САЙТ ЦИФРОВОЇ ЛАБОРАТОРІЇ БЕРДИЧІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО БУДІВЕЛЬНОГО ЛІЦЕЮ

 

Пандемія COVID-19 викликала найбільший збій у системі освіти за останні десятиліття. І саме цифрові технології дозволяють не зупиняти навчальний процес, а безпечно та ефективно продовжувати його в дистанційному або гібридному (змішаному) форматі. Тож сьогодні цифрова спроможність освітніх закладів стає пріоритетом номер один.

Однак відсутність повноцінних екосистем цифрової освіти дещо нівелює потенціал цифрових технологій.

Наприклад, компанія McKinsey провела дослідження минулої осені: понад 2500 вчителів з різних куточків світу попросили оцінити ефективність дистанційного навчання за шкалою від 1 до 10. Середній бал становив 5. Найвище оцінили ефективність дистанційного навчання педагоги Австралії — 6,6 бала, а японські вчителі, навпаки, поставили «дистанційці» 3,3 бала.

А дослідження Центру демографічних наук Оксфордського університету показало: незважаючи на високу якість дистанційної освіти в Нідерландах, здобувачі освіти втратили 20% очікуваного прогресу.

Проте навіть з огляду на ці дані, альтернативи використанню цифрових технологій у навчанні немає. І не лише через питання безпеки. Цифровізація освіти — тренд, що дозволяє навчатися за індивідуальною траєкторією, тобто максимально ефективно і зручно — у будь-який час та в будь-якому місці. А ще це зменшує навантаження на викладачів: позбавляє непотрібної паперової рутини та автоматизує перевірку робіт здобувачів освіти.

На жаль, багато освітніх закладів України та світу досі не мають чіткої стратегії щодо цифровізації навчання. Заклади освіти часто не знають, які їхні сильні та слабкі сторони у використанні цифрових технологій, які форми та методи навчання цифрових навичок найбільш релевантні для вчителів та учнів, як слід розподіляти пріоритети в цифрових трансформаціях і відповідні інвестиції та фінансування.

Хоча рішення є. Оперативно адаптуватися до нових реалій та розпочати цифрові трансформації допоможе безкоштовний онлайн-інструмент SELFIE. Ним від 2018 року скористалися вже більш ніж 1,7 млн користувачів з понад 13 тис. у 82 країнах світу.

SELFIE — це онлайн-інструмент для самооцінювання стану цифровізації закладу освіти через анонімне опитування, в якому твердження та запитання базуються на опублікованій у 2015 році рамці цифрових компетентностей освітніх організацій DigCompOrg Європейської Комісії.

Радимо українським вчителям вже зараз скористатися безкоштовними інструментами, які розробили за участі Мінцифри.

Ці інструменти вже відіграли важливу роль і зробили свій внесок у цифровізацію шкіл. Згідно з аналітичною довідкою Державної служби якості освіти, у весняному семестрі 2020-2021 навчального року індекс задоволеності учасників освітнього процесу станом організації дистанційного навчання в умовах карантину суттєво зріс порівняно з осінню 2020 року.