CE PEÓ VUIT!

A Preferent Disputades les 5 primeres rondes:

  • Els 3 primers de cada grup (de l’1 al 3 per classificació final) s’enquadraran de nou en un Grup d’ascens.

  • Els 3 últims de cada grup (del 4 al 6 per classificació final) s’enquadraran de nou en un Grup de descens.

A Tercera provincial – Grup II es disputarà a doble ronda, amb un total de 10 rondes i 2 vacants, quedant un total de 8 rondes a disputar per equip.

Enllaç FCE

Grups de Tarragona

Calendari - Preferent

Calendari - 3a Prov.

CAMPIONAT NADALENC 2021 - ONLINE

No podia faltar el Nadalenc, plataforma de joc: Lichess.

Divendres 7 de gener; premi per als tres primers classificats.

Campió - Dídac (DidacP8)

Sots-campió - Abel Pons (Toretoo)

3r Classificat - Roc Pons (Rayroc)


Més info


V Actiu Ciutat d'Amposta

Diumenge 19 de Desembre 2021

Gerard Añó puja al podi darrera del
MI Tomas Sosa i
MF Pedro Zurano

ChessResults - (Classificació Final)

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Campionat Escolar Comarcal

Baix Ebre
Dissabtes 20 i 27 de Novembre i 18 de Desembre

Jugadors del CE Peó Vuit de Roquetes

Categoria PreBenjamí
Leire Vidal - 3a
Jan Fernández - 5è


Categoria Benjamí
Abel Pons - 2n
Roc Pons - 3r
Alan César - 4t
Pablo Murillo - 5è
Adrià Príncep - 8è


Categoria Aleví
Nico Chouaib - Campió
Narcí Curto - 2n


Categoria Infantil
Dídac Gaitan - Campió
Biel Príncep - 2n
Quim Fernández - 2n
Emily Forés - 3a

Campionat Interclubs de Catalunya

GRUPS DE TARRAGONA

GRUP I

1. CAMBRILS A

2. SALAURIS B

3. TORREDEMBARRA A

4. ESCACS REUS A

5. TARRAGONA B

6. GANDESANA A1

7. PEO VUIT A1

8. RUY LOPEZ A1

GRUP II

1. AMPOSTA B1*

2. HOSPITALET DE L'INFANT A

3. GANDESANA A2

4. RUY LOPEZ A2

5. LA RAPITA A

6. DUESAIGÜES A

7. PEO VUIT A2

8. AMPOSTA B2*


Campionat Individual de Tarragona

CIRCULAR

RONDES I EMPARELLAMENTS 3 Grups (ChessResults)


DIES DE JOC:
2, 9, 16, 23, 30 d'octubre i 6, 13, 20, 27 de novembre.

HORA D'INICI:
16:30 hores.

LOCAL DE JOC:
El local de joc serà a L'HOSPITALET DE L'INFANT, Casal Urbanització HIFRENSA (pavelló). Està adaptat per persones amb discapacitat física segons la normativa vigent de la Generalitat de Catalunya.


IV OPEN PUIGPELAT 2021

Èxit de participació i organització.

Partides de 15+ 5, amb un total de nou rondes.

El campió va ser el GM Fernando Peralta, del Club Escacs Valls, amb vuit punts i mig. El sots-campió va ser el GM José González, del Cor de Marina de Badalona, amb vuit punts i el tercer lloc va ser per Alexei Shirov, del Silla de València, amb set punts i mig.

La classifició dels jugadors del CE Peó Vuit:
Gerard Añó - Excel·lent amb la 10a posició (Premi primer tram E)
Santi Añó - 20è classificact (Premi primer tram C)
Miguel A. Accensi - 26è
Àlvaro Colomé - 96è

D'un total de 134 participants.

ChessResults


FESTIVAL D'ESCACS D'EDATS D'EDATS 2021:
"MEMORIAL DAVID GARCIA ILUNDAIN"
Campionat de Catalunya de partides ràpides

Gerard Añó CAMPIÓ SUB14

i grans resultats dels jugadors del Peó Vuit amb el seu primer torneig oficial de la FCE

Sub8
Roc Pons amb 4 punts
Sub10
Abel Pons 3,5 punts i Alan César amb 2 punts
Sub12
Dídac Gaitan amb 3 punts i Quim Fernández amb 0,5

Més info


Campionat d'Espanya de Seleccions Autonòmiques

Sub16 i Sub14

A Gijón els integrants de les Seleccions de Catalunya de sub-14 i 16 per participar en el Campionat de Seleccions Autonòmiques.

Gerard Añó defensant el primer tauler de la selecció Catalana Sub14. Molta Sort!!

Sub-14: https://cutt.ly/ynLRXId
Sub-16: https://cutt.ly/5nLRNr5

Gerard Añó - Puja al podi
Tercer en el Campionat de Catalunya Sub14

Un any més aconseguint podi i ampliant el palmarés.

Campió de Catalunya Sub8 (2015)
Campió de Catalunya Sub10 (2017)
Sots-Campió de Catalunya Sub12 (2019)
Tercer Classificat Catalunya Sub14 (2021)

Sots-campió d'Espanya Sub10 (2017)
Sots-campió de d'Espanya Sub12 - Millor estatal Sub11 - (2018)

Campió Memorial Garcia Ilundaín Sub8 (2015)
Campió Memorial Garcia Ilundaín Sub10 (2017)
Tercer Classificat Memorial Garcia Ilundaín Sub14 (2020)

Campió Memorial Arturo Pomar Sub10 (2017)
Campió Memorial Arturo Pomar Sub12 (2018-2019)

Classificacions Finals

CAMPIONATS TERRITORIALS D'ESCACS ESCOLARS

Roquetes - 8 de Maig
Roquetes - 15 de Maig
Mora la Nova - 22 de Maig

Més info


Fase Comarcal
Tortosa - 10 i 17 d'Abril
Més info



ESCOLA D'ESCACS PEÓ VUIT

DIES DE JOC

Durant 10 diumenges a les 11:00 h.

Es sumaran els punts obtinguts en ordre de classificació de cada ronda.

PLATAFORMA DE JOC

Lichess


TROFEUS
Els tres primers classificats (copa) i per la resta trofeu.

Més info

CAMPIONAT DE CATALUNYA D'EDATS

DIES DE JOC

Per a la categoria sub-8 del 27 al 29 de març de 2021.

Per a la resta de categories, de sub-10 a sub-20, del 27 de març a l’1 d’abril de 2021.

LOCAL DE JOC

El campionat se celebrarà a la localitat de Salou, Tarragona, al complex Salou Park Resort (C/ de Brussel·les, 45, 43840 Salou).

Més info