Новини та події

Ми хочемо отримати актуальну інформацію та знайти правильний підхід до наших читачів!

Переходь за посиланням та відповідай на питання! Удосконалюй роботу бібліотеки разом з нами!


З нагоди відзначення у 2021 році 25-ї річниці ухвалення Конституції України та 25-ї річниці з дня заснування Конституційного Суду України, бібліотека ДНЗ "БЦПТО" підготувала правовий колаж-інфонографіку "Конституція дає мені право на..."

«Вишиванка – твій генетичний код»

Саме під такою назвою до Всесвітнього дня вишиванки, бібліотекарі ДНЗ «БЦПТО» створили інтерактивний плакат. У ньому розміщено інформацію про історію виникнення вишиванки, символи й орнаменти та їх значення, а також перший документальний фільм про вишиті сорочки. Крім того, інтерактивний плакат містить вікторину у тестовій формі, завдяки якій можна перевірити свої знання щодо обізнаності про вишиванки та Всесвітнього дня до неї.

Дізнавайся цікаву інформацію та перевіряй свої знання!

Веб-квест "Безпечна країна"

Дізнавайся цікаву інформацію та перевіряй свої знання!

28 квітня - Всесвітній день охорони праці.pdf
Чорнобиль
23 квітня –.pdf

Пилип Орлик. Життєпис, його Конституція та досягнення як державного діяча

15 квітня 1710 року у Бендерах генеральною старшиною та запорожцями на місце померлого Івана Мазепи був обраний гетьманом Пилип Орлик. Він - видатний український державний діяч, відомий у світі як автор однієї з перших у Європі Конституцій.

Коротко про його життя та основні віхи державної діяльності можна дізнатися за посиланням.

Бібліотека в цифровому середовищі закладу освіти

18 березня на базі платформи Zoom відбувся онлайн-семінар бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області «Бібліотека в цифровому середовищі закладу освіти: перспективні методи і технології, електронні колекції». Відкриття семінару та вступне слово було за координатором заходу та методистом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Оксаною Матяшевою. Вона зазначила основні завдання роботи бібліотек з розширення спектру бібліотечних послуг та надання доступу до електронних ресурсів.

Цього разу бібліотекарі ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» були не лише активними слухачами семінару, а й виступили спікерами. Зокрема, поділилися своїм досвідом у створенні віртуальних інтерактивних презентацій, створених за допомогою сервісів Genial.ly та LearningApps.

Всесвітній день письменника

Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів. Це свято відзначається не лише письменниками. В урочистостях беруть участь літературні асоціації і об'єднання, редактори, коректори, критики, культурологи, журналісти, викладачі, студенти та випускники філологічних навчальних закладів, любителі читання. Крім того, часто до цього дня приурочені церемонії вручення різних літературних премій і вшанування літературних діячів, які найбільш відзначилися. У цей день збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.

Хоч професія письменника з'явилася багато століть назад, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня.

Коротко про літературу ХІХ століття та сучасну українську літературу за посиланням.

Дайджест сучасними українськими письменниками за посиланням.

Огляд української класичної літератури за посиланням.

Презентація-персоналія

«Літературний портрет трагічної долі Валер’яна Підмогильного»

2 лютого — 120-річний ювілей одного з найвизначніших прозаїків “розстріляного відродження”, засновника українського урбаністичного роману, Валер’яна Підмогильного.

Виходець із маленького села на Дніпропетровщині, він мав хист і до гуманітарних, і до технічних наук, самостійно вивчив французьку мову, а потім й англійську.

Дізнатися більше та ознайомитися з персоналією Валер'яна Підмогильного можна за посиланням.

Віртуальна інтерактивна виставка

«Соборна Україна: від ідеї до життя»

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.

Саме тому, відповідно до Указу Президента України щорічно 22 січня відзначається День Соборності України.

Ідея соборності для українців завжди була актуальною та наріжною. І навіть сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність.

У матеріалах виставки представлені незабутні історичні відео кадри "живого ланцюга" Дня Злуки у Києві 21 січня 1990 р., вислови й цитати учасників подій та уривки з доленосних документів, інформаційні матеріали про історію виникнення та святкування Дня Соборності України.

Дізнатися більше та ознайомитися з виставкою можна за посиланням.

Он-лайн стенд "Зимові розваги"

Щедрий вечір відзначається щорічно — з 13 на 14 січня. У народі ми звикли його називати Старим Новим Роком. Чому з’явилась така традиція? “За старим стилем” Новий Рік відзначають ті країни, де Різдво святкують 7 січня, за юліанським календарем. Тобто, це не лише Україна, але й Білорусь, Молдова, Вірменія, Грузія, Сербія, Узбекистан, Латвія, Македонія та навіть Швейцарія.

Бібліотекарем ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти" Романець Д.В. був сформований інформаційний он-лайн стенд, ознайомившись з яким, ви дізнаєтесь: що це за свято та як воно відзначається в Україні, хто така Маланка, які ворожіння виконувалися в новорічну ніч, а також про народні прикмети та вірування.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Тематична виставка

«Голодомор 1932—1933 рр.: історія свідчить»

27 листопада 2020 року бібліотекарями ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти" була сформована тематична виставка «Голодомор 1932—1933 рр.: історія свідчить», присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору.

Голодомор 1932-33 років є однією з найбільших трагедій в історії українського народу. Понад півстоліття ця жахлива сторінка замовчувалася, і тільки наприкінці ХХ століття з’явилися перші публікації, дослідження, почався запис спогадів очевидців, видання збірок архівних документів, увічнення пам’яті загиблих.

На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій.

Знов прокинулись ранки холодні.

Дощ хрестами в сніжинках застиг.

Поминаючи мертвих сьогодні,

Ми рятуєм майбутнє живих.


День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам’ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки...

10 жовтня 2020 року на платформі Zoom був проведений обласний семінар бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему «Діяльність бібліотек з виховання правової культури здобувачів освіти: досвід та проблеми».

Бібліотекарі ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» Передерій Тетяна Михайлівна та Романець Дар’я Василівна взяли участь у цьому заході, заслухали доповіді учасників та долучились до обговорення піднятих тем.

Бібліотека як функціональний інформаційний, культурний і освітній центр має оптимальні умови для правової соціалізації учнів, формування і розвитку їх правової культури. А підведення підсумків засвідчило зацікавленість бібліотекарів у подальшій співпраці щодо створення для здобувачів освіти комфортного інформаційного середовища у бібліотеці.

Інтерактивна віртуальна виставка

«Україна: від мови до нації»

Відповідно до Плану роботи бібліотеки ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти" на 2020/21 навчальний рік та у зв’язку із Днем української писемності та мови, бібліотекарем Романець Д.В. була сформована інтерактивна виставка “Україна: від мови до нації”.

День української писемності та мови — щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Тематична виставка

«Козацька Україна»

До Дня українського козацтва, Дня захисників України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня створення УПА у бібліотеці ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти" була презентована виставка «Козацька Україна» та проведена інформаційна бесіда по даній тематиці.

Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, їх героїчну звитягу, походи, про життя та побут козаків на Січі, про славні звичаї, традиції та легенди можна дізнатися зі сторінок лепбуку, створеного бібліотекарями.

Пропонуємо усім бажаючим ознайомитися з матеріалами виставки та зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

Гей, козаче – козаченько,

Тай хоробре серденько,

Ой, міцні в нього руки –

Ворогам для науки!

Як козак засміється –

Ворог з остраху трясеться,

Як козак заспіває –

Вороги чимдуж тікають!

Як козак затанцює –

Увесь світ його чує,

Зелен-дубе розвивайся,

Гей душа, розкриляйся!

Інтерактивна віртуальна виставка-пам'ять

«Бабин Яр: історія та долі»

Відповідно до Плану роботи бібліотеки ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти" на 2020/21 навчальний рік та у зв’язку із Днем пам'яті трагедії Бабиного Яру, бібліотекарем Романець Д.В. була сформована інтерактивна виставка “Бабин Яр: історія та долі”.

Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, яке стало символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Інформаційний стенд

«Голубко біла, ти лети у світ...»

Міжнародний день миру був заснований у 1981 році, а вперше був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року Генасамблея ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля.

Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

Ознайомитися з матеріалами інформаційного стенду можна за посиланням.

Тематична виставка

«Місто біля моря, ти частина моя»

Відповідно до Плану роботи бібліотеки ДНЗ "Бердянський центр професійно-технічної освіти" на 2020/21 навчальний рік та у зв’язку зі святкуванням дня міста Бердянськ, бібліотекарем Романець Д.В. була сформована виставка “Місто біля моря, ти частина моя”.

Багата на події майже двохсотрічна історія нашого міста і ми пишаємося досягненнями всіх поколінь. Городяни прагнуть продовжувати справу своїх попередників, примножувати славу Бердянська. Тож з метою формування національно-патріотичної культури та отримання цікавої інформації про місто Бердянськ, на виставці представлені матеріали для загального ознайомлення з історією міста, його видатними особами, цікаві факти та історичні дані.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Віртуальна виставка

"Шаную воїнів"

День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відзначається 29 серпня – саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами, сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Тому символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, став сонях.

Надзвичайно важливо згадувати та гідно вшановувати подвиг захисників, які віддали найцінніше у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – своє життя. Вони стояли насмерть за кожного з нас – за те, щоб майбутнє покоління мало гідне майбутнє у незалежній країні, а всі ми могли розвивати громадянське суспільство та робити Україну кращою. Ми схиляємо голови у вдячності перед тими, хто тримав небо над нашими містами, даючи нам можливість у цей час вчитися, працювати, розвивати соціальні ініціативи та відстоювали демократію й права людини тут, у тилу.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Віртуальна інтерактивна виставка

"Конституція України: від давнини до сьогодення"

До 24-річниці прийняття Конституції України бібліотекарями ДНЗ "БЦПТО" було сформовано віртуальну інтерактивну виставку "Конституція України: від давнини до сьогодення".

Виставка містить інформацію, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України, а також дає можливість перевірити свої знання щодо Основного Закону України.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Віртуальна виставка

"Діти - майбутнє нації"

До Міжнародного дня захисту дітей бібліотекарями ДНЗ "БЦПТО" було сформовано віртуальну виставку "Діти - майбутнє нації".

Щорічно 1 червня в Україні та ще в понад 60 країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей. У багатьох це свято асоціюється з початком літніх канікул, морозивом і веселощами, однак ця дата має не тільки розважальний підтекст.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Шановні педагогічні працівники ДНЗ "БЦПТО"!

Відповідно до передплати на 2020 рік, до бібліотеки надійшли періодичні видання за травень.

Віртуальна виставка-пам'ять

"У жорнах репресій"

До Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу бібліотекарями ДНЗ "БЦПТО" було сформовано віртуальну виставку-пам'ять "У жорнах репресій".

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Віртуальна виставка

"Європейська панорама"

Відповідно до Указу Президента з 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.

В Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Віртуальна виставка-пам'ять

"Згадай, Україно, вогненні роки!"

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Шановні педагогічні працівники ДНЗ "БЦПТО"!

До бібліотеки центру надходять періодичні видання

відповідно до передплати на 2020 рік.

Віртуальна виставка-екологічний журнал

"34 роки потому"

До роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції в бібліотеці ДНЗ "БЦПТО" створено виставку-екологічний журнал «34 роки потому».

26 квітня – знакова для України й усього цивілізованого світу дата, яка вже три десятиліття нагадує людству про наймасштабнішу техногенну катастрофу в світовій історії.

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням.

Шановні педагогічні працівники ДНЗ "БЦПТО"!

До бібліотеки центру надходять періодичні видання

відповідно до передплати на 2020 рік.

Виконання плану методичної роботи в бібліотеці під час карантину

Карантин із користю - безкоштовні освітні можливості

Аби допомогти пережити цей непростий період з користю, деякі онлайн-сервіси відкрили безкоштовний доступ до своїх курсів. А ви готові з максимальною користю використати час на карантині?

Пропонуємо вам добірку он-лайн платформ для розширення освітнього кругозору.

Навчальні онлайн-курси

Як завжди безкоштовно готуватися до ЗНО можна на iLearn, онлайн-курси України та світу зібрані на Prometheus.org.ua, а Coursera у зв’язку з коронавірусом відкрила вишам доступ до 3800 онлайн-курсів.

Нові українські фільми онлайн

Онлайн-платформа «Такфлікс» планує активніше викладати нові українські фільми, які можна буде переглянути абсолютно легально. Доступ коштує 60 грн на 7 днів.

Уже можна переглянути документальну трагікомедію Надії Парфан «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», мюзикл Олени Дем’яненко «Гуцулка Ксеня», стрічку Корнія Грицюка «2020. Безлюдна країна» та еротичну драму Марисі Нікітюк «Коли падають дерева».

Інтелектуальні ігри онлайн

The GAME.ua запускають благодійний онлайн-марафон, під час якого будуть проводити мінімум по 4 онлайн-гри на тиждень у форматі «Що? Де? Коли?» до закінчення карантину. По одній грі на тиждень буде для школярів і студентів (відбіркові ігри на онлайн-кубок), решта — для всіх (тематичні та класичні).

Участь у всіх іграх буде безкоштовною, та учасників запрошують робити пожертви для українських благодійних фондів.

Англійська мова

EnglishDom відкриває безкоштовний доступ до сервісу ED Words з вивчення англійських слів для школярів та студентів.

Мобільний додаток дає змогу вивчати англійські слова за допомогою алгоритму повторень та гейміфікації. Загалом в ED Words більш ніж 28 тисяч англійських слів для вивчення в 350 тематичних наборах, наприклад: Фільми, Топ 100 дієслів, Словник Геймера, Футбол та ін. Окрім того, є можливість створювати свої набори.

Навчальний відеолекторій

Вільний відеолекторій WiseCow створений для того, щоб люди по всій Україні могли навчатися безкоштовно.

На сайті 9 розділів: література, кіно, мистецтво, музика, журналістика, театр, історія, мода та соціум, а також розділ «Міста» — карта соціальних ініціатив України та афіша подій. У кожному з розділів планується по 10 курсів. Кожен курс у свою чергу вміщує 10 відео та 10 додаткових матеріалів.


План роботи зав. бібліотеки Передерій Т.М. під час карантину

план передерій

План роботи бібліотекаря Романець Д.В. під час карантину

План Романець

План роботи зав. бібліотеки Передерій Т.М. під час карантину

передерій

План роботи бібліотекаря Романець Д.В. під час карантину

Затверджую

"Я вибрала долю собі сама"

До 90-річчя від дня народження відомої української поетеси Ліни Костенко в бібліотеці ДНЗ "БЦПТО" створена виставка-портрет «Я вибрала долю собі сама…».

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. Твори Ліни Костенко перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами.

Нагадаємо, українська письменниця-шістдесятниця Ліна Костенко народилася 19 березня на Київщині. Вона є лауреатом багатьох премій, зокрема, Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994). Письменниця продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, красу рідного слова, філософське осмислення життя.

Ознайомитися з біографією та цікавими фактами з життя Ліни Костенко можна за посиланням.

У ДНЗ "БЦПТО" запроваджено карантин

На підставі рішення Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. про введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні у ДНЗ "БЦПТО" з 12 березня 2020 р. по 03 квітня 2020 р запроваджено карантин.


Весна починається з Шевченка

9 березня, на самому початку весни, виповнюється 206 років від дня народження українського Кобзаря, поета, філософа, художника - Тараса Шевченка. Бібліотека ДНЗ "БЦПТО" не залишилась осторонь цієї знаменної дати. Саме тому працівниками було організовано тематичну виставку "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття" та проведено виховну годину у форматі усного журналу "З Кобзарем у серці"

Користувачам бібліотеки запропоновано ознайомитися із літературою, де висвітлюються малодосліджені факти життя і творчості великого українського мислителя, поета і художника Тараса Шевченка. Автори – письменники, літературознавці розкривають значення творчої спадщини Великого Кобзаря в духовному житті українського народу та прогресивних людей усього світу.


"Слово рідне – наймиліше в світі..."

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада з нечуваною жорстокістю придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років, і аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

З нагоди свята у бібліотеці ДНЗ «БЦПТО» було сформовано тематичну книжкову виставку «Слово рідне – наймиліше в світі», на якій представлено підбірку афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову, мовознавчі видання, словники, довідники.


Герої, які змінили хід історії

20 лютого в Україні відзначається День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності на Майдані Незалежності в Києві 18-20 лютого 2014 року.

З цієї нагоди у бібліотеці ДНЗ «БЦПТО» почала роботу виставка-інтерпретація «Небесна сотня: герої, які змінили хід історії», яка містить документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані.

Світла та вічна пам’ять Воїнам Світла, які віддали і віддають життя за Україну.


Забуттю не підлягає!

27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Ця дата була обрана тому, що саме в цей день були звільнені в’язні комплексу німецьких концентраційних таборів Аушвіц-Біркенау поблизу міста Освенцим.

І сьогодні у Бердянському центрі професійно-технічної освіти відбулася загальноучнівська виховна година на тему: «Голокост: невідомі віхи історії». Під час цього заходу присутні дізналися що ж таке Голокост, з чого він розпочався та якими жахливими подіями він супроводжувався, а також про страшні факти винищення євреїв у Бабиному Яру.

Наприкінці виховної години, викладачі та учні передивилися короткометражні документальні фільми про події Голокосту, а закінчився захід загальною хвилиною мовчання.


Віртуальна виставка "Голокост: невідомі віхи історії"

27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Ця дата була обрана тому, що саме в цей день радянські війська визволили концтабір Освенцім, який знаходився на території Польщі.

Дізнатися що таке Голокост, з чого він розпочався та якими жахливими подіями він супроводжувався, можна відвідавши віртуальну виставку за посиланням.


"Зливаються в одне ціле - в одну велику Україну"

Сьогодні, 22 січня, в Україні відзначають День Соборності та Свободи України. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Урочистий Акт злуки ЗУНР та УНР в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

«Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Від сьогодні у бібліотеці Бердянського центру професійно-технічної освіти відкрита виставка-екскурс «Соборна Україна – сильна країна», на якій представлені цікаві матеріали про тогочасні події.

Вітаємо усіх з Днем Соборності та Свободи України і бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в нашій країні й у кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння.

Свято Василя та Маланки

Історично склалося так, що Новий рік у нас відзначається двічі: 1 січня за новим стилем, і через два тижні – за старим.

Вечір напередодні Старого Нового року називається Щедрим або Маланчиним і є традиційно одним з улюблених свят українців. Незважаючи на те, що Старий Новий рік не є офіційним святом, багато хто з нас любить і шанує цей день, дотримується звичаїв та традицій. Споконвіку в дні Старого Нового року українці відзначали день Маланки (13 січня) і день Святого Василя (14 січня). Ці свята завжди супроводжувалися народними гуляннями, переодяганнями і ворожіннями.

Не оминули святкування і гуртожиток Центру, адже до читальної зали бібліотеки завітали щедрувальники, Василь та Маланка, не обійшлось і без традиційного обряду «водіння Кози». По закінченню заходу учасники побажали присутнім щастя, добра, достатку та миру в новому році.У бібліотеці відкрито виставку до 85-х роковин

з дня народження Василя Симоненка

До 85-річчя від дня народження видатного поета-шістдесятника Василя Симоненка у бібліотеці ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» відкрилася книжкова виставка-портрет «Я для тебе горів, український народе», на якій представлені поетичні твори письменника, літературно-критичні статті про його творчість та інформація про рух шістдесятництва, представником якого він був.

Народився Василь Симоненко на Полтавщині. Навчався на факультеті журналістики Київського університету. Працював кореспондентом у різних газетах Черкаської області. Пішов із життя на 29-му році та справив величезний вплив на пробудження національно-демократичних настроїв в усій Україні.

Перша прижиттєва збірка поезій «Тиша і грім» вийшла у 1962 році. Згодом вийшли книги поезій «Земне тяжіння», «Лебеді материнства», «У твоєму імені живу». Своєю гарячою і пристрасною натурою, Василь Симоненко увійшов у літературу як поборник правди і добра.

Крім віршів, він писав новели, сатиру, прозу; був автором численних статей, рецензій, публікацій.

За свої поетичні твори та книгу прози «Народ мій завжди буде» був посмертно удостоєний Національної премії України ім. Шевченка.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку в бібліотеці центру й ознайомитися з постаттю Василя Симоненка та його творчим надбанням.


Бібліотека запрошує поринути у святкову атмосферу

День Святого Миколая, Новий рік, Різдво – чарівний час надій, сподівань, мрій, подарунків і розваг. Саме напередодні цих днів у бібліотеці ДНЗ «БЦПТО» було відкрито виставку-інсталяцію «Магія зимових свят».

На виставці представлені: популярні книги, сюжет яких так чи інакше пов’язаний із зимовою порою року; цікава інформація про народні обряди і свята зимового циклу; збірка колядок і щедрівок; а для тих, хто ще не визначився зі святковим меню – корисною стане підбірка кулінарних книг про смачні страви для святкового зимового столу.

Тож запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися з виставкою, поринути у миттєвості щастя та надихнутися святковою атмосферою.