Bylo tu - není tu...

V životě ženy může nastat situace, kdy zárodek jejího miminka v děloze zemře, nebo se zárodek nevyvíjí a ona se tak ocitá před spoustou smutných otázek. Potřebuje se poradit, potřebuje informace a potřebuje podpořit. Nakonec se potřebuje rozhodnout správně a i v tomto potřebuje podpořit. Projít si potratem se ctí a porozuměním. Ženám je vlastní sdílení zkušeností, proto s vámi sdílíme informace a zkušenosti.

Najdete zde informace z příručky Ztráta miminka v prvním trimestru těhotenství, které vám pomohou se rozhodnout, jak by mohl váš potrat proběhnout. Všechny jste silné a odvážné ženy, když jde o naše děti. Rozhodnutí jsou někdy velmi obtížná, zvlášť, když se musíte rozhodovat o věcech, o kterých byste nejradši nikdy nerozhodovaly.

Zamlklé těhotenství není zvláštní forma potratu, jak uvádí jiný zdroj. Je to potrat a je to smutné, ale přirozené. Ne zvláštní. Není třeba vždy provést chirurgické vyprázdnění dělohy v celkové anestezii. Je třeba poskytnout ženě dost času, je-li to možné, a správné a kompletní informace, aby se žena dovedla svobodně a informovaně rozhodnout, jaký průběh potratu zvolí. #svobodnavolba

Není žádným tajemstvím, že tak jako nenajdete stejné porody ani u jedné ženy, tak jsou i různé průběhy potratů a různé potřeby žen a jejich rodin.