Новини та оголошення

Вебінари травня від Clarivate українською

Шановні викладачі та студенти!

Інформуємо про вебінари травня від Clarivate українською, безкоштовно, які проходитимуть в ZOOM. Необхідна попередня реєстрація, можна зареєструватися на всі або на вибрані теми. Передбачено електронний сертифікат учасника за умови прослуховування більше 90 % вебінару. 

ПРОЄКТ OPEN4UA ЩОДО ВІДКРИТОЇ НАУКИ

Шановні викладачі та студенти!


30 травня 2024 року в онлайн-форматі відбудеться семінар з питань відкритої науки. 

Захід покликаній стати платформою для формування Всеукраїнської мережі експертів та ентузіастів відкритої науки, сприяння прогресу в її утвердженні в Україні, надасть бачення з боку академічної спільноти та усіх зацікавлених сторін щодо перспектив розвитку відкритого доступу. Під час семінару будуть представлені матеріали вивчення найкращих практик ЄС у цьому питанні, обговорюватиметься нова методика атестації наукових установ та закладів вищої освіти з акцентом на результати наукової діяльності, яка нещодавно була представлена МОН до громадського обговорення, презентовані рекомендації авторів проєкту щодо необхідних реформ у сфері науки та освіти України. Організатор – Open4UA, Інститут відкритої науки та інновацій.

Реєстрація для участі у 1-му семінарі з формування національного консенсусу щодо відкритої науки 30.04.2024 (15:00-17:00)  http://surl.li/syviy, http://surl.li/syvjw, http://surl.li/syvpy 

Вебінари від Clarivate  та Elsevier

Шановні викладачі та студенти!

Пропонуємо вам взяти участь у безкоштовних вебінарах від Clarivate та Elsevier, що заплановані на квітень 2024 року. Вебінари проводяться на платформі ZOOM.

Вебінари від Clarivate українською мовою проводить Ірина Тихонкова PhD Customes Success Consultant Clarivate.


ORCID info день в Україні

Запрошуємо до реєстрації на ORCID інфо день, який пройде 27 березня 2024 р. о 12.00 за київським часом. Метою заходу є привернення уваги до діяльності Національного консорціуму ORCID в Україні, а також ознайомлення з можливостями використання вченими постійних ідентифікаторів. Порядком денним передбачено виступи представників українських університетів і наукових установ та представників чеського, німецького національних консорціумів ORCID, а також представника самої компанії ORCID. Наприкінці виділено час для обговорення актуальних питань. Порядок денний буде розміщено додатково. 

Посилання на реєстрацію

Команда StrikePlagiariasm.com запрошує Вас на воркшоп, який проводить 12 грудня о 15.30 на ютуб-каналі в режимі прямої трансляції: https://www.youtube.com/@StrikePlagiarism

Важливу роль у науковій та освітній діяльності відіграє АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ. Тепер у діяльність науковця втрутився ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ (ШІ). Які виклики це несе?

  В програмі воркшопу:

- Огляд законодавства щодо перевірки робіт на плагіат.

- Інтерпретація та тлумачення звіту подібності.

- Чат GHPT. Зловживання інструментами штучного інтелекту.

- Ідентифікація контенту штучного Інтелекту. Правильне оформлення контенту ШІ. Досвід іноземних країн.

-Презентація модуля виявлення ШІ в системі StrikePlagiarim.

Успіхів у засвоєнні нового!

З 31 жовтня до 6 листопада відбудуться безкоштовні вебінари щодо можливостей платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян.

Серію вебінарів українською мовою підготовули фахівці Державної науково-технічної бібліотеки України та проєкту «Research4Life». Долучитися можуть всі охочі за умови попередньої реєстрації.  

ІІІ Міжнародна науково-методична інтернет-конференція 

«Актуальні проблеми методології вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти: сучасні виклики та нові можливості»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 

Повідомляємо, що 12 жовтня 2023 року буде проводитися Міжнародна науково-методична інтернет-конференція «Актуальні проблеми методології вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти: сучасні виклики та нові можливості».

Запрошуємо взяти участь у роботі конференції викладачів і студентів закладів вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти.

Наукова програма конференції включає такі напрямки:

1. Особливості викладання загальноосвітніх дисциплін у ЗВМ(Ф)О, що здійснюють підготовку фахівців на основі базової середньої освіти.

2. Гуманітарні дисципліни у підготовці медичних та фармацевтичних фахівців.

3. Роль природничих дисциплін у процесі професійної підготовки майбутніх медичних (фармацевтичних) працівників.

4. Сучасні аспекти викладання професійно-орієнтованих дисциплін.

5. З досвіду виховної роботи та організації освітнього процесу у ЗВМ(Ф)О.

6.     Організація самостійної позааудиторної роботи студентів ЗВМ(Ф)О.

7. Сучасні методологічні підходи до підготовки фахівців у ЗВМ(Ф)О.

8. Наукові дослідження в медсестринстві (для магістрів медсестринства та здобувачів рівня доктора філософії з медсестринства (PhD in Nursing)).

9. Організація безперервної професійної освіти медичних і фармацевтичних спеціалістів.

10. Особливості здійснення освітнього процесу в особливий період.

Конференцію зареєстровано в Державній науковій установі «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації». Посвідчення № 982 від 13 грудня 2021 року.

Презентація підсумків науково-дослідницької, пошукової та гурткової роботи до Дня науки (2023 р)

  Науково-дослідницька, пошукова та гурткова робота є неодмінною та важливою складовою освітнього процесу. Протягом навчального року в академії працювали 21 предметний та наукові гуртки, клуби «Закон» і «Пошук», екологічний загін, до участі в яких залучено близько 650 студентів усіх курсів і спеціальностей. Традиційно в травні підводимо підсумки їхньої роботи, аналізуємо досягнення, обговорюємо перспективи майбутнього. Війна не стала на заваді роботі з науковими джерелами, статистичними даними, проведенню аналізу та синтезу отриманих даних.

   Сьогоднішня презентація свідчить про різнопланову гурткову роботу, яка допомагає студентам глибше засвоїти матеріал навчальних дисциплін, опанувати навички дослідницької та пошукової діяльності та оформлення її результатів. 

Студентська науково-практична конференція «Екобезпека людини в умовах глобальної екологічної кризи»

05 квітня відбулася традиційна щорічна студентська науково-практична конференція «Екобезпека людини в умовах глобальної екологічної кризи». Географія її учасників настільки широка, що цього року вона змінила свій статус з Регіональної на Всеукраїнську. Цього року до оргкомітету надійшли 55 робіт з 22 закладів освіти з 12 областей нашої країни, у яких учасники звернули увагу на найбільш гострі проблеми сучасної екології.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася проректор з навчальної роботи Черкаської медичної академії, к. пед. наук Ірина Володимирівна Радзієвська.

Заслухано 11 цікавих та оригінальних доповідей, в яких висвітлено результати наукових досліджень здобувачів освіти.

Модерували роботу секцій конференції завідувач кафедри природничих дисциплін, к. пед. наук Олена Анатоліївна Снісар, завідувач кафедри фундаментальних дисциплін, к. пед. наук Ірина Олександрівна Василенко, голова Науково-дослідного товариства студентів та молодих вчених Інна Вікторівна Маруш.

Підводячи підсумки конференції, проректор з науково-методичної роботи, к. психол. наук Олександра Теодорівна Шевченко звернула увагу на важливість залучення здобувачів освіти до науково-дослідної роботи для реалізації принципу навчання через дослідження. Увага молоді до екологічних проблем свідчить, що молодь планує та будує своє майбутнє в Україні, а безпечне довкілля – один з його найважливіших чинників.

Бажаємо наснаги та успіхів у подальших дослідженнях!

Шановні викладачі та студенти!

Академія отримала доступ до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та Web of Science за організаційної підтримки ДНТБ України. 

Доступ до БД Scopus та Web of Science здійснюється за ІР-адресою Наукової медичної бібліотеки академії.

Scopus - найбільша в світі реферативна база даних і наукометрична платформа, яка створена видавничою корпорацією Elsevier. Видання, що індексуються цією базою даних, публікують новітні дослідження, світові огляди у різних галузях науки (техніка, медицина, соціальні та гуманітарні науки, мистецтво тощо). 

Web of Science – пошукова мультидисциплінарна платформа компанії Clarivate Analytics, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів.

Доступ до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science дає можливість стежити за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну інформацію зі своєї тематики, співпрацювати з іноземними партнерами, отримувати відомості щодо цитування.

Консультації стосовно роботи із Scopus та Web of Science надаються у Науковій медичній бібліотеці академії.

Доступ до електронних ресурсів наукової інформації

Міжнародні компанії EBSCO, BMJ Publishing Group Ltd, Springer Nature з метою підтримки українських вчених у 2023 році продовжують надавати безкоштовний доступ до власних електронних ресурсів. Ресурси призначенні для українських лікарів, медсестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я. 

BMJ Publishing Group Ltd - наукові публікації з клінічної медицини, охорони здоров'я, медичної освіти та біомедичних досліджень.

Міжнародна видавнича компанія Springer Nature відкрила доступ до добірки найбільш вагомих досліджень з клінічної медицини, біомедичних, гуманітарних, фізичних наук, математики та інформатики минулого року «Research Highlights 2022». 

Міжнародна компанія EBSCO надає  доступ до своїх ресурсів для українських лікарів та інші фахівців у сфері охорони здоров’я, які можуть попрацювати з такимим ресурсами:


Коротка інструкція з авторизації на платформі EBSCO:

1) Перейдіть за посиланням: https://search.ebscohost.com/ 

2) Введіть облікові дані для входу:

1.   У полі User ID (ідентифікатор користувача) напишіть слово ukrzdorovya

2.   Password (пароль): ukr!22

3.   Натисніть на Sign in

ІІ Регіональна студентська науково-практична конференця

«ЕКОБЕЗПЕКА ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ КРИЗИ»

Шановні колеги та студенти!

Маємо честь запросити Вас до участі у

ІІ Регіональній студентській науково-практичній конференції

«ЕКОБЕЗПЕКА ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ КРИЗИ»,

яка відбудеться 27 жовтня 2022 року у форматі online.

 

Напрямки роботи конференції:

-  Актуальні екологічні проблеми;

-  Чинники екологічної небезпеки, їх вплив на якість життя людини;

-  Роль екологічних чинників у виникненні хвороб цивілізації.

 

Форми участі у конференції:

-   усна доповідь та публікація тез;

-   публікація тез.

 

Конференцію зареєстровано в Державній науковій установі «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації. Посвідчення № 981 від 13 грудня 2021 року.

 

Участь у конференції  та публікація  тез безкоштовна.

 

Ознайомитись із вимогами до оформлення матеріалів і зареєструватися авторам та науковим керівникам потрібно ТУТ

Міжнародна науково-методична інтернет-конференція «Актуальні проблеми методології вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти: сучасні виклики та нові можливості»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 

Повідомляємо, що 15 жовтня 2022 року буде проводитися Міжнародна науково-методична інтернет-конференція «Актуальні проблеми методології вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти: сучасні виклики та нові можливості».

Запрошуємо взяти участь у роботі конференції викладачів і студентів закладів вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти.

Наукова програма конференції включає такі напрямки:

1. Особливості викладання загальноосвітніх дисциплін у ЗВМ(Ф)О, що здійснюють підготовку фахівців на основі базової середньої освіти.

2. Гуманітарні дисципліни у підготовці медичних та фармацевтичних фахівців.

3. Роль природничих дисциплін у процесі професійної підготовки майбутніх медичних (фармацевтичних) працівників.

4. Сучасні аспекти викладання професійно-орієнтованих дисциплін.

5. З досвіду виховної роботи та організації освітнього процесу у ЗВМ(Ф)О.

6.            Організація самостійної позааудиторної роботи студентів ЗВМ(Ф)О.

7. Сучасні методологічні підходи до підготовки фахівців у ЗВМ(Ф)О.

8.   Наукові дослідження в медсестринстві (для магістрів медсестринства та здобувачів рівня доктора філософії з медсестринства (PhD in Nursing)).

9. Організація безперервної професійної освіти медичних і фармацевтичних спеціалістів.

10.        Особливості здійснення освітнього процесу в особливий період.


Конференцію зареєстровано в Державній науковій установі «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації». Посвідчення № 982 від 13 грудня 2021 року.


Ознайомитись із вимогами до оформлення матеріалів та зареєструватися авторам і співавторам можна ТУТ 

Презентація підсумків науково-дослідницької, пошукової та гурткової роботи до Дня науки

  Науково-дослідницька, пошукова та гурткова робота є неодмінною та важливою складовою освітнього процесу. Протягом навчального року в академії працювали 23 предметні та наукові гуртки, клуби «Закон» і «Пошук», до участі в яких залучено близько 700 студентів усіх курсів і спеціальностей. Традиційно в травні підводимо підсумки їхньої роботи, аналізуємо досягнення, обговорюємо перспективи майбутнього 

Шановні студенти та викладачі Черкаської медичної академії!

 

19 травня (четвер) 2022 р. о 15.00 відбудеться круглий стіл до Дня науки 

«Наукові виклики в умовах сьогодення».

Будуть заслухані виступи за результатами науково-дослідницької, пошукової та гурткової роботи протягом поточного навчального року. Регламент виступу 2-3 хв. Доповідач – член гуртка. 

Круглий стіл відбудеться онлайн на платформі Google Meet. Просимо зареєструватися до 10 травня.

Якщо слухачі з технічних причин не зможуть приєднатись  за наведеним вище посиланням -  скористайтесь альтернативним посиланням на YouTube , яке буде активне за 10 хвилин до початку відеозустрічі    

Контактна інформація:

Голова науково-дослідного товариства студентів та молодих вчених 

Василенко Ірина Олександрівна.

Моб. тел. 096-705-84-90

Електронна пошта: vasylenko86@ukr.net

Секретар науково-дослідного товариства студентів та молодих вчених 

Маруш Інна Вікторівна.

Моб. тел. 068-404-86-51

Електронна пошта: jujik5@ukr.net

Міжнародні наукометричні бази даних підтримують Україну

Найбільшим здобутком на науковому фронті вітчизняні науковці вбачають повне бойкотування російських журналів та авторів. Поки на такі радикальні кроки готові не всі наукометричні бази даних, однак їхня підтримка Україні є беззаперечною.

Web of Science (Clarivate)

Компанія Clarivate, до якої належить наукометрична база даних Web of Science, 11 березня 2022 року заявила про припинення будь-якої комерційної діяльності в РФ. За тиждень до цього організація заявила про призупинення оцінки нових журналів з росії та білорусі бази даних Web of Science.

Scopus та ScienceDirect (Elsevier)

Компанія офіційно засудила воєнне вторгнення в Україну та передала 1 млн доларів ЮНІСЕФ, Червоному Хресту та іншим організаціям, що забезпечують гуманітарну та медичну допомогу нашій державі.

EBSCO (ресурси медичного спрямування)

6 березня EBSCO надало безкоштовний доступ до своїх ресурсів для українських медиків:


ДНТБ України надає коротку інструкцію щодо отримання безоплатного доступу до цих матеріалів:


1) Перейдіть за посиланням: https://search.ebscohost.com/ 

2) Введіть облікові дані для входу:

3) Оберіть необхідний ресурс, перейшовши за посиланням.

Шановні колеги та студенти!

Війна в Україні змушує усіх нас змінювати свої плани.

Повідомляємо, що ІІ Регіональна студентська науково-практична конференція «Екобезпека людини в умовах глобальної екологічної кризи» буде проведена пізніше встановленого терміну, коли ситуація в Україні стабілізується. Про нову дату проведення буде повідомлено додатково.

Миру всім нам! Все буде Україна!

 

 З повагою, організаційний комітет конференції

Звернення науковців та освітян України до міжнародної спільноти

Шановні колеги!

Спільнота науковців та освітян України звертається до Вас за підтримкою!

Російська Федерація здійснила підступний та абсолютно ганебний військовий напад на нашу країну! У 2022 році крилаті ракети з касетними боєголовками та вакуумні бомби, які заборонені у цивілізованому світі, знищують житлові будинки, дитячі садочки та лікарні у самому центрі Європи! Станом на 2 березня, кількість загиблих цивільних сягнула 2 тисяч (з яких принаймні 18 – діти), поранених – тисячі. Президент Російської Федерації залякує світ застосуванням ядерної зброї, що може безпосередньо призвести до початку Третьої світової війни.

Збройні сили та громадяни захищають Україну до останнього! Цілий світ дає гідну відсіч агресору через накладення санкцій. Проте, ми вважаємо, що у цій ситуації наукова спільнота прогресивного світу повинна висловити свою позицію. Саме тому нам потрібна ваша підтримка саме зараз. На нашу думку, у 2022 році, в ХХІ столітті, мабуть, найкращою відповіддю на танки, численні ракетні установки та ракети є закритий доступ до високих технологій, інновацій, наукових досліджень та інформаційної підтримки.

Тому ми звертаємося до Вас з упевненістю, що Ви не лише нас почуєте, але й зробите все можливе, щоб захистити Україну, захистити Європу і, зрештою, весь демократичний світ від кривавої авторитарної агресії, та з великим проханням:

Ми певні, що такі рішучі дії активізують наукову спільноту та проактивне населення Російської Федерації для припинення цієї ганебної військової агресії проти всього цивілізованого людства.

Якщо Ви зараз не підтримаєте народ України, завтра може не настати!

 

З повагою та вірою у Вашу підтримку,

Міністр освіти і науки України Сергій ШКАРЛЕТ,

Президент Національної академії наук України Анатолій ЗАГОРОДНІЙ,

Народні депутати України, керівники закладів вищої освіти України


Шановні викладачі та студенти! 

З 1 січня до 31 березня 2022 року видавнича компанія Springer Nature відкрила тимчасовий доступ до добірки найбільш вагомих досліджень минулого року «Research Highlights 2021». 

У цей період можна у вільному доступі ознайомитися з добіркою найбільш вагомих наукових напрацювань минулого року з-понад 60 дослідницьких напрямів. Зокрема, у вільному доступі напрацювання з таких галузей:

Springer Nature — видавнича компанія, що спеціалізується на академічній літературі та набуває все більшої популярності в науковому просторі України. Особливістю компанії є те, що вона активно пропагує відкритість досліджень та є одним із лідерів у наданні відкритого доступу. 

Маємо честь запросити Вас до участі у

ІІ Регіональній студентській науково-практичній конференції

«ЕКОБЕЗПЕКА ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ КРИЗИ», яка відбудеться 6 квітня 2022 року у форматі online. 


Міжнародна науково-методична інтернет-конференція


15 жовтня відбулася Міжнародна науково-методична інтернет-конференція «Актуальні проблеми методології вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти: сучасні виклики та нові можливості». У роботі конференції взяли участь наші колеги, представники 19 закладів фахової передвищої та вищої освіти України та Польщі:

 


112 учасників підготували 82 статті. Всі зареєстровані автори публікацій отримають сертифікати учасників конференції. Дякуємо за співпрацю!

Міжнародна науково-методична інтернет-конференція «Актуальні проблеми методології вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти: сучасні виклики та нові можливості» 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 

Повідомляємо, що 15 жовтня 2021 року буде проводитися Міжнародна науково-методична інтернет-конференція «Актуальні проблеми методології вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти: сучасні виклики та нові можливості».

Запрошуємо взяти участь у роботі конференції викладачів і студентів закладів вищої та фахової передвищої медичної (фармацевтичної) освіти.

Наукова програма конференції включає такі напрямки:

1. Особливості викладання загальноосвітніх дисциплін у ЗВМ(Ф)О, що здійснюють підготовку фахівців на основі базової середньої освіти.

2. Гуманітарні дисципліни у підготовці медичних та фармацевтичних фахівців.

3. Роль природничих дисциплін у процесі професійної підготовки майбутніх медичних (фармацевтичних) працівників.

4. Сучасні аспекти викладання професійно-орієнтованих дисциплін.

5. З досвіду виховної роботи та організації освітнього процесу у ЗВМ(Ф)О.

6.     Організація самостійної позааудиторної роботи студентів ЗВМ(Ф)О.

7. Сучасні методологічні підходи до підготовки фахівців у ЗВМ(Ф)О.

8. Наукові дослідження в медсестринстві (для магістрів медсестринства та здобувачів рівня доктора філософії з медсестринства (PhD in Nursing).

9. Організація безперервної професійної освіти медичних і фармацевтичних спеціалістів.

10.   Особливості здійснення освітнього процесу в період пандемії коронавірусної інфекції

 

Ознайомитись із вимогами до оформлення матеріалів та зареєструватися авторам і співавторам можна ТУТ 


Презентація підсумків науково-дослідницької, пошукової та гурткової роботи до Дня науки

  Науково-дослідницька, пошукова та гурткова робота є неодмінною та важливою складовою освітнього процесу. Протягом навчального року в академії працювали 23 предметні та наукові гуртки, клуби «Закон» і «Пошук», екологічний загін, до участі в яких залучено близько 800 студентів усіх курсів і спеціальностей. Традиційно в травні підводимо підсумки їхньої роботи, аналізуємо досягнення, обговорюємо перспективи майбутнього. Карантинні обмеження дещо змінили формат роботи, але не стали на заваді роботі з науковими джерелами, статистичними даними, проведенню аналізу та синтезу отриманих даних.

   Сьогоднішня презентація свідчить про різнопланову гурткову роботу, яка допомагає студентам глибше засвоїти матеріал навчальних дисциплін, опанувати навички дослідницької та пошукової діяльності та оформлення її результатів. 

Як успішно публікуватися у Scopus та Web of Science? Цикл вебінарів з наукометрії


17 травня 2021 року розпочинається новий цикл вебінарів для українських вчених з наукометрії від науково-навчального центру компанії «Наукові публікації». Готуйте свої питання спікеру та реєструйтеся на вебінари, щоб не пропустити важливу та актуальну інформацію зі сфери наукометрії та наукових публікацій.

8 квітня 2021 р. в Черкаській медичній академії відбулася І Обласна студентська науково-практична конференція «Екобезпека людини в умовах глобальної екологічної кризи» у форматі online, зорганізована Науково-дослідним товариством студентів і молодих вчених і кафедрою природничих дисциплін.

Метою конференції було залучення студентів до науково-дослідної роботи екологічного спрямування з метою поглиблення та систематизації екологічних знань, розвитку екологічного стилю мислення та екопозитивної поведінки.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася ректор Черкаської медичної академії, доктор філософії, доцент, академік Української академії наук, заслужений лікар України І. Я. Губенко.

Робота конференції відбувалася в 3-х секціях:

-       Актуальні екологічні проблеми,

-       Чинники екологічної небезпеки, їх вплив на якість життя людини,

-       Роль екологічних чинників у виникненні хвороб цивілізації.

Модерували роботу в секціях: проректор з науково-методичної роботи Черкаської медичної академії, к. психол. н., заслужений працівник охорони здоров’я України О. Т. Шевченко; завідувачка кафедри природничих дисциплін, к. пед. н. О.А.Снісар та завідувачка кафедри фундаментальних дисциплін, к. пед. н. І.О.Василенко.

Заслухано 16 доповідей; представлені до друку 32 роботи 44 студентів, 33 керівників, з 11 закладів освіти:

1.  Черкаська медична академія

2.  Запорізький державний медичний університет

3.  Національний медичний університеті м.О.О.Богомольця

4.  Національний технічний університет України (Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського)

5.  Уманський медичний коледж

6.  Уманський національний університет садівництва

7.  Черкаський державний технологічний університет

8.  Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України

9.  Черкаський комерційний технікум

10.  Черкаський політехнічний технікум

11. Відокремлений структурний підрозділ «Канівський фаховий коледж культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини».

Змістовність та різноплановість доповідей дають підстави сподіватися, що конференція стане щорічною. 


З матеріалами конференції можна ознайомитись ТУТ