Блог консультанта

Пляцко Ольги Ярославівни

НОВИНИ

Семінар учителів християнської етики

На майстер-клас до «Веселих ноток» у БДЮТЧ


Вокальне мистецтво є одним із засобів музично-творчого, емоційного розвитку дітей, яке навчає вокально-хоровим прийомам виконання, формує почуття колективізму і дружби, сприяє гармонійному розвитку особистості. Під час занять у вокальних гуртках вихованці отримують необхідні їм знання та навички, які мають розширити їх освітній рівень, допомагають долучитися до скарбниці музичної культури.

15 лютого 2022року відбувся майстер-клас для керівників вокальних гуртків ЗЗСО та ЗПО на тему:«Емоційно-виразне виконання музичного твору на прикладі календарно-обрядових пісень зимового циклу: колядки «Коляда ти коляда» та щедрівки «Старий рік минає», який провела керівник зразкового вокального ансамблю «Веселі нотки» БДЮТЧ Світлана Шкудор. Досвідчений, творчий педагог представила свою авторську методику, оригінальні методи, які допомагають якнайкраще розвивати вокально-хорові навички учасників вокального колективу, презентувала власні напрацювання, досвід, з метою його взаємообміну із керівниками вокальних гуртків ЗЗСО та ЗПО та підвищення професійної компетентності педагогів. Ключові аспекти, на яких керівник акцентувала увагу педагогів з вокалу- це системна робота з вдосконалення вокальної майстерності вихованців.

Щиро вдячні Світлані Шкудор за цікавий, змістовний майстер-клас, проведений на високому професійному рівні; Наталії Дашковській, директору БДЮТЧ за підтримку в організації та проведенні заходу.

Ольга Пляцко, консультант ЦПРПП


Наші фестивалі та конкурси. Новорічно-різдвяні зустрічі.

Гарним підсумком 2021 року стали благодійний фестиваль " Вокальні битви" та фестиваль християнської пісні" Тобі моя слава ", метою яких є виявлення та підтримка творчої молоді, формування національно-патріотичної свідомості та християнських цінностей учнівської молоді. Дякуємо талановитим,творчим,активним учасникам цих проектів та їх наставникам за чудові виступи, за можливість такої новорічно-різдвяної зустрічі! З Новим роком та Різдвом Христовим!

Конкурс "Учитель року-2021". Номінація "Мистецтво".

Упродовж 17-22 грудня було проведено І обласний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» у номінації «Мистецтво».

Участь у конкурсі взяли вчителі музичного мистецтва ЧЗШ №5 Тетяна Гандз та ЧЗШ №9 Оксана Паралюш. Конкурсанти продемонстрували високий рівень фахової підготовки, сучасне бачення власної ролі в освітньому процесі, проявили мобільність та креативність.

Перший тур конкурсу відбувався у три етапи – І відбірковий - «Практична робота» та «Тестування, ІІ відбірковий - «Методичний практикум» та «Майстер-клас» й фінальний - «Урок».

Конкурсні випробовування відбувались дистанційно. Учителі мали змогу продемонструвати свої вміння виконувати практичні завдання у межах навчального предмету, рівень знаннєвої складової професійної компетентності, продемонструвати свою предметно-методичну компетентність, вміння адаптувати власну педагогічну ідею (методи, прийоми роботи) до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів.

У конкурсному випробуванні фінального етапу взяли участь п’ять осіб, визначених за результатами ІІ відбіркового етапу. До фінальної п'ятірки увійшла Тетяна Гандз, яка продемонструвала свою високу педагогічну майстерність, ставши лауреаткою конкурсу.

Слід відзначити високий рівень фахової майстерності наших конкурсанток, рівень володіння методикою викладання навчального матеріалу, уміння творчо використовувати найновішу інформацію, інноваційні технології.

Учителі зробили ще один крок до вершин педагогічної майстерності.


Вітаємо переможців II туру Всеукраїнського конкурсу "Сурми звитяги"!

Семінар педагогів-організаторів

Знайти і підтримати учнівську молодь, чия життєва позиція спрямована на активну участь у суспільному житті-одне з головних завдань школи. Своїми напрацюваннями у виконанні цього завдання поділилась із педагогами-організаторами ЗЗСО Червоноградської ТГ Валерія Побережник, педагог-організатор Соснівської ЗШ №14.

У рамках семінару на тему: «Формування національно-патріотичної компетентності учнівської молоді через систему учнівського самоврядування», який відбувся 8 грудня 2021року, учасники семінару мали чудову нагоду познайомитись з представниками учнівського самоврядування школи, які розповіли про свою активну участь у житті закладу, співпрацю з лісництвом та батьками, про свої ідеї.

Надзвичайно цікавою була екскурсія до історико-етнографічного музею школи у супроводі юних екскурсоводів та їх наставниці Наталії Сподарик.

Колориту та творчої атмосфери семінару додала зустріч учасників семінару з відомою хусткувальницею Вірою Олеш та майстринею з виготовлення етно-коралів Надією Гнат.

Велика вдячність Інні Слободенюк, заступнику директора з навчально-виховної роботи; Валерії Побережник, педагогу-організатору; Соснівській ЗШ№14 в організації та проведенні семінару, сповненого позитивними емоціями, незабутніми враженнями та приємним спілкуванням.

Онлайн семінар учителів мистецької освітньої галузі

Перевагою онлайн семінарів є той факт, що можна об'єднати однодумців з різних куточків України, мати можливість обговорити актуальні теми, отримати інформацію та консультацію фахівців щодо питань, які виникають в освітньому процесі, обмінятись досвідом роботи. Саме таким був семінар вчителів мистецької освітньої галузі, що відбувся 10 листопада 2021 року. Тема семінару: «Інтеграція мистецтв у процесі художньо-естетичного розвитку учнів загальноосвітніх шкіл в умовах НУШ», яку обрав учитель музичного мистецтва ЧЗШ №2 Володимир Пирог, є надзвичайно важливою у період впровадження Державного стандарту базової середньої освіти. У своїй доповіді Володимир Євгенович розповів про можливості інтегрованого навчання, що сприяє формуванню в учнів естетичного ставлення до дійсності і мистецтва.

Розібратись з питанням щодо вибору модельних програм для 5-6 класів допомагала присутнім Людмила Кондратова, доцент Центрального інституту післядипломної освіти Університету менеджменту освіти національної академії педагогічних наук України. Вона представила свою авторську модельну програму «Мистецтво 5-6 класи(інтегрований курс) та відповіла на запитання присутніх.

Наталя Манько, учитель Львівського художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв, переможець проекту «Успішний вчитель-2015», художник-ілюстратор друкованих видань, представила до перегляду свої відео уроки, поділилась досвідом роботи, шляхами підвищення мотивації дитини до творчості під час дистанційного навчання.

Під час семінару було обговорено результати проведення I-туру Всеукраїнського конкурсу «Сурми звитяги».

Підсумовуючи результати проведення семінару, Ольга Пляцко, консультант ЦПРПП, модератор зустрічі, висловила щиру подяку ЧЗШ №2, Пирогу В.Є., всім організаторам і учасникам семінару за змістовність та актуальність висвітлених тем, побажала творчого натхнення, плідної співпраці у процесі впровадження міжпредметної інтеграції. Адже, «Мистецтво - це не живопис, не поезія, не музика, а творчість, в якій вони всі об’єднані» (А.Швейцер)

Семінар учителів християнської етики

Це був чудовий, благословенний Богом, неперевершений осінній день, проведений у колі професійної спільноти учителів християнської етики. Можливістю для такої спільної зустрічі 28.10.21р., став виїзний семінар: «Формування духовної особистості на засадах моральних цінностей українського народу», який організувала і провела Совгар Марія Іванівна, учитель християнської етики ЧСШ№8.

Учасники семінару мали змогу доторкнутись до сакрального мистецтва, відвідавши церкву святого Андрія, одну з найбільших святинь Львова, найславнішу українську базиліку; церкву та монастир святого Онуфрія.

Незабутніми залишаться служба Божа у церкві св. Андрія, яку служив отець Степан Дуда у супроводі ангельського співу хористів членів «Апостольства молитви» церкви св. Юрія; Хресна дорога на Високому замку, Суплікація у церкві св. Онуфрія.

У рамках семінару відбулась зустріч з доценткою кафедри суспільствознавчої освіти, кандидаткою філологічних наук ЛОІППО Галиною Сохань.

Емоційно збагачені, духовно піднесені, сповнені відчуттям щастя Божої присутності учителі повернулись додому.

Велику вдячність висловлюємо церкві св. Юрія за допомогу у вирішенні організаційних питань.

Консультант ЦПРПП Ольга Пляцко

Семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників 20 жовтня 2021 р. на базі Червоноградської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6 відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО.

Семінар на тему: «Духовно-моральне виховання учнів на засадах християнських цінностей» підготувала і провела Ірина Олійник, заступник директора з навчально-виховної роботи ЧЗШ№6. У своїй доповіді Ірина Михайлівна зосередила увагу присутніх на актуальності проблеми духовно-морального виховання особистості на засадах християнських цінностей, як важливого цілісного процесу засвоєння моральних норм і правил. Вона зазначила, що - навчити дитину взаємодіяти на основі християнських цінностей у гармонії з іншими людьми, собою, світом навколо себе – є також і стратегією виховної політики сучасної школи.

Про важливість створення у закладах освіти єдиного виховного середовища у якому педагоги та батьки поділяють усю відповідальність за майбутнє дитини; необхідність співпраці сім’ї, школи і церкви, тобто основних виховних інстанцій для покращення ефективності виховного процесу; про незмінність християнських цінностей говорила Ольга Пляцко, консультант ЦПРПП.

Учасники семінару мали чудову можливість відвідати Крехівський монастир св. Миколая отців Василіан. Зустріч з отцем Віктором, світлий осінній день у стінах монастиря, похід до святого джерела наповнили учасників семінару неповторними враженнями, додали заряду позитивної енергії та налаштували на подальшу плідну роботу. Дякуємо за гарно організований семінар Ірині Олійник та ЧЗШ№6.

Серпневі наради освітян

Останні декілька днів серпня були насичені низками зустрічей колег освітян. У теплій творчій атмосфері відбулися зустрічі професійних спільнот вчителів освітньої галузі «Мистецтво», християнської етики, педагогів – організаторів, які мали чудову нагоду обговорити плани на наступний навчальний рік; розглянути основні інтегративні стратегії розвитку методологічних засад мистецької освіти; обмінятися думками, враженням ,досвідом, познайомитись з новими друзями.

За підсумками проведення наради заступників з навчально-виховної роботи та керівників ЗПО було визначено пріоритети навчально-виховної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, проінформовано про методичні рекомендації закладам позашкільної освіти у новому навчальному 2021-2022 році на засадах державної освітньої політики та сучасних науково-методичних положень. Модераторами зустрічі була головний спеціаліст відділу освіти Галина Лобащук та консультант ЦПРПП Ольга Пляцко.

Особлива подяка Лілії Гудим, вчителю образотворчого мистецтва ЧЗШ№12, за організацію незабутнього майстер-класу; Уляні Терех, представниці Червоноградського міського суду за цікаву зустріч з педагогами-організаторами; Наталії Водонос, консультанту ЦПРПП за інформацію щодо проходження курсів підвищення кваліфікації.


Круглий стіл-зустріч вчителів музичного мистецтва

Зустріч з колегами, однодумцями є завжди приємною і бажаною. Саме такою теплою, творчою була зустріч вчителів музичного мистецтва 07.05.2021року у стінах ЧНВК «СШ-колегіум»№ 3. У рамках круглого столу було обговорено результати конкурсу «І слово, і пісня, Матусю, Тобі!», заслухано пропозиції, щодо розвитку професійної діяльності спільноти вчителів музичного мистецтва, анонсовано хід подальшої роботи методичних об’єднань.

Учитель ЧЗШ№12 Ірина Ігнатович поділилась досвідом роботи під час дистанційного навчання, а саме створення уроків за допомогою веб-програми Microsoft Sway.

Під час зустрічі учителі отримали сертифікати за програмою підвищення кваліфікації «Інтегроване навчання мистецтва у фокусі НУШ: тематичний і діяльнісний підхід» , які організувала консультант ЦПРПП Ольга Пляцко. Також дали високу оцінку якості навчання, яке отримали від тьютора Наталії Лємешової, на базі Черкаського ОІППО.

Творчий настрій, дружня атмосфера, взаєморозуміння: все це завжди присутнє у колі вчителів музичного мистецтва. Така партнерська форма спілкування створює у вчительському колективі атмосферу довіри, відкритості, збагачує досвідом.

10.05.2021

Курси підвищення кваліфікації учителів мистецтва

На базі комунального навчального закладу Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, консультантом Червоноградського ЦПРПП Ольгою Пляцко, було організовано курси підвищення кваліфікації вчителів мистецтва.

Дев'ятнадцять вчителів мистецтва Червоноградських закладів середньої освіти з 06.04.2021 по 22.04.2021 успішно пройшли навчання за програмою "Інтегроване навчання мистецтву у фокусі НУШ: тематичний і діяльнісний підхід" обсягом 30 годин(1 кредит ЄКТС) за дистанційною формою(тьютор Наталія Лємешева).

Учителі отримали необхідні знання особливостей методики та технологій інтеграції змісту уроків мистецької освітньої галузі в контексті положень НУШ, вміння добирати інтегровані методи для моделювання інтегрованих уроків,готовність до реалізації тематичного і діяльнісного підходів інтегрованого навчання мистецтва у фокусі НУШ.

30.04.2021

Проведено відбірковий тур обласного конкурсу "І Слово,і Пісня,Матусю,Тобі!"

Відбувся відбірковий тур обласного конкурсу " І Слово ,і Пісня,Матусю ,Тобі!", який щорічно проводить Львівський обласний відділ Союзу Українок, за фінансової підтримки Львівської обласної ради та ОДА, а також інформаційного сприяння Департаменту освіти та науки . Метою конкурсу є пошук юних талантів на всій території – у кожному селі та місті Львівщини.

Конкурсанти Червоноградських навчальних закладів освіти представили до перегляду свої відеовиступи у третій номінації(вокал). Виступи учасників оцінювало журі у складі: Оксани Горської,вчителя музичного мистецтва ЧНВК"СШ-колегіум"№3; Марії Філозоф,вчителя музичного мистецтва ЧЗШ№1;Ольги Пляцко,вчителя музичного мистецтва ЧНВК"СШ-колегіум"№3, консультанта ЦПРПП. Було відзначено високий рівень підготовки учнів, фахову майстерність вчителів:Ірини Ігнатович, Людмили Коломієць, Марії Савчук,Тетяни Гандз, Валерія Чобоняна.

Результати проведення відбіркового туру конкурсу «І слово ,і пісня ,матусю тобі»

(третя номінація)

Друга вікова категорія:

I-місце : Жилак Олександра(ЧСШ №8)

II- місце: Курман Дарина (ЧЗШ № 12)

Перша вікова категорія:

I-місце: Ващишин Василь (ЧНВК №13)

Ващишин Микола(ЧНВК №13)

II- місце: П'єх Анастасія(ЧЗШ №4)

II- місце: Рученчин Дарина (ЧЗШ №11)

III-місце: Тримбульська Юлія (ЧЗШ №5)

III-місце: Сорока Олексій (ЧЗШ №5)


Надіслано зголошення на участь у другому етапі конкурсу"І Слово,і Пісня, Матусю,Тобі!", учасників,які здобули перші місця у відбірковому турі. Бажаємо перемог та успіхів талановитим дітям та їх наставникам!

24.04.2021

Семінар вчителів мистецтва.

Урок мистецтва має свою специфіку і спрямований, передусім, на розвиток емоційного, естетичного досвіду учнів. Для цього вчителям необхідно на певних етапах своєї роботи оновлювати та удосконалювати форму проведення уроків, доповнюючи їх інноваційними технологіями.

Саме з такою метою 25.03.21р., був проведений онлайн-семінар вчителів мистецтва на тему: «Нестандартні форми та методи проведення уроку мистецтва, як важливого аспекту розвитку особистості», який підготувала та провела вчитель вищої категорії, «учитель-методист» Червоноградського НВК «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів – колегіум» № 3 Оксана Горська. До уваги учасників семінару вчитель представила цікаві, змістовні презентації по темі семінару, відзначила необхідність створення якісного зворотнього зв'язку, як інструменту, що визначає рівень досягнення мети і вирішення навчальних завдань, запропонувала для розгляду власні напрацювання та форми проведення уроку.

З цікавою презентацією :«Локальна історія крізь призму мистецтв» до учасників онлайн-семінару долучилась : мистецтвознавець, гід, автор проектів «Історичний код міста» і «Музика Палацу Потоцьких»-Світлана Бордун, яка захопила увагу вчителів мистецтва цікавою інформацією, щодо мистецьких стилів, представлених на теренах нашого міста та краю. Відбулась цікава дискусія та обговорення презентації, використання матеріалів якої буде доречним на уроках мистецтва.

До присутніх звернулась консультант ЦПРПП Ольга Пляцко, яка у теоретичному повідомленні розкрила питання предметно - інтегративного підходу до мистецької освіти, оголосила про запровадження нової рубрики в програмі проведення семінарів: «Цікаво і корисно», акцентувала увагу учасників семінару на доцільності розгляду навчально-методичних матеріалів з предмету «Мистецтво» (9 клас), в які інтегровано інфомедійну грамотність за програмою IREX .

Під час обміну педагогічними ідеями вчителі висловили свої думки з приводу теми семінару. У підсумку відмітили високу результативність та практичність проведеного заходу. Учасникам семінару були запропоновані матеріали для використання у подальшій роботі.

Дякуємо ЧНВК №3, організаторам онлайн-семінару, за надану можливість педагогам курсу: «Мистецтва» збагатити свій досвід новими уміннями, досвідом, ідеями, цікавими презентаціями, фаховим спілкуванням.


25.03.2021

Семінар педагогів-організаторів

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Червоноградської міської ради 24.03.2021 року на базі Червоноградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 відбувся семінар педагогів –організаторів на тему : «Національно-патріотичне виховання учнів засобами козацької педагогіки та туристсько-краєзнавчої роботи», який підготувала педагог-організатор Уляна Ціхоцька.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор школи Роман Ковалик, який у своїй презентації перегорнув сторінки історії школи, розповів про досягнення та напрацювання закладу. Також зауважив, що національно-патріотичний напрямок у виховній роботі закладу був і залишається пріоритетним, а школа є осередком виховання громадянина – патріота.

Про формування та розвиток в учнів високої патріотичної свідомості, почуття вірності своїй Вітчизні, прагнення до виконання свого громадського обов'язку розповіла заступник директора з навчально –виховної роботи Ірина Олійник. Вона наголосила на важливості співпраці учнівської молоді з педагогом-організатором школи у координуванні роботи учнівського самоврядування.

З основною презентацією теми семінару виступила Уляна Ціхоцька, яка відмітила важливість національно-патріотичного виховання засобами козацької педагогіки та туристсько-краєзнавчої роботи, як важливої складової, що формує почуття патріотизму-основи духовного життя кожної людини, її прагнення до волі та процвітання своєї країни.

Цікавою та пізнавальною була віртуальна мандрівка Жовквою, яка дала можливість присутнім познайомитись з архітектурними історичними пам'ятками нашого краю.

Високий рівень підготовки семінару, актуальність теми та належну роботу педагога-організатора школи відмітила консультант ЦПРПП Ольга Пляцко.

Дякуємо організаторам за приємну атмосферу, якісну організацію онлайн семінару.

24.03.2021

Семінар-практикум керівників та методистів закладів позашкільної освіти

Як виміряти чи оцінити якість освіти? Що таке інституційний аудит? Які етапи розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти?

Щоб відповісти на ці та інші питання 23.03.2021р., згідно з планом роботи ЦПРПП на базі БДЮТЧ відбувся семінар –практикум керівників та методистів ЗПО на тему: «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі позашкільної освіти». З основною презентацією теми виступила Дашковська Н.В., директор БДЮТЧ, яка ознайомила учасників семінару з системою внутрішнього моніторингу забезпечення якості освіти: критеріями, компонентами, інструментарієм та процедурами вимірювання. Акцентувала увагу на сучасному змісті позашкільної освіти, зовнішні і внутрішні аспекти якості позашкільної освіти та їх функціонування з урахуванням викликів часу.

Змістовним та актуальним було практичне заняття «Визначення вимірюваних показників управлінської діяльності ,щодо створення умов для підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників», яке провела заступник директора БДЮТЧ Рудиш О.Г.

Про користь від малювання, про емоційний та психологічний стан людини, яка малює, розповіла завідувачка методичного відділу Просецька Б.Є.

Надзвичайне захоплення процесом малювання на склі отримали присутні під час проведення майстер-класу «Живопис на склі», який організувала керівник гуртка «Живопис і вітраж» Шушняк М.В.

Учасники семінару-практикуму мали можливість поспілкуватися та поділитися власним досвідом роботи, обговорити нагальні питання позашкілля за участі головного спеціаліста відділу освіти Лобащук Г.П. та консультанта ЦПРПП Пляцко О.Я.


Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників.

Березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки фактичній анексії Криму військами РФ та початку воєнних дій у південно-східних регіонах України.

Перші роки неоголошеної війни, були важкими для нашої держави. Сьогодні, споглядаючи на ті події, можна із впевненістю відзначити одну із вирішальних ролей саме добровольчих батальйонів у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету України.

Ми мусимо шанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.


До уваги спільноти вчителів художньо-естетичного циклу! Прошу зголоситись тих кому потрібні курси підвищення кваліфікації з предмету "Мистецтво" (30 годин,дистанційно). До повної комплектації групи залишилось шість вільних місць.Не зволікайте з відповіддю, найближчим часом розпочинаємо роботу.

14.03.21р.

❗Увага❗

25.02.2021 відбудеться вебінар на тему:

"Сучасні типи уроків-занять з мистецтва в основній школі: тенденції та нові підходи"

24.02.2021

Типова освітня програма для 5-9 класів: школа самостійно розробляє навчальний план

22.02.2021

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НАШУ МОВУ - РІДНУ, УКРАЇНСЬКУ

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос - більш нічого.

А серце, б'ється - ожива,

Як їх почує!..

Тарас Шевченко


17 листопада 1999 року в Парижі на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності». З 2000 року 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. ЮНЕСКО прагне підтримувати мову кожного народу, зберігаючи цим самим його приналежність до рідної культурної спадщини.

67 — 70% українців рідною мовою вважають саме українську. Вона має свою вікову історію, має глибоке коріння, багато ознак, цікавих фактів. Вона цікава, унікальна, колоритна і милозвучна.

А ВИ ЗНАЄТЕ, ЩО…


📖 За даними вченого Василя Кобилюх, наша мова сформувалася ще в Х-IV тисячоліттях до нашої ери й походить із санскриту.

📖 Перші слова українською мовою датуються з 448 р. н.е. – це слова «мед» і «страва». Їх запис зробив візантійський історик Пріск Панікійський під час перебування на території сучасної України в таборі володаря Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію.

📖 Перший «Буквар» українською мовою був виданий Іваном Федоровим у м.Львові в 1574 році, зразок якого зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.

📖 Українська мова була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки в 1918—1920 роках.

📖 Балада «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?» - найстаріший український твір.

📖 Найбільше перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.

📖 Найбільше псевдонімів мав поет Олександр Кониський – 141 Іван Франко - 99, письменник Осип Маковей – 56.

📖 Основоположником нової української мови є Іван Котляревський, який своєю «Енеїдою» започаткував статус української мови як літературної.

📖 Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів.

📖 Найбільша кількість української мови починається на літеру «П».

📖 Найменш уживана літера української абетки - літера «Ф».

📖 Дихлордифенілтрихлорметилметан - найдовше слово в українській мові. Воно має 30 літер.

📖 У нашій мові є паліндроми - слова, фрази, які можна читати як зліва направо, так і справа наліво. («І що сало? Ласощі…» (Олександр Ірванець))

📖 В українській мові найбільше синонімів до слова «говорити» - 100 перейти

📖 Українській мові властиві зменшувально-пестливі форми слів ( навіть «вороги» — «вороженьки», «біда» - «бідонька»).

📖 Сучасна українська мова має 84% спільної лексики з білоруською, 70% - з польською, 68% - із сербською, 62% - з російською.

📖 Від 22 до 29 фонетичних та граматичних рис є спільними з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською - 11.

📖 Лише українська мова має кличний відмінок, що не скажеш про інші східнослов’янські мови (він є ще латині, грецькій та санскритській граматиках).

📖 Українська мова за кількістю орфографії (правильного написання слів) перевершує монгольську, найскладнішу мову світу.


Семінар вчителів хореографічного мистецтва

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Червоноградської міської ради 19.02.2021 року на базі Червоноградського ліцею відбувся семінар вчителів та керівників гуртків хореографічного мистецтва на тему «Методика викладання народного танцю в аматорському хореографічному колективі». Основними завданнями семінару-практикуму було розглянути основні шляхи формування розвиненої особистості засобами народної хореографії.

У рамках семінару відбулося заняття зразкового хореографічного ансамблю «Веселинка» , яке провела керівник гуртка, вчитель Червоноградського ліцею Монченко С.С. Тема заняття «Наступність та диференційований підхід- важливі чинники для формування хореографічної компетентності на заняттях гуртка». Під час заняття вчитель майстерно показала,як виявити та розкрити особливості кожного учасника гуртка з різним рівнем підготовки при виконанні основних елементів тренажної системи класичного танцю.

Семінар став чудовою нагодою для керівників гуртків та вчителів хореографії ЗЗСО обмінятись практичним досвідом, новими напрацюваннями, інноваційними методиками і можливістю спільно опрацювати вектор розвитку української хореографічної педагогіки, обговорити нові шляхи для вирішення непростих завдань трансформації та збереження традицій українського народного танцю.

Танець — єдине мистецтво,

матеріалом для якого служимо ми самі».

Тед Шон