняття, змістовнішою кожну гру, прогулянку. І в кожного з них свої творчі знахідки, здобутки на цьому шляху.

Своїми творчими ідеями поділилася вихователь Шеховцова Т.В. яка використовує ейдетику як ігровий прийом для кращого розвитку в малюків запам’ятовування.

Засідння школи передового педагогічного досвіду (1).pptx

Засідання Школи передового педагогічного досвіду вихователів молодшого віку

20 жовтня у ЗДО (ЦРД) №18 «Ясочка» відбулося засідання Школи перспективного педагогічного досвіду вихователів молодшого віку з проблеми «Ігрові технології, як засіб розвитку пізнавальних інтересів дітей молодшого дошкільного віку», під керівництвом вихователя Болобосової Л.Е.

Присутність педагогів була стовідсотковою. Цікавою і пізнавальною для вихователів була представлена інформація «Ігрові технології, як засіб розвитку пізнавальних інтересів дітей молодшого дошкільного віку». Педагоги ще раз переконалися у доцільності використання різних ігрових технологій для пізнавального розвитку дітей. Ігрові прийоми для розвитку уяви, уваги, мислення включають в себе різноманітні спектри поєднання: картини художника і математика, оповідання письменника і математика, самостійне створення лабіринтів і звичайно просто фантазії вихователя, реалізовані в різноманітних дидактичних матеріалах.

Також під час засідання школи вихователі отримали рекомендації педагога щодо створення різноманітних ігор для пізнавального розвитку дітей молодшого дошкільного віку.

Всі слухачі щиро дякували за надану інформацію для роботи.

Консалтингова студія керівників ЗДО.pptx

Засідання консалтингової студії керівників закладів дошкільної освіти

23 жовтня 2021 року у форматі ZOOM - конференції відбулося засідання консалтингової студії керівників закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми «Створення організаційно-педагогічних умов до впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти), здійснення безперервної освіти педагогів, розвитку їх творчого потенціалу»

На засіданні було обговорено актуальні проблеми дошкілля в контексті реалізації Державного стандарту дошкільної освіти, питання забезпечення умов для професійного зростання і підвищення кваліфікації педагогічних працівників, їх науково-методичний супровід та впровадження нових ефективних форм взаємодії закладу дошкільної освіти з сім’ями вихованців та батьківською громадськістю.

Перед керівниками виступили Романюк О.В. - консультант КУ БМР «ЦПРПП», та керівники закладів дошкільної освіти: Балан С.В. - Вільнотарасівський ЗДО «Пролісок», Кроха З.І. - ДНЗ №2 «Берегиня», Щербак В.П. - ДНЗ №3 «Веселка».

Презентація Дитячий туризм.pptx

Засідання членів професійного кейсу для вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти міста на базі ЗДО №35 "Вербиченька"

20 жовтня 2021 року на базі закладу дошкільної освіти (ясел – садка) комбінованого типу № 35 «Вербиченька» Білоцерківської міської ради Київської області відбулося засідання членів професійного кейсу для вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Дитячий туризм, як універсальний засіб оздоровлення та соціалізації дітей середнього дошкільного віку»

Керівником кейсу виступала Наталія НИКОНЕНКОвихователь ЗДО № 35 «Вербиченька»

Членами кейсу, які працювали над вирішенням даної проблеми були: Наталія СИЧ – вихователь – методист ЗДО № 35 «Вербиченька», Олена ШТИКА, Тетяна ЛЯШЕНКО – вихователі ЗДО № 35 «Вербиченька», Тетяна МАЛЮЧЕНКО – вчитель – логопед ЗДО № 35 «Вербиченька».

Учасниками кейсу були вихователі середніх груп закладів дошкільної освіти міста.

Наталія Никоненко, як керівник професійного кейсу, презентувала педагогам міста узагальнений досвід роботи з організації та впровадження дитячого туризму з дітьми середнього дошкільного віку, а саме:

- визначила особливості , вимоги та етапи проведення дитячого туризму;

- показала роль дитячого туризму у патріотичному (краєзнавство), екологічному вихованні, в оздоровленні, соціалізації та формуванні життєвої компетентності дітей середнього дошкільного віку.

Результатом роботи членів професійного кейсу на базі ЗДО № 35 «Вербиченька» стали розробки перспективного планування дитячого туризму в середній групі та додатків - підбірки художнього слова, бесід, мовно – рухливих ігор, вправ на розвиток дрібної моторики тощо.

Конспекти дитячого туризму з додатками на осінній період були надіслані для роботи всім учасникам професійного кейсу.

Онлайн-семінар «Сучасний український правопис»

26 жовтня 2021 року о 16.00 відбудеться онлайн-семінар «Сучасний український правопис», у рамках якого буде роз’яснено основні правила нового правопису. Семінар проведе Олена Даниліна – кандидат філологічних наук, доцент, методолог Асоціації інноваційної та цифрової освіти, тренер курсів української мови для дорослих та креативного письма для підлітків.

Для участі в семінарі необхідно до 24 жовтня зареєструватися за покликанням: https://bit.ly/3nbRfDA

Зареєстровані учасники отримають електронний сертифікат.

Приєднатися до семінару «Сучасний український правопис» можна за покликанням:

https://us02web.zoom.us/j/87241805717?pwd=bXRzMFNWMzVlN0dwTTE5NWx4QnRIUT09

Цикл науково-просвітницьких лекцій у галузі економіки та управління

З 23 жовтня 2021 року та протягом 2021/2022 навчального року Київський обласний комунальний позашкільний заклад «Мала академія наук учнівської молоді» організовує цикл науково-просвітницьких лекцій у галузі економіки та управління для учнів 8-1 1 класів закладів загальної середньої освіти, студентів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та педагогічних працівників, які працюють із цією категорією учнів над науковими дослідженнями в системі Малої академії наук України.

Реєстрація слухачів за покликанням: https://forms.gle/xVgyUtuBSVrxeaD\9

Зареєстрованим учасникам на електронну пошту буде надіслано покликання на платформу Zoom для участі в онлайн-лекторії.

Фотоальбом

Засідання міської атестаційної комісії

19 жовтня 2021 року на базі Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради відбулося засідання міської атестаційної комісії.

Порядок денний засідання МАК включав ряд питання:

· затвердження графіка роботи міської атестаційної комісії на 2021/2022 навчальний рік;

· ключові аспекти проєкту Положення про атестацію педагогічних працівників;

· розгляд клопотань атестаційних комісій І рівня про позачергову атестацію педагогічних працівників у 2021/2022 навчальному році;

· про перенесення чергової атестації педагогічних працівників на один рік.

Голова МАК начальник Управління освіти і науки Юрій Петрик довів до відома присутніх склад міської атестаційної комісії та членів експертної групи, ознайомив із графіком роботи МАК на 2021/2022 навчальний рік.

Секретар МАК директор Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Владислав Висторонський звернув увагу членів атестаційної комісії на зміни щодо проведення атестації педагогів внесені в проєкті Положення про атестацію педагогічних працівників.

Участь у семінарі-тренінгу СВЯТЕЦЬКА.pptx

Участь Святецької Т.Є. - вихователя-методиста ЗДО № 26 у навчанні в рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження»

В рамках реалізації проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження» та згідно з наказом міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795 про надання грифу «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» модельній навчальній програмі «Культура добросусідства» для учнів 5-6 класів НУШ, ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»» з 07 по 12 жовтня 2021 року в м. Ірпінь проходив базовий семінар-тренінг з методики викладання наскрізного інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в ЗДО та початковій школі, Святецька Тетяна Євгеніївна – вихователь-методист ЗДО № 26 «Струмочок» Білоцерківської міської ради була запрошена для участі.

«Культура добросусідства» є українським продуктом і наразі єдиним наскрізним курсом у системі формальної освіти України, який має огрифовані програми й частково розроблений НМК від дошкільнят, усіх рівнів шкільної освіти, до вищої і навчання дорослих (учителів, батьків).

Курс спрямований на відвернення міжнаціональних конфліктів, протидію розвиткові негативних етнічних стереотипів і зниження агресивності в суспільстві. Метою проекту є створення і впровадження в освітній процес інтегрованого курсу «Культура добросусідства» для етнічної просвіти дітей і дорослих, формування толерантних взаємовідносин між представниками різних етнічних і конфесійних груп. Назва курсу вдало передає його суть. «Культура добросусідства» передбачає формування у дітей високого рівня толерантності та пріоритетності загальнолюдських цінностей, наголошує на рівності всіх людей незалежно від статусу, етнічної та релігійної належності, вивчає спільне й відмінне у традиціях і культурах різних народів.

Тетяна Євгеніївна успішно пройшла навчання за Програмою авторського методичного семінару-тренінгу для педагогічних працівників ЗДО, отримала сертифікат та очікуємо впровадження програми «Український віночок. Регіон» та інтегрованого курсу «Культури добросусідства» серед закладів БМТГ.

урок профорієнт

Всеукраїнський онлайн-урок із профорієнтації

У вівторок, 12 жовтня, відбувся всеукраїнський онлайн-урок із профорієнтації для учнів 7-11-х класів. Метою заходу було допомогти молодому поколінню визначитися із професією своєї мрії, мотивувати учнів на побудову успішної кар’єри та реалізацію себе в нашій країні.

В онлайн-заняття взяли участь відомі українці, зокрема шеф-кухар і телеведучий, який входить до топ-50 кухарів світу, Євген Клопотенко, народний депутат, олімпійський чемпіон Токіо-2020 Жан Беленюк, чемпіонка світу з паракарате, телеведуча та громадська діячка Уляна Пчолкіна. Кар'єрний радник Ганна Резніченко провела майстер-клас «Як визначити професію своєї мрії».

Організаторами уроку виступили Міністерство освіти і науки, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти й компанія HR YOU, за сприяння радниці - уповноваженої Офісу Президента з питань прав дитини та дитячої реабілітації Дар'ї Герасимчук.

Під час трансляції було презентовано всеукраїнський профорієнтаційний проєкт «Обери професію своєї мрії».

Міністерство освіти і науки України звітує про те, що урок, який було внесено до Книги рекордів України, як наймасовіший урок із профорієнтації, переглянули учні із 15 тисяч закладів освіти України.

Заклади освіти Білоцерківської міської територіальної громади теж долучилися до цієї події.

ДНЗ 19.pptx

Методична студія вихователів середніх та старших груп

11 жовтня 2021 року у закладі дошкільної освіти №19 «Кобзарик» Білоцерківської міської ради Київської області, що є опорним з навчання дітей гри в шахи, було проведено І засідання методичної студії для вихователів середніх і старших груп закладів дошкільної освіти з проблеми «Формування шахово-ігрової компетенції дітей дошкільного віку»

Педагоги мали змогу познайомитися з авторами та педагогами-дослідниками Програми «Мудрі шахи» - Духновською О.І, Войдевич В.А,Пащенко Л.Ю та Десятник О.В. Учасникам презентували Програму та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи «Мудрі шахи» та комплект «Мудрі шахи»: Методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи та Додаток до методичних рекомендацій з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шахи, що є варіативним складником Стандарту дошкільної освіти і направлена на виконання завдань освітнього напряму «Особистість дитини. Спортивні ігри».

Під час практичного заняття з використанням імітаційного моделювання роботи з дітьми,педагоги мали змогу навчатися застосовувати методи і прийоми роботи з дітьми з теми «Ознайомлення з шахівницею і її елементами»

Учасники отримали цікаву інформацію про спортивно-інтелектуальну гру та бажання впроваджувати в роботі з дітьми свого закладу.

Про курси з підвищення кваліфікації з фінансової грамотності

Університет державної фіскальної служби України, за підтримки Міністерства фінансів України, пропонує педагогічним працівникам підвищення кваліфікації та набуття практичних навичок із фінансової грамотності .

Лист МОН від 08.10.2021 № 5/3032-21

Презентация Інструктори з фізкультури (1).pptx

Педагогічна студія інструкторів з фізкультури

8 жовтня у дошкільному навчальному закладі (центрі розвитку дитини) № 18 «Ясочка» відбулося засідання педагогічної студії для інструкторів з фізкультури за темою«Використання народних ігор у підготовці дітей старшого дошкільного віку до навчання гри у бадмінтон».

Інструктор з фізкультури - Гребеніченко Наталія привітно зустрічала своїх колег і поділилася досвідом, як можна вчити дітей грати в бадмінтон, які ігрові прийоми при цьому використовувати.

Присутні на засіданні активно і творчо справлялися із завданнями, ділилися досвідом, отримували позитивні емоції та практикувалися у грі у бадмінтон.

школа молодого вихователя в ДНЗ № 2.pptx

Засідання "Школа новопризначеного вихователя"

Шлях молодого фахівця до вершин професійної майстерності надзвичайно важливий. Тому досвідченим наставникам необхідно передавати свій досвід, навчаючи професійним навичкам, сприяти росту педагогічної майстерності молодих вихователів, які тільки починають свою педагогічну діяльність.

Досвідчений вихователь-методист ЗДО № 2 «Берегиня» Петровська Наталя Анатоліївна провела І-ше засідання «Школи новопризначеного вихователя» для молодих фахівців дошкільних навчальних закладів міста, метою якого було сприяння підвищенню фахового рівня, розвитку творчого потенціалу молодого вихователя, удосконаленню майстерності, озброєнню новітніми знаннями, методикою та технологією виховання.

В ході роботи був проведений теоретично-практичний майстер-клас з проблеми «Організація режиму дня в дошкільному навчальному закладі», педагоги були ознайомлені з роботою «Центру професійного розвитку педагогічного працівника» та їх консультантом Романюк Оксаною Валеріївною.

Наставник – Наталя Анатоліївна, зорієнтувала молодих педагогів на використання сучасних методів і прийомів роботи з дітьми, на постійне поповнення їх знань, осягнення секретів виховання дошкільників.

Учасники Школи закріпили свої знання про організацію режиму дня та його значення для гармонійного розвитку особистості дитини щодо прищеплення їм елементарних навичок самоорганізації та розумової працездатності для кожної дитини.

В ході практичного блоку молоді вихователі мали можливість переглянути та долучитися до проведення сюжетно-ігрових «Ранкових зустрічей» з дітьми у ранкові години відповідно до теми тижня з освітньо-організованої діяльності дітей, які запропонували для роботи вихователь-методист та практичний психолог ДНЗ № 2 «Берегиня»Слободянюк Інна Миколаївна.

ЗДО №14 (3).pptx

Заняття школи перспективного педагогічного досвіду

1 жовтня в закладі дошкільної освіти №14 “Оксанка”, проведено заняття школи перспективного педагогічного досвіду з теми: “Нетрадиційні види театру в естетичному розвитку дітей дошкільного віку”, яке провела музичний керівник Пятаєва Майя Володимирівна. На зібранні були присутні 17 музичних керівників ЗДО міста.

Пятаєва М.В. підготувала консультацію, презентацію, атрибути до театрів, які виготовлені власноруч. Музичні керівники жваво та емоційно сприймали матеріал. Кожен з учасників отримав методичні рекомендації з теми.

Творча майстерня в ЗДО № 32 Перлинка.pptx

Творча майстерня вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів закладів дошкільної освіти БМГТ

6 жовтня 2021 року в закладі дошкільної освіти № 32 «Перлинка» була проведена Творча майстерня вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователів закладів дошкільної освіти Білоцерківської об’єднаної територіальної громади з проблеми: «Нетрадиційні техніки малювання як засіб формування мистецько-творчої компетентності дітей з особливими освітніми потребами». Вихователь, Алексієнко Ірина Михайлівна, поділилася з колегами своїм досвідом запровадження нетрадиційних технік малювання в практику роботу з дітьми які мають особливі освітні потреби. Була звернута увага на методи і прийоми які використовуються в роботі, а також було розкрито зміст етапів роботи щодо впровадження нетрадиційних технік малювання.

Учасники Творчої майстерні не лише ознайомилися, а й самі спробували малювати, використовуючи цікаві нетрадиційні техніки, такі як: малювання половинками яблук (овочеві та фруктові штамповки), мочалкою, йоржиком для миття посуду, ватними паличками та виделкою. Тим самим, розкрили їх значення в роботі з дошкільниками для розвитку уяви, творчого мислення та творчої активності.

Даний захід пройшов у атмосфері творчості та фантазії.

шемшук

Міський семінар-практикум для вчителів історії та правознавства

6 жовтня 2021 року на базі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 був проведений міський семінар-практикум для вчителів історії та правознавства закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади з проблеми ««Педагогічна майстерність учителя як вияв високого рівня його педагогічної діяльності».

Під час зустрічі присутні ознайомилися з методологією поняття педагогічна майстерність як комплексом властивостей особистості, що забезпечують самоорганізацію високого рівня професійної діяльності на рефлексивній основі, з елементами структури педагогічної майстерності, з етапами підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів.

Вчитель історії Шемшук Тетяна Андріївна презентувала присутнім досвід участі в конкурсі «Учитель року» в номінації «Історія». Під час презентації навчальних занять учасники семінару побували в ролі учнів.

Практична частина семінару передбачала колективну розробку етапу уроку узагальнення і систематизації знань учнів за допомогою інноваційних форм роботи: кейс-метод (кейс-урок) та скрайбінг, а потім у ролі учнів побували самі педагоги.

Педагогічна майстерність розглядається як вияв власного «Я» у професії, як самореалізація особистості вчителя в педагогічній діяльності.

Вітаємо переможців І (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу

рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних

закладів системи освіти у 2021 році

Категорія «Навчальні програми за дослідницько-експериментальним напрямом позашкільної освіти (математика, фізика та астрономія, технічні науки)»

навчальна програма «Основи математичних досліджень», автори: Грушник Оксана Іванівна, керівник гуртка Ільченко Тетяна Анатоліївна, керівник гуртка Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Ліцей – Мала академія наук» Білоцерківської міської ради Київської області;

Категорія «Навчальні програми за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти (квітникарство)»

навчальна програма «Початківцям про квітникарство», автори: Черниш Наталія Анатоліївна, керівник гуртка, Бондарець Аліна Володимирівна, керівник гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради Київської області.

Категорія «Навчальні програми за дослідницько-експериментальним напрямом позашкільної освіти (математика, фізика та астрономія, технічні науки)»:

навчальна програма «Науково-технічні та експериментальні дослідження», автор – Єрмоленко Володимир Олександрович, керівник гуртка Центру науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради Київської області;

Категорія «Навчальна література за науково-технічним напрямом позашкільної освіти»:

навчально-методичний посібник «Використання комп’ютерних програм для обробки цифрових фотографій», автори: Лук’яненко Ольга Борисівна, керівник гуртка, Солодовенко Олена Арсеніївна, в. о. директора Центру науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради Київської області.

НУБіП

Старшокласники Шкарівського ліцею на Дні відкритих дверей у НУБіП

На День відкритих дверей Національного університету біоресурсів і природокористування України 29 вересня завітали старшокласники Шкарівського опорного ліцею-гімназії. Учні мали нагоду познайомитися з історією створення вищого навчального закладу, минулими та сучасними здобутками університету. Одинадцятикласники відвідали наукові лабораторії та лекційні зали, познайомитися з розкладами занять та наукових досліджень, особливостями студентського життя та дозвілля.

Національний університет біоресурсів і природокористування України є провідним вищим аграрним закладом освіти, науки і культури України. Майбутні абітурієнти отримали відповіді на свої запитання щодо особливостей та умов цьогорічної вступної кампанії. Почули поради, як успішно подолати всі етапи вступу та як підготуватися до майбутніх випробувань.

макмв

Вчителі іноземних мов на шляху до досконалості

30 вересня на базі КОІПОПК відбувся практичний семінар для вчителів англійської мови Київської області, Інна Нестоітер, який проводила методист-консультант видавництва «Макміллан» був спрямований на донесення до слухачів концепції дитиноцентризму.

Методист поділилась ідеями, як можна різноманітніти урок, застосовуючи нестандартні види діяльності, які будуть цікаві учнями з різним рівнем знань.

Також було показано, як ефективно складати план уроку, не витрачаючи на це багато часу. Семінар був дуже продуктивний та насичений корисною інформацією, яку можна застосувати у своїй діяльності.

взяли участь п'ятнадцять освітян Білоцерківської громади

ЗАЙЦЕВА.pptx

Участь у вебінарі Лариси Зайцевої щодо впровадження в освітній процес технології формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку

30 вересня у форматі ZOOM відбулася зустріч вихователів-методистів БМТГ та автором педагогічної технології «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку» Ларисою Зайцевою (доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету) - у рамках ознайомлення, для подальшої співпраці та впровадження даної технології в освітній процес закладів дошкільної освіти БМТГ.

Парціальна програма «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку» конкретизує вимоги Базового компонента дошкільної освіти з освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі». Допоміжним матеріалом в роботі з дітьми є навчально-методичні посібники «Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку» та робочі зошити «Математична скринька» для дітей 4, 5, 6 років життя. Ця авторська технологія є результатом багатого практичного досвіду, безпосередньої роботи з дітьми, перевірена реальним життям як в індивідуальних умовах, так і в колективі.

Під час спілкування педагоги отримали методичні поради та вичерпну інформацію від автора щодо формування математичної компетентності яка передбачає організацію такої діяльності, яка сприятиме оволодінню дітьми дошкільного віку системою математичних знань і забезпечить набуття ними науково-відповідного практичного досвіду.Проєкт Gen Z БЗШ №21 в програмі eTwinning

Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному європейському світі, де спілкування іноземними мовами набуває все більшого значення. А мир в усьому світі – головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі – основні принципи, якими керувалась ООН, заснувавши це свято.

В межах реалізації міжнародних проєктів на платформі eTwinning учні 6-Б, 6-В, 7-Б, 8-В та 11 класів разом із учителями Косолап А.В, Бессараб В.Ю. та Синчук Н.В. взяли участь у заходах, присвячених Міжнародному Дню миру і Європейському дню мов, які святкуються 21 і 26 вересня. У проєкті Gen Z Schools учні на зображеннях голубів, які є символом миру, писали висловлювання відомих людей про мир. Кожне висловлювання було озвучено рідною мовою та продубльовано субтитрами англійською мовою. Результати своєї роботи учні оформили у короткі відео.

https://youtu.be/mEtcJVT0WZw

А під час роботи над проєктом «THE WORLD WITHOUT BORDERS» учні шостого класу взяли участь в онлайн флешмобі до Європейського дня мов.

https://youtu.be/Zesz4TnXHv0


https://youtu.be/mEtcJVT0WZw


ctvsuuuuu

Обласний майстер-клас для вчителів іноземних мов

І заняття обласного майстер-класу

29 вересня 2021 року на базі Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 з поглибленим вивченням іноземних мов Білоцерківської міської ради Київської області відбулося І заняття курсів підвищення кваліфікації КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» з теми «Мотивація до вивчення іноземних мов у літніх мовних таборах як складова реформування освітньої галузі» для вчителів іноземних мов. Організації роботи майстер-класу сприяла клопітка робота її керівників щодо формування списків учасників курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, створення освітньої програми обласного майстер-класу, візитівки, плану проведення трьох його занять. Слухачами курсів є вчителі іноземних мов не лише Білоцерківської міської територіальної громади, але й педагогічні працівники Кагарлицької ТГ, Таращанської ТГ, Фастівської міської ТГ, Ставищенської селищної ТГ, Бориспільської міської ТГ, Пірнівської сільської ТГ, Глевахівської селещної ТГ, Ташанської селищної ТГ та Узинської міської ТГ.

Заступник директора з НВР Лазебник Н. І. інформувала слухачів курсів про заклад інноваційного типу, виховну і методичну роботу у спеціалізованій школі. Надія Іванівна детально розповіла про вивчення іноземних мов у закладі загальної середньої освіти, вагомі здобутки у вивченні предмета як на обласному, так і на Всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Координатор майстер-класу, завідувач відділу іноземних мов Київського навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Скрипчук Н. В. поінформувала присутніх із нормативними документами, які регламентують роботу майстер-класу, ознайомила із освітньою програмою.

Керівники обласного майстер-класу, вчителі англійської мови Тищенко Ж. В. та Шишко І. П., поділилися із слухачами курсів досвідом роботи по створенню документації, плануванню роботи літнього мовного табору, розробці сучасних програм табору. Жанна Василівна та Інна Петрівна презентували авторський досвід організації літнього мовного табору «Merry Land».

Родзинкою заходу стали практичні заняття а саме: вивчення римівок, енерджайзерів, творча робота щодо створення назви табору, римівок та їх інсценування.

І заняття обласного майстер-класу пройшло у дружній та творчій атмосфері. Слухачі отримали досвід із організації та проведення мовних таборів у своїх територіальних громадах.

Презентация Шкарівка

Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з НВР

28 вересня 2021 року на базі Шкарівського опорного ліцею-гімназії відбувся консультативно-методичний практикум для заступників директорів з НВР.

Директор Ліцею Олег Крутаков у привітальному слові розповів про можливості свого закладу, запросив до співпраці та запевнив у готовності ділитися досвідом із колегами.

Під час зустрічі директор КУ БМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Владислав Висторонський підняв питання щодо налагодження партнерства в освіті. Партнерства всередині закладу між усіма учасниками освітнього процесу, партнерства між іншими структурами, що супроводжують, регулюють діяльність, координують чи просто співпрацюють із закладами освіти. Владислав Григорович розкрив умови успішного партнерства та довів важливість та необхідність налагодження гарних стосунків між усіма, хто так чи інакше дотичний до освіти.

Сучасний розвиток освіти, технологій укупі з пандемією вніс значні корективи у діяльність закладів освіти. Сьогодні освітяни вже готові до навчання із використанням дистанційних технологій, обираючи ті чи інші платформи, застосунки, ресурси тощо. Досвідом роботи на вітчизняній платформі HUMAN поділилася заступник директора БЗШ І-ІІІ ст. №5 Олена Волкова. Вона розповіла про структуру самої платформи, її можливості для закладу, вчителів та учнів, продемонструвала сторінки адміністратора, вчителя-предметника, класного керівника, учня. Платформа має інструменти для генерування тестів, містить електронний журнал, який можна роздрукувати й прошити, створює розклад для вчителя, учня, вбудовує календарні плани і конструює уроки. Олена Борисівна зупинилася на всіх позитивних моментах, які вже побачили, на перспективах роботи із програмою та тих незначних недоліках, які довелося зустріти.

Успіх у житті залежить від задоволеності людиною своєю професійною діяльністю, саме тому перша зустріч у новому навчальному році була присвячена темі щасливого вчителя. Можна багато говорити про це, перераховувати причини, що заважають щастю, але варто визначити шляхи, напрями, що ведуть до задоволення життям. Учням потрібен саме щасливий учитель, а не запрограмований на видачу інформації робот, що чекає зарплатні. Анкетування, проведене напередодні, дозволило визначити, що саме сприятиме «ощасливленню» педагогів, які негативні моменти слід мінімізувати, щоб вони стали позитивними і, щоб, врешті, щасливих педагогів, які щодня йдуть до дітей, стало не 60%, а всі 100%. Саме про це повела свою розмову консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Бойко.

Заступник директора Шкарівського опорного ліцею Галина Лавренчук розповіла про свій заклад, його історію, досягнення учнів та вчителів, про цікаве сьогодення та перспективи розвитку. Запросила до співпраці та висловила готовність допомагати, приймати, вчити і навчатися у інших. А потім провела екскурсію для гостей.

Зустріч завершилася робочою нарадою, під час якою обговорилися поточні робочі моменти, зокрема питання атестації та підвищення кваліфікації, написання робіт МАН тощо.