Шкільна Бібліотека
Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги.
Паустовський К.
Візитка бібліотеки
Навчання – головна праця учня. Навчити дітей вчитися із захопленням, раціонально використовувати свій час – завдання, яке спільно з навчально – виховним об’єднанням вирішує шкільна бібліотека. Вона – найнеобхідніший помічник учителя, вихователя у вірному виборі інформації та документації.
Завдання шкільної бібліотеки:
- сприяти реалізації політики в галузі освіти, розвитку навчально – виховного процесу; вихованню загальної культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книг;
- виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання; формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;
- забезпечувати ріст професійної компетентності педагогічних кадрів;
- сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи; забезпечувати літературою для задоволення їхніх соціальних і культурних потреб.
Найбільша цінність бібліотеки – її читач .
Ви маєте право:
- отримувати в тимчасове користування видання з фонду бібліотеки терміном на 14 діб;
- користуватися читальним залом бібліотеки;
- підготувати реферат, цікаве повідомлення;
- взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека;
Ви можете:
- подати свої пропозиції щодо покращення роботи бібліотеки;
- подарувати бібліотеці книги;
Ви зобов’язані:
- бережливо ставитись до видань, отриманих у бібліотеці;
- дотримуватись правил користування бібліотекою;
- вчасно повертати книжки;
Бажаємо вам приємного перебування в бібліотеці.
Поспішайте подружитися з книгою!
ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ КАМ'ЯНСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ ст.
Бібліотека – це кабінет № 1
В.Сухомлинський
Бібліотека як і люди має свою історію. Є своя історія в бібліотеки Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ст.Розмови про відкриття школи велися ще з 1817 року. Хоча в Кам'янці нараховувалось близько 250 дітей шкільного віку,школа так не була відкрита. Селяни бідували. Зібрати кошти на утримання школи вони не могли. Пізніше погодилися на тому, що будуть відробляти за приміщення,що брали в аренду у корчмаря.Коли ж зажерливий кочмар зажадав,щоб село відробило йому аж 300 днів,селяни з цим не погодились,він за допомогою сільського радника викинув на вулицю парти та вчительські пожитки. Так поневірялися учні з учителем до 1856 року,поки збудували школу,проте і в ній навчалось лише 267 дітей,а їх було на той час 494.
У 1856 році відкрилася початкова школа з українською мовою навчання. Будівля складалася з двох частин:у одній – навчалися діти,а в другій проживав учитель. За півстоліття анітрохи не змінилося на краще шкільна справа у селі. В 1904 році кам'янська громада скаржилась: «Наші діти мають гіршу долю від худоби….500 учнів у приміщенні, що могло вмістити тільки 200». Протягом багатьох років кам'янчани боролися за створення нормальних умов для навчання дітей.Нарешті в 1910 було збудовано двоповерхове приміщення школи ( теперішній дитячий садочок). Це була 6-класна школа з українською мовою навчання.
Єдиним приміщенням,який світив на той час у Кам'янці,був перший директор нашої школи Вареник П.С. З його іменем і пов'язана історія шкільної бібліотеки ,яка налічувала тоді до 100 книг,а видавав їх сам директор школи. Охочих до читання були одиниці.Багато кам'янських учнів виховувались і черпали знання з тої невеликої .але не зрівнянно цінної кількості книг.
Одним з кращих читачів бібліотеки були панцир О.Т.- вчитель історії,Пукай М.В. Симко В.І. вчительки літератури ,Благоєв В.В. – кандидат біологічних наук.
Ішли роки.В минулому страшна війна 1941-1945 роки. В селі семирічна школа.Директор Вареник П.С. для бібліотеки виділив декілька шаф і перемістив їх в один із класів, а також призначив першого бібліотекаря Семенюк Таїсію Дмитрівну,яка приїхала ще юною 17- річною дівчиною з далекої Кубані. Понад 40 років вона працювала на бібліотечній ниві. Семенюк Т.Д. сумлінно ставилася до книги,поповнювала бібліотеку новою літературою,проводила масові заходи. Одиниці з учнів закінчували 7 класів,більшість з них - тільки початкову школу або один чи три класи. За часи панування Румунії тільки окремі здобували вищу освіту. Після визволення Буковини від фашистів було відроджено українську школу. У 1949 році відкрилась середня школа. На той час її директором був Морванюк Володимир Кирилович. У 1952 році був перший випуск Кам'янської СШ. Серед перших її випускників Федорюк Василь Манолійович, Топало Іван Касіянович.
З 50-х років фонд бібліотеки почав зростати.Згодом було виділено невеличку кімнату для бібліотеки. У 1977 році збудовано нову школу. Для бібліотеки виділили світлу кімнату,стелажі для книг,меблі,книжкові виставки. Семенюк Т.Д. створила гарну,затишну,бібліотеку, озеленила її вазонами,сюди радо приходили учні та вчителі.
У 1980 році було відкрито ще одну одиницю бібліотекаря,яку зайняла Воробець Сільва Кирилівна – спеціаліст-бібліотекар з вищою освітою. З приходом її бібліотека по справжньому запрацювала. Виділили ще одне приміщення для книгосховища. З цього часу бібліотека почала займати призові місця в області та районі,а бібліотекарі за сумлінну працю у справі виховання підростаючого покоління неодноразово були нагороджені грамотами та цінними подарунками.
У 1988 році до роботи приступила Кирстюк Ніна Володимирівна,здобувши вищу освіту у Рівненському інституті культури,за спеціальністю бібліотекар-бібліограф. З 1988 року вона стала завідуючою шкільною бібліотекою,а незабаром отримала звання «Провідний бібліотекар». 48 років віддала роботі з дітьми. Зараз у нашому селі селі Кам'янка діє бібліотека,розміщена у двох кімнатах, абонемент та приміщення для зберігання підручників. Фонд бібліотеки становить понад 20- тисяч примірників книг.
З 2007 року Четвертим бібліотекарем до роботи приступила Нунвайлер Корнелія Василівна,за освітою філолог рум.мови та літератури,працювала понад 10 років в бібліотеці.
З 2011 по 2019 рік працювала в бібліотеці Кирстюк Інна Петрівна освіта вища економічна і бібліотечна.
Протягом двох років 2018 по2020 р. працювала бібліотекарем Лазоренко Альона Миколаївна за фахом вчитель початкових класів.
Сьомим бібліотекарем прийшла працювати Рубанець Анжеліка Миколаївна 3 2020року. За фахом педагог народної творчості,керівник фольклорного та хорового колективу за покликом бібліотекар,любить дітей та свою рідну школу.
Бібілотекарі Кирстюк Н.В. та Рубанець А.М. створюють всі умови для того, щоб учні та вчителі були активними читачами бібліотеки. Наша шкільна бібліотека Кам'янської ЗОШ І-ІІІ ст. одна з найкращих в районі.
Це – освітній центр всього села.
�