Code Week 2018 w SP 73

W ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie naszej szkoły SP73 rozwijali zdolności programowania i logicznego myślenia budując Warszawę w jednej z najpopularniejszych gier na świecie, czyli w Minecraft.
Pierwsze warsztaty z programowania odbyły się 8 października 2018 w siedzibie polskiego oddziału Microsoft, gdzie pod okiem trenerów MindCloud, szkoły kodowania i znanego youtubera RoxMB, guru społeczności Minecraft w Polsce, tworzyliśmy swoje wizje cyfrowo zaprojektowanego Placu Defilad w Warszawie. 
Kolejne warsztaty z programowania w Minecrafcie odbyły się 29 i 31 października w naszej pracowni komputerowej. Uczestniczyła w nich grupa 26 uczniów biorących udział w projekcie Ciepło dla Pragi, którego organizatorem jest Fundacja Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa. 
Przez trenerów projektu zostaliśmy wprowadzeni do gry EcoCraft (ekologicznej wersji Minecraft) oraz otrzymaliśmy cenne wskazówki jak przygotować projekt swojej dzielnicy marzeń.
Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. 
W 2018 roku Europejski Tydzień Kodowania odbywał się w dniach od 6 do 21 października. 
W naszej szkole trochę dłużej od 8 października do 5 listopada 

Tu uczymy się programowania