Гурток "Флористика"

Розклад занять 

Понеділок  - 15.30-16.15, 16.30-17:15,

Вівторок - 15.00-15.45, 16.00-16.45,

Середа  -15.00-16.45 

Посилання на онлайн-зустрічі в телеграм каналі

25.11.2024 р. Тема: 

21.11.2024 р. Тема: Види зображень: лінійний, тоновий, лінійно-конструктивни. Різноманітність форм предметного світу.


19.11.24 р. Тема: Поняття "малюнок". Різноманітність ліній в зображувальній діяльності та їх знаково-символічне значення. Прийому зображення форм: лінійний, тоновий, лінійно-конструктивни. 


18.11.2024 р. Тема: Відвідування салону-магазину квітів з метою ознайомлення із способами збереження квітів. (Екскурсія)

Любі діти! Вітаю вас на дистанційному занятті гуртка! Пропоную трішки попрацювати і відпочити водночас. Всі дівчата люблять квіти. І яке ж це невимовне відчуття - тримати в руках розкішну оберемок живих квітів. Як же хочеться продовжити цю радість! Сьогодні ми з вами поговоримо про способи збереження зрізаних квітів або які є секрети зі зберігання зрізаних квітів для продовження їхнього життя у вазі в домашніх умовах. А також згадаємо Правила дарування квітів.

Розглянемо способи зберігання поширених квітів осені: троянд, гладіолусів, хризантем, жоржин, чорнобривців.

Закрите приміщення — це зовсім не ті умови, де нормально ростуть і цвітуть садові квіти, для них потрібен відкритий грунт і сонце. Народні засоби для збільшення життя і зберігання зрізаних квітів вдома у вазі зовсім прості.

Троянди слід ставити в кип'ячену воду кімнатної температури. Можна ставити і в сиру з-під крану, але обов'язково відстояну. У воду для троянд рекомендується додати половину таблетки аспірину. Нижні листя і шипи на стеблі потрібно видалити і зробити довгий косий зріз, а вже потім поставити троянди у вазу.

Гладіолуси досить швидко вбирають воду, тому потрібно періодично міняти і підливати воду у вазі. У воду бажано додати 2 грами солі або 20 грам цукру з розрахунку на один літр води. Щоб уповільнити розкриття нижніх бутонів, можна акуратно видалити верхній.

Хризантеми слід особливо готувати до умов життя в закритому просторі: видаліть зі стебел нижнє листя, стебло опустіть на хвилину в гарячу воду, а потім на одну хвилину в воду холодну. Після цієї процедури потрібно оновити зріз і можна ставити квіти в воду, в якій попередньо була розчинена половинка таблетки аспірину. Хризантеми можуть зберігатися навіть без води, але для цього їх потрібно покласти в холодильник. Але краще підстрахуватися, і стебло все ж занурити в маленький резервуар з водою.

Квіти довго стоять, якщо перед тим, як поставити їх у воду, стебла підрізати гострим ножем. Стебла хризантем ще розщеплюють, а щоб вони знову не злиплися, між ущелинами вставляють сірники. В цьому випадку рослинах добре всмоктують воду і довго стоять.

Жоржини спочатку підрізають (стебла, природно), видаляють нижнє листя. Опускають стебла в гарячу воду на одну хвилину. У воду, в якій будуть стояти жоржини, потрібно попередньо додати одну чайну ложку солі на літр води. Рвуть квіти тільки при повному розпусканні

Чорнобривці довго стоять, якщо їх зрізати в напіврозкритими або повністю розкритому вигляді.

Айстри у букет рвуть тільки при повному розпусканні.

Догляд за зрізаними квітами включає в себе і дотримання температурного режиму. Основна маса квітів краще зберігається при температурі 10 градусів Цельсія. При цьому термін зберігання в середньому 5 діб. Але для різних кольорів температура може змінюватися. Щоб квіти довше стояли, необхідно щодня підрізати стебло. При цьому квіти дістають з вази, миють стебло під проточною водою, змінюють воду у вазі (не забувайте її помити), зрізають стебла трохи навскоси, ставлять квіти в вазу. Коли миють вазу, квіти повинні лежати у воді, а після того як їх підріжуть, затискають місце зрізу пальцем, щоб не утворилася повітряна пробка (вона буде заважати квітам пити воду).

• Букет повинен стояти в кімнаті з прохолодною температурою. В задусі квіти в'януть. Бажано поставити вазу з квітами на добре освітлене місце.

• При перевезенні квітів їх загортають у папір, залишивши в упаковці дірочки для повітря.

• Також пам'ятайте, що є поняття сумісності рослин: деякі квіти не можуть стояти разом, тому що одні забивають інші. Наприклад, троянда і резеда не сумісні. Конвалії не варті ні з одними весняними квітами (незабудки, фіалки). Не живуть в одній вазі нарцис і незабудки. Троянди і гвоздики в одній вазі перестають пахнути.

Пропоную провести дослід: зріжте вдома 2 однакові квітки (троянди, хризантеми...) і поставте у воду, але одну - у звичайну воду, а іншу - відповідно до порад, вказаних вище. Чекаю на ваші результати в Месенджері до наступного понеділка)).

Нехай ваші улюблені квіти стоять якомога довше і радують вас своєю красою і вишуканістю!

А як правильно дарувати квіти? Це вам невеличке завдання )) Опрацюйте доступні вам джерела інформації та складіть свої правила дарування квітів. Присилаємо мені або в особисті повідомлення. Бажаю успіхів!


14.11.2024 р. Тема: Обробка рослинного матеріалу: зрізаних квітів, гілок, листя та рослин  здерев`янілими, гнучкими стеблами, а також з тими, що виділяють молочко.

Окрім обробки квіткових рослин після зрізки яка складається з :

Квіткові рослини вимагають також спеціальної обробки перед використанням їх в процесі аранжування.

1. Рослини із слабким стеблом, порожнисті квітучі рослини можна укріпити за допомогою дроту, так званої прокрутки у вигляді спіралі після всієї довжини стебла або приміщення відрізання дроту через квітучу головку усередину стебла порожнистих рослин (гербера, жоржини). Для цієї мети використовують дріт 0.8 – 1.0мм. зеленого кольору або спеціальну тейп-ленту (для прокрутки).

Прокрутку використовують також в тому випадку, якщо квітковій рослині необхідно додати який-небудь нахил.


12.11.2024 р. Тема: Збір квітів, плодів, гілок та іншого рослинного матеріалу.

Зрізати квіткові рослини необхідно вранці або увечері, коли у рослин найвищий тургорний тиск (к-ть води в тканинах). У похмуру, прохолодну погоду квіти можна зрізати протягом дня.

Для зрізу квіткових рослин необхідно використовувати тільки спеціальний інструмент - ніж, секатор, ножиці флориста. Інструмент повинен бути обов'язково гострим і продезинфікованим.

Не можна зрізати квіткові рослини тупим, брудним інструментом, оскільки це приводить до закупорки провідних судин. Погано заточений ніж здавлює транспортні тканини, і залишки зруйнованих кліток перекривають шляхи постачання води.

З тієї ж причини не допускається та, що зрізає квіткових рослин випадковими предметами або не пристосованими для цієї мети інструментами (звичайними ножицями, шматком скла і т. д.).

До природного життєвого процесу кожної квітки відноситься утворення бутона, розкриття квітки і цвітіння. Тривалість цвітіння індивідуальна для кожної рослини. Але купувати і зоілати квіткові рослини потрібно в певній стадії (фазі) розвитку.

Є ті, що швидко розкриваються (нарцис, тюльпан, лілія) і довго квітучі (антуриум, орхідея, хризантема, кали. і т. д.) рослини. Процес в'янення можна тільки уповільнити, але не запобігти.

Є квіти, які зрізають в бутонах, вони розпускаються в зрізаному вигляді (лілія, ірис, троянда, гвоздика, тюльпан).

Є такі, які можна збирати тільки в доспілому вигляді, що розпустився (гербера, хризантема, орхідея). Квіти з складними суцвіттами (фрезия, ліатрис, гладіолус) зрізають тоді, коли розпустилися нижні квітки. Нарциси і тюльпани зрізають у стадії забарвленого бутона.

Квіткові рослини після зрізки вимагають спеціального догляду з метою збереження їх в товарному вигляді довгий час:

При першій постановці у воду квіти вбирають найбільшу кількість води, тому в цю воду не слід додавати консерванти.

Наступного дня воду необхідно змінити і дезінфікувати. Для цього найчастіше використовують хлорний розчин, що не допускає розкладання тих частин рослин, які знаходяться у воді. В процесі щоденного догляду за квітами необхідно мити вазу і стебла квітучих рослин.

Вода для квітучих рослин не повинна бути холодною - це прискорює процес в'янення, оскільки відбувається повільне вбирання води і швидке випаровування. Можна полегшити вбирання води квітами, встановлюючи їх в м'яку теплу воду або воду кімнатної 1 (20 - 25), оскільки таку воду стебло вбирає швидше.

4. Консервація - консервуючі речовини містять дезинфікуючі речовини, цукор і сіль.

Дезінфікуючі речовини перешкоджають розмноженню мікроорганізмів і гнильних процесів. До них відносяться: нітрат срібла, різні кислоти, спирт, мідний купорос, саліцилова кислота, кальмоперин.

Цукор - поставляє живильні речовини. Але необхідно пам'ятати, що при додаванні у воду цукру вміст у воді органічних речовин підвищується, унаслідок чого бактерії, що знаходяться у воді, і гриби починають активно розмножуватися.

Солі - сприяють вбиранню води. Найчастіше використовують солі калія і харчову сіль. Солі сприяють консервації рослин тільки в м'якій воді, тому доцільно пом'якшувати воду кип'ячіням.

Для консервації можна придбати вже готові консерванти, вони випускаються у вигляді порошку, гранул, пігулок і у вигляді розчинів використовувати консерванти слід згідно вказівкам в інструкції по застосуванню.

5. Зберігання - із-за уповільнення процесів дихання і випаровування вологи рослини, призначені для зберігання, доцільно поміщати в холодильники, прохолодні приміщення, де t0 4-7 С.

Винятки становлять тропічні рослини, які зберігають при кімнатній температурі.

Квіти зберігають у високих ємностях з водою. Не можна зберігати квіти разом з овочами і фруктами, оскільки вони виділяють етилен, який підсилює в'янення квітів. Приміщення, в яких зберігають квіти, необхідно провітрювати, уникаючи протягів.



Збір квітів, плодів, гілок та іншого рослинного матеріалу..docx

11.11.2024 р. Тема: Сумісність квітів в букетах та композиціях: корисне та шкідливе сусідство.

Створюючи букет, треба передбачити не тільки красиве поєднання компонентів, але і сумісність квітів. Багато представників квіткового світу не виносять сторонньої присутності, в’януть. Інші погано впливають на «сусідів». Не потрібно компонувати в букет різні квіти з сильним ароматом. Рослинам потрібні індивідуальні умови підтримки життєздатності. Перед складанням композиції рекомендується оновити зрізи стебел, поставити квіти на кілька хвилин у поживний розчин. 

Формуючи букет, хочеться, щоб зберігав свою красу як можна довше. Саме тому, необхідно враховувати такий фактор, як сумісність квітів між собою. Якщо правильно їх скомпонувати, то композиція буде радувати своїм виглядом не один день. Так, наприклад:

В будь-якому разі, букет зроблений власноруч цінується набагато більше, ніж придбаний в магазині.  

07.11.2024 р. Тема: Види рослинного матеріалу. Правила збору та його попередня підготовка: обробка здерев`янілих стебел, стебел, що виділяють молочний сік, зів`ялих рослин. Збереження свіжості квітів після зрізання. Вимоги до води.

Любі діти! Вітаю вас на дистанційному занятті гуртка! Пропоную трішки попрацювати і відпочити водночас.

Правила зрізки квіткових рослин. Техніка зрізки. Фази розвитку квітки та її значення на подовження життя зрізаних квітів.

Зрізати квіткові рослини необхідно вранці або увечері, коли у рослин найвищий тургорний тиск (к-ть води в тканинах). У похмуру, прохолодну погоду квіти можна зрізати протягом дня.

Для зрізу квіткових рослин необхідно використовувати тільки спеціальний інструмент - ніж, секатор, ножиці флориста. Інструмент повинен бути обов'язково гострим і продезинфікованим.

Не можна зрізати квіткові рослини тупим, брудним інструментом, оскільки це приводить до закупорки провідних судин. Погано заточений ніж здавлює транспортні тканини, і залишки зруйнованих кліток перекривають шляхи постачання води.

З тієї ж причини не допускається та, що зрізає квіткових рослин випадковими предметами або не пристосованими для цієї мети інструментами (звичайними ножицями, шматком скла і т. д.).

До природного життєвого процесу кожної квітки відноситься утворення бутона, розкриття квітки і цвітіння. Тривалість цвітіння індивідуальна для кожної рослини. Але купувати і зоілати квіткові рослини потрібно в певній стадії (фазі) розвитку.

Є ті, що швидко розкриваються (нарцис, тюльпан, лілія) і довго квітучі (антуриум, орхідея, хризантема, кали. і т. д.) рослини. Процес в'янення можна тільки уповільнити, але не запобігти.

Є квіти, які зрізають в бутонах, вони розпускаються в зрізаному вигляді (лілія, ірис, троянда, гвоздика, тюльпан).

Є такі, які можна збирати тільки в доспілому вигляді, що розпустився (гербера, хризантема, орхідея). Квіти з складними суцвіттами (фрезия, ліатрис, гладіолус) зрізають тоді, коли розпустилися нижні квітки. Нарциси і тюльпани зрізають у стадії забарвленого бутона.

Квіткові рослини після зрізки вимагають спеціального догляду з метою збереження їх в товарному вигляді довгий час:

При першій постановці у воду квіти вбирають найбільшу кількість води, тому в цю воду не слід додавати консерванти.

Наступного дня воду необхідно змінити і дезінфікувати. Для цього найчастіше використовують хлорний розчин, що не допускає розкладання тих частин рослин, які знаходяться у воді. В процесі щоденного догляду за квітами необхідно мити вазу і стебла квітучих рослин.

Вода для квітучих рослин не повинна бути холодною - це прискорює процес в'янення, оскільки відбувається повільне вбирання води і швидке випаровування. Можна полегшити вбирання води квітами, встановлюючи їх в м'яку теплу воду або воду кімнатної 1 (20 - 25), оскільки таку воду стебло вбирає швидше.

4. Консервація - консервуючі речовини містять дезинфікуючі речовини, цукор і сіль.

Дезінфікуючі речовини перешкоджають розмноженню мікроорганізмів і гнильних процесів. До них відносяться: нітрат срібла, різні кислоти, спирт, мідний купорос, саліцилова кислота, кальмоперин.

Цукор - поставляє живильні речовини. Але необхідно пам'ятати, що при додаванні у воду цукру вміст у воді органічних речовин підвищується, унаслідок чого бактерії, що знаходяться у воді, і гриби починають активно розмножуватися.

Солі - сприяють вбиранню води. Найчастіше використовують солі калія і харчову сіль. Солі сприяють консервації рослин тільки в м'якій воді, тому доцільно пом'якшувати воду кип'ячіням.

Для консервації можна придбати вже готові консерванти, вони випускаються у вигляді порошку, гранул, пігулок і у вигляді розчинів використовувати консерванти слід згідно вказівкам в інструкції по застосуванню.

5. Зберігання - із-за уповільнення процесів дихання і випаровування вологи рослини, призначені для зберігання, доцільно поміщати в холодильники, прохолодні приміщення, де t0 4-7 С.

Винятки становлять тропічні рослини, які зберігають при кімнатній температурі.

Квіти зберігають у високих ємностях з водою. Не можна зберігати квіти разом з овочами і фруктами, оскільки вони виділяють етилен, який підсилює в'янення квітів. Приміщення, в яких зберігають квіти, необхідно провітрювати, уникаючи протягів.


Первинна обробка рослинного матеріалу. Види обробки та її значення.

Окрім обробки квіткових рослин після зрізки яка складається з :

Квіткові рослини вимагають також спеціальної обробки перед використанням їх в процесі аранжування.

1. Рослини із слабким стеблом, порожнисті квітучі рослини можна укріпити за допомогою дроту, так званої прокрутки у вигляді спіралі після всієї довжини стебла або приміщення відрізання дроту через квітучу головку усередину стебла порожнистих рослин (гербера, жоржини). Для цієї мети використовують дріт 0.8 – 1.0мм. зеленого кольору або спеціальну тейп-ленту (для прокрутки).

Прокрутку використовують також в тому випадку, якщо квітковій рослині необхідно додати який-небудь нахил.



05.11.2024 р. Тема: Характеристика асортименту квіткових та декоративно-листяних рослин.

Любі діти! Вітаю вас на дистанційному занятті гуртка! Пропоную трішки попрацювати і відпочити водночас.

Класифікація декоративних рослин

До декоративних відносяться всі види рослин (трав'янисті, напівкущі, куші та дерева), які мають декоративні властивості квітів, листків, пагонів. могутні стовбури, красиві плоди та інше і використовуються для прикрашення парків, масивів, скверів, садів. міських та вуличних насаджень, територій промислових підприємств та установ, а також приватних садиб та інших міських та сільських об'єктів. За період свідомого розвитку та діяльності людського суспільства, особливо під час колонізації окремих материків людство забрало, освоїло і почало використовувати величезну кількість різноманітних декоративних рослин, які важко об'єднати. Дані рослини мають різну біологію, призначення, потребуютъ різного догляду та пристосовані до різноманітних кліматичних умов. Тому для їх поділу на відповідні більш або менш однорідні групи, існують різні класифікації.

Однією з таких класифікацій декоративних рослин є ботанічна, яка ділить всі декоративні рослини на три наступні групи:

1. Трав'янисті рослини - які мають трав'янисті органи, не дерев'яніють, на зиму відмирають, а весною знову відростають.

2. Деревовидні рослини - у яких стебло або кілька стебел стають дерев'яними, вони успішно зимують і відновлюють подальший ріст кожної весни.

3. Вічнозелені - це в більшості рослини тропічного клімату, їх листки та хвоя або зовсім не опадають щорічно, або замінюються через кілька років (5-8).

Крім того за умови їх розведення всі декоративні рослини діляться на дві групи:

1. рослини відкритого ґрунту;

2. рослини закритого ґрунту.


Мал. 13 Класифікація рослин з урахуванням біологічних ознак.

Останній поділ декоративних рослин на дві групи вважають умовним, бо цей поділ залежить від рослинної зони та кліматичних умов. Фактично в природі не існує другої групи рослин закритого ґрунту, адже всі вони ростуть в природних умовах тільки у відкритому ґрунті. Але перенесені рослини з своєї батьківщини, наприклад, з субтропіків, або тропіків на Україну, або взагалі в Європу, тобто в більш суровий клімат, у відкритому ґрунті не переносять зиму і можуть зберігатися лише в закритому приміщенні при наявності всіх факторів для їх росту та розвитку. I навіть - такі рослини, як лавр благородний, цитрусові, кипариси та пальми, що ростуть у відкритому ґрунті на північному узбережжі Чорного моря, в Лісостепу України стають рослинами закритого ґрунту. Крім того, лісостепові рослини, такі, як бузок, смородина на батьківщині ростуть у відкритому ґрунті, але в північних районах Росії вони будуть рослинами закритого ґрунту.

За виробничими ознаками всі декоративні рослини діляться на групи:

1. Однорічники - це рослини, які за один вегетаційний період проходять повний цикл свого розвитку від висіяного насіння і до повного дозрівання такого ж насіння восени того ж року. Це, в першу чергу, наші місцеві квітки: чорнобривці, сальвія, майори, агератум.

2. Дворічники - це рослини, що для повного циклу свого розвитку потребують двох (півтора) вегетаційних періодів. Тобто, в перший рік після проростання насіння утворюється рослина лише з розеткою листків, але не квітує і не утворює насіння. Така рослина успішно зимує і лише наступного року викидає квіткове стебло, квітує і дає насіння. Це такі рослини, як дзвіночки, мальва, наперстянка, гайлардія та інші.

3. Багаторічники - це рослини, що на одному місці ростуть і кожного року квітують протягом 5-8 і 6ільше років. Одні з них зимують у відкритому ґрунті (півники, лілії, тюльпани, нарциси, півонії). Інші потребують викопування і укриття на зиму (гладіолуси, жоржини).

Крім того, декоративні рослини, за характером росту і розвитку, Діляться на дві великі групи: трав'янисті та деревоподібні або дерева. Перші не утворюють багаторічного здерев'янілого стовбура і надземна частина рослини щороку відмирає на зиму, а наступного - відновлюється.

Дерева та кущі утворюють багаторічне стебло-дерево, яке живе і розвивається сотні і тисячі років, досягаючи величезних розмірів.

Група дерев також ділиться на кілька груп. За зберіганням листки та хвої серед них видаляють дерева: листопадні та вічнозелені. Їх називають голонасінні та покритонасінні, або хвойні та листяні. Перша група хвою не скидає кожного року, а поступово міняє її через - 3-8 років. У листяних дерев листки в помірній зоні опадають кожного року в кінці вегетаційного періоду, а весною наступного року відновлюється. Але велика група дерев тропіків та субтропіків не скидає листки і вони залишаються протягом кількох років, але поступово частково також замінюється протягом кількох років. Це вічнозелені дерева.

В закритому ґрунті культивуються як декоративно-листяні, так і квітучі рослини. На території України їх можна вирощувати більшу частину року або весь час в теплицях та кімнатних умовах. Більшість видів цих рослин походять з субтропічних або тропічних зон. За періодом життя та характером росту ця група включає рослини як дворічників так і багаторічників, як трав'янистих дуже маленьких форм, так і кущів та дерев.

За застосуванням рослини закритого ґрунту можуть бути одноразового, односезонного використання (левкой зимовий, цінерія гібридна) та багаторазового використання (азалія, амариліс, глоксінія, туя, цикламен, кали). У виробничому відношенні їх ділять на три групи: сезонно-квітучі, вигоночні та вічнозелені. Кожну з цих груп ділять на підгрупи в залежності від умов та способів вирощування рослин.

Сезонно-квітучі рослини цвітуть протягом визначеного часу року. Використовуючи додаткове освітлення або штучне скорочення світлого дня, можна змінити строки цвітіння сезонних рослин. За строками цвітіння та використанням ці рослини можна розділити на наступні окремі групи.

За строками цвітіння рослини закритого ґрунту діляться за групами.

1. Осіннього цвітіння - це переважно хризантеми (крупноквіткові та дрібноквіткові), примула обконіка.

2. Зимового цвітіння - цикламен, примула, різдв'яник: в цей же час, як правило вирощують нарциси, тюльпани, лілії, кали, гіацинти, троянди, бузок, дзвіночки середні, конвалії, та інші.

3. Весняного квітування - кальцеоларія, гортензія, цинерарія гібридна, левкой зимовий.

4. Літнього цвітіння - геліотроп, фуксія, глоксинія, герань.

В квітництві сезонно-квітучі рослини називають також промислово-довготривалими, бо їх вирощують у великій кількості, а для досягнення їх товарної придатності, для них потрібний тривалий час (6 місяців і більше). Промислово-довготривалі культури мають важливе значення і для більш рентабельного використання овочевих теплиць та інших теплих приміщень, особливо при застосуванні змішаних культурозмін.

За способом вирощування сезонно-квітуючі рослини ділять на горшкові та ґрунтові (вирощують в ґрунті оранжерей). Вони також досить різноманітні за строками квітування.

Крім того, серед великої кількості оранжерейних рослин можна виділити наступні основні групи: квітучі, декоративно-плодові, листяні, хвойні, сукуленти, кактуси, виткі, ампельні, з неїстівними плодами, рослини акваріумів.

Класифікація квітникових та декоративно-листяних рослин закритого грунту


04.11.2024 р. Тема: Створення віртуального албому "Будова органів рослин"

31.10.2024 р. Тема: Прості та складні суцвіття, їх схеми.

Любі діти! Вітаю вас на дистанційному занятті гуртка! Пропоную трішки попрацювати і відпочити водночас.

Суцвіття — це сукупність квіток, розташованих на загальній осі у певному порядку

Суцвіття утворюють здебільшого рослини, що мають дрібні квітки.

Розрізняють прості й складні суцвіття. Простими називають суцвіття, у яких на нерозгалуженій осі в пазухах приквітників розміщені поодинокі квітки. Складні суцвіття утворюються з кількох простих за рахунок галуження головної осі.

Прості суцвіття:

• колос (подорожник, вербена, заразиха): на головній видовженій осі розташовуються сидячі квітки;

• зонтик (первоцвіт, вишня, цибуля): головна вісь коротка, бічні квітки ніби виходять з однієї точки на ніжках різної довжини й розташовуються куполоподібно або в одній площині;

• щиток (груша): відрізняється від китиці тим, що нижні квітки мають довгі квітконіжки, внаслідок чого всі вони розташовуються в одній площині.

• китиця (люпин, конвалія, черемха): бічні квітки мають короткі квітконіжки й сидять на подовженій головній осі;

• головка (конюшина): головна вісь дуже коротка, квітки суцільно скупчені, майже без квітконіжок;

• кошик (волошка, соняшник, кульбаба): складається з сидячих квіток, розміщених на розширеній тарілкоподібній осі.
Тому суцвіття нагадує квітку.;

• початок (кукурудза, аїр): подібний до колоса, але має потовщену вісь;

• сережки (верба, волоський горіх, смородина): відрізняється від колоса й китиці звисаючою головною віссю, суцвіття верби та грецького горіха ─ сережка. Воно має лише одностатеві тичинкові квітки.;

Складні суцвіття:

• складний колос (пшениця, жито): головна вісь галузиться на прості колоски;

• волоть (тонконіг, бузок, виноград): головна довга вісь є китицею, а бічні її гілочки — прості китиці;

• складний зонтик (морква, кріп, борщовик): бокові осі закінчуються не квітками, а простими зонтиками.

• складний щиток (горобина, калина): головна вісь є щитком, бічні — кошики або теж щитки.

https://naurok.com.ua/prezentaciya-z-biologi-dlya-uchniv-6-klasu-sucvittya-216050.html


29.10.2024 р. Тема: Морфологічна будова квітки. Формула квітки.


28.10.2024 р. Тема: Листок. Його функції. Прості і складні листки. Форма листкових пластинок. Форма краю листка і види жилкування. Типи листкорозміщення.

24.10.2024 р. Тема: Будова органів різних видів рослин. Типи і форми коренів та кореневих систем. Пагін. Видозміни пагонів. Різноманітність стебел, галужень.

22.10.2024 р. Тема: Створення флористичних композицій. 

21.10.2024 р. Тема: Вправи на відпрацювання вмінь роботи з інструментами флориста.

17.10.24 р. Тема: Асортимент підставок: сервірувальні, дерев`яні, кам`яні, обтянуті, підстапвки в східному стилі, спил дерева. Матеріали, форми, характеристики, використання.

15.10.24 р. Тема: Асортимент сучасних аксесуарів, свічки, стрічки, фігурки та ін. Види, характеристики та їх застосування.

Тема: Асортимент сучасних аксесуарів, свічки, стрічки, фігурки та ін. Види, характеристики та їх застосування.

14.10.24 р. Тема: Флористичний посуд та його характеристика . Види сучасного флористичного посуду (контейнери, вази, тарілі, глечики, миски і підноси, посуд для флористичної губки).

Тема: Флористичний посуд та його характеристика . Види сучасного флористичного посуду

10.10.24 р. Тема:  Допоміжний  флористичний матеріал, його характеристика.

Переглянути презентацію та ознайомитись з матеріалом.

Організація робочого місця. Набір для флориста: секатор, ніж, садові ножиці, дріт, цвяхи, термопістолет тощо. Підбір та призначення інструментів.

08.09.24 р. Тема: Організація робочого місця. Набір для флориста: секатор, ніж, садові ножиці, дріт, цвяхи, термопістолет тощо. Підбір та призначення інструментів.

https://docs.google.com/presentation/d/15N-0eZ7BSuEUNKZwrHbEeg6HW7svipfO/edit?usp=sharing&ouid=101033482396212483109&rtpof=true&sd=true


07.09.24 р. Тема: Ознайомлення з творами декоративно-прикладного мистецтва.

https://naurok.com.ua/prezentaciya-dekorativno-prikladne-mistectvo-dizayn-229327.html

03.10.24 р. Тема: Ознайомлення з асортиментом квітів, що використовують у флористиці.

Опрацювати інформацію за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=wgPYAwmEmZ8

01.10.24 р. Тема:  Інформаційно-пошуковий проєкт "Розвиток флористики в Україні"

Робота над проєктом та захист.

30.09.24 р. Тема: Робота над розробкою проєкту. 

https://www.youtube.com/watch?v=FArC-0AWbOk

26.09.24 р.Тема:  Українська флориститчна школа. Загальні характеристики.

Опрацювати інформацію за посиланням.

https://docs.google.com/presentation/d/1huWEgZbb5_isPO_MvF55yNnuvFZzly80X3LsL_qo3nM/edit?usp=sharing

24.09.24 р. Тема: Історичні аспекти становлення і розвитку флористичних шкіл у різних країнах світу.

Опрацювати інформацію за посиланням.

https://docs.google.com/presentation/d/1HBL8sLLn0GzWk9Tz8pM4eHyYri-jwUNfbY_DSpabZjg/edit?usp=sharing

23.09.24 р. Тема: Онлайн-екскурсія до магазину квітів, ознайомлення з роботою майстрів.

https://dicentra.ua/?srsltid=AfmBOoq71ZK6sUA83QmZNUWl0szlPXDLdXlNUPTFOxr8RTyqs-Tezrhp

https://zelena.ua/ua?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwjY64BhCaARIsAIfc7YalaLg7D90EEjeZ_26g3zOdb6JJGD6F8dtYpjGk0-1zOiRf5CFjtk8aAs9HEALw_wcB

19.09.24 р. Тема: Роль квіткових композицій у житті людей. Мета і завдання гуртка. Організаційні питання.

Перейти за посилання та ознайомитися з темою заняття, почати працювати дад проєктом.

https://docs.google.com/document/d/1B8BSH1fIFcS8LfpJSOcwjmqkJd0aPae9/edit?usp=sharing&ouid=101033482396212483109&rtpof=true&sd=true

17.09.24 р. Тема: Поняття "флористика". Мистецтво флористики в світовій історії.

Опрацювати інформацію за посиланням.

https://vseosvita.ua/lesson/mystetstvo-florystyky-osoblyvosti-mystetstva-florystyky-284390.html

       2024-2025 навчальний рік.😉

19.03. 2024 р. Композиційні методи вирішення інтер'єрів з метою оптимального поєднання всіх всіх їх компонентів. Квітково-декоративне оформлення  установ шкіл та інших приміщень . Оформлення холів, великих залів , сценвиставок.

http://name-facmyst.tnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/11/%D0%9E%D1%81%D0%BD.-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80.-2-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82..pdf 

18.03.2024 р. Умови зорового сприйняття, освітлення, психофізіологічні особливості сприйняття. Теоретичні основи гармонізації інтер’єрів

https://docs.google.com/presentation/d/1sE9rM57kxDz_yEdmifSXTeFGuCnT7Zxn7DKg4n_1WvE/edit?usp=sharing 

13.03.2024 р.  Основні стилі інтер'єрів: історичні (романтизм, ренессанс, бароко,  классицизм, ампір, модерн) та сучасні  (мінімалізм , конструктивізм, техно, хай тек, авангард) чинники, що впливають на стиль інтер'єру з використанням елементів флористики.

https://naurok.com.ua/vidi-i-stili-inter-eriv-klasichni-stili-inter-eriv-antichniy-romanskiy-gotichniy-renesans-baroko-361676.html 

14.02.2024 р. Виготовлення  об'ємного колажу

https://docs.google.com/presentation/d/1OIY9YWCYgeTre-jRYofP0OHXD3cGcDZs0zzxaQpucbI/edit?usp=sharing 


13.02.2024 р. Виготовлення об'ємного колажу. 

https://docs.google.com/presentation/d/1OIY9YWCYgeTre-jRYofP0OHXD3cGcDZs0zzxaQpucbI/edit?usp=sharing 

12.02.2024 р. Виготовлення рельєфного колажу. 

https://www.youtube.com/watch?v=bmbCLfNGox4

05.02.24 р. Виготовлення безфонового колажу

https://www.youtube.com/watch?v=nITSrWth46M

06.02.24 р. Виготовлення площинного колажу в лінійно-графічному стилі. https://www.youtube.com/watch?v=zVL2Joq8Bn4

05.02.24 р. Виготовлення площинного колажу в абстрактному стилі.

https://www.youtube.com/watch?v=zVL2Joq8Bn4

31.01.24 р. Виготовлення безфонового колажу (панно).

https://www.youtube.com/watch?v=nITSrWth46M

30.01.24 р. Виготовлення колажу.

https://studfile.net/preview/9347689/page:4/

22.01.24 р. Види колажу. Техніка виготовлення безфонового або прозорого колажу . Об"ємний  колаж. Гіпсовий колаж.

vseosvita.ua/lesson/vydy-ta-styli-florystychnoho-kolazhu-382068.html 

17.01.2024 р.

Виготовлення штучних квітів з тканини 

docs.google.com/presentation/d/11VriXgQDjtNB-9JzLP_zt1JZ80x97YQ6/edit#slide=id.p3 

16.01.2024

Гофрування деталей квітки з креп-паперу  

www.youtube.com/watch?v=Cd0a_cwP4i8 

15.01.2024

Віртуальна екскурсія до магазину штучних квітів 

https://mirbuketov.com.ua/uk/?gclid=Cj0KCQiA1rSsBhDHARIsANB4EJbZ8XYnbSolo6eBgmASWueOIv7-JbTkHynRLWq9axb_LSs7MnMkhFkaAuXnEALw_wcB

10.01.2024

Методи і принципи виготовлення штучних квітів із різноманітного матеріалу 

docs.google.com/presentation/d/1W5cWdFryfY3d9Pr2FcaZ4S_xM-T-JDB8/edit#slide=id.p4