SP 73

Code Week 2017 w SP 73

Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2017 to inicjatywa promująca naukę programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W całej Europie od 9.10 do 22.10 2017 odbyło się wiele różnorodnych wydarzeń związanych z nauką programowania.
W naszej szkole SP 73 trwał Code Week trwał znacznie dłużej, zaczęliśmy 2 października i ćwiczyliśmy aż do 8 listopada. Nasi uczniowie zdobywali pierwsze doświadczenia programistyczne rozwiązując problemy z różnych dziedzin wymagające logicznego i analitycznego myślenia. 
Klasy drugie i trzecie biorące udział w Pilotażu Programowania ćwiczyły w ramach zajęć lekcyjnych, a wszyscy chętni zarówno z klas 3, jak i klas 4-7 rozwijali umiejętność logicznego i algorytmicznego myślenia na zajęciach pozalekcyjnych. W zdobywaniu nowych umiejętności pomagały nam zadania międzynarodowego konkursu Bóbr, które dostępne są na platformie edukacyjnej mcourser.pl
Udział w akcji Code Week 2017 był zarazem świetnym treningiem umysłowym przed zbliżającym się międzynarodowym konkursem informatycznym Bóbr 2017.

Prowadzenie zajęć metodą e-learningową pozwala na znaczną indywidualizację nauczania. Nauka nie jest ściśle ograniczona miejscem ani czasem, zaś uczeń ma poczucie bezpieczeństwa, może dostosować pracę do swojego planu dnia i swoich możliwości.

Tu uczymy się programowania