ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ВИКЛАДАЧІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПІДГОТОВКИ

У рамках святкування 210-річчя Тараса Григоровича Шевченка в Бериславському медичному фаховому коледжі викладачем Мариною Іщенко було проведено конференцію «Бренд Тараса Шевченка у третьому тисячолітті». Учні дев’ятого класу ліцею показали студентам і викладачам Шевченка під модерним кутом зору: «Шевченко в соціальних мережах»,  «Сучасні пісні на слова Кобзаря», «Шевченко – проРОК свободи», «Квантовий стрибок Шевченка», «Шевченко на барикадах, або як Кобзар став одним із майданівців».

Ми звикли вважати, що хліб, вишиванка, калина, гопак і пісня символічно трактують нашу українську ідентичність. Від них вже рукою подати до культурного коду нації – Тараса Шевченка. Його продовжують згадувати і цитувати в часи сум’яття та непевності (тобто регулярно), хоч за двісті років він з живого поета-авантюриста перетворився на ідеологічний пам’ятник боротьби з недолею.

Конференція «Бренд Тараса Шевченка у третьому тисячолітті»– це сплав вільнодумства та науки, це спроба осучаснити старе та архівувати популярні культурні образи. Це мандрівка у часі, просторі, вимірі з українським Вергілієм – Тарасом Григоровичем, це незабутній «тріп», де учасники беруть на себе роль самого Шевченка.

21 березня викладачка української мови та літератури Марина Іщенко та студентка 112 академічної групи спеціалізації Лікувальна справа Позднякова Глафіра виступили із науковою доповіддю «Квантовий стрибок Тараса Шевченка»  на Першій обласній студентській конференції «Тарас Шевченко - постать крізь століття», що відбулася у рамках засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ЗФПО Херсонської області, яка проведена з метою популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка, актуалізації пам’яті про  Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства, національно-патріотичного виховання здобувачів фахової передвищої освіти, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу України, підтримки і стимулювання талановитої молоді і творчої праці педагог 

Відзначення Шевченківських днів у КЗ "Бериславський медичний фаховий коледж" ХОР розпочалося з фотоквесту до 210-ї річниці з дня народження поета, в якому брали участь студенти першого курсу. Завдання, підготовлені викладачем української мови та літератури Мариною Іщенко, розширили знання студентів про Т. Шевченка як особистість, сприяли вихованню національної свідомості молоді, розвивали творчі здібності, вдосконалювали навички використовувати новітні інформаційні технології в навчальному процесі. Дякуємо усім учасникам заходу за креативність та активність! 

Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає І своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування. 

Панас Мирний

З нагоди святкування Міжнародного  дня рідної мови в Україні студенти та ліцеїсти КЗ «Бериславський медичний фаховий коледж» долучилися до квесту-гри «О рідна мово, скарб невмирущий», яка була проведена з метою залучення здобувачів освіти до активної пізнавальної діяльності, забезпечення самовираження і саморозвитку кожного учасника квесту, формування  розуміння того, що рідна мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширення знання про красу і багатство української мови, виховання почуття любові до рідної мови, поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.

Вітаємо всіх, хто ввібрав в себе нашу мову, знає своє коріння та розуміє витоки, що дає нам силу і могутність. Бережімо й розвиваймо рідну мову, цінуймо її дари, не розпорошуючись на запозичення. Ми могутні й міцні в своїй мові. Наше слово – наша сила!

Мова — це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її.

Олесь Гончар

10.11.2023 між студентами першого курсу спеціалізації «Лікувальна справа» та «Сестринська справа» була проведена зустріч, присвячена Дню української писемності у форматі інтелектуально-розважальної гри «МовиМо QUIZ». Гра складалася з 6 раундів різної складності: «Розминка», «Нейромережа», «Мовний ревізор», «Мозковий штурм», «Кришталева сова» та «Чорна скринька». Зігравши в квіз, студенти отримали масу позитивних емоцій, заряд бадьорості, яскравих вражень і гарного настрою. А перемогу здобула команда 112 академічної групи.

Межі нашої мови – це межі нашого світу. Розширюймо свої мовні горизонти, якими б професіоналами себе не вважали. Говорімо, живімо, відчуваймо якісну українську!

У Бериславському медичному фаховому коледжі вже стала традиційною участь у Всеукраїнському осінньому флешмобі – диктанті національної єдності. Цього року 27 жовтня у  День української писемності та мови студенти першого курсу також змогли відчути хвилю єдності, написавши диктант «Дороги України» письменниці та лауреатки Шевченківської премії Катерини Калитко.

#НМЦВФПО_Ми_нащадки_козацької_слави

Бібліотека — це одне з найдавніших культурних надбань людства, суть якого є незмінною протягом всієї історії. Бібліотеки й дотепер залишаються особливим місцем, де люди мимоволі стишують голос, і чутно лише шурхіт сторінок, а повітря неповторно пахне типографською фарбою, клеєм і трохи пилом — адже книги можуть зберігатися століттями і дарувати свою мудрість не одному поколінню читачів.

Тому в Україні встановлено особливе свято — Всеукраїнський день бібліотек, який ми щороку відзначаємо 30 вересня.Напередодні цього свята завідувачкою бібліотеки Ревенко Тетяною Сергіївною було проведено інформаційну годину «Бібліотека - аптека для душі», на який було запрошено студентів 111, 112, 113, 123 груп.

Зустріч проведена з метою ознайомлення з історією виникнення книги та бібліотек до сучасних найнезвичайніших бібліотек сьогодення

Традиційно у вересні відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, спортсменів, ветеранів спорту- День фізичної культури і спорту! Регулярні заняття фізичною культурою не тільки зміцнюють здоров’я нації, а посилюють віру людей у власні сили, формують звички - дисципліну, конкуренцію. З нагоди свята викладачкою фізичного виховання Бєлєй Т.Я. разом зі студентами було проведено челендж під гаслом "Здорова нація- непереможна нація!» Студенти продемонстрували такі фізичні якості: силу, витривалість, швидкість, спритність.

Тож бажаємо вам здоров’я,твердості характеру, активних рухів у житті!


З метою відзначення Дня фізичної культури і спорту та Міжнародного Дня студентського спорту в навчальному закладі було проведено челендж під гаслом "Здорова нація - непереможна нація!".  

5 січня викладачі пройшли курси підвищення кваліфікації в онлайн формі на тему: Створення сучасного освітнього середовища: технології та інструментарії сучасного уроку." 

5 січня 2022 року викладачі пройшли курси підвищення кваліфікації на тему: "Професійна діяльність педагогічного працівника в інклюзивному освітньому середовищі".


Студентку 121 академічної групи спеціальності 223 «Медсестринство» Кабанець Єлизавету (викладач Іщенко М.О.) з II місцем в II (обласному) етапі XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Бажаємо творчих успіхів та нових досягнень.