Цікаве про космос

Космос — надскупчення галактик, які розкидані у просторі та у часі на величезній відстані. У давньогрецькій космології Космос вважався обмеженим, в його центрі розташовувалася нерухома Земля, навколо якої оберталися всі небесні тіла, враховуючи Сонце. Зірки розташовувалися на периферії Космосу. У Новий час поняття «космос» витісняється з наукового вжитку, замінюючись поняттям "Всесвіт".

Перший політ в Космос здійснив Юрій Гагарін. Це був перший вдалий політ в космос, коли космонавт живим повернувся на Землю. За американськими даними, котрі не були підтверджені Радянським Союзом, до Гагаріна мінімум чотири космонавта здійснили невдалі спроби облетіти земну кулю, але загинули .

Вражаючі факти:

  • Розміри і вік Всесвіту лежать за межами нормального людського розуміння.
  • У стані невагомості полум’я поширюється у всіх напрямках одразу.
  • Собака Лайка була першою земною істотою, що побувала в космосі.
  • Зірки і планети становлять лише близько 5 відсотків маси всесвіту. Звідки беруться інші 95%, поки невідомо.
  • Сонце — далеко не найбільш потужна в плані випромінювання зірка, але і воно втрачає близько мільярда кілограмів маси щомиті за рахунок сонячного вітру, що відносить геть його частинки.
  • В спостережуваній частині Всесвіту більше ста мільярдів галактик.

Усупереч розповсюдженій думці, потрапивши у відкритий космос людина миттєво не замерзне, не вибухне й не знепритомніє, її кров не закипить. Натомість, настане швидка смерть від нестачі кисню. Крім того, зі слизових оболонок організму (язик, очі, мембрани в легенях) почне швидко випаровуватись вода. Деякі інші загрози — опіки незахищених ділянок шкіри та ураження інших приповерхневих тканин тіла почнуться приблизно через 10 секунд. Таким чином, якщо не затримувати подих у легенях, то 30-60 секунд перебування у відкритому космосі не спричинять незворотних травм людському організму.