Комунальний заклад Фастівської міської ради

Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Вас вітає команда фахівців, які вміють комунікувати,

навчати та взаємодіяти!

Вивчаючи міжнародне гуманітарне право

174-ій день кровопролитної, незрозумілої світові і людству, несправедливої російсько-української війни. 174 днів гинуть і травмуються діти і дорослі; обстрілюються ворогом цивільні об’єкти: лікарні, будинки, театри, навчальні заклади, магазини; викрадаються та беруться у заручники цивільні особи різного віку і статі, зазнають катувань і тортур полонені.

В умовах міжнародного збройного конфлікту на території України важливе значення має поширення знань із міжнародного гуманітарного права, яке забезпечує захист жертв війни та обмежує засоби й методи ведення воєнних дій. Тому з 1 по 15 серпня в онлайн форматі Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогічних працівників Фастівської громади було проведено серію занять «Що таке міжнародне гуманітарне право, які права та цінності воно захищає». На яких педагоги мали можливість розглянути ряд важливих питань:

- Якщо ми не можемо відвернути, то як убезпечитися від війни?

-Які правила і норми ведення війни існують у цивілізованому світі?

- Як і чим можна воювати, або що вважається незабороненою і гуманною, у певному відношенні, зброєю?

- Хто, як, коли і яким чином нестиме відповідальність за ці кроваві, терористичні події?

- Що таке право Гааги та право Женеви?

- Що таке принцип гуманності і чому він лежить у основі міжнародного гуманітарного права?

- Хто є жертвами війни?

Отримані знання стануть у нагоді педагогам для проведення уроків та формування компетентностей учнів із міжнародного гуманітарного права.

Віримо у наших захисників! Віримо у перемогу! Слава Україні!

Обласна педстудія «Формування культурної компетентності учнів засобами декоративно-прикладного мистецтва"

(на прикладі витинанки)

15 червня 2022 року на базі Фастівської школи народної майстерності продовжила роботу обласна педагогічна студія Зуєнко Оксани Володимирівни, учителя образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва майстерні витинанки, заступника директора з навчально-виховної роботи, з теми «Формування культурної компетентності учнів засобами декоративно-прикладного мистецтва (на прикладі витинанки)».

ІІІ заняття на тему «Орнаментування поверхні ужиткових предметів об’ємної форми» пройшло в режимі онлайн. Зуєнко Оксана Володимирівна, керівник педстудії, провела робочу майстерню – воркшоп: огляд домашнього завдання – презентація по творчим роботам, огляд презентацій слухачів по народним майстрам витинанки, розібрали конспекти уроків по темі. На теоретичній частині заняття ознайомила слухачів з композицією і колористикою у витинанні, поняттями «орнамент», «композиція», «симетрія», «рапорт», «прорізний декор», «трафарет», «екслібріс», «вітраж», «силует», «мініатюра», «ілюстрація» у витинальному мистецтві. Також слухачі навчилися декорувати об’ємну форму яйця та переглянули роботи з витинанки учнів-випускників 2022 року.

Оксана Володимирівна на завершення педагогічної студії продекламувала поезії про витинальне мистецтво та побажала колегам мирного неба над головою, перемоги та щасливих українських дітей.

Педагогічна студія «Розвиток професіоналізму вчителя шляхом залучення до науково-дослідної роботи у співпраці з науковими інститутами НАПН України»


07 червня відбулося заключне заняття педагогічної студії «Розвиток професіоналізму вчителя шляхом залучення до науково-дослідної роботи у співпраці з науковими інститутами НАПН України» для керівників закладів загальної середньої освіти та їх заступників на базі Веприцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Керівники педстудії ділилися досвідом роботи із організації та здійснення науково-дослідної, експериментальної роботи під патронатом Інституту проблем виховання НАПН України.

Керівник ЗЗСО Халюк Валентина Володимирівна наголосила, що здійснення науково-дослідної, дослідно-експериментальної роботи педагогами Веприцького ЗЗСО це одна з граней інноваційної діяльності закладу освіти. Заступник директора з навчально-виховної роботи Федорович О. С. та заступник директора з виховної роботи Горобець Т.В. презентували колегам досвід роботи з формування соціально успішної особистості школяра.

КАРАЧУН Вікторія

ДЯЧЕНКО Уляна

ВІТАЄМО ПРИЗЕРІВ IІ (обласного) ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ УЧНІВСЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ МАН УКРАЇНИ

Конкурс МАН є щорічним інтелектуальним змаганням, завданнями якого є виявлення та підтримка інтелектуально та творчо обдарованої молоді, залучення її до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції, виховання наполегливості, уміння формувати та відстоювати власну думку. Юні дослідники достойно презентували власні наукові розвідки перед поважним журі та своїми опонентами. І як результат – із 9 учасників 8 стали переможцями!

І місце

- Дяченко Уляна Миколаївна, учениця 11 класу Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 – ЦВПВ «Гарт», науковий керівник Шеремета Ольга Йосипівна;

- Карачун Вікторія Володимирівна, вихованка класу МАН Фастівської школи народної майстерності, науковий керівник Божко Інна Григорівна;

ІІ місце

- Сосновська Анастасія Василівна, учениця 10 класу Фастівського академічного ліцею №2, науковий керівник Шклярський Казимир Ігорович;

- Корольов Євгеній Юрійович, учень 9 класу Фастівського академічного ліцею № 2, науковий керівник Ющук Ганна Володимирівна;

- Ткачук Наталія Ігорівна, учениця 10 класу Фастівського академічного ліцею № 9, науковий керівник Єфіменко Тетяна Михайлівна;

- Срібний Тарас Сергійович, учень 10 класу Борівського академічного ліцею, науковий керівник Тринчук Ольга Олександрівна;

ІІІ місце

- Горшков Денис Вадимович, учень 10 класу Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, науковий керівник Бараненко Людмила Станіславівна;

- Ільюшіц Артур Федорович, учень 9 класу Фастівського академічного ліцею № 9, науковий керівник Коваль Наталія Олександрівна.


Вітаємо наших юних дослідників та їх наукових керівників!


Семінар-практикум

“Психологічний супровід дитини, яка пережила сімейне насильство”

17 лютого для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ відбувся семінар-практикум “Психологічний супровід дитини, яка пережила сімейне насильство”, який провела Марина Ничик, соціальний педагог Великоснітинського ЗЗСО І-ІІІ ступеню.Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров'ю, але й спричиняє важкі психічні та соціальні наслідки. На семінарі розглянули види домашнього насильства, його причини, ознаки, форми вияву. Обговорили вплив насильства на поведінку дитини, на формування її життєвого сценарію. На практикумі фахівці психологічної спільноти опрацювали алгоритм дій у разі виявлення насильства, жорстокого ставлення до дитини у сім’ї. Визначили, що швидку і ефективну допомогу можна здійснювати тоді, коли у школі створена команда індивідуальної підтримки дитини.


Засідання студії психологічного розвитку «Інсайт»

«Психосоматика: алгоритми психологічної допомоги»

30 грудня відбулося засідання студії психологічного розвитку «Інсайт» для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ «Психосоматика: алгоритми психологічної допомоги». Засідання провела Алла Свірська, практичний психолог ЗДО № 8 «Джерельце» Фастівської міської ради. Фахівці психологічної служби можуть проводити психопрофілактику та психокорекцію психосоматичних проявів, виникнення яких збільшується у зв’язку з розширенням кола психотравмуючих факторів у нашому суспільстві. Запропоновані на засіданні вправи і техніки спрямовані на відновлення психічних можливостей, захисних сил організму, формування індивідуальної стратегії допомоги учасникам навчально-виховного процесу, орієнтуючись на взаємозв’язок психологічного та соматичного здоров’я особистості.

Друге заняття обласного майстер-класу

“Я і моя професія: путівник для проактивної особистості

26 січня відбулося друге заняття обласного майстер-класу “Я і моя професія: путівник для проактивної особистості” для практичних психологів та соціальних педагогів, яке провела Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР “Центр професійного розвитку педагогічних працівників”, керівник майстер-класу.На занятті йшлося про формування свідомої профорієнтаційної позиції старшокласників через розвиток проактивності, здібностей та набуття нави­чок і компетенцій, затребуваних у майбутній професійній діяльності. Наше суспільство стрімко переходить до інтелектуально-творчої економіки. Отже, щоб досягнути реального успіху у професії, важливо розвивати здібності, які будуть недоступні роботам: креативність, уяву, ініціативу, лідерські якості. Учасники зосередилися над розвитком здібностей і навичок, які стануть у нагоді при виборі майбутньої професії. Ознайомилися з теорією множинного інтелекту Гарднера, стратегією Волта Діснея та можливістю їх використання у профорієнтаційній роботі. Завершили заняття креативними лайфхаками, якими із задоволенням обмінялися між собою.На майстер-класі використовувалися онлайн-інструменти Padlet, MentsMeter, які можуть бути корисними при побудові профорієнтацій­них онлайн-тренінгів з учнями.

Ейдетика як розвиток пам’яті та мислення

учнів на уроках словесності

Кожна дитина – потенціал. Задіяти її можливості, відкрити для неї власні життєві сили, наповнити її відчуттям власної спроможності – важливе завдання педагога. Ці запити сучасної освіти стали темою розмови на обласному майстер-класі вчителя української мови та літератури Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 – ЦВПВ «Гарт» Даниленко Марії Олександрівни, який відбувся 26 січня 2022 року та зібрав учителів-однодумців Київщини. Як навчити учнів не загубитися у великому просторі інформації, зуміти виокремити основне, найважливіше та навчитися легкому запам’ятовуванню? Учасники майстер-класу поділилися власними напрацюваннями, уклавши порадник для учнів, де чітко прописано рекомендації щодо швидкого виучування напам’ять віршів, уміння відтворити сюжетні лінії великих прозових творів тощо. Марія Олександрівна поділилася досвідом роботи з відтворення інформації у так званих «хмаринках слів», адже за допомогою хмар слів можна обрати будь-яку форму візуалізації ключової інформації як з мови, так і з літератури. Також учасникам майстер-класу було надано можливість самостійно створити хмарки слів, що виявилося неабияк цікаво й корисно, і це поклало початок створення посібника «Візуалізація навчального матеріалу на уроках словесності».

Квест на уроках словесності - ефективний засіб мотивації навчальної діяльності учнів


У Фастівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 – ЦВРВ «Гарт» відбулося друге засідання майстер – класу вчителів української мови та літератури громади «Сучасні технології навчання у процесі формування патріотичної особистості на уроках української мови та літератури» (керівники Шевченко В.М., Мамченко Н.М., Докієнко О. П.).Керівник майстер-класу Олена Петрівна Докієнко зазначила, що сучасна освіта має на меті розвиток самостійного критичного мислення школярів. Саме тому навчання в школі повинно забезпечити формування умінь організовувати власну інформаційну діяльність і планувати її результати. Крім того робота учнів в такому варіанті проєктної діяльності, як вебквест, урізноманітнить освітній процес, зробить його живим і цікавим.Педагоги мали змогу активно долучитися до проведення квесту, стати його учасниками, спробувати свої можливості у пошуковій діяльності. Виявилося, що не все так просто для вчителів, а для учнів? Про це пообіцяли розповісти керівники майстер-класу на наступному засіданні.
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Тиждень пропаганди здорового способу життя

«Простір без залежностей: захист фізичного і психічного здоров’я»

З 17 по 24 січня у закладах загальної середньої освіти Фастівської МТГ проводився тиждень пропаганди здорового способу життя «Простір без залежностей: захист фізичного і психічного здоров’я», в межах якого були проведені заходи з метою формування в учнів світогляду та навичок, спрямованих на здоровий спосіб життя.У закладах освіти були проведені різноманітні заходи з використанням здоровʼязберігаючих технологій: виховні години, тренінгові заняття, квести, бесіди про шкідливі звички та їх наслідки, відеолекторії про згубний вплив алкоголю і наркотиків, акції проти тютюнопаління, конкурс стіннівок та малюнків «Я обираю здоров’я». Також відбулися зустрічі учнів з наркологом та представниками ювенальної превенції. Проводилося анонімне анкетування з метою вивчення ставлення здобувачів освіти до тютюнопаління та алкоголю. Шкільні бібліотекарі організували виставки матералів кращого педагогічного досвіду з питань пропаганди здорового способу життя. Пропаганда здорового способу життя – важливий напрямок виховної роботи у закладі освіти. Адже за допомогою цікавих, сучасних, інтерактивних заходів можна допомагати учням усвідомлювати реальну проблему шкідливих звичок, виробляти навички захисної поведінки, формувати екологічне ставлення до власного здоров’я і життя.

Семінар-практикум

“Вплив масмедіа на формування ризикованої поведінки учнів.

Профілактика кіберзалежності”

20 січня відбувся семінар-практикум для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ “Вплив масмедіа на формування ризикованої поведінки учнів. Профілактика кіберзалежності”. Провела семінар Альона Лавриненко, практичний психолог Фастівського академічного ліцею № 2.На семінарі йшлося про особливості впливу медіа на дітей різного віку, поширені у медіапросторі маніпуляції, симптоми кіберзалежності. Фахівці психологічної спільноти мали можливість поглибити знання та набути практичних навичок грамотного використання медіапростору, освоїти нові методики профілактики кіберзалежності учнів і вихованців.Головний меседж тренінгу: підвищуючи власну медіаграмотність, можемо бути ефективними для сучасного покоління дітей; можемо формувати у них уміння та навички безпечної поведінки у мережі Інтернет. Це сприятиме психологічному здоров’ю та успішній соціалізації.

Тренінг для лідерів учнівського самоврядування

«Становлення життєвих стратегій старшокласника»

14-18 січня для лідерів-депутатів ради учнівського самоврядування Фастівської МТГ відбулися онлайн-тренінги «Становлення життєвих стратегій старшокласника», які провела Олена Лисенко, практичний психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників.Тренінги мали за мету розвинути навички проактивності, самоорганізації під час важливого життєвого кроку – визначення майбутньої професії. На тренінгу йшлося про формули вибору професії та навички, затребувані у ХХІ столітті. Психологічний практикум з визначення власних здібностей і навичок допоміг дітям виробити індивідуальні стратегії їх розвитку та вдосконалення.Тренінги з учнями-лідерами відбуваються на постійній основі завдяки тісній співпраці Центру ПРПП та Фастівського центру позашкільної роботи, зокрема Ірині Петренко, методисту з питань учнівського самоврядування.


Майстер-клас для вчителів історії

«Формування аксіологічної компетентності на уроках історії»

13 січня відбулося друге онлайн-заняття майстер-класу для вчителів історії Фастівської міської територіальної громади «Формування аксіологічної компетентності на уроках історії», керівником якого є учитель історії Фастівського академічного ліцею № 9 Єфіменко Тетяна Михайлівна. Керівник майстер-класу поділилася теоретичним та практичним досвідом ведення уроків історії із застосуванням аксіології. Учасники мали змогу обмінятися досвідом щодо формування цінностей на заняттях стосовно героїзації особистостей, ролі вождя в історії. Були обговорені питання свободи та чим вона відрізняється від вседозволеності. Вчителі поділилися досвідом, як уникнути конфлікту, скоригувати помилкове, суперечливе поняття та розуміння у ході уроку стосовно питання дискримінації та упередження, національної чи релігійної ворожнечі.

«Новий професійний стандарт: вивчаємо вимоги до

педагога закладу загальної середньої освіти»

5 січня 2022 року було проведено онлайн-вебінар для вчителів закладів загальної середньої освіти Фастівської громади. Альона Мельніченко, консультант з навчальної діяльності початкової школи, та Ірина Рокицька, консультант з навчальної діяльності основної та старшої школи, надали теоретичну та практичну допомогу з питань упровадження положень нового профстандарту. Марина Савчук, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників, презентувала порядок упровадження положень нового професійного стандарту та механізмів його упровадження, зокрема у питаннях атестації та підвищення кваліфікації учителів. Після перегляду вебінару педагоги мали можливість пройти додаткове тестування для перевірки якості отриманих знань.

Інтерактиво-рефлексійний

«Вплив інтелектуального навантаження на емоційний стан учнів»

30 грудня відбувся інтерактивно-рефлексійний семінар для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ «Вплив інтелектуального навантаження на емоційний стан учнів». Проводила семінар Ганна Суха, практичний психолог Фастівського академічного ліцею № 9.В освітній реформі НУШ велику увагу приділяють розвитку м'яких навичок (soft skills) - соціальних і комунікативних компетентностей. Зокрема, навчити учнів розуміти власний емоційний світ та емоції людей, щоб усвідомлювати, співпереживати і будувати ефективні стосунки. Вміння правильно інтерпретувати емоції інших допомагають уникнути конфліктів і правильно реагувати в різних ситуаціях. А це, у свою чергу, запобігає булінгу. На семінарі йшлося про здатність керувати власними емоціями, про формування внутрішньї мотивації, підпорядкування емоцій поставленим цілям.Ганна Суха зазначила, що вміння керувати емоціями є важливим інструментом збереження психологічного і фізичного здоров'я: коли діти вчаться контролювати власні емоції, вони стійкіші до стресу, легше знаходять друзів і мають менше труднощів із навчанням.

Семінар-практикум

«Розвиток логічно-креативного мислення

засобами інтерактивних технологій в процесі викладання

біології, основ здоров'я та захисту України»

28 грудня 2021 року відбувся семінар-практикум «Розвиток логічно-креативного мислення засобами інтерактивних технологій в процесі викладання біології, основ здоров'я та захисту України». На семінарі вчитель біології та основ здоров’я Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Кравчук Лариса Володимирівна поділилась досвідом необхідності застосування інтерактивних методів, прийомів та вправ у освітній діяльності педагога. Долучились до роботи вчителі біології, природознавства та основ здоров’я Фастівської міської територіальної громади. Результатом проведеного заходу стало отримання досвіду та робота з новими методиками та технологіями у ході роботи під час викладання предметів природничого циклу.

Організація роботи закладу освіти

з питань протидії вживання учнями тютюну, алкоголю та наркотичних речовин

29 грудня 2021 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників було проведено в режимі онлайн круглий стіл «Організація роботи закладу освіти з питань протидії вживання учнями тютюну, алкоголю та наркотичних речовин» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та працівників психологічної служби закладів освіти Фастівської громади.Мета круглого столу - вироблення стратегії впровадження профілактичних програм роботи з підлітками з питань формування культури здорового способу життя, профілактики ризикованої поведінки у ЗЗСО. Також розглядалися питання популяризації здорового способу життя через культурне дозвілля та формування в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я.До обговорення долучилися заступник начальника управління освіти І. А. Вдовенко та директор Фастівського молодіжного центру Ю. М. Іванчук.Тільки з розумінням цінності здоров’я і руйнівних наслідків шкідливих звичок у підростаючого покоління виникає усвідомлення необхідності дбайливого ставлення до власного здоров’я.

Використання різних видів завдань

при роботі з граматикою на уроках англійської мови

Сучасний світ поринув у англійську мову. Ми навіть не задумуємось скільки інформації в нашому житті подається нею. Знання англійської дає дитині необмежений доступ до цієї інформації в майбутньому, а вільне володіння англійською відкриває перед нею всі двері у сучасний світ.28 січня 2021 р. у Фастівському навчально-виховному комплексі «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» пройшло І засідання майстер-класу «Використання різних видів завдань при роботі з граматикою на уроках англійської мови» для вчителів англійської мови закладів освіти Фастівської громади. В межах майстер-класу було продемонстровано використання різних видів завдань при роботі з граматикою на уроках англійської мови у початковій школі. Керівник майстер-класу Людмила Анатоліївна Дьорнер поділилася з учасниками досвідом щодо різних методів підвищення мотивації учнів на уроках англійської мови. Під час практичної частини вчителі перевтілювалися в учнів та на практиці виконували проєктні завдання.Проведений майстер-клас дозволив продемонструвати використання різних видів завдань при роботі з граматикою у початковій школі та формування на їх основі англомовних ключових компетентностей учнів початкових класів.

Світлиця слова у безмежжі часу

Чи може слово об’єднати? Безперечно! Про це засвідчує засідання динамічної групи вчителів Фастівського НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів №3». Учителі-словесники, історики, психолог, бібліотекар – усі разом зі своїми учнями протягом тривалого часу працювали над проєктом «Світлиця слова у безмежжі часу».Керівник динамічної групи, учитель української мови та літератури, Гевко Алла Євгенівна презентувала спільну з учнями роботу у цьому проєкті. Учні, яких підготувала учитель історії Єрофеєва Лідія Юріївна, провели екскурс у минуле українського слова, а психолог Іванченко Анастасія Костянтинівна зорганізувала з педагогами тренінгове заняття, де вчителі обговорили найбільш актуальні питання: яким є сучасний учень, яким має бути вчитель, щоб навчити такого учня, які вимоги ставить сучасний світ перед учителями та учнями? Справжній учитель не може зупинятися на досягнутому, він прагне творчого розвитку та самовдосконалення.


Година спілкування ««Пам’ятаємо! Вони захистили нас»

15 грудня в онлайн-режимі відбулася година спілкування «Пам’ятаємо! Вони захистили нас» для учнів старших класів закладів загальної середньої освіти Фастівської громади спільно з відділом КЗ ФМР "Фастівський державний краєзнавчий музей" - музей "Героїв Чорнобиля". Мета заходу: вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятаємо, що лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Координатор заходу В. Дзюба, консультант з виховної та позашкільної роботи.

Майстер-клас для учителів трудового навчання, учителів мистецтва, керівників гуртків позашкілля

«Арт-техніки вишивання Темарі»

Японці створили чимало цікавих видів рукоділля, яким немає аналогів в усьому світі. Серед них дуже виділяється, наприклад, Темарі – японське мистецтво вишивки куль.14 грудня 2021 року у Фастівському НВК №10 відбулось заключне заняття майстер-класу «Розвиток емоційного інтелекту школяра засобами арт-техніки вишивання Темарі» для учителів трудового навчання, учителів мистецтва, керівників гуртків позашкілля Фастівської територіальної громади. Ємельянова Галина Євгеніївна, учитель трудового навчання Фастівського НВК №10, керівник майстер-класу, продовжила з педагогами роботу над виготовленням новорічної кулі. Творча атмосфера подарувала всім позитивні емоції та враження. Координатор майстер-класу М. Олічева, консультант з питань атестації та сертифікації Центру ПРПП.

Кейс-технологія як навчальний метод на уроках словесності

Серед сучасних технологій і методів навчання останнім часом усе більшої популярності набуває кейс-метод. Як упроваджується в освітній процес цей метод? Про активне його застосування у навчанні ділилися думками вчителі української мови та літератури на педстудії Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 «Сучасний урок: у пошуках натхнення» (керівники Усенко Світлана Станіславівна та Архипчук Оксана Василівна). Учителі-словесники обговорили суть кейс-методу, який полягає в аналізі реальної ситуації, описання якої одночасно відображає не тільки яку-небудь практичну проблему, але й актуалізує окремий комплекс знань, який необхідно засвоїти під час розв’язання поставленого завдання. Сама ж проблема не має однозначних рішень. Навчальний матеріал подається у вигляді проблем (кейсів), а знання здобуваються у результаті активної і творчої роботи: самостійної мотивації, збору необхідної інформації, її аналізу з різних поглядів, висування гіпотези, висновків, самоконтролю, процесу отримання знань і його результатів.Кейс-метод поєднує в собі метод проєктів, рольову гру, ситуативний аналіз, «мозковий штурм», дискусії та інші. При вирішенні проблеми на уроках літератури корисною є спільна діяльність, яка дозволяє всім учням повністю осмислити і засвоїти навчальний матеріал, додаткову інформацію, а головне – навчитися працювати колективно й самостійно.

Дослідно-експериментальна робота педагога

як одна з граней інноваційної діяльності закладу освіти

Реформування системи освіти спричинило потребу в оновленні діяльності закладу освіти. Одним із компонентів модернізації освітньої галузі є дослідно-експериментальна робота. З огляду на це до дослідницької діяльності активно долучаються і заклади освіти Фастівської громади.Отже, у грудні 2021 року розпочала діяльність педагогічна студія «Розвиток професіоналізму вчителя шляхом залучення до науково-дослідної роботи у співпраці з науковими інститутами НАПН України» для керівників закладів загальної середньої освіти та заступників директорів з навчально-виховної роботи Фастівської громади.Керівники педстудії Халюк В. В., директор Веприцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Федорович О. С., заступник директора з навчально-виховної роботи, та Горобець Т. В., заступники директора з виховної роботи презентували досвід дослідно-експериментальної роботи з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Учасники педстудії мали можливість ознайомитися з історією Веприцької школи та переглянути «родзинки» фрагментів виховних годин «Стежками дружби», «Подорож у країну добра», «Дружба єднає щирі серця», «Дружба найцінніший скарб», «Успіх. Шляхи досягнення».

Конкурс-захист науково-дослідницьких робіт

учнів-членів Малої академії наук

Завершився І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук Фастівської міської територіальної громади, у якому брали участь учні із 9 закладів загальної середньої освіти та 1 закладу позашкільної освіти. Наші юні дослідники представили 18 науково-дослідницьких робіт у 13 секціях 10 наукових відділень.Незважаючи на карантин, труднощі доступу до архівних, наукових установ, учні-члени МАН проявили неабиякий ентузіазм під час написання та представлення своїх науково-дослідницьки робіт. На обласному етапі свої роботи будуть представляти:- Горшков Денис, учень 10-го класу Фастівської ЗОШ № 1;- Купріна Олександра, учениця 11-го класу Фастівського академічного ліцею № 2;- Соснівська Анастасія, учениця 10-го класу Фастівського академічного ліцею № 2;- Корольов Євгеній, учень 9-го класу Фастівського академічного ліцею № 2;- Дяченко Уляна, учениця 11-го класу Фастівського НВК №7;-Ткачук Наталія, учениця 10-го класу Фастівського академічного ліцею № 9;- Ільющіц Артур, учень 9-го класу Фастівського академічного ліцею № 9;- Срібний Тарас, учень 10-го класу Борівського академічного ліцею;- Карачун Вікторія, вихованка Фастівської школи народної майстерності Юним дослідникам, удачі, творчого натхнення та нових здобутків!

Музейна педагогіка як розвиток пізнавальної активності дітей дошкільного віку

Музейна педагогіка є інноваційною технологією у сфері особистісного виховання дошкільників, яка створює умови занурення особистості дитини у спеціально організоване розвивальне предметно-просторове середовище. У закладах дошкільної освіти Фастівської МТГ вже стало доброю традицією створювати музеї, світлиці, музеї-кімнати, міні-музеї. Досвідом з цього напрямку роботи поділився ЗДО № 1 «Теремок» 2 грудня на засіданні майстер-класу для вихователів «Музейна педагогіка як розвиток пізнавальної активності дітей дошкільного віку».Директор ЗДО № 1 «Теремок» Світлана Науменко, яка є керівником майстер-класу, розкрила шляхи впровадження в дошкільну освіту технології музейної педагогіки, її адаптації до умов дошкільного закладу як сучасного чинника цілеспрямованого забезпечення процесів виховання і навчання. Вихователь закладу Тетяна Цибуленко розповіла про організацію музейного простору в дитячому садку, цілі, завдання та напрямки діяльності міні-музеїв в дошкільному закладі.Координатор майстер-класу консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк провела з учасниками інтерактивні вправи за допомогою онлайн-інструментів Menti Meter та Padlet.

Як мотивувати дітей і підлітків вивчати англійську:

лайфхаки для вчителів


Вчити англійську легко – якщо у вас достатньо мотивації. Але як бути батькам, які прагнуть, аби їхні діти добре вчилися? А також як бути вчителям, які хочуть дійсно надихати своїх учнів на нові звершення у світі англійської?1 грудня 2021 у Фастівській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №4 з поглибленим вивченням іноземних мов відбулось перше заняття майстер-класу «Лайфхаки в навчанні англійської мови на початковому етапі» для вчителів англійської мови Фастівської громади. Керівники майстер-класу Абрамцева Наталія Миколаївна та Чепелянська Галина Олександрівна висвітлили питання вивчення англійського алфавіту, написання літер англійського алфавіту, продемонстрували цікаві практичні вправи, в яких учасники заходу брали участь. Також поділились корисними практичними порадами, які стануть в нагоді педагогам при організації освітнього процесу та зацікавлять учнів вивчати англійську мову. Координатор майстер-класу М. Олічева, консультант Центру ПРПП.

Майстер-клас «Розвиток емоційного інтелекту школяра засобами арт-техніки вишивання Темарі»

30 листопада 2021 року у Фастівському НВК №10 відбулося І заняття майстер-класу Ємельянової Г.Є. «Розвиток емоційного інтелекту школяра засобами арт-техніки вишивання Темарі» для учителів трудового навчання, учителів мистецтва, керівників гуртків позашкілля Фастівської територіальної громади. Педагоги почали опановувати старовинну техніку оздоблення виробів – темарі (давнє мистецтво, що прийшло зі сходу). На занятті учасники майстер-класу виготовили круглу основу для виробу й зробили розмітку кулі. Координатор майстер-класу консультант Центру ПРПП Марина Олічева.

Круглий стіл "Стратегії профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед учнівської молоді"

Шкідливі звички: тютюнопаління, алкоголізм і наркоманія, – починаються з того, що підліток хоче піти від своїх проблем, забутися, але в той момент він не усвідомлює, що цим в тисячі разів погіршує свій стан. Палити «за компанію» з друзями і уявляти себе «крутим» – ось на чому ґрунтуються шкідливі звички молоді.В рамках спільного проєкту з МВС України «Профілактика», до якого долучилася Фастівська міська територіальна громада, 30 листопада у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбулося засідання круглого столу «Стратегії профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед учнів закладів загальної середньої освіти».На заході були присутні керівник ювенальної превенції Фастівського районного управління поліції Ярослав Петручик, начальник Служби у справах дітей та сім’ї Людмила Змаженко, заступник начальника управління освіти Ірина Вдовенко, директор Фастівського Молодіжного центру Юлія Іванчук та працівники психологічної служби.Під час засідання учасниками обговорювалися важливі питання щодо заходів, які б сприяли запобіганню залежності від шкідливих звичок молоді нашої громади. В подальшому планується вироблення спільного плану дій, який стане в нагоді тим, хто обирає шлях боротьби зі шкідливими звичками.

Педстудія "Артосвіта дошкільників, як важливий фактор формування ціннісних орієнтирів особистості"

26 листопада розпочала свою роботу педагогічна студія «Артосвіта дошкільників, як важливий фактор формування ціннісних орієнтирів особистості», метою роботи якої є просвіта педагогів закладів дошкільної освіти Фастівської громади щодо створення сприятливих умов для особистісного становлення та творчої самореалізації кожної дитини, формування її життєвої компетентності за допомогою використання арт-педагогічних технологій. Вихователь ЗДО № 6 «Казка» та керівник педстудії Алла Кулевська розкрила засоби використання технології Мандала в арт-педагогічному супроводі дитини дошкільного віку задля всебічного творчого розвитку особистості та провела майстер-клас по оздобленню підсвічника крапковим розписом за технікою «мандала». Готові роботи учасники надіслали у фотозвіті. Координатор педстудії консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк.

Дистанційного навчання: обмін досвідом з колегами Київщини

Дистанційне навчання – новий освітній досвід, що з'явився в Україні зовсім недавно, але вже встиг отримати своє місце в педагогічному середовищі. Про всі «за» і «проти», нові можливості як для вчителів, так і для учнів ішлося на засіданні обласного майстер-класу вчителя зарубіжної літератури Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Курмазенко Лесі Василівни «Вивчення зарубіжної літератури: організація дистанційного навчання», який відбувся 23 листопада 2021 р. для вчителів Київщини.Змушений перехід закладів освіти на дистанційне навчання, як зауважила Наталія Химера, методист Київського інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, продемонстрував і успіхи, і проблеми нових освітніх технологій.Звичайно, і для учня, який хоче вчитися, і для вчителя, який навчає дистанційно, освітній процес був незвичний, багато чому всім його учасникам доводилося вчитися. Тому Леся Василівна поділилася власним досвідом організації дистанційного навчання. До прикладу, на уроках літератури особливе місце посідає вивчення біографії письменників. Чи можливе знайомство з біографією автора лише через статтю підручника? Сьогодні діти надають перевагу візуальній інформації, тому мандрівка віртуальним музеєм сприяє цьому. Тож для досягнення відмінного результату учитель поєднує стандартні методи із цифровими технологіями, що надає її урокам різноманітності.Отже, дистанційна форма навчання – це потужна інноваційна технологія, яка має як переваги так і недоліки. Безумовно, діти мають ходити до школи, соціалізовуватися, спілкуватися, вчитися і розвиватися. Жодний розумний електронний засіб не може замінити вчителя-людину. Проте сучасні педагоги мають бути готовими до форс-мажорних обставин і володіти методикою дистанційного навчання, яка зараз набирає обертів.

Засідання творчої майстерні

«Розвиток емоційної сфери дітей засобами арт-терапії»

18 листопада відбулося онлайн-засідання творчої майстерні «Розвиток емоційної сфери дітей засобами арт-терапії» для практичних психологів закладів освіти Фастівської МТГ, які працюють з дітьми дошкільного віку. Організувала і провела засідання Тетяна Загайнова, практичний психолог Фастівського ЗДО № 5 «Сонечко».Тетяна Загайнова продемонструвала колегам арт-техніки для розвитку емоційної сфери: уміння розпізнавати основні емоції, уміння керувати власним емоційним станом та формування емпатії. Формування емоційно-зрілої особистості є важливим напрямком роботи психологів ЗДО, оскільки емоційне ставлення до навколишнього світу зумовлює цілі, на досягнення яких будуть використані набуті дитиною знання та уміння. Куратор заходу Олена Лисенко, практичний психолог Центру ПРПП.

Онлайн-тренінг «Способи врегулювання конфліктів між педагогами і учнями»

11 листопада відбувся онлайн-тренінг для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ «Способи врегулювання конфліктів між педагогами і учнями». На тренінгу йшлося про риси характеру й особливості поведінки, властиві конфліктній особистості, основні причини конфлікту в системі «учитель– учень». Учасники визначали межі впливу кожного учасника конфлікту та зосередилися над вирішенням конкретних проблемних ситуації за допомогою запропонованого алгоритму.Психологам та соціальним педагогам часто доводиться вирішувати конфліктні ситуації, які виникають під час освітнього процесу. Саме тому важливо уміти попереджувати їх виникнення, а вирішувати конфліктні ситуації з урахуванням інтересів обох сторін, наголосила тренер Алла Яровенко, практичний психолог Фастівської СЗОШ І-ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов.


Особливості використання інтернет-ресурсу для дистанційного навчання

В рамках освітнього проєкту «Цифровий заклад освіти» у жовтні-листопаді 2021 року було проведено серію занять майстер-класу «Особливості використання інтернет-ресурсу для дистанційного навчання» для вчителів-предметників закладів освіти Фастівської громади.Як організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, підвищити ефективність освітнього процесу під час дистанційного навчання, навчити комунікувати з учнями на відстані, надихати та мотивувати їх? Відповіді на ці питання отримали слухачі майстер-класу. Учителі інформатики Леся Ярошко (Фастівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), Алла Чередніченко (Фастівський НВК «ДНЗ - ЗОШ І-ІІІ ст. №3») та Світлана Наливайко (Фастівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №10 – Гімназія»), керівники майстер-класу, під час занять поділились з колегами родзинками педагогічного досвіду використання онлайн-ресурсів з дистанційного навчання. Педагоги мали можливість вчитися працювати з цікавими вправами, створювати власні проєкти, використовувати нові знання та методики. Здобуваючи навички роботи з новими онлайн сервісами, учасники опанували цілий комплекс програмних засобів та засвоїли основні принципи роботи з ними та ефективного їх поєднання. Психологічні вправи на початку занять, мотивація та рефлексія сприяли комфортній атмосфері та продуктивній співпраці на заняттях майстер-класу.Координатор проєкту - консультант з навчальної діяльності основної та старшої школи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Рокицька.

Дискус-студії «Чого не треба робити, готуючись до Інституційного аудиту»

У рамках проєкту «Технології інноваційної управлінської діяльності» 04 листопада відбулося засідання дискус-студії «Чого не треба робити, готуючись до Інституційного аудиту» для директорів ЗЗСО та заступників директорів з навчально-виховної роботи в режимі онлайн. Спікером виступили освітній експерт з інституційного аудиту Олена Часнікова, проректор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, та директор Центру ПРПП Марина Савчук.Учасники мали нагоду у запитаннях та відповідях детально ознайомитися з процедурою проходження інституційного аудиту в закладі загальної середньої освіти та чого від нього чекати.

Онлайн-тренінг «Коуч-технології як засіб профілактики кризи професійного розвитку педагога»

4 листопада відбувся онлайн-тренінг для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської громади «Коуч-технології як засіб профілактики кризи професійного розвитку педагога». Провела тренінг Наталія Олександрова, практичний психолог ЗДО №4 «Зірочка» Фастівської міської ради.Фахівці психологічної служби під час навчального року приділяють увагу профілактиці виникнення криз професійного розвитку, проводячи у педагогічних колективах тренінги, групові та індивідуальні консультування. Сьогодні навчалися новим технікам вироблення об'єктивно-критичного ставлення педагогів до власного професійного досвіду, рефлексії та ефективного реагування, відновлення емоційного благополуччя. Наталія Олександрова поділилася з колегами досвідом моделювання перспектив професійного розвитку і альтернативних сценаріїв професійного життя за допомогою коуч-технологій.

Обмін досвідом — це шлях до самовдосконалення

Цілющими ліками для педагога завжди було та залишається приємне спілкування з дітьми та колегами, незважаючи на настрій та життєві події.Педагогічне партнерство та обмін досвідом – це одна із форм методичної роботи, прерогативою якої є активний обмін напрацьованого матеріалу.Сьогодні, 02 листопада 2021 р. у Центр професійного розвитку педагогічних працівників завітали колеги з Центру ПРПП міста Василькова. Оскільки у м. Василькові Центр ПРПП створений нещодавно, колеги ініціювали таку зустріч, аби обговорити у форматі круглого столу найбільш актуальні питання: ведення документації, організація роботи професійних спільнот, проведення майстер-класів та педагогічних студій, проведення конкурсів фахової майстерності тощо.Директор Центру ПРПП М. Савчук радо поділилася досвідом роботи, розповідала про укладені угоди з вищими навчальними закладами, роботу в проєктах. Колеги-консультанти надали відповіді на запитання, що турбували новопризначених консультантів з м. Василькова.Кожен отримав позитивні та емоційно-насичені враження від зустрічі, переконався, що освіта Фастівської громади завжди відкрита для плідної співпраці. Такі теплі, дружні зустрічі-поради між колегами надихають на звершення нових задумів та мрій.

Тренінг з курсу Міжнародного гуманітарного права

для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської громади

28 жовтня відбулося перше тренінгове заняття з курсу Міжнародного гуманітарного права, підготовленого Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Національним Товариством Червоного Хреста в Україні, для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ. Провела тренінг Галина Бондаренко, консультантка з науково-дослідної роботи КЗ ФМР «Центр ПРПП», тренерка для тренерів з курсу міжнародного гуманітарного права, кандидатка історичних наук.Фахівці психологічної служби знайомилися із поняттями «міжнародне гуманітарне право», «комбатант», «збройний конфлікт»; опрацьовували матеріали Загальної декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини, звичаєвих норм міжнародного гуманітарного права. На тренінгу обговорювали, як змінюються цінності людини у випадку збройного конфлікту та які права не обмежуються навіть у ситуаціях збройного конфлікту. Отримані знання фахівці психологічної служби застосовуватимуть у тренінговій роботі, індивідуальних консультаціях з дітьми та родинами, що постраждали внаслідок збройного конфлікту.

Використання бізіборда для розвитку дрібної моторики рук дитини дошкільного віку

Усім відомо, як важливо розвивати дрібну моторику рук дитини. Адже нервові закінчення на долонях та пальцях пов’язані з центрами головного мозку, які відповідають за мовні здібності, увагу, мислення, координацію в просторі, спостережливість, зорову та рухову пам`ять, концентрацію і уяву. Саме тому так важливо розвивати пальчики малечі. Існує безліч іграшок, які сприяють розвитку дрібної моторики рук. Але справжньою знахідкою та помічником у розвитку дитини є розвиваюча дошка – бізіборд.Учасники майстер-класу «Використання бізіборда в роботі з дошкільниками», що проходив 28 жовтня в ЗДО № 5 «Сонечко», ознайомилися з інноваційною технологією, історією виникнення розвивальної дошки, видами та розвивальним значенням для дитини дошкільного віку.Керівник майстер-класу вихователь ЗДО № 5 «Сонечко» Гаєва Анна Володимирівна презентувала педагогам авторські бізіборди, виконані власноруч та провела інтерактивні вправи щодо організації роботи з дошками у ігровій формі під час занять та у повсякденному житті.Останнім часом цей засіб набуває більшої популярності, як серед батьків так і серед педагогів, адже захоплює малюків не менше ніж ґаджети, зауважила координатор майстер-класу консультант з дошкільної освіти Центру ПРПП Вікторія Шуляк.

«Ігрові технології на уроках англійської мови як засіб формування предметних компетентностей молодших школярів в умовах НУШ»

22 жовтня відбулось перше заняття майстер-класу «Ігрові технології на уроках англійської мови як засіб формування предметних компетентностей молодших школярів в умовах НУШ» для вчителів англійської мови Фастівської громади. Слухачам майстер-класу було представлено: interactive multimedia game “The fridge”(vocabulary game, guessing game), multimedia game with animated presentation “Find the hidden things”, interactive game “The eater game” (listening games, vocabulary games, listen and do games, card games, movement games), roleplaying activities Who am I?. Було використано й продемонстровано мультимедійні засоби: Kahoot!, QuiverVision, LearningApps, Quizlet, Classtime.Керівник майстер-класу Аліна Парій, учитель англійської мови Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, окреслила особливості використання ігрових методів у навчанні, що дають змогу покращити увагу, активність, мотивацію учнів до навчання.

Школа інклюзивної освіти для новопризначених

асистентів вчителів та асистентів вихователів «Інклюзія від А до Я»

Роль асистентів педагога в роботі інклюзивного класу є надзвичайно важливою і полягає в організації умов для успішного включення дитини з особливостями розвитку в середовище закладу освіти.У Центрі професійного розвитку педагогічних працівників розпочала свою роботу Школа інклюзивної освіти для новопризначених асистентів вчителів та асистентів вихователів «Інклюзія від А до Я» (керівники: консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк та асистент вчителя ЗОШ № 1 Світлана Вербенець). Метою роботи школи є надання дієвої практичної допомоги щодо організації діяльності асистента вчителя в інклюзивних класах відповідно нормативно-правовому забезпеченню інклюзивного навчання. На першому засіданні Школи 22 жовтня 2021 року учасники на прикладах опрацювали вимоги до ведення документації асистента, розібрали складові індивідуальної програми розвитку (ІПР) дитини та індивідуального навчального плану. Також отримали джерела інформації для розробки ІПР, з’ясували різницю між адаптацією та модифікацією програми, продемонстрували приклади модифікації та адаптації у навчанні, оцінюванні, середовищі та психопедагогічної адаптації, закріпили обов’язки та спільні дії вчителя та асистента в контексті уроку. Наприкінці засідання пограли в спеціальні ігри для розвитку дітей, провели інтерактивну вправу «Так» і «Ні» в роботі з дитиною з особливими освітніми потребами»

Сучасні технології навчання у процесі формування патріотичної особистості

на уроках української мови та літератури

Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді, ідентифікаційним кодом нації.22 жовтня 2021 р. у Фастівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 – ЦВПВ «Гарт» відбулося І заняття майстер-класу для вчителів української мови та літератури нашої громади «Сучасні технології навчання у процесі формування патріотичної особистості на уроках української мови та літератури» (керівники Шевченко В. М., Мамченко Н. М., Докієнко О. П.) Педагоги дали відповіді на запитання вхідного анкетування та, використовуючи вправу «Що нас об’єднує?», представили себе. Слухачі майстер-класу ознайомилися з роботою щодо формування патріотичної особистості на уроках української мови та літератури навчально-виховного комплексу, особливостями підрозділу «Гарт». Керівники майстер-класу Шевченко В. М. та Мамченко Н. М. зауважили, що велике значення на уроках української мови має послідовне й системне вивчення слів-символів, у яких закарбовано культурний досвід минулих поколінь: лелека, калина, кладка, чорнобривці, вишиваний рушник тощо. Саме вони сприяють формуванню національної картини світу наших учнів, укорінюють нові покоління в ґрунт духовності.«Хто не любить подорожувати?». Із таким запитання перед початком свого виступу звернулася Докієнко О. П., яка запропонувала колегам подорожувати віртуальними лабіринтами національної спадщини українського народу.Яскравим прикладом того, як учні долучаються до цієї справи, є експонати, представлені в «Українській світлиці», подаровані учнями, батьками, випускниками, а також гостями. На території закладу матері воїнів АТО разом з учнями висадили яблуневий сад, який так і називається «Мамин сад», а це свідчить про велику повагу, шанобливе ставлення учнів як до минулого свого народу, так і його сучасного. Координатор майстер-класу Н. Жуковська, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Нові підходи та форми роботи для професійного розвитку педагогів

21 жовтня 2021 року відбувся тренінг «Нові підходи та форми роботи для професійного розвитку педагогів» для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Фастівської громади. Ініціатором проведення заходу стала Марина Савчук, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників. Спікером заходу виступила Юлія Грушецька, тренер Центру психічного здоров’я і психологічного супроводу НаУКМА Національного університету «Києво-Могилянська академія».Набуття нових підходів, форм та практик у сфері професійної діяльності, підвищення стійкості до попередження наслідків стресу - складники над, якими працювали педагоги під час тренінгу. Знання отриманні заступниками директорів з навчально-виховної роботи є актуальними, вчасними та доречними для використання в освітній діяльності Нової української школи.

Педагогічна лабораторія

«Онлайн-інструменти в методичній роботі»

Вихователь-методист ЗДО проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі. Умови сьогодення спонукають широко використовувати в цій роботі сучасні онлайн-сервіси, які допоможуть надати будь-якому методичному заходу інтерактивності. Тож це знахідка для творчого вихователя-методиста.20 жовтня відбулося І засідання педагогічної лабораторії вихователів-методистів закладів дошкільної освіти «Онлайн-інструменти в методичній роботі», яке провела консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк. Учасники опрацювали можливості сервісу MentiMeter, завдяки якому заняття, тренінг, педрада, публічний виступ перетворюється в діалог з аудиторією через інтерактивну взаємодію. Навчилися створювати інтерактивні презентації та проводити в режимі реального часу опитування, голосування та вікторини, що дозволяє отримати моментальний зворотний зв'язок від аудиторії.Це новий формат взаємодії з педагогами, тому для багатьох він став ще одною нагодою випробувати себе на готовність до змін у сучасному динамічному світі.

Професійний рівень педагога в організації змагальної та суддівської частин Гри «Сокіл» («Джура»)»

Сьогодні 18 жовтня, розпочато роботу педагогічної студії «Професійний рівень педагога в організації змагальної та суддівської частин Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Фастівської громади. Маючи досвід у суддівстві ІІІ Всеукраїнського етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура") - "Джура - 2021: Буковинська Січ", керівник педагогічної студії Камінський Олександр, кваліфіковано та на високому рівні подав теоретичні та практичні аспекти організації суддівської та змагальної частини конкурсів «Тактична підготовка», "Метання Гранати" для учасників педстудії.«Сокіл» («Джура») – всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра, метою якої є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва. «Джура» є формою позакласної роботи з патріотичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості та спортивно-оздоровчої роботи.Координатор педагогічної студії В. Дзюба, консультант з виховної та позашкільної роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників.
Обласний майстер-клас «Я і моя професія: путівник для проактивної особистості»
Профорієнтація сьогодні - актуальний напрямок для психолога, адже процес появи нових професій та перепідготовки людей ніколи не зупиниться. Провела перше засідання обласного майстер-класу «Я і моя професія: путівник для проактивної особистості», презентувала колегам Київщини авторську систему профорієнтаційної роботи.Розглянули формули утворення професій, “новонароджені» професії світового ринку праці. Гаряче обговорювали навички професіонала XXI століття, який має успішно адаптуватися у світі VUCA.Але найголовніша мета, заради якої я ініціювала майстер-клас - формувати проактивну позицію у старших підлітків, супроводжувати їх на шляху побудови власного професійного сценарію.

Навчальний семінар

«Розвиток мотивації до просоціальної поведінки у дітей і батьків»

7 жовтня відбувся навчальний семінар для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ «Розвиток мотивації до просоціальної поведінки у дітей і батьків», який провела Олена Лисенко, практичний психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників.Просоціальну поведінку людини розглядають як альтруїстичні дії, націлені на благополуччя інших, надання їм допомоги. Вона має за мету турботливе ставлення до кожної людини, до людства загалом, природи і нашої планети. На семінарі йшлося про вияви та сфери формування просоціальної поведінки, методи виховання і форми роботи, які формуватимуть альтруїстичну мотивацію.Розвиваючи просоціальну поведінку, психологи і соціальні педагоги стимулюють моральний розвиток, сприяють розвитку емоційного інтелекту та зміцненню психологічного здоров’я дітей та молоді.

Профілактика наркоманії - невід’ємна частина освіти

Проблема наркоманії сьогодні дуже гостра, вживання неповнолітніми, юнаками і дівчатами наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем. Наркотики руйнують психіку молодих людей, зумовлюють відмову від здорового способу життя, породжують мотиви прийняття хибних рішень. Саме тому, є вкрай важливим зрозуміти, що таке наркотики, щоб краще усвідомлювати шкоду, яка спричинена їх споживанням.7 жовтня для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів закладіві освіти Фастівської громади відбулося засідання круглого столу з профілактики наркоманії, яке провели Оксана Дідук, директор Громадської організації «Нарконон» та практичний психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Лисенко. Меседж круглого столу «Профілактика наркоманії повинна стати невід’ємною частиною освіти». Для цього в школах громади систематично проводяться лекції, тренінги, відеолекторії та заняття з профілактики наркоманії. Правильно проведені профілактичні заходи серед підлітків обов’язково стануть стримуючим фактором і зменшать кількість молодих людей до вживання наркотичних засобів.

Реалізація здоров’язбережувальної компетентності

у роботі вчителя-словесника Нової української школи

Які навички потрібні сучасному вчителю, як реалізувати здоров’язбережувальну компетентність на уроках словесності Нової української школи? Ці запитання хвилюють кожного учасника обласного майстер-класу вчителя української мови та літератури Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 – ЦВПВ «Гарт» Марії Даниленко. На першому занятті, яке відбулося 06 жовтня 2021 року, педагоги закладів загальної середньої освіти Київщини намагалися знайти відповіді на актуальні нині проблеми.З вітальним словом до присутніх звернулася консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Надія Жуковська, яка зазначила, що вміння вчителя швидко реагувати на виклики часу, бути ерудованим, розширювати межі своїх знань з урахуванням розвитку науки і нових технологій є неодмінною умовою успішного учителя та сучасного учня.Керівник майстер-класу Марія Олександрівна ознайомила присутніх із різновидами та особливостями застосування здоров’язбережувальних технологій, технологію ейдетики на уроці української мови та літератури, а також із вимогами, цікавими власними ідеями та особливостями проведення руханки на уроці словесності.Учасники, не шкодуючи емоцій та почуттів, щиро перевтілювалися в учнів, бо твердо переконані, що багато почутого та побаченого уже завтра будуть застосовувати на своїх заняттях, аби кожен урок був особливим, адже все це робиться з великої любові до дітей.

Комплексний підхід в організації інклюзивного навчання дітей з розладами аутистичного спектру в закладі дошкільної освіти

Діти дощу- хто вони? Що треба знати про аутизм? Сьогодні питання навчання дітей із розладами аутичного спектра (РАС) в освітньому просторі звучить надзвичайно гостро. Будь-яку дитину з аутизмом можна привчити до порядку, організованості, адаптувати в дитячому колективі й сприяти її послідовному розвитку. Але для цього процес уведення дитини з аутизмом в освітній простір має бути ретельно продуманим і підготовленим командою психолого-педагогічного супроводу.Технології командної взаємодії розглядали фахівці ЗДО № 8 «Джерельце» на першому засіданні обласної педагогічної студії "Комплексний підхід в організації інклюзивного навчання дітей з розладами аутистичного спектру в закладі дошкільної освіти", на яке 1 жовтня завітали директори та педагогічні працівники закладів дошкільної освіти з інклюзивними групами Київської області та Фастівської громади.Керівник педстудії директор ЗДО №8 «Джерельце» Тетяна Салтикова наголосила, що найважливішою умовою ефективного навчання дитини з аутизмом є узгоджена робота міждисциплінарної групи супроводу, яка впроваджує індивідуальну програму розвитку і відстежує успішність досягнення поставлених актуальних цілей. Також своїм досвідом ділилася вихователь групи з інклюзивним навчанням Любов Короленко. Вихователь-методист закладу Ольга Романова розкрила проблеми взаємодії з родинами, що виховують дітей з РАС. Загурська Світлана Миколаївна, кандидат філософських наук, методист Центру підтримки інклюзивної освіти Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів назвала ресурси середовища (предметно-просторові, організаційно-смислові, соціально-психологічні) і ресурси дітей з аутизмом, розкриття яких сприяє впровадженню якісного освітнього процесу для них.Підсумки засідання підвела консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вікторія Шуляк та спрямувала подальшу роботу педагогічної студії на практичний аспект процесу психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом в освітньому просторі.

День відкритих дверей

у Національному університеті біоресурсів та природокористування України


В рамках всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», започаткованого Міністерством освіти і науки України, здобувачі освіти 11-го класу Фастівського академічного ліцею№2, 29 вересня відвідали Навчально-науковий інститут енергетики, автоматики і енергозбереження, який є структурним підрозділом Національного університету біоресурсів та природокористування України . До заходу, який проходив під відкритим небом, долучилося багато студентів, викладачів, абітурієнтів. Директор інституту Каплун Віктор Володимирович розповів про особливості роботи закладу та наголосив, що він створений для підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері енергетики і автоматики на основі сучасних стандартів освіти для державного та недержавного секторів економіки. Викладачами Інституту були проведені цікаві екскурсії територією закладу. Національний університет зацікавив випускників ліцею ще й тим, що надає можливість здобувати освіту за двома програмами подвійних дипломів. Випускник НУБіП отримує диплом НУБіП України і диплом європейського зразка.

Пам'ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

28 вересня 2021 року, напередодні трагедії Бабиного Яру, «Музей Голокосту у Фастові», що розташований на подвір’ї Фастівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов, відвідали учні та педагоги закладів освіти Фастівської міської територіальної громади. Керівник музею Шкляр Алла Костянтинівна, вчитель історії Фастівської СЗОШ І-ІІІ ст. № 4, провела низку екскурсій приурочених до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру – загальноєвропейського та українського символу Голокосту.29 вересня 2021 року учні шкіл нашої громади долучилися до Національного уроку пам’яті, який покликаний виробити негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, зазіхань на право на життя. Меседж заходів - врахування гірких уроків минулого, що має убезпечити від їх повторення у майбутньому та сформувати таке суспільство, у якому не можливе повторення трагедії, подібної до Голокосту.


Майстер-клас "Формування аксіологічної компетентності на уроках історії"

Компетентність в освіті виступає як певний зв'язок двох видів діяльності учня: сьогоднішньої – освітньої та майбутньої – практичної.23 вересня відбулося перше онлайн заняття майстер-класу для вчителів історії Фастівської громади «Формування аксіологічної компетентності на уроках історії», керівником якого є учитель-методист Фастівського академічного ліцею № 9 Єфіменко Тетяна Михайлівна.Керівник майстер-класу Єфіменко Т.М. поділилася особливостями формування аксіологічної компетентності учнів на уроках історії, наголосивши, що аксіологічна компетентність - це вироблення ціннісного ставлення до історичних подій, ціннісні судження стосовно діяльності історичних постатей. Під час панельної дискусії «Будапештський меморандум – відмова України від ядерної зброї» учасники мали змогу попрактикуватися вмінню формулювати оцінки і версії історичного руху й розвитку України, порівнювати і оцінювати історичні факти.

Засідання педагогічної студії «Формування ціннісних орієнтирів учнів в контексті військово-патріотичного виховання в позаурочному просторі»


22 вересня відбулося І засідання педагогічної студії «Формування ціннісних орієнтирів учнів в контексті військово-патріотичного виховання в позаурочному просторі» для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів закладів освіти Фастівської громади. Керівник педстудії Оксана Блейчик, педагог-організатор Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 ЦВПВ «Гарт», презентувала свій досвід роботи щодо організації масових заходів з військово-патріотичного виховання учнів в системі пріоритетів державної політики. Учасники засідання мали змогу переглянути форми роботи з національно-патріотичного виховання, які проводяться у закладі. Набуті знання сприятимуть якісному функціонуванню системи роботи з національно-патріотичного виховання у закладах загальної середньої освіти громади.


Психологічний тренінг

«Як попередити емоційне вигорання»

16 вересня відбувся психологічний тренінг для професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів Фастівської МТГ «Як попередити емоційне вигорання». Проводила тренінг Іванна Добровольська, практичний психолог Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.Як відрізнити емоційне вигорання від втоми, визначити основні умови збереження емоційного здоров'я педагога, навчити технікам та прийомам стабілізації емоційного стану та протидії емоційному вигоранню – про це йшлося на тренінгу. Психологи і соціальні педагоги, що працюють у закладах освіти, часто стикаються з проблемою емоційного вигорання, допомагають долати його і знаходити ресурс. Надалі фахівці професійної спільноти поводитимуть тренінг у власних колективах, адже потреба бути у ресурсі для педагогів важлива і актуальна.Куратор заходу – О. Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр ПРПП».

Кінотренінг для практичних психологів і соціальних педагогів ЗЗСО

Фастівської МТГ

9 вересня для практичних психологів і соціальних педагогів ЗЗСО Фастівської МТГ був проведений кінотренінг у рамках профорієнтаційного проекту «Професійний вибір проактивної особистості». Світлана Бутмарчук, практичний психолог КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат», провела тренінг та показала фільм «Жовтневе небо», який спрямовує молодь обирати проактивну позицію щодо вибору майбутньої професії.Кінотерапія є сучасним напрямком психологічного консультування та психотерапії. На сеансах кінотерапії учасники можуть поєднувати інтелектуальне і естетичне задоволення, вирішувати проблемні ситуації, використовуючи як шедеври кінокласики, так і сучасні фільми. Фахівці психологічної служби зможуть ефективно використовувати кінотренінг для роботи з учнями. Адже профорієнтація – один з пріоритетних напрямків роботи у школі. Куратор заходу – Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «ЦПРПП».

«Розвиток стресостійкості педагогічних працівників»


2 вересня відбулося засідання фокус-групи професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти Фастівської МТГ «Розвиток стресостійкості педагогічних працівників». Практичні психологи Тетяна Загайнова, Світлана Бутмарчук, Алла Свірська, Іванна Добровольська, Ганна Ярмолюк та соціальні педагоги Надія Кращенко, Світлана Реут продемонстрували колегам техніки і вправи для підвищення стресостійкості, відновлення психологічного ресурсу. Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», у своєму виступі розповіла про організацію роботи фахівця психологічної служби з педагогічним колективом освітнього закладу.На засіданні говорили про високі енергетичні витрати педагогічних працівників, про те, що підтримка професійного іміджу має високу психологічну ціну для сучасного педагога. Співпраця з психологом, соціальним педагогом допоможе педагогу досягти сталого успіху у професійній діяльності, віднайти ресурс, розширити професійну самосвідомість.
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Серпневий форум освітян - 2021

«Освіта громади в час нових викликів: досвід, цінності, перспективи»

27 серпня 2021 року відбувся Серпневий форум освітян - 2021 «Освіта громади в час нових викликів: досвід, цінності, перспективи». В день Серпневого форуму були відзначені керівники закладів загальної середньої освіти, які цього року пішли на заслужений відпочинок : М. В. Дідок, директор Малоснітинського академічного ліцею 1994 – 2021 років; І. Б. Муравська, директор Фастівського академічного ліцею № 2 1994 – 2021 років та лауреат обласного конкурсу «Вчитель року – 2021» в номінації «Українська мова та література» Даниленко М. О., вчитель української мови й літератури Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 – Центру військово-патріотичного виховання «Гарт». Під час Форуму міський голова М. В. Нетяжук вручив нагороди обдарованим дітям - переможцям різноманітних конкурсів 2020-2021 навчального року. В рамках Серпневого форуму з 17 серпня по 31 серпня 2021 року проходили засідання фокус-груп для професійних спільнот педагогічних працівників закладів освіти Фастівської громади. На засіданнях консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників спільно з керівниками професійних спільнот окреслили основні завдання на 2021-2022 навчальний рік, а саме: створення безбар`єрного освітнього середовища для якісної, безпечної та доступної освіти для кожної дитини; запровадження інноваційних проєктів, спрямованих на навчання та виховання обдарованих дітей в умовах Нової української школи; упровадження нових форм організації профорієнтаційної роботи та профільного навчання; підвищення цифрової, комунікаційної, медійної, інклюзивної компетентностей педагогічних працівників; забезпечення соціального захисту усіх учасників освітнього процесу.