Комунальна установа Білоцерківської міської ради "Центр професійного розвитку педагогічних працівників"

«Усі наші вчителі — освітні сили України»

Володимир Сокол, вчитель харківської школи № 106, військовослужбовець ЗСУ

Педагогічна студія.pptx

Перше заняття обласної педагогічної студії для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»»

25 січня 2023 року на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти 31 «Незабудка» Білоцерківської міської ради Київської області у форматі ZOOM - конференції відбулося перше заняття обласної педагогічної студії для працівників закладів дошкільної освіти з теми «Реалізація основних принципів педагогіки Марії Монтессорі за парціальною програмою «Світ щасливої дитини»».

На початку заняття координатор педагогічної студії - завідувач дошкільного відділу КНЗ КОР «КОІПОПК» Надія Іванівна Нечипорук ознайомила присутніх з нормативно - правовим забезпеченням діяльності педагогічної студії та наголосила на важливості реалізації інваріантного та варіативного складника Базового компонента дошкільної освіти.

На позитивну та ефективну роботу слухачів налаштувала практичний психолог закладу Інна Володимирівна Шевченко.

Керівник педагогічної студії - директор закладу Наталія Миколаївна Радоміцька ознайомила слухачів із особливостями роботи закладу дошкільної освіти.

Під час заняття Наталія Володимирівна Яцюк, вихователь - методист закладу, акцентувала увагу педагогів на спільних точках дотику та відмінних особливостях традиційної дошкільної педагогіки в призмі Базового компонента дошкільної освіти та педагогіки Марії Монтессорі.

У ході методичного діалогу педагоги Жанна Анатоліївна Мишенко, Людмила Олександрівна Войтенко та Тетяна Володимирівна Анісімова детально розкрили учасникам принципи педагогіки Монтессорі, її концептуальні засади та особливості облаштування Монтессорі - середовища.

Неприхований інтерес в учасників викликав перегляд відео уроків - презентацій, тому педагоги долучилися до активного обговорення та обміну думками.

За результатами роботи педагогічної студії слухачам були надані рекомендації.

консалтингова_студiя_ЗДО№18.pptx

Консалтингова студія для інструкторів з фізкультури «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників»

20.01.2023 року Білоцерківським закладом дошкільної освіти №18 «Ясочка» у форматі Zoom-відео конференції проведено засідання консалтингової студії для інструкторів з фізкультури закладів дошкільної освіти БМТГ з проблеми: «Використання наскрізного ігрового методу під час виконання рухових дій для гармонійного фізичного розвитку дошкільників».

Інструктор з фізкультури Гребеніченко Наталія Іванівна познайомила педагогів з шляхами формування технологічної основи рухової компетентності дітей дошкільного віку, до якої належить і оволодіння основними рухами. Саме чіткому навчанню виконання основних рухів сприяє використання різноманітних інноваційних прийомів. Одним із яких є наскрізний ігровий метод. «Наскрізне навчання» передбачає введення у зміст роботи не тільки варіативної, а й інваріантної частини навчального плану компонентів освіти. Методичним кредом ігрового методу є принципово інша послідовність вивчення основних рухів.

Також інструктор з фізкультури звернула увагу, що для ефективного застосовування ігрових прийомів під час навчання основних рухів, потрібно створювати ігрове середовище.

Консультант КУ Білоцерківської міської ради "Центру професійного розвитку педагогічних працівників" Романюк О.В. підвела підсумки засідання консалтингової студії і відмітила, що використання ігрових прийомів у роботі інструктора з фізкультури є основою забезпечення сприятливих умов для гармонійного фізичного розвитку дитини дошкільного віку. Також Оксана Валеріївна презентувала програму з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку М. М. Єфименка «Казкова фізкультура».

заступники

Засідання консалтингової студії для заступників директорів з НВР

Питання якості освіти в сьогоднішніх умовах є надважливим, адже цей феномен вміщує не лише бали чи оцінки в кінці теми чи семестру, це безпековий компонент, професійність вчителів, контингент батьків, вплив історичних, соціальних, фінансових, політичних умов, це ціла низка внутрішніх і зовнішніх факторів, що суттєво впливають на процес і результат освіти.

Заступники директорів із навчально-виховної роботи 18 січня 2023 року зібралися для обговорення освітніх питань Білоцерківської громади.

Формами оцінювання якості освіти в повній загальній середній освіті є ЗНО, ДПА, PISA. Саме тому головним питанням, яке розглядалося під час зустрічі, стало «Про загальні результати участі випускників закладів загальної середньої освіти БМТГ в Національному мультипредметному тесті -2022 та нормативно-правове забезпечення ЗНО - 2023». Головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти Управління освіти і науки Олеся Ільїна детально проаналізувала результати тестування минулого року в розрізі країни, області, громади. Колеги почули про особливості завдань, структуру самого тесту, проблеми, які виникали та фактори, що вплинули на результат, про зусилля, які було докладено освітянами громади для успішної організації заходу. Обговорили можливі варіанти проведення тестування у 2023 році, наголосили на необхідності ґрунтовної підготовки до різних варіантів. 20 січня МОН оголосить формат проведення тестування і розпочнеться клопітка робота усіх, хто причетний до організації та проведення фінальних тестувань для випускників.

Директор КУ БМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Владислав Висторонський та консультант Центру Лілія Бойко провели з колегами інтерактив, під час якого прозвучало чимало думок щодо того, що кожен розуміє під поняттям «якість освіти». Ідеї нанизувалися і складалися в цілісну картину багатогранного явища, яке має проростати в усіх аспектах освітнього процесу.

Владислав Григорович підбив підсумки минулого року, окреслив перспективи подальшої роботи та торкнувся болючих питань, які принесла нам війна і з якими тепер мусимо жити. Але ми хочемо і ми це зробимо, ми пройдемо цей складний шлях.

Слава і вдячність нашим Збройним силам за можливість працювати і жити!


секції 2023.pptx

Січневі освітянські зустрічі вчителів Білоцерківської територіальної громади

Новий рік для освітян Білоцерківської міської територіальної громади традиційно розпочався січневими зустрічами, під час яких колеги, що сумували за живим спілкуванням, обговорювали складні моменти й досягнення року, що минув, намагалися спланувати подальшу діяльність, хоч це й неймовірно складно сьогодні.

Вчителі інформатики під керівництвом голови міської спільноти Оксани Журибеди підбили підсумки участі здобувачів освіти в конкурсах, олімпіадах різного рівня, поговорили про складові якості освіти, поділилися досвідом роботи в складних умовах минулого року та стали учасниками майстер-класу вчителя Білоцерківського ліцею-гімназії №12 Ірини Ігорівни Белякової.

Спільнота вчителів іншомовної галузі зібралася великою когортою, щоб поговорити про якісний освітній процес, про здобутки та проблеми 2022 року, про подальші перспективи. Родзинкою заходу стала презентація досвіду, який здобули колеги громади у листопаді-грудні минулого року у Польщі. Це був триденний семінар «Навчання у складні часи», організований Британською Радою для вчителів України, де педагогів озброїли цілим арсеналом інструментів для налагодження взаємодії з учнями, колегам, батьками, для стабілізації психоемоційних станів та можливостями для здійснення освітнього процесу в надважких умовах.

Голова міської спільноти вчителів математики Ірина Дмитрівна Кирдей звернула увагу колег на особливості НМТ минулого року, підбила підсумки участі у Всеукраїнській олімпіаді, конкурсі захисті робіт МАН, розповіла про можливості професійного розвитку вчителів, зокрема про курс «Розвиток громадянських компетентностей на різних навчальних предметах» від «Демократичної школи», познайомила колег із Всеукраїнським профорієнтаційним проєктом. Почесним гостем зустрічі стала Уляна Степанівна Ревицька, кандидат наук, голова журі конкурсу-захисту робіт МАН. Пані Уляна детально розібрала складні моменти, що стосувалися робіт, наголосила на досягненнях юних науковців та їх керівників, розібрала найпоширеніші помилки і висловила готовність до подальшої співпраці. Вчителі математики, які цього року розпочали роботу в НУШ, поділилися досвідом впровадження програми, показали нові підручники, за якими цікаво навчаються п’ятикласники.

Вчителі хімії під керівництвом Ірини Кушнір, голови міської спільноти, активно провели час, навчалися новому, комунікували, розв'язуючи питання, від чого ж таки залежить якісний результат і як розв’язувати конкретні проблеми, що постають перед учасниками освітнього процесу на всіх етапах навчання. Вчителі говорили про підсумки роботи у 2022 році та особливу роль фаху не лише в конкурсах із хімії, а й, наприклад, у відділенні екології та аграрних наук.

Історія нині – той предмет, знання якого просто необхідні для кожного українця, для само ідентифікації, розуміння свого генетичного коду. Це галузь, яка має колосальний виховний потенціал. Міська спільнота вчителів історії піч час січневого засідання говорили про якість, виховання патріотизму та формування національної ідентичності. В період відкритої військової агресії нашого сусіда проти України війна ведеться на всіх фронтах, одним з яких є інформаційний. Тому освітянам потрібно вчитися фільтрувати інформацію, реагувати на маніпуляції та фейки, бути обережним у перепостах та розповсюдженні даних. Вчителі історії під керівництвом Тетяни Іванівни Бондарук виконували інтерактивні вправи з медіаграмотності.

Вчителі початкових класів, які завжди вболівають за якість своєї роботи, були присутні на презентації мобільного додатку для викладачів та здобувачів освіти «Вивчаю – не чекаю», заслухали звіти колег, що атестуються цього року, говорили про безпекове середовище. Яскравим моментом зустрічі став майстер-клас вчителів Білоцерківської гімназії-початкової школи №7 «Організація пізнавально-розвивального дозвілля в укритті».

10 січня 2023

Січневі освітянські зустрічі Заступників директорів із виховної роботи

У новий рік із новими ідеями та планами вирішили рухатися заступники директорів із виховної роботи Білоцерківської міської територіальної громади. І саме для обговорення ідей щодо ефективності функціонування системи виховної роботи зібралися виховники 10 січня у тісному творчому колі.

Під час заходу обговорили необхідність змінювати підходи до виховної роботи, враховуючи реалії сьогодення, цінності суспільства, особливості закладу, потенціал та сильні сторони особистості та спільноти тощо.

Спільними рисами для всіх виховних систем має бути дотримання законодавства, нормативних документів, обов’язкове врахування загальнолюдських цінностей та важливих напрямків, визначених державою.

Єдиної унікальної моделі розробити не вдається, адже кожна шкільна родина матиме свою візію, власну стратегію, свою ієрархію цінностей, контингент учнів та батьків, кадровий потенціал та інші фактори, що впливають на формування виховного середовища.

Результатом діяльності стала примірна модель, яку можна використати, як зразок, щоб потім разом зі своїм колективом створити унікальну, неповторну систему, що працюватиме якісно та результативно.


Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно з ГО «Спілка освітян України» за підтримки Міністерства освіти і науки України проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи».

Конференція відбудеться 16 лютого 2023 року. Переглянути більше

Запрошуємо до участі в ХVІ Міжнародному конкурсі з українознавства

До участі в Конкурсі запрошуються учні 8–11 класів закладів освіти усіх типів та форм власності.

Конкурс передбачає написання учасником (учасниками) науково-дослідної роботи українознавчого спрямування за одним із таких напрямів:

  • українська державність: минувшина і сучасність;

  • боротьба за українську незалежність та соборність у ХХ–ХХІ ст.;

  • репрезентації національної пам’яті: події, постаті, місця, меморіальна героїка;

  • українська культура: традиції, інновації та креативні практики; українці в світовій культурі: особистості, винаходи та мистецькі здобутки;

  • Україна та світове українство;

  • українська діаспора: соціокультурний вимір;

  • українська мова, освіта та наука як чинники збереження української ідентичності;

  • особливості екологічної культури населення України;

  • інформаційна безпека в сучасному гуманітарному просторі України.

Конкурс проводиться у два етапи: I етап (заочний) – до 20 лютого 2022 року,

II етап (очний, м. Київ) – з 30 березня по 01 квітня 2022 року.

Для участі в Конкурсі до 20 лютого 2022 р. (включно) необхідно:

1) в електронному вигляді пройти googlе-реєстрацію за посиланням: https://forms.gle/nukSw7Q3S9avdqEk8;

2) в паперовому варіанті надіслати заявку і науково-дослідну роботу за адресою: Науково-дослідний інститут українознавства, к. 301 (відділ освітніх технологій та популяризації українознавства), вул. Ісаакяна,18, м. Київ, 01135.

З Правилами проведення Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів можна ознайомитися на сайті НДІУ: http://ndiu.org.ua/index.php/component/content/article/102-2009-08-31-13-55-49/2008-2015-02-04-16-12-11

Для участі в Конкурсі до 20 лютого 2023 р. (включно) необхідно в електронному вигляді пройти googlе-реєстрацію за покликанням: https://forms.gle/xMZp7NVNX1iD2jDM6

Звіт МАН І етап.pptx

Відбувся І (територіальний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

Робота над науково-дослідницьким проєктом – це захоплюючий, складний і тривалий процес пошуку, вивчення, дослідження, оформлення, узагальнення матеріалів, підготовки їх до захисту.

19-22 грудня відбувся фінальний етап конкурсу-захисту дослідницьких проєктів для учнів Білоцерківського територіального відділення МАН. У зв’язку з енергетичною кризою в країні, яка спричинена військовою агресією проти України, організаційним комітетом було прийнято рішення про очний формат проведення конкурсу.

Впродовж цих днів 134 юних манівців Білоцерківської громади, незважаючи на відключення світла і тепла, повітряні тривоги і хвилювання, захищали свої наукові проєкти у 52 секціях з 12 відділень. Виступ кожного учасника складався із постерного захисту, під час якого презентувалася робота й відбувалася розмова із членами журі, та конференції, коли виступати треба було перед своїми опонентами, які ставили запитання та визначали, наскільки глибоко пропрацьовано тема.

Організатори та професійне журі, до складу якого входили науковці ВУЗів, вчителі-методисти, люди, які мають неабиякий досвід роботи в МАН, відзначили високий рівень дослідників, їх потенціал. Почуття гордості наповнювало душу, коли виступали кращі з кращих.

Цього року 40 науково-дослідницьких робіт Білоцерківської міської громади будуть представлені на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Звичайно ж, немає нічого абсолютно досконалого і в переможців попереду багато роботи, адже проекти мають бути відшліфовані, доопрацьовані, дещо доповнені.

Організатори заходу висловлюють щиру вдячність і своє захоплення усім учасникам Конкурсу, їхнім науковим керівниками, батькам, закладам освіти, які підтримували і допомагали, членам журі, Білоцерківському природничо-математичному ліцею-гімназії №16 ім. М.О. Кириленка за гостинність, комфортні умови для всіх, професійність.

Усі учасники конкурсу дякують Збройним силам України за можливість жити, творити, досягати, навчатися, перемагати. Разом до ПЕРЕМОГИ!

Microsoft PowerPoint Presentation

Онлайн-семінар «Формування предметних компететностей учнів інноваційними методами навчання»

14 грудня 2022 року в Білоцерківському опорному ліцеї-гімназії № 20 Білоцерківської міської ради Київської області відбувся онлайн-семінар з проблеми: «Формування предметних компететностей учнів інноваційними методами навчання».

Досвід роботи вчителів Гарвасюк О.В. та Погорілої С.А. був представлений у формі інтерактивного плакату «Кошик педагогічних ідей», де було висвітлено фрагменти уроків з використанням інтерактивних технологій.

Саме ці технології передбачають широке використання дослідницьких, проблемних методів застосування отриманих знань у спільній або індивідуальній діяльності, розвиток не тільки самостійного критичного мислення, а й культури спілкування, уміння виконувати різні соціальні ролі у спільній діяльності.

На своїх уроках з використанням дистанційних технології вчителі з учнями використовували різноманітні інтерактивні платформи, онлайн-сервіси, цифрові інструменти: Miro, Jambord, LearningApps, Wordwall, Padlet, Kahoot.

Семінар укр

Онлайн-семінар «Упровадження інноваційних новітніх технологій на уроках української мови і літератури»

15 грудня 2022 року у Білоцерківській гімназії-початковій школі №5 відбувся онлайн-семінар «Упровадження інноваційних новітніх технологій на уроках української мови і літератури» для вчителів – філологів Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. Учасники ознайомилися з досвідом роботи вчителів закладу щодо використання сучасних інноваційних освітніх технологій.

Мартинюк Т.В. ,учитель української мови і літератури, познайомила колег із досвідом роботи педагогічного колективу закладу на освітній платформі HUMAN Школа. Це безкоштовна сучасна платформа для шкіл, яка допомагає повноцінно впроваджувати сучасні технології у сфері освіти.

Словесники мали змогу відвідати фрагменти онлайн-уроків із української мови «Узагальнення з теми «Дієприкметник» учителя Мартинюк Т.В. та української літератури «Порівняльна характеристика образів Федька і Толі (за оповіданням Володимира Винниченка «Федько-халамидник») учителя Юрченко О.Е.

Учасникам семінару було продемонстровано сучасні інноваційні освітні технології, які допомагають урізноманітнити уроки в онлайн-форматі.


Творча майстерня для педагогів БМТГ.pptx

Засідання творчої майстерні для педагогів ЗДО БМТГ «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л.Шелестової «Математика навколо нас»


14 грудня в онлайн форматі відбулося засідання «творчої майстерні» для педагогів закладів дошкільної освіти БМТГ на тему «Особливості реалізації навчання математики за робочим зошитом Л. Шелестової «Математика навколо нас».

Розпочала зустріч Оксана Романюк, консультант Комунальної установи Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», яка акцентувала увагу присутніх на новій та сучасній технології розвитку і навчання дітей Людмили Шелестової «Математика навколо нас».

Доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу дидактики Інституту педагогіки НАПН України Людмила Шелестова, познайомила присутніх з інноваційною технологією розвитку і навчання дітей «Математика навколо нас», акцентуючи увагу на тому, що ретельно продумана авторська технологія допоможе педагогам і батькам забезпечувати всебічний розвиток дитини, розширювати її уявлення про світ, зокрема і логіко-математичні, розвивати логічне мислення та удосконалювати навички різних видів діяльності.

Учитель математики Білоцерківського приватного ліцею «Міцва-613» Ольга Козаченко під час свого виступу акцентувала увагу присутніх на важливості логіко-математичного розвитку дошкільнят як основи вивчення математики в початковій та середній школі. З уст педагога пролунали слова подяки працівникам дошкілля за той фундамент, який є запорукою успішного оволодіння математикою під час шкільного навчання.

Директор Білоцерківського ЗДО №8 «Золотий півник» Олена Вайнер та вихователь-методист Оксана Болотова поділилися досвідом роботи щодо організації пізнавальної діяльності дітей молодшого дошкільного віку за технологією «Математика навколо нас». Адже саме у Білоцерківському ЗДО №8 «Золотий півник» у 2021/2022 навчальному році відбувалася апробація даного робочого зошита, результатом якої є методичний посібник до робочого зошита для дітей 4-го року життя «Математика навколо нас».

Вихователь Наталія Дмитренко з досвіду роботи розповіла колегам про особливості використання робочого зошита «Математика навколо нас» у роботі з дітьми молодшого дошкільного віку.

Методичний кейс в ЗДО №32 з проблеми - Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує.pptx

Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста «Дидактична гра, яка мотивує, активізує, розвиває, навчає та виховує»


13 грудня 2022 року в Білоцерківському ЗДО №32 «Перлинка» в форматі ZOOM було проведено Методичний кейс для вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя закладів дошкільної освіти міста з проблеми: «Дидактична гра, яка мотивує, активізує розвиває, навчає та виховує».

Мета заходу: вдосконалити педагогічну майстерність вихователів інклюзивних груп та асистентів вихователя щодо ефективного застосування ігрової діяльності, а саме дидактичних ігор, в закладах дошкільної освіти.

Вихователі, Тетяна Олександрівна Растівська, Наталія Михайлівна Кулик, у своїх виступах проаналізували про роль дидактичної гри для дітей, які мають особливі освітні потреби; узагальнили знання педагогів про структурні компоненти дидактичної гри, її класифікацію; надали рекомендації та звернули увагу на деякі аспекти, що до проведення та використання дидактичних ігор з вихованцями.

Педагоги закладу №32 поділилися з колегами власним досвідом та презентували добірку дидактичних ігор які можна використовувати не тільки в освітній діяльності, а й під час індивідуальної та корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

На завершення учасники методичного кейсу відзначили, що, розвиваючи соціально-комунікативні навички дитини, яка має особливі освітні потреби, дорослому необхідно використовувати сучасні дидактичні ігри в освітньому процесі ЗДО, що сприяє інтелектуальному, комунікативно–мовленнєвому розвитку, активності, ініціативності, творчості, національній самодостатності дошкільника.

Вибір майбутнього

Консультування «Презентація платформи «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ»

6 грудня 2022 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників спільно із відділом виховної роботи та позашкільної освіти Управління освіти і науки для класних керівників старших класів та заступників директорів із виховної роботи було проведено консультування, під час якого обговорювалося питання важливості та необхідності заходів із професійної орієнтації старшокласників.

Консультант КУ БМР ЦПРПП Лілія Бойко продемонструвала присутнім можливості ресурсу ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПОБУДОВИ КАР’ЄРИ, розробленого Міністерством освіти і науки України спільно з Інститутом модернізації змісти освіти, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти.

На сайті учні мають можливість безкоштовно пройти профорієнтаційне тестування та визначити схильність до різних сфер професійної діяльності

Крім того завдяки інноваційній технології перегорнутого call-центру майбутні абітурієнти можуть отримати індивідуальну консультацію професійного кар'єрного радника, який допоможе обрати найкращу професію.

Освітяни мають нагоду опанувати навички та техніки першої психологічної допомоги від міжнародних експертів для застосування під час освітнього процесу та отримати сертифікат в 1 кредит.

Розробники ресурсу зібрали найкориснішу інформацію як для учнів, так і для їх батьків в одному місці. Тут можна дивитися відеолекції та проходити мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, тип особистості та багато іншого.

В учасників проекту є унікальна можливість дізнатись більше про найпотужніші українські компанії та про різні професії від найкращих фахівців, «відвідавши» онлайн-екскурсії.

На сайті також завантажено профорієнтаційний урок за участю відомих українців, який у прямому етері подивились понад пів мільйона учнів і який увійшов до Національної Книги Рекордів.

Кожен вчитель, викладач, шкільний психолог та тойх, хто бажає опанувати професію кар’єрного консультанта може пройти навчання в Школі Кар’єрного Консультанта, партнером якої є компанія «Астарта».


НПУ Драгоманова.pptx

Методична онлайн студія-діалог із викладачами та студентами Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова

Відбулася віртуальна зустріч працівників ЦПРПП із викладачами та студентами випускних курсів факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ ім. М.П. Драгоманова. Директор центру, Владислав Висторонський, познайомив присутніх із основними напрямками роботи та особливостями центру професійного розвитку Білоцерківської міської ради. Про організацію та координацію роботи спільноти вчителів географії БМТГ, діяльність Білоцерківського територіального відділення МАН презентувала консультант центру Олена Гайдаєнко. Ллія Бойко, консультант центру, у своєму виступі «Учитель щастя: активності для радісного спілкування" звернула увагу на створення комфортних умов для навчання та виховання учнів. Учасники онлайн студії висловили свої думки, створивши хмару слів "Учитель Нової української школи. Який він?", обмінялися запитаннями, серед яких доля геоографічної освіти у житті випускника закладу загальної середньої освіти.

Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю.


Презентація.pptx

Консультативно-методичний практикум для заступників директорів з науково-методичної роботи

29 листопада на базі Білоцерківської спеціальної школи № 19 відбувся консультативно-методичний практикум для заступників директорів з науково-методичної роботи закладів загальної середньої освіти Білоцерківської міської територіальної громади.

Директор ЦПРПП Владислав Висторонський познайомив присутніх з ключовими аспектами всеукраїнського проєкту «Клас безпеки»: ознайомив з основними підходами організації освітнього простору в кабінеті безпеки Нової української школи, його нормативно-правовим забезпеченням, вимогами до приміщення та технічного й методичного наповнення такого класу.

Досвідом створення безпечного освітнього середовища в закладі поділилася з присутніми заступник директора Білоцерківської спеціальної школи №19 Олена Тарганенко.

Консультант ЦПРПП Олена Гайдаєнко ознайомила із підсумками роботи Білоцерківського територіального відділення МАН у 2021/2022 н.р., звернула увагу на особливості підготовки науково-дослідницьких робіт до конкурсу-захисту МАН у 2022/2023 н.р.

З якими викликами зустрічаються учні та вчителі закладів загальної середньої освіти сьогодні, які форми роботи використовують педагоги, щоб створити комфортні умови для навчання та виховання учнів, розкрила у своєму виступі «Учитель щастя: активності для радісного спілкування» консультант ЦПРПП Лілія Бойко.


Презентация для сайту (2).pptx

Засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку»

30 листопада 2022 року вихователем-методистом Білоцерківського ЗДО №29 «Барвінок» Оленою Сербін було проведено засідання Консультативного пункту для вихователів старших вікових груп ЗДО БМТГ з теми: «Формування пізнавальних інтересів в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Захід проведено у форматі ZООМ-конференції.

Перше питання, яке висвітлювалося в ході заходу - «Формування пізнавального інтересу в процесі дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку». Доповідач вихователь ЗДО №29 «Барвінок» Лілія Хоменко зупинилася на актуальності проблеми дошкільної педагогіки, щодо розвитку у дітей пізнавальної активності, яка є найсуттєвішим важелем їх розвитку, формування умінь та знань про навколишній світ.

Наступний доповідач вихователь-методист ЗДО №29 «Барвінок» Олена Сербін висвітлила питання «Дитяче експериментування як чинник розвитку пізнавального інтересу у дітей старшого дошкільного віку». У своїй доповіді вона зазначила, що для того, щоб дитина проявляла пізнавальну активність необхідно включати її в діяльність, зігріту радістю пізнання, досягнень, насичену активною думкою і пошуком. Для дошкільників такою діяльністю є експериментування. Доповідач розповіла про структуру та форми проведення експериментів з дітьми, які слід брати до уваги в процесі організації дослідницької діяльності. Також були представлені фото та відеоматеріали з досвіду роботи Олени Сербін з даної теми. Наступним етапом роботи Консультативного пункту стала презентація вихователем ЗДО №29 «Барвінок» Іриною Міщенко дидактичних ігор пошуково-дослідницького спрямування, призначення яких – сприяти закріпленню, узагальненню і збагаченню пізнавального досвіду дошкільнят. Запропоновані ігри педагоги можуть використовувати в роботі з дітьми у різних видах діяльності або пропонувати малюкам для самостійних ігор.

Зважаючи на необхідність урізноманітнення форм життєдіяльності, як характерної ознаки педагогічного процесу дошкільного навчального закладу на сучасному етапі, ми маємо постійно розширювати пошук шляхів застосування системного підходу до організації дослідницько-пошукової діяльності.

Презентация на сайт.pptx

Педагогічна студія для вихователів інклюзивних груп ЗДО БМТГ «Освітня мнемотехніка як ефективна технологія розвитку дітей з особливими освітніми потребами».

29.11.2022 на базі Білоцерківського закладу дошкільної освіти №15 «Мрія»

Доповідач Куртішова Інга, практичний психолог ЗДО №15 «Мрія», розкрила присутнім зміст поняття «мнемотехніка», її історію. Познайомила педагогів з інноваційною технологією «Освітня мнемотехіка», її автором Г.Чепурним, методами і прийомами.

В другій частині своєї доповіді, психолог Куртішова І.Б. нагадала присутнім кого з дітей відносять до категорії дітей з особливими освітніми потребами, з якими труднощами зустрічаються педагоги під час навчання таких дітей. Підкреслила особливості використання прийомів мнемотехніки в роботі з дітьми в інклюзивній групі.

Присутні мали змогу відчути на власному досвіді дію методики, як швидко запам’ятовуються вірші, які закодували в малюнки; вправлялися в складанні візуального розкладу для дітей з ООП.

Доповідач Тлостюк Ольга, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, поділилася власним досвідом роботи з розвитку мовлення дітей з мовленнєвими проблемами. Розкрила структуру мнемотехніки:мнемоквадрати, мнемодоріжки, мнемотаблиці.Детально ознайомила як вихователю працювати з мнемотаблицею. Продемострувала присутнім власні розробки: закодовані вірші, розповіді, казки В. Сухомлинського. Педагоги мали змогу переглянути відеозаписи роботи з дітьми.

Доповідач Андрійчук Любов, вихователь логопедичної групи ЗДО №15, ознайомила присутніх з посібником Г. Чепурного «Числа та їх таємниці», розповіла про власний досвід впровадження прийому мнемотехніки «Цифрообраз» в роботі з дітьми по засвоєнню назв цифр та складу числа.

Висновок: інноваційна технологія «Освітня мнемотехніка» допомагає вирішити основні навчальні та виховні завдання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами; сприяє розвитку зв’язного мовлення;сприяє поліпшенню ефективності засвоєння нової інформації;розвиває комунікативні та пізнавальні здібності особистості;розвиває творче, логічне й образне мислення;формує навички самоконтролю;підвищує упевненість у власних можливостях, зменшуються перевантаження.


марафон презнт

Презентаційно-методичний марафон уроків із використанням технологій дистанційного навчання

У період з 21 по 25 листопада відбувся презентаційно-методичний марафон уроків із використанням технологій дистанційного навчання. Під час якого вчителі початкових класів та гуманітарного циклу ділилися досвідом роботи в нових умовах сьогодення.

Упровадження елементів дистанційного навчання в освітньому закладі вимагає від учителів здійснення освітньої діяльності за новими технологіями, апробації та впровадження новітніх методик організації освітнього процесу. Головною метою використання технологій дистанційного навчання є забезпечення постійного доступу здобувачів освіти до електронних освітніх ресурсів шляхом використанням сучасних інформаційних технології та телекомунікаційних мереж.

Під час марафону було представлено 9 уроків вчителів громади. Педагоги вдало використовували різні електронні освітні платформи, онлайн-сервіси та інструменти, за допомогою яких якісно організовується освітній процес під час дистанційного навчання.

Під час уроків педагоги використовували електронні інтерактивні дошки, на яких можна виконувати письмові роботи, малювати, конструктори вправ, тестів, інтерактивних завдань.

Застосування в освітньому процесі новітніх інформаційно-комп’ютерних технологій змінює роль вчителя, стимулює до впровадження нових педагогічних прийомів і підходів у підготовці до уроку.

Сьогодні вчитель – воїн на своєму фронті, він не просто викладає свій предмет, а знаходить підхід до кожного учня, шукає рішення найважчих життєвих задач, постійно вчиться сам і допомагає іншим, виборює право нового покоління на повноцінне і якісне життя в новій Україні.


ХАБ 22.11.pptx

Освітній хаб для молодих вчителів «Можливості платформ і ресурсів для здійснення навчання із використанням технологій дистанційного навчання»

Одним із основних завдань Центру професійного розвитку педагогічних працівників є підвищення фахового рівня педагогів громади. Спеціалісти центру разом із досвідченими колегами систематично проводять заходи, під час яких знайомлять присутніх із новітніми методиками, ресурсами, інструментами навчання.

Сьогодення зробило чимало викликів для кожного українця. А педагогам, які мають іти в ногу з часом, не просто вчити, а зацікавити, супроводжувати допомагати школярам здобувати знання і в стінах освітнього закладу, і будь-де, куди б не занесла їх доля.

Саме на важливості постійного фахового зростання, вдосконалення своїх навичок та знань у вступному слові до молоді наголосив директор Центру Владислав Висторонський.

25 листопада спеціалісти КУ БМР ЦПРПП спільно із вчителем інформатики Білоцерківської гімназії-початкової школи №3 ім. Тараса Шевченка Тетяною Василівною Єршовою організували освітній хаб для молодих вчителів громади щодо можливостей цифрових ресурсів та платформ під час організації навчання із використанням технологій дистанційного навчання.

Під час заходу було проведено короткий огляд освітніх платформ, інструментів для створення інтерактивних вправ, опитувань, інтерактивних дощок, ресурсів для спілкування, передачі повідомлення, створення відео зустрічей тощо. Зупинялися, зокрема, на особливостях організації за допомогою Google Classroom, Padlet, Jamboard, Google Forms, месенджерів Viber, Telegram, Whats App, ресурсів створення відеозустрічей Zoom, Google Meet.

Консультант Центру Лілія Бойко крім того зупинилася на інструменті Google Keep, який дає можливість організувати разом матеріали, увімкнути нагадування, зібрати покликання на корисні ресурси і джерела для уроку, заоду, виступу тощо.

Тетяна Єршова продемонструвала можливості безкоштовного онлайн-інструменту для графічного дизайну – Canva, долучила учасників не лише до виконання, а й до розробки вправ у ресурсі Word Wall.

Весь захід супроводжувався презентацією на Jamboard і гості заходу крім перегляду могли долучатися до спільного редагування дошки і виконання вправ. Це дало можливість їм відчути себе учнями.

Практично і активно було продемонстровано інструмент Mentimeter: педагоги створювали хмари слів, проходили прості опитування і в режимі живого часу спостерігали процес створення презентації.

Платформа Mozaik Education зацікавила учасників хабу своїми ресурсами й можливостями.

Синьо-жовтою ниткою, яка переплітала вправи і справи, була важлива для всіх нас тема України, до того ж зустріч відбувалася якраз після Дня Гідності й Свободи.


Семінар 17.11.2022.pptx

Онлайн-семінар для вчителів хімії "Упровадження сучасних технологій навчання під час використання інтерактивної панелі mozaBook на уроках хімії"

17 листопада в Ліцеї «Перша Білоцерківська гімназія» відбувся онлайн-семінар для вчителів хімії, який провела Білан Валентина Михайлівна. Учителі територіальної громади мали можливість познайомитися та попрацювати практично з програмою mozaBook, дошкою Jamboard.

Адже дане інтерактивне освітнє програмне забезпечення урізноманітнює інструментарій шкільних уроків за рахунок численних ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають у більш легкому засвоєнні навчального матеріалу. Валентина Михайлівна на семінарі, розкриваючи тему уроку, використовувала різноманітні та сучасні прийоми. А семінар завершився інтерактивною вправою «Галявина вражень».

Професійний кейс вчителів біології

Професійний кейс вчителів біології “Використання цифрових інструментів під час змішаного навчання. Створення ментальних карт”

16 листопада 2022 року відбувся професійний кейс вчителів біології з теми “Використання цифрових інструментів під час змішаного навчання. Створення ментальних карт.” Під час зустрічі було представлено досвід роботи вчителя біології Юсупової Валентини Миколаївни Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії №16 ім. М. О. Кириленка та було проведено фрагмент уроку в 11 класі. Вчителька продемонструвала використання різних цифрових інструментів для створення ментальних карт під час закріплення теми “Адаптації рослин”.

Презентація1 Повшедна

Онлайн-зустріч з проблеми «Інформаційно-комунікаційні технології як невід’ємна складова вивчення англійської мови в умовах Нової української школи» для вчителів англійської мови громад

Сучасний вчитель – це вчитель, який постійно шукає нові підходи, методики взаємодії з учнями, намагається робити свій урок цікавим, інтерактивним, таким, щоб захопив учнів. Виклики сьогодення ставлять нові вимоги до освітнього процесу, який ускладнюється карантинами, війною, частим відключенням електромереж та Інтернету. Але й це не зупиняє наших педагогів у творчому пошуку. Вони постійно навчаються, опановують різні цифрові інструменти та платформи, які дають змогу працювати віддалено.

17 листопада 2022 року для вчителів англійської мови громади було проведено онлайн-зустріч з проблеми «Інформаційно-комунікаційні технології як невід’ємна складова

вивчення англійської мови в умовах Нової української школи». Організатором заходу стала вчитель англійської мови Білоцерківської гімназії-початкової школи №13 Повшедна Ярослава Володимирівна, яка поділилася своїм досвідом щодо використання цифрових технологій під час уроків, залучила колег до активної діяльності. На короткий час вчителі відчули себе учнями, адже мали працювати з текстом, виконували інтерактивні завдання, що розміщувалися на дошці Jamboard, в ресурсі Wordwall. Пані Ярослава вільно володіє цілим арсеналом інструментів, що роблять усі її заняття сучасними і цікавими.

Ярослава Володимирівна лише з першого вересня працює в закладі, але вже показала себе, як фахівець, що володіє сучасними методиками навчання, вміє налагоджувати зв'язок як з учнями, так і з колегами.


Презентация Microsoft PowerPoint.pptx

Консультування для вчителів «Використання освітніх ресурсів при проведенні занять з фізики в умовах змішаного навчання»

14 листопада 2022 року на базі ліцею «Білоцерківський колегіум» у форматі Meet-конференції відбулося методичне консультування для вчителів фізики з проблеми "Використання освітніх ресурсів при проведенні занять з фізики в умовах змішаного навчання". Відкрив захід директор КУ БМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Висторонський Владислав Григорович.

Тимошенко Юрій Іванович, учитель фізики і астрономії ліцею «Білоцерківський колегіум», поділилася своїм досвідом роботи з вищезазначеної теми. Також Юрій Іванович познайомив колег із можливостями використання ПК на уроках фізики, поділився досвідом використання освітніх ресурсів (YoyTube, канали MiniGear, Павла Віктора, Цікава наука, освітні програми Освіта нова, Lab4Physics), провів майстер-клас з використання онлайн-дошки (Jamboard, Twiddla, Miro, WhiteboardFox) на заняттях фізики, що стає особливо актуальним при проведенні занять в умовах змішаного навчання та з використанням дистанційних технологій.

Творчий учитель уже сам по собі спонукає дитину до розвитку й удосконалення. Тому те, чи будуть учні відчувати потяг до знань, порив до чогось нового, до самовдосконалення і саморозвитку, значною мірою залежить від творчості та майстерності педагогів. Тому продовжуємо сіяти в душах дітей розумне, добре, вічне.

Семінар 9.11

Використання технологій гармонізувального безстресового корекційно оздоровчого навчання в початкових класах НУШ

Не навчайте дітей так,

як навчали вас – вони народилися в інші часи.

Єврейське прислів’я

9 листопада 2022 року у Білоцерківській гімназії-початковій школі №5 відбувся методичний практикум з проблеми «Використання технологій гармонізувального безстресового корекційно-оздоровчого навчання в початкових класах НУШ» для вчителів початкових класів Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. Учасники практикуму ознайомилися з досвідом роботи вчителів гімназії щодо використання сучасних інноваційних освітніх технологій.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор КУ БМР ЦПРПП Висторонський В.Г. Заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії Волкова О.Б. познайомила гостей з надбаннями педагогічного колективу закладу щодо впровадження технологій роботи з дітьми з особливими потребами. Учителі початкових класів Рудавська О.М. та Тищенко Н.В. продемонстрували відеофрагменти онлайн-уроків математики в 1-му та української мови в 3-му класах. Цікаво та корисно пройшли майстер-класи Поліщук Г.П. «Сторітеллінг – ефективний метод розвитку комунікативної компетентності в навчальній діяльності НУШ», Винарчук З.М. «Біоадекватна технологія (БАТ)» та Шульгіної Ю.В. «Культура добросусідства».

Колеги високо оцінили захід, зазначивши, що матеріал актуальний і корисний для використання в практиці кожного вчителя в сучасних умовах.

педагоги організатори

Дружня зустріч із педагогами-організаторами "Сила взаємодії"

Педагог-організатор - особлива людина в закладі освіти. Саме до нього учні поспішають зі своїм наболілим, з ідеями, радощами і сумом. Вони впевнені, що саме ця особа, яка не просто не ставить оцінки, а вміє почути, зрозуміти, а часом і зігріти своїм теплом.

Крім цього педагог-організтор має навчитися шукати лідерів, гуртувати колектив, об'єднувати cпільною ідеєю, налагоджувати взаємодію не лише в учнівській спільноті, а й у суспільстві дорослих і дітей.

Зустріч, що відбулася 9 листопада 2022 року мала на меті показати силу та можливості взаємодії, необхідність спільної розробки правил, узгодженого пошуку стратегії у будь-якій справі. Попри непростий час, повітряну й душевну тривогу учасники із задоволенням долучалися до активностей, знайомилися один з одним, обирали спільні шляхи вирішення ситуацій. Зараз людям просто не вистачає зустрічей, спілкування, відчуття дружнього плеча поруч. Такі івенти дозволяють зберегти творчий дух, бажання щось змінювати, змінюватися самим, знаходити, ділитися, вчитися і вчити.

Організаторами та модераторами заходу стали Щебань Лариса Олексіївна, Корнієнко Людмила Володимирівна, Корнієнко Наталія Миколаївна, Бойко Лілія Борисівна, Яценко Наталія Володимирівна. Чимало добрих слів на адресу організаторів прозвучало у зворотньому зв'язку, а педагоги понесли із собою скарбничку вправ, які зможуть провести у своїх закладах, букет із емоцій та планів.

Марафон Фотоальбом.pptx

Консультування колег з питань упровадження рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів

Нова українська школа подорослішала й нині вже досягла 5 класу. І, не зважаючи на те, що протягом літа 2022 року відбувалися навчання вчителів, які нині працюють у п’ятих класах, питань щодо організації освітнього процесу залишається чимало.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників намагається постійно моніторити ситуацію, шукати відповіді, вивчати нормативні документи й консультувати колег. Так, спеціалістами Центру проводилися заходи щодо впровадження нового Державного стандарту, модельних програм, розробки навчальних програм для окремих предметів та галузей.

Особливої уваги потребує оцінювання в НУШ. Саме цій проблематиці був присвячений консалтинг для заступників директорів з НВР з питань упровадження рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти. А протягом вересня-жовтня було проведено цілу низку онлайн та офлайн зустрічей із педагогами закладів Білоцерківської громади, під час яких детально говорили про всі види оцінювання, особливості заповнення Свідоцтва досягнень здобувачів освіти та класного журналу.

Основною метою таких івентів було не лише роз’яснення Рекомендацій, а створення умов взаємодії та партнерства й визначення гострих питань, які варто поставити розробникам документа, щоб спростити роботу вчителя, полегшити розуміння ситуації батьками та учнями.

18 yyyyyyy

Семінар заступників директорів з НВР "ФОРМУВАННЯ НОВОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ"

Проєкт «5-НУШ»: місія здійсненна…саме під таким девізом відбувся семінар-практикум «Формування нового освітнього простору закладу освіти в умовах становлення нової української школи» для заступників директорів БТГ на базі Білоцерківського академічного ліцею «Вектор»-гімназія №18.

Адміністративною командою ліцею було презентовано досвід роботи, практичне впровадження (з усіма викликами та здобутками) НУШ в базовій школі.

З квік-налаштуванням до учасників звернувся Владислав Висторонський, який генерує найкращі освітні практики громади.

Формування Нового освітнього простору – невіддільна частина оновлення української школи. Особистісно-орієнтована освіта не відбудеться у приміщенні школи, хай навіть утепленої, обладнаної та креативно розфарбованої. Сучасний освітній простір – це комплексний освітній ресурс, що забезпечує освітню діяльність через доцільний благоустрій та облаштування шкільної ділянки, гнучку об’ємно-планувальну структуру будівлі школи, цілісне художнє рішення фасадів та інтер’єру, комфортне та динамічне меблювання та обладнання усіх приміщень.

Освітній простір втілюється не як архітектурний чи дизайн-проєкт, а як складова єдиної концепції розвитку школи, що включає педагогічні, соціальні, організаційні та фінансово-господарські питання.

Створення у школі сучасного освітнього простору можливо лише через активну зацікавлену співпрацю широкої спільноти: управлінців та педагогів, учнів та їхніх батьків, науковців, проектувальників, громадських активістів.

Подібні семінари не залишають байдужих. Адже учасники не просто послухали, в них залишилися питання, які обов'язково треба розв'язати і вирішити, їх опанували емоції, що сприяють розвитку, збурюють бажання рости, змінювати.

Семінар ЗДО 36.pptx

Засідання Школи передового педагогічного досвіду для музичних керівників БМТГ з проблеми «Використання українського народного фольклору як засобу національно-патріотичного виховання дошкільників у процесі музичної діяльності»

18 жовтня 2022 року музичним керівником Білоцерківського закладу дошкільного освіти № 36 «Ромашка» Грищук Валентиною Олександрівною, було проведено засідання Школи передового педагогічного досвіду у форми ZOOM для музичних керівників БМТГз проблеми: «Використання українського народного фольклору як засобу національно – патріотичного виховання дошкільників у процесі музичної діяльності».

Педагог виступила з досвідом своєї роботи, що розкриває актуальність формування національно-патріотичної свідомості дітей дошкільного віку засобами українського народного фольклору в умовах дошкільного навчального закладу. Містить теоретичний і практичний аспекти даної теми, авторські сценарії свят, розваг, театралізованих дійств. Розкриває методику організації роботи з вивчення українського народного фольклору з дітьми в системі музичного виховання дошкільного навчального закладу.

Напрацювання Грищук В.О. допоможуть колегам систематично і планомірно здійснювати освітню роботу з питань формування національно-патріотичної свідомості та мистецько-творчої компетентності дитини засобами народного фольклору.

На засіданні виступила консультант КУ БМР ЦПРПП Романюк Оксана Валеріївна, яка зазначила актуальність висвітленої теми та обов'язкове використання з дітьми всіх вікових груп. Підкреслила необхідність використання з дітьми в час, який склався сьогодні в країні, дистанційного спілкування з дітьми в невимушеній але потрібній дітям формі роботи.

засідання МО вч. історії

Семінар-практикум вчителів історії «Сучасні підходи до формування національної свідомості, патріотизму здобувачів освіти на уроках історії та в позаурочний час»

13 жовтня на базі Скребишівської гімназії було проведено семінар-практикум вчителів історії Білоцерківської об’єднаної територіальної громади . Вчитель історії Холоста Л. І. презентувала свої напрацювання з теми «Сучасні підходи до формування національної свідомості, патріотизму здобувачів освіти на уроках історії та в позаурочний час». Учасники семінару мали змогу познайомитися з формами і методами роботи Холостої Л. І, які вона використовує для комплексної системної і цілеспрямованої діяльності гімназії та сім’ї з метою формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприянню становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Учитель представила фотозвіт виконаних проєктів, проведених уроків та позакласних заходів, пріоритетом яких є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. Особливої уваги заслуговує волонтерська діяльність вчителя. Разом з учнями було проведено багато акцій на допомогу нашим захисникам. В ході семінару-практикуму були розглянуті наступні рекомендації:

- впроваджувати в освітній процес форми і методи виховної роботи що лежать в основі козацької педагогіки;

- сприяти вияву українського менталітету способом самоусвідомлення, самоідентифікації, сприйняттю звичаїв та традицій українського народу як коду історичної пам'яті;

- здійснювати інформаційну просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, звичаїв та традицій як українського народу, так і представників різних національностей;

- вивчати славетні сторінки історії, звертати увагу на велике і світле минуле, що підносить наш народ до вершини, визначає його заслуги перед людством;

- акцентувати увагу на патріотизмі і високих моральних якостях діячів визвольного руху.

- проводити виховні заходи, які відображають етапи становлення українського народу, його високий національний дух і прагнення жити вільно і незалежно у мирі та злагоді з іншими народами;

- грунтовно опрацьовувати терміни патріотизм, нація, національна ідентичність, народ;

- здійснювати виховання громадянської свідомості, гідності та честі в гармонійному поєднанні національних та загальнолюдських цінностей під час уроків історії та в позаурочній роботі.

vjkjls dxbntks

Квест «Сила.Дія.Підтримка» для молодих педагогів Білоцерківської громади

26 вересня 2022 року спільними зусиллями Центру професійного розвитку педагогічних працівників та Навчально-методичного центру психологічної служби у стінах гостинної Білоцерківської гімназії «Звитяга» було організовано та проведено захід «Сила.Дія.Підтримка» для молодих педагогів Білоцерківської громади.

Основною метою організатори вбачали озброєння вчителів техніками і технологіями, які допоможуть будувати безпечний освітній простір, почуватися комфортно, налагоджувати взаємодію із учнями та колегами, відчувати підтримку.

Із вітальним словом до присутніх звернувся очільник освітян БМТГ Юрій Федорович Петрик. Він наголосив на важливості вчительської справи, особливо сьогодні, в складні воєнні часи, коли підтримки потребують і дорослі, й діти. Начальник Управління освіти і науки висловив щире сподівання, що сьогоднішня молодь – це саме ті люди, які не просто відбудують Україну, а збудують її нову, сильну, таку, в яку захочеться повернутися, тим, хто нині змушений виїхати, ту, якою можна пишатися, Україну, в якій житимуть найкращі.

Директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Висторонський привітав присутніх із прийдешнім святом та розповів про важливість підтримки один одного, про можливості творчого гурту, про перспективи професійної взаємодії молоді із досвідченішими колегами.

Людмила Володимирівна Корнієнко, директор Навчально-методичного центру психологічної служби, справжній фахівець своєї справи, вміло психологічно налаштувала колег на роботу.

Все відбувалося цікаво, яскраво, захопливо, активно, у вигляді квесту. Всі присутні, і не лише молоді вчителі, виконували вправи на вміння взаємодіяти в групі, розробляли стратегії для виконання, здавалося б, неможливих завдань, вчилися визначати свої сильні сторони, опановували техніки саморегуляції, комунікації, турботи про себе, оволодівали вміннями будувати навчальне заняття так, щоб здобувачі освіти відчували підтримку, впевненість і були у безпеці.

Емоції переповнювали всіх, радістю сяяли очі і учасників, і тренерів, і організаторів. Спогади надовго залишаться у пам’яті, на світлинах та відео, у сказаних і несказаних словах вдячності. І у подальших справах кожного, хто відвідав такий івент.


англ мова

Онлайн-конференція для вчителів англійської мови

Dinternal Education* у співпраці із відділом міжнародних зв'язків КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" та КУ БМР "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" запросили вчителів англійської до участі в онлайн-конференції "Інтерактивні прийоми та методи навчання іноземним мовам в сучасній школі".

Під час заходу освітяни дізналися про:

✔️ створення сприятливих умов для розвитку наскрізних умінь на уроці англійської мови як один з очікуваних результатів навчання;

✔️ сучасні методи та прийоми використання потенціалу автентичного ресурсу в контексті формування наскрізних вмінь учнів;

✔️ урок англійської 2-в-1: демонстрація підходів до планування уроку у 5-9 класах НУШ, що інкорпорує елементи компетентнісно орієнтованого навчання.

Олена Міходуй - методист видавництва, професіонал своєї справи емоційно, наочно та дуже фахово організувала взаємодію, привертаючи увагу до важливих моментів процесу вивчення іноземної мови в НУШ.

Зустріч Оцінювання

Консалтинг для заступників директорів з НВР та вчителів-практиків із питань упровадження рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів

За запитами педагогічних працівників Білоцерківської міської територіальної громади консультантамицентру професійного розвитку педагогічних кадрів 20 вересня було проведено консалтинг "Оцінювання в 5 класах Нової української школи" для заступників директорів із навчально-виховної роботи та вчителів-практиків закладів освіти БМТГ.

2022/2023 навчальний рік – старт НУШ у середній школі, адже п’яті класи розпочали навчання за новим Державним стандартом. Змінилися підходи до організації освітнього процесу, до планування уроків, змінюються підходи та методики навчання та оцінювання.

Педагоги, що цього року працюють у п’ятих класах НУШ пройшли спеціальне навчання для такої роботи, опановують новою нормативною базою, але однак потрібні роз’яснення та консультування щодо цілої низки питань.

В новій українській школі оцінювання - це не інструмент контролю знань, це інструмент підтримки й розвитку. Воно може бути формувальним, поточним та підсумковим, виражатися вербально та за допомогою балів, при цьому існує державна система оцінювання, але заклад має право затверджувати свою власну.

Під час заповнення журналу і Свідоцтва досягнень вчитель має виставляти бали та рівні. При чому підходити до цього процесу індивідуально із врахування особливостей освітньої траєкторії кожного здобувача освіти.

Консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників намагалися надати відповіді на запитання, що турбують колег, шукали рішення щодо суперечливих ситуацій.

Робота над впровадженням НУШ у заклади освіти нашої громади триває і попереду ще ціла низка івентів, вебінарів, зустрічей спеціалістів ЦПРПП із педагогами, що допоможуть зробити процес реформування легким та цікавим для всіх учасників освітнього процесу.

Секційні 29 серпня

Готуємося до нового навчального року

29 серпня 2022 року у змішаному форматі відбулися консалтингові зустрічі освітян Білоцерківської громади. Такого складного початку навчального року педагоги ще не мали. Суцільні запитання, тривоги і невпевненість.

Але, попри всі виклики сьогодення, мусимо триматися, іти вперед, розвиватися та навчати майбутнє нашої країни. Бо педагоги – це воїни на освітянському фронті, люди, які не мають права здаватися, бо в них вірять, на них рівняються, їм довіряють найдорожче.

Спеціалісти Управління освіти і науки, Центру професійного розвитку педагогічних працівників, голови міських професійних спільнот, досвідчені вчителі ретельно вивчали нові документи, шукали відповіді на запитання, що виникають в усіх учасників освітнього процесу і ділилися своїм досвідом, думками, матеріалами під час зустрічей.

Зокрема було розглянуто такі аспекти:

· нормативне забезпечення освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти,

· структура 2022/2023 навчального року,

· форми організації освітнього процесу,

· наповнюваність класів, поділ класів на групи,

· оцінювання результатів навчання здобувачів освіти

· інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

У наступному навчальному році пріоритетними напрямами освітньої діяльності є:

· продовження реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа», впровадження у 5 класах нового Державного стандарту базової середньої освіти;

· організація освітнього процесу після вимушеного переривання його звичного перебігу, викликаного спочатку тривалими карантинами, потім – військовою агресією російської федерації на території нашої держави;

· організація навчальної діяльності здобувачів освіти в умовах поєднання різних форм організації освітнього процесу;

· посилення національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції, просвіти з питань особистої безпеки;

· психологічна допомога учасникам освітнього процесу.

У Центрі професійного розвитку педагогічних працівників завжди готові підтримати колег, допомогти у пошуку рішень, проконсультувати чи порадити. І, якими б складними не здавалися нинішні часи, лише у єдності та у співпраці можна досягти омріяного результату, очікуваної Перемоги на всіх фронтах.

Букач

Нагородження переможців Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2022»

7 липня 2022 року відбулося урочисте нагородження переможців Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2022». Організаторами конкурсу є МОН, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та ГО «РОДОВІДсвіт».

Мета конкурсу – виявлення та поширення кращого досвіду дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Учасниками відбору стали 313 учителів. Під час випробувань освітяни представляли свої здобутки та давали поради колегам щодо організації дистанційного навчання, наводили приклади використання міжпредметних зв’язків і формування емоційно сприятливого середовища під час дистанційного навчання.

До фінальних змагань було відібрано 88 учасників, які представили серію дистанційних уроків. Фіналісти уміло використовували хмарні сервіси, інформаційні ресурси, інструментарій дистанційного навчання, продемонстрували професійний контроль і оцінювання результатів навчання учнів.

Переможцями стали 20 вчителів 19 навчальних предметів. Кожен переможець отримав подяку МОН, диплом переможця відбору, грошову премію від ГО «РОДОВІДсвіт».

Біла Церква пишається тим, що переможцем конкурсу у категорії «Навчальні предмети та інтегровані курси з 1 по 9 клас» стала вчитель інформатики Білоцерківської гімназії №2 Білоцерківської міської ради Київської області (предмет «Інформатика»), директор ТОВ «Академія цифрового розвитку» Антоніна Букач.

Вітаємо Антоніну Василівну з перемогою та бажаємо успіхів і натхнення!