Бібліокур'єр

  День  нової  книги

Пізнавати світ із книгою в руках – справа надзвичайно цікава. Особливий інтерес викликають нові видання, які приваблюють нас новизною інформації, яскраво ілюстрованими сторінками. 23 квітня у Всесвітній день книги та авторського права  у  читальній  залі  бібліотеки   відбувся День нової книги за підсумками  благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу». Бібліотекар гімназії щиро вдячна всім, хто долучився до цієї акції, за доброчинність, за приємні емоції, за прихильність до бібліотеки. 28 новеньких видань потрапили до нашої книгозбірні і поспішили завоювати серця наших користувачів. Відвідувачі знайомилися з новинками сучасної художньої літератури, що відповідають усім смакам читачів, відкриваючи  для себе нові імена авторів.             Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки і сподіваємося, що ви знайдете для себе багато цікавої літератури, яка принесе вам хвилини задоволення і гарних вражень при читанні.

Магія напередодні свят складається з безлічі ледь помітних деталей - зустрічей, усмішок, нових знайомств, доброзичливої атмосфери. Саме це і подарували представники Благодійної організації "Благодійний фонд "Свідома Україна" учням 5 класу гімназії №22, які зібралися в читальній залі бібліотеки. Налаштувати дітей на очікування свята, розвивати спостережливість і творчі здібності, створити святкову атмосферу допомогли волонтери фонду на чолі з Оксаною Оранською, які підготували і провели майстер-клас з виготовлення Великодних сувенірів. Українські митці у всі часи зверталися до теми Великодня, відтворюючи традиції та обряди. Наслідуємо...

   Кожна поетична зустріч - це тепло спілкування, радість від занурення у джерела поетичного слова. А зовсім нещодавно поетичне слово поповнилося новою збіркою "Позахмар'я ", на презентації якої пощастило побувати  старшокласникам гімназії №22. ЇЇ авторка - поетка з Києва, громадська діячка -Олена Татьянченко. Як пише сама авторка "Ця книга виходить під час війни, тому що слово - теж зброя! Вона присвячується моїм батькам, моєму роду, моїй землі, моїй Україні і моєму героїчному народу!"  Пані Олена захопила своїм емоційним виступом, сповненим теплоти й безмежної любові до своєї країни. Учасники зустрічі переглянули відеозаписи поезій, які читають військові в рамках арт-проєкту "Буремні вірші". Дякуємо за зустріч, за натхненну поезію.

Казковими стежками Г.К.Андерсена

2 квітня, у день народження відомого данського казкаря Г.К. Андерсена, світова спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги. Саме книга відкриває молодшим читачам  таємничий і незнайомий світ життя. З цієї нагоди учні 3-В класу(класовод Леонідова С.О.) поспішали до читальної зали бібліотеки на цікаву мандрівку "Казковими стежками Андерсена". Зупинка "Туристична" познайомила учнів з країною, де народився великий казкар, а на зупинці "Літературна" читачі поринули у світ казки. Читали уривки з маловідомих казок, провели вікторину "Упізнай чарівну казку". Його творами захоплювалося не одне покоління читачів. Тож всім бажаємо яскравих книжкових подорожей і приємних вражень від читання.

Національний тиждень читання поезії -2024

Кажуть, що поезія - це голос істини, голос правди. І той, хто чує цей голос, здатний піднятися до вершини духу, згуртувати націю, об'єднати людство.  Національний тиждень читання поезії, гаслом якого є рядок з вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової "Ріки незмінно течуть додому" є гарною можливістю познайомитися із сучасними авторами. Білоцерківські поетки- які вони? Що ми знаємо про них, про їх творчість? На гостини до гімназії №22 завітала письменниця, поетка, творчий керівник літературної студії "Олександрійський бульвар" - Ганна Ручай. ЇЇ твори - саме життя. В них роздуми, біль, переживання, сподівання і безмежна любов до рідного міста. Учні 8-х класів, які завітали на зустріч, читали поезію Ганни Ручай та мали змогу насолодитися зворушливим, чуттєвим виконанням творів самою авторкою.

21 березня- Всесвітній день поезії. Поезія лікує, надихає, розчулює, підбадьорює.  Вона не вимагає від вас багато часу - але якщо ви знайдете для неї трохи місця у своєму житті - вона неодмінно вам віддячить, заполонить ваше серце назавжди.  В рамках Національного тижня читання поезії, темою якого є "Дім", а гаслом "Ріки незмінно течуть додому" та щоб привернути увагу до поетичного слова саме сьогодні, під час війни,     до бібліотеки гімназії №22 завітали учні 6-А класу( класний керівник Коломієць Т.В.) на поетичні читання "Поезія - мелодія вільної душі" . Читали вірші поетів- краян: В.Дідківського, Т.Строкач, Л.Бойко, П.Розвозчика, Г.Ручай.  Учні вкотре відчули, що поняття "Дім" набуло щемкого значення.   Це повернення і чекання. Дім для нас сьогодні, це віра в тих, хто за цей дім бореться. Дім - це Україна.                                                                                   

нові книги.pptx

Нові підручники для учнів 5-6 класів (за вибором учителя) вже  в   бібліотеці гімназії №22

"...Словом, хай живе життя!                                                                                              Хай живе безсмертне слово!"                                                                                                    М. Хвильовий

з  04.12.2023 розпочався Національний тиждень читання під гаслом: "Бути своїми!" Хай стане гарною традицією - об'єднатися навколо читання, поділитися своїми великими і маленькими персональними читацькими здобутками, обговорити прочитане, порекомендувати нове, підтримати українську книжку. Нехай Національний тиждень читання надихає вас на приємне спілкування з книгою.

Тиждень читання

    Можливо саме в ці дні час об'єднатися навколо книги, поділитися  своїми читацькими уподобаннями, обговорити нові надходження, поділитися думками про прочитане. Саме з такою метою в рамках Національного тижня читання для учнів 8-В класу (класний керівник Зінченко В.П.) бібліотекар Кваша Н.А.  підготувала і провела літературно-краєзнавчу подорож "Це та земля, де нам судилось жити". На книжових зупинках: історична, краєзнавча, літературна користувачі дізнавались про найкраще місце на землі- рідний куточок України, сивочоле і мальовниче місто над Россю-Білу Церкву.

В рамках #Національного тижня читання, який проходить під гаслом: "Бути своїми!" 4 грудня  до читальної зали бібліотеки завітали учні  3-А класу ( класовод Хруль А.Г.) на бібліотечний урок "Подорож до країни Журналії". Учні познайомилися з дитячими журналами, вчились презентувати їх, висловлювали свої думки про прочитане, розгадували анаграми, виготовили закладки для улюблених журналів.

Як тобі живеться, підручнику?

     Згідно з планом роботи школи метою посилення ролі книги у навчальному процесі, поліпшення роботи щодо збереження підручників  бібліотекарем та бібліотечним активом з 27.11.2023по 01.12.2023року  було проведено черговий рейд-перевірку збереження шкільних підручників, що вже традиційно проходить під назвою «Як тобі живеться, підручнику? Результати перевірки висвітлені у наказі по школі. Дякуємо всім, хто добросовісно відноситься до збереження шкільних підручників. Сподіваємося, що всі,  хто отримав зауваження, відреагують на них, ліквідують недоліки , дослухаються порад  бібліотекаря.

Нехай книги додадуть  вам мудрості,  знань і будуть збережені для інших користувачів.

До Дня Гідності та Свободи, у бібліотеці гімназії -початкової школи №22, для представників учнівського самоврядування спілки школярів "Світанок", відбулася година- спомин "Заряджені гідністю та жагою до свободи". Учні пройшли етапами Єврореволюції, говорили про події тих 94-х днів, коли формувалося громадянське суспільство, вражаючи світ, а серце Європи билося на Майдані, познайомилися з героїчними сторінками історії України, бібліотекар презентувала нові книги, які розповідають про події тих часів. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув захищаючи незалежність і свободу України, взяли участь у флешмобі "Україна - територія гідності та свободи". Шукаючи Європу, ми знайшли Україну.

Подорож до читацької скарбнички А.О.Сухомлинського "Криниця людської мудрості"                              15 листопада учні  4-В класу (класовод Січкар Л.В.)доторкнулися до мистецтва і сили слова , а саме до творчої спадщини найвідомішого педагога і письменника України Василя Олександровича Сухомлинського, Людини з великою душею і талантом вчителя. Його серце несло добро, щастя і радість усім, хто з ним спілкувався. От і сьогодні, читаючи оповідання В.Сухомлинського, учні вчилися оцінювати вчинки героїв, інсценізували оповідання "Сива волосина", розповідали приказки і прислів'я про добро, людяність, представляли улюблені  збірки оповідань В.Сухомлинського. Бібліотекар запропонувала конкурс "Літературний калейдоскоп" та спонукала читачів до бесіди -В чому секрет доброго слова? Учні отримали медалі та пам'ятки про  10 правил В.Сухомлинського. На завершення переглянули відео про видатного Учителя , в якому жила безмежна любов до дітей.

Листопадового дня  на бібліогостини до учнів Білоцерківської гімназії №22 завітала дитяча поетеса, педагог, громадська діячка, волонтерка  Тетяна Строкач. Свій талант та частинку душі, енергію та вільний час вона віддає дітям, і вони їй віддячують тим же."Люблю Україну, дітей, вірші та квіти..." - говорить про себе авторка. Учні 4-х класів (класоводи Січкар Л.В. та Кириленко О.Д.) залюбки читали поезію пані Тетяни, слухали пісні на її вірші, розгадували авторські загадки, поринули у диво-історії та чарівні казки. Родзинкою зустрічі була виставка ляльок-мотанок і композицій з природнього матеріалу, виготовленням яких захоплюється наша гостя. Щиро дякуємо Тетяні Строкач за теплу, цікаву зустріч з присмаком Осені.

І ось, нарешті, вони читачі бібліотеки -посвята відбулася!                                                                                               Зовсім нещодавно учні 2-х класів(класоводи Доміловська В.М., Саміленко І.М.) відкрили для себе ще одну сторінку шкільного життя- стали читачами бібліотеки. "Із задоволенням читай - світ навколо пізнавай". Свято запам'яталося новими книгами, казковою вікториною з літературними героями. Учні переглянули відео про правила поводження з книгою, читали вірші, прислів'я та приказки про книгу та бібліотеку.

"Джерело цілющого сміху"  225 років з часу видання "Енеїди" І.П.Котляревського

І.Котляревський - геніальний автор, творчість якого особливо сьогодні має для нас велике значення – зокрема, у протистоянні з Росією. 1798 рік, коли побачили світ перші частини «Енеїди» Котляревського, став не лише роком народження нової української літератури. Він дав старт для початку соціокультурного конфлікту між імперською Росією та «провінційною» Україною. Вихід у світ «Енеїди» став епохальною подією в культурному житті України. Це була перша друкована українська книга, написана живою народною мовою.

Бібліотека Гімназії №22 пропонує своїм читачам насолодитися колоритною, живою мовою героїв "Енеїди"

"Подаруймо мамі світ добра" 

         Напередодні  Дня матері в читальній залі бібліотеки гімназії №22 бібліотекар Кваша Н.А. разом з працівниками бібліотеки-філії №2 підготували для учнів 2-А класу (класовод Хруль А.Г.) літературно-мистецьку годину «Подаруймо  мамі світ добра». Під час заходу учні  ознайомилися з історією свята, яке має особливе значення для кожної людини. Учні із задоволенням прочитали вірші про маму, згадали прислів’я, заспівали пісню «Мамо, мамочко моя», яку підготували разом з музичним керівником Незвиською Л.В., прослухали колискову та виготовили квіткову композицію "Букет для мами". Це ще був один привід сказати мамі про те, що вона найрідніша і найдорожча людина в світі.

  8 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення і вшановує пам'ять українців, що полягли у Другій світовій війні. У ці дні ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з нацизмом.  Цій даті присвячена година спілкування "Хай пам'ять про війну нас всіх єднає" для учнів 5-А класу, яка відбулася в читальній залі бібліотеки. Користувачі переглянули книжкову виставку, читали полум'яні рядки поезії.Говорили про те, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає, а пам'ять робить нас сильнішими. Вона- запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Біла Церква історична: події, постаті, життя

   Пізнання минулого - це ключ до створення щасливого майбутнього. Ця істина відома здавна. І особливо ретельно слід вивчати історію свого краю, своєї Батьківщини, адже тільки таким чином можна пізнати своє коріння, пробудити у власній душі патріотизм, запалити іскру національної самосвідомості. Саме з такою метою в бібліотеці гімназії №22  у співпраці з міською бібліотекою-філіалом №2  було проведено краєзнавчі зустрічі "Біла Церква історична: події, постаті, життя" за участю історика, краєзнавця Анатолія Бондаря. Відбулося активне спілкування  з учнями 9-В класу (класний керівник Синєгуб Р.П.). Бібліотекар Кваша Н.А. представила книжкову виставку "Відкрий для себе рідне місто"

   «Випадкова зустріч з гарною книгою може назавжди змінити долю людини» (Марсель Прево). А що ж дає людині книга? Про власні погляди щодо ролі книги і читання в епоху інтернету та місця книги для досягнення власних цілей   говорили користувачі  гімназії №22, які зібралися в читальній залі бібліотеки на урок-диспут «Книга і читання в епоху інтернету».  Учні 5-А класу(класний керівник  Коломієць Т.В) та учні 6-А (класний керівник Петрова В.І.) розповіли які саме книги читають сьогодні, познайомили друзів з улюбленими  авторами, чому надають перевагу книзі  чи різноманітним  гаджетам  та  чи підтримують вислів «Вага книжок» - «вага знань». Читаючи книжки, ми вчимося висловлювати свої думки, закохуємося у рідну мову і культуру, вчимо історію рідного краю, на прикладах головних героїв гартуємо власний характер, пізнаємо нове.

       14 березня - День українського добровольця

        З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в бібліотеці гімназії №22 разом з дитячим об’єднанням «Світанок»» для  учнів 7х класів було проведено літературно-патріотичну годину  “ Українські  добровольці – символ нескореності». Саме  такі заходи виховують у наших  учнів почуття гордості за українських добровольців, почуття національної самосвідомості, громадянської активності.

"І  лине землею Шевченкове слово святе"

Все йде, все минає...  Та залишається добра слава про людей. В нашій історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає та шанує все прогресивне людство. До них належить й ім'я великого Кобзаря, сина українського народу - Т.Г. Шевченка. 07 березня в читальній залі бібліотеки відбулися традиційні Шевченківські читання. В пам'ять про Великого Кобзаря лунало його палке слово, звучала поезія у виконанні наших учнів. Сьогодні полум'яне слово Шевченка нам дуже потрібно. Необхідні його сила, правдивість, його патріотичні переконання, його любов до рідного краю і звичайно, краса та мелодійність його поезій.

Вітаємо учасників і  переможців конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка "І лине землею Шевченкове слово"                                                                                                      

Результати вибору електронних версій  оригінал-макетів підручників для 1 класу

Замовлення 1 клас

"Квітка ніжна і чудова - рідна мова"

Ми не завжди собі уявляємо те, яке багатство є у кожного з нас, його ми не завжди помічаємо, не завжди цінуємо, але без нього ми не можемо жити. Так розпочалася година спілкування для учнів    5-А класу(класний керівник Коломієць Т.В.) "Квітка ніжна і чудова- рідна мова". Мова народу це не просто звуки. Мова це душа народу. Щоб пересвідчитись у милозвучності нашої рідної мови бібліотекар запропонувала  учням прикрасити  своєрідний віночок словами, що асоціюються із словом   мова. Учні читали вірші про мову, переглянули інтерактивну  презентацію, показали інсценівки. Де б  ми не були, куди б не занесла нас доля, скрізь ми відчуємо поклик рідної землі, і хвилюємось до сліз, зачувши рідне слово.

"Ми українці: честь і слава незламним" таку назву мала  літературно- патріотична година яка відбулася в бібліотеці гімназії №22 напередодні  річниці повномасштабного військового  вторгнення  російської федерації в Україну. Ніхто навіть не міг уявити, що у 21 столітті розпочнеться пекло на нашій землі. Такий потужний месеч " Україна - це незалежна, вільна країна, яка бореться за себе і за весь світ зі злом рашизмом, та обовязково переможе у цій битві", проходить як символ нашої самобутності і віри. Не секрет, що саме трагічні події надихають людей творити.Учасники читали поезії, які "чіпляють за живе". В них роздуми, біль, обурення, ненависть і, звичайно, світлі сподівання.На завершення заходу  було загадано бажання:

 "Загадаю бажання, найдорожче у світі! Щоб настав мир в країні, і не гинули діти."

Замовлення підручників для учнів 1 класів 

81 Про замовлення підручників для 1класу.doc

Довгоочікувані  Нові підручники для 5 класу  "Математика" Мерзляк А.Г.  уже в бібліотечному фонді гімназії №22

1 Лютого - Всесвітній день читання вголос. Це свято започатковане 2010 року міжнародним освітнім проєктом "LitWorld". Відзначається в першу середу лютого і цього року припадає саме на перше число. Цей день присвячений тій радості, яка виникає, коли ми розповідаємо або читаємо вголос історії в сім'ї  чи в класі.Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Це не те, що можна квапити або втискати. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями і робити прогнози. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.               Для святкування достатньо обрати цікаву книжку й знайти слухачів, як це зробили учні 3-А класу (Класовод Січкар Л.В.)

«Чудотворцю Миколай, ти усіх оберігай»

Кожного року 19 грудня вся дітвора з нетерпінням чекає на дивовижне свято - День Святого Миколая. От  і  цьогоріч бібліотека гімназії №22 запросила учнів 3-Б класу (класовод Скрипник А.О.) на народознавчий калейдоскоп «Миколай до нас мандрує, дивом, казкою чарує», щоб познайомити молодших читачів з історією свята та цікавою літературою про нього. Бібліотекар зробила огляд літератури біля книжкової виставки, познайомила з легендою про Святого Миколая, послухали цікаві розповіді про нього, учні взяли участь у вікторині та почитали вірші. Привітати наймолодших читачів зі святом, до читальної зали гімназії завітав сам Святий Миколай.

 «Коли святий Миколай

З небес на землю йде,

То кожен дім і школа,

Мов вулик бджіл гуде»

"Світ ловив його, та не спіймав"

3 грудня відзначаємо 300 років з Дня народження Григорія Сковороди. Його вважають одним із  найосвіченіших людей  xvІІІ століття та ставлять поруч із такими філософами як Сократ, Спіноза та Конфуцій. Багато загадок досі залишилось не розкритими щодо основних таємниць життя письменника. Сковорода був дивакуватою та одночасно цікавою людиною. Він втілив у собі більшість творчих професій та нахилів. Він обрав шлях мандрівного філософа. Подорожував Україною 25 років до самої смерті.

Хочете більше дізнатися про життєвий та творчий шлях 

Г.С. Сковороди, завітайте  до бібліотеки гімназії №22

 "Скорботна свічка пам'яті святої"

Пам'ять - нескінчена книга у якій записано все: і життя людини і життя країни. Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом, памяті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої  трагедії  ХХ століття  у читальній залі бібліотеки гімназії №22  для учнів 8-9 класів було проведено годину пам'яті  "Скорботна свічка пам'яті святої"                                                                                                                                

Бібліотечна родина поповнилася новими читачами. 23 листопада відбулася посвята в читачі учнів    2-В класу (класовод Леонідова С.О.) "Книга - вікно у незвіданий світ". Маленькі читачі мали змогу поринути  у світ книги, познайомитися з новими книжковими героями, пригадати правила поводження з книгою.

22 листопада  з нагоди Дня Гідності і Свободи – свята в Україні, що святкується щороку 21 листопада в бібліотеці гімназії №22 для учнів 5-А класу(класний керівник Коломієць Т.В.) відбулася виховна година  " Україна - країна нескорених"

21 жовтня 1672 року народився Пилип Орлик -Гетьман Війська Запорозького у вигнанні,  творець першої Конституції України 1710 року

Пилип Орлик.pptx

Пропонуємо нашим користувачам  новинку, яка надійшла у бібліотеку  гімназії №22                            Книга    Г.І. Корогод, В.П.Гробова  "Перша Конституція України. Пилип Орлик і його діяльність в еміграції".  В книзі розкривається виникнення першої української політичної еміграції, появи Конституції України 1710 року, а також намагання Пилипа Орлика створити  коаліцію європейських держав з метою звільнення України з-під впливу Росії


 Все знаю, бо багато читаю!

Запрошуємо читачів в нескінченний пізнавальний всесвіт книжковою виставкою "Читай та пізнавай нове! (Енциклопедії, хрестоматії, довідники, журнали на будь-який вибагливай  смак). До країни знань мандруйте з книжками.

Книга.pptx
вітрина надходжень.pptx

  6 вересня - Всесвітній  День читання

Це свято покликане нагадати людям про важливість читання в будь-якому віці. Але,щоб відсвяткувати День читання книг, досить просто вибрати книгу і почати читати. Регулярне читання покращує пам’ять, розвиває логіку та збагачує уяву. Тож День читання книг запрошує взяти книжку, і почати читати сьогодні і кожного дня хвилин 10 -15, наприклад перед сном. І через 3-4 тижні ви вже в рядах книголюбів . Гарного всім читання!

Електронні підручники для навчання в умовах воєнного стану

 розміщено у вільному доступі.

На порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань Серед інших підручники для 5 класу НУШ. Вони доступні за цим посиланням: .https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/5-klas-nush/movno-lteraturna-galuz/   

УВАГА! Конкурсний відбір підручників для 5 класу  наближається!

Міністерство освіти і науки внесло зміни до проведення конкурсного відбору підручників для учнів 5-го класу (наказ МОН від 04.02.2022 № 121). 

З електронними версіями оригіналів макетів підручників для 5-х класів педагоги зможуть ознайомитися з 15 лютого до 4 березня в електронній бібліотеці на сайті  https://lib.imzo.gov.ua/  У цей же час триватиме обговорення підручників. Онлайн-презентації авторських концепцій відбудуться з 16 до 25 лютого, після яких з 28 лютого до 04 березня 2022 року заклади загальної середньої освіти здійснюють вибір підручників та передають результати вибору в електронній формі до органів управління освітою, яким вони підпорядковані.

Конкурсний  відбір  підручників для 5 класу

       Підручники для 5 класу, які можуть у 2022р. надійти до закладів освіти, відтепер у публічному доступі. З 18 лютого запрошуємо  педагогічних  працівників ознайомитись з електронними версіями оригінал-макетів підручників, які візьмуть участь у конкурсному відборі  та здійснити свій вибір. Переглянути оригінали макетів  можна за посиланням:

https://lib.imzo.gov.ua/vibr-pdruchnikv-5-klas-2021---2022-roki/konkursniy-vdbr/ 

Валентинка

Конкурсний відбір підручників для 9 класу

   Підручники для 9 класу, які можуть у 2022р. надійти до закладів освіти, відтепер у публічному доступі.

З 22 грудня запрошуємо педагогічних працівників ознайомитись з електронними версіями оригінал-макетів підручників, які візьмуть участь у конкурсному відборі та відборі повторного видання  і здійснити свій вибір.

https://lib.imzo.gov.ua/vibr-pdruchnikv-dlya-9-klasu-2021-2022-roki/konkursniy-vdbr/


Щедрівка й Коляда в нашу хату загляда

У народі кажуть: «Зима прийшла – празників привела». І дійсно:  взимку майже щодня свято. На одне з таких свят до бібліотечно-інформаційного центру  завітали учні 2-Б класу (класовод Кириленко О.Д.),  щоб  дізнатися про традиції святкування українського Різдва.  Обряд колядування та щедрування, який підготували бібліотекар Кваша Н.А. та музичний керівник Незвисько Л.В.  увів дітей у світ творчості. Учні розповідали з чим у них асоціюється Різдво, Різдвяна коляда і подарували всім чарівне дійство з виконанням колядок та щедрівок, а за привітання їх обдарували різними смаколиками.

Різдво святе заходить на поріг.

Прийміть зі святом цим мої вітання!

Хай Божа благодать летить, як сніг,

Хай сміх лунає з вечора й до рання!

Книги, що надихають...

Учні 10 класу  (класний керівник 

Джура А. Г.)  завітали  до бібліотечно-інформаційного центру на творчу зустріч та презентацію книг  письменниці, журналістки, громадської діячки          Юлії Матту

Юлія Матту

27 листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодомору. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

Україна пам'ятає - світ визнає!

У пам’ять про скорботний тридцять трет

День Гідності та Свободи  - свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої  революції(2004року) та Революції Гідності (2013 року).  Це свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь доленосних подій у новітній українській історії.

День Гідності (1).docx

Чи можна в мовленні обійтися без прислів'їв і приказок? Для вас, наші читачі,  ми підготували добірку цих влучних висловлювань, які  стануть вам у нагоді.

Мова.docx

Всеукраїнський день бібліотек!

Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня вже 23 роки  і є професійним святом працівників бібліотек (згідно з Указом Президента України «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» від 14 травня 1998 р. № 471/98.)

      Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів. Її функції стають значно ширшими, адже там проводять книжкові виставки, квести, вікторини, патріотичні майданчики, інтерактивні літературні ігри та зустрічі з майстрами слова.

У бібліотеці користувачі можуть працювати в Інтернет-мережі, що забезпечує доступ до різних джерел інформації, отримати доступ до Wi-Fi.

   Сподіваємося, що День бібліотек – свято не лише для бібліотечних працівників, але й для усіх наших читачів. Зі святом вас, дорогі друзі!

Новий 2021/2022 навчальний  рік розпочато!           У новий навчальний рік  з новими підручниками

  До бібліотечно-інформаційного центру БЗШ №22 надійшли нові підручники для учнів 4-х класів. Вчасне надходження  навчальної літератури дало можливість забезпечити ще до  1 вересня кожного учня комплектом підручників.                                                                                                      Читайте! Навчайтеся! Пізнавайте!

Підручники та посібники.pptx

 Канікули з книгою

 Читання на канікулах - це ефективний спосіб тримати в тонусі пам'ять, розвивати  мислення,  фантазію дітей і підлітків. Вирушаєте у мандри і не знаєте, яку книжку обрати?.  Список літератури на літо 2021- що почитати  влітку учням 7-11класів https://book24.ua/ua/blog/spisok-literatury-na-leto-2021-chto-pochitat-letom-uchenikam/?fbclid=IwAR2GSpkbEE6v8ZZU_xg_yVVypWPPGJRC418qgaaB1eAnfnS

Книги за цим списком ви можете взяти у нашій шкільній бібліотеці. Чекаємо  зустрічі з нашими читачами. Гарних читань і приємних вражень.

Чорнобиль не має минулого часу

                         26 квітня  - 35 років з дня Чорнобильської трагедії.        Чорнобиль ... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Трагедія вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1-й годині 23 хвилини нічну пітьму розірвало полум’я. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася найбільша катастрофа сторіччя. Ця страшна подія — попередження майбутнім поколінням про відповідальність кожного за долю нашої планети.  Чорнобильська катастрофа лишила слід не лише в життях, а й в серцях українців.                                    Найбільша техногенна катастрофа, що відбулась на території України, знайшла своє місце і в літературі.

  Український контент пропонує добірку найзворушливіших поезій українських авторів, що порушують тему Чорнобиля і чіпляють за живе… Публіцистичні матеріали та художні твори про Чорнобиль допоможуть вихователям, педагогам, батькам у розвитку екологічного виховання дітей та почуття любові до рідного краю і природи.       (переходьте за посиланням)

https://kontent-ua.com/2016/04/poyeziya-katastrofi-nayzvorushlivisha-p/

        Міжнародний день дитячої книги

  Сьогодні, 2 квітня, у день народження  великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги і відзначається щороку 2 квітня (починаючи з 1967 р.) Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь.

  Саме дитячій книзі присвячуємо літературну хвилинку "Сучасна українська дитяча проза"(для учнів 5-7 класів). Ця інтерактивна  гра допоможе  учням  пригадати та систематизувати вивчений матеріал з української літератури.    Зростайте разом із книгою!

переходьте за посиланням:

https://learningapps.org/display?v=pfj92e3av21

Андерсен.ppt

Ганс Крістіан Андерсен - відомий своїми неймовірно цікавими, повчальними, добрими, веселими і сумними казками. Діти всього світу зачитуються ними. При цьому вони вчаться любити, товаришувати, довіряти і, найголовніше, вірити в диво та перемогу добра.

 Для вас, наші користувачі онлайн-презентація за творчістю  Г.К. Андерсена

Зростайте разом із книгою!

   "Я маю в світі горде право - Сама собою завжди буть..."

19 березня Ліна Василівна Костенко святкує свій день народження, їй виповнився 91 рік. Українська письменниця, поетка-шістдесятниця, лауреатка Шевченківської премії. Безумовний класик, чиї твори  давно увійшли  до навчальних програм, стали піснями. Безкомпромісна, принципова, вимоглива, горда, часом різка, гостра, як бритва і неабияким почуттям гумору. Усе це - про Ліну Костенко. Ліна Костенко – одна з тих, хто не втратив людської гідності в часи випробувань, і її шістнадцятирічне мовчання не виглядало як слабкість чи компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито.  Поезії Ліни Костенко – неперевершеного митця слова – незвичайні, прекрасні, художньо довершені. «Це – як висловився Володимир Базилевський, – більше ніж поезія – тут наша історія і філософія, наш спосіб думання, героїка. Тут минуле й сучасне, просвічене рентгеном мислі…» 

Л.Костенко.docx

Спішу у світ Шевченкового слова

Щорічно 9 та 10 березня Україна відзначає Шевченківські дні. Його називають провісником  нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь.  Бібліотечно-інформаційний центр запрошує переглянути книжкову виставку "Спішу у світ Шевченкового слова" та пізнати глибини шевченківського слова і мудрості.

Літературні вітражі

3 березня Всесвітній день письменника.

      Березень багатий на визначні події для книголюбів і всіх, хто щодня опановує мистецтво слова. У березні ми святкуємо – Всеукраїнський тиждень дитячої книги, Всесвітній день поезії, вшановуємо пам'ять великого Кобзаря-Тараса Шевченка, Всесвітній день письменника, який відзначаємо 3 березня.

    Всесвітній день письменника є приводом для вшанування літературних діячів. Неможливо уявити собі сучасне життя без літератури. Навіть ті, для кого читання не є улюбленим дозвіллям, стикаються з літературними творами, адже сценарій до фільму, стаття в журналі або газеті – це теж праця письменника.     Вітаємо всіх майстрів слова зі святом. Хай Ваша музика душі завжди звучить натхненно.

Читаємо Лесю Українку

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Бібліотечно-інформаційний центр запрошує переглянути книжкову виставку присвячену творчості поетеси. 

Конкурсний відбір підручників для 4 класу

Розпочато  конкурсний  відбір підручників для здобувачів повної загальної освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 роках (4 клас)

https://lib.imzo.gov.ua/konkursniy-vdbr-pdruchnikv-dlya-4-klasu-/


з 18.01 по 29.01.2021   запрошуємо педагогічних працівників ознайомитися з фрагментами електронних   версій  підручників для 4 класу

              за просиланням:                    https://lib.imzo.gov.ua/konkurs-pdruchnikv/konkurs-pdruchnikv-dlya-4-klasu/ 

2020 рік був непростим роком для українського видавництва,проте на світ з'явилося багато книг. Попри карантин і невизначеність книжкового ринку, книжки в Україні видавалися, рекламувалися і продавалися. Про деякі з них більше говорили, ніж читали. Про інші- не стільки говорили, скільки читали. Були й ті, які зажили неабиякої слави.

Українська громадська організація "ПЕН" ділиться з нами переліком найкращих українських книжок року.

https://pen.org.ua/publications/najkrashhi-ukrayinski-knyzhky-2020-roku-za-verciyeyu-pen/

Зима щедрує по дворах

 Запрошуємо всіх бажаючих до народознавчих розвідок. Представляємо дитячі збірки колядок та щедрівок до яких увійшли як авторські поезії, так і народні колядки, щедрівки, віншування, що надають неповторності зимовим святам – від Миколая до Різдва.

  Творчості всім в переддень Нового року та Різдва Христового!

Колядки.Щедрівки.docx

"Невідома Олександрія" в нашій бібліотеці

Іванов О., Чернецький Є. Невідома Олександрія. Палацовий комплекс. Четвертий павільйон / Олексадр Іванов, Євген Чернецький.  -Біла Церква: [ПРаТ "Білоцерківська книжкова фабрика"], 2020. - 200с.                                                 Що ми знаємо про Олександрію? 

     Мандруючи затишними алеями, ми згадуємо про резиденцію графів Браницьких, її високий стиль, коронованих гостей, рідкісні дерева і таємничі легенди. Відкриття невідомих раніше архівних  джерел, скрупульозне дослідження і застосування  нових технологій дозволяють нам повернути втрачений колись світ цього парку, відчути його чари і зрозуміти захоплення, яке надихало на творчий запал і високі почуття. "Невідома Олександрія" є частиною програми з відзначення тисячоліття Білої Церкви.

      Нова книга письменника Андрія Гудими "Україна- це доля"  унікальна за своєю тематикою і структурою. До неї увійшли відомі нам історичні поеми та віршовані романи, а також новий роман "Іван Богун". У послідовності, за тематикою висвітлення подій, що мали вирішальне значення в житті нашого народу, це видання з епічного ряду літератури. Тематично об'єднавши  відповідні "цикли" воєдино, автор збудував свою 1000-річну  Україну.

Книга присвячується  1000-річчю міста Біла Церква (м. Юр'їв), заснованому великим князем Київським Ярославом Мудрим.      

Читайте і збагачуйте  історичну пам'ять.        

 До рідного слова торкаюсь душею

  День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні. Встановлене воно 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

   У скарбничці нашого народу вірші про  українську  мову посідають одне з найчільніших місць. Це поезії не лише для дітей, їх має знати кожен українець. Здається, про красу рідного слова сказано так багато, що краще її не опишеш. Ми підготували для наших користувачів добірку  поезій про мову «До рідного слова торкаюсь душею», які є напрочуд  красиві та глибокі. Надіємось, вони не залишать вас байдужими.

мова.docx

Онлайн-читання.       Вірші про мову  звучать у виконанні наших користувачів

video-72635d81880eb9115d1cc973ef3380de-V.mp4

учениця 5-В класу  Поліна Кваша

video-845deb1547067b3efce84fac6f5e8be9-V.mp4

учениця 5-Б класу  Кривенда Марія

video-3c54ebd4f5626a9908aaa890d50d219f-V.mp4

учень 4-А класу   Івченко Ілля

20201108_100528.mp4

  Каріна Кваша   - майбутня першокласниця

video-3c5f8efc3f6a8b10af9d3e3fdf9d2a7a-V.mp4
нові підручники.pptx

Методичні рекомендації щодо проведення у 2020/2021 навчальному році ДНЯ ЗНАНЬ та ПЕРШОГО УРОКУ у закладах освіти Київської області

https://www.kristti.com.ua/metodychni-rekomendatsiyi-shhodo-provedennya-u-2020-2021-navchalnomu-rotsi-dnya-znan-ta-pershogo-uroku-u-zakladah-osvity-kyyivskoyi-oblasti/

                       Читання зі Старим Левом.

   Разом з «Видавництвом Старого Лева» ми знову помандруємо сторінками  книг улюблених  авторів. Мар’яна Савка, Оксана Лущевська, Галина Вдовиченко,Сергій Гридін та багато –багато інших авторів поведуть нас у дивовижний світ пригод та пізнання. Саме підліткова література займає вагому нішу на сучасному книжковому ринку. І не дарма, адже саме цікаві книги для підлітків розповідають юному поколінню про такі актуальні теми як дружба, перше кохання, незгоди, допомагають краще розібратися в собі та навколишньому світі. Окрім розважальної функції, підліткова література ще має велику місію – пізнавальну та розвивальну. Зрештою, в деяких випадках набагато краще навчитися на чужому досвіді, ніж допускати власні помилки.  Наша бібліотека пропонує великий вибір книг "Видавництва Старого Лева", щоб задовільнити ваші читацькі смаки.

Ми працюємо для вас!

В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також – вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха.. 
Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху… 
Дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі... Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять і юних, і дорослих читачів 
Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується… 

А над світом українська вишиванка цвіте

       День вишиванки – досить молоде свято, яке відзначають в Україні з 2006 року у третій четвер травня – для збереження традицій створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

       Дата Дня вишиванки у 2020 році припадає на 21 травня. Ідею акції Всесвітній день вишиванки запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Вишита сорочка завжди була важливою складовою життя українця: її одягали й повсякдень, і на свято. Вишиванка - національний український одяг, який останнім часом став популярним не тільки всередині країни, але і за кордоном. І ми не могли не згадати про українську культурну спадщину перед Днем вишиванки.  Давайте пригадаємо разом найвідоміші пісні та вірші про вишиванки.

https://librarycre.wordpress.com/2019/05/17/poems-and-songs-about-vyshyvanku/  

Що читати влітку школярам, випускникам шкіл та тим, хто лише готується до школи? 

Вже зовсім скоро закінчиться ще один навчальний рік. Що ж робити влітку? Як проводити  відпочинок весело, але й з користю, щоб набути  новий багаж знань. Влаштовуйтесь зручніше і занотовуйте собі перелік книг, які варті вашої уваги або уваги вашої малечі.

https://starylev.com.ua/shcho_chytaty_shkolyaram_vypusknykam 

Увага! Увага! Увага!

 Продовжуються дні карантинного домашнього читання, задля профілактики та лікування.                                                                                                                     Книги в бібліотеці  чекають , поки їх прочитають.  Можливо,  це ваш шанс зрушити з місця:    ЧИТАЧЕМ - СТАТИ!

                   Найрідніше слово

День матері

Серед української громади День матері вперше влаштувала Спілка українок Канади в 1928 рогці. У 1939 році свято заборонила тогочасна влада. 10 травня 1999року указом президента України було встановлено , що День матері відзначається щорічно у другу неділю травня.

Матусю єдина, матусю рідненька,

Щоб ти не хилилась в журбі.

І в осінь, і взимку, весною і влітку,

щастя й здоров'я тобі.

Вірші на День матері потішать ваших матусь у їхнє свято . Кожен з нас просто зобов'язаний привітати свою маму, тому в жодному випадку не забудьте про цю дату. Їй не потрібні коштовні подарунки, але красиві вітання від дорослих і дітей точно будуть доречні. 

Читайте вірші українських поетів про маму  

http://www.bizslovo.org/content/index.php/ua/biblioteka/167-poeziya/950-virshi-pro-mamu.html

Ви запитаєте, як працюється на карантині? Як бачите.... плідно!

Кожен знає, що вчитися ніколи не пізно. Можливо, це саме той час! Розпочинайте з нами ...

Сертифікат. Very Verified_ онлайн-курс з медіаграмотності (1).pdf
Certificate.pdf
Саша Кочубей (1).pptx

Знайдіть час для карантинних читань!


Знайомтесь, це Саша Кочубей -дитяча письменниця, перекладачка. Надіюсь, ви читали її книги, якщо ні ,то відкриваємо для вас нові імена в літературі.

   Саме час читати...

Бібліотечно-інформаційний центр рекомендує: 

  Щоб мати хороше здоров'я, настрій теж повинен бути. Надіємось,  що гарного настрою додадуть вам  цікаві книги. Приємного читання...

                  Перевір себе

Життя з книгами - у сто разів цікавіше та яскравіше! Друзі! А ви любите читати? Якщо так, то наша пропозиція - саме для вас!

Шановні користувачі, влаштуйте вікторину для себе, перевірте свої знання

Запитання

1. Де починається життя книги?

2. Що допомагає читачу швидко знайти в книзі потрібне оповідання?

3. З якого матеріалу було виготовлено найпершу книгу?

4. Як називається зібрання слів, розміщених в алфавітному порядку, з поясненням, тлумаченням чи перекладом на іншу мову?

5. Назви професії людей, які працюють над створенням книги.

6. Який матеріал вперше використовували для письма?

7. З чиїм ім’ям вперше пов’язане книгодрукування в Україні?

8. Найбільша бібліотека стародавнього світу.

9. Який матеріал, крім пергаменту, використовували на Русі для написання книг?

10. На якому матеріалі, крім пергаменту, писали в Стародавньому Єгипті?

11. Як називається коротка розповідь про книгу?

12. Як називаються книги, за якими учні вивчають навчальні предмети?

13. У школі Ти — учень, а в бібліотеці ти….

                                                                                                          Відповіді  на запитання шукайте ……

                                         До річниці Чорнобильської трагедії

Читаємо, щоб знати та пам'ятати. 

Сьогодні пропонуємо нашим користувачам  книгу  В. Яворівського "Марія з полином наприкінці століття"

У романі Володимира Яворівського «Марія з полином наприкінці століття» трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої була в селі Городища, розташованого всього за двадцять километрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуваючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців. Один з синів простої сільської жінки Марії гине в момент вибуху, інший – гаситиме пожежу і отримає променеву хворобу, третій – найстарший, який свого часу долучився до будівництва ЧАЕС, скоріш за все, нестиме відповідальність за аварію. Саму ж Марію назавжди евакуюють з рідного села, але вона ще повернеться туди, нехай всього на кілька годин – аби доробити справи і забрати найцінніше. Ця історія гірка і болюча настільки, наскільки тільки може бути гірким друковане слово. Осягнути все, що написано в «Марії з полином наприкінці століття» розумом неможливо, тільки серцем. Та й то ближче до кінця ви будете зупинятись ледь не на кожному абзаці, щоб це саме серце не розірвалось від прочитаного. 

Цю книгу хочеться обговорювати, розказувати про неї, рекомендувати. 

Читати книгу онлайн за посиланням 

http://www.ukrcenter.com/%D0%9B%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/%D

 23 квітня -Всесвітній день книги та авторського права

   Уперше спробу пов'язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії (Іспанія).

Початкова ідея належаала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім — 23 квітня, у день його смерті. У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей  день є датою смерті Вільяма Шекспіра, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла і Мануель Вальєхо. Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.

Розумашки.pptx

Знайдіть час для карантинного читання

З дитячим журналом "Розумашки" ви повторите уроки, не виходячи з кухні.

"Розумашки" готують до школи та життя. 

Читайте, міркуйте, творіть разом з усією сім'єю.

Сьогодні відзначається День Землі

Щорічно 22 квітня у всьому світі відзначають День Землі. Це свято найглобальніше на планеті — його підтримує Організація Обʼєднаних Націй (ООН) та відзначають у 192 країнах. Перша акція до Дня Землі відбулася 22 квітня 1970 року у США.

        Головною метою святкування Дня Землі є привернення уваги суспільства до проблем екології, глобального потепління, збереження рослинності на планеті та взагалі турботі про природу. Вважається, що сьогодні кожен має зробити щось корисне для Землі — прибрати засмічену ділянку, посадити дерево.  У День Землі за традицією в різних країнах звучить Дзвін Миру. Він закликає людей з усього світу докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру — це заклик до дії заради збереження миру й життя на Землі.

  Що ми знаємо про писанки?

Писанки й фарбовані яйця (крашанки) пов'язані з дійством освячення паски під час найголовнішого свята — Великодня.

Згідно вірувань наших далеких предків, писанка мала магічну добру силу – вона несла щастя, достаток, благополуччя, захищала свого власника від сил зла. Писанку іноді закопували в землю, щоб яйце зробило урожай багатим і щедрим. Люди вважали, що це ціле мистецтво- розписати яйце так, щоб воно стало справжнім оберегом, щоб зображена на ньому символіка виконувала своє важливе призначення. Для цього потрібно знати, коли саме почати виготовлення писанки, як правильно треба молитися перед цим, кому саме піде на подарунок та чи інша писанка.

Минув час, і символіка втратила своє глибоко-сакральне значення. Залишилася лише зв'язок з дитячими іграми, Великоднем , гаївками-веснянками. Язичницькі символи здобули інше трактування і значення, поступово змішавшись з християнськими мотивами.  Сам процес виготовлення писанки доволі непростий. Найпопулярніші мотиви орнаментів в писанці (яких раніше було більше ста)  пропонуємо дивитися за посиланням :  https://etnoxata.com.ua/statti/traditsiji/viniknennja-pisanki-i-simvolizm-jiji-ornamentiv/

Знайдіть час для карантинних читань!

 Вірші на Великдень - прекрасне доповнення до свята! Вивчіть з дітками такі невеликі вірші та порадуйте своїх дідусів і бабусь.

Писанки

Ввечері матуся нас чарує,

 писанки на виставку малює.

Віск черпає пищиком із блюдця,

Очі мами лагідно сміються .                              

  Вірші на Великдень ви відшукаєте за посиланням

https://kolizhanka.com.ua/pidbirka-dytyachyh-virshiv-pryvitan-do-velykodnya/?fbclid=IwAR17q3imef3In3DeSh5ZlyGmHODEt4fZDkqhpgdvzxOzJsvtuTcut9sZ0WE

Читаємо з дітьми

Як розвинути здібності?

Як зробити навчання цікавим і захопливим?

Як розгледіти в дитині особистість?

     Відповіді на ці та інші запитання у кольоровому журналі для дітей «Маленька фея та сім гномів». Журнал стане гарним другом для молодшого школярика та незамінним помічником для батьків та вчителів. Адже, на його сторінці нові цікаві розробки: нові завдання у формі гри, вправи та завдання на розвиток логічного мислення, уяви, творчих здібностей, моторики рук, кмітливості, наполегливості.

У кожному номері: оригінальна іграшка – саморобка від гнома Майстра – на – Всі – Руки розроблена провідними фахівцями, оповідання, казка, підбірка віршів для дітей, цікаві історії від гнома Мудруна, кросворд від гнома Простачка, різноманітні завдання від гнома Буркотунчика, казка – забавляка від Маленької Феї, а також творчі конкурси, в яких можна виграти хороші призи; рубрика «Нам пишуть маленькі читачі», куди кожний учень може надіслати свої малюнки та вірші – і кращі з них обов’язково будуть надруковані.


А ви чит@єте  «Однокласник»?

Пригоди, поради, тести, розваги, конкурси, постери

    Ілюстрований журнал для підлітків, найкращий журнал для юнацтва. «Однокласник» є найстарішим дитячим журналом України. Безперервно виходить з 1923 року. «Однокласник» - він же «ОК»  най-най-най, наші шановні користувачі, і ви це напевно знали. З приємністю повідомляємо вам, що до титулів Найстарішого підліткового журналу в Україні, Наймоднішого і Найцікавішого журналу для підлітків додався титул Найлітературнішого молодіжного видання. «Однокласник» був і залишається законодавцем літературних мод.  «За весь час існування журналу на його сторінках надруковано багато творів відомих українських письменників: М. Трублаїні, В.Близнеця, В. Нестайка, Г. Тютюнника, Б. Олійника, О. Забужко, Братів Капранових, Б.Жолдака, Ю. Андруховича, Г. Малик. Видання завжди мало сильну літературну складову, деякий час виходили літературні спецвипуски. З жовтня 2011 року виходить додаток «Літературний Однокласник».

    «Однокласник» поєднує освітню, пізнавальну та розважальну тематики.  Він пропонує безліч конкурсів. Розпочніть читати «ОК» онлайн  на сторінці Фейсбук.

 Приємного вам читання!

Ім’я, яке я відкрив для себе… Марія Матіос

(до 60 річчя від Дня народження письменниці)

Марія Василівна Матіо́с (народилася 19 грудня 1959, Розтоки, Путильський район, Чернівецька область) — українська письменниця та політичний діяч. Переможець різноманітних літературних премій, зокрема лауреат Шевченківської премії з літератури (2005), Коронації слова (2007), та Книги року BBC (2008).

   Станом на 2011 рік видала 14 книг прози та 6 поетичних збірок. Серед найвизначніших праць Матіос, збірка оповідань «Нація» (2001),  роман  у новелах «Майже ніколи не навпаки» (2007) та роман «Солодка Даруся».

    У 1982 році закінчила філологічний факультет Чернівецького державного університету імені Ю. Федьковича(відділення українська мова та література). Працювала бібліотекарем університетської бібліотеки, 8 років- наЧернівецькому  машинобудівному заводі .

Була заступником голови Чернівецької обласної організації Спілки письменників України, відповідальним секретарем «Буковинського журналу». З 1997 року мешкає в Києві.

Найвідоміший і найпопулярніший  роман Марії  Матіос «Солодка Даруся», як стверджує критика, «коли читаєш цю книгу, болить серце».  Роман називають сімейною сагою і  відтворює він правдивий дух минулої епохи. У цьому романі вимірюється сутність людських поривань, страждань, справжньої любові, а також людської природи загалом. В цій драмі «на три життя» немає нічого однозначного: ні персонажів, ні обставин, ні розв’язки.  Письменниця намагається створити  галерею художніх образів і символів, що дуже точно вписуються в споконвічні цінності людського духу, уявлень про мораль та порядність.

Бібліотекарі пропонують своїм користувачам познайомитися з творчістю

Марії  Матіос  через книгу «Солодка Даруся»,  яку можна взяти в нашій бібліотеці.

Хто бажає читати книгу онлайн звернутися за посиланням

http://booksonline.com.ua/view.php?book=151645 

Як тобі живеться, підручнику?

     Згідно з планом роботи школи бібліотекарями та бібліотечним активом з 02.12.по 09.12.2019 року  було проведено черговий рейд-перевірку збереження шкільних підручників, що вже традиційно проходить під назвою «Як тобі живеться, підручнику? Результати перевірки висвітлені у наказі по школі  №261 від 09.12.2019р. 

  Дякуємо всім , хто добросовісно відноситься до збереження шкільних підручників. Сподіваємося, що всі,  хто отримав зауваження, відреагують на них, ліквідують недоліки , дослухаються порад  бібліотекаря.

Нехай книги додадуть  вам мудрості,  знань і будуть збережені для інших користувачів.

Міжнародний день спонтанного прояву доброти

    Доброю справою учнів 6-В класу в цей день стало поповнення новою книгою шкільного бібліотечного фонду. Учні придбали і подарували книгу С.Е. Гінтона "Аутсайдери". "Аутсайдери" - свідоцтво про важкі часи в житті чотирнадцятирічного підлітка Понібоя Кертіса. Це розповідь про класову нерівність, братську любов, дружбу і дорослішання, вписане в історію конфлікту двох молодіжних банд, члени яких займають різні щаблі соціальних сходів

ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ

  З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Вже не перший рік шкільна  бібліотека проводить  акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ». Учні 10 та 11 класу долучилися до цієї традиції