Про нас

вітаємо!

Професійний ліцей – це місце, де мрії перетворюються на реальність, де знання об'єднуються з практикою, а таланти розквітають. У світі, де все змінюється з неймовірною швидкістю, а конкуренція завжди висока, професійні ліцеї стають світлим маяком для молоді, яка шукає свій шлях до успіху. Ці осередки навчання вкладають у молодих людей не лише знання та навички, але й віру в їхні можливості, розвивають креативність і стимулюють до досягнень.

В Україні триває війна, перші дні якої були надскладними для усіх. Рейки, якими курсувала країна багато десятиліть, ніби зламались, та крок за кроком ми відновили навчання, запрацювали всі підприємства, економіка підтримується. А що буде після війни? Передусім буде потрібно все відбудувати, тоді Україна відновиться, стане успішнішою. І ось для відбудови першими, кого покличуть на роботу, стануть будівельники, адже без них не обійтись. Знадобляться не тільки інженери та фахівці, які займаються реконструкцією будинків, а й робітники будівельних професій – маляри, штукатури, облицювальники, зварювальники, столяри, трактористи. Саме таких фахівців готує Баранівський професійний ліцей, що успішно функціонує на теренах нашого району ось вже 50 років.

Баранівський професійний ліцей

ІСТОРІЯ

    1 вересня 1973 року стало видатною подією в культурному житті Баранівки та всього району, адже на колишньому пустирі протягом року виросли білі й охайні триповерхові будови навчального корпусу, майстерень, гуртожитку, їдальні, спортзалу міського професійно-технічного училища № 11.

  Першим директором навчального закладу був Петро Терентійович Лебіга. Уже з перших днів майстерні були обладнані новими верстаками, іншим устаткуванням, що дозволяло учням успішно навчатись за спеціальностями столяра, слюсаря-сантехніка, муляра, маляра-штукатура.

  Для навчання обладнали 18 класних кабінетів та 6 майстерень. Були в училищі й добре обладнані спортзал та душові.

   Побудоване училище одразу знайшло своїх прихильників. Це – випускники восьмих і десятих класів Баранівського, Коростенського, Олевського, Звягельського та інших районів нашої області. Навчання було розраховане на два роки, а для учнів з освітою восьми класів запроваджено вечірнє навчання, де вони паралельно з опановуванням спеціальності здобували загальну середню освіту.

   Крім того, починаючи з 1974 року, на базі фарфорових заводів району училище починає готувати таку важливу для фарфорової промисловості спеціальність, як живописець. Переважна більшість з них стають справжніми майстрами своєї справи.

   Уже у 1974 році відбувся перший випуск учнів із середньою освітою. Зі 166 випускників – чотири отримали диплом з відзнакою, а 39 здобули вищий розряд – четвертий.

   1981 рік – училище випустило понад 1100 кваліфікованих робітників-будівельників. 200 випускників здобули підвищені розряди, 11 – дипломи з відзнакою і були направлені на навчання до Львівського, Полтавського, Київського та Донецького будівельних інститутів.

    З 2003 року за наказом Міністерства освіти та науки України ПТУ № 11 реорганізовано в ліцей. Цього ж року він набув статусу професійного. Зі стін навчального закладу за 30 років вийшло понад 5 тисяч кваліфікованих робітників.

   Завдяки другому директору Петру Федоровичу Горшкову, який керував навчальним закладом упродовж 1990-2020 років, відкрилася підготовка робітників за професією "Живописець", проводилася реконструкція та оформлення навчальних майстерень штукатурів-плиточників, малярів. У 1999 році створили базу і відкрили підготовку робітників за професією "Тракторист-машиніст  сільськогосподарського виробництва, водій важких автомобілів, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин".

   За 50 років у ліцеї добре обладнали всі навчальні майстерні, кабінети, яких там понад 25, підготували більше ніж 8000 кваліфікованих працівників.


СЬОГОДЕННЯ

    Восени 2021 року ліцей очолив молодий директор Ярослав Миколайович Бортнік. Він із 2010 року працював в ліцеї на посаді викладача фізичної культури, з 2020 року – заступником директора з навчально-виробничої частини. Людина неординарна, наполеглива, відкрита до нового.


"Ми створили ефективну та гнучку систему підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб сучасного ринку праці. Поступово модернізуємо матеріально-технічну базу навчального закладу з впровадженням інноваційних технологій. Силами випускників під керівництвом майстрів виробничого навчання розпочали ремонт у коридорах, майстернях виробничого навчання, кабінетах, лабораторіях,  гуртожитку", – розповідає директор.


    За його словами, найбільшим досягненням ліцею є педагогічний колектив. Це не просто педагоги, це колектив однодумців, у якому надзвичайно гармонійно поєднується найвищий професіоналізм досвідчених викладачів і майстрів виробничого навчання з безмежним польотом фантазії та енергії молодих працівників, які вдячні творцям історії закладу. Це:

- Тамара Ананіївна Парфенюк, викладач математики, працює в ліцеї 39 років;

- Світлана Миколаївна Шевчук, заступник з НВР, працює в ліцеї 37 років;

- Надія Степанівна Каленюк, методист, працює в ліцеї 36 років;

- Тетяна Вадимівна Божко, викладач фізики, працює в ліцеї 36 років;

- Віктор Анатолійович Майданюк, викладач фізвиховання, працює в ліцеї 29 років;

- Григорій Васильович Куцан, майстер виробничого навчання, працює в ліцеї 29 років;

- Володимир Олександрович Волянський, майстер виробничого навчання, працює в ліцеї 27 років;

- Володимир Іванович Кузнєцов, майстер виробничого навчання, працює в ліцеї 27 років;

- Олександр Васильович Пухальський, майстер виробничого навчання, працює в ліцеї 25 років.

"Ми пам’ятаємо й шануємо всіх працівників, які зробили свій внесок у нелегку, але благородну справу навчання молоді, виховання людини-творця, справжнього професіонала, передаючи знання, вміння і досвід зі своїх професій: керівників, робітників, працівників адміністрації, бухгалтерії, бібліотеки, майстрів виробничого навчання, викладачів, вихователів, керівників художньої самодіяльності. Велика їм подяка за цю важку працю", – сказав новий очільник.

    На сьогодні Баранівський ліцей надає якісну безоплатну професійну освіту. Про нього знають у багатьох регіонах: учні успішно працюють під час виробничої, переддипломної практики, заклад поважають і сюди приїжджають навчатися.

   Навчання, проживання в ліцеї безкоштовне. Здобувачі освіти отримують стипендію у розмірі 1250 гривень.


Також Баранівський професійний ліцей надає послуги для населення та організацій згідно з професіями.

Кожен з працівників закладу активно вболіває за долю громади та України, адже якісна освіта – це неймовірний вклад у майбутнє. Молодь зараз має багато перспектив, і попри воєнний стан, саме їй відбудовувати нашу країну після Перемоги.

Матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network