2021 Campdraft Results

Thank you to our sponsors - Armfields Livestock Transport, Ramsey and Bulmer, Lanson Trading, Maloney Transport, George and Fuhrmann, Tony Gifford Custom Saddlery, Vary-Whitney families and our generous cattle donors.

A huge thank you to our Judges, and to all of our volunteers across the weekend - those bringing in and unloading cattle, the back yards, those on the gates, the office team, the scoring stewards and announcing team, the catering committee and everyone who contributed to a very successful event.

Thanks also to everyone on the grounds for your willingness to comply with the CovidSAFE requirements of checking in, wearing a mask, and maintaining the appropriate distance to minimise risk,

2021 Campdraft Results

Bonalbo Bonanza – Open Final results

1st - Andrew Peterson - Snowboy

2nd - Kimberley Sammon - Juliettes Romeo

3rd - Tim Carlill - Kirby Stud Freedom

4th - Brett Welsh - Red Acres

5th - Jake Gray - Who's Top Secret

6th - Brett Welsh - Moe's Benediction

7th - Matthew Rippon - Niners Miss Ray

​8th - Jacob Brown - Mallanganee Gem

9th - Kimberley Sammon - Rustic Metal

10th - Matthew Rippon - Comet Oak

Maiden results

1st – Luke Klan – Hard Talkin Kitty

2nd – Tim Carlill – Caratha Jojo

3rd – Brett Welsh – Allstars Halo

4th – Tim Cahill – Havarna

5th – Andrew Peterson – Anson Arial

6th – Joel Blake – Kaybee Kidman Romance

7th – Joel Blake – Kaybee Annies Hustle

8th – Graham Patterson – Nonda Snuggle

9th – Kimberley Sammon – One Direction

10th – Phil Main – Harmony

Ladies results (unaffiliated – competitors cannot compete in other events during the weekend)

1st – Wendy Parrish – Missile

2nd – Sally Mitchell – Coleslea Destined To Spin

3rd – Shakirra Wilson – Meluca Stud Cougar

4th – Tanya Schmidt – Humphrey

5th – Ashleigh Varcin – Secretheart Rivoli Penny

6th – Wendy Parrish – Sienna

Equal 7 – 10th

Donna Clements – Clementine

Nikayla Tagget – Bonnie

Therese Humphreys – Welbatch Reflection

Gemma Codrington – Blaze

Jacqueline Love – (Reba) Remarkable Breezette

Juvenile Results

1st - Charli Sivewright – JayJay

2nd - Carlee Thomas – Sienna

3rd - Callum King – Cindy

4th - Braxton Ryan – Calli

5th - Alana King – Colonel Sanders

6th - Ruby Hansen – Theo

7th - Braxton Ryan – Miss Blue

8th - Lilly Ranford – Pepto Acres

Junior Results

1st – Amber Thomas – Maddison

2nd – Nash Falls – Gundy

3rd – Emerald Dean – Leisure

4th – Chelsea Thomas – Lincoln

5th – Renae Keys - Outlaw