Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 4 "Барвінок" Чорноморської міської ради 

Одеського району Одеської області 

Коло ідей: навчаємося разом

18 квітня 2024 року педагоги ЗДО були учасниками ІІ Всеукраїнської діалог-сесії "Інноваційний простір учителя: коло ідей", яка проводилася Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Луганським  обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Одеською академією неперервної освіти та Чернівецьким інститутом післядипломної педагогічної освіти з нагоди Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності, який покликаний сприяти підвищенню рівня поінформованості громадськості щодо ролі творчості та інноваційної діяльності в розв’язанні проблем економічного, соціального та сталого розвитку суспільства. Щира подяка організаторам та спікерам науково-практичного онлайн-заходу за інноваційні, креативні ідеї щодо робити з дітьми та отримані сертифікати.


Ми і Космос

Діти дошкільного віку в процесі ознайомлення з природним довкіллям зазвичай із великим інтересом цікавляться природою Космосу. Педагоги ЗДО завжди підтримують їхню допитливість, формують у вихованців елементарні уявлення та знання про Всесвіт, Сонячну систему, проводять цікаві досліди. Діти із задоволенням слухають легенди, міфи, пов'язані з пізнанням людиною зірок та планет, передають свої враження у власній художньо-продуктивній діяльності.


Тиждень педагогів ЗДО, що атестуються в 2023-2024 навчальному році 

Атестація педагогічних працівників в закладі дошкільної освіти — це система заходів, що мотивують педагогів до професійного розвитку, а отже, безпосередньо впливають на поліпшення якості освіти. Вихователь-методист ЗДО Олена Гайкович упродовж навчального року здійснює координацію та методичний супровід професійного зростання педагогів, вивчає та популяризує кращий досвід роботи, мотивує до самоосвіти та сприяє розвитку їхніх професійних компетентностей. З метою створення сприятливого середовища, в якому педагоги відчувають підтримку та мотивацію для активної участі в процесі атестації, в ЗДО з 1 до 5 квітня проведено тиждень педагогів, що атестуються в 2024 році. Вихователі Терзі О.І., Пігуляк І.М., музичний керівник Мельникова Л.О. поділилися своїм досвідом, новими методиками та підходами до взаємодії з дітьми, батьками та колегами. Дякуємо за професійний підхід та неймовірні зусилля щодо організації освітнього процесу, спрямованого на виховання й навчання вихованців під час здобуття ними дошкільної освіти у найскладніший для нашої країни час. Разом до ПЕРЕМОГИ!


Участь у національному рекорді України

Педагоги, батьки та вихованці ЗДО із великим задоволенням долучилися до встановлення Національного рекорду України «Найбільша кількість занять доброти» – 1865 закладів дошкільної освіти та 7205 занять доброти. Щиро радіємо таким досягненням та продовжуємо постійно виховувати в дітей відповідальність та турботу до тварин!


Формуємо фінансову грамотність дошкільників

З 18 до 24 березня 2024 року в Україні відзначається Всесвітній тиждень грошей щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі. 

Педагоги та вихованці ЗДО також доєдналися до цієї події. Навчання фінансової грамотності дошкільників вимагає від педагогів творчості під час використання ігрових методів. Щоб зробити навчання цікавим і доступним, педагоги в роботі з дітьми використовували ігрові сценарії, математичні ігри, історії та казки про гроші, практичні вправи. Діти власноруч виготовили скарбничку для грошей із залишкових матеріалів. 

Виховання фінансової грамотності має бути інтегровано у повсякденну життєву діяльність дитини. Родинні обговорення, реальні фінансові досвіди та ігрові сценарії можуть бути ефективними методами виховання фінансової грамотності дошкільників.



Любимо Шевченка

День народження Тараса Григоровича Шевченка вже давно стало великою подією для всього українського народу. Його відзначають всі – від малого до великого. З біографією українського Кобзаря діти починають знайомитися з першого року шкільного життя, а вірші великого поета починають вивчати ще в дитячих садочках. Педагоги та вихованці ЗДО також долучилися до відзначення 210-річчя з дня народження Тараса Шевченка, адже його творчість з самого дитинства зрощує в кожному українці справжнього громадянина та патріота своєї країни.


Зустрічаємо весну

Вихованці та педагоги закладу дошкільної освіти з нетерпінням чекали приходу весни. Упродовж першого весняного тижня діти з радістю і любов'ю, з вдячністю за турботу готували для своїх матусь гарні подарунки. Нехай ця пора, наповнена теплом і світлом, принесе для всіх тільки позитивні емоції, надію на щасливе майбутнє, без щоденних тривог та небезпек, а також нові можливості для розквіту!


ІІІ Міжнародне заняття доброти

Добро завжди перемагає зло... Ми віримо і пам'ятаємо про це з дитинства. Саме віра дарує нам надію на перемогу та світле майбутнє всупереч щоденним тривогам та небезпекам. Одним з джерел добра та позитиву для дітей вже традиційно є ІІІ Міжнародне заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин, яке проходило цьогоріч з 26 лютого до 1 березня.

Педагоги ЗДО долучились до такого необхідного та корисного заходу, спрямованого на формування в дітей гуманного та відповідального ставлення до тварин, подарувавши вихованцям позитивні емоції. 


Благодійна допомога

У межах реалізації проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) "Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні", який реалізує ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" за підтримки МОН України, 28 лютого 2024 року наш заклад отримав сучасний ноутбук. Дякуємо партнерам та особисто голові відокремленого підрозділу ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" в Одеській області, координатору проєкту, Аллі Керізь за підтримку і подарунки для організації якісного освітнього процесу здобувачів дошкільної освіти та професійного розвитку педагогів!


Підвищуємо рівень обізнаності дошкільників із питань безпечного поводження з тваринами

У межах проведення в Одеській області інформаційного тижня боротьби зі сказом та з метою підвищення рівня обізнаності дошкільників із питань безпечного поводження з тваринами, в закладі дошкільної освіти проведено заняття з вихованцями старшого дошкільного віку "Про тварин ми дбаємо, правила безпечної поведінки пам'ятаємо!" Вихователь старшої групи Ірина Пігуляк узагальнила знання дітей про домашніх та безпритульних тварин і правила безпечної поведінки під час спілкування з ними, провела екскурсію до музею живої природи, де дошкільники змогли побачити тварин із найближчого оточення та дізнатися більше про них від фахівців. Діти намалювали свого уявного домашнього улюбленця та пригадали, як правильно за ним доглядати.


Ознайомлення з довкіллям

Ознайомлення дітей з предметним і соціальним світом є важливою частиною їхнього розвитку і виховання. Педагоги поглиблюють знання вихованців про довкілля, навчають вихованців важливим навичкам і знанням, які їм знадобляться у майбутньому, допомагають виявляти свої інтереси та розвивати свою унікальну особистість.


Дослідницько-експериментальна діяльність

Основою дослідницько-експериментальної діяльності в закладі дошкільної освіти є формування пізнавального інтересу, коли дитина виступає як своєрідний дослідник, який самостійно впливає різними способами на навколишні явища і предмети для ефективнішого їх пізнання і освоєння.  Педагоги ЗДО долучають вихованців до дивовижного світу природи та науки, а діти переконуються, що досліди та експерименти – це захоплююче. 


Натхнення для професійного розвитку

 Здатність до навчання впродовж життя є невід’ємною частиною професійного розвитку педагога та самовдосконалення, його професійною компетентністю. 

 Напередодні проведення Тижня підтримки ментального здоров’я, натхнені для професійного розвитку, педагоги ЗДО успішно пройшли навчальний курс «Дивись, слухай, спрямовуй: як вихователям підтримувати себе та дітей у надзвичайних ситуаціях», розроблений Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra в межах Проєкту «Підтримка педагогів та супровід дітей у надзвичайній ситуації», що реалізується за підтримки ЮНІСЕФ. 

 Після проходження курсу педагоги отримали сертифікати, розширені знання та навички щодо роботи з дошкільниками. Серед них уміння підтримувати себе, аби бути ефективними у наданні підтримки дітям дошкільного віку; здатність організовувати безпечне середовище для дітей; знання базових підходів у роботі вихователя, алгоритмів підтримки дітей; уміння використовувати безпечні та відновлювальні форми роботи з дітьми; розуміння нових викликів у питаннях безпеки, єдності вихователів і батьків задля безпеки дітей.


Пташечкам допоможи - їм зерняток принеси!

Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників є одним із пріоритетних завдань педагогів ЗДО 4 м. Чорноморська. Вихователі надають перевагу наочним методам і формам безпосереднього ознайомлення з природою та її об'єктами. З метою поглиблення та систематизації знань про птахів, їхню роль у природі й житті людини, педагоги провели заняття з елементами екологічного тренінгу "Птахи та люди". Вихованці закріпили знання про закони природи, сформували навички природоохоронної поведінки та передали свої позитивні враження в аплікації.


Новорічна ялинка

Зелена пухнаста ялинка – чи не найголовніший символ новорічно-різдвяних свят. Протягом тижня педагоги та вихованці ЗДО 4 м. Чорноморська створювали новорічну казку, головним персонажем якої стала ялинка. Діти використовували різні способи її зображення (малювання, ліплення, аплікація) та нетрадиційну техніку. Із великим задоволенням вихованці долучилися до процесу художньо-продуктивного образотворення, а вихователі на мистецьких заняттях створювали їм святковий настрій, позитивну емоційну атмосферу та можливість виражати свою уяву та радість.


Новорічна казка

Новорічні та різдвяні свята для дітей зазвичай асоціюються з теплом, радістю та позитивними емоціями, що є важливими для їхнього емоційного розвитку. Це особливий час, коли вони очікують подарунків, веселяться на святкових заходах та спілкуються з вихователями, рідними та друзями. Саме так завершився в цьому році цикл заходів новорічно-різдвяного спрямування, які провели для вихованців наші педагоги, даруючи радість та незабутні миті!

Висловлюємо особисту подяку міському голові Василю Гуляєву, Олегу Гончаренко за дитячі подарунки-смаколики від ТОВ «ПОРТ-СЕРВІС». Ваша турбота робить світ яскравішим для наших дітей!


Виховання емоційно-ціннісного ставлення до живої природи

Одним із завдань педагогів ЗДО 4 м. Чорноморська для формування природничо-екологічної компетентності дошкільників є виховання емоційно-ціннісного ставлення до живої природи. Педагоги узагальнили та систематизували знання дітей про домашніх тварин, їх пристосування до середовища проживання, користь для людини, виховували позитивне ставлення й бажання дбати про них. Вихованці створили серію незвичайних і дуже зворушливих робіт, присвячених домашнім вихованцям, малювали їх та конструювали. Аплікації діти виготовляли як з кольорового паперу, так і використовували найдоступніший матеріал звичайну газету. Дуже гарно і просто, а ще майже не потребує великих затрат!


Всеукраїнський тиждень гри

#unicef_spilno

#UNICEF

#Асоціація_працівників_дошкільної_освіти

#дошкілля

У Всесвітній день дитини, 20 листопада, стартував Тиждень гри в межах проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», що реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках СПІЛЬНО – програми Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.

Кожен день Тижня отримав відповідну назву - «Мандрівники», «Дослідники», «Веселі та спритні», «Творці краси», «Винахідники», «Казкарі» (ігри з казковими героями вдома), «Гра в родинному колі» (ігрові традиції родин).

Педагогічна родина закладу дошкільної освіти долучилась до Тижня гри. Активності, в яких беруть участь діти проходять яскраво, захопливо, пізнавально, а головне — корисно!

Приєднуйтесь http://surl.li/njujj разом з вихованцями!


Екологічне виховання дітей


Важливого значення наші педагоги надають екологічному та моральному вихованню дітей. Виховують у дошкільнят чуйність, доброту, бережливе та турботливе ставлення до живої природи, вміння помічати красу навколо себе і власноруч її створювати. За допомогою дидактичних та рухливих ігор вихованці середньої групи закріпили знання про зимуючих та перелітних птахів, конструювали з долоньок буслят та малювали ластівок нетрадиційним методом штампування за допомогою відтиску й ватних паличок.


Формування природничо-екологічної компетентності дітей

Берегти природне довкілля слід привчати дітей змалку. Навчити помічати красу довкілля, гармонійно співіснувати з природою та раціонально використовувати її багатства — ось пріоритетні завдання екологічного виховання дошкільників ЗДО № 4 м. Чорноморська. Педагоги розширюють та закріплюють знання дітей про планету Земля та вплив різних чинників на природнє середовище, вправляють у вмінні сортувати сміття. Розвивають творчу фантазію, спонукаючи творити красу власними руками. Якщо дитина змалку чітко усвідомить свою відповідальність за природу як живий організм, у майбутньому вона відчуватиме потребу берегти та відновлювати її багатства.  


Осінь у садочку

Осіння пора цьогоріч приваблює яскравими фарбами. Хочеться зупинити мить. У якомусь сенсі це можна зробити, закарбувавши барвисті кольори природи у виробах з осіннього листя дерев. Цей матеріал спонукає вихователів і дітей ЗДО до творчості і пробуджує фантазію. Вироби з осіннього листя, виготовлені дітьми власноруч, додають затишну атмосферу дому і прикрашають осінню виставку дитячих робіт у садочку.


Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» з метою привернення уваги суспільства до ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом й необхідності попередження смертності внаслідок ДТП.

https://youtu.be/cYEeW0PktXo

https://youtu.be/LYvoenHWDlo

«Соціальна реклама» на сайті Фонду: https://dopomogadtp.com/


План заходів до Тижня знань з основ БЖД з 23.10 до 27.10.2023.pdf

Про безпеку треба знати, про безпеку треба дбати!

Цікавість дітей іноді ставить їх перед реальною небезпекою. Тому дуже важливо створювати умови, як в закладі дошкільної освіти, так і в сім'ї, що дозволяють дитині системно набувати досвід безпечної поведінки, а в результаті зберегти життя і здоров'я. З метою удосконалення організаційної та практичної роботи з питань безпеки вихованців, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності всіх учасників освітнього процесу, з 23 до 27 жовтня 2023 року в ЗДО проходив тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Різноманітні заходи організовувалися за трьома напрямами: робота з дітьми, педагогами та батьками. Проводилась змістовна робота, направлена на удосконалення знань з питань безпеки життєдіяльності, а також навичок практичних дій вихованців чітко діяти у разі загрози або під час виникнення надзвичайних ситуацій.


Барвінок символ України (зміни в назві ЗДО)

Україна зі своєю величною історією, багатою природою та рослинним світом має свої улюблені рослини-символи, обереги, що сприяють збереженню національної культури, традицій, звичаїв, історичної пам’яті та відображаються в її культурі та історії.

У нашому дитячому садочку також ростуть такі рослини, серед яких особливе місце посідає барвінок. Ця прекрасна, осяйна рослина не боїться ні спекотного сонця, ні затінку, ні морозу та стелиться вздовж стежин нашого дитячого садочку чарівним вічнозеленим килимом, що навесні вкривається темно-блакитними квіточками. За українськими народними уявленнями, барвінок символізує трійцю: батька, матір, дитя; дитинство, зрілий вік, старість; весну, літо, осінь; вічне нев’януче кохання, нестаріюче життя, пам’ять.

Відповідно до рішення Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області від 05.10.2023 № 462-VII «Про зміну назв закладів дошкільної освіти, що перебувають у комунальній власності Чорноморської міської територіальної громади в особі Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, та затвердження статутів закладів у новій редакції», наказу Управління освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області від 19.10.2023 № 358, з метою упорядкування назв та нумерації закладів дошкільної освіти, приведення окремих положень статутів у відповідність до вимог чинного законодавства наш заклад змінив назву на Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 4 «Барвінок» Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.

Упевнені, що зміни в назві не тільки відкриють нову сторінку в історії нашого дитячого садочку, а й допоможуть зміцненню національної ідентичності! Нехай дитинство у наших дітей буде яскравим, як барвінок, захоплюючим, сповненим батьківської любові, ласки, миру та добра!


Кумедні жолуді

Осінні вироби, виготовлені власноруч, можуть бути найрізноманітнішими... Для них можна використовувати папір, нитки, фарби, різні дари природи і все, що заманеться! Інтерактивну саморобну іграшку з кольорового паперу – жолудь  виготовили вихованці середньої групи на комбінованому занятті з логіко-математичного розвитку і конструктивного образотворення. Педагоги ЗДО, вихователь середньої групи Ольга Терзі та музичний керівник Людмила Мельникова, вчили порівнювати групи предметів, виділяти один предмет із групи, класифікувати предмети за розміром, кольором, закріплювали знання дітей про круг; розвивали увагу, пам'ять, логічне мислення, дрібну моторику рук та творчі здібності дітей.


Формування мистецько-творчої компетентності дітей

Осінь – це та пора року, коли можна назбирати велику кількість різного природного матеріалу та створити з дітьми мистецькі витвори. 

Шишки, горіхи, каштани, опале листя і зламані гілки, насіння – осінні дари природи, які використовують наші педагоги під час художньо-продуктивної діяльності, не завдаючи шкоди рослинам. Природний матеріал настільки різноманітний, що потрібна лише фантазія та уява, щоб побачити потрібне навколо себе.

Педагоги ЗДО, вихователь середньої групи Ольга Терзі та музичний керівник Людмила Мельникова, вправляють вихованців у різних мистецьких техніках. Кожне заняття – це не просто аплікація, ліплення чи малювання, а й ознайомлення дітей з навколишнім світом та пізнання нового.

 

Яблучка осінні

Конструювання з паперу — корисний, захоплюючий і пізнавальний вид дитячої діяльності, який відкриває безмежний простір фантазії дітей. На таких заняттях вихованці створюють оригінальні та яскраві вироби. Подібна діяльність тісно пов'язана з пізнанням навколишнього світу, розвитком дрібної моторики, мовлення і логіки, виховує в дітях терпіння, посидючість, прагнення досягати поставленої мети, організованість і акуратність, а також вміння бачити прекрасне навколо себе. Діти були в захваті від об’ємного яблука, яке вони створили власноруч. 


На гостинах у осені

Ось і пройшов вересень... Рання осінь цьогоріч — ласкава, сонячна, тепла. Педагоги ЗДО, вихователь середньої групи Ольга Терзі та музичний керівник Людмила Мельникова, закріплювали та розширювали уявлення вихованців про ранню осінь, сезонні зміни в природі восени та осінні явища, узагальнювали уявлення про овочі, виховували любов та інтерес до природи, поєднуючи пізнавальну та рухову активність. Діти із захопленням вправлялись у виготовленні об'ємної сюжетної аплікації "Осіння парасолька".



Козацькому роду нема переводу!

Шанувати здобутки наших пращурів, бачити і розуміти досягнення наших сучасників, робити свій внесок у розвиток держави – наш моральний та громадянський обов’язок перед собою, нашими дітьми, майбутніми поколіннями.

Педагоги та вихованці ЗДО віддають шану тим, хто не шкодуючи життя захищав Україну в буремні часи козаччини і продовжують захищати її в наші дні.

Вихователі старшої групи Галина Трохимчук та Ольга Лєнга провели інтегроване заняття на тему: "Козацькому роду нема переводу". Ознайомили дітей зі славетною епохою козацтва, прищеплювали любов до своєї Батьківщини, виховували патріотизм, гордість за героїчне минуле та сьогодення нашого народу. Інструктор з фізкультури Анжела Обертун залучала дітей до козацьких розваг. З вдячністю за мужність та героїзм, діти своїми руками готували для наших воїнів вітальні листівки до Дня захисників і захисниць України.



Подарунок для друга

В останні дні вересня педагоги та вихованці ЗДО взаємодіяли цікаво та різноманітно. Діти вчилися складати описові розповіді про осінь, вправлялись у відгадуванні загадок про її дари – овочі, шукали заховані букви, активно рухалися, готували чарівний подарунок своїми руками до дня народження друга – вітальну листівку. Під час проведення занять вихователі розвивали мислення, творчу уяву, увагу, мовлення, виховували почуття справжньої дружби, щирості у відносинах. 


З Днем дошкілля!

Нове покоління – це майбутнє нашої незламної країни. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху – не просте завдання, адже від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Дитячий садок для малюків не дарма вважають першою школою життя. 

Бути вихователем – високе покликання і глибока повага. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є наше життя і наша надія.

Сьогодні, у четверту неділю вересня, в Україні відзначається Всеукраїнський день дошкілля, що акцентує увагу на значущості дошкільного виховання, проблемах розвитку освітніх установ в Україні.

Професія вихователя вимагає від більшості глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. У цей особливий для нас день колектив ЗДО № 20 м. Чорноморська вітає всіх працівників закладів дошкільної освіти! Бажаємо Вам невичерпного джерела сил, міцного здоров'я, миру, натхнення і творчості! Зі Святом!


Забавні вітрячки

Ця проста забавка сподобається і дітям, і дорослим. Адже вона актуальна у будь-яку пору року – головне, щоб на вулиці було вітряно. Педагоги Ольга Терзі та Людмила Мельникова залучали вихованців до створення цікавої паперової іграшки, а дошкільнята із задоволенням конструювали кольоровий вітрячок. Оригінальна іграшка-вітрячок своїми руками готова!


Всеукраїнський фестиваль «Сучасне дошкілля під крилами захисту»

Напередодні Всеукраїнського дня дошкілля, з 18 до 22 вересня 2023 року, пройшов Всеукраїнський фестиваль «Сучасне дошкілля під крилами захисту», організований Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти в партнерстві з ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" та видавництвом "Ранок". Це стало важливою подією як для науковців, так і для практиків дошкілля України щодо поширення сучасних досвідів та інноваційних практик імплементації Базового компонента дошкільної освіти.

Для участі у Фестивалі була зареєстрована авторська робота нашого педагога Анни Румянцевої на тему "Виховання звукової культури мовлення дітей старшого дошкільного віку за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій" та визначена членами журі однією з найкращих відповідно до критеріїв оцінювання конкурсних матеріалів, яка отримала диплом переможця І ступеня у номінації Сучасні якісні практики реалізації змісту освітнього напряму "Мовлення дитини" (варіативний складник) БКДО. 

Щиро вітаємо нашу Анну Румянцеву з перемогою у Фестивалі! З новими силами, ідеями та натхненням готуємося до нового фестивалю!

Познайомитись з роботами переможців можна в дайджесті фестивалю «Сучасне дошкілля під крилами захисту» за покликанням: http://surl.li/lnanv 


Міжнародний день миру

У Міжнародний день миру, 21 вересня 2023 року, педагоги, батьки та вихованці ЗДО бажають найшвидшої перемоги Україні та миру на нашій землі! Подяка усім, хто захищає Україну та допомагає наближати перемогу!


«Хай буде мир для України!» –

Всі просять: доньки і сини.

Молитви наші Богу линуть,

Щоб більше не було війни.

 

Хай квітне наша Україна,

Буяє золотом ланів!

До Бога пісня наша лине…

Йому присвячений той спів! 



Подорож до Країни математики

Педагоги та вихованці ЗДО подорожували до Країни математики. Діти закріплювали знання про частини доби, склад числа три, вправлялись у порядковій лічбі в межах 10, порівнювали множини предметів.


Яскраві соняшники

 Соняшник — символ сонця, здоров’я, праці... Педагоги ЗДО, Людмила Мельникова та Ольга Терзі, провели цікаве інтегроване заняття з образотворчої діяльності для дітей середнього дошкільного віку, поглиблюючи та активізуючи уявлення дітей про рідний край. Вихованці розширили уявлення про державні та рослинні символи України, навчились прийомам використання в аплікації природних матеріалів, зокрема насіння соняшника.  


Веселі черепахи

Вироби, зроблені дитячими руками, завжди несуть в собі любов і тепло. Для створення різноманітних поробок зовсім необов’язково купувати якісь дорогі матеріали, адже багато цікавих речей можна зробити своїми руками з покидькового чи природного матеріалу.

Педагоги ЗДО, Людмила Мельникова та Ольга Терзі, впроваджуючи в освітній процес ідеї програми "Освіта для сталого розвитку для дошкільнят", долучають дітей до спільної творчості, а також допомагають розвивати дитячу уяву і фантазію.


Осіння гілочка калини

Вихованці ЗДО розпочали новий навчальний рік із знайомства з голосними звуками та літерою А, вправлялись у створенні напівоб’ємних зображень (рельєфів) на картоні — осінньої гілочки калини. Формуючи в дітей патріотичні почуття, вихователі старшої групи, Галина Трохимчук та Ольга Лєнга, сприяють розвитку творчої активності, виховують любов до рідного краю та повагу до національних традицій.


Чарівні перетворення губок

Організувати ігровий простір для дітей можна і за допомогою звичайних побутових речей. З губками для миття посуду можна грати, конструювати, малювати і навіть тренувати мозок. Вихователь середньої групи Ольга Терзі долучає своїх вихованців до спільної роботи, це розвиває моторику рук і пальців, творчі та розумові здібності, що згодом стануть у нагоді дітям в шкільному навчанні.


Осінь зустрічаємо

Педагоги і вихованці ЗДО зустрічали осінь у новому навчальному році. У перші теплі осінні дні закріплювали цифри та кольори, співвідносили кількість предметів із цифрою, знаходили загублені цифри, створювали аплікацію. На згадку про літо розфарбовували морські камінці. Якщо підійти до процесу творчо, то заняття не тільки принесе величезне задоволення дітям, але й дозволить створити оригінальні подарунки для батьків!


Морські літні подорожі

В останні дні літа педагоги і вихованці ЗДО № 20 м. Чорноморська вирушали в захоплюючі морські подорожі. Розвивали фантазію, уяву, художній смак, дрібну моторику, тактильні відчуття, почуття ритму, артистичність та координацію рухів, вміння експериментувати. На згадку про літо створювали композиції, вправлялися в малюванні нетрадиційними техніками.

Дякуємо Центру позашкільної освіти м. Чорноморська за надану можливість організовувати освітній процес у безпечних умовах!


"Крила підтримки"

25 серпня 2023 року педагоги ЗДО № 20 м. Чорноморська приймали активну участь у фестивалі креативних та інноваційних педагогів “Крила підтримки", який організував Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Чорноморська на базі закладу дошкільної освіти № 10 “Росинка". 

 Педагоги мали змогу підвищити свій професійний рівень, розвинути творчий потенціал, опанувати інструменти та технології, що забезпечують психологічну та емоційну підтримку та допоможуть педагогам бути успішними й ефективними у своїй роботі. 

Фестиваль надав можливість проявити всім учасникам творчі здібності, підняти настрій, додав сили та впевненості у досягненні цілей на благо майбутнього нашої України. 

Ми всі діти твої, Україно!

На світі є лиш одна країна, де найяскравіше світить сонечко і найрясніше цвіте барвінок. Це земля наших батьків, край нашого дитинства, де завжди почуваєшся вдома, — наша Україна!  

День Незалежності - це свято гордості за свою країну. 

ЗДО №20 м. Чорноморська вітає всіх з Днем Незалежності України! Нехай це свято додасть нам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незламної, волелюбної Батьківщини! Хай любов до рідної землі не згасає в серці кожного українця повік!

   Гляньте, друзі, сонце грає,

   Мужньо в душу лине.

   Будь могутня, Україно.

   Вічна! Незборима!


Веселі жабки

      «Скачуть на болоті

       Зелененькі лапки.

       Квакають завзято

       Веселенькі жабки».

Саме таких кумедних жабок конструювали з паперу вихованці молодшої групи ЗДО № 20 м. Чорноморська. Педагоги завжди весело та цікаво організовують літнє дозвілля своїх вихованців. Сприяють створенню у дітей радісного емоційного настрою, розвивають пізнавальну діяльність, виховують інтерес до природи та творчості.


Літній відпочинок

Літо є найсприятливішим періодом для зміцнення здоров’я та всебічного розвитку дітей. Від того, наскільки змістовно та правильно організоване дитяче буття у цей період, залежить ефективність відпочинку маленьких вихованців. Педагоги ЗДО №20 м. Чорноморська спрямовують свої зусилля на те, щоб літній відпочинок для дітей став різноманітним та активним.

Досліди з водою

Найбільш актуальною в літній період є дослідно-експериментальна діяльність. Педагоги різноманітно та цікаво організовують її з дітьми, починаючи з молодшого дошкільного віку, які не тільки спостерігають, а й самостійно повторюють експеримент.  

Навчаємо дітей спостерігати: жива картинка

Спостереження влітку найважливіше джерело знань про природу, що сприяє розвитку в дітей важливого вміння — дивитися та бачити. Педагоги ЗДО № 20 м. Чорноморська розвивають у своїх вихованців спостережливість, допитливість, уміння порівнювати й аналізувати, встановлювати взаємозв’язки й робити висновки. Використовуючи метод спостереження "Жива картинка", навчають дітей спілкуватися з природою та формують у них цікавість до спостережень, розвивають уміння помічати найдрібніші деталі під час спостережень. 


Нетрадиційна техніка малювання

Малювання нетрадиційними способами — проста і цікава техніка малювання. Педагоги ЗДО № 20 м. Чорноморська навчають вихованців застосовувати в якості художніх матеріалів добре знайомі предмети і є активними учасниками процесу співтворчості. Легкість виконання дозволяє маленьким ручкам вільно фантазувати, вселяючи впевненість дитини у своїх здібностях.


Друзі для восьминога

"Ти зі мною не знайомий?

Я живу на дні морському.

Голова та вісім ніг

Ось і весь я…(восьминіг)".

Вихованці ЗДО № 20 м.Чорноморська разом з педагогами мандрували до морських глибин, щоб познайомитися з мешканцями моря, майструвати яких особливо доречно влітку, щоб вони зігрівали теплом цілий рік. На згадку про літо створили художні образи засобами конструювання - друзів для восьминога. 

Художньо-продуктивна діяльність влітку

Літо це сприятлива пора для гармонійного розвитку особистості, залучення дошкільників до художньо-продуктивної діяльності. Педагоги ЗДО №20 м.Чорноморська допомагають своїм вихованцям розкрити творчі здібності, формують смак та естетичне сприйняття, а також тренують характер, посидючість та здатність доводити справи до кінця.


Пташка щастя

Ліплення з солоного тіста - одне з найулюбленіших занять для дітей дошкільного віку, на яких вихованці набувають навички роботи з пластичною масою, вчаться прийомам поєднання елементів, розвивають дрібну моторику. Педагоги ЗДО №20 м. Чорноморська разом із дітьми створювали сувенір з солоного тіста - стилізовану пташку щастя. У результаті роботи вихованці отримали власноруч зроблений сувенір, який може бути чудовим подарунком або іграшкою. 

Цікава зустріч

Літо – найцікавіша та найулюбленіша пора для дітей. Час захоплюючих пригод і розваг, нових і цікавих зустрічей. Педагоги ЗДО №20 м.Чорноморська роблять все для того, щоб цей відпочинок став для наших вихованців цікавим та активним, пізнавальним і пам’ятним.


Вітаємо з Днем Конституції України!

— Як ти любиш Україну,

Мій маленький друже?

— Нашу рідну Україну

Люблю дуже, дуже!

— З Україною нікого

В світі не боюся.

І щоранку я до Бога

За неї молюся.

Щоб була щаслива, дуже,

Щоб була багата.

Я люблю її так дуже,

Як маму і тата.

                      (О. Лупій)


Спостереження в природі

Літо — чудова пора для ознайомлення з навколишнім світом. Можна довго гуляти з дітьми на свіжому повітрі та спілкуватися з природою, відображати об’єкти природи через образотворчу діяльність. Багато відкриттів можуть принести прості спостереження на прогулянці. Педагоги ЗДО № 20 м. Чорноморська розвивають вміння вихованців споглядати навколишній світ за принципом «дивовижне поруч», закріпляють набуті знання. 

Праця в природі

Найбільш актуальною в літній період є пошуково-дослідницька діяльність. Педагоги ЗДО № 20 м.Чорноморська надають перевагу методами безпосереднього ознайомлення з природою, стимулюють бажання дітей отримувати знання самостійно чи за допомогою дорослого через різноманітні дослідницькі дії в різних видах діяльності.


Літні зустрічі з вихованцями

Одне з основних завдань, яке зараз стоїть перед дошкільною педагогічною спільнотою - організувати освітній процес у закладах дошкільної освіти в літній період з максимальною користю для дітей, одночасно забезпечивши безпеку всіх його учасників.

Педагоги ЗДО №20 м.Чорноморська на базі Центру позашкільної освіти, в якому облаштовано безпечне укриття,  пропонують вихованцям різноманітні активності: ігрову, пізнавальну, образотворчу, театралізовану; розвивають пізнавальні інтереси та творчі здібності дітей. 

Благоустрій території у дитячому садочку

Благоустрій у дитячому садочку - то велика робота! Працівники ЗДО №20 м.Чорноморська роблять усе можливе для покращення території нашого закладу дошкільної освіти. Щиро дякуємо співробітникам за надзвичайно важливу роботу, яку вони виконують, роблячи наш дитячий садочок більш привабливішим! Разом до Перемоги!


Інформаційні матеріали щодо діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 

З метою правової інформованості та підвищення обізнаності  населення публікуємо інформаційні матеріали щодо діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 


«Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні»

У травні педагоги закладу дошкільної освіти пройшли навчання та отримали сертифікати з теми «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», яке реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках проєкту СПІЛЬНО – програми Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни.  

Вивчення цієї теми дозволить педагогам отримати глибоке розуміння того, як криза впливає на навчання та розвиток дітей дошкільного віку. Оцінити ризики та розробити стратегії забезпечення безперервного навчання та розвитку навіть у складних умовах. Розробити плани, які будуть враховувати можливість кризової ситуації та передбачати дії для забезпечення безперервності навчання, включаючи конкретні кроки щодо комунікації з батьками, підтримки педагогів.

Дякуємо тренерам регіонального навчання педагогів Одеської області Аллі Керізь та Олені Боровській за отримані знання та високий організаційний рівень навчання.


Міжнародний день захисту дітей

Діти — це найдорожче диво, яке наповнює життя дорослих радістю й теплом. Природно, коли дитину оточують любов’ю, увагою й піклуванням, і якщо в дорослому житті ми інколи мріємо повернутися у своє дитинство — значить, воно було щасливим і безтурботним, яким і має бути для кожної дитини на планеті.  

Щорічно 1 червня людство відзначає Міжнародний день захисту дітей. Цей день є надзвичайно важливим в умовах сьогодення, тому що спонукає нас не залишатися байдужими й намагатися зробити все для того, щоб діти в Україні були під надійним захистом і зберегли найкращі спогади про дитячі роки на все життя.


Дивовижний світ природи

Спілкування з об'єктами живої природи сприяє розвитку емоційного інтелекту в дошкільників. Для педагогів та вихованців ЗДО №20 м. Чорноморська відвідування музею живої природи Центру позашкільної освіти має особливу важливість, тому що надає можливість розвиватися та досліджувати. Діти можуть бачити різні види тварин, птахів, рослин і комах, доторкатися до них, годувати та спостерігати за їх поведінкою, розпізнавати пташині голоси. Це розширює їхнє розуміння про навколишній світ,  розвиває інтерес і захоплення природою. 

Тиждень безпеки дитини

Тиждень безпеки дитини, який проходив в ЗДО № 20 м.Чорноморська з 15 до 19 травня, щорічно організовують задля набуття й поглиблення теоретичних знань і практичних навичок безпечної поведінки у дітей. Вихователі  спрямовували свою роботу на усталення свідомої обачності у малят, навичок орієнтування та швидкого реагування за надзвичайних ситуацій. Значну увагу приділяли дидактичним та сюжетно-рольовим іграм, бесідам, з дітьми обговорювали змодельовані ситуації, шукали гуртом правильну відповідь. Також створювали умови для самостійних форм дитячої творчості. 

Вихователь старшої групи Анна Румянцева створила власні відеоматеріали «Повітряна тривога», відеоквест для засвоєння знань старших дошкільників з пожежної безпеки, а вихователі Галина Трохимчук та Ірина Пігуляк озвучили аудіоказки для дітей, що формують правила безпечної поведінки вдома та на вулиці.

Методична студія 

Обмін досвідом між педагогами є важливим аспектом професійного розвитку, вирішення питань, пов'язаних з професійною діяльністю вихователів.

11 травня у приміщенні ЦПРПП м.Чорноморська відбулося засідання методичної студії, де порушили актуальні питання екологічної освіти педагогів, дітей та батьків, підтримки заходів та ініціатив, спрямованих на збереження та відновлення природного довкілля.

Директор ЗДО № 20 м. Чорноморська, Людмила Жаковка, та вихователь-методист, Олена Гайкович, представили досвід спільної роботи колективу педагогів  ЗДО № 20 та працівників музею живої природи Центру позашкільної освіти над проєктом екологічного спрямування «Земля - наш спільний дім». Головною метою якого було створення атмосфери, яка надає дітям бажання позитивно реагувати на ситуації взаємодії з різними об’єктами живої природи та активізує пізнавальну активність дітей.

Розглянули пріоритетні види діяльності, методи, форми та засоби формування природничо-екологічної компетентності  дошкільників. Визначили дії вихователя з позиції комплексного, системного, діяльнісного та інтегрованого підходів, від яких залежить успішне формування навичок природодоцільної поведінки в різних життєвих ситуаціях. Продемонстрували цифрові навички вихователя старшої групи Анни Румянцевої, яка створює інтерактивні відеоматеріали, що допомагають організувати роботу з дітьми більш ефективно і цікаво та сприяють їхньому розвитку, активізують пізнавальну діяльність. Обговорили шляхи покращення комунікації з батьками, вирішення проблем, пов'язаних зі співпрацею з родинами, підтримку батьків у вихованні дітей.

Вихователі-методисти долучилися до природоохоронної діяльності та проявили свої творчі здібності під час створення плакатів на тему: «Охорона природного середовища», які закликають бути відповідальними за навколишнє середовище та виконувати заходи, спрямовані на збереження природних ресурсів для майбутніх поколінь.


"Квіткова галявина"

Тривають зустрічі педагогів ЗДО № 20 м. Чорноморська з вихованцями в мобільних групах на базі Центру позашкільної освіти м. Чорноморська. Тема заняття: "Квіткові галявина". Вихователі продовжують формувати уявлення дітей про красу рослинного світу природи, сприяють розвитку естетичного смаку, навчаючи їх помічати розмаїття брав навколишнього світу та відчувати від цього радість.


Великодня казочка

Наші завзяті майстри-художники готуються до Великодня! Формуємо у вихованців патріотичні переконання через відродження національних звичаїв, обрядів, розвиваємо творчі здібності. 

В хаті на осонні

Сяду на ослоні. 

Сяду я скраєчку -

Розпишу яєчко.

Нумо, пензлику, танцюй,

Гарно писанку малюй.

Буде в мене писанка -

Про Вкраїну пісенька!


Чорноморськ - це Україна!

Ми з рідним містом подолаєм труднощі,

Пройдем крізь грози, урагани, бурі та дощі,

І приведе нас доля в місто, де тепло,

Де сяє сонце, там, де щастя і добро!


Робимо цей світ добрішим!

Педагоги ЗДО 20 м.Чорноморська у співпраці з батьками  долучаються до навчання дітей гуманному та відповідальному ставленню до тварин. Просто неможливо не любити таких милих та цікавих домашніх улюбленців, а у відповідь на нашу турботу вони віддячують нам справжньою вірністю та любов’ю.

За участь у проведенні ІІ Міжнародного заняття доброти отримали сертифікат учасника.


Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов’язана з розмінуванням. В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Педагоги ЗДО 20 м.Чорноморська провели заняття для вихованців "Обережно - міни!", пояснили дітям основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Дотримуйтесь правил поведінки в небезпечних ситуаціях: це може зберегти ваше життя!

З метою підвищення рівня обізнаності працівників закладів освіти щодо ризиків, пов'язаних із поводженням із вибухонебезпечними предметами, та зведення до мінімуму людських жертв, педагоги ЗДО № 20 м.Чорноморська пройшли у березні онлайн-курс із мінної безпеки на тему: "Правила поводження з вибухонебезпечними предметами" на освітній платформі "Зрозуміло" та отримали сертифікати.

Міжнародний день дитячої книги 

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги! Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книги в житті дитини. Педагоги ЗДО № 20 м.Чорноморська  запропонували батькам і вихованцям відсвяткувати його в колі сім'ї, доєднавшись до акції "Читаємо разом". Це дозволить відвернути увагу дітей від численних гаджетів, цифрових ігор та інтернету до справжньої паперової книги, яка не тільки розвиває уяву малечі, але й відкриває двері перед цікавим та невідомим світом. 

Всесвітній день водних ресурсів

Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цього дня організації із захисту довкілля звертаються до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях.

Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

Педагоги ЗДО № 20 м.Чорноморська підготували власні матеріали, пізнавальне відео та цікаві завдання для того, щоб розповісти дітям  про економію води просто та доступно, допомогти зрозуміти, що малі зміни в поведінці людини допоможуть зберегти воду, яка є головним  ресурсом для продовження життя на планеті.

Батьки - приклад для своєї дитини. Покажіть дитині, що ви самі бережете воду, і це допоможе усвідомити значення бережливого використання водних ресурсів.


Всесвітній день водних ресурсів

Всесвітній день казки

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості» (Василь Сухомлинський).

Казка сприяє розвитку мовленнєвої компетенції дітей, розширює словниковий запас дитини, виховує моральні цінності.

Українські народні казки – фантастичні та чудернацькі історії, що розвивають уяву дитини та допомагають мислити вільно та творчо. Вихователі нашого закладу записують аудіоказки для дітей, які можна слухати онлайн в будь-який час у будь-якому місці. 


Акція "Батарейко, здавайся!"

Діти повинні бути свідомими своїх дій та вміти допомагати у збереженні навколишнього середовища, тому що це важлива задача, до вирішення якої кожен з нас може долучитись.   Важливо відновлювати використання батарейок шляхом їхнього перероблення та утилізації у відповідних місцях, таких як спеціальні контейнери для збору відпрацьованих батарейок. Вихованці ЗДО № 20 м. Чорноморська  допомагають у зборі та сортуванні відпрацьованих батарейок, щоб допомогти зберегти навколишнє середовище.


Мобільні групи на базі Центру позашкільної освіти Чорноморської міської ради

Продовжуємо організацію мобільних груп для своїх вихованців на базі Центру позашкільної освіти, де вони можуть взаємодіяти з вихователем та розвиватися. Робота педагога Римми Пузерей з дітьми в мобільній групі може бути дуже корисною та цікавою навіть під час повітряної тривоги, якщо вона відбувається в безпечному укритті та організованому середовищі з підтримкою дорослих.


Світ живої природи

Спільно з  працівниками Центру позашкільної освіти проведено серію занять для наших вихованців з метою виховання  уважного ставлення до тварин, що є важливою складовою соціалізації дитини та сприяє формуванню почуття відповідальності, любові до природи та розвитку морального мислення.

Під час організованої колективної діяльності діти вчилися:


Добро переможе!

Педагоги нашого закладу долучились до ІІ Міжнародного заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин, яке відбулося на початку березня 2023 року. Провели заняття доброти на тему «У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти», присвячене домашнім та безпритульним чотирилапим улюбленцям. Вихованці переглянули тематичні мультфільми «Подарунок», «Забери мене додому», пограли з вихователем дидактичну гру «Зоомагазин», онлайн-гру "Піклування про тварин" для дошкільнят, які навчають дітей помічати потреби тварин та допомагати їм, намалювали котиків із застосуванням нетрадиційної техніки малювання. 

Щаслива лапа

"У світі бракує на всіх доброти, бо є безпритульні собаки й коти!"

Люди повинні бути більш чуйними до потреб безпритульних тварин, і спробувати допомогти їм, наскільки це можливо.


Міжнародний день рідної мови

"Мова – духовне багатство народу. Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити" (Василь Сухомлинський)

Акція "Яким я бачу майбутнє України після Перемоги"

Педагоги та батьки приєдналися до акції  “Яким я бачу майбутнє України після Перемоги”, метою якої є подяка захисникам та захисницям України та підтримка їх морально-психологічного стану в місцях проведення бойових дій. Вихованці разом з батьками створили творчі роботи за підтемами: "Моє місто після перемоги", "Україна — це Європа", "Святкуємо перемогу разом з усім світом". Усі роботи було передано підрозділам Збройних сил України.

По Україні з краю в край ходить Святий Миколай!

Напередодні різдвяних та новорічних свят ми загадуємо бажання. Цьогоріч воно у нас одне на всіх. Найщиріші вітання з прийдешніми святами! Віри, надії, любові і мирного неба над нашою Україною! 

До Дня святого Миколая діти отримали солодкі подарунки! Дякуємо міському голові Василю Гуляєву та начальнику відділу освіти Лілії Алексейчук за новорічні смаколики!


Зустрічі педагогів з дітьми в мобільних групах у приміщенні 

Центральної міської бібліотеки ім. І.І. Рядченка

Велика подяка всім учасникам за теплі зустрічі!

Зображуємо світ навколо нас!