Історія

кафедри загальної та біологічної хімії №2

Донецького національного медичного університету

Не дивлячись на майже столітню історію Донецького національного медичного університету, кафедра загальної та біологічної хімії №2 була сформована в 2016 році невдовзі після початку військових дій на Донеччині.

Від початку заснування і по сьогоднішній день відбувається розвиток кафедри – її науково-матеріальної та навчально-методичної бази, а також зміцнення кадрового науково-педагогічного потенціалу.

У період становлення кафедри викладачами працювали: з 2016 року к.х.н., доцент Святенко Л.К., к.х.н., доцент Голодаєва О.А, Ободовська С.О; 3 2017 року - Шипуліна А.В., лікар Москаль О.І., Хомутенко А.С., Юзефович Р.В.; з 2018 року - Дьяченко М.О., Ульдякова Л.А, Пилипенко О.О..

Сьогодні під керівництвом завідувача Святенко Л.К. на кафедрі працює 9 викладачів, з яких 2 кандидати хімічних наук (Святенко Л.К. та Голодаєва О.А) і 7 спеціалістів (Хомутенко А.С, Юзефович Р.В, Дьяченко М.О., Ульдякова Л.А, Пилипенко О.О., Костів А.В., Костів М.В.), а також лаборант кафедри (Нагорна М.В.).

Кафедра загальної та біологічної хімії №2 забезпечує підготовку студентів усіх спеціальностей університету з наступних дисциплін: «Медична хімія» та «Біологічна та біоорганічна хімія».

Значну увагу колектив кафедри приділяє навчально-методичній роботі. На кафедрі створена ґрунтовна методична база для студентів як національного так і міжнародного факультетів: презентації лекцій, матеріали підготовки до практичних занять, банк навчальних фільмів, викладачі кафедри розробили до кожної теми близько 300 тестових завдань, включаючи схеми та ситуаційні задачі, які постійно поновлюють і коригують. Загальна база тестових завдань становить близько 7 тис. питань українською та англійською мовами. Створено нову екзаменаційну базу тестових завдань різних рівнів складності.

Співробітники кафедри щорічно організовують проведення «Тижня хімії», приймають участь у підготовці квесту «Битва націй», проводять нестандартні заняття.

Нині зусилля кафедри спрямовуються на продовження навчально-методичної роботи, створення навчальних посібників, розширення наукової потенціалу та підготовку висококваліфікованих медичних кадрів.