Butelka wina jako prezent

Butelka wina jako prezent jest po prostu genialna

Niektórzy ludzie na Boże Narodzenie boją się tego, co wybrać na prezent i odkładają decyzję, aż będzie za późno.

Naprawdę trudno jest wybrać „właściwy” prezent, zwłaszcza gdy trzeba go dać komuś, kogo nie znasz zbyt dobrze, na przykład koledze, szefowi lub dziewczynie przyjaciela.

Istnieje prezent na każdą sytuację; prezent, który zawsze działa: wino.

Wręczenie wina w prezencie to fantastyczny pomysł.

Praktycznie nigdy nie zostawia się go na półce w celu zebrania kurzu

Zauważyłeś kiedyś, że nigdy nie nosi tego „fantastycznego” swetra, który jej podarowałeś? Cóż, wtedy zaczynasz wpadać w paranoję, ponieważ dałeś jej „zły” prezent.

Z drugiej strony w przypadku wina z pewnością odniesiesz sukces: ten produkt jest łatwy do spożycia i dość rzadko można spotkać kogoś, kto NIGDY go nie pije - lub kto nie ma przyjaciół, którzy go piją.

Podczas uroczystości (takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc) jest wiele okazji do wypicia kieliszka lub dwóch: biznesowe i rodzinne obiady i kolacje, aperitify, wymiana prezentów z przyjaciółmi i bliskimi.

Jest więc bardzo mało prawdopodobne, że Twój prezent zbierze kurz na półce, chyba że nie został do tego stworzony, jak butelka Barolo rocznika 1990 ;-).

Jest towarzyskie

Wino jest zwykle spożywane w towarzystwie: czy jest lepszy prezent na świętowanie długotrwałej przyjaźni?

I nie wolno nam zapominać, że wino rozgrzewa ciało i duszę; po kilku kieliszkach (polecam pić ostrożnie!) sprawia, że ​​wszyscy są o wiele bardziej radośni, a butelka na stole zawsze dodaje dodatkowego akcentu towarzyskiego.

Podoba mi się pomysł, że prezent można wykorzystać do celebrowania najpiękniejszych chwil spędzonych z przyjaciółmi lub rodziną.

Zostawiasz dobre wrażenie

Wino to produkt szykowny, ale nie snobowy i idealnie sprawdza się w każdej sytuacji: na pewno zrobisz świetne wrażenie niezależnie od okazji.

Wino, w przeciwieństwie do innych szykownych produktów, takich jak na przykład perfumy, jest znacznie mniej ryzykownym zakupem: wybór odpowiedniego wina jest łatwy, wybór odpowiednich perfum… nie jest taki łatwy.

Minimalne ryzyko i maksymalna wydajność!

Wreszcie pokazanie się z butelką wina dodaje uroku konesera i atmosfery światowego mężczyzny (lub kobiety): Twoja próżność z pewnością zostanie nagrodzona.

Ale gorąco zachęcam do zapoznania się z historią i cechami wina, które dajesz w prezencie przy jego zakupie: kto je wyprodukował, gdzie i jak oraz z jakim jedzeniem.

Będziesz miał więc do opowiedzenia fascynującą historię, wręczając cenny prezent.

Jeśli jednak masz urojenia wielkości i uwielbiasz dawać cenne i bardzo drogie prezenty (zdarza mi się to od czasu do czasu), nie możesz się pomylić, jeśli chodzi o wino.

Wybór doskonałych win czerwonych, prestiżowych win musujących i roczników jest niezwykle szeroki, na przykład Barolo i Barbaresco.

Jeśli interesuje Cię rynek włoski, to Brunello i Sassicaia w Toskanii oraz Amarone w regionie Veneto.

I oczywiście nie zapominajmy o winach francuskich; Szampan, Borgogna i Bordeaux to wielowiekowa tradycja w jednej butelce.

Ci, którzy otrzymają twój dar, bez wątpienia będą mieli wieczór książęcy, który będzie trwał w czasie

Niektóre wina, jeśli rodzaj i rocznik są odpowiednio dobrane, mogą dojrzewać przez dziesiątki lat.

Wino to wspaniały prezent na rocznice i urodziny lub dla wyjątkowych osób, które mogą je przechowywać przez długi czas i ostatecznie otworzyć butelkę na tę wyjątkową okazję.

A jeśli coś pójdzie nie tak… można go łatwo poddać recyklingowi

Jeśli się pomylisz, nie martw się: wino jest prezentem w 100% nadającym się do recyklingu z powodów wymienionych powyżej.

Nawet jeśli osoba, której dałeś wino, nie pije, bez wątpienia zorganizuje przyjęcie lub kolację, na którą będzie mógł „przekazać” prezent komuś innemu.

Jedyna różnica polega na tym, że w tym przypadku nie poczujesz się winny: dobrze wykorzystają Twój prezent :-)

JAK podarować wino

Część uroku wina tkwi w jego rzemiośle i historii, która ginie we mgle naszej przeszłości.

Każdy terytorium, każda winorośl, każda nazwa i każda winiarnia mają swoje osobliwości i tradycje, co daje produkt końcowy o określonych cechach.

Aby skorzystać z efektu „wow” tego prezentu, poinformuj się trochę o tym, co kupujesz.

Powinieneś wiedzieć:

Gdzie został wyprodukowany?

Od kogo i jaka jest historia winnicy?

Jak został wyprodukowany? (na przykład leżakuje w dużych beczkach przez 3 lata lub w małych beczkach przez 1)

To absolutne minimum, aby zrobić dobre wrażenie… kto wie, może kiedy już to zrobisz, dostaniesz się do tego i dodasz jeszcze więcej informacji do swojego prezentu, np. Jakie są najlepsze pary potraw.

Jeśli Twój znajomy jest ekspertem…

Jeśli kupujesz wino dla eksperta lub miłośnika wina, zapuszczasz się w potencjalnie trudne pole… i moim zdaniem są dwa sposoby, aby wyjść bez szwanku.

Po pierwsze, zachowaj ostrożność: dowiedz się, co lubi pić.

Jeśli podoba mu się Burgundy XXX, zaproponuj Burgundy YYY, pod pretekstem spróbowania czegoś innego (ale bez ryzyka, że ​​całkowicie przegapisz).

Drugim sposobem jest poszukiwanie tajemniczego i nieznanego wina, złapanie go nieprzygotowanego na polu, które dobrze zna i zmusić go do ponownej oceny twoich przygotowań w tym zakresie: mamy dobry wybór win, które są idealne do tego przypadku, z małych lokalnych producenci, odkryj je w naszych świątecznych opakowaniach.

Jeśli jesteś ekspertem…

Nie lekceważ osoby, o której mowa, dając jej ekonomiczne wino, „ponieważ on niczego nie rozumie”.

Jeśli naprawdę jest niedoświadczony, daj mu niezbyt trudne wino, aby w łatwy i bezbolesny sposób mógł poznać ten świat.

Ale nie popełnij błędu, zaczynając od bazy, z mdłymi i nieciekawymi winami, ryzykując, że odsunie go jeszcze bardziej od świata win.

W rzeczywistości czasami ci, którzy nie cenią wina, usprawiedliwiają się, mówiąc, że „wszyscy wydają się tacy sami”: pokaż mu potencjał tego wszechświata za pomocą charakterystycznego, interesującego wina, ale nadal lekkiego i łatwego. Będzie wdzięczny, że nauczył go czegoś nowego.

ozdobne opakowanie na wino

Jedną z nieuniknionych przeszkód, które musisz pokonać, decydując się na wino, jest opakowanie: częściowo dlatego, że butelka, ze swoim specyficznym kształtem, nie pozostawia wiele miejsca na wyobraźnię, a częściowo dlatego, że w zależności od wybranego wina, „Zasady” pakowania są różne.

Te dwa problemy i ich rozwiązania idą w parze i aby w najlepszym przypadku zająć się tym tematem, potrzebujemy małej analizy: co dajesz?

Czy jest to wino „specjalne”, być może z historycznego lub cennego rocznika? Znajdź pakiet, który to odzwierciedla.

Rozważ na przykład użycie sztywnego pudełka o ważnym wyglądzie; chcesz ozdobić swoją paczkę świątecznymi detalami? Wypróbuj jednokolorową wstążkę i kompozycję jagód i rozmarynu.

Jeśli zamiast tego zdecydowałeś się na butelkę - lub opakowanie - prostszego i bardziej pijalnego wina, możesz sobie pozwolić na znacznie więcej: udekoruj swój prezent kokardkami, naklejkami, wstążkami lub innymi dodatkami według własnego gustu.


W święta Bożego Narodzenia opakowanie jest prawie tak samo ważne, jak sam prezent.

W razie wątpliwości podawaj wino: z wyjątkiem abstynentów i niepełnoletnich przyjaciół, dobra butelka zawsze uszczęśliwia ludzi.

Nie próbuj zaimponować winami, których nie da się wymówić lub pierwszym „wielkim nazwiskiem”, które można znaleźć w supermarkecie: żyjemy w krainie doskonałości winiarskiej, w której każdy gust znajduje swój własny.

kosze prezentowe

Wino zawsze będzie zwycięzcą

Wybór odpowiedniego wina to świetny sposób, aby pokazać, że Ci zależy

Istnieją wina na każdą okazję

Wino to idealny prezent na przyjęcia

Możesz uhonorować osoby winem

Jeśli chodzi o dawanie prezentów, ważna jest prezentacja. Piękne opakowanie sprawi, że Twój prezent będzie naprawdę wyjątkowy. Pudełko na wino może stanowić proste i stylowe rozwiązanie. Alternatywnie możesz zaprezentować wino jako część kosza na prezent na prawdziwy prezent „wow”.

Samo wina nie wyglądają tak źle

Wino trwa

Wino jest stworzone do dzielenia się

Wino to prezent, który mówi: „Podziel się mną”. Niezależnie od tego, czy odbiorca wyjdzie z korka i podzieli go z Tobą tam i wtedy, czy też będzie się nim cieszył z bliskimi w późniejszym terminie, wino prawie zawsze będzie się cieszyło towarzysko. Dając komuś wino, nie tylko dajesz mu wino - umożliwiasz mu dzielenie się tym doświadczeniem z ludźmi, których kocha.

Wino ma nieoczekiwane korzyści zdrowotne

opakowanie na wino z grawerem

Można by pomyśleć, że dawanie wina w prezencie stałoby się passé w pewnym momencie w ciągu ostatnich kilku tysiącleci, ale w rzeczywistości nigdy nie wychodzi z mody. W rzeczywistości ludzie dzisiaj napełniają kieliszek wina, ciesząc się życiem.