ŚWIAT

OPISY NACJI

Ludzkie nacje dominują na większości kontynentów. Ich mieszkańcy toczą wojny, knują intrygi, handlują, podróżują i przeżywają przygody, tworząc historię ludzkości.

SKRÓTY NACJI

Skróty nacji to jednostronicowe opisy najważniejszych elementów świata Caerbannog - ludzkich państw. Zawierają też przykładowe pomysły na postacie graczy.

MAPA ŚWIATA

ZAŁOŻENIA SETTINGU

Caerbannog to świat otwarty na pomysły graczy i ingerencję MG. Umożliwia realizację dowolnych przygód w klimatach fantasy, od klasycznego i epickiego ratowania świata, przez brudne i brutalne historie wojenne, polityczne intrygi na najwyższym szczeblu, czy wreszcie prosty, acz satysfakcjonujący hack&slash.

Bohaterowie graczy są świadomi tego, że świat skrywa przed nimi wiele tajemnic. Wkraczając na ścieżkę przygody, zaczynają odgrywać coraz większą rolę w kształtowaniu się historii. Ludzkość od zawsze była centrum odwiecznego konfliktu, wykorzystywana, jako narzędzia sił kierujących światem, albo przeciwstawiając się im.

Caerbannog zawiera wiele znanych i lubianych motywów, a także oryginalne twisty tychże, przedstawione w odkrywczy i interesujący sposób. Świat Caerbannog jest żywy, co oznacza, że jego historia wciąż jest aktualizowana; pisana przez naszych oficjalnych mistrzów gry, jak i uczestników obozów RPG.

Świat Caerbannog może się stać twoim ulubionym miejscem przygód w klimatach fantasy, gdzie magia, miecz i słowa ścierają się by zapisać imiona swych bohaterów na wieki w annałach historii. Nie czekaj i zagraj już dziś!

GALERIA GRAFIK

HISTORIA SYSTEMU

Pierwsze prace nad systemem rozpoczęły się już w 2010 roku. Od tamtej pory jest on bezustannie ulepszany i testowany. Przyczynia się do tego zarówno ekipa SMG Tempus, jak i uczestnicy naszych obozów. Caerbannog to pełnoprawny system RPG, co oznacza, że setting i zasady tworzone są wspólnie. Tysiące godzin sesji, dziesiątki kampanii i LARPów pozwalają budować bogaty świat, a turlające się bez ustanku kości raz za razem ujawniają, co jeszcze należy poprawić w mechanice.

Mniej więcej w roku 2015 powstała większość tekstów opisujących świat, a podstawy mechaniki zostały zapieczętowane głęboko w sejfie. Od tamtej pory wszystkie wysiłki projektantów i autorów skierowane są na uzupełnienie braków i poprawy błędów. Można powiedzieć, że od 2015 system jest w fazie beta, na prostej drodze do ukończenia i publikacji.

Od początku 2017 roku oficjalne teksty mające znaleźć się docelowo w podręczniku są konsekwentnie publikowane. Powstaje też coraz więcej wysokiej jakości grafik, które będą stanowić ilustrację. Mechanika uzupełniana jest o ostatnie brakujące moduły. Powoli, ale konsekwentnie zbliża się data premiery systemu. Niemniej zagrać można już teraz. Zapraszamy i zachęcamy do opowiedzenia własnej przygody w świecie Caerbannog!