Комунальний заклад Фастівської міської ради

Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Вас вітає команда фахівців, які вміють комунікувати,

навчати та взаємодіяти!

Майстер-клас «Казкарики»

25 січня відбулося засідання «Казковий кейс інновацій» майстер-класу «Формування емоційного інтелекту дошкільнят засобами казки». Керівники майстер-класу Ватах Людмила Миколаївна та Бровченко Людмила Миколаївна презентували нові методи роботи з казкою: «казка навиворіт», «перебирання», «внесення змін», «казка за аналогією», «казка за початком», «салат з казок». Учасники майстер-класу виконали практичну вправу «6 уроків з казки «Колобок» та долучилися до творчої роботи під час якої, вони продемонстрували використання інноваційних технологій в роботі з казкою: робота з коректурними таблицями; мнемотехніка; театр на фартусі; картки Проппа; кола Луллія.

Музичний керівник ЗДО №9 «Берізка» Алла Григорівна провела цікаву музичну гру та пальчикову гру «Казка». У кінці засідання Ватах Людмила Миколаївна продемонструвала надбання вихователів ЗДО №9 – дидактичні ігри за мотивами казок.


Педагогічна студія “STREAM-освіта як засіб розвитку базових компетенцій

та особистісних якостей дітей дошкільного віку ”

Дошкільна освіта має бути спрямована не на подачу дітям окремих знань з різних галузей, а на їх інтеграцію. Саме за цієї умови у дошкільнят формується цілісна картина світу й здатність застосовувати набуті знання та вміння у різних життєвих ситуаціях. Реалізовувати поставлені завдання нам допомагає новий напрям освіти – STREAM.

18 січня відбулося друге заняття педагогічної студії для вихователів закладів дошкільної освіти «STREAM- освіта як засіб розвитку базових компетенцій та особистісних якостей дітей дошкільного віку». Керівники педстудії Горчинська Т.С., директор ЗДО №2"Ромашка", та Тарабріна О.В., вихователь-методист ЗДО № 2 «Ромашка», коротко висвітлили основні шляхи реалізації напрямку в освітній діяльності з дітьми дошкільного віку за програмою STREAM-освіта. Вихователь Грідіна Світлана Олексіївна познайомила учасників з методикою «Мнемотехніка» та поділилась досвідом у створені мнемоквадратів, мнемодоріжок і мнемотаблиць. У практичній частині учасники педагогічної студії поринули у світ мистецтва, імпровізуючи українську казку на новий лад. Також учасники педстудії завітали до кімнати «Казкові мрії», створеної педагогічним колективом дошкільного закладу за творами В. Сухомлинського.

Мова має значення!


Цьогоріч відбулося об’єднання нашої нації, великої нації українців, на всіх фронтах: від плетіння сіток, приготування гарячих обідів до мовної потреби спілкуватися українською. Бажання говорити державною мовою, мовою своїх волелюбних прадідів спонукало однодумців Фастівської громади щопонеділка та щосереди о 14:00 год протягом вересня - грудня 2022 р. близько 150 учасників залишали усі свої справи і поринути у світ слова.

Вісімнадцять спікерів радо ділилися своїми знаннями зі слухачами Мовної майстерні в рамках проєкту Центру професійного розвитку педагогічних працівників «Спілкуємося українською!». Це вчителі української мови та літератури нашої громади:

Жуковська Н.О. (Фастівський ліцей № 1); Демченко Ж. В. (Фастівський академічний ліцей № 2);

Александрович Т. А. (Фастівський академічний ліцей № 2); Іщенко О . Б. (Фастівський ліцей № 3);

Тимошенко І. Л. (Фастівський ліцей № 3); Коноваленко О. М. (Фастівський ліцей № 4);

Докієнко О. П. (Фастівський ліцей № 7); Даниленко М. О. (Фастівський ліцей № 7);

Пилипенко Л. Г. (Фастівський академічний ліцей № 9); Осадча О. В. (Фастівський академічний ліцей № 9);

Михальченко Т. М. (Фастівський ліцей № 5); Пінчук Л. В. (Малоснітинський академічний ліцей);

Брік О. С. (Фастівський академічний ліцей № 9); Семенець Л .А. (Мотовилівська гімназія);

Сторож О. В. (Оленівська гімназія); Литвиненко Г. М. (Фастівецька гімназія);

Токаренко О. О. (Великоснітинський ліцей); Ольшана Л. В. (Великомотовилівський ліцей).

Невимушене спілкування, пізнання нового, добре відома й водночас таємнича українська мова – це те, що об’єднує зусилля нас усіх, щоб наблизити Перемогу.

Тож вивчаймо рідну мову, бережімо її неоціненні скарби, бо «мова має значення»!

Засідання студії психологічного розвитку «Інсайт»

«Нормалізація психоемоційного стану дітей з ООП під час воєнного стану»

8 грудня 2022 р. у Фастівському навчально-реабілітаційному центрі психолог Горохова Олена Георгіївна провела засідання студії психологічного розвитку "Інсайт" для психологів та соціальних працівників Фастівської громади на тему: «Нормалізація психоемоційного стану дітей з ООП під час воєнного стану». На засіданні психологи та соціальні працівники мали змогу:

програти ситуації та за допомогою них дослідити емоції дітей з ООП під час воєнної тривоги; дослідити власні емоції та навчитись працювати з ними; ознайомитися з ефективними методами та прийомами щодо зменшення рівня тривоги та подолання страхів у дітей з ООП; ознайомитись з соціальними історіями та розвинути навички створення соціальних історій при роботі з дітьми з ООП у воєнний час; навчитися формувати відчуття захищеності у дітей з ООП під час воєнного стану; виготовити власні ляльки-обереги (Гватемальські ляльки) за методикою арт-терапії; отримати позитивні емоції.

Культурно-мистецький форум «Сковорода 300»


3 грудня в Україні відзначали 300-річчя від дня народження видатного українського мислителя, філософа, педагога, якого вважають одним з найосвіченіших людей ХVІІІ століття, Григорія Савича Сковороди. З метою вшанування пам’яті про філософа Університет Григорія Сковороди в Переяславі разом із Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав» запросили до участі в серії заходів в рамках культурно-мистецького форуму «Сковорода 300» обдаровану молодь Київщини. Почесними гостями заходу в цей день стали Президент України Володимир Зеленський, заступниця міністра освіти Віра Рогова та очільник Київської ОВА Олексій Кулеба.

Фастівську громаду на форумі пердставляла учениця 11 класу Фастівського академічного ліцею № 2 Сосновська Анастасія, яка була відзначена Грамотою від Університету Григорія Сковороди в Переяславі за перемогу в обласній учнівській науково-практичній конференції Філософський симпозіон - 2022 «Незалежність України: віхи й постаті У пошуках трьох світів Григорія Сковороди», що проходив 28 жовтня під егідою Університету, організатором якого була Мала академія наук учнівської молоді Київської області. Анастасія представляла роботу про земляка-фастівчанина-кіборга, що загинув у ході російсько-української війни Тимофія Рудяка з позивним «Палій» на конференції.

Вітаємо Анастасію з нагородою! Творчих злетів! Нових перемог!

Майстер-клас

«Жінка в українській традиційній культурі: її роль та значення»

Жінка в українській традиційній культурі – яка вона? Як прикрашали себе жінки в давні часи? Як українські прикраси, що сформувалися у сиву давнину, упродовж багатьох років змінювались та трансформувались за своєю формою, матеріалом, кольором та значенням? Символізм прикрас. Чим прикрашають себе сучасні українські жінки? Як процеси модернізації вплинули на повсякденне життя, вбрання та прикраси жінки? Ці, та інші питання, були розглянуті на першому (30 листопада 2022) онлайн занятті майстер-класу для вчителів історії Фастівської громади «Особливості вивчення здобувачами освіти впливу процесів модернізації на повсякденне життя українців. Жінка в українській традиційній культурі: її роль та значення».

Керівник заходу – Шапошник Наталія Віталіївна вчитель історії Фастівської гімназії № 10, також розповіла про зміну статусу жінки з найдавніших часів по сучасність, та становище жіноцтва у різних країнах світу. Головний акцент заходу – роль української жінки у вітчизняному історичному процесі.

Майстер-клас «Зендудлінг – корисне і цікаве малювання для дітей і дорослих»

11 листопада відбулося перше заняття майстер-класу для вихователів ЗДО «Зендудлінг – корисне і цікаве малювання для дітей і дорослих» під назвою «Творчі хвилинки на заняттях і поза ними» на базі ЗДО №4 «Зірочка». Керівник майстер-класу Макарова Оксана Василівна представила техніки нетрадиційного малювання «зентангл» + «дудлінг» = «Зендудлінг».

Педагоги- слухачі майстер-класу ознайомились з технікою малювання «зендудлінг» та послідовностю виконання роботи в техніці "зендудлінг". У практичній частині учасників пройшли тест «Який ви дудлер?» та виконували творче завдання за програмами для малювання.

Майстер-клас «Блоки Дьєнеша - кумедна гра для розвитку і розуму»


10 листопада відбулося перше заняття майстер-класу «Розвиток логіко – математичних здібностей у дітей з використанням інноваційних технологій - блоків Дьєнеша» для вихователів закладів дошкільної освіти. Керівник майстер-класу Волкова Людмила Анатоліївна, вихователь ЗДО №11 «Дзвіночок», представила ігри з блоками Дьєнеша як засіб формування передумов навчальної діяльності у дітей дошкільного віку.

У теоретичній частині заняття педагоги ознайомились з методичними рекомендаціями щодо впровадження в роботі методики «Блоки Дьєнеша» та завдання і правила використання наочного посібника для кожної вікової групи. У практичній частині - учасників залучили до ігор з блоками Дьєнеша та розроблення конспектів занять для різних вікових груп з використанням ігор та вправ з блоками Дьєнеша.

Творча майстерня практичних психологів та соціальних педагогів «Розвиток навичок стресостійкості»

Воєнні події, що відбуваються в нашій державі, є стресом для усіх учасників освітнього процесу. За таких умов істотно зростає роль психологічної служби в системі освіти щодо забезпечення своєчасного і систематичного надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу. 10 листопада та 16 листопада 2022 року відбулися заняття творчої майстерні працівників психологічної служби закладів освіти Фастівської громади «Розвиток навичок стресостійкості».

Свій досвід презентувала практичний психолог закладу дошкільної освіти № 2 «Ромашка» Вікторія Дідик, акцентуючи увагу колег на основних позиціях, які варто враховувати в організації освітнього процесу в закладах освіти у воєнний час. Педагогічні працівники опанували практичні навички та спеціальні вправи, які допоможуть вихованцям, учням та педагогам керувати власними емоціями.


«Орієнтир на якість: розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти»

У рамках інформаційної кампанії «Тиждень якості освіти» 10 листопада 2022 року у Фастівській міській територіальній громаді фахівці управління Державної служби якості освіти у Київській області провели зустріч з теми: «Орієнтир на якість: розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти». Учасники заходу – директори та методисти закладів дошкільної освіти Фастівської територіальної громади Фастівського району Київської області. Зоя Лисенко, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області, розповіла про процедуру проведення інституційного аудиту; звернула увагу на напрями, критерії та індикатори; окреслила основні принципи управління якістю освіти у закладі загальної середньої освіти та наголосила на методах збору інформації. Юлія Гузь, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Київській області, розповіла про внутрішню систему забезпечення якості освіти та етапи її формування; ознайомила з етапами та моделями самооцінювання; зазначила рівні оцінювання освітніх та управлінських процесів. Ігор Зубченко, головний спеціаліст відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю закладів освіти управління Державної служби якості освіти у Київській області розповів про Порядок комплектування інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, ознайомив із складом команди супроводу; надав рекомендації щодо створення інклюзивного освітнього середовища у ЗДО в умовах воєнного стану.

Педагогічна студія «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами театральної діяльності»

04 листопада відбулося перше заняття педагогічної студії «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами театральної діяльності» для вихователів закладів дошкільної освіти на базі закладу дошкільної освіти №8 «Джерельце». Перше заняття, «Теоретичні засади розвитку творчих здібностей засобами театру дітей дошкільного віку», пройшло у форматі інформаційно-методичного фрістайлу.

Керівники педагогічної студії Сім’янчук Ліна Анатоліївна вихователь та Кошеленко Олександра Василівна познайомили педагогів зі специфікою театрального мистецтва та особливостями театралізованої діяльності дітей дошкільного віку. Проаналізували процес розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку.

Майстер-клас «Формування пізнавальної та емоційної сфери дошкільнят засобами казки»

03 листопада відбулося перше заняття майстер-класу «Формування пізнавальної та емоційної сфери дошкільнят засобами казки» для вихователів ЗДО на базі ЗДО №9 «Берізка». Керівники майстер-класу Ватах Людмила Миколаївна та Бровченко Людмила Миколаївна познайомили педагогів із теоретичною складовою роботи з казкою для розвитку емоційного інтелекту дошкільників. Також обговорили види казок та їх вплив на розвиток пізнавальної та емоційної сфер дітей дошкільного віку. У практичній частині учасників залучили до творчої роботи під час якої, вони поринули у дитинство та у світ казки, виконуючи вправи та завдання.

Педагогічна студія "STREAM-освіта як засіб розвитку базових компетенцій та особистісних якостей дітей дошкільного віку"

01 листопада відбулося перше заняття педагогічної студії “STREAM-освіта як засіб розвитку базових компетенцій

та особистісних якостей дітей дошкільного віку” для вихователів ЗДО на базі ЗДО №2 «Ромашка». Керівники педстудії Тарабаріна Олена Вікторівна та Горчинська Тетяна Степанівна познайомили учасників з альтернативною програмою «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт».

На занятті у теоретичному блоці вихователі ознайомилися з STREAM-освітою, як сучасним та актуальним напрямом освіти. Обговорили розвиток критичного мислення та логіки у дітей дошкілного віку за альтернативною програмою «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт».

У практичній частині учасники педстудії виконували цікаві вправи та завдання на розвиток логічного та критичного мислення.

На завершення директор ЗДО №2 Горчинська Тетяна Степанівна та вихователь-методист Тарабаріна Олена Вікторівна поділились власним досвідом та методичними матеріалами за програмою «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт».

Роль та діяльність виховника рою в системі

Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)


2 листопада 2022 року завершила свою роботу педагогічна студія «Роль та діяльність виховника рою в системі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)».

Керівники студії Алла Воробйова та Олександр Камінський протягом трьох занять надали учасникам теоретичну та практичну допомогу щодо правил Гри, правильної організації конкурсів, етапів та підготовки вихованців до змагань. Кожен зміг підвищити рівень професійної майстерності, сформувати компетентність з актуальних питань національно-патріотичного виховання. Шляхом ефективної групової взаємодії, кожен учасник педстудії дійшов до особистого усвідомлення необхідності й порядку використання отриманих знань для методичного забезпечення теоретичної і практичної діяльності. Практично навчаючись, кожен для себя визначив, яку роль зможе відіграти в організації майбутніх етапів Гри, відповідно до принципів «Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)». Адже сьогодні надважливим завданням кожного педагога є виховання дітей та молоді в дусі відданості принципам державної незалежності і соборності Україні та українському народу.

Семінар –практикум для асистентів вихователів, асистентів вчителів

«Емпатична готовність педагога до роботи в інклюзивному просторі»

01 листопада 2022 року проведений семінар –практикум з асистентами «Емпатична готовність педагога до роботи в інклюзивному просторі». Людмила Дрозд, консультант з інклюзивної та спеціальної освіти, ознайомила асистентів з підходами до роботи в інклюзивно-освітньому середовищі, завдяки яким навчання, соціалізація дітей з особливими освітніми потребами стає ефективною в закладах освіти. На зустрічі аргументували важливість особистісного зростання та удосконалення в роботі з дітьми. Асистенти отримали настанови, які допомагають формувати почуття емпатії в однокласників та педагогів освітнього закладу, які сприяють успішній соціалізації та інтеграції дітей з ООП в суспільство. Також обговорили функції асистентів в умовах дистанційного навчання, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 29 вересня 2022 року №1/11471-22 «Про роботу асистентів вчителів». Колеги ділилися своїм досвідом успішного прийняття особливої дитини в колектив дітей.

Корекційно-розвиткова робота з дітьми, які мають розлади когнітивної сфери

13 жовтня відбулося перше заняття майстер-класу «Зміст корекційно-розвиткової роботи практичного психолога з дітьми, які мають розлади когнітивної сфери. Його практичне застосування» для практичних психологів закладів освіти Фастівської громади.

Керівник майстер-класу консультант(фахівець) Інклюзивно-ресурсного центру Олена Жукова продемонструвала колегам корекційно-розвиткові заняття з розвитку когнітивної сфери, які проводяться з дітьми з особливими освітніми потребами. Поділилася практичним досвідом роботи щодо використання елементів нейрокорекції у роботі з дітьми з комплексними порушеннями розвитку: Арт-терапії та мнемотехніки. Наголосивши, що в процесі психокорекційної роботи важливо враховувати індивідуально-типологічні особливості кожної дитини, а сам процес корекції має проводитися в межах діяльності, доступної для дитини (ігрова, навчальна тощо). Слухачі майстер-класу мали змогу попрактикуватися у використанні вправ на розвиток графомоторних навичок.

Профілактика травматизму та алгоритм розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу, та нещасних випадків невиробничого характеру

05 жовтня 2022 року у Центрі позашкільної роботи відбулося засідання круглого столу керівників закладів освіти Фастівської громади «Травматизм та розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу та нещасних випадків невиробничого характеру». У ході заходу були обговорені питання розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану; запобігання виробничого травматизму під час проведення ремонтних робіт в закладах освіти Підрядною організацією; профілактична робота щодо запобігання професійним захворюванням.

Засідання круглого столу відбулося за участі начальниці Фастівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Ірини ТКАЧ та страхової експертки з охорони праці Фастівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Жанни ПОЕТИ.

Майстер-класу «ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ЯК СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ»

5 жовтня 2022 року відбулося завершальне заняття майстер-класу «ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ЯК СКЛАДОВА СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ», на якому учасники актуалізували знання щодо першочергових заходів на місці події, особливостей проведення реанімації і вивчили способи допомоги в окремих виняткових випадках з порушенням життєво важливих функцій: кровотечі; травми; травматична ампутація; переломи; поранення; шок; сторонні тіла в ранах; епілепсія; інсульт; інфаркт. Спеціально для педагогів в рамках майстер-класу додали тему з психологічних аспектів надання першої допомоги дітям. Всі успішно склали теоретичний і практичний іспит, за результатами якого отримали сертифікати.

Щира подяка Камінському Олександру та Комісаренко Олені - керівникам і тренерам майстер-класу та їх помічникам Максиму і Олександру, за якісно організоване навчання! Захід реалізовано в рамках проекту «Збільшення можливостей самодопомоги громад та їхньої опірності у надзвичайних ситуаціях» за підтримки фонду #Renovabis спільно з #МАЛЬТІЙСЬКА СЛУЖБА ДОПОМОГИ Івано-Франківська.

Вивчаючи міжнародне гуманітарне право

174-ій день кровопролитної, незрозумілої світові і людству, несправедливої російсько-української війни. 174 днів гинуть і травмуються діти і дорослі; обстрілюються ворогом цивільні об’єкти: лікарні, будинки, театри, навчальні заклади, магазини; викрадаються та беруться у заручники цивільні особи різного віку і статі, зазнають катувань і тортур полонені.

В умовах міжнародного збройного конфлікту на території України важливе значення має поширення знань із міжнародного гуманітарного права, яке забезпечує захист жертв війни та обмежує засоби й методи ведення воєнних дій. Тому з 1 по 15 серпня в онлайн форматі Центром професійного розвитку педагогічних працівників для педагогічних працівників Фастівської громади було проведено серію занять «Що таке міжнародне гуманітарне право, які права та цінності воно захищає». На яких педагоги мали можливість розглянути ряд важливих питань:

- Якщо ми не можемо відвернути, то як убезпечитися від війни?

-Які правила і норми ведення війни існують у цивілізованому світі?

- Як і чим можна воювати, або що вважається незабороненою і гуманною, у певному відношенні, зброєю?

- Хто, як, коли і яким чином нестиме відповідальність за ці кроваві, терористичні події?

- Що таке право Гааги та право Женеви?

- Що таке принцип гуманності і чому він лежить у основі міжнародного гуманітарного права?

- Хто є жертвами війни?

Отримані знання стануть у нагоді педагогам для проведення уроків та формування компетентностей учнів із міжнародного гуманітарного права.

Віримо у наших захисників! Віримо у перемогу! Слава Україні!