Комунальний заклад Фастівської міської ради

Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Вас вітає команда фахівців, які вміють комунікувати,

навчати та взаємодіяти!

Кінотренінг для практичних психологів і соціальних педагогів ЗЗСО

Фастівської МТГ

9 вересня для практичних психологів і соціальних педагогів ЗЗСО Фастівської МТГ був проведений кінотренінг у рамках профорієнтаційного проекту «Професійний вибір проактивної особистості». Світлана Бутмарчук, практичний психолог КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат», провела тренінг та показала фільм «Жовтневе небо», який спрямовує молодь обирати проактивну позицію щодо вибору майбутньої професії.Кінотерапія є сучасним напрямком психологічного консультування та психотерапії. На сеансах кінотерапії учасники можуть поєднувати інтелектуальне і естетичне задоволення, вирішувати проблемні ситуації, використовуючи як шедеври кінокласики, так і сучасні фільми. Фахівці психологічної служби зможуть ефективно використовувати кінотренінг для роботи з учнями. Адже профорієнтація – один з пріоритетних напрямків роботи у школі. Куратор заходу – Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «ЦПРПП».

«Розвиток стресостійкості педагогічних працівників»


2 вересня відбулося засідання фокус-групи професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти Фастівської МТГ «Розвиток стресостійкості педагогічних працівників». Практичні психологи Тетяна Загайнова, Світлана Бутмарчук, Алла Свірська, Іванна Добровольська, Ганна Ярмолюк та соціальні педагоги Надія Кращенко, Світлана Реут продемонстрували колегам техніки і вправи для підвищення стресостійкості, відновлення психологічного ресурсу. Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», у своєму виступі розповіла про організацію роботи фахівця психологічної служби з педагогічним колективом освітнього закладу.На засіданні говорили про високі енергетичні витрати педагогічних працівників, про те, що підтримка професійного іміджу має високу психологічну ціну для сучасного педагога. Співпраця з психологом, соціальним педагогом допоможе педагогу досягти сталого успіху у професійній діяльності, віднайти ресурс, розширити професійну самосвідомість.

Фастів - місто історій, легенд, козацької слави

Любити рідне місто – Любити Україну. Виховання патріотизму, любові до рідного краю займає чільне місце в роботі педагогічних колективів закладів дошкільної освіти міста, які завжди активні учасники життя міста. Саме тому заключне засідання міської педагогічної студії «Мій кольоровий рідний край» пройшло на території історичного та духовного осередка міста Фастівського костелу Воздвиження Святого Хреста 3 червня 2021 року.Екскурсію для педагогів провів Монзолевський Едуард Анатолійович, директор Фастівського Музею Злуки, вчитель історії, мистецтвознавець, краєзнавець, який ознайомив з історією костелу і старого Фастова, а також презентував новий музей Йосипа Верещінського, біскупа, що відновлював нашу Фастівщину з руїн.Керівники педстудії Лариса Дашкевич, вихователь-методист ЗДО № 9 «Берізка» та вихователь Ірина Даниленко провели мозковий штурм «Музейна педагогіка в освітньому процесі сучасного дошкільного закладу» та інтерактивну вправу коло ідей «Майбутнє Фастова». Наостанок учасники отримали буклети «10 переваг життя у Фастові» та магніти з краєвидами рідного міста. Результат діяльності педстудії - це збірник авторський конспектів вихователів ЗДО міста з формування патріотичної свідомості дітей через нетрадиційні техніки малювання. Координатор педагогічної студії консультантка Центру ПРПП Вікторія Шуляк.

Комплексний супровід

дитини з особливим освітніми потребами: теорія та практика

В останні роки у закладах дошкільної освіти збільшується кількість дітей, які потребують інклюзивної освіти. Тому перед педагогами постає завдання шукати нові форми і методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Досвід ЗДО № 6 «Казка» показав, що злагоджена командна робота фахівців є підґрунтям для досягнення результату. Діти інклюзивних груп цього закладу мають змогу спілкуватися з однолітками та підтримувати дружні стосунки з ними, брати участь у спільній діяльності групи та садочку, тому що навчання проводиться з орієнтацією на сильні якості, здібності та інтереси дитини.Другий рік поспіль педагоги ЗДО № 6 «Казка» діляться досвідом роботи, набутим з часу впровадження інклюзивної освіти у закладі з колегами Київської області. На заключному засіданні обласної педагогічної студії «Комплексний супровід дитини з ООП в умовах ЗДО» (керівники: Шуригіна Тетяна, директор та Тимошенко Олена, вихователь-методист ЗДО №6 «Казка»), що відбулося 26 травня 2021 року висвітлено значення корекційно–розвиткової роботи у процесі дошкільної освіти дітей з ООП.Вчитель-логопед Олена Соснівська розкрила особливості проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами та продемонструвала відео застосування спеціальних технологій навчання дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку.Вчитель-реабілітолог Фастівського навчально-реабілітаційного центру "Крила Надії" Наталія Тюліна представила увазі учасників педстудії презентацію-брифінг на тему "Співпраця із залученими спеціалістами в роботі з дітьми з ООП».Тест на самооцінювання готовності педагога до роботи з дітьми з ООП та онлайн-анкетування щодо результатів роботи засідань педстудіїї провела консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк.Координатор педагогічної студії Луценко Тамара Михайлівна, завідувач Центру підтримки інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів» наголосила, що важливим у навчанні таких дітей є залучення кваліфікованих спеціалістів, які володіють інноваційними формами і методами корекційної роботи.

Досліди з водою для дітей це цікаве і корисне проведення часу

Вода - це справжнє диво! Досліди, які проводяться на заняттях у Фастівському навчально–реабілітаційному центрі дозволяють дітям з особливими освітніми потребами отримати знання про природні об'єкти і явища, задовольняють їх допитливість. Прості, доступні дітям досліди мають місце не лише на заняттях та під час цільових екскурсій, а й на прогулянках, у процесі трудової і побутової діяльності.Вихователь групи «Веселка» Глущенко Т.О. провела досліди з водою для вихованців дошкільної групи. В процесі яких, діти не тільки отримали уявлення про основні властивості води у й мали змогу «почаклувати», пропустити враження крізь себе. Експериментуючи, вони стали свідками дивовижних перетворень звичайних речей, поповнили власну скарбничку життєвого досвіду.Проведення таких дослідів сприяє формуванню креативності, поліпшує комунікабельність, підвищує компетентність. Діти отримують нові знання та емоційне задоволення.

Самомасаж кистей рук

як метод оздоровлення та психоемоційного розвантаження

дітей дошкільного віку

Наявність значної кількості дітей з дисгармонійним фізичним розвитком, а також недостатнім розвитком дрібної моторики рук, збудливість дітей, висока активність, незосередженість спонукає педагогів включати в процес організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО нетрадиційні методи, які б мали позитивний психоемоційний ефект, активізували пізнавальні функції дітей дошкільного віку. Таким методом є самомасаж кистей рук. Методику стимуляції активних точок на руках різноманітними засобами впливу розкрила керівник Шерстньова Стелла Григорівна 21 травня на засіданні педстудії «Самомасаж кистей рук як метод оздоровлення та психоемоційного розвантаження дітей дошкільного віку». Директор закладу дошкільної освіти № 7 «Журавлик» провела майстер-клас для педагогів громади з проведення самомасажу з використанням різноманітних предметів стимуляторів: гумових м’ячиків, су джок паличок, кілець, м’яких кульок-релаксантів, дерев’яного намиста, кубиків льоду, скляних кульок; природніх матеріалів: мішечків з крупами, сухих басейнів, пір’я, горіхів, каштанів, жолудів, морського каміння, а також ємкості з водою різної температури. Педагог продемонструвала цикл ігор-вправ з самомасажу пальців та кистей рук для дітей різних вікових груп з синхронним мовленнєвим супроводом.Педагоги систематизували знання про методику проведення самомасажу, етапність його впровадження, прийоми та умови, методи створення зацікавленості у дітей.Координатор педстудії Вікторія Шуляк, консультант з дошкільної освіти Центру професійного розвитку педагогічних працівників, наголосила на цінності самомасажу та емоційному задоволенні дітей від нього, а використання авторських віршів, які супроводжують вправи впливає на розвиток мовлення дитини, формує зв'язок між мовленнєвим та руховим центрами мозку.

Психологічний тренінг для директорів ЗЗСО

«Комунікація керівника закладу освіти»

20 травня відбувся психологічний тренінг для директорів ЗЗСО Фастівської МТГ «Комунікація керівника закладу освіти». Проводила тренінг Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».Для освітнього лідера володіння навичками Soft skills допомогають вирішувати найскладніші питання в управлінні закладом освіти. Ключовою з них є уміння ефективно комунікувати. На тренінгу практикували техніки роботи з опором, невербальне спілкування, створювали кейс ефективного комунітатора. Керівники ЗЗСО говорили про важливість проведення тренінгів, на яких можна вдосконалювати навички спілкування, активного слухання, поведінки у складних комунікативних ситуаціях.


Засідання творчої майстерні психологів ЗДО

«Робота психолога з тривожними дітьми»

20 травня відбулося чергове засідання творчої майстерні психологів ЗДО на тему «Робота психолога з тривожними дітьми». Проводила засідання Валентина Бедренко, практичний психолог Фастівського ЗДО № 9 «Берізка».Робота психолога з дітьми, які мають підвищений рівень особистісної тривожності, кропітка і потребує багато емпатії. Це і навчання дитини долати м’язову та емоційну напругу, і формування навичок володіння собою у травмуючих ситуаціях, а також робота з самооцінкою. Це консультування батьків, адже практика показує - часто формування тривожності у дитини є наслідком виховання. На засіданні психологи систематизували вправи, ігри, рекомендації для роботи. Валентина Бедренко показала колегам важливість та необхідність комплексного підходу до психологічної корекції дітей з підвищеною тривожністю, адже лише тоді робота буде ефективною.


Академічна доброчесніть

як складова забезпечення якості освітньо-виховної діяльності

6 травня відбувся онлайн-семінар методичного об’єднання вихователів групи продовженого дня з теми «Академічна доброчесніть як складова забезпечення якості освітньо-виховної діяльності». Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Фастівської міської територіальної громади Ольга Горчинська наголосила на ролі академічної доброчесності у виховній діяльності. Учасники семінару розглянули принципи та основи інтелектуальної власності та їх дотримання в процесі створення методичних матеріалів в міжатестаційний період.Голова методичного об’єднання Світлана Шелудченко, вихователь групи продовженого дня Фастівського академічного ліцею №2, познайомила колег з особливостями системи та механізму забезпечення академічної доброчесності у закладі загальної середньої освіти під час інституційного аудиту. Учасники онлайн-семінару отримали електронні матеріали з розглянутої теми.


Формування соціальної, громадянської, інформаційно-комунікативної компетентностей учнів засобами музейної педагогіки

28 квітня 2021 року в режимі online відбулося третє, заключне заняття обласної педагогічної студії Феофанової Світлани Петрівни, учителя історії Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 «Формування соціальної, громадянської, інформаційно-комунікативної компетентностей учнів засобами музейної педагогіки» для вчителів історії, керівників гуртків та музейних працівників Київщини. Тема заняття: «Використання активних та інтерактивних освітніх технологій під час проведення музейних уроків». Заняття складалося із трьох блоків: - Презентація проєкту «Єдиний музейний простір міста Фастова», онлайн – екскурсія до Фастівського музею Героїв Чорнобиля. - Використання методів та прийомів музейної педагогіки в освітньому та виховному процесі. Перегляд проєкту «Ми пам’ятаємо…», приуроченого 35 – річниці аварії на ЧАЕС, виконано учнями 10-го класу Фастівської ЗОШ № 1. . - Круглий стіл «Використання соціальних, громадянських, інформаційно-комунікаційних технологій під час проведення музейних уроків». Активну роботу в обговоренні взяли вчителі історії Єфіменко Тетяна Михайлівна, яка ознайомила учасників педагогічної студії з роботою музею Фастівського академічного ліцею №9, та вчитель історії Фастівської ЗОШ І - ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов Шкляр Алла Костянтинівна, яка презентувала досвід роботи «Голокост на Фастівщині», використовуючи матеріали шкільного музею Голокосту. Ольга Пількевич, методист відділу музейної роботи та бібліотечної справи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», координатор педстудії, наголосила на актуальності інноваційних форм роботи музейної справи.


Науково – методична публікація як результат підвищення кваліфікації вчителя – словесника

27 квітня 2021 відбулася онлайн – студія для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури на тему «Науково – методична публікація як результат підвищення кваліфікації вчителя – словесника».Важливим напрямом освітньої реформи, як зазначила у своєму виступі консультант Центру ПРПП Н. Жуковська, в сучасній Україні є переосмислення вимог до педагогічної діяльності, ролі вчителя в освітньому процесі. Публікація і в системі реформованої освіти є одним із загальновизнаних вартісних способів оприлюднення результатів професійного розвитку вчителя, адже саме цей формат дає змогу авторові продемонструвати публічно результати власної роботи, виявити фахову компетентність.Можливість опублікувати власні педагогічні напрацювання надає КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» у «Віртуальному навчальному кабінеті для вчителів словесників» та на сторінках журналу «Філологічний Олімп». Отже, саме науково-методична публікація є однієї з форм представлення результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника.

«Дистанційна освіта для найменших»

Наскільки дистанційна комунікація відрізняється від звичного нам спілкування віч-на-віч обговорювали учасники педагогічної студії «Дистанційна освіта для найменших» на заключному засіданні. Керівник педстудії консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк ознайомила педагогів з правилами етикету електронної взаємодії, які допоможуть налагодити ефективну дистанційну комунікацію між учасниками освітнього процесу. Вікторія Вікторівна на платформі Padlet проаналізувала картотеку розвиваючих ігор, які можна зробити своїми руками в умовах карантину. Вихователь ЗДО № 4 «Зірочка» Юлія Авраменко презентувала свій YouTube-канал та надала покрокову інструкцію створення особистого каналу зі своїм ім’ям на YouTube.Вихователь ЗДО № 5 «Сонечко» Галина Чайковська провела майстер-клас по створенню інтерактивних дидактичних ігор в програмі Microsoft PowerPoint.Практичні завдання учасники педагогічної студії виконували на онлайн-платформах Learningapps, Padlet та Mentimeter.

«Деструктивні інформаційні впливи мережі Інтернет.

Як зменшити ризики для дітей»

15 квітня відбувся вебінар для психологічної служби Фастівської МТГ «Деструктивні інформаційні впливи мережі Інтернет. Як зменшити ризики для дітей», який провела Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».На вебінарі йшлося про деструктивні інформаційні впливи, з якими стикається сучасна дитина. Як зменшити їх ризики? Обговорювали реалії інформаційного простору, суїцидальні квести, вплив медіа, та як можна допомогти дітям і батькам у кіберпросторі, де штучний інелект нав'язує алгоритм поведінки Фахівці вели щирий відкритий діалог, а їх професійні коментарі і бажання бути поряд з тими, хто потребує допомоги, визначили професійний вектор.

«Покоління Z: як спілкуватися, виховувати, мотивувати»

8 квітня відбулося чергове онлайн-засідання інтервізійної групи для психологічної служби Фастівської МТГ «Покоління Z: як спілкуватися, виховувати, мотивувати».Модератором групи виступила Олена Семещук, практичний психолог Фастівського навчально-реабілітаційного центру. Тема надзвичайно актуальна сьогодні, адже сучасне покоління, яке живе у реальному і віртуальному світі одночасно, інакше сприймає світ, взаємодіє з людьми, має свої цінності. Педагогам і психологам важливо зрозуміти сучасних дітей – адже це шлях до діалогу і позитивної взаємодії. На засіданні йшлося про мислення, навчання, сленг покоління Z. Психолог вдало використовує онлайн-інструменти у роботі: Kahoot, MentiMeter, Padlet, Canva. Обговорюючи засідання, фахівці психологічної служби зайшлися на думці: щоб бути цікавим для покоління Z, потрібно бути сучасним, креативним і навчатися разом з ними.

Обласний майстер-клас

для вчителів української мови та літератури

«Едьютейнмент як ефективний метод навчання покоління Z»

25 березня 2021 року в режимі онлайн у Фастівському НВК «ДНЗ – ЗОШ І – ІІІ ступенів №3» відбулося третє заключне заняття обласного майстер – класу для вчителів української мови та літератури «Едьютейнмент як ефективний метод навчання покоління Z» (керівники: Іщенко О. Б. і Тимошенко І. Л.).На думку керівників майстер-класу Оксани Борисівни та Інни Леонідівни, сучасний освітній простір характеризується новою парадигмою, заснованою на індивідуалізації й диференціації навчання, варіативності та альтернативності освітніх систем, прогностичності та адаптованості до змінних умов соціально-економічного середовища, інтересах і здібностях тих, хто навчається. Сучасні світові стандарти передбачають підготовку висококваліфікованих педагогів, здатних інтегрувати теоретичні знання і практичні уміння в цілісну систему, володіти новими технологіями.Як зауважила консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Н. Жуковська, відмінними рисами справжнього педагога є нестримне бажання постійно саморозвиватися, самовдосконалюватися, неперервне розширення власного світогляду, вдосконалення та пошук нових методів навчання, бо справжній учитель не перестає здобувати нові знання протягом усього життя.На цікавих і корисних заняттях учасники навчилися створювати відеоуроки, хмари слів, кроссенси, діаманту, фотоквести, фейсбук-сторінки письменника, літературного героя тощо. Підсумком заняття стала рефлексія учасників, обмін думками щодо ефективності упровадження інноваційних педагогічних технологій на уроках української мови і літератури.

Удосконалення професійної майстерності фахівців психологічної служби закладів освіти

Фастівської міської територіальної громади

18 березня відбулися І міські психологічні читання для фахівців психологічної служби закладів освіти Фастівської міської територіальної громади.Читання, присвячені темі психологічного консультування, викликали велику зацікавленість фахівців, адже їх об’єднує переконання: хороша книга це справжня цінність. Улюблена професійна література не лише допомагає у роботі, вона формує особистість психолога. І сьогдні психологи із задоволенням презентували книги, які використовують у консультативному процесі. Психологічні читання показують, як можна ефективно підвищувати рівень психологічної майстерності та професійної взаємодії освітянської психологічної спільноти.Куратор заходу Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Інтегрований урок – вимога сьогодення

Ідея інтегрованого навчання нині надзвичайно актуальна, оскільки з її успішною методичною реалізацією передбачається досягнення мети якісної освіти, тобто освіти конкурентоздатної, спроможної забезпечити кожній людині самостійно досягти тієї чи іншої життєвої цілі, творчо самостверджуватися в різних соціальних сферах. 17 березня 2021 року відбулося ІІ заняття педагогічної студії вчителів української мови та літератури Фастівської СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов Коноваленко О.М., Полулях В.А. «Інтегрований підхід до навчання на уроках української мови як запорука формування світогляду учнів та вдосконалення самоосвітньої діяльності школярів».В останні роки намітилася тенденція до використання в навчанні нового типу уроку, який названо інтегрованим (від лат. integer – повний, цілісний), тобто, органічне поєднання в уроці відомостей інших навчальних предметів навколо однієї теми, що сприяє інформаційному збагаченню сприймання, мислення і почуттів учнів за рахунок залучення цікавого матеріалу, що також дає змогу різнобічно пізнати якесь явище, поняття, досягти цілісності знань.Дуже вдалими і цікавими є проведені відкриті інтегровані уроки української мови та інформатики в 11 класі (учителі Коноваленко О.М. і Мельнічук І. С.), а також урок української та англійської мов у 7 класі (учителі Полулях В.А. і Абрамцева Н.М.).Такі уроки засвідчують, що саме інтеграція словесної творчості з різними видами діяльності дає можливість сформувати в учнів здатність сприймати предмети та явища різнобічно, емоційно й водночас системно, зауважила координатор педстудії Н. Жуковська, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Навички ефективної комунікації педагогічного працівника.

Формування асертивної поведінки

Розвиток навичок ефективної комунікації, уміння успішно вирішувати проблемні ситуації, які виникають у процесі взаємодії учасників освітнього процесу, надзвичайно важливі складові професійного життя кожного освітянина.Отже, 11 березня відбувся онлайн-тренінг «Навички ефективної комунікації педагогічного працівника. Формування асертивної поведінки» для фахівців психологічної служби закладів освіти Фастівської міської територіальної громади, який провела Алла Яровенко, практичний психолог Фастівської СЗОШ І-ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням іноземних мов.Тренінг асертивної поведінки був організований з метою покращення комунікативних умінь: домовлятися, враховуючи інтереси обох сторін; ввічливої відмови; паритетного діалогу. Алла Яровенко продемонструвала майстерність у поєднанні психологічних технік та онлайн-інструментів, що надало тренінгу інтерактивності та сприяло плідній співпраці учасників.Координатор заходу Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Інтегральні технології як засіб

створення життєствердного образу світу дитини

Інноваційні перетворення в освіті вимагають відповідних змін у професійній діяльності вчителя, розвитку його особистості як конкурентоспроможного фахівця, який досконало володіє не тільки окремими формами і методами навчання, але й застосовує у своїй роботі цілісні педагогічні технології, зокрема, технології інтегрального навчання.10 березня 2021 року відбулося друге засідання педагогічної студії вчителів української мови та літератури Фастівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Архипчук О.В., Усенко С.С. «Сучасний урок: у пошуках натхнення». Керівники міської педагогічної студії Оксана Василівна та Світлана Станіславівна познайомили учасників із технологіями інтегрального навчання та втіленням цих технологій у практичну діяльність вчителя. Відзначили, що практична реалізація ідеї інтегрованого навчання сприяє розвитку образного мислення, кращому розумінню навчального матеріалу на міжпредметній основі, що є запорукою успішного формування не тільки предметних компетентностей учнів, але й ключових, зокрема, вміння вчитися.Координатор педстудії Надія Жуковська, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, зауважила, що інтеграційний підхід створює оптимальні умови для розвитку й самореалізації особистості школяра, створює передумови для їх різнобічного розвитку та позитивного емоційного ставлення до пізнання нового.


Роль асистента вчителя

у отриманні якісної освіти дитини з особливими освітніми потребами

Асистент вчителя має виконувати важливу соціальну роль: для дитини – «друг / наставник»; для батьків – «консультант», а також бути членом команди професіоналів, які мають створити максимально комфортні та ефективні умови для розвитку дитини. Тому роль асистента вчителя в роботі інклюзивного класу є надзвичайно важливою і полягає у наданні допомоги як вчителю так і учням.3 березня в Фастівському інклюзивно-ресурсному центрі відбувся мотиваційний тренінг для асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти в рамках педагогічної студії «Роль асистента вчителя у отриманні якісної освіти дитини з ООП». Тренінгове заняття провела директор ІРЦ Тетяна Хмельницька. Завдяки вдало підібраним вправам, учасники заходу систематизувати знання про зміст роботи асистента вчителя в закладі освіти та особливості навчання і розвитку дітей з особливими освітніми потребами (ООП), сформували навички командної роботи, мотивацію професійної діяльності.Координатор педагогічної студії консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк провела вправу на самооцінювання готовності до роботи з дітьми з ООП, за результатами якої педагоги визначили свій рівень компетенцій, необхідних для роботи з дітьми з ООП, виявили сильні та слабкі сторони власної професійної діяльності та спроєктували подальше вдосконалення.Практичний психолог ІРЦ Олена Жукова ознайомила учасників з особливостями роботи з дітьми із затримкою психічного розвитку (ЗПР), надала практичні рекомендації та продемонструвала відео корекційних занять з дитиною з ООП.

ІІ заняття обласної педстудії

«Комплексний супровід дитини з ООП в умовах ЗДО»

Раннє виявлення і надання вчасного втручання у ранньому віці дитині з особливими освітніми потребами є надзвичайно важливим етапом з огляду на ефективність та прогностичну значимість таких втручань. Реалізація цього етапу насамперед залежить від освіченості батьків та фахівців, які працюють з такими дітьми. Тому це питання стало основною темою ІІ засідання обласної педагогічної студії «Комплексний супровід дитини з ООП в умовах ЗДО”, що відбулося 26 лютого на базі ЗДО № 6 «Казка» для педагогів Київської області.Практичний психолог Центру ПРПП Олена Лисенко розкрила суть психологічної моделі раннього втручання, її принципи та ефективні технології, такі як продуктивний копінг, терапевтичний альянс. Також надала складові успішної реалізації програми раннього втручання: команда фахівців, формування взаємодії «дорослий-дитина» тощо. А також педагоги обговорили з чим стискаються батьки дитини з ООП, у чому відчувають потребу та етапи психолого-педагогічної допомоги сім’ї.Керівник педстудії вихователь-методист ЗДО № 6 «Казка» Олена Тимошенко проаналізувала систему раннього втручання в умовах ЗДО з досвіду роботи закладу, поділилася з колегами найбільш ефективними методами, формами та прийомами, підкреслила важливість просвітницької роботи серед батьків.

«Ейдетика – секрети успішного запам’ятовування»

На сучасному етапі розвитку освіти велика увага приділяється технологіям, які б сприяли розвитку особистості учня і робили б процес навчання цікавим та ефективним. Однією з таких технологій є ейдетика (грецькою "ейдос" – образ). Ейдетика - метод, що розвиває пам‘ять, мислення, уяву. Впровадження ейдетичних методів і прийомів сприяє підвищенню ролі розвивального аспекту навчання, що своєю чергою веде до успішного засвоєння знань, умінь та навичок учнями, дозволяє їм психологічно, комфортно та легко здобувати нові знання, отримувати задоволення від реалізації своїх здібностей.У Фастівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбувся тренінг «Ейдетика – секрети успішного запам’ятовування» для фахівців психологічної служби закладів освіти Фастівської міської територіальної громади, який провела Ірина Селівончик, практичний психолог закладу. Практичний психолог поділилася з колегами досвідом використання методу ейдетики у своїй роботі з учнями, зокрема з дітьми, які перебувають на інклюзивній формі навчання. Практичні психологи ознайомилися зі спектром технік, практикувалися у них та отримали кейс для роботи.Куратор заходу Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Формування фізичної компетентності

дітей дошкільного віку

Особливе місце у формуванні дитини як цілісної особистості посідає фізичний розвиток. «Тільки в русі і через рух дитина розвивається, впізнає світ у його багатогранності, набуває нових умінь, гартує тіло», - стверджує великий дидакт Ян Амос Коменський. Отже, завдання педагога, небайдужого до фізичного зростання дитини-дошкільника, зробити заняття з фізкультури і інші форми фізичного виховання захоплюючими, сучасними. 10 лютого 2021 року на міському майстер-класі «Впровадження здоров’язбережувальних технологій для дітей з порушенням опорно-рухового апарату із використанням нестандартного обладнання» педагоги ЗДО № 8 «Джерельце» поділилися своїм досвідом з формування фізичної компетентності дітей дошкільного віку. Директор закладу Тетяна Салтикова познайомила зі структурою організації роботи з профілактики порушень постави та плоскостопості в ЗДО. Керівник майстер-класу вихователь Ніна Ротай провела інтегроване заняття з дітьми середньої та старшої групи із використанням нетрадиційного обладнання. Вихователь-методист закладу Ольга Романова продемонструвала відео-презентацію методики використання новітніх тренажерів, таких як: триенгел, тривес, фітбол, спортивні роли, степ-платформи та інші. Практичною частиною засідання було розучування та проведення комплексу вправ педагогами з використанням «Диску здоров’я».Координатор майстер-класу консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вікторія Шуляк.

Дистанційна освіта для найменших

Якщо нещодавно з відеозаписами мали справу лише люди творчих професій та публічні особистості, то сьогодні авторське відео стрімко ввійшло в освітянську сферу. Однією з дистанційних форм роботи з дошкільниками є відеозаняття, які діти разом з батьками мають змогу переглянути в будь-який зручний час. Навчити вихователів закладів дошкільної освіти підготувати якісне та цікаве відеозаняття стало основною метою ІІ засідання педагогічної студії «Дистанційна освіта для найменших».Керівник педстудії, консультант з дошкільної освіти Центру ПРПП, Вікторія Шуляк надала практичні рекомендації педагогам щодо подолання страху перед відеокамерою на психологічному та фізіологічному рівні та розкрила технічний аспект якісної відеозйомки. Вихователь ЗДО № 10 «Малятко» Яніна Мандзяк в практичній частині засідання навчила учасників працювати у відеоредакторі Movavi. Результатом роботи засідання стали авторські відеоролики педагогів.

Гарно того вчити, хто хоче все знати

4 лютого 2021 року відбулося друге заняття обласного майстер-класу для вчителів історії, правознавства, громадянської освіти з теми «Сучасні технології навчання громадянської освіти та медіаграмотність», керівником якого була кандидат історичних наук, консультант з науково-дослідної роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Г. Бондаренко. На онлайн-занятті педагоги Київської області мали можливість познайомитися з сертифікованим тренером з медіаграмотності Академії Української преси практичним психологом Центр професійного розвитку педагогічних працівників О. Лисенко, яка ознайомила учасників з причинами та актуальністю вивчення тематики медіаграмотності як для учнів і педагогів, так і для пересічних громадян нашої держави; як боротися з кліповим мисленням; як відрізнити фейк від факту; причинами заангажованості медіа в Україні; фактчекінгом та платформами БезБрехні», VokcCheсk, StopFake, «Дослівно», «Слово і діло». У ході заходу вчителі мали змогу працювати із дошками мультимедійного ресурсу Padlet для створення спільного редагування та зберігання інформації, конструктором для онлайн-опитувань й вікторин Mentimeter, онлайн-платформою Kahoot, з інструментарієм онлайн-дошки Jamboard.

Методики стрес-менеджменту для забезпечення ефективної діяльності

закладу дошкільної освіти

Перед сучасним керівником та колективом закладу освіти сьогодення ставить безліч задач. Велика кількість справ, планів та звітів, вимоги, необхідність постійного контролю та мотивації співробітників, відповідальність у виконанні своїх обов’язків, супроводжуючі проблеми та негаразди – це лише невелика частка стресових факторів, які можуть впливати на загальний стан людини. Вирішити проблему стресу на робочому місці допомагають методи стрес-менеджменту, що і стало провідною темою засідання Управлінського університету директорів закладів дошкільної освіти Фастівської міської територіальної громади, яке відбулося 2 лютого у Фастівському навчально-реабілітаційному центрі.Директор НРЦ Алла Коваль презентувала свій досвід роботи «Методики стрес-менеджменту для забезпечення ефективної діяльності колективу», з якого учасники засідання дізналися, що ж таке стрес-менеджмент і які заходи можуть застосовувати керівники, щоб знизити вплив стресу на педагогів свого закладу, довше зберігати продуктивність їх праці, підтримувати позитивний настрій. Завдяки психологічним практикам, що провели психологи закладу Євгенія Шевченко та Олена Семещук, керівники закладів дошкільної освіти оволоділи практичними прийомами подолання стресу та психоемоційних станів.Координатор Управлінського університету директорів ЗДО консультант з дошкільної освіти Центру ПРПП Вікторія Шуляк.

«Рефреймінг у щоденній практиці педагогів і психологів закладу освіти»

28 січня у КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат» відбувся тренінг «Рефреймінг у щоденній практиці педагогів і психологів закладу освіти» для практичних психологів закладів освіти Фастівської міської територіальної громади. Проводила тренінг Світлана Бутмарчук, практичний психолог Фастівського ліцею-інтернату.Психологи практикувалися у техніках рефреймінгу, працювали з метафоричними картками, відео сюжетами. Найголовніше під час тренінгу - подумки змінювали слово «проблема» на слово «завдання». І тоді з‘являється покроковий план його досягнення. Адже методики рефреймінгу допомагають змінювати своє ставлення до будь-чого, навіть у негативних ситуаціях знаходити промінь позитиву.

Обласна інтернет-конференція «Україна соборна»

28 січня 2021 року, напередодні вшановування 103-ї річниці Дня пам’яті Героїв Крут та з нагоди 102-ї річниці Дня Соборності України, департаментом освіти і науки КОДА та КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді», у співпраці з Українським інститутом національної пам'яті, Інститутом історії України, Інститутом архівознавства Національної Бібліотеки України ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України та КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» було проведено обласну інтернет-конференцію для вихованців гуртків відділення «історії», учнів закладів загальної середньої освіти та педагогів-керівників дослідницьких проєктів учнів-членів наукового відділення історії Київського обласного територіального відділення МАН України, керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, учителів історії закладів освіти Київської області «Україна соборна», модератором якої вже четвертий рік поспіль виступає консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, кандидат історичних наук Галина Бондаренко.У заході взяло участь понад 100 дітей та педагогів Київщини. Вихованці МАН та учні ЗЗСО мали можливість зустрітися з науковцями, отримавши поради щодо написання наукових робіт, ознайомилися з бібліографією, приуроченою до вище зазначених подій та виставковим проєктом УІНП до Дня Соборності України «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років: регіональний вимір», відкриття якого відбудеться 29 січня 2021 року.Дякуємо всім учасникам та організаторам за роботу. Юним дослідникам та їхнім керівникам бажаємо удачі, натхнення та творчих здобутків!

«Свіча Голокосту не згасне»

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Його в Україні пов’язують з Бабиним Яром, хоча місця геноциду євреїв та людей інших національностей у 1941 – 1944 рр. є по всій Україні. У Фастові, неподалік Фастівської СЗОШ І-ІІІ ст. №4 на місці Братської могили, знаходиться пам’ятний знак вшанування жителів міста, розстріляних фашистами.Цьогоріч до 80-х роковин Голокосту консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольга Горчинська та шкільні бібліотекарі підготували низку заходів, які презентували на семінарі «Свіча Голокосту не згасне»:- відео-презентація «Трагедія єврейського народу» (бібліотекар Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Савченко Лілія);- книжкова виставка «Голокост: біль і пам'ять» (бібліотекар Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – ЦВПВ «Гарт» Проволовська Наталія);- відео-презентація «Пам`ятники жертвам Голокосту» (бібліотекар Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Валюшко Наталія);- презентація «Свіча пам’яті» (бібліотекар Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №10 – Гімназія» Москалець Світлана)- відеоролік «Пам’яті жертв Голокосту» (бібліотекарі Фастівського академічного ліцею №2 Островська Людмила та Єпішкина Ірина спільно з учнівською радою).Семінар завершився змістовною екскурсією в музеї Голокосту та історії єврейської громади, яку провела вчитель історії СЗОШ І-ІІІ ст. №4 Шкляр Алла Костянтинівна.
Турбота про здоров’я – це найважливіша справавихователя закладу дошкільної освіти«Турбота про здоров’я – це найважливіша справа вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світосприймання, розумовий розвиток, міцність знань, віра у свої сили», - писав В.О. Сухомлинський. Зберегти психічне і фізичне здоров'я кожної дитини — одне з провідних завдань закладу дошкільної освіти. Перед педагогами стоїть непросте питання вибору найбільш ефективних, оптимальних для своїх вихованців здоров'язбережувальних технологій та методик. Майстер-клас "Використання самомасажу кистей рук з метою оздоровлення та психоемоційного розвантаження дітей дошкільного віку", який пройшов 22 січня розкриває питання впровадження інноваційних ідей оздоровлення в практику педагогічної діяльності.Керівник майстер-класу директор ЗДО № 7 «Журавлик» Стелла Шерстньова презентувала практичний досвід застосування нетрадиційних здоров’язберігаючих технологій, ознайомила з їх видами, групами, типами, розкрила та обґрунтувала вплив кожного методу на фізичне та психічне здоров’я дітей дошкільного віку.Порівняльну характеристику видів здоров’язбережувальних технологій, що впливають на фізичний та психоемоційний стан дитини учасники майстер-класу провели на інтерактивній дошці padlet, а за допомогою онлайн-сервісу MentiMeter висловили свої враження від засідання. В кінці заходу педагоги заповнили Google форму вхідного анкетування з теми майстер-класу. Координатором майстер-класу є консультант з дошкільної освіти Центру ПРПП Вікторія Шуляк

Інтеграція інформаційно-комунікаційних технологій

в освітній процес закладу дошкільної освіти

Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації освітнього процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності сучасного закладу дошкільної освіти. Використання інформаційно-комунікаційних технологій у дитячому садку - актуальна проблема сучасного дошкільного виховання. 13 січня на майстер-класі вихователя-методиста ЗДО № 11 "Дзвіночок" Ірини Мельник "Інтеграція інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес ЗДО" зібралися педагоги, які бажають навчитися використовувати сервіси Google у своїй роботі.Учасники навчилися створювати віртуальні методичні кабінети на Google Диску, зберігати документи, створювати папки, завантажувати файли, налаштовувати спільний доступ. Опанували Google-форми для організації методичної роботи, створили власні форми для проведення анкетування, налаштували форми для автоматичної перевірки відповідей на тести. Рефлексією заходу була вправа «Заверши речення», виконана учасниками на дошці padlet.Координатором майстер-класу є консультант Центру ПРПП з дошкільної освіти Вікторія Шуляк.

Онлайн-вебінар «Упровадження електронних класних журналів: можливості, проблеми, перспективи»


Управлінням освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради, Центром професійного розвитку педагогічних працівників 05 січня 2021 року за підтримки ГО «За кращу освіту» проведено міжобласний онлайн-вебінар «Упровадження електронних класних журналів: можливості, проблеми, перспективи». У вебінарі взяли участь заступник начальника управління освіти І. Вдовенко, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників М. Савчук, директори закладів загальної середньої освіти Фастівської міської територіальної громади, Київської та Запорізької областей. Вдовенко Ірина Анатоліївна привітала учасників вебінару та наголосила на важливості проведення заходів у такому форматі. Директор Фастівського академічного ліцею № 9 Н. Ріпко та заступник директора з навчально-виховної роботи Фастівського академічного ліцею № 2 Т. Ткачук поділилися досвідом з колегами щодо впровадження електронних журналів та щоденників, зазначивши, що електронний журнал є невід’ємним інструментом сучасного вчителя. Під час заходу були висвітлені питання щодо юридичних підстав для упровадження електронних класних журналів та їх можливостей для забезпечення ефективності управління якістю освіти закладу; створення належних матеріально – технічних умов для забезпечення роботи вчителів у електронних журналах; можливості організації дистанційного навчання в ЗЗСО, а також надані відповіді на питання учасників зустрічі та зібрані пропозиції щодо покращення роботи. Фаховий обмін досвідом між керівниками ЗЗСО дає перспективу на подальшу співпрацю.

Педагогічна студія «Реалізація підходу в умовах НУШ шляхом впровадження технології «Щоденні п’ять»

29 грудня 2020 відбулося І засідання міської педагогічної студії з теми «Реалізація діяльнісного підходу в умовах НУШ» шляхом впровадження технології «Щоденні п’ять». Педагоги академічного ліцею №2 – Скурська Н.М., Яковенко І.М. поділилися досвідом з колегами щодо впровадження технології «Щоденні п’ять». Мета роботи педагогічної студії полягала у систематизації та поглибленні теоретичних знань з обраної теми. Також було продемонстровано цікаві відеоматеріали уроків у початковій школі.


Бенчмаркінг -

нова модель управлінського менеджменту в освіті

В умовах розбудови національної системи освіти України на сучасному етапі її розвитку важливого значення набуває діяльність керівника освітнього закладу як професіонала, спроможного створити творче освітнє середовище в закладі і навколо нього. На засіданні Управлінського університету 29 грудня директори закладів дошкільної освіти міста ознайомились з новою моделлю управлінського менеджменту бенчмаркінгом. Це неперервний процес, при якому порівнюється та вимірюється робота схожих закладів таким чином, що їхнім внутрішнім діям дається зовнішня оцінка.Директор ЗДО № 9 «Берізка» Людмила Ватах розкрила мету, види, етапи проведення та проблеми використання бенчмаркінгу. Використовуючи віртуальну дошку Padlet, учасники визначили джерела інформації, які можна використовувати, переваги, які дає нам використання бенчмаркінгу, обговорили як вони розуміють конкуренцію між закладами дошкільної освіти та створили хронологію послідовності етапів бенчмаркінгу.На платформі Learningapps консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк провела рефлексію на закріплення понять нових моделей менеджменту, які обговорювалися також на попередніх засіданнях Управлінського університету (тімбілдинг, коучинг тощо)В кінці заходу директори закладів ЗДО отримали передноворічні вітання з чарівної скрині побажань.

Засідання творчої майстерні

«Використання мандалотерапії в психологічній корекції»

Відбулося засідання творчої майстерні практичних психологів на тему «Використання мандалотерапії в психологічній корекції». Провела зустріч Ольга Мороз, практичний психолог ЗДО № 7 «Журавлик».Карл Густав Юнг запропонував використовувати мандалу як метод саморефлексії та відкриття унікальної індивідуальності особистості. Тож мандалотерапія допомагає психологу у роботі: здійснювати корекцію емоційних станів, знімати психоемоційну напругу, розкривати творчі здібності. Сьогодні психологи мали можливість практикуватися у ресурсних техніках створення мандали та мандорли.Куратор заходу Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Майстер-клас «Художня праця як ефективний інструмент

впровадження ідей українського етносу в сучасному ЗДО»

Створити зимову казку вдома зовсім не складно — просто повісьте зроблений власноруч різдвяний віночок на двері, або прикрасьте ним свічу під час урочистої вечері. Різдвяний віночок – це не просто прикраса. Це і родинний оберіг, і символ надії на щастя, благополуччя та достаток, а також запрошення для гостей. Учасники майстер-класу «Художня праця як ефективний інструмент впровадження ідей українського етносу в сучасному ЗДО» напередодні Новорічних свят виготовляли свій оберіг. Керівник Ольга Кузнецова, вихователь ЗДО № 4 «Зірочка» розповіла про історію виникнення та традиції виготовлення різдвяного віночка в Україні, що символізує кожен його елемент та показала покрокову технологію виготовлення.Наприкінці засідання учасники майстер-класу переглянули відео-звіт виконання попереднього домашнього завдання «Ялинкові прикраси». Протягом всього майстер-класу панувала магічна атмосфера Різдва.Координатором майстер-класу є консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк.


Засідання творчої майстерні

«Психологічне консультування у Позитум-підході»

17 грудня відбулося засідання творчої майстерні практичних психологів на тему «Психологічне консультування у Позитум-підході», яке проводила Тетяна Загайнова, практичний психолог ЗДО № 5 «Сонечко».Техніки позитивної психотерапії підходять для вирішення різноманітних проблемних питань: від особистісних конфліктів до психосоматичних захворювань. Центральна ідея методу - робота з актуальними здібностями людини, а не з проблемою. Тому що, як вважає основоположник методуН. Пезешкіан «Якщо існує проблема – то існує і її вирішення». Практичні психологи освоювали техніки, які допоможуть поглибити самопізнання, самоемпатію та ефективно надавати психологічну допомогу.Куратор заходу Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».


«Сучасний урок: у пошуках натхнення»

В онлайн-режимі відбулося перше заняття міської педагогічної студії вчителів української мови та літератури Фастівської ЗОШ І - ІІІ ступенів №5 Архипчук О.В., Усенко С.С. «Сучасний урок: у пошуках натхнення».Натхнення, захоплення, радість відкриття, мотивація… Де тільки не шукає їх сучасний учитель: на вебінарах, майстерках, конференціях, у творчих групах, в онлайн-спілкуванні з колегами, відвідуючи літні школи для педагогів… Навчається, запам’ятовує, упроваджує, пробує застосувати на своїх уроках, аналізує, ділиться досвідом, рефлексує... Пошук учительського натхнення – це, справді, цікавий і дуже серйозний процес пізнання себе у своїй професії. Для чого вчитель це робить? Мабуть, для того, щоб його уроки були для учнів цікавими, ефективними, практично цінними. Але чи часто ми звертаємося до ідей самих вихованців, спираємося на їхні інтереси у пошуках свого педагогічного натхнення? Що викликає захоплення в сучасних учнів, чого вони прагнуть, і як разом з ними зробити урок цікавим, про це повела розмову консультант Центру професійного розвитку педагогічний працівників Н. Жуковська.Про новації ЗНО - 2021 з української мови та літератури, як організувати роботу учнів на Інтернет-сервісах, зокрема, використовуючи мультимедійні дидактичні вправи LearningApps, розповіли керівники педстудії Оксана Василівна та Світлана Станіславівна. LearningApps.org - онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки різноманітних завдань з різних предметних галузей для використанням і на уроках, і позаурочний час, і для малечі, і для старшокласників.Озброївшись новою інформацією, учасники обговорили домашнє завдання, побажали успіхів один одному та творчих звершень.

Навчання соціокультурного компоненту в початковій школі

16 грудня 2020 відбулось І засідання (онлайн) міського майстер-класу вчителя англійської мови СЗОШ №4 Демиденко Аліни Леонідівни «Навчання соціокультурного компоненту в початковій школі». На занятті йшлось про поняття «соціокультурний компонент» та формування соціокультурної компетентності учнів початкової школи. Керівник майстер-класу Аліна Леонідівна продемонструвала цікаві методи і засоби формування соціокультурної компетентності на уроках англійської мови, використання яких підвищує цікавість учнів до навчального процесу.Координатор міського майстер-класу консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Олічева М. Г. зазначила, що процес формування соціокультурної компетентності є актуальним на будь-якому етапі розвитку школярів. Він допомагає учням зануритися в культурний контекст країни, мова якої вивчається, та брати активну участь у діалозі культур.


Вітаємо переможців ІІІ етапу

ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, майбутню плеяду літературних митців та їх наставників.

І місцеМАКАРЕНКО АНАСТАСІЯ,учениця 5 класу Фастівського академічноголіцею №9 (учитель Володарська С.О.)ІІ місцеЛАЗОВСЬКА ЮЛІЯ,учениця 9 класу Фастівського академічноголіцею №9 (учитель Пилипенко Л. Г)


Використання Padlet-дошки в закладі дошкільної освіти

В час, коли засідання фахових об’єднань проходять в онлайн-режимі педагоги замислюються над тим як провести захід не тільки цікаво, а й продуктивно. Вирішити чимало проблем можна завдяки Padlet-дошці. І справа навіть не в технічних можливостях цього сервісу, а в тому, що нам відкриваються нові можливості для опрацювання необхідної теми. Адже це – спільний конспект, власний маршрут вивчення матеріалу, задіяння медіа-контенту та навіть підготовка до проєктів дистанційно.Такий підхід до роботи зацікавив вихователів-методистів закладів дошкільної освіти, які зібралися на навчальному семінарі «Використання онлайн-сервісів у методичній роботі в ЗДО», що 14 грудня провела консультант з дошкільної освіти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вікторія Шуляк.

Онлайн-конференція

«Робота психолога з онлайн-інструментами. Віртуальна дошка Padlet» для практичних психологів

10 грудня практичні психологи закладів освіти міста Фастова навчалися роботі з віртуальною дошкою Padlet.Padlet – зручний сервіс для спільної інтерактивної роботи, помічник у проведенні тренінгів як офлайн, так і онлайн. Віртуальна дошка замінює фліпчарт, дозволяє працювати учасникам разом над різними завданнями. До переваг онлайн-інструменту Padlet можна віднести вибір дизайну віртуальної дошки, організацію колективної діяльності в режимі реального часу і роботи з візуальним контентом та розміщення матеріалів з різних носіїв та з мережі Інтернет.Навчала психологів Олена Лисенко, тренер, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».


Онлайн-засідання міської

педагогічної студії «Мій кольоровий рідний край»


11 грудня вихователі закладів дошкільної освіти міста зібралися на онлайн-засіданні міської педагогічної студії «Мій кольоровий рідний край», яка розкриває питання формування патріотичної свідомості дітей старшого дошкільного віку в поєднанні з нетрадиційними техніками малювання. Керівник педстудії вихователь-методист ЗДО № 9 «Берізка» Лариса Дашкевич охарактеризувала сучасні підходи до патріотичного виховання та краєзнавчої роботи в ЗДО: методи, форми, напрями, принципи, вимоги програми та поділилася досвідом роботи свого закладу з цього питання.Родзинкою заходу стали інтерактивні вправи «Червона калина», «Риси патріота», «Доведи свою думку», «Лист до байдужих». Завдання учасники виконували на дошці Padlet, яку підготувала координатор педстудії консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк. Як інтегрувати техніки нетрадиційного малювання в роботу з формування патріотичної свідомості дітей дошкільного віку розповіла вихователь ЗДО № 9 «Берізка» Ірина Даниленко. Наприкінці засідання учасники виконали практичну роботу по оздобленню прапора Фастова за допомогою нетрадиційних технік.

Реалізація інтегрованого підходу

на уроках української мови та літератури

09 грудня 2020 року в режимі онлайн відбулося перше заняття педагогічної студії вчителів української мови та літератури Фастівської СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов Коноваленко О.М, Полулях В.А. «Реалізація інтегрованого підходу на уроках української мови та літератури».Вхідне анкетування учасникам було запропоновано пройти у Google Classroom. Керівники педагогічний студії Оксана Миколаївна та Валентина Анатоліївна презентували свої напрацювання з цієї теми та наголосили, що в останні роки в освіті намітилася тенденція до використання в навчанні різних предметів, у тому числі української мови й літератури, нового типу уроку, який названо інтегрованим (від лат. integer – повний, цілісний), тобто, органічне поєднання в уроці відомостей інших навчальних предметів навколо однієї теми, що сприяє інформаційному збагаченню сприймання, мислення і почуттів учнів за рахунок залучення цікавого матеріалу, що також дає змогу з різнобічно пізнати якесь явище, поняття, досягти цілісності знань. Координар педстудії Жуковська Н. О., консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, зазначила, що ідея інтегрованого навчання нині надзвичайно актуальна, оскільки з її успішною методичною реалізацією передбачається досягнення мети якісної освіти, тобто освіти конкурентоздатної, спроможної забезпечити кожній людині самостійно досягти тієї чи іншої життєвої цілі, творчо самостверджуватися в різних соціальних сферах. Отже, для досягнення цієї мети учасники педстудії на наступному занятті мають представити виконане домашнє завдання «Інтегроване навчання: недоліки та переваги».

Профорієнтаційнана гра «Місто майбутнього»

для лідерів учнівського самоврядування Фатівської міської ради

Вибір професії — це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше — перед собою. Відповідальність перед собою, мабуть, найважливіша, і полягає вона в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти. Бо тільки сама людина може побачити, до чого в неї більший хист, до чого відчуває вона покликання. Кожен відчуває, що йому легше "дається" і, отже, чому зможе присвятити життя.Для лідерів учнівського самоврядування Фатівської міської ради була організована командна профорієнтаційна гра «Місто майбутнього», яку провела Олена Лисенко, практичний психолог Фастівського центру професійного розвитку педагогічних працівників.Учасники мали побудувати місто майбутнього, забезпечивши його інфраструктуру спеціалістами різних професій. Діти проєктували місто майбутнього, в якому б хотіли жити: зони відпочинку, офісний центр, торгівельні і розважальні центри, музеї і парки, житлові квартали і промислові зони. Подібні інтерактивні ігри допомагають учням визначитися з майбутньою професією та моделювати власні професійні сценарії.

Семінар-практикум для вчителів-логопедів

«Нетрадиційні форми подолання мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку, засобами ейдетики та елементами арт-терапії»

Формування правильної вимови у дітей - це складний процес, дитині потрібно навчитися керувати своїми органами мовлення, сприймати звернене до неї мовлення, здійснювати контроль за мовленням оточуючих та власним. Тому в роботі з дітьми, що мають порушення мовлення, логопедам доводиться використовують не тільки класичні форми та методи, а й нетрадиційні, новітні технології. Досвідом роботи з цього питання поділилася вчитель-логопед ЗДО № 4 «Зірочка» Наталія Дончук на семінарі-практикумі для логопедів міста «Нетрадиційні форми подолання мовленнєвих порушень, засобами ейдетики та елементами арт-терапії у подоланні мовленнєвих порушень у дітей середнього та старшого дошкільного віку», що проходив 8 грудня в онлайн-режимі.Учасники семінару переглянули відео-заняття для дітей старшого дошкільного віку, з використанням сучасних нетрадиційних технологій, та ознайомилися із сукупністю методик, що побудовані на застосуванні різноманітних видів мистецтва та дозволяють за допомогою стимулювання креативних проявів дитини здійснювати діагностику та корекцію мовленнєвих порушень в дітей дошкільного віку. Наталія Дончук презентувала свої авторські логопедичні казки, які стали незамінними помічниками в забезпеченні на заняттях позитивного настрою та підтриманні інтересу дітей.Насамкінець колеги обмінялися враженнями та відмітили творчий, насичений, практичний рівень семінару.

Акмеологічні аспекти розвитку особистості вчителя та учня в умовах Нової Української школи

Сучасна модель педагогічного працівника передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатись, бути в постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються в щоденний педагогічній практиці. Дуже важливо, щоб педагог зміг розгледіти в собі, а іноді – відчути здатність до творчості та пошуку нових технологій викладання.Тому сьогодні, 8 грудня, відбулось перше онлайн засідання міської педагогічної студії "Акмеологічні аспекти розвитку особистості вчителя та учня в умовах НУШ", організаторами якої стали учителі початкових класів Фастівської СЗОШ № 4 - Трухан Олена Леонідівна та Кулікова Інна Петрівна. Керівники педагогічної студії Олена Леонідівна та Інна Петрівна продемонстрували відеоматеріал щодо практичного використання кращих прийомів під час уроку, надали практично-методичні поради учасникам засідання.Доповідачі зосередили свою увагу на акмеологічних технологіях у сучасній школі, а саме: оволодінню уміннями, знаннями та навичками, що відповідають освітнім стандартам, які прийняті в суспільстві та формуванню якостей школяра, які необхідні для активної життєдіяльності його в суспільстві.

Міський майстер-клас «Художня праця як ефективний інструмент впровадження ідей українського етносу в сучасному ЗДО»


Головною метою діяльності закладів дошкільної освіти є розвиток і формування соціально зрілої, працелюбної, креативної, творчої особистості громадянина України, здатного до свідомого суспільного вибору та збагачення на цій основі інтелектуального, культурного і економічного потенціалу народу. Реалізувати ці завдання можна саме через художню працю - творчу діяльність дитини з різними матеріалами, в процесі якої вона створює корисні та естетично значущі вироби для ігор, праці, побуту. Про це говорила керівник міського майстер-класу «Художня праця як ефективний інструмент впровадження ідей українського етносу в сучасному ЗДО» вихователь ЗДО № 4 «Зірочка» Ольга Кузнецова. Перше засідання з теми «Художня праця та дитячий дизайн» відбулося 3 грудня. Учасники ознайомилися з завданнями та функціями дизайну, культурною спадщиною дизайну українського народу, дізналися про історію виготовлення оберегів, їх види та значення символів. Переглянули відеопрезентацію осінніх виробів з художньої праці, які виготовили вихованці ЗДО № 4 «Зірочка» для бійців АТО. Наприкінці засідання педагоги переглянули майстер-клас Ольги Кузнецової по технології виготовлення колоска з гофро-паперу.Координатор майстер-класу консультант Центру ПРПП Вікторія Шуляк підкреслила важливість занять художньою працею у вихованні в дітей працелюбності, кмітливості, ініціативи та підвела підсумки роботи засідання.


Міська педагогічна студія "Роль асистента вчителя/вихователя у отриманні якісної освіти дитини з ООП"


2 грудня відбулося І засідання педагогічної студії «Роль асистента вчителя/вихователя у отриманні якісної освіти дитини з ООП». Керівник педстудії учитель-дефектолог КЗ «ІРЦ» ФМР Стоцька Софія Володимирівна розкрила аспекти надання психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової допомоги дітям з порушенням інтелекту в умовах інклюзивного навчання. Бурченко Олена Ігорівна, учитель-логопед ІРЦ охарактеризувала спільну роботу вчителя-логопеда та асистента вчителя/вихователя як запоруку успішного корекційно-розвивального процесу із дітьми, які мають мовленнєві порушення, а також презентувала свій авторський посібник «Корекція порушень письма в учнів початкових класів».Куратор педстудії консультант з інклюзивної освіти Центру ПРПП Шуляк Вікторія Вікторівна проаналізувала результати вхідного анкетування асистентів вчителя/вихователя та надала корисні посилання на інтернет-ресурси з інклюзивної освіти.


Засідання міської педстудії "Формування в дітей дошкільного віку еколого-економічної свідомості"

Серед важливих проблем сучасності, що турбують людство, особливо виділяються екологічні. Увесь світ зіткнувся з глобальною екологічною кризою. Тому серед багатьох напрямів освітньої роботи з дітьми дошкільного віку екологічна освіта набуває дедалі більшої актуальності. Про це говорили вихователі закладів дошкільної освіти міста на засіданні педагогічної студії з теми «Формування в дітей дошкільного віку еколого-економічної свідомості». Керівник педстудії вихователь ЗДО № 2 «Ромашка» Тетяна Тиховська розкрила сучасний зміст екологічної культури дошкільника. Використовуючи фото та відео-матеріали, вихователь поділилася досвідом з формування екологічної свідомості дітей свого закладу, надала практичні поради як викликати інтерес до захисту довкілля та догляду за ним, розвинути екологічне мислення. Гостями педагогічної студії стали заступник з навчально-виховної роботи Костецька Н.М., вчитель Третяк Л.А. та команда учнів 10 класу «Блакитні рукавички» ФНВК «ЗОШ І-ІІІст. № 10 - Гімназія», які поділилися результатами впровадження проєкту «Нуль відходів у школі». Куратор педстудії, консультант Центру ПРПП з дошкільної освіти, Вікторія Шуляк провела з учасниками інтерактивну вправу «Пори року» та захист авторських екологічних проєктів для дітей дошкільного віку, використовуючи онлайн-інструмент Padlet. Захід пройшов насичено та продуктивно.

Всеукраїнський конкурс фахової майстерності «Учитель року - 2021»

Щороку всеукраїнський конкурс «Учитель року» відкриває нові імена талановитих педагогів, об’єднує відданих своїй справі, творчих, відкритих до нових знань, готових ділитися своїми надбаннями вчителів.У 2020/2021 навчальному році конкурс проводиться у чотирьох номінаціях: «Керівник закладу освіти», «Українська мова та література», «Математика», «Трудове навчання».П’ять педагогічних працівників закладів освіти міста Фастова в номінації «Українська мова та література» виборювали право стати переможцями, а саме: Александрович Тетяна Анатоліївна, учитель Фастівського академічного ліцею № 2; Брік Оксана Степанівна, учитель Фастівського академічного ліцею № 9; Будова Алла Олексіївна, учитель Фастівського НВК «ДНЗ - ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3»; Даниленко Марія Олександрівна, учитель Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 – ЦВПВ «Гарт»; Кайдаш Тамара Юріївна, учитель Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.В номінації «Математика» Кравченко Тетяна Леонідівна, учитель математики Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 – ЦВПВ «Гарт», демонструвала свою майстерність серед педагогів міста Василькова, Фастівського та Києво-Святошинського районів.Всі конкурсні випробування проводились в онлайн-форматі. Учасники конкурсу у дистанційному режимі пройшли тестування з фаху, педагогіки і психології, продемонстрували свою педагогічну майстерність у конкурсному випробуванні «Дистанційний урок».За результатами визначило переможця. Даниленко Марія Олександрівна, учитель української мови та літератури Фастівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 – ЦВПВ «Гарт», буде представляти наше місто у ІІ обласному етапі Конкурсу.Щиро вітаємо переможця та лауреатів конкурсу!

Онлайн-тренінг «Вибери професію майбутнього» для практичних психологів

19 листопада для практичних психологів закладів освіти міста Фастова відбувся перший із серії онлайн-тренінгів «Вибери професію майбутнього». Олена Лисенко, тренер, практичний психолог КЗ ФМР «Центр інноваційних освітніх технологій», розглянула з колегами професійні сценарії, помилки при виборі професій. Психологи обговорили формули утворення професій, психодіагностичний інструментарій та практикувалися у різних техніках роботи зі старшокласниками. Використані під час тренінгу віртуальна дошка Padlet, онлайн-інструмент MentiMeter зробили тренінг цікавим, динамічним і сучасним.

Панельна дискусія «Україна під час голодомору 1932-1933 років. Безкровна війна»


Вже стало традицією в останню суботу листопада вшановувати пам’ять всіх померлих у трагічні роки голодомору 1932-1933. Час страшного лихоліття, спричиненого радянським тоталітарним режимом. 23 листопада, напередодні «Дня пам'яті жертв голодоморів», консультант КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», кандидат історичних наук, Бондаренко Галина провела для учнів 10 класу Фастівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 панельну дискусію «Україна під час голодомору 1932-1933 років. Безкровна війна», у ході якої, учні, разом із науковцем, обговорили причини, перебіг та наслідки голодомору-геноциду 1932-33 років в Україні.Наприкінці онлайн конференції науковець закликала учнів вивчати історію, щоб не допустити у майбутньому повторення страшних жорстоких сторінок.

Тренінг «Шлях до професії» для лідерів учнівського самоврядування Фастівської міської ради

18 листопада для лідерів учнівського самоврядування Фатівської міської ради відбувся черговий профорієнтаційний тренінг із серії коуч-тренінгів «Шлях до професії». Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», провела тренінг з метою формування свідомої позиції під час вибору професії, знання сучасних професій, їх затребуваності на ринку праці. На тренінгу старшокласники знайомилися з навичками, затребуваними у 21-му столітті, аналізували власні здібності і навички, розробляли персональний план вибору професії.
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Засідання педагогічної майстерні музичних керівників «МайстерМуз»

Хіба можна казку чи пісню розучувати за допомогою відео або дистанційно? Як адаптувати роками напрацьований досвід живого спілкування з дітьми на музичних заняттях в онлайн-режим? Скільки має тривати онлайн-заняття з дошкільниками, щоб не зашкодити та з дітьми якого віку їх можна проводити? Які технічні параметри пристрою, додаткове обладнання, програмне забезпечення дадуть змогу підключатися до занять та якими інструментами можна користуватися, щоб це не було імітацією роботи?Ці та інші питання розглядала музичний керівник закладу дошкільної освіти № 5 «Сонечко» Любов Сімакович на засіданні педагогічної майстерні музичних керівників ЗДО міста «МайстерМуз». Керівник методичного об’єднання Алла Гепфель наголосила на важливості та сучасності розглянутої теми «Вивчення інноваційних технологій з музичного виховання через інтернет-ресурси». Консультант з дошкільної освіти Центру ПРПП Вікторія Шуляк презентувала учасникам корисні ресурси та посилання для організації дистанційної роботи музичного керівника та надала методичні рекомендації щодо організації музичного заняття в онлайн-режимі.


Сьогодні 19.11.2020, за допомогою сервісу Zoom, серед учнів 9-х та 10-х класів, відбулася учнівська онлайн-студія присвячена Дню Гідності і Свободи. Організатори заходу Фастівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст №7-ЦВПВ «Гарт» та Центр ПРПП мали на меті розширити знання учнів ЗЗСО міста про події Єврореволюції; вшанувати патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Формувати ціннісне ставлення до України, розвивати в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності. Адже усвідомлення цінності людського життя та тих складових частин, які впливають на нього, роблять його багатогранним, плідним і корисним.

Засідання обласної педагогічної студії «Комплексний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах ЗДО»

Вже другий рік поспіль колектив закладу дошкільної освіти № 6 «Казка» успішно ділиться своїми напрацюваннями з колегами Київської області з питань впровадження інклюзивної освіти у дошкілля. 13 листопада вихователі груп з інклюзивним навчанням, психологи, вихователі-методисти та асистенти вихователів області взяли участь у роботі обласної педагогічної студії з теми «Комплексний супровід дитини з особливими освітніми потребами в умовах закладу дошкільної освіти». Керівник педстудії директор ЗДО № 6 «Казка» Шуригіна Тетяна Геннадіївна у своєму виступі акцентувала на важливості саме диференційованого навчання в інклюзивній освіті, розкрила його форми та методи, провела зв'язок універсального дизайну освітнього середовища з диференційованим навчанням. Координатор засідання консультант з дошкільної, інклюзивної та спеціальної освіти Центру ПРПП Шуляк В. В. Про взаємодію фахівців ІРЦ з закладами освіти, що надають інклюзивні освітні послуги розповіла практичний психолог Фастівського ІРЦ Жукова Олена Іванівна. Під час виступу було висвітлено форми і методи співпраці, її принципи та умови ефективності, а також завдання фахівців ІРЦ у спілкуванні з батьками.Заключне слово мала координатор педагогічної студії Луценко Тамара Михайлівна, завідувач центру підтримки інклюзивної освіти Комунального навчального закладу Київської обласної адміністрації «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», в якому подякувала організаторам та учасникам заходу та наголосила на важливості питання комплексного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. Засідання відбулося в онлайн-форматі і всі учасники отримали віртуальний кейс з матеріалами роботи педагогічної студії.

Майстер-клас «Майндфулнес у роботі практичного психолога»


12 листопада відбувся майстер-клас «Майндфулнес у роботі практичного психолога» для психологів закладів освіти м. Фастова. Алла Свірська, практичний психолог Фастівського ЗДО № 8 «Джерельце», поділилася з колегами практиками, які успішно застосовує у корекційній, розвивальній роботі з дітьми . Майндфулнес - це стандартизовані типи практик, що мають доказову базу, науково доведений ефект для психічного здоров’я. Різноманітні форми майндфулнесу дозволяють опанувати різні сфери: сприйняття думок, роботу з емоціями, сприйняття та контролювання поведінки. На майстер-класі психологи освоювали вправи, які зроблять корекційно-розвивальну роботу ефективнішою та допоможуть у стресових ситуаціях. Куратор заходу Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».


Онлайн-тренінг «Шлях до професії» для лідерів учнівського самоврядування Фатівської міської ради


11 листопада розпочалася серія профорієнтаційних онлайн-тренінгів «Шлях до професії» для лідерів учнівського самоврядування Фатівської міської ради. Проводила тренінг Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр інноваційних освітніх технологій». Тренінги спрямовані на формування свідомої профорієнтаційної позиції, уміння аналізувати власний потенціал, розвиток знань про актуальні на ринку праці професії. Старшокласники аналізували формули утворення професій, виконували психодіагностичні вправи, формували навичку проактивності. Використані під час тренінгу онлайн-інструменти сприяли взаємодії та діалогу учасників.


Засідання інтервізійної групи практичних психологів "Вирішення конфліктних ситуацій: партнерська взаємодія педагог-психолог-батьки"

5 листопада відбулося засідання інтервізійної групи практичних психологів закладів освіти м. Фастова на тему "Вирішення конфліктних ситуацій: партнерська взаємодія педагог-психолог-батьки".Анастасия Иванченко, практичний психолог Фастівського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст. № 3”, модератор групи, організувала професійну дискусію, представила практичний кейс для роботи. Психологи працювали над вирішенням різних конфліктних ситуацій, що виникають між батьками і педагогами. Засідання проходило у режимі онлайн, а використання сучасних онлайн-інструментів зробило професійне спілкування цікавим, насиченим і сучасним.Куратор заходу – Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «Центр ПРПП».Міська педагогічна студія "Дистанційна освіта для найменших"


У ситуації, в якій сьогодні опинилася Україна і весь світ, стає питання організації освітнього процесу в умовах карантину. В школах це питання вирішується за допомогою дистанційного навчання. Чи потрібна така робота в закладах дошкільної освіти? Чи можливо організувати таку роботу в закладах дошкільної освіти? Чи є для цього нормативні підстави? Ці та інші питання обговорювалися 4 листопада на І засіданні педагогічної студії консультанта з дошкільної освіти центру ПРПП Вікторії Шуляк «Дистанційна освіта для найменших». Навчити педагогів закладів дошкільної освіти різним підходам щодо організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій, випробувати себе на готовність до змін у сучасному динамічному світі, працювати у новому форматі взаємодії з дітьми та батьками є метою роботи педстудії.


Цифрові навички для педагогів


На вимогу часу на віддалений режим переходить не лише офісна робота, але і освітній процес. «Як організувати клас із тридцяти дітей на навчання онлайн, якими інструментами користуватися і як підтримувати дітей вмотивованими?» - ці питання хвилюють педагогів нашого міста. Робота вчителя і без карантинного режиму була достатньо складною — спробуй зайти до класної кімнати, вгомонити тридцятеро дітей, вкласти їм до голів усе, що передбачила шкільна програма, а до того ж зробити це цікаво — так, щоби їм це ще і сподобалося. Сьогодення вимагає від педагогів виходити на новий рівень організації освітнього процесу: умови всі ті самі, мінус класна кімната, плюс екран комп'ютера.Тому консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників впродовж жовтня надають допомогу та практичні рекомендації педагогам закладів освіти міста щодо організації освітнього процесу за дистанційною формою навчання, використовуючи найбільш зручні платформи Zoom та Google Classroom.Головне пам’ятати, завдання учителя — не оцінити учнів, а допомогти їм навчитися вчитися самостійно.

Майстер-клас «Використання сенсорної кімнати у роботі практичного психолога»


29 жовтня у Фастівському ЗДО № 6 «Казка» відбувся майстер-клас «Використання сенсорної кімнати у роботі практичного психолога» для практичних психологів закладів освіти м. Фастова. Провела майстер-клас Софія Підгурська, практичний психолог ЗДО № 6 «Казка». На майстер-класі психологи знайомилися з досвідом використання сенсорної кімнати для релаксації, активізації та розвиткової роботи з дітьми. На практиці освоювали сенсорне розвивальне середовище, виконуючи вправи на сенсорне сприйняття, розвиток тактильної, пропріоцептивної та візуальної систем. Сенсорна кімната у закладі освіти є потужним інструментом для роботи практичного психолога, а саме: допомагає у діагностичній, корекційній та розвивальній роботі, сприяючи меті розширення і розвитку дитячого світогляду, сенсорного і пізнавального розвитку дітей різного віку. Куратор заходу – Олена Лисенко, практичний психолог КЗ ФМР «ЦПРПП».


«Використання платформи Zoom в роботі ЗДО»


Сервіс ZOOM останнім часом отримав вибухове зростання користувачів. Додаток став у пригоді і педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти: робочі наради, конференції для батьків, засідання міських фахових об’єднань, інтерактивні та корекційні заняття – все це зручно проводить на платформі в умовах карантину. Тому, вкрай важливо, щоб кожен педагог був упевненим користувачем сервісу. З цією метою консультант з дошкільної освіти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вікторія Шуляк проводить навчальні семінари у закладах дошкільної освіти міста з теми «Використання платформи Zoom в роботі ЗДО», де слухачі ознайомлюються з налаштуваннями платформи, її можливостями та застосуванням для створення відеоспілкування онлайн. Педагоги дошкілля здобувають теоретичні й практичні навички роботи на даній платформі.


Едьютейнмент як ефективний метод навчання покоління Z

Кліпове мислення, не здатність зосередитись і постійне відволікання, - так описують сучасних школярів вчителі, психологи і фахівці освіти. Як захопити увагу покоління, народженого з гаджетом у руці? Це питання глибоко хвилює як батьків, так і вчителів.29 жовтня (група 1) та 30 жовтня (група 2) 2020 року для вчителів української мови і літератури Київщини відбулося перше заняття обласного майстер-класу Іщенко Оксани Борисівни та Тимошенко Інни Леонідівни, учителів Фастівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ст. №3», із теми «Едьютейнмент як інноваційна технологія у навчанні покоління Z».Із побажаннями плідної роботи та успіхів на занятті до присутніх звернулися Н. Жуковська, консультант КЗ ФМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників». Про давню історія свого закладу розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Л. Дьорнер. Керівники майстер-класу поділилися своїми напрацюваннями, розповіли про потреби нинішніх учнів, їх особливості, а також зв’язок навчання з Інтернетом. «Мій портрет у пелюстках квітки». Ця тренінгова вправа дозволила педагогам познайомитися та розказати про свої уподобання. Практичний блок – це проведення імітаційної гри, створення кросенсу, робота на сервісі LearmingApps.Сьогоднішнім школярам важко впоратися з одним завданням, вони так звикли до постійних стимулів від смартфонів та інтернету, що на звичайних шкільних заняттях не можуть зосередитися.Покоління Z (10-24 років) та Альфа (0-9 років) народилися у світі, в якому алгоритми постійно змушують їх натискати, «скролити і свайпати» з шаленою швидкістю. Тепер непросте завдання постало й перед учителями. Як пристосувати традиційну навчальну програму до учнів, вихованих технологіями, і якою буде ціна компромісу з традиційною освітою?Проте керівники майстер-класу Оксана Борисівна та Інна Леонідівна переконливо довели, що дітей будь-якого віку можна зацікавити навчанням, надихнути на творчість та креативність.

Семінар-практикум «Мова – днк нації»


Щорічно в Україні 9 листопада відзначається День української писемності та мови, до якого традиційно у шкільних бібліотеках міста проходять різноманітні заходи. Отже, напередодні цієї дати відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів міста з теми «Мова – днк нації». Під час проведення заходу консультант Комунального закладу Фастівської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ольга Горчинська зазначила, що історія нашої мови містить багато трагічних сторінок, оскільки за 400 років російського панування нашу мову забороняли понад 120 разів. Також акцентувала увагу на основних вимогах Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної».Бібліотекар Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Наталія Валюшко презентувала досвід роботи з теми « Формування мотивації до читання шляхом співпраці з закладами культури міста» та провела мовну гру «Антисуржик».Директор КЗ ФМР «Фастівська міська бібліотека» Юлія Зозуля організувала квест «У пошуках книжки». Дві команди бібліотекарів на власному досвіді опановували цікаву та рухливу форму роботи. Перемогла жага до вдосконалення рідної мови.